Opinie o Schwarte Group Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Schwarte Group Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Schwarte Group Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja zbiorników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schwarte Group Sp. z o.o. w Olsztyn

firma zmierza ku upadkowi z powodu braku kadry zarządzającej. ( udają że się znają a tak naprawdę nic nie robią)

Roma
@Zdzichu

A jakichś konkretnych stanowiskach teraz piszecie? Wcześniej właśnie pisali o tym, że spawacz około 10 tys netto może mieć. Za jaka konkretnie prace? ile godzin i tak dalej?

Administrator Nowy wpis

Schwarte Group Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Koordynator Magazynu w Koszalin. Jeśli wiesz, jak wygląda ten proces, podziel się swoimi wrażeniami. Mogą to być cenne informacje dla osób, które rozważają pracę w firmie.

plotka
@pracownik

Podobno powstaje nowa firma FOR MIL , czy to przypadek ??? nie sądze…….

On
@plotka

PRo Inox i szybko sie rozwijają. Skąd tyle kasy mają? Z zewnątrz nieźle to wyglada. Moze ktoś cos wie o nich , moze warto do nich iść ?

Ktos
@pracownik

Teraz jak TOPka z biura odeszła a ich zastępcy to porażka. Pracy mamy na listopad i grudzień. W przyszłym roku trzeba iść do bujala, katesu, tetry. Albo spróbować dostać się do naszych proinox u.

Zdzichu Nowy wpis
@On

Niestety firma dużo zleca na zewnątrz i nie wywiązuje się z płatności. Uważać na nią !!! Pracownicy są w niej maksymalnie wykorzystani, stąd może i lepsze płace ale za dużo więcej pracy.

Roma Nowy wpis
@Zdzichu

Zdzichu Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy to prawda że zakład jest w upadłości i do zamknięcia ? Z jednej strony chcą zatrudnić, ale nie wiem co robić. Podobno Schwarte wynosi się do Chorwacji ?

a wyjaśnicie o chciał chodzi z tym zamykaniem? Faktycznie do niego dojdzie? Co wtedy? Po ofertach widzę, że ludzi dalej szukają i zastanawiam się do jakiej jeszcze pracy? Ile potrwa?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Schwarte Group Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Elektryk - Elektromonter. Jaki był jej rezultat?
Leszno

Co teraz z praca spawacza? Faktycznie płacą minimalną? Tak cos pokazuje w stawce w ofercie ale wole się upewnić, tu opinii nie było dość dawno a w tej mojej ofercie piszą o okresie próbnym, po nim może być już zasadniczo więcej? czy spawa ktoś teraz pod firma? warto przyjść w tym roku?

Many

Jak minimalna, około 10 000 netto mają na produkcji, najlepsze zarobki w Olsztynie, gdzie indziej 4 do 7 tyś

@Many

Olsztyn? A teraz przypadkiem i tak na Koszalin nie szukają? Teraz nie wiem czy to ta sama firma? chyba ze to oddział? W każdym razie nie piszą tych widełek w ofertach a twierdzisz, że są najlepsze w rejonie. To czemu ich nie wskażą wprost?

Bardzo niepoważna firma. Wystawiają ogłoszenie, że poszukują pracownika, zapraszają na spotkanie, obiecują że oddzwonią nawet jeśli Cię nie przyjmą a następnie następuje cisza z ich strony. Zero odzewu, zero informacji. Następnie wystawiają ponownie ogłoszenie po kilku tygodniach, że poszukują pracownika na takie same stanowisko jakby nic się nie stało. Atrakcyjne wynagrodzenie to ściema, bo gdyby naprawdę zależało im na zatrudnieniu kogoś, nie zawahali by się zatrudnić nowego pracownika z doświadczeniem. Liczą chyba, że ktoś przyjdzie do nich pracować za 2500 netto plus praca czasami w weekend. Jestem bardzo rozczarowana takim traktowaniem ludzi. Brak kultury i zwykłego szacunku dla czasu innych.

Leszek
@Anna

Może faktycznie chodzi o kase? Na rozmowie zgodziłaś się na prace za 2,5 tys? Bo jak mimo to nie oddzwonili to może szukają kogoś za mniej? Ja na twoim miejscu zadzwoniłbym do kadr i dowiedział się o co chodzi.

@Anna

Normalne zachowanie, przy obecnej władzy to normalne zachowanie . Lepsze wykształcenie czy uprawnienia dyskwalifikują na samym początku potencjalnego kandydata ( konkurencja) !?!?!?! Dramat....

normalny
@Anna

prawda, ostatnio byłem na rozmowie, mieli odezwać się po dwóch tygodniach co i tak jest trochę długim czasem a minęło już trzy i cisza, na rozmowie byli zadowoleni ale może trochę za dużo chciałem jak dla nich 4000 netto a ogłoszenie wznowione, reasumując - raczej mało płaca i nie poważnie traktują ludzi

Luis
@normalny

Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Finia
@Anna

Mam dokładnie takie samo doświadczenie z tą firmą. Zresztą musi być coś na rzeczy, jeśli cyklicznie, co kilka miesięcy, powtarza się rekrutacja na to samo stanowisko..?

Jakie są warunki zatrudnienia w Schwarte Group Sp. z o.o.?

były

żadnych nie ma warunków zatrudnienia. to wielka ściema.

@były

nie no coś chyba musi być. co na umowie się podpisuje? stawka pewnie jest podana? a zakres obowiązków?

były

witam wszystkich. Właśnie firma małymi krokami zamyka swą działalność. Najpierw pozwalają pracownikom żeby sami się zwolnili żeby nie płacić odprawy a teraz robią grubą inwestycje za grube miliony ( żeby tylko na żyłkę do kosiarki starczyło ). nowy szef produkcji ksywa "łysy" to najgorszy jaki do tej pory był. nie zna się na robocie i otacza się takimi samymi osobami ( tak im uszy urosły ze teraz zamiatają posadzki a trzepotem to ze ścian kurz zlatuje). firma za nic nie ma pracownika.

@były

Obecny tzw. Szef produkcji zwany łysym to poprostu zwykle chamidło niemieckie które nawet nie przywita się z ludźmi z produkcji bo poco witać się z robolami a jego przydupas jest taki sam zwany koordynatorem z produkcji zbiorników firma przezuca się na mycie okien i zamistanie ścian

Bronisław

Jak to, nie robią już zbiorników? Chciałem pytać, czy mi go wykonają i w jakiej cenie oraz jakości, a tu takie opinie? Firma zmienia rodzaj działalności, czy likwiduje, jak było pisane wcześniej?

mój
@Bronisław

trzeba zadać zapytanie i poczekać z 3 miesiące na odp.

@były

Kolesiostwo i wyzysk polskiej taniej siły roboczej. Niemiec nigdy Polaka nie będzie szanował. Ludzie się zwalniają i nikt nawet nie próbuje ich zatrzymać- bo ofertę podwyżki o 1zl/H ciężko nazwać poważną ofertą. Mobbing i kolesiostwo, a do tego robienie pracowników na wała na każdym kroku. A to przecież ludzie z produkcji ciężko pracują na ich ciężkie premie i utrzymanie tego (usunięte przez administratora)

Zofia

No to czekaj, ile tam płacą pracownikom?

@były

Szefa " łysego " już nie ma . Na nic zdały się Wielkie uszy i noszenie walizek Niemieckiemu szefowi

Obiektywny

I jak się firmie powodzi ? Dużo ukraińców zatrudniają słyszałem po bardzo dobrych - wysokich stawkach

Ktos
@Obiektywny

Czemu tak dużo osób odchodzi? Kiepsko płacą?

Ona
@Ktos

Nie jest to prawda, dobrze płacą i podwyżki dają w dobie kryzysu

Aleksandra
@Ona

Na jakich stanowiskach dobrze płacą i dają podwyżki w dobie kryzysu? I od kiedy tak jest? Bo wcześniej pisano że jest z tym problem, więc nie wiem skąd takie odmienne informacje

@Obiektywny

Ukraina ma większe stawków niż pracownicy ale nadeszły zamiany w tej firmie, ryba psuje się od głowy i właśnie od tej głowy zaczęli ... Myślę że to będą dobre zmiany

Piesek
@Aleksandra

Na wszystkich stanowiskach dobrze placa (porownujac do torzsamych w wojewodztwie). Podwyzki sa od wrzesnia, caly czas sa i jeszcze beda, wszytsko porobione jest. Jest dobrze.

@Piesek

jest standardowy poziom podwyżek co roku czy zależy jak to wypadnie? Wysokość odnosi się do danego stanowiska czy raczej po równo traktują?

Irena

Ktoś wspomniał, ze za dwa miesiace pracy dostał ponad 2000 :/ Nie napisał za jaki wymiar godzin, ktoś z pracowników móglby doprecyzować ile firma proponuje? Bo to chyba kwota nie za cały etat? :P

obiektywny

witam. Patrząc co dzieje, firma zmierza ku upadłości bo jak inaczej nazwać jeśli osoba nadużywająca alkoholu może koordynować produkcją i która nie zna się na robocie i myśli kiedy sobie chlapnąć może wmawiać łysemu co zrobić żeby wszystko grało. szkoda że łysy jest tego samego pokroju co ta osoba nadużywająca alko. a po drugie jak się nie znasz na robocie to trzeba być kablem lub łącznikiem to może zaiskrzy. brawo ty.

@obiektywny

Faktycznie aż tyle tego alko się leje, że jest to pseudo melina czy jednak jakiś "standard" picia jest utrzymywany? Tylko pytanie od kiedy to trwa i skoro jest to tak widoczne, że nawet Ty to wiesz to czemu nikt nie reaguje?

Ktoś z produkcji
@Julia

Piją i kradną każdy o tym wie i nic nie robi łącznie z majstrami wszystko jest tuszowane a bhp to kpina i działa chyba tylko do zabrania premii na pewno nie jest dla pracownika

Wiem co mówię
@obiektywny

Gdzie są podwyżki? Gdzie Multisporty? Inflacja szaleje, a podwyżek brak

@Wiem co mówię

Myślisz, że przy tej inflacji ludzie będą mieli ochotę na zabawy z multisportem? Raczej każdy do roboty leci, żeby na rachunki wyrobić. Tak właściwie serio z tym bhp tutaj taki dramat jest jak ktoś napisał?

To ja

Czytając 3 ostatnie wpisy są to kompletne bzdury. Piszą je osoby które niestety są zmuszone opuścić nasz zakład do końca miesiąca i na złość chcą oczerniać nas pracowników jak i grupę Schwarte

witam. w dobie kryzysu jaki firma przechodzi najgorsze jest to że osoby które zarządzją firmą w ogóle nie potrafią nią rządzić tylko wymuszają i wprowadzają niepotrzebny stres. moja propozycja to wykupienie sesji u psychologa i wzięcie prywatnej lekcji z zarządzania dużą firmą.

@pracownik

Pani Jola prowadziła sklep 9 lat ,nie upadł,Karolina doprowadzi do upadłości ,jej kuzynka buduje i otworzy działalność też sklep.Nic ująć nic dodać.Obcinaja wszystko z wypłaty nie można dociec o co tu chodzi.Daje rok na wykończenie tego sklepu.Jezeli to Niemiec to trzeba napisać do tej firmy co tu się dzieje.Karolina nie jest obiektywna nie ma żadnego pozytywnego wkładu.Wiecznie ludzi zwalnia sklep święci pustkami przez ich leni którzy wykorzystują nowych.Nie ma porządku ,gdy się przyjmowałam do pracy to przy kasach nic nie było nawet jednego batonika,już nie wspomnę co się działo na sklepie wielkie dziury.Karolina brak profesjonalizmu.Jestem z panią Jola ponieważ poświęciła się tej firmie i nie upadła.Pewnie już nie wróci.Koszmar z Wioletta możesz się zdołać (usunięte przez administratora) na śmierć ona swoje zwolni i tyle.Moze ktoś zetknie co wyrabia!

Karoliny już nie ma.

Aplikant

Co kilka tygodni wystawiają te same ogłoszenia i nikogo nie zatrudniają. Atrakcyjne wynagrodzenie 2500 netto??? Naprawdę??? Szkoda czasu i zachodu!!!

Leszek
@Aplikant

Może nie bardzo atrakcyjne ale co niektórzy mogą się skusić na początek na taką kasę. Skąd wiesz że nikogo nie przyjmują? Wysyłałeś CV i się nie odezwali?

Aplikant
@Leszek

@Leszek Skoro nie bardzo atrakcyjne jak stwierdziłeś, to po co pisać w ogłoszeniu "atrakcyjne wynagrodzenie" pytam się? Od ilu wg Ciebie zaczyna się więc atrakcyjne? 2500 netto było atrakcyjne jakieś 10-15 lat temu i rto dla kogoś zaczynającego pracę albo studenta. Minimalne wynagrodzenie w każdej poważnej firmie wynosi 3000-3500 netto!

Aleksandra
@Aplikant

Prawda jest taka, że masy ludzi pracują za niecałe 2.200 na rękę, więc dla wielu te 2.500 na rękę jest atrakcyjne. Skoro już z ogłoszenia widziałeś, że Tobie nie odpowiada, to skąd takie ciśnienie? PS. czy z firmy jest możliwość przejścia do pracy w Niemczech?

@Aleksandra

Głupoty piszesz. 2500 to w Biedronce jest na start za 3/4 etatu.

Ja dostałam 2300 dwa miesiące pracy mam zszargane nerwy przez Wiolettę i Karolinę,że słaby skan .Zajwiększe utargu,największą ilość paragonów i najgorsza pracownica..Tak samo z przeszkoleniem zawsze nie wchodziły kupony zawsze musiałam pisać sprostowanie.Rozliczenie kasjerskie robiłam poo miesiącu takąa jest Wioletta!

osoba obiektywna

patrząc na to co się dzieje w firmie to można powiedzieć jedno. jednego dyrektora wyrzucili za przekręty z godzinami po przez firmy zewnętrzne to następny wziął się za to samo. brawa ty

Konstruktor

Jak atmosfera w dziale konstrukcyjnym?

Wiem co mówię
@Konstruktor

Wydaje się być bardzo dobra, zarobki chyba tez jedne z lepszych jak na Olsztyńskie realia.

serio??

Serio nawet 3k na rękę nie ma na stanowisku specjalisty/księgowego ds. podatków???????!!! Rok konkretnego doświadczenia, solidna znajomość języka obcego, a oferowane wynagrodzenie jest od 4k brutoo? Żartujecie?? A na pracuj.pl oferujecie "atrakcyjne wynagrodzenie"............

Ogłoszenia to podpucha
@serio??

Ogłoszenia, które się pojawiają od jakichś dwóch lat to jawna podpucha. "Już znaleźliśmy odpowiedniego kandydata", za miesiąc znowu ogłoszenia desperacko ponawiane.. Napiszcie, że oferuje one 3K brutto czy tam 4k i patrzcie, jak NIKT nie aplikuje . . . Za tyle nie znajdziecie osób, których szukacie. Chyba że w snach zarozumiałego dyrektora.

Jak w Schwarte Group Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Cxx

Jaki awans? Niedługo wszyscy będziemy na bezrobotnym. Jak można taka firme poprowadzić do upadku. Żenujący zarząd i dyrekcja. Szkoda stałej ekipy, a w biurowcu to jak na cmentarzu , a jeszcze kiedyś było głośno i uśmiech na twarzach.

ex pracownik

Zapytaj ile osób zwolniło się w ciągu roku i jaki mieli staż pracy?

Najpierw Bułgara, potem galwanizernia, a na końcu szczota

Bolek

Firma zmierza ku naszemu zdziwieniu po równi pochyłej a Francuzi zacierają ręce ????brawo zarządcy trzeba być specjalnej troski aby taką firmę (usunięte przez administratora)??????

Jak szefostwo w Schwarte Group Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

Szefostwo ma pracowników produkcji za nic.Kilka lat temu zrobiono z nas (usunięte przez administratora),stawiając na wejściu bramkę do wykrywania metalu.a teraz pijaków-codzienne kontrolę alkomatem na wejściu i wyjściu.Dotyczy to tylko pracowników produkcji.Jeżeli to jest sposób na zatrzymanie ludzi w firmie to gratulacje.

Zostaw merytoryczną opinię o Schwarte Group Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Schwarte Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schwarte Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schwarte Group Sp. z o.o.?

Schwarte Group Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 18 ocen.

Schwarte Group Sp. z o.o.