Schwarte Milfor Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny

Koszalin

Opinie o Schwarte Milfor Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny

mgr inż. R.C.

NIE POlECAM! W Schwarte Milfor w Koszalinie byłem kilka miesięcy temu na rozmowie kwalifikacyjnej, aplikowałem na stanowisko konstruktora. Zapytali mnie ile chcę zarabiać... odpowiedziałem, że chciałbym, żeby to było odrobinę więcej niż zarabiałem u konkurencji, gdzie zdobyłem 3 letnie doświadczenie na tym samym stanowisku i zaproponowałem 2900 netto. Na co dostałem na dzień dobry wykład, że zachowuje się nie profesjonalnie, bo u nich w firmie rozmawia się o kwotach brutto. Więc rzuciłem kwotę 4000 brutto... Pan który mnie rekrutował zaśmiał się i powiedział, że to nie Warszawa i odpowiedział, krótko, czy interesuje mnie praca za 2900 brutto i umowa na 33 miesiące... Odpowiedziałem, że to dużo mniej niż miałem u konkurencji... na co dostałem odpowiedź, że początkujący konstruktorzy dostają u nich umowę zlecenie i za mniejszą stawkę i tylko ze względu na moje doświadczenie mógłbym dostać umowę o pracę i 2900 brutto. A ewentualna podwyżka przy kolejnej umowie, a więc za prawie 3 lata... Mam 3-letnie doświadczenie w tej samej branży, a jako konstruktor pracuje już od 5 lat, znam j. niemiecki i angielski w stopniu zaawansowanym, potrafię poruszać się biegle w środowisku CAD zarówno 2D i 3D, więc 4000 brutto to nie jest wygórowana stawka, a tu proszę... miałem wrażenie, że oni po prostu szukają głupca, który da się wykorzystać i będzie dawał się wykorzystywać. P.S. Sama firma w środku wygląda jakby zatrzymała się na swoim etapie z lat 60-tych, ponuro, zimno i obskurnie. W dodatku dowiedziałem się, że pracują na wersji Autocada i Inventora z 2008 roku - skoro sami w siebie nie inwestują to nie ma się co dziwić jakie stawki proponują swoim pracownikom. Atmosfera jaka tam panuje dałaby mi do myślenia, czy zgodzić się tam pracować nawet, gdyby zgodzili się na moją proponowaną stawkę. Szczerze nie polecam. Szkoda czasu no i wierzcie mi nerwów też. Bardzo nieprzyjemne miejsce.

Marian
@mgr inż. R.C. 03.11.2016, 17:47

Brawo TY!

Spawacz

Pracowałem 4 lata. Kasa mizerna a pracować trzeba za dwóch. Nie polecam. Za jednym razem zwolnili się 6 osób. Nie da się wytrzymać.

Jak oceniasz firmę Schwarte Milfor Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny pozytywnie czy negatywnie? Napisz o swoich doświadczeniach i pomóż innym znaleźć prace.

Zostaw opinię o Schwarte Milfor Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny - Koszalin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Schwarte Milfor Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny