Opinie o CISCO Systems w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie CISCO Systems. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CISCO Systems na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CISCO Systems w Warszawa

Bzk

Jako obecny pracownik (5+ lat) mogę coś napisać. Niestety sam początek już jest trudny, bo rekrutacja u nas leży, przy zmianach wewnętrznych również. Rekruterzy mają pełno roboty i nie są do końca w stanie odpisać każdemu kandydatowi co i jak, a system w tym nie pomaga. Trzeba przez to przejść. Jak się trafi w profil, który jest oczekiwany na danym stanowisku to na bank będzie informacja co dalej. Dużo ludzi nie przechodzi "przesiewu" CV, albo odpada po pierwszej rozmowie - stąd duża frustracja jeżeli nikt nie daje odzewu "dlaczego jednak nie ja". Sam przez to przechodziłem kilka razy :). Jak się pracuje? Różnie. Zależy od działu. To jest ponad 1500 ludzi (w Krakowie), normalne jest że są działy "fajne" i "mniej-fajne". Wszystko zależy gdzie się trafi. Ogólnie jest dobrze, naprawdę - nowoczesne biuro, pełno udogodnień (relax room'y, bilard, piłkarzyki, konsole, planszówki, "pokój innowacyjności" - np. dostęp do drukarki 3D, pokój dla matek, stojaki na rowery, szafki i prysznice, darmowa kawa/herbata itp.), dużo by wymieniać. Trzeba tylko znaleźć czas na korzystanie. Management jest jaki jest - zawsze się trafi jakiś korpo-szczur, który myśli tylko o swojej karierze, ale raczej trzeba myśleć o dobru firmy, a nie jednostki. W firmie funkcjonuje coś w rodzaju "wewnętrzego wolontariatu", który oddolnie organizuje róźne atrakcje i eventy (w trakcie albo po pracy): zajęcia sportowe, imprezy, wyjścia kulturalne, eventy charytatywne, szkolenia, rozwój kariery itp. Firma wspiera to finansowo, także jak ktoś ma dobry pomysł to ma okazję go zrealizować (i środki ku temu). Cisco oferuje też sporo benefitów : ubezpiecznie, pakiet medyczny, karty pre-paid, telefon służbowy, bonus roczny, ale tylko dla pracowników. Nie dla kontraktorów. Dużo ludzi o tym nie wie, bo "vendorzy" zatrudniają do pracy przy projekcie "Cisco", ale mówią że to praca "dla Cisco". To wprowadza w błąd, bo dopiero na miejscu nowy pracownik się dowiadują jak to jest (tzw. red/blue badge). Kontraktor nie jest pracownikiem Cisco, a jedynie wykonuje pracę na potrzeby Cisco, może mieć przełożonego z Cisco, ale mimo wszystko zatrudnia go inna firma. Ale tak jak inne osoby pisały - kontraktor może zarabiać dużo więcej - wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności. Polecam pracę w Cisco, ale nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca. O awans trzeba "walczyć", jak to w korpo. Polityka też się liczy, jak to w korpo. Ale na tle innych korporacji Cisco wypada naprawdę dobrze. Nie bez powodu od kilku lat dostajemy "Best Place to Work". Można poznać bardzo fajnych ludzi, rozwinąć umiejętności zawodowe (i stricte "biznesowe") i przy tym całkiem nieźle się bawić. Ale mimo wszystko to kwestia indywidualna. Niektórzy nie wyobrażają sobie pracy nigdzie indziej, a inni odbiją się z niesmakiem. Życie. Ocena na stronie dośc wysoka (5/6), według mnie (ogólnie) zgodna z prawdą :)

Zuzanna
@Bzk

Należy Ci bardzo serdecznie podziękować za ten wpis. Jest on bez dwóch zdań zarówno merytoryczny, jak i wyczerpujący, a co za tym idzie - posłuży osobom, które poszukują informacji o CISCO Systems. Trzeba też powiedzieć, iż Twój staż pracy w tej firmie może już imponować. A czy dają tam szansę osobom, które nie mają żadnego doświadczenia w pracy?

Ewelina
@Zuzanna

tak, można. Tylko trzeba wiedzieć z kim pójść na kawę. Stanowiska się załatwia po znajomościach. Pracuje ponad 3 lata i nie znam innego przypadku. Non stop networking. Team Leadem można zostać bez wyższego wykształcenia i +3 lata doświadczania pracy. Kawa, kawa, kawa..Można? Można !

Ciekawska
@Bzk

Czesc, a jakiego rzedu bonus roczny? Jakis % wynagrodzenia? I co to znaczy karty pre-paid? Takie na swieta?

fdsfsdf
@Ciekawska

@Ciekawska: Bonus roczny zależy od twojej pensji oraz od tego jak firmie poszło w danym roku. Bonusy są rozbijane na pół roku i w skali roku wyjdzie z tego 13 wypłata

fdsfsdfv2
@Ciekawska

@Ciekawska: Karty prepiad dostajesz 2 jedna na bilety miesięczne druga na jedzenie. Obie są doładowywane co miesiąc nie tylko od święta

Ciekawska
@fdsfsdfv2

Dzieki! Pensja, podwyzka raz w roku, bonus dwa razy w roku, kasa na jedzenie i dojazdy co miesiac... raj na ziemi, biore! ????

Co jaki okres czasu w CISCO Systems można ubiegać się o podwyżkę?

ffsafsa

różnie najczęściej raz na rok

Janusz

W tym tygodniu było kwartalne all hands gdzie nasz "cudowny' management przedstawił co się działo i co się będzie dziać. Oczywiście z powodu wirusa były pytania o większą pracę z domu no bo przecież można zaoszczędzić czas na dojazd do biura, mniej CO2 wyprodukować mniejszą powierzchnię biura mieć tyle oszczędności i pomimo iż wg naszego managmentu wydajność na home office nie spadła to jedno wielkie NIE. Nie będzie większej pracy z domu, bo nie. Bo polszkie menadżery muszą stać i chuchać komuś na kark by czuli się przydatni. Nie polecam żałosne podejście, bo gdy inne firmy traktują obecną sytuację jako okazję to cisco nie wie co to okazja choćby ich w łeb walnęła.

Nielubieczytacbzdur
@Janusz

Pracuje w Cisco od 7 lat. Juz przed pandemia bardzo duzo z domu. Mysle, ze mijasz sie z prawda tutaj. Wiekszosc team-ow pracuje z domu kiedy chce. Wg moich informacji tylko TAC i Security czy CMS maja inne zasady ale to ze wzgledu na specyfike pracy. Jesli jestes kontraktorem, to moze to byc wymog Twojej agencji. Jesli jestes BB to masz dwa typy kontraktow - home office czy remote i w bardzo ograniczonych przypadkach ( wymienione wczesniej team-y) - traditional.

Pytajnik

Jesli jest sie zatrudnionym przez Sellbytel na UoP, to umowa jest zawsze najpierw na czas okreslony? Po jakim czasie mozna dostac UoP na czas nieokreslony? Przysluguje wtedy jakas premia? Jesli tak, to jaka (jakis % pensji??) i jak czesto wyplacana?

Data Analyst

Firma Cisco zatrudnia podwykonawcę do przeprowadzenia pierwszej rozmowy telefonicznej z potencjalnym pracownikiem - obcokrajowca z bardzo słabym angielskim, który dzwoni z tostera (jakość połączenia jak spod dna oceanu), który czyta z kartki i zachowuje się, jakby to była jego pierwsza rozmowa telefoniczna w życiu. Brzmiało to w ogóle bardzo nieprofesjonalnie i nieformalnie, m.in. rekruter mówił do mnie zdrobniale. Nigdy nie byłem tak zrażony pierwszym kontaktem rekrutacyjnym jak dziś. A stanowisko wydawało się fajne...

- czy mogę nie mówić po polsku? - czy dzisiaj też jest u mnie mgła? - czy wiem, gdzie jest ulica Krakowska? - czy wolę B2B czy umowę o pracę? - czy wyślę im CV? - ile chcę na rękę?? - ile ta kwota na rękę to brutto? - czy dodam rekrutera na linkedin? OGÓLNIE: ŻENADA + TRAGICZNY ANGIELSKI REKRUTERA

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czy CISCO Systems organizuje staże dla studentów?

gfdgdfgfd

tak

mikrobus

Przejrzałem toczące się tu dyskusje i zwróciłem też uwagę na wzmiankowane w tym wątku artykuły prasowe. Nie będę się wdawał w niuanse prawne umów B2B, bo nie czuję się wystarczająco obeznany, ale odniosę się ogólnie do kwestii pracy dla Cisco w Krakowie. Dobrze podsumowuje to ostatni komentarz pod przytoczonym artykułem z Wyborczej: "Cisco to taka biedronka IT, i to biedra sprzed lat bez obecnych standartów, w Niemczech nikt nie pozwoliłby podpisywać umów z na spółkę zarejestrowaną w Erytrei, tutaj Polacy są pod Hindusami i cieszą że ktoś im pozwolił na b2b..". Moim zdaniem ta opinia jest dość trafna. Radzę nie traktować poważnie pozytywnych komentarzy pisanych tutaj przez ciscowskich propagandonów, bo kompletnie mijają się z rzeczywistością.

Pracownik Cisco
@mikrobus

Artykuły wzmiankowane w tym wątku jak i lwia część negatywnych komentarzy na tym profilu są pisane / inspirowane przez jedną osobę i związek zawodowy którego jest członkiem, gdyby nie to że ten pan był na tyle marnym kontraktorem, że Cisco nigdy nie podpisało z nim umowy o pracę – tematu by nie było. Można jeszcze wspomnieć że pozywał każdego swojego dotychczasowego pracodawcę, donosząc na kolegów z pracy do US, ZUS itd, a ostatni pracodawca go po prostu zwolnił słysząc o tym co gość wyprawiał i o „jakości” jego pracy. Propagandzista Cisco... :) takim jest większość pracjących tutaj osób, ponieważ jest to całkiem fajne miejsce do pracy i budowania kariery, wielokrotnie nagradzane tytułem Najlepszego Miejsca Pracy. Osobiście chętnie polecam Cisco każdemu bo sam jestem zadowolony. A Estarta, czyli „Firma z Erytrei” którą tutaj przytaczasz zapewne celowo myląc Erytreę z Jordanią, kontraktuje ludzi na terenie Europy i bliskiego wchodu m.in. właśnie dla Cisco. Niektórzy dostarczają usługi na przytaczany przez Ciebie rynek niemiecki. Znam osobiście kilku kontraktorów Estarty i zapewniam Cię że wiele osób z chęcią zamienia swoje umowy o pracę w innych firmach na kontrakt z Estartą, bo warunki finansowe i podejście Estarty do kontraktorów jest wyjątkowo dobre, szczególnie na warunki polskie. Na bliskim wschodzie Estarta przełamuje kulturowe tabu jakim jest praca kobiet (co w regionie nie jest normą), ponad 40% inżynierów Estarty to kobiety. Robią też bardzo dużo dobrego dla młodzieży uniwersyteckiej i lokalnych społeczności, w Europie zaś tworząc strukturę kontraktorów na zasadach społeczności co jest bardzo fajne. A podejście Cisco jak i Estarty odn. pracy w dobie koronawirusa to jest klasa, którą rzadko dzisiaj widać na rynku pracy. Mam nadzieję że pomogłem.

@Pracownik Cisco

Oho, widzę moi psychofani nie śpią :). Cóż, mi się wydawało, że ciscowscy propagandziści nie mogą się już stoczyć niżej, ale przekonują mnie raz po raz, że jednak się myliłem (i jeszcze mają pretensje, że się ich określa tym słowem, hehe). W tym komentarzu stoczyli się do wypisywania wyssanych z palca kłamstw na mój temat, które pozwolę sobie wypunktować. 1. Jakie donosy na kolegów? Nigdy nie nasłałem na żadnego kolegę z pracy skarbówki, ZUSu ani innych służb. 2. Jakie konkretnie firmy pozwałem do Sądu i z jakiego powodu? Kto Ci o tym opowiadał? 3. Jakość mojej pracy dla Cisco była bardzo dobra, co potwierdzają referencje, otrzymane od przełożonego, pod którym byłem przez większość okresu pracy dla Cisco. Wypychanie pracowników na śmieciowe kontrakty to kwestia dziadowskiej polityki firmy i nie wynika z oceny pracy pracowników. 4. W poprzedniej firmie miałem umowę na czas określony, która się zakończyła. Skąd pochodzi informacja, że moje "zwolnienie" (które się nigdy nie odbyło hehe) było spowodowane tym że pracodawca usłyszał "o tym co wyprawiałem"? A co do reszty komentarza, to nawet szkoda komentować - jeśli dorosły człowiek łyka PRową propagandę, stosowaną przez praktycznie każde korpo, to po prostu brak mi słów. W Zajączka i Mikołaja też wierzysz? Wesołych świąt!

dasda
@Janusz

psycho fani? Chłopczyku chory jesteś i po 2h na jakikolwiek komentarz który nie jedzie po cisco wylewasz tutaj piane z pysku wyluzuj jak ci nie pasuje praca w cisco to idź gdzie indziej.

@dasda

Uwielbiam takich internetowych kozaków zza klawiatury, zwłaszcza takich mających ewidentne problemy z rozpoznaniem ironii, czytaniem ze zrozumieniem i używaniem słownika ortograficznego

Jo
@mikrobus

A ja w sumie nie rozumiem większości z rozmów tutaj. Jak się nie podobają warunki pracodawcy to się szuka innego. Jak masz swoją działalność i negocjujesz kontrakt, a ostatecznie i tak się nie podoba, to nie podpisujesz. A tu nagle wychodzi, że ludzie x czasu dla firmy pracowali i po latach się orientują, że co? O cholera, ja to jednak na etacie chciałem. Albo zamiast owocowych wtorków pizzę w piątek? Rejonizacji zakładów pracy już u nas nie ma, jak się ten nie podoba to się szuka gdzie indziej. I nie pluje jadem. Bo są tacy, dla których dane warunki są ok. I cieszą się z pracy na takich zasadach. A ludzie szukający opinii oczekują rzetelnych obiektywnych informacji.

@Jo

Akurat komentarz na który odpisujesz, dotyczył trochę odrębnej sprawy, ale oczywiście dyskusja musiała zostać przekierowana na inne tory przez osoby powiązane z kierownictwem Cisco, które za mną nie przepadają :). Natomiast odnośnie problemu, o którym piszesz, to wszystko sprowadza się do kwestii prawnej - zgodnie z artykułem 22 Kodeksu Pracy pracodawca ma obowiązek zapewnienia umowy o pracę, jeśli spełnione są warunki etatu (i to nawet jeśli pracownik woli umowę cywilnoprawną). Jest też artykuł z Kodeksu Wykroczeń (zapomniałem numeru w tej chwili), przewidujący kary za ukrywanie etatu pod formami innymi niż umowa o pracę. Nie mówiąc już, że kumaty pracownik może po prostu wystąpić cywilnie do Sądu Pracy o ustalenie stosunku pracy i wypłatę powiązanych z nim świadczeń pieniężnych. Wielu pracodawcom przestrzeganie tego przepisu się po prostu opłaca. Bo nie wiadomo czy nagle jakiś pracownik nie uzna, że praca na kontrakcie "przestała mu się podobać" i kiedy to się stanie ;-)

fssdfs
@Janusz

a kto za takim toksycznym gównem jak ty może przepadać? Człowieku nie podoba się to idź do innej firmy mało ich w krakowie? Pałujesz się w tym wątku od dobrych 4 miesięcy i bijesz piane o nic w 4 miesiące innej roboty nie możesz znaleźć? Musisz być strasznie słaby w takim razie

Janusz

No napisz coś jeszcze odważnego, kozaku. W końcu za klawiaturą jesteś bezpieczny.

Antytroll
@Janusz

Ale ty mu nie grozisz, co? Bo aż się przestraszyłem.

Praca

Cześć wszystkim, Czy masz jakieś uwagi na temat Experis do pracy z Cisco? Nie B2B, ale umowa o pracę. Jakiej pensji mogę się spodziewać w związku z rolą Menedżera incydentów lub Operatora? Czy ktoś może odróżnić niebieską i czerwoną plakietkę. Korzyści? Z góry dziękuję:)

Kulm
@Praca

12000 brutto

Jonal

Pracodawca naprawdę godny polecenia, umowa B2B, która daje sporo możliwości (nie wiesz jaki sposób rozliczania wybrać, koniecznie skonsultuj z dobrym księgowym), płatny urlop (kontrakt z Estartą, nigdzie indziej na B2B nie ma takiej opcji),prywatna opieka medyczna, wszystkie szkolenia i wdrożenie, jak i sprzęt zapewnione. Przejrzysty grafik, zgodny ze stanowiskiem. Zakres obowiązków oraz wymagania podawane są jeszcze na etapie rekrutacji, nie ma niespodzianek. Stawka godzinowa na fakturze również, w dodatku jest ona negocjowalna w przedziałach, i w pełni uzasadniona. Współpraca "na co dzien" przebiega bezproblemowo, w świetnej atmosferze, z poczuciem, że pracuje się z profesjonalistami, a nie przedszkolem (a to różnie w różnych korpo wygląda). Jedynym minusem jest to, że wszystkie imprezy organizowane są w Krakowie. Przy pracy zdalnej często nie ma szans wziąć udziału.

wirus

Muszę uczciwie pochwalić CISCO za decyzje podjęte w sprawie pracy zdalnej. Już kilka tygodni temu cisco zachęcało do pracy zdalnej, managerowie mówili, że nie trzeba żadnych requestów ani zgody przełożonego. Teraz praca zdalna jest obowiązkowa. Mam porównanie z innymi korpo w których pracują znajomi, i wiele z nich wymyśla jakieś dziwne zasady, pracę na zmiany, i tym podobne. Cisco od razu odesłało ludzi do domów z laptopami i nie wydziwiało.

Czy w CISCO Systems jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Nielubieczytacbzdur

Jakie problemy ma Pan/Pani na mysli?

Typowy Janusz

Skoro mówimy o normalności, to nikt normalny nie daje się baitować, niczym małe dziecko, do pisania takich przydługich wysrywów, tak jak ty się dajesz co chwila xD. Przynajmniej jeśli robi to nieodpłatnie xD

Janusz_S

Widzę, ze po meyrtorycznym podusmowaniu sytuacji i faktycznych działaniach Estarty, która wszystkie rzekome nieprawidłowości wyjaśniła ze sposób radzenia sobie z frustracją zostały tylko żenujace docinki podsłyszane na przerwie przed lokalnym gimnazjum? Sytuacja jest taka, że B2B to mdel pasujący do zatrudnienia na niezależnym stanowisku, których w Estarcie w ramach wspierania partnera biznesowego Cisco jest mnóstwo. Korzystny model, pozwalający na pracę dla kilku partnerów (tak, niektórym nie kończą się ambicje na symulowaniu pracy 8h dziennie i występach po audycjach z Szumim :D), korzystna forma opodatkowania, praca w wybranym miejscu itd. ale koles o mentalnosci dziecka tego nie zalapie. na Twoim miejscu zaczalbym zbierac kase na wyplacenie sie po pozwie od Estarty, buziaczki.

Nietypowy Janusz
@Janusz_S

Ojoj, jaki z ciebie musi być odważniak, misiaczku, żeby takie śmiałe rzeczy wypisywać zza klawiatury i światłowoda. Ciekawe czy w twarz byś mi to samo powiedział.

Janusz

I najnowsze wieści - portal wiadomoscihandlowe.pl dodał właśnie artykuł na temat zawiadomienia złożonego do CBŚ przez związek zawodowy Związkowa Alternatywa w sprawie "budzącego wątpliwości natury prawnej" funkcjonowania na terenie Polski jordańskiej spółki-widmo Estarta Solutions, która współpracuje ściśle z Cisco. (usunięte przez administratora)

XR

No ładnie się sprawa rozwija, widzę, hehehe. Rzekomo taki świetny pracodawca, a tu takie kwiatki heheh

@XR

Spokojnie, dopiero się rozkręcamy ;)

@Janusz

Admin usunął linka, więc informuję, że artykuł z portalu wiadomoscihandlowe.pl został dodany 2 stycznia 2020 roku i nosi tytuł "Związkowcy zgłaszają skargę do CBŚ przeciwko niezarejestrowanej agencji zatrudnienia"

@Janusz

Tu chyba nie można linków wrzucać, więc podaję namiary na artykuł z portalu strajk.eu na ten sam temat - nosi tytuł "Kraków: nielegalna agencja pracy dostarcza siłę roboczą dla międzynarodowej korporacji. Związkowcy zgłaszają sprawę do CBŚ."

Oho, uskuteczniamy bardzo wysoki poziom dyskusji - małpowanie nicków w komentarzach. No cóż - jaka firma, takie trolle xD

zozol

Witam, Pracuje w firmie Cisco od marca 2018. Niestety nikt nie poinformowal mnie ze jest podzial na gorszych i lepszych. Ci gorsi to Red-badge'a ktorzy sa zatrudnieni przez Vendora, nie bezposrednio przez Cisco. Ja jestem tym gorszym, z benefitow mam tylko ubezpieczenie zdrowotne w Luxmed. Ktos pisal o wyscigu szczurow, musze sie niestety zdodzic. 6k Brutto na UOP po czym umowa zostala zmieniona na B2B pod pretekstem 'albo podpisujesz albo do widzenia' Brak parkingu, srednie jedzenie, ciezki dojazd samochodem - lokalizacja. Ogolem nie polecam.

Bzk
@zozol

"Red badge", to kontraktorzy, a to oznacza że nie jesteś zatrudniony przez Cisco, tylko przez inną firmą (właśnie "vendora"). Pretensje możesz mieć jedynie do swojego pracodawcy, a nie do Cisco. Swoją opinię również powinieneś wyrazić na stronie pracodawcy - możliwe, że wprowadzili Cię w błąd albo nie do końca wytłumaczyli sytuację. Niestety korzystanie z outsourcingu ("managed services") jest obecnie na świecie standardem, także prawie w każdym korpo tak jest. Dlatego lepiej aplikować bezpośrednio. Z punkty widzenia pracownika, nikt nie patrzy na kolor badge'a, ale formalnie to rzeczywiście ma znaczenie. Pozdrawiam

@Bzk

Rozumiem ze napisała to jakaś s..a z HR? Bo takiej chamskiej odpowiedzi to tylko po tego typu działach bym się spodziewał

Mkmo

Duzo bzdur na tym portalu widze. Pracuje juz ponad 7 lat i mialem przyjemnosc obserwowac jak firma rozwijala sie od poczatku. Nikt nie jest idealny ale Cisco wedlug mojej opinii nie jest zlym pracodawca. Jak ktos jest zainteresowsny to lepiej niech porozmawia z kims kto tam pracuje i sam sobie wyrobi opinie.

WonZOfertami
@Mkmo

Nie jest zły? To czemu osobom z doświadczeniem i wiedza nie potrafią zaoferować umowy o prace tylko zatrudniają przez agencje pracy? Mam ponad 7 lat doświadczenia. Kończę ACCA i non stop dostaje oferty na sr. accountanta przez jakieś syfne agencje pracy. To wstyd dla takiej firmy. Nawet najgorsze krakowskie firmy nie rekrutują w ten sposób.

Janusz

Święta, święta i po świętach. Czas na zapowiedziane podsumowanie ostatnich kroków, podjętych przez związek zawodowy Związkowa Alternatywa i nie tylko, celem nagłośnienia podejrzeń łamania prawa przez Cisco i współpracowników. Konkretnie chodzi o ukrywanie rzeczywistych etatów dla Cisco oraz o działanie jordańskiej agencji Estarta Solutions na terenie Polski bez wymaganych rejestracji. - w najnowszym numerze kwartalnika "Magazyn Dialogu Społecznego Fakty" (aktualnie w druku) ukaże się wywiad z byłym pracownikiem Cisco. - 20 grudnia b.r. "Dziennik Trybuna" opublikował artykuł "Jordańska spółka widmo" na temat podejrzeń nielegalnego działania jordańskiej Estarty (artykuł jest dostępny online i można go łatwo wyszukać w google). Związkowa Alternatywa złożyła zawiadomienie w tej sprawie do Centralnego Biura Śledczego Policji; ten temat też wkrótce zostanie rozwinięty w osobnym newsie. -temat wątpliwego od strony prawnej zatrudniania kontraktorów w Cisco został opisany w artykule z Gazety Wyborczej z dnia 12 grudnia p.t. ""Płacąc wyższe podatki niż prezes Comarchu, czułbym się jak (usunięte przez administratora) Ile zarabia się w IT?". Niestety temat Cisco jest tu opisany tylko po łebkach, bo artykuł omawia też szereg innych szerszych tematów, jak sama jego nazwa wskazuje.

@Janusz

Mały update: najnowszy numer kwartalnika "Magazyn Dialogu Społecznego Fakty" już jest w sprzedaży :)

Master of B2B
@Janusz

Ale wkleisz nam tutaj ten artykuł? Bo chyba nie zakładasz, że ktoś o zdrowych zmysłach wyda na to pieniądze. Pomijam już, że nie wiem gdzie miałbym szukać tej gazetki szkolnej.

marco

Czy orientuje się ktoś może, czy Cisco Network Engineer - Summer Intern - Poland, Kraków jest praktyką płatną? Wszędzie poszukuję możliwości kontaktu w tej sprawie, ale bezskutecznie :(

Mariam
@marco

Jest płatna i jak na staż to nawet bardzo w porządku i dostajesz pełen pakiet benefitow jak każdy pracownik na UoP.

Janek

Oficjalny komunikat związku zawodowego Związkowa Alternatywa w sprawie podejrzeń łamania prawa pracy przez Cisco - przede wszystkim ukrywania etatów na masową skalę, w tym poprzez współpracę z nielegalnie działającą w Polsce jordańską agencją Estarta Solutions. (usunięte przez administratora)

@Janek

Na wypadek gdyby admin usunął linka, informuję jak znaleźć komunikat. Znajduje się w newsach na stronie Związkowej Alternatywy za.org.pl i nosi tytuł "Walczymy z nielegalnymi agencjami zatrudnienia". News został opublikowany 7 listopada 2019 roku.

@Janek

Super, świetnie że sprawą zaczynają się interesować media i niezależne organizacje. To bezprawie trzeba zakończyć!

Qwerty
@Janusz

Rozdwojenie jaźni? Żeby sobie samemu odpowiadać ....

@Qwerty

Janusz i Janek to nie jest to samo imię, wbrew pozorom :P

Emilia
@Janek

Bardzo dziękuję za nagłośnienie problemu i proszę się nie przejmować ciscowskimi trollami, która powtarzają te same bzdury w kółko, ignorując meritum problemu. Skoro umowy śmieciowe (B2B z agencjami pracy) są niby takie super, to ciekawe czemu wierchuszka Cisco (kierownicy zespołów itp.) sami na takie nie przejdą. Ale nie - oni będą sobie siedzieć na wygodnych etacikach z Cisco (Blue Badge), ale za to są pierwsi do wciskania rekrutowanym pracownikom bzdur o tym jaki to umowy śmieciowe nie są cudowne i rewelacyjne. Powód jest prosty - pracownik na fikcyjnym samozatrudnieniu nie jest praktycznie chroniony prawnie w sytuacji gdyby został zwolniony bez powodu, zmuszony do nadgodzin czy wypłata przychodziłaby z opóźnieniem. Aha, i skoro ktoś jest tak pokrzywdzony, że na UoP płacą mu za mało, to rozwiązanie jest bardzo proste - założyć związek zawodowy (wystarczy 10 podpisów) i zbiorowo negocjować pensję :) .

BlueBadge
@Emilia

Wow! I to zadziała? To ja 20k poproszę, może być brutto.

Karol Wojtyła
@Janek

Co za oszczerstwa przeciwko Cisco!!! Pracuję tam od lat i zarabiam miliony złotych, mamy konsole do gier i owocowe wtorki, środy i weekendy (zwłaszcza jak musimy trollować na Gowork). Proszę wierzyć mi i reszcie trolli piszących te same peany na cześć Cisco, bo to pardwa!!!

Ramon Mercader
@BlueBadge

No do tego jest potrzebny związek zawodowy, więc proszenie samemu niewiele da :) . Ale jak chcesz działać w pojedynkę to pozwij Cisco do sądu pracy o ustalenie stosunku pracy i o wypłatę ekwiwalentu za urlop za okres kiedy byłeś red badgem - myślę, że spokojnie można żądać około 20k, tym bardziej że ponoć tak świetnie zarabiałeś na tym red badgu :P . Ptaszki ćwierkają, że Cisco (zresztą wiele innych korporacji też) preferuje załatwiać takie sprawy zanim trafią na salę rozpraw - chyba nie muszę dodawać w jaki sposób :P .

Natalka
@Ramon Mercader

O właśnie - ciekawe czemu nikt z ostatnio komentujących obrońców Cisco o tym nie wspomniał? Tak się chwalą swoją odpowiedzialnością finansową czy zmysłem przedsiębiorczym i nie kryją się z zamiłowaniem do pieniędzy, a nie wpadli na tak oczywistą rzecz, jaką jest pozwanie Cisco do sądu i dopominanie się o finansowe zobowiązania wynikające z ukrytego stosunku pracy? Tym bardziej, że podają się za Blue badgy, więc mieliby mocny argument w postaci swojej aktualnej umowy o pracę. No i Cisco nie mogłoby ich zwolnić z powodu bezterminowej UoP. Coś mi się wydaje, że to zwykłe trolle na zamówienie mogą być i nigdy nie mieli nic wspólnego z pracą dla Cisco!

Arek
@Janek

Brawo, proszę nagłaśniać te problemy i nie przejmować się głupimi komentarzami. Ewidentnie nacisnęli Państwo pewnym ludziom z kierownictwa Cisco na odcisk, o czym świadczy ta masa propagandowych komentarzy, broniących Cisco, która się tu pojawia od tego weekendu (a wcześniej to w tym wątku jeden komentarz się pojawiał raz na kilka tygodni bądź miesięcy). Słychać wycie - znakomicie :)

@Janek

Super, dziękuję za upublicznianie tego!

@Janek

Heh, śmieszy mnie to jak pro-ciscowskie trolle zaśmiecają wątek kolejnymi ścianami tekstu :D. Ich wypowiedzi składają się z ciągłego wychwalania Cisco, bez podawania żadnych argumentów, i bezpodstawnego atakowania działaczy związkowych, którzy dokumentują i upubliczniają potencjalne nadużycia. To po prostu tania akcja propagandowa HRów na, miarę ich możliwości (nienajlepszych).

Lech Wałęsa
@Paweł

Typowa lewacka logika najpierw wyzywaj ludzi od trolli, a potem oburzaj się, że Związkową pajacatywę obrażają

Wojciech

90% negatywnych opinii pojawiajacych sie na temat Cisco na tym portalu najprawdopodobniej jest pisane przez jedna i te sama osobe lubiaca odpisywac sobie samej z powodow ktore zapewne zna jedynie zainteresowany. Nie zmienia to faktu ze jest to stek bzdur. Zadna umowa zawierana z Cisco nie lamie Polskiego prawa pracy w jakikolwiek sposob. Zarowno przy zawieraniu umowy jak i w czasie wykonywanej pracy, jej warunki sa klarowne pomiedzy obiema stronami a pracownik zawsze otrzyma odpowiedzi na nurtujace go pytania. Nikt w Cisco nie jest szykanowany lub traktowany gorzej ze wzgledu na rodzaj zatrudnienia a certyfikacje i szkolenia maja szanse zdobywac zarowno kontraktorzy jak i zatrudnieni na UoP tak samo jak roznego rodzaju bonusy takie jak prywatna opieka medyczna, multisport etc, Nie jest to przypadek ze ogolne opnie na temat Cisco w internecie sa bardzo pozytywne a negatywne komentarze pojawiaja sie w znaczacej czesci jedynie na tym portalu (i tylko w sekcji z komentarzami bo sama ocena ogolna uzytkownikow jest wysoka gdzie probka danych jest duzo wieksza). W 2019 roku Cisco otrzymalo rowniez nagrode za zdobycie 1wszego miejsca w prestizowym plebiscycie Great Place to Work. Wszelkim osobom zainteresowanym praca w Cisco radzilbym najpierw (w miare mozliwosci) porozmawiac z kims kto tam obecnie pracuje niz wierzyc slepo komentarzom ktore w wiekszosci sa negatywne a ocena miejsca pracy pozytywna i wyciagnac samemu wnioski na temat tego jak taki stan rzeczy najprawdopodobniej zostal stworzony :) Pozdrawiam

@Wojciech

Wy serio macie jakieś problemy z czytaniem? Artykuł 22 Kodeksu Pracy - był już nawet przytoczony w komentarzach poniżej. I do tego nielegalne operowanie niezarejestrowanej Estarty. I darujcie sobie te brednie, że red badge ma te same prawa i przywileje co etatowiec, bo każdy kto chociaż uczestniczył w rekrutacji, wie że to zwykłe kłamstwo.

Wojciech
@Janek

@Janek To ze sobie cos wkleisz nawet 100 razy w komentarzu pod roznymi nickami nie oznacza ze ma sie jakkolwiek do sytuacji kiedy nie masz pojecia o czym mowisz. Estarta nie jest "agencja HRowa" jak to ja nazywasz tylko outsourcingowa. Skoro jestes tak fantastyczny w wygrzebywaniu paragrafow w internecie to radze zaglebic sie w te ktore sa faktycznie na miejscu a nie te ktore wpasowuja sie w twoja propagandowa teorie/ Nie napisalem nigdzie ze kontraktor ma te same prawa co osoba na Umowie o prace, tylko ze czesc bonusow i przywilejow jest zachowana przy obu formach zatrudnienia. Wiec nie wiem ktory z nas ma problem z czytaniem a ktory widzi tylko to co chce widziec.

@Wojciech

Artykuł 22 KP dotyczy ukrywania etatów - zarówno pod przykrywką umowy o dzieło, zlecenie czy B2B z pośrednikiem. Estarta to tylko dodatkowa "wisienka na torcie". Główny problem polega na tym, że to zagraniczna firma działająca w Polsce bez rejestracji. A to czy określa się jako firma outsourcingowa czy nawet jako hodowla wielbłądów nie zmienia faktu, że prowadzi działalność agencyjną.

Lech Wałęsa
@Janek

Dobra, zgłosiłeś to wszędzie gdzie przyszło ci do głowy, nic ci z tego nie wyszło, a teraz milcz, bo śmiecisz tylko tak, tak to pisałem ja - troll z HRów

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w CISCO Systems. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Odpowiedź

Nie

X4R

NIe dajcie się związką zawodowym które chcą pobierać haracz od kolejnej dużej firmy w zamian za nie obsmarowywanie jej w intenecie! W branży IT praca leży na ulicy - jeśli ktoś chce ma taką jaka mu się tylko podoba. Ludzie którzy paracują na b2b sami wybrali takie umowy - dokładnie tak jak ja. Banda banda nieróbów nie może wytrzymać że ktoś zarabia tyle w Cisco i dlatego cała ta afera.

Zostaw merytoryczną opinię o CISCO Systems - Warszawa

• Jak się pracuje w CISCO Systems?

Zobacz opinie na temat firmy CISCO Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CISCO Systems?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CISCO Systems?

Kandydaci do pracy w CISCO Systems napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CISCO Systems
3.1/5 Na podstawie 133 ocen.
  • Domaniewska 39B
    02-672 Warszawa