Opinie o BIGRAM S.A. w Warszawa

BIGRAM SA Personnel Consulting jest jedną z największych polskich firm doradztwa personalnego o międzynarodowych powiązaniach strategicznych z organizacjami takimi jak IIC Partners Executive Search, jedna z trzech największych niezależnych sieci zrzeszających firmy executive search, Arbora Global Career Partners i Profiles International, lider w zakresie narzędzi oceny kompetencji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIGRAM S.A. w Warszawa

andrzej 5

Po prostu tragedia. Niekompetentni i niesłowni. Mówią, że bez względu na rezultat odezwą się do konkretnej daty. Oczywiscie termin mija i cisza. Rekruterzy nieprzygotowani do danego projektu czy też rozmowy. Prowadzą rozmowę, a potem proszą żeby odpowiadać jeszcze raz na pytania pisemnie. Omijać ich projekty szerokim łukiem i starać się aplikować bezposrednio do proacodawcy. Po prosty takim dziadom nie warto dawać zarobić.

Urszula
@andrzej 5

Po co jeszcze raz odpowiadać na te same pytania? Pierwszy raz słyszę aby ktoś coś takiego praktykował. A jakie były pytania?

@andrzej 5

Andrzej5 dziękujemy za cenne uwagi. Trudno się nam jednak do nich odwołać, bez konkretów. Zachęcamy do zgłoszenia swoich uwag na adres mail; bigram@bigram.pl Chętnie zajmiemy w ich kontekście stanowisko. Zespół BIGRAM

Andrzej5
@BIGRAM

Do czego się ustosunkowywać. Dodatkowo jeszcze obnażacie własną głupotę. Chyba wiecie z kim rozmawiacie na rozmowach i czy dajecie informację zwrotną czy nie.

Andrzej5
@Urszula

dokładnie takie same jak podczas rozmowy kwalifikacyjnej

rekrutowany przez Bigram

Firma chwali się profesjonalizmem. Niestety, ich postępowania nie ma z tym nic wspólnego. Panie rekrutujące najprawdopodobniej nie słuchają kandydata bo po rozmowie zdzwonią i proszą o pisemną odpowiedź na dokładnie te same, które zadawały podczas rozmowy. Obiecały, że dadzą odpowiedź do konkretnej daty. Oczywiście nie dają. Kandydatów nie przestrzegam bo wiadomo, że jak się szuka pracy to i tak się wyśle aplikację do nich. Ostrzegam potencjalnych pracodawców bo na rozmowie już ujawniają nazwę klienta, dla którego pracują. I szczerze ich działanie rzutuje na opinie firmy, dla której pracują. Bo jezeli firma, dla której rekrutowali wypuści sama ogłoszenie ja będę unikać szerokim łukiem. Dramat

@rekrutowany przez Bigram

Dziękujemy za opinię. Chcąc poprawić jakość naszych relacji z kandydatami bardzo proszę o konkretną informację na bigram@bigram.pl Bardzo chętnie ustosunkujemy się do powyższych zarzutów. Zespół BIGRAM

byly rekrutowany
@BIGRAM

Po co Panstwu opinie. Jeżeli umówiliście się na konkretną datę z informacją zwrotną i tego nie zrobiliście to oznacza, że nie szanujecie ludzi, z którymi rozmawiacie ale również i siebie. Jesteście niesłowni i po prostu ogarnijcie się albo przestańcie marnować czas innych. Pozdrawiam

Januszex HRu

BIGRAM na papierze ma potencjał. Polska firma, projekty dla znanych marek, "postawienie na jakość działania i customer expirience". Rzeczywistość wygląda zgoła inaczej - ciągłe braki w zespole ( co skutkuje zasypaniem projektami), brak sensownego wsparcia managera oraz atmosfera presji i niezrozumienia ze strony szefostwa, które mentalnie zostało w 2005 roku. Jeżeli chcesz się przekonać co to znaczy wyścig szczurów zapraszamy do nas! Płacimy w nadgodzinach oraz większej ilości projektów :) Nie dziwię się wielu opiniom na tej stronie od osób, które są zniesmaczone jakością kontaktu z osobami rekrutującymi. Z doświadczenia wiem, że standardem w BIGRAMIE jest przekładanie rozmów w ostatniej chwili, brak feedbacku, czy procesy, które ciągną się miesiącami. Może kiedyś, kiedy zamiast propagandy samouwielbienia i dodawania sobie nowych członów do nazwy stanowiska, ktoś sensowny zdecyduje się na reformę w tej firmie. Wtedy ludzie będą chcieli pracować w BIGRAM S.A.

KrólowaHR:)
@Januszex HRu

Pracuje w zespole warszawskim i nie zgadzam się z Twoją @JanuszuHR opinią! Kończę projekty w ustalonym z klientami czasie, przekazuje feedback na czas każdej stronie, jestem w stałym kontakcie zarówno z kandydatami jak i klientami. Nie pracuje ponad czas, pracuje w części tygodnia w trybie homeoffice, moja szefowa podchodzi dość elastycznie do każdego z nas, motywuje, wspiera, jak sie ma problem to zawsze jest. Nie ma „ciśnienia”, ale wiemy i widzimy, że jak pracujemy to to wpływa na nasze zarobki. Tutaj w Wawa raczej wszyscy są zmotywowani do działania, ale też się lubimy - więc nikt się nie ściga… moze to mój punkt widzenia, warto aby inni się wypowiedzieli….którzy tu pracują.

@Januszex HRu

Przepraszam, ale twoja wypowiedź ni jak ma się tak do rzeczywistości. Moim zdaniem są to frustracje byłego pracownika. W BIGRAM pracuje się bardzo dobrze. Nie jestem tuż po studiach, swoje przepracowałam i uwierzcie mi, że jest to jedna z lepszych firm w jakich pracowałam. Szefostwo jest naprawdę ok, nie ma w ogóle mowy o nadgodzinach. Pracują tu prawie same dziewczyny, większość ma swoje rodziny, dzieci i naprawdę firma podchodzi elastycznie do różnych sytuacji. Wyścigu szczurów nie ma w ogóle. Może nie stanowimy jednej wielkiej rodziny , ale naprawdę się lubimy i wspieramy. Pewnie zdarzają się jakieś błędy, wiadomo, ale firma bardzo dba o standardy. BIGRAM to nie sieciówka nastawiona na szybką "sprzedaż" kandydata. Tu faktycznie panuje stara, dobra szkoła consultingowa. Przyznam jedynie, że projektów jest sporo, ale dajemy radę. Sami szefowie rozkładają projekty na inne zespoły jak widzą, że dany konsultant jest zawalony robotą. Podsumowując: w BIGRAM naprawdę dobrze się pracuje, to jest przykład firmy w której można z satysfakcją pracować do emerytury. Ja polecam.

Krystyna

Bo jest trafna

Ze tak zacytuje: Sami szefowie rozkładają projekty rozkładają ale na łopatki i je psują

HRmama

@Januszex HRu ja również nie zgadzam się z Twoja opinią. Pracuje w Bigramie już jakiś czas i uważam ze jest tu bardzo dobra atmosfera wśród pracowników i szefostwa. Nikt nie siedzi po godzinach, projektów owszem jest dużo ale menadżerka rozkłada je tak aby nikt nie był przeciążony, jak ktoś sobie nie radzi, zawsze dostaje wsparcie. Nie ma też problemu żeby wziąć wolne jak coś trzeba załatwić typu wizytę u lekarza z dzieckiem itp. Projekty czasami trwają dłużej ale zawsze chcemy je zrealizować na najwyższym poziomie. Miałam kilku pracodawców w swoim życiu zawodowym i mogę powiedzieć z czystym sumieniem że tutaj jest na prawdę fajnie!

@Januszex HRu

Junuszex HRu bardzo dziękujemy za Twoją opinię. Jednak zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z Zarządem BIGRAM i odważnej komunikacji wprost swoich obiekcji, co do kultury zarządczej naszej firmy. Anonimowość Twojego wpisu nie pozwala nam wyciągnąć stosownych wniosków. Zapraszamy z komunikatem na bigram@bigram.pl

@KrólowaHR:)

Królowo HR bardzo Ci dziękujemy za pozytywną opinię na temat naszej firmy. Mamy nadzieję, że jest więcej osób które pracują w naszym zespole i są równie zadowolone. Zespół BIGRAM

BIGRAM

Bardzo dziękujemy za Twoją pozytywna opinię. Bardzo jest nam miło. Zespół BIGRAM

@Marek

Marku, czy możesz nam powiedzieć z czego wynika Twoja opinia? Chętnie poprawimy jakość prowadzonych projektów przez "szefostwo" Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego: bigram@bigram.pl

@HRmama

HRmamo - bardzo dziękujemy za Twoją opinię. W BIGRAM trudno jest policzyć osoby, które nie mają dzieci:) stąd łatwiej jest nam zrozumieć potrzeby. Szukamy balastu pomiędzy pracą zawodową i życiem rodzinnym. Zdajemy sobie sprawę iż praca w consultingu jest trudna i wymaga często poświęcenia życia prywatnego. Dlatego bilans musi być na + . Pozdrawiamy, Zespół BIGRAM

Mama rekruterka
@Januszex HRu

Nieprawdziwa, krzywdząca opinia. Szczerze się uśmiałam czytając opinię o wyścigu szczurów w BIGRAM, gdyż tu jest dokładnie odwrotnie. W BIGRAM jest wyjątkowa w tej branży rodzinna atmosfera- wsparcia, współpracy i przyjaźni oraz wysokie standardy obsługi klientów i kandydatów. Nie ma ciśnienia i presji czy wydumanych KPIs. Wiem co piszę, gdyż wcześniej pracowałam w kilku znanych firmach z branży, gdzie miałam okazję doświadczyć klimatów jak z Wilka z Wall Street oraz przedmiotowego traktowania kandydatów. W BIGRAM pracuję od prawie 10 lat i jest mi tu po prostu dobrze.

Mariuko4

A czym konkretnie zajmują się ludzie w tej firmie? Bo z tego co wyczytałem na ich stronie, to wszystko jest bardzo enigmatyczne.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Joanna

Opowiedzcie o przeciętnych zarobkach w Biogramie. Jakie są stawki początkowe i czy firma daje podwyżki pracownikom, którzy ewidentnie na to zasłużyli - tym samym ich motywując do utrzymania wysokich standardów pracy?

Zofia
@Joanna

W BIGRAM obecnie jest wiele pozytywnych zmian. Od kilku miesięcy w Warszawie jest nowa menadżerka. Osoba która która mocno wspiera i rozwija. Jeśli chodzi o zarobki to ich poziom zależny jest od doświadczenia i poziomu stanowiska. Mamy także system premiowy ustalony także od KPI zależnych dla stanowiska. Jest jasna ścieżka awansu, wiesz kiedy ?, jak i za co? Możesz spodziewać się awansu.

Elżbieta
@Zofia

Ile mniej więcej może w takim razie zarabiać osoba doświadczona w Bigramie? Chodzi mi o widełki, nie konkretne kwoty :) Po jakim czasie od zatrudnienia nowego pracownika taka osoba może ubiegać się o awans? Czy w ogóle trzeba się o niego ubiegać czy pracodawca sam je przyznaje?

k.

Jak wygląda system premiowy? Czy premie są wypłacane na czas?

a
@k.

w ogóle nie są wypłacane

k
@a

Jakoś żyjemy i zamawiamy więcej ??? Lecz z kadra logistyczną się lepiej czujemy ???

L
@k

Słucham?

Elżbieta
@a

Nie są wypłacane czy ich po prostu nie ma? Jak to wygląda w Bigramie? Ile w takim przypadku wynosi (mniej więcej) miesięczne wynagrodzenie? Skoro na premie liczyć nie można to czy są jakieś inne dodatki płacowe lub pozapłacowe?

Anatol

Idealnych firm nie ma i jak ktoś będzie chciał to o najlepszej firmie może napisać źle. Mamy dobrego pracodawcę więc szanujmy to.

B

Ale ściema. Inaczej to pamiętam. Nie żeby to był wesoły czas ale: kasę dodatkowa była i warsztaty z doradcą ds outplacementu też były. Nie żebym była fanem byłej firmy ale tam są nadal fajni ludzie i nie chcę im zaszkodzić.

Wanda
@B

Widzę, że nie zgadzasz się z poprzednią opinią, a konkretnie z tym, że Bigram w żaden sposób nie udzielił wsparcia pracownikom zwolnionym z powodu pandemii. Czyli rozumiem, że Twoim zdaniem to wsparcie jednak było i dostaliście między innymi dodatek finansowy? A można wiedzieć, ile on wynosił?

O
@B

Niby w jaki sposób ta opinia szkodzi pracownikom? Nie było żadnych warszatatow a ‚dodatek’ o którym mówisz to odprawa przewidziana w kodeksie pracy. Szanujmy się trochę i nie traktujmy jako wartości dodanej czegoś co jest absolutnie niezbędne i wymagane przez prawo względem pracodawcy :)

@B

Jaka dodatkowa kasa? były odprawy przewidziane przez KP. Nic dodatkowego. Warsztaty owszem, ale z tego co wiem, to zorganizowano je w odpowiedzi na reakcję i zapotrzebowanie pracowników- którzy byli zdziwieni, że firma szczycąca się outplacementem i propagująca w mediach etyczne metody nie zapewniła tego swoim ludziom. Więc warsztaty online zorganizowano, ale nie nazywajmy tego outplacementem. Brutalna prawda jest taka, że całemu zarządowi zabrakło podstawowej wartoci- empatii, zwykłej ludzkiej życzliwości i porozmawiania z pracownikami, zapytania o ich potrzeby. Niektórzy wyszli z założenia- jesteście rekruterami to sobie poradzicie. Tylko łatwo mówić nie będąc w podobnej sytuacji. A szkoda, firma, pozycjonująca się jako biznes o ludziach i dla ludzi zapomniała o tak podstawowych wartościach. Ja również nikomu źle nie życzę a juz tym bardziej pracownikom, którzy tam zostali, ale nie dajmy sobie i innym mydlić oczu i nie nazywajmy wsparciem odpraw z KP i warsztatu zorganizowanego na prośbę pracowników.

Alicja

Jako jedna z osób, która poprzez pandemię rozstała się z Bigramem chętnie dodam coś od siebie - pomimo trudnej sytuacji i zwolnienia wielu osób jednocześnie czułam się zaopiekowana, wiedziałam, że mój bezpośredni przełożony walczy o mnie do końca i wiedziałam też, że jest to trudna decyzja dla obu stron. Uważam, że firma pożegnała się ze mną w dobrym stylu i w przyjaznej atmosferze, mimo faktu rozstania. Nie było też problemu z jakimikolwiek referencjami, które pomogłyby mi znaleźć nowe miejsce pracy. Z perspektywy czasu pracę w Bigramie wspominam pozytywnie. Co do liczby ogłoszeń - proszę zwrócić uwagę, że większość branży przeżywa teraz kryzys, zatrudnia mniej pracowników, tym samym mniej chętnie szuka wsparcia wśród agencji doradztwa personalnego i wiem, że Bigram w tej sytuacji nie jest odosobniony.

Rafał

Dziękuję za ten komentarz. Miałem zamiar aplikować na stanowisko Kierownika Działu Utrzymania Ruch w woj. opolskim. Miałem.

a.

hahaha no ładnie, opinia dotycząca braku profesjonalizmu i hipokryzji zarządu została usunięta. chyba kogoś prawda w oczy kole :)

Czy zdarzają się nadgodziny w BIGRAM S.A.?

K.

Zdecydowanie tak, BIGRAM darmowymi nadgodzinami stoi

Pk.
@K.

Bywają nadgodziny, jak wszędzie, jednak nie jest to standard. Nie są płatne, jednak można je odebrać. Zawsze jest jakieś rozwiązanie.

@Pk.

Hahaha! Czasem można wyjść pół godziny wcześniej jak dzień wcześniej siedziało się 3h dłużej... a potem słuchać komentarzy ludzi którzy ci to wytkną... już nawet nie wspomnę o "ruchomych godzinach pracy"

Pk.
@K.

W Bigram nikt nie karze Ci zostawać na nadgodzinach. Nie masz nic nawet w umowie o takim zapisku. Sama jesteś managerem swojego czasu. Nigdy nikt nie kazał mi zostawać na nadgodzinach, to była moja dobra wola.

@K.

Popieram. Niby nikt nie karze, ale potem telefony po godzinach i krzywe spojrzenia. Pensje ucięte, etaty ucięte, premii brak, połowa świetnej załogi pozwalniana a motywowanie i komunikacja zerowe.

D.

Ze strony zarządzającej były nawet komunikaty wprost że oczekuje pracy po godzinach...

A
@K.

Ruchome godziny pracy faktycznie nie są zbyt "ruchome" natomiast nikt nigdy nie prosił mnie bym zostawała po godzinach. Jeśli kiedykolwiek zostałam to tylko dlatego, że sama wolałam dłużej popracować albo umówiłam się tak na kontakt z kandydatem.

K.

Hahaha! Ale pan bzdury gada. Tyle lat pracy w Bigram i ani jednego „fake” stanowiska nie poszukiwaliśmy.

Jak szefostwo w BIGRAM S.A.? Spoko traktują ludzi?

K.

Ja uważam, ze szefostwo jest lepiej niż w porządku. Nie spotkałam się nigdy z sytuacją, abym z jakimś problemem została przez zarząd odprawiona z kwitkiem. Wręcz przeciwnie- wszyscy gramy do jednej bramki. Razem szukamy rozwiązań problemów, konsultujemy się i wspieramy.

Czy w BIGRAM S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Pracownik1

Szybko.Rozmowa w cztery oczy i zawsze wspólnie wypracowane rozwiązanie.To nie jest korporacja, tam każdy siebie zna z imienia i nazwiska. Pracownicy są empatyczni.

W

Niby jest, w pierwszej rozmowie, żeby się wszystkiego „wywiedzieć” finał=zamiata się pod dywan

Beti

Niestety zarządzanie wew. jest na bardzo niskim poziomie. Firma z ogromnym potencjałem i możliwościami. Niestety od kilku lat zespół Rekruterow bardzo słabo zarządzany, co wpłynęło na tak liczne odejścia. Pamietajmy pracownik nie odchodzi od firmy, odchodzi od swojego/ swojej Przełożonej. Zero zrozumienia zero wsparcia.

Pracuję w BIGRAM od ponad 9 lat i wiele widziałam, wiele słyszałam, wiele przeżyłam i mogę powiedzieć jedno: jest to wyjątkowa, prawdziwie rodzinna firma, gdzie każdy z każdym się koleguje, wszyscy się wspierają i współpracują, nie ma rywalizacji i satysfakcji z czyichś potknięć. Zresztą te też zdarzają się rzadko. Spotykamy się po pracy, zawieramy przyjaźnie na lata z tymi co odeszli, bawimy się na urodzinach, weselach i wyjazdach. Tu nie ma odrobiny korporacji. Umowy są przejrzyste i BIGRAM się z nich wywiązuje, pensje na czas, przez ponad 9 lat nie było nawet 1 dnia opóźnienia, atrakcyjne benefity. Widzę opinie o tym, że ludzie często odchodzą. Po pierwsze, nie często, a po drugie gdzie nie odchodzą? Zresztą nasi pracownicy zdobywają w BIGRAM takie doświadczenie, umiejętności i tak się rozwijają, że nie dziwne, że są bardzo pożądani na rynku. Ja kibicuję wszystkim aktualnym i byłym pracownikom i trzymam kciuki za ich kariery, gdziekolwiek ich nie robią.

Jacuś

Słabo, kilkakrotnie straciłem czas bo wyglądało to profesjonalnie. Składałem kilka aplikacji ale się myliłem. Nidy więcej......

A.
@Jacuś

Panie Jacku, jak dobrze rozumiem projekty nie zakończyły się zatrudnieniem? Brakowało odpowiedzi zwrotnej?

Polecam BIGRAM jako pracodawcę - jest to jedna z nielicznych moich zdaniem firm, dbających o pracowników. Mam na myśli zarówno atmosferę pracy, która nie jest korporacyjna, jak i świadczenia socjalne - pensja wypłacana zawsze na czas, uczciwe premie, opieka medyczna (prywatna) i karta sportowa. Nigdy nie miałam też problemu z urlopem czy zwolnieniami L4.

@Ania

W swojej opinii poruszyłaś kwestię urlopów. Dobrze się składa, ponieważ zastanawiam się, czy urlop wypoczynkowy można wykorzystać w dogodnym dla pracownika terminie, czy może to pracodawca narzuca okresy, w których można wziąć dłuższe wolne?

@Marek

@Marek jak najbardziej można brac urlopy w terminach, w których się chce. Pracodawca niczego nie narzuca.

Pracownik1
@Ania

Popieram i zgadzam się z opinią

Nie polecam BIGRAM jako pracodawcy!!! Podczas zatrudnienia oferują niższa podstawę natomiast mega wysokie prowizję (oczywiście wszystko jest na gębę, nie ma nic w umowie odnośnie prowizji). Następnie nie wypłacają, podając głupie, nietrzymające się kupy argumenty :/ Nie dbają w ogóle o pracowników

"Oferują niższą podstawę", tzn. jaką dokładnie? Masz tutaj na myśli najniższą krajową i prowizje jako dodatek do wynagrodzenia? Z czego wynika niewypłacalność tej prowizji i jak pracodawca to uzasadnia?

Marzena

Nie spotkałam się z sytuacją, w której Bigram nie ukazał mi warunków zatrudnienia oraz systemu prowizyjnego. Wszystko zawsze było wcześniej omówione/wytłumaczone i do dziś działa. Nie uważam również, że Bigram nie dba o pracowników. Wynagrodzenia jest bardzo atrakcyjne oraz ścieżka rozwoju klarowna. Znów stykamy się z rzeczywistością gdzie na gowork pracownicy lubią dzielić się w większości z tymi negatywnymi odczuciami.

@Marek

Niestety nie ma w umowie zapisanego sposobu wypłacania prowizji i za co... wszystko jest ustalane słownie...a później mimo obiecanej premii finalnie nie zostaje wypłacona.

@Marzena

Nie spotkała się Pani z taka sytuacja bo póki co to co Pani robi jest pracodawcy na reke.W chwili jednak gdy potknie się Pani noga, rozchoruje się Pani i pójdzie na zwolnienie albo coś pójdzie nie tak, nagle okaże się ze z innych obietnic pracodawca przestanie się wywiązywać. Obiecana premia? Przecież nie ma takiego zapisu w umówie to wypłacać jej nie trzeba...

Drogi niezadowolony pracowniku, pracowałem z BIGRAM całkiem niedawno i z tego co wiem, nikt nie narzekał na niedotrzymywanie warunków współpracy. Jeśli tak by było, większość osób odeszłaby z Bigramu, bo przecież wszyscy liczą na premie. Polecam Bigram jako pracodawcę.

@Kasi

Nie zgadzam się zupełnie Pani Kasiu. W firmie Bigram czuję się doceniania i mam możliwość rozwoju. W sytuacjach trudnych zawsze mogę liczyć na wsparcie przełożonych. Wszelkie zapisy o wypłacalności premii były mi dokładnie przedstawione i zapisane w umowie, z którą się dokładnie wcześniej zapoznałam. Nie miałam nigdy problemu z wypłacaniem mi premii.

@Marzena

Pani może tak,bo jak widać Pani miała szczęście. Niestety nie wszyscy je maja, bo wobec nie wszystkich firma postępuje jak się okazuje uczciwie...

PRACOWNIK

W ostatnim czasie bardzo wiele osób odeszło z firmy z różnych powodów... a jak każdy wie, w Bigramie pracuje kilkadziesiąt osób we wszystkich oddziałach, wiec to tez o czymś świadczy, że niemalże w każdym miesiacu w oddziale warszawskim ktoś odchodził.... a przeciez duża rotacja nie jest korzysta dla firmy... kolejna sprawa, skoro wg Ciebie premia jest wypłacana to dlaczego w umowie nie jest taki zapis? Jesli firma nie ma z tym problemu to taki zapis powinien sie pojawić, ktory wyjaśniłby zasady wypłacania prowizji. I to byłoby uczciwe dla wszystkich.

@PRACOWNIK

Ciągle podkreślam, że jest taki zapis.

@Marzena

Tylko jak widac, nie kazdy ma taki zapis umowie Lub nie wszystkim zostało to przedstawione

@PRACOWNIK

" niemalże w każdym miesiacu w oddziale warszawskim ktoś odchodził" - chyba pracowaliśmy w innej firmie? ;) bo w BIGRAMie z pewnością tak nie jest. A jeśli już ktos odchodzi to w większości dlatego, że chce przejść z rekrutacji na strone klienta. To normalna ścieżka rozwoju.

@Marzena

W Pani umówie może jest. Ale skąd Pani wie ze w innych również? Ma Pani wgląd we wszystkie umowy?

No nie wątpię, ze były osoby którymi kierowały takie przesłanki jednak wiele osób odeszło z innych powodów, np bo nie odpowiadał im sposób zarządzania, atmosfera, niekompetentny przełożony, niesłowność osób decyzyjnych, brak jednych zasad dotyczacych premiowania i niemozliwosc wglądu do jego regulaminu itd. Wiec proszę takich głupot nie opowiadać, ze firma jest taka super,a ci którzy odchodzą motywowani są tylko chęcią rozwoju, bo to nieprawda.

A.

Nikt nie pisał, że pracownicy motywowani są tylko chęcią rozwoju. Ten kto czyta uważnie zauważyłby, że napisane jest W WIĘKSZOŚCI. Zdarzają się też inne przypadki, jak z resztą w niemal w każdej firmie. Pozdrawiam cieplutko :)

@Kasi

Pani Katarzyno. Proszę zaprzestać pisania tak niestosownych/dziwnych komentarzy. Nijak ma się to do dyskusji o pracodawcy.

@A.

Zdarzają się sytuacje, że pracodawca sam z siebie potrafi docenić zaangażowanego pracownika i wręczyć mu propozycję awansu? Jest to ważny aspekt dla osób, które stawiają w pierwszej kolejności na rozwój zawodowy. Chciałbym wyczerpać temat dotyczący tej kwestii.

rekruterka

Polecam pracę w tej firmie, bardzo dobra szkoła biznesu i poznawania branży rekrutacyjnej od podszewki. Bigram reprezentuje starą, dobrą szkołę headhuntingu i przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych w oparciu o metodę wywiadu behawioralnego. Jeżeli ktoś chce się nauczyć pracy rekrutera, to tutaj ma super okazję. Researcher nauczy się searchu od podszewki, wiedzę przekazują konsultanci, którzy sami wcześniej zajmowali się wyszukiwaniem kandydatów i znają swój fach. Rekruterzy w tej firmie nie ograniczają działań tylko do wysyłania sztampowych wiadomości na linkedin czy goldenline. Jest tu mocno kreatywne podejście do tematu rekrutacji. Ideą firmy jest stawianie na jakość w procesie rekrutacji. Nie ma tu masowego podejścia- na zasadzie, podsyłamy każdego, a nuż klient kogoś zatrudni. Nie ma też rekrutacji tymczasowych. Liczy się staranna selekcja kandydatów i satysfakcja klienta. Wiadomo, jest mocne ciśnienie na wynik i realizację targetów. Ale jest to wykonalne, osoby, które chcą i ciężko pracują osiągają wyniki i realizują premie. Plusem jest też niekorporacyjna atmosfera i dobre podejście do ludzi. Minusy- brak karty Multisport, brak elastycznego czasu pracy i home office, brakuje też szkoleń dla pracowników. Opieka medyczna jest, ale niestety wychodzi to dość drogo. Podsumowując - mimo słabych benefitów bardzo polecam tego pracodawcę.

@rekruterka

Dziękuję za Twoją wyczerpującą opinię. Napisz proszę jeszcze, jakie konkretnie umowy o pracę proponuje pracodawca? Można liczyć na stabilne zatrudnienie? Jeśli chodzi o szkolenia, to może wyszłabyś z inicjatywą i zaproponowała ciekawe kursy, które Tobie podniosą kwalifikacje, a firmie dadzą wykształconego pracownika. To zysk dla obu stron.

Weronika

@Osoba BIGRAM, ile razy w roku, mniej więcej, pracownicy mogą spotkać się i spędzić wspólnie czas na wydarzeniu organizowanym przez BIGRAM? Czy w związku z tym należy spełnić jakiegoś rodzaju warunki? Czy dotyczy to całego zespołu tej firmy?

xyz
@Weronika

zazwyczaj to na kawie mogą sobie razem spędzić czas lub na wigilii

Osoba Bigram
@Weronika

Wow Weronika zaskakujesz mnie pewnymi pytaniami. Chciałabyś pracować czy spędzać czas na integracji? Nigdy nie słyszałam żeby pracownik jakiejkolwiek firmy miał spełniać warunki uczestnictwa w organizowanym przez nią wyjazdu/spotkania integracyjnego. Nie nie musisz spełniać warunków. Czasem dotyczy całego zespołu firmy BIGRAM, czasami są to spotkania stricte oddziałów.

Zostaw merytoryczną opinię o BIGRAM S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w BIGRAM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BIGRAM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BIGRAM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BIGRAM S.A.?

Kandydaci do pracy w BIGRAM S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BIGRAM S.A.