Devire Sp. z o.o.
3 96 161 5 1
maja Nowy wpis

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej zaoferowali mi najnizsza krajową na umowę o pracę oprócz tego jest umowa zlecenie na pozostałą kwotę. Dobra propozycja jeśli ktoś dopiero co zaczyna swoją karierę.

Tak1Nie
xxx

Pracuję w Devire już od kilku lat i mam o firmie bardzo pozytywne zdanie. Dużo w tym czasie się zminiło i mam nadzieję, że kolejne fajne zmiany jeszcze przed nami. Faktycznie przydałyby sie zmiany, przede wszystkim wiecznie narzekających na wszystko konsultantów dla których ważniejsze jest picie kawy niż wykonywanie swojej pracy (o, do pracy przychodzi się pracować?! Co za niespodzianka ;) Target sam się przecież zrobi. A jak nie to będę narzekać jakiego to mam złego szefa, który czegoś ode mnie wymaga. Sic!) Oczywiście, nie wszystko jest idealnie, ale gdzie jest? Osoby, które chcą pracować w fajnej firmie, w której sporo mogą się nauczyć, a przy okazji miło spędzić czas z fajnymi ludźmi, zachęcam do aplikowania :D

Tak4Nie3
Gabriela
@xxx

To super, że podoba Ci się praca w Devire. Szkoda, że nie powiedziałeś, na jakim stanowisku pracujesz. A jak w ogóle wygląda system premiowy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pracownik Devire Nowy wpis

DOKŁADNIE!

SP Nowy wpis

XXX w punkt.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Jakie są mocne strony pracodawcy Devire Sp. z o.o.?

Stef
Nazwa działu: Handlowy

Firma spoko, elastyczny czas pracy, daje dużo wolności i swobody którą niektórzy odbierają jako zbyt duży brak regół jednak są standardy działania ale nie każdy element uregulowany. Napewno fajne bonusy i przejżysty system wynagrodzeń, możliwości awansu i świetni ludzie kreujący fajną atmosferę. Na minus mało szkoleń i prawie brak zewnętrznych oraz chaotyczne wdrożenie w pracę.

Tak7Nie13
Elżbieta
@Stef

Poruszyłeś wiele aspektów ściśle związanych z warunkami pracy w Devire. Szkoda jedynie, że - jak nadmieniłeś - macie mało szkoleń zewnętrznych. Ale wymieniłeś tyle atutów tego pracodawcy, iż na pewno wiele osób zechce teraz tam aplikować. Widziałam, że nieustannie dodają na swoją stronę wiele fajnych ofert pracy: https://www.devire.pl/znajdz-prace/ Jestem ciekawa zatem, jak wygląda tam poszczególny etap rekrutacji? Możesz nam przybliżyć tę kwestię?

TakNie3
Piotr
@Stef

Jak wyglada system wynagrodzeń? Byłem na rozmowie rekrutacyjnej 2 lata temu i nie ukrywam, ze pensja podstawowa była mało przekonująca.

Tak2Nie1
@Piotr

Przez ten czas mogło się wiele w firmie Devire zmienić. Czy do pensji podstawowej oferowano Ci także premie lub inne benefity do wynagrodzenia, które mogłyby podnieść pensje? A inni pracownicy firmy? Jakie Wy macie zdanie na temat wysokości wynagrodzenia? Czy jest według Was satysfakcjonujące?

TakNie1

Krystian
@Witold

Niewiele się w firmie zmieniło , nadal bałagan w zarządzaniu i brak szacunku do starszych pracowników. Nie polecam

@Krystian

Jeżeli masz pomysły jak poprawić sprawy organizacyjne, spróbuj to zrobić. Własna inicjatywa jest często bardzo ceniona przez pracodawców. Dzięki temu atmosfera w firmie także może się poprawić. Zachęcam innych użytkowników forum do wpisów na temat rekrutacji i wolnych wakatów. To ważne informacje dla potencjalnych kandydatów.

TakNie1

Marta
@Witold

Raczej nie sądze żeby coś się zmieniło. Łatwo powiedzieć, ale jeśli nie zmienią kadry zarządzającej dlaej będzie bałagan.

@Marta

Znalazłem kilka ogłoszeń na stronie https://www.devire.pl/oferty-pracy/?sort=published&direction=desc&keyword=kierownik na stanowiska kierownicze: kierownik produkcji, kierownik laboratorium, kierownik działu kadr i płac. Może pracodawca szuka większej ilości kadry zarządzającej, żeby poprawić organizację w pracy, tak, żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu. Co o tym myślisz?

TakNie5

Agata
@Witold

To jest firma rekrutacyjna. Nie szukają tych kierowników do siebie, tylko dla innych firm (swoich klientów). Witold/Pracowniku GoWork bardzo fajnie, że próbujesz moderować dyskusję, ale polecam żebyś najpierw się do tej dyskusji przygotował/a merytorycznie. Wówczas, twoje starania będą miały więcej sensu i lepiej trafisz z argumentami do odbiorcy.

@Agata

Wiem o tym, że to agencja zatrudnienia i oczywiście nie szukają pracowników dla siebie, ale to oni zamieszczają ogłoszenia i pośredniczą w znalezieniu pracy. Myślę, że w większości przypadków sami najpierw sprawdzają wiedzę i kwalifikacje przyszłych pracowników dopiero później wysyłają ich na rozmowę kwalifikacyjną do docelowego pracodawcy. Mnie interesuje jak przebiegają takie rekrutacje, jaką mają trudność i czy firma prowadzi je profesjonalnie? Jeśli możesz odpowiedz na moje pytania.

TakNie7

qw12
@Witold

Czasem zamieszczają ogłoszenia, a czasem zaczepiają ludzi na linkedin/goldenline i zapraszają do wzięcia udziału w "procesie rekrutacji" obiecują atrakcyjne warunki. Problem polega na tym, że kiedy pytasz jakie konkretnie warunki, czyli oferowane wynagrodzenie benefity i przede wszystkim co to za firma, to zaczynają kręcić, że nie mogą zdradzać tych informacji. sic! Jak im mówisz, że skoro nie wiesz do jakiej firmy Cię rekrutują i co właściwie oferuje ta firma to nie chcesz wziąć udziału w ich procesie rekrutacji to zaczynają jeszcze bardziej motać, że to super oferta itd, a czasem zdarza się, że rekrutują Cię do firmy w której pracowałeś parę miesięcy temu i zrezygnowałeś, a oni tego nie sprawdzili, bo po co... Jako osoba, która w ciągu ostatnich kilku lat była kilkukrotnie nagabywana przez tych nieprofesjonalnych rekruterów do innych super firm zdecydowanie odradzam. Rekruterzy są nie przygotowani jeśli robią rekrutację na stanowisko X, to zwykle zaczepiają po kolei na linkedin/goldenline wszystkich, którzy mają taką pozycje w swoim cv. Nie sprawdzają, na czym polegały twoje obowiązki i czy przypadkiem nie pracowałeś chwilę wcześniej w firmie do której właśnie prowadzą rekrutacje. Nie mają pojęcia o rzeczywistych warunkach pracy panujących w firmach do których prowadzą rekrutacje, nie mówiąc już o obowiązkach na stanowisku, na które prowadzą rekrutacje. Wiedzy i umiejętności nie sprawdzają bo zwłaszcza przy specjalistycznych stanowiskach nie mają o tym zielonego pojęcia. Generalnie idą na ilość i poszukują jak największej liczby potencjalnych kandydatów, ze wykazać wyniki.

@qw12

Skoro rzeczywiście w taki sposób osoby odpowiedzialne za proces rekrutacji poszukują nowych pracowników, to zastanawia mnie, co w przypadku, gdy firma Devire wyśle do firmy, która zleciła im znalezienie nowego pracownika osobę, która kompletnie nie ma umiejętności, aby wykonywać pracę na danym stanowisku? Osoba taka może liczyć na szybkie dobranie innej oferty, aby nie tracić czasu na kolejne formalności?

Dla pracodawców
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
IT recruitment consultant

Zlepek Michael Page i Hays - może wyjść mieszanka wybuchowa ;) na przykład raportowanie, system pracy i metodyka oraz metodologia pracy wzięte z Hays a system pracy 10-11 godzinny (8-19) wzięte z Page. Może być mieszanka wybuchowa. Ciekawe rzeczy sobie pan prezes MM wymyśla.

Tak13Nie1
@IT recruitment consultant

Zmienił się system pracy w firmie Devire? Dobrze zrozumiałem, że obecnie pracownicy pracować będą po 10-11 godzin? Jeżeli możesz, to dodaj również, czy uległy zmianie warunki zatrudnienia. Mam tu na myśli wynagrodzenia oraz rodzaj umów, które oferuje pracodawca. Możesz dodać aktualne informacje na ten temat?

Krzysztof
@Andrzej

Hahaa...w Devire praca po 11 godzin? Co za brednie. Chłopie czy ty tam pracowałeś wogóle? Z tego co wiem to firma z najbardziej elastycznym podejściem do czasu pracy na rynku. Home office - no problem. Chcesz zaczynać w południe - do dogadania.

Tak3Nie1
@Krzysztof

Praca zdalna jest możliwa? Ile razy w miesiącu trzeba wtedy pojawiać się w biurze? Pisząc o elastycznym grafiku można ułożyć go tak, żeby łączyć pracę z innymi obowiązkami na przykład nauką. To ważna informacja dla osób, które chciałyby pracować tylko na cześć etatu lub studiują zaocznie. Możesz to przybliżyć?

kaa
@Andrzej

Tak zgadza sie masz pelna elastycznosc, firma jest wporzadku, jesli chce ci sie pracowac i lubisz ludzi napewno dasz rade. do tego fajne imprezki podsumowujace i wyjscia z ekipa wieczorem

@kaa

Dobrze wiedzieć, że firma dba o integrację grupy pracowniczej. Często organizowane są takie wyjścia organizowane przez firmę Devire? Jestem ciekaw, czy są one cykliczne, czy może terminowość jest losowa.

Moje_zdanie

Firma, która do niedawna niesłuszne nazywana była "drugim Haysem", teraz z pełną słusznością może być nazywana "drugim Michael Page". Nowa władza sprawnie działa nad tym, aby jedynym związkiem turkusu z tą organizacją był kolor w logo. Firma, w której jesteś wart tyle, ile twój wynik. Niestety robi się typowe korpo. Oczywiście wszystko pod przykrywką fałszywych uśmiechów i zbijanych "piąteczek". W Devire pracuje jednak wielu dobrych specjalistów i usługi tej firmy można szczerze polecić. Kandydacie i Kliencie - rekomenduję tą współpracę. Potencjalny pracowniku - jeśli szanujesz swoje zdrowie, szukaj dalej.

Tak14Nie2
Renata
@Moje_zdanie

Nie da się chyba zaprzeczyć, że w sposób bardzo dosadny opisałeś aktualną kondycję firmy Devire, do czego masz oczywiście całkowite prawo. Fajne jest jednak to, iż jednocześnie potrafiłeś docenić osoby, które tam pracują. Na pewno znajdzie się kilku chętnych do aplikowania i dlatego chciałam Cię dopytać o ewentualną rekrutację. Wiesz może, czy w najbliższym czasie jest planowana?

TakNie3
Moje_zdanie
@Renata

(usunięte przez administratora) Sądzę, że AGENCJA REKRUTACYJNA w najbliższym czasie będzie planowała REKRUTACJĘ, podobnie jak spodziewam się, że w warzywniaku będą sprzedawane warzywa, a u fryzjera będzie można obciąć włosy :)

Tak19Nie
@Moje_zdanie

:D Widać, że co zmiany, to na gorsze w Devire. W ocenach na goworku polecieli w dół i ciągle pojawiają się nowe mocno negatywne komentarze na temat firmy. Pracowałem w Devire, gdy "rodził się turkus" i już wtedy zanosiło się, że nic z tego turkusu nie wyjdzie. Niestety problemów z zarządzaniem w tej firmie nie rozwiąże ściągnięcie dyrektora z Michael Page'a (za to jak widać jest tylko gorzej :D - a na rynku już o tym trochę słychać). Świeżych komentarzy o złych menadżerach nie brakuje, więc chyba nic się nie zmieniło. Czy jest to korpo? Jeśli korpo to toksyczna atmosfera, władza przez sympatie, romanse, czy też zarządzanie przez wymuszanie, kontrolowanie, szykanowanie, zastraszanie itd., to tak jest to korpo...

Tak11Nie1
Piotr

Jak większość tego typu pseudo rekruterów firma ta zbiera pewnie tylko dane do bazy. Moja aplikacja nie otwarta, proces rekrutacji zakończony, a oni po kilku dniach zamieszczają na pracuj.pl już dwa razy ogłoszenie na to samo stanowisko. O co chodzi? ;)

Ryszard
@Piotr

Rzeczywiście jest to dziwne. Próbowałeś może skontaktować się z firmą Devire i dowiedzieć, dlaczego Twoja aplikacja nie została otwarta? Jeżeli nie to może warto by było zadzwonić, aby nie okazało się, że ktoś przeoczył Twoje CV i przez to właśnie nie byłeś brany pod uwagę przy rekrutacji.

MM
@Piotr

znaczy, że jesteś cienki bolek

Tak1Nie3
Renata
@MM

Proszę, żebyś na forum GoWork.pl nie oceniał nikogo w taki sposób. Skupmy się lepiej na Twojej osobie. Jeśli znasz aktualne warunki zatrudnienia, jakie zapewnia firma Devire, to będę Ci bardzo wdzięczna, jakbyś zechciał je wymienić i opisać. Czy ze strony wspomnianego pracodawcy można liczyć na dostęp do bogatego pakietu socjalnego czy raczej niekoniecznie?

xx

Firma super, ludzi świetni tylko Dyrektor działu permowego poniżej krytyki .... brak umiejetności kierowania zespołami, dialogu oraz szczerości, a szkoda bo devire to świetna firma

Danuta
@xx

Niezwykle ważne jest to, że potrafiłeś dostrzec dwie strony tego pracodawcy - pozytywną oraz negatywną. Dzięki temu mamy bardziej wiarygodny obraz firmy Devire. Byłoby jeszcze lepiej, jakbyś chociaż trochę spróbował rozwinąć kwestię, o których wspomniałeś. Proponuję jednak, żebyś na początek napisał nam coś a propos wynagrodzenia, na jakie można tam liczyć. Czy wzrasta ono razem z przepracowanymi latami, czy może cały czas utrzymuje się na podobnym poziomie?

Rysiek
@xx

Czyli zamiast pomoc to psuje?

Niepolecam

Nikt nie przekazuje informacji odnośnie negatywnej decyzji....

kandydatka

rozmowa o pracę Niestety Pani która ze mną rozmawiała nie miała za wiele do powiedzenia o stanowisku na które sama mnie zaprosiła, zadałam kilka podstawowych pytań w sprawie zakresu obowiązków itp. ale nie uzyskałam szczegółowych informacji. Mimo miłej atmosfery rozmowy i zapewnieniu o kontakcie w ciągu 2 tygodniu, przez 1,5 miesiąca nikt się nie odezwał. Zadzwoniłam w celu przypomnienia się, ale usłyszałam że pracodawca nie podjął jeszcze decyzji oraz ponownie zostałam poinformowana że na pewno będzie kontakt zwrotny ( pozytywny lub negatywny). Minęło kolejne 1,5 miesiąca. Niepoważne podejście do kandydata.

Tak30Nie1
kasia
@kandydatka

to niestety jest standard w wielu firmach, a juz tragedia kiedy jest to firma rekrutacyjna

Tak12Nie2
@kandydatka

Również nie dostałam informacji zwrotnej na temat mojej kandydatury. Mijają kolejne tygodnie (ponad 2 już) od umówionego terminu na odpowiedź.

Tak14Nie1
Janusz
@Basia11

Brałaś udział bezpośrednio w rozmowie kwalifikacyjnej do pracy w firmie Devire, czy może wysyłałaś tylko i wyłącznie swoje CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę? Jeżeli brałaś udział w rozmowie, to chciałbym, abyś wyraziła swoje zdanie o tym, jak według Ciebie była ona przeprowadzona? Miałaś po niej jakieś uwagi? Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat.

Tak6Nie3
Basia
@Janusz

Brałam udział w rektutacji do firmy Devire. Byłam na rozmowie. Nie miałam żadnych zastrzeżeń odnośnie samej rozmowy. Pani, która ze mna przeprowadzała dobrze znała swoją branże, opowiedziała wszystko jak wyglada praca, na czym polegałyby moje obowiązki - w sumie nie miałam juz o co dopytywać bo zostało mi powiedziane praktycznie wszystko. Musiałam dopytać o kwestie finansowe, itd. (co w sumie pani rekruterka mogła powiedzieć). Największym minusem jest brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Jeżeli proces rekrutacyjny sie przedłużył, warto napisac krótka wiadomość. Jeżeli jednak został zatrudniony ktos inny, co przecież jest normalną sytuacją także powinno się dać odpowiedź...

Tak12Nie
Elżbieta
@Basia

W takim razie to świetnie. Świadczy to bowiem o tym, że firma Devire szanuje nawet swoich potencjalnych pracowników. Przekazałaś nam informacje, które z całą pewnością posłużą osobom zastanawiającym się nad aplikowaniem tam. Ale rozumiem jednak, iż sama nie dostałaś odpowiedzi. Może zatem dobrze byłoby złożyć osobistą wizytę i dopytać. Jak uważasz?

Tak4Nie6
@Elżbieta

Może warto złożyć osobistą wizytę (chociaż tak naprawdę odpowiedź nie jest już dla mnie istotna), ale uważam jednak, iż jeśli ktoś umówił się na konkretny termin na odpowiedź to chyba jednak warto tych terminów przestrzegać.

Tak10Nie1
@Elżbieta

Uwazam ze to niepowazna propozycja

@Basia11

Po ponad pół roku nadal brak odpowiedzi na temat mojej kandydatury :) Już dawno znalazłam inną pracę, ale uważam, że obiecywanie informacji zwrotnej a potem kompletne nie dotrzymywanie słowa jest niepoważne. Nie polecam udziału w rekrutacji. Nawet mnie nie interesuje co poszło nie tak i tak nie byłam do firmy przekonana do pracy tak, ale chyba z szacunku do kandydata powinno się dać feedback. Czy się mylę?

Ala

Nie polecam tego (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) Z daleka się trzymać. I z jako pracownik i jako klient.

Tak10Nie
nnnn

Nie mam dobrego doświadczenia z rekrutacją z tej firmy. Najpierw dzwoni do mnie rekruterka, że jest pilna rola, jak najszybciej trzeba się umawiać na rozmowę. Jak juz się umówiliśmy, to zadzwoniła z prawie poł godzinnym opóźnieniem (ja już nie miałem czasu rozmawiać). Po czym obiecała się odezwać, a tu od dawna nic nie słychać. O co tu chodzi? Gdzie się podziała porządna rekrutacja?

Kermit
Nazwa działu: IT

Firma niestety jest prowadzona w bardzo zły sposób, role menadżerskie przejmowane są przez zupełnie niekompetentne osoby i bez jakiegokolwiek pojęcia o relacjach międzyludzkich i szacunku. Jak na firmę, która sama siebie nazywa turkusową, to co się dzieje wewnętrznie jest książkowym przykładem mobbingu i zaprzecza mottu jakim organizacja się sygnuje. Zarobki są niskie w porównaniu z rynkiem konkurencji. Większość pracowników, szczególnie na stanowiskach menedżerskich to osoby, które wcześniej pracowały w Hays. Jedyne, co może tą firmę uratować to gruntowne szkolenie z zarządzania i lekcja podstaw psychologii dla części kierowniczej. Pomocne może być także określenie jaki kierunek firma chce obrać, czy ma to być całkowita samowola, czy kontrola jak w najstarszych korporacjach świata.

kandydat

Umówienie rozmowy telefonicznej na konkretny dzień oraz godzinę po czym nikt nie dzowni. Naszczęści inni doceniają i dbają o pracownika zarówno na poziomie rekrutacji jak i póxniejszej wspólpracy.

Tak8Nie4
wer
Nazwa działu: IT
@kandydat

standard, zero feedbacku nawet po zapytaniu,

Tak4Nie
xxx

W firmie jest straszny bałagan. Nie ma konkretnych standardów i zasad, każdy robi to na co ma ochotę, póki nie spowoduje to jakichś większych problemów. A później wielkie zaskoczenie, że źle się dzieje. Osobiście uważam, że firma powoli dostaje czkawki przez swoje własne niezdecydowanie.

Tak15Nie1
Ewelka

Czy znajdzie się na tym forum osoba, która aplikowała na stanowisko Junior Graphic Designer / Visual Services Artist? Widzę, że na stronie Devire znowu pojawiło się ogłoszenie. Byłabym wdzięczna za informacje odnośnie rekrutacji itp.

@Ewelka

Jakie dokładnie kwestie odnośnie firmy Devire Cię interesują? Rozumiem, że w ogłoszeniu o pracę nie było zbyt wielu informacji, może warto skontaktować się z działem kadr? Czy podjęłaś już decyzję o aplikacji, czy wciąż się wahasz? Daj znać, jeśli weźmiesz udział w rekrutacji - chętnie dowiemy się również, jaki był jej finalny wynik.

Ewelka
@Weronika

To chyba jakaś lipa, nikt się nie odzywa, w internecie co chwila pojawia się to samo ogłoszenie, więc tak naprawdę to chyba nikogo nie szukają...

Zniesmaczenie

"Droga sieci, mam do sprzedania zespół kontraktorów z obszaru sieciowego (...) Właśnie tak pogardliwie devire traktuje ludzi. Ktoś aplikuje, cvka ląduje w bazie, a potem się go sprzedaje jak towar. Obrzydliwe, a wręcz podłe. Nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą. Plankton rekrutacyjny, dno dna i zero etyki zawodowej.

Tak16Nie1
Artur
@Zniesmaczenie

Zniesmaczenie - pracuję w tej firmie to nieco uchylę rąbka kuchni. Zespół kontraktorów to zespół, któremu właśnie kończy się kontrakt u klienta wyleasinowany poprzez devire i konsultant poszukuje dla tego zespołu nowego projektu. Tak ma do sprzedania ich umiejętności. To nic pogardliwego ani podłego. To chyba dobrze, że działa aktywnie - choć zgoda, że to niefortunny skrót myślowy. Dno to by było gdyby konsultant czekał aż kontrakt się skończy i poinformował kontraktorów, że nic nowego dla nich nie ma:)

Zniesmaczenie
@Artur

Niefortunne skróty myślowe są u was co chwila, mam ogromne wątpliwości czy rekruterów i handlowców w ogóle ktoś u was szkoli, bo na pewno nie wiecie co to jest etyka zawodowa, ogłada i podstawowy savoir-vivre w kontakcie z kandydatami.

Tak15Nie
smak rozczarowania

bardzo nieprofesjonalne podejście konsultantów z Devire. Najpierw sami się kontaktują, przedstawiają ofertę, umawiamy się na telefon o określonej godzinie i cisza.... Telefonu szanowna pani nie odebrała, nie oddzwoniła i nawet nie raczyła napisac krótkiej informacji, że już nie jest zainteresowana. Ot taki ,,wysoki'' standard profesjonalnej rekrutacji w wykonaniu profesjonalnego rekrutera. Szanowni Państwo szanujmy swój czas. Pozdrawiam serdecznie

Tak23Nie
@smak rozczarowania

Czy aplikowałaś bezpośrednio do firmy Devire, czy korzystałaś ze świadczonych przez nią usług? Nam zależy przede wszystkim na poznaniu opinii osób, które są pracownikami Devire. Zdanie klientów jest także bardzo ważne, jednak powinno zostać zamieszczone w przeznaczonym do tego miejscu.

Tak2Nie3

Michał
@smak rozczarowania

mam to samo doświadczenie dział medyczny nic dodać nic ująć.

Rudy
@Weronika

A jakie to miejsce Weroniko? Chyba ważne jest to żeby wszyscy poznali firmę nie tylko pracownicy tak zwanej firmy Devire . Albo firma szuka dobrych pracowników i nie ma nic do ukrycia albo takich kombinatorek i frustratek z jakimi miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać . Rozumiem że do manipulowania ludźmi najlepiej przyjąć kogoś takiego jak aktualnie pracujące w Devire osoby - całkowicie niekompetentne, nie szanujące ludzi których mają w swoim portfolio, unikające kontaktu czy jakiegokolwiek udzielania informacji w trakcie procesu rekrutacji , nie mające pojęcia ani o rynku ani o kwalifikacjach kandydatów i kandydatek, ani o wymaganiach pracodawców. Jednak jeśli jest inne miejsce publiczne gdzie można wstawiać swoje opinie i dyskutować na temat Devire (nie będę pisał firmy bo to Devire z dobrą firmą ma mało wspólnego) . pozdrawiam.

Zdun

Kandydaci, którzy zamieszczają tu opinie nt. rekrutacji prowadzonych przez firmy rekrutacyjne (bo to samo dzieje się na stronach goworkowych innych firm rekrutacyjnych), sami wystawiają sobie najlepsze świadectwo odnośnie wielu kompetencji, a dokładnie ich braku - z czytaniem ze zrozumieniem na czele. To NIE jest portal służący chwaleniu lub ganieniu pracy konsultantów, a profil o PRACODAWCY, jakim jest Devire. Czy na Goworku firmy Społem pisze się o tym, że bułki były dziś zeschnięte, ale paszet super? (aż się boję tego sprawdzić:) Gowork ma być narzędziem, które pomoże konsultantom na rynku podjąć decyzję o pracy dla Devire. Tylko tyle i aż tyle. Powinni się tutaj wypowiadać - jeśli chcą i jak chcą - byli lub obecni pracownicy, bo tylko oni znają firmę od wewnątrz.

Tak14Nie

Marcin
@Zdun

Panie Zdun, kulą w płot. Tutaj wchodzi ktoś kto pracował bądź chce pracować W devire a nie DLA devire. Opisujemy pracę w "turkusach" ale też zasięgamy opinii czy w ogóle dobrze się tu pracuje. Konsultanci tworzą firmę - to chyba normalne że się o nich pisze?

Tak12Nie

Avoid

Jedna z najgorszych firm rekrutacyjnych prezentująca antyrekrutację. Ryba psuje się od głowy, prezes, wewn. HR, konsultanci (tutaj z małymi wyjątkami) - typowe korporacyjne podejście i nadęcie. Bardzo serdecznie zachęcam omijać szerokim łukiem.

Why?
@Avoid

Na czym polega Antyrekrutacja?

Avoid
@Why?

Na publikowaniu ofert widmo. Na umawianiu się na rozmowę i braku kontaktu. Na olewaniu kandydata. Na chamskim zachowaniu. Braku dobrych manier, elementarnego wychowania. Itd.

Tak7Nie
AnyOne

Niestety jako osoba kandydująca nie mam najlepszej opinii o Devire , przy czym mam tutaj na myśli dział medyczny. Uważam , że pracują tam osoby nieprofesjonalne, niesłowne, na czele z Panią manager. Co mam na myśli pisząc taką opinię: przede wszystkim amatorskie podejście do klienta a więc do wykonywanej przez siebie pracy jako pracowniczka Devire nigdy nie była dobrze przygotowana merytorycznie do niejednej rozmowy, poza tym myślę że brak szacunku i lekceważenie kandydatek i kandydatów dzięki którym zarabia pieniążki jest zachowaniem absolutnie poniżej krytyki (mam tu na myśli głównie zanik kontaktu i brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej, tzn miesiącami nie odbiera telefonów, nie oddzwania, nie informuje o przebiegu rekrutacji), nie panuje również nad swoimi klientami i jak sądzę ma z nimi słaby kontakt (dowód- raz firma poznana przez Devire szukała mnie i znalazła poprzez portal społecznościowy ponieważ jak się dowiedziałem nie było kontaktu z Panią z Devire) . Nie polecam współpracy z tą firmą, jest kompletnie niewiarygodna i bez jakości . Można byłoby pisać więcej ale jak widzę moje spostrzeżenia i doświadczenia pokrywają się z tymi poniżej. Na rynku jest sporo firm które są o wiele bardziej kompetentne , mogę tu polecić np Bigram, PGBHR, Randstad.

Tak17Nie
Szymon
@AnyOne

@AnyOne, nawiązują do Twojej wypowiedzi, niestety nie możesz określać wszystkich jedną miarą. Bardzo nieprofesjonalnym podejściem jest wypowiadanie się o osobach z firmy Devire, które są jednymi z najlepszych Konsultantów na rynku. Oczywiście każdemu zdarzy się błąd (niezależnie od wykonywanej pracy), jednocześnie nie powinno się oceniać osób zawodowo czy prywatnie względem jednego błędu, tym bardziej wszystkich osób w firmie Devire. PS. Na tym portalu wypowiadam się po raz pierwszy, a robię to dlatego, ponieważ wiele tutejszych wpisów jest od osób, które się nie sprawdzają lub nie nadają się do tej pracy. Później wpisują różne opinie lub obwiniają innych, ponieważ nie potrafią inaczej zareagować sytuację, która ich spotkała. Wystarczy wziąć się w garść i znaleźć rozwiązanie.

Tak4Nie2
IT Recruitment Consultant
@Szymon

Bardzo profesjonalne jest za to jednostronne określenie konsultantów tej firmy jako "jednych z najlepszych na rynku" "bo ja tak mówię." Niestety zdarzyło mi się kilkukrotnie mieć nieprzyjemność kontaktu z osobami z tej firmy. Potwierdzam niekompetencję, a także (usunięte przez administratora) butę i wręcz brak kultury czy podstawowych zasad wychowania czy ogłady. Radzę unikać i omijać szerokim łukiem.

Tak19Nie

@Szymon

Szymon nie wiem w ilu rekrutacjach w Devire brałeś udział w jakich działach i ile znasz osób które próbowały dostać pracę poprzez pośrednictwo Devire, ja mam tą wiedzę zarówno z własnego doświadczenia , jak i kilku innych kandydatów, ale też dwóch firm które szukały czy raczej próbowały szukać poprzez Devire pracowników dla siebie. Poza tym piszę tylko o dziale medycznym, nie znam pracowników innych działów . Niestety za każdym razem daleka od profesjonalnej postawa pracowników tego działu a głównie Pani manager powodowała negatywne opinie i odczucia , co wcale nie znaczy że nigdy nikogo nie zatrudnili , inaczej dział nie miałby racji bytu . Poza tym, mam do ciebie pytanie zasadnicze...dlaczego ludzi piszących negatywne opinie przedstawiających własne zdanie obrażasz twierdząc że są nieudacznikami, samo to co napisałeś na końcu swojej wypowiedzi nie najlepiej świadczy o tobie i chyba dezawuuje twój wpis. Jeśli dostałeś pracę poprzez Devire to chwal się a nie oceniaj innych.

Tak8Nie1

Sophia
@AnyOne

Potwierdzam, podejście pracowników działu medycznego Devire do kandydatów i procesów rekrutacji jest czasami wręcz pozbawione kultury i jest to niestety jedna z niewielu firm headhunterskich od których po dzień dzisiejszy nie dostałam odpowiedzi na temat rekrutacji w której brałam udział. Myślę że powinni zmienić managera bo podobno jaki pan taki kram ( w tym przypadku oczywiście pani)

Tak9Nie

Dominik
@AnyOne

potwierdzam, mam takie same doświadczenia z tą Panią w firmie Devire. Na rozmowie byłem ok dwa miesiące temu , potem nie oddzwaniała (choć mi to obiecała), nie odbierała też telefonów, tzn raz odebrała ale powiedziała że jest zajęta i oddzwoni za godzinę , nie oddzwoniła dotąd a to było parę tygodni temu. Ale nie ma tego złego, znalazłem zatrudnienie przez inną firmę której nie przeszkadzało to ze nie byłem kumplem Pani z Devire.

Tak10Nie

Angelika
@AnyOne

potwierdzam wszystko co miałam napisać o devire zawarte jest w poście powyższym, brak kontaktu , brak informacji zwrotnej, brak wiedzy o rynku to standard niestety przeżyłam mało przyjemną rozmowę w biurze firmy w Warszawie , pracownicy którzy ze mną nie rozmawiali nie wiedzieli nic na temat mojego cv. Powinni zwracać pieniądze za dojazd do ich biura. pozdrawiam

Kamil
@AnyOne

potwierdzam, niestety mam takie same doświadczenia nie szanują ludzi, całkowity brak kontaktu pozdrawiam

Rob
@Kamil

Ale w devire nie ma działu medycznego?!

@Rob

tak się przedstawiła konsultantka która do mnie dzwoniła jako dział medyczny , może mają taki bałagan że nie bardzo wie jak się określić, a może to tylko taki ich firmowy skrót, tego nie wiem ale wiem co słyszę przez telefon i na rozmowie kwalifikacyjne. Dla mnie to co jest istotne to profesjonalizm osób które tam pracowałem a nie nazwy a profesjonalizmu jak dotąd tam nie zauważyłem.

Pracownica

Dziwię się wszystkim negatywnym opiniom ze strony pracowników Devire. Trochę stresu jest, target, który trzeba wyrobić, ale to chyba norma w tego typu firmach. Po to jest praca, aby pracować. Poza tym atmosfera super, szkolenia, wyjścia, przełożeni (wiem, ze zaleznie od zespołu do którego się trafi, ale ze wszystkimi da sie dogadać:)) osobiście polecam pracę w Devire

Tak5Nie2
iza
@Pracownica

zwłaszcza jeśli z przełożonym odbywają się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, co? ;)))))

Tak9Nie1

:D
@Pracownica

Praca jest po to, żeby pracować. Ale nie za wszelką cenę i byle gdzie.

Tak7Nie

@Pracownica

@Pracownica, możesz napisać coś więcej o szkoleniach i wyjściach integracyjnych? Jak często są organizowane? Czego te szkolenia dotyczą? Napomknęłaś o tym, że pracownicy muszą wyrobić określoną normę, czy jest to trudne do osiągnięcia? Powiedz proszę, co podoba Ci się najbardziej, a co byś zmieniła. Czy wiesz też coś o aktualnych rekrutacjach?

Weronika

@Newbie,dziękuję za szczegółową wypowiedź. Podane przez Ciebie informacje na pewno zachęcą wiele osób do aplikacji. To dobrze, że firma stwarza przyjazne warunki dla pracowników i daje możliwości rozwoju, oraz jasno określa ich zasady. @Oli, @Smutny, forum nie służy do krytyki innych osób. Możecie wypowiedzieć się na temat własnych doświadczeń związanych z Devire?

Newbie

Jestem dość w ciężkim szoku i lekko zniesmaczony czytając komentarze które się tu pojawiły w ostatnim czasie. Wynagrodzenie na równi z konkurencją, a w porównaniu do innych firm nawet wyższe. Żadnych kruczków premiowych, z tresholdem i innymi cyrkami. Jasno określone stopnie stanowisk, przedział wynagrodzeń i co trzeba zrobić żeby na jakie stanowisko wskoczyć. Czy jest dużo pracowników z firmy na H? Oczywiście z MP i innych też jak dla mnie osoby której zależy na tym, żeby pracować w firmie, która ma duże znaczenie na rynku, a przy tym nie robi z siebie bezdusznego korpo jest na plus. Można, się dużo na uczyć od doświadczonych kolegów i nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś chętnie nie podzieli się wiedzą i spostrzeżeniami z kolegą na niższym stanowisku. Przechodząc z korporacji rekrutacyjnej, mega pozytywnie zaskoczyłem się gdy mogłem realizować najróżniejsze projekty rekrutacyjne od specjalistów po menadżerów i nie musiałem się obawiać, że zaraz przyjdzie przełożony i powie mi ,że tego nie wolno mi robić bo tylko leaderzy mogą robić takie rekruacje. Zdecydowanie polecam Devire! Integracje zespołów , siatkówka ,wyjazdy na żagle, zespoły biegowe, turnieje piłkarzyków.Szkolenia są i jest ich całkiem sporo są zawsze rozpisane i każdy pracownik może wyrazić chęć w nich uczestnictwa.

Tak6Nie2
IT Recruitment Consultant
@Newbie

Chyba przechodząc DO korporacji rekrutacyjnej. Wy się od takich H czy MP niczym nie różnicie. Może jesteście trochę mniejsi. Zasady macie identyczne.

Smutny
@Newbie

Kolego,fajnie że możesz się dużo "na uczyć" od kolegów,jednak może najpierw warto NAUCZYĆ się poprawnej gramatyki.

Tak9Nie

Oli
@Smutny

No tak - najlepiej zignorować sens wypowiedzi i pojechać komuś po „gramatyce”, żeby tylko dowalić… @Smutny z pewnością nie zdarza ci się, że z klawiatury coś źle wskoczy przy szybkim pisaniu. Brawo ty ideale!

Tak4Nie

Weronika

@Magda, jak często takie integracje się odbywają? Są inicjatywą pracowników, czy szefostwa? Wspomniałaś, że atmosfera jest dobra, można zatem liczyć na pomoc współpracowników? @Szeregowy Pracownik, piszesz o tym, że w Devire można się rozwinąć. Czy jest jakaś konkretna ścieżka kariery dla pracowników? Napisz proszę coś więcej.

Zniesmaczona

W Devire obowiązuje jedna zasada: brak zasad. Nie ma żadnej polityki antymobbingowej. Każdy problem jest bagatelizowany. Potem HR wewnętrzny dziwi się dlaczego pracownicy nie zgłaszają się z problemami. Zespół ma zastrzezenia co do managera? Nie ma sprawy, wymienimy zespół. Jeśli chodzi o managerów to cześć jest świetna, można się wiele nauczyć natomiast o reszcie lepiej się nie wypowiadać. Czesto nie wiadomo czym osoba do której raportujesz się zajmuje :) tak wiec układy znaczą w tej firmie bardzo dużo. Ogolnie niesmak pozostał i nikomu nie polecę pracy w tej firmie ani współpracy z nią.

Głuptak

10 powodów, by przekreślić Devire jako pracodawcę. Jeśli ktoś przesieje propagandowe komentarze, znajdzie na gowork też kilka prawdziwych informacji o Devire - niestety nie są one pozytywne. Obawiam się, że w tym przypadku powoływanie się na regulamin gowork przy negatywnych komentarzach użytkowników ma na celu nieudolną próbę zapobiegnięcia mówieniu prawdy o tej firmie. Poniżej same fakty: 1. są zespoły, w których rotacja w ciągu ok. roku sięga 100%, 2. w tej firmie nie funkcjonuje absolutnie żadna polityka antymobbingowa, 3. na tle konkurencji średnie wynagrodzenia + zdarzają się problemy z wypłatami, a w niektórych przypadkach nawet rażące niewypłacanie/opóźnianie prowizji, 4. koneksje znaczą tu wiele, 5. pracownicy z korpo na H to pewnie ok. 50-60% firmy, 6. dostępne narzędzia i szkolenia są skromne i niskobudżetowe, 7. kadra menedżerska nierówna - część menedżerów na poziomie, co do drugiej części szkoda słów i aż strach się wypowiadać, bo zaraz wydelegowany pracownik Devire napisze tu następny komentarz o naruszeniu regulaminu gowork ze względu na zniewagę dobrego imienia Devire ;), 8. turkus to tylko kolor logo, być może jeszcze symbol chaosu i samowolki managementu ;) 9. podejście firmy do realnych zgłaszanych problemów jest proste i logiczne: jest problem? zamiećmy go pod dywan lub rozwiążmy tak, żeby innym odechciało się zgłaszania podobnych tematów w przyszłości :D 10. organizację na rynku wyróżnia to, że w czasach walki o dobrych rekruterów tu nawet zaangażowani pracownicy z góry tabeli wyników finansowych mogą usłyszeć: nie ma ludzi niezastąpionych. ;) Jednym słowem, a nawet dwoma: nie warto.

Tak45Nie
Magda

Z plusów dużo wyjść integracyjnych i fajna atmosfera w większości zespołów. Jeżeli chodzi o pensje to najlepiej wypadają osoby które mają głębsze relacje z którymś z prezesów lub które przyszły z Hays. Mogą nic nie robić i zarabiać dużo . Nie polecam !

Leoś

Devire to banda oszustów, połowa z nich została wyrzucona z Hays za przekręty, nie polecam tej firmy !!!! Pracy tam dobrej nie znajdziecie. Napompowany balon zbierający dane !!! Kapitał zakładowy 51 700 trochę mało !!! Bardzo mało + matoły, które zadają głupie pytania na rozmowie rekrutacyjnej !!! Jak dla mnie poziom ZERO !!! SZKODA CZASU !!!

Rafał K.
@Leoś

Hahaha...rozbawił mnie Pan Leoś. Apple poland ma 50.000 kapitału zakładowego - https://krs-pobierz.pl/apple-poland-i82920 Idąc tym tropem myślę że to trup!! Sprzedawajcie swoje iphony! To wydmuszka! Zrestą jak 95% spółek zo.o. w polsce:0 PS. Jak już analizujesz firmę zadałeś sobie trud aby sprawdzić kapitały własne >2,5M w tym wypadku:) No a co do pytań...jest takie powiedzenie, że głupich pytań nie ma a jedynie odpowiedzi ale, że nie znam Pańskiej specyficznej sytuacji to nie oceniam.

Tak2Nie1

Szeregowy Pracownik
@Leoś

@Leoś, pachnie mi to trochę podkładaniem świni przez konkurencję, ponieważ jestem pracownikiem Devire i ani nie pracowałem w Haysie, ani nie uważam się za matoła. Nie będę rozwodził się nad kwestiami kapitału zakładowego, ponieważ nigdy nie było to moim wyznacznikiem przy szukaniu nowej pracy. Bardziej interesowała mnie moja pensja, na którą tutaj nie mogę narzekać. Nie wiem na jakiej podstawie nie polecasz tej firmy, ponieważ nie odniosłeś się do żadnego elementu, który mógłby zainteresować potencjalnego pracownika, ale ze swojego doświadczenia powiem, że firma jest bardzo dobra zarówno dla osób z małym doświadczeniem zawodowym jak i dla osób, które mają bogate CV. Dlaczego? Ponieważ jest świetna atmosfera, duże wsparcie praktycznie z każdej strony i realna szansa na rozwój zawodowy. Mi to w zupełności wystarczy, aby zahaczyć się tutaj na dłużej.

Weronika

@Rafał K., widzę, że nie zgadzasz się z użytkownikiem @Leoś co do sytuacji firmy na rynku, możesz zatem przedstawić swoją opinię o Devire? Czy dobrze pracuje Ci się w tym miejscu? Może polecasz szczególnie jakieś stanowisko? Zachęcam Cię do udzielenia kilku rad przyszłym kandydatom.

Zostaw opinię o Devire Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie