Devire.

Opinie o Devire.

Rafał

Jedna z najsłabszych firm, z jakimi miałem do czynienia. Tylko zawracanie głowy, szkoda czasu na pisanie i wysyłanie CV i LM. Prezes niech przyjmie do wiadomości, że jak ktoś zna język(i) i ma jakieś tam doświadczenie, to raczej pracą za mniej niż 5-6 tys. zł netto miesięcznie nie będzie zainteresowany, i nie mówimy o stanowiskach kierowniczych.

Onna

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie. Potwierdzam poprzednie negatywne opinie. Po pierwsze pracownik, który ze mną rozmawiał miał blade pojęcie o stanowisku, na które aplikowałam. Po drugie nie sprawdził moich kompetencji z języka, który miałam wpisany w CV jako zaawansowany, a sprawdził z tego, który miałam podstawowy (po co?). Po spotkaniu w firmie docelowej dostałam kilka bezsensownych telefonów (jak poszło? czy nadal jest pani zainteresowana ofertą?), natomiast jak przyszło do poinformowania mnie o odpowiedzi firmy docelowej, na telefon nie mogłam liczyć. Sama upominałam się o informację, a obiecywano mi kontakt, który nie następował. Dodam tylko, że poinformowano mnie, że zostanę telefon także w przypadku negatywnej decyzji firmy.

Grzegorz

Bałagan, chaos, masakra. Umawiamy się na konkretną godzinę i cisza, na następny dzień dzwoni do mnie ktoś inny niż osoba, z którą się kontaktowałem o porze zupełnie nieadekwatnej. Pani nic o mnie nie wie, nie przeczytała mojego profilu, dzwoni do mnie z niczym... strata czasu, zero profesjonalizmu, ukrywanie informacji - o stanowisku nie dowiedziałem się nic.

Fela

Miałam okazję spotkać się z Rekruterka z tej firmy. Żenujący poziom, zero profesjnoalizmu, problemy ze skupieniem, przekrecanie słów i liczb, słownictwo proste, Pani zwracała się do mnie tak jakbym była jej koleżanką używając zwrotów z popkultury. Brak wiedzy o projekcie,ktory dał o sobie znać, gdy zaczęłam zadawać proste pytania. Pani ciągle mi przerywala, 3 razy kończyłam jedno zdanie związane z tematem. Pani nawet nie sprawdziła moich umiejętności językowych, poczytała CV, cos zanotowała, powiedziala, że zarekomenduje. Tylko jak zarekomendowac kogoś z kim się wystarczająco dużo nie rozmawiało? Stracony czas, różnie dobrze mogłyśmy porozmawiać przez telefon zamiast się spotykać bo to nic nie wnioslo. Pracodawcy zatrueniajacy ta agencję powinni wiedzieć z kim mają do czynienia. Devire to pośrednik pracy, który przekazuje CV bez odpowiedniego sprawdzenia kandydata. Byłam na wielu rozmowach i jeszcze nikt nie reprezentował tak niskiego poziomu.

Starosta

A gdzie się podziala wypowiedź prezesa firmy będąca odpowiedzią na komentaz użytkownika "op"?

Poldek

Widzę, że Devire zaczyna dopadać problem braku pracowników. Chcąc mieć w swoim składzie dobrych fachowców chyba trzeba podnosić wynagrodzenie innego nie widzę rozwiązania.

op

Pracowałam w devire tylko przez miesiąc, w dużej mierze wszystko zależy od działu do którego się pojdzie. W jednym jest beznadziejna atmosfera, sztywno i nudno, zero opieki nad nowymi pracownikami. A w innym jest luźno, elastycznie i bardzo miło. Naprawde ciezko powiedziec czy polecam firme, poniewaz kazdy dzial ma inna specyfike. Natomiast w dziale w ktorym ja bylam atmosfera naprawde super, duzy luz, dostawalam duze wsparcie, ale tez duza samodzielnosc w dzialaniu. Jednak ogromnym minusem (dla mnie) bylo ciagle poruszanie tematow polityki i spolecznych. Sadzilam do tej pory, ze rasizm i seksizm sa w pewnym sensie zakazane. Firma, ktora chce miec dobry wizerunek powinna dbac o kulture w miejscu pracy i nie pozwalac na tak okropne teksty, ktore padaly (nie bede cytowac bo az wstyd). Poza tym kwestia zarobkowa tez jest dosc niejasna. Dwie osoby na tym samym stanowisku zarabiaja zupelnie inne pieniadze i nie mowie tu o prowizjach od placementu bo to jest oczywiste. Nie zdziwi fakt, ze pensje mniejsza otrzymywala kobieta. Dla mnie cos takiego jest niedopuszczalne i firma powaznie powinna zastanowic sie nad wartosciami, jakie prezentuje. Jestem jednak za tym by polityka i praca nie szly ze soba w parze, a zarobki powinny byc adekwatne do kwalifikacji, a nie do plci czy wieku :) Na pewno sporo sie nauczylam, ale na dluzsza mete ciezko mi bylo odnalezc sie w firmie, ktora nie prowadzi nawet minimalnej polityki antydyskryminacyjnej. Poza tym firma naprawde profesjonalna, polecam Klientom korzystac z uslug devire :)

Michał Młynarczyk
@op 06.09.2017 21:15

Witam Panią, i dziękuję za opinię. Jako Prezes spółki cieszę się, że oferujemy wartościowy płatny program stażowy. Oczywiście zgadzam się, że każdego rodzaju treści seksistowskie czy rasistowskie są niedopuszczalne i mimo, że nie byłem nigdy świadkiem tego typu zachowań, zadbam o to aby zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Natomiast kategorycznie nie zgodzę się z Pani drugim spostrzeżeniem, gdyż w DEVIRE jako mało w której firmie dbamy o przejrzystość płac. Siatka płac jest ogólnie dostępna dla pracowników, publikujemy je w każdym wewnętrznym ogłoszeniu i każdy wie jaką pensję podstawową oraz system prowizyjny ma jego kolega. Co więcej każdy wie też ile może zarabiać na stanowisku kolejnym. Na danym stanowisku na danym "bandzie" pensje są zawsze równorzędne. Nie znam ani jednego takiego przypadku, o którym Pani mówi a zatrudniamy około 100 osób. Będę wdzięczny za kontakt na maila lub poprzez linkedin aby wskazała mi Pani konkretny przykład - choć tak jak mówię przed popełnieniem tego wpisu zweryfikowałem ponownie listę płac i nie znalazłem takiego przypadku. PS.:) Widzę że Gowork nadgorliwie usunął wypowiedź na prośbę o możliwość edycji interpunkcji. Niemniej jednak ponawiam wpis w wersji oryginalnej. Mam nadzieję, że nie urażę purystów językowych.

the vil
@Michał Młynarczyk 08.10.2017 14:52

Po co publikować coś w wersji oryginalnej, skoro można przy okazji poprawić błędy? Dziwi mnie to, że niektórzy ludzie zamiast pisać poprawnie walą byki na prawo i lewo, a osobom piszącym poprawnie zarzucają, że są "purystami językowymi"... Czy mamy zacząć pisać, że 2x2=5, żeby nie być "purystami matematycznymi"? Moi Drodzy - dbajmy o naszych rozmówców , nasz kraj i nasz język - ostatecznie kultura to cecha, która odróżnia nas od zwierząt...

Weronika

Hej! Widzieliście już nowe oferty pracy? Supply Chain Specialist (umowa na zastępstwo - 12 miesięcy) albo Business Analyst. Jak myślicie? ;)

O wypowiedzeniu umowy z ich winy informują tego samego dnia. Specjalnie przedłużali umowę o dodatkowy termin, by następnego dnia zadzwonić i powiedzieć, że jednak się pozmieniało i nie jestem już potrzebny. NIKOMU NIE POLECAM !!

Beata Pucyk - Executive Manager Temporary & Outsou
@anonim 08.02.2017 14:02

Szanowny Panie / Szanowna Pani, w odpowiedzi na Pana / Pani powyższy komentarz, pragnę zaznaczyć, że jako agencja pracy tymczasowej działamy na rzecz naszych Klientów, którzy w całości są podmiotem decyzyjnym, jeżeli chodzi o zatrudnienie danego Pracownika czy przewidywany okres takowego zatrudnienia. Część prowadzonych przez nas projektów rzeczywiście charakteryzuje się dużą zmiennością i dynamiką - wprost powiązaną z konkretnym zapotrzebowaniem naszych Klientów na dodatkowe zasoby ludzkie. Jest to spowodowane np. wzrostem ilości pracy, absencją stałych Pracowników czy potrzebą wykonania dużej ilości zadań o charakterze doraźnym w bardzo krótkim czasie. Angażując Kandydatów na poszczególne projekty bądź do pracy tymczasowej, zawsze jako agencja pośrednicząca opisujemy dokładnie specyfikę i warunki danego zatrudnienia, podając opis przewidywanych obowiązków, charakterystykę zadań czy przewidywaną długość zatrudnienia. Podejrzewam, że w Pana / Pani przypadku mieliśmy do czynienia właśnie z powyżej opisaną, "projektową" sytuacją, gdzie w trakcie zatrudnienia w kontekście pracy tymczasowej, nasz Klient zadecydował o zakończeniu projektu z uwagi na wygaśnięcie zapotrzebowania na dodatkowe zasoby ludzkie. Miał oczywiście do tego prawo, gdyż z pierwotnego założenia wynikało, iż jest to praca mająca trwać jedynie w określonym czasie, ściśle uzależniona od potrzeby biznesowej naszego Klienta. Dodatkowo chciałam nadmienić, iż różne umowy naszych Pracowników posiadają odpowiednie okresy wypowiedzenia - np. brak okresu wypowiedzenia w przypadku Umowy Zlecenia czy 7-dniowy okres wypowiedzenia w przypadku Umowy o Pracę Tymczasową. Jako agencja zatrudnienia, działamy zawsze w oparciu o aktualne przepisy dochowując postanowień umowy. Jeżeli doszło do jakiegoś nieporozumienia, bądź nie miał/a Pan/i odpowiednich informacji z naszej strony, oczywiście służymy wszelką wiedzą. Zachęcam także do współpracy z Devonshire w kontekście naszych innych rekrutacji. W zdecydowanej większości Devonshire poszukuje Pracowników do pracy stałej, gdzie ofertą jest umowa o pracę. Dokładniejsze informacje oraz konkretne ogłoszenia, może Pan/i znaleźć na naszej stronie internetowej www.devonshire.pl.

magio

Konsultant ds Rekrutacji podobno jest potrzebny - rzekomo szukaj talentów - nop ciekawe i intrygujące zagadnienie z ich strony moim zdaniem - ciekawe czym musi się taki talent wykazać w kontekście rekrutacji - w to w hr jest jakieś miejsce na indywidualność?

Malinka

Niestety nie polecam. Korzystałam z pomocy tej firmy przy pośrednictwie pracy. W CV wyraźnie zaznaczyłam, że obecnie pracuję w branży, która wymaga ode mnie codziennego kontaktu z klientem, mimo to rekruterka przy pierwszej rozmowie telefonicznej nie chciała zgodzić się na rozmowę w godzinach, które mi odpowiadają. Nie poinformowała mnie również, że następna rozmowa będzie w języku angielskim. Akurat w trakcie rozmowy przyszedł jeden z moich współpracowników, jednak rekruterka jakoś się nie przejęła tym faktem, że jestem w niekomfortowej sytuacji i nie zaproponowała, że zadzwoni w dogodniejszych godzinach, jakby nigdy nic zadawała mi dalej pytania po angielsku. Mówiła bardzo niewyraźnie i ze słabym akcentem, jej poziom angielskiego oceniam na A2. Mimo to pod koniec rozmowy stwierdziła, że mój angielski nie jest na poziomie native speakera, więc nie nadaję się do tej pracy. W ofercie była wymagana dobra znajomość angielskiego. No cóż, nie jestem zadowolona - nie dość, że musiałam się zgodzić na rozmowę w godzinach, które kolidują z moim czasem pracy, rozmawiać z osobą która słabo zna angielski to jeszcze na koniec dowiedziałam się, że to moje zdolności językowe są słabe. Mało profesjonalna firma.

malina
@Malinka 19.10.2016 09:40

to prawda. angielski rekruterow pozostawia wiele do zyczenia....

ona

Wysłałam CV, zostałam zaproszona na rozmowę. Miałam dostać oficjalnego maila z zaproszeniem. Oczywiście nic nie przyszło. Następnego dnia zadzwoniłam, by wyjaśnić sytuację. Odpowiedź: ale ja wysłałam, wyślę jeszcze raz [wg mnie gdyby wiadomość miała nie dojść, to by poproszono o inny adres mailowy]. Oczywiście maila znowu brak, ale za to SMS z zaproszeniem na rozmowę od osoby, z którą miałam rozmawiać. No ok, pojechałam. Wchodzi Pani rekruter, przedstawia się i kurczę - znowu inne nazwisko. Rozmowa przeszła pomyślnie, ale kasy dają mało - za tak odpowiedzialną pracę 1750 netto!!! Pomijam fakt, że owa Pani odpytywała mnie z angielskiego, to myślałam, że padnę. Spodziewałam się kogoś lepiej dobranego na to stanowisko, w końcu miała mnie sprawdzić. Wygooglowałam w domu ową Panią na goldenline czy linkedin [nie pamiętam już] - znajomość języka biegła!! Że co proszę? To ja nawet biegła nie jestem, a tak własnie mnie oceniono. Ludzie lubią koloryzować. Oczywiście zanim wyszłam i przeliczyłam wynagrodzenie + sprawdziłam opinię o firmie macierzystej, zgodziłam się na warunki. Dostałam odpowiedź telefoniczną, że zostałam zaproszona na rozmowę z firmą zatrudniającą. Pani rekruter obiecała, że wystosuje oficjalnego maila z datą i godziną spotkania. ZERO MAILA... ZERO! Nie poszłam więc... Bo gdzie, bo po co?

ja

nie poleca oni zbierają tylko cv dla danynych aż się boje że tam wysłałem

Artur

Fajna firma, mili ludzie i zespół, który się wspiera. Bardzo dobrze wspominam tam pracę.

eM

W rzeczywistości jest również stałe wynagrodzenie i pakiet socjaly. Podpisujesz przecież umowę :)

zawiedziona

Szczerze powiedziawszy trochę inaczej wyobrażałam sobie współpracę z biurem agencji. Pierwsze rozmowy, które przeprowadzała ze mną konsultantka były bardzo sympatyczne. Szybko otrzymałam zresztą odpowiedź o zaproszeniu na rozmowę z działem HR firmy zatrudniającej. Jednak to, co wydarzyło się później, zdecydowanie odbiegało od zachowania profesjonalnej agencji pracy. Przez ponad dwa tygodnie wydzwaniałam do konsultantki, która nie była mi w stanie udzielić odpowiedzi, na jakim etapie znajduje się proces rekrutacyjny. A przy ostatnim telefonie praktycznie na mnie wrzasnęła, że jak ja śmiałam tak źle wypaść na rozmowie i żebym więcej u nich nie aplikowała. Pomijając fakt, że trochę było mi przykro z powodu tego, że nie otrzymałam pracy, podejście konsultanta dobiło jeszcze bardziej. Po prostu - szkoda słów.

gruszka

Polecam bardzo, fajna firma i fajni rekruterze.

Oliwia

Dla mnie firma ma ogromny plus, mimo, że nie otrzymałam pierwszej pracy tam gdzie chciałam, to pani rekruterka dzwoniła do mnie z kolejnymi ofertami, tak że w przeciągu miesiąca dostałam fajną pracę. Szczególnie polecam do kontaktu Panią Magdalene i jeszcze raz dziękuję za pomoc! :)

MDK

Tak jak wskazali niektórzy przedmówcy, do momentu decyzyjnego bardzo miły i profesjonalny kontakt. Miałem otrzymać odpowiedź zwrotną, bez względu na wynik rozmowy w przeciągu 2 tygodni, zero kontaktu ( było to ponad 6 tygodni temu). Mimo prób kontatku mailowego (żadnej odpowiedzi), następnie telefonicznie - brak jednoznacznej odpowiedzi. Ogólnie firma wygląda profesjonalnie, natomiast informacja zwrotna do kandydatów jest na zerowym poziomie.

Aga

U mnie miły kontakt zarówno przed jak i po rozmowie. Mimo że nie dostałam się do pracy to Pani Rekruter która prowadziła ze mną pierwszą rozmowę pomogła mi znaleźć inną ofertę pracy i zaprosiła mnie do rozmów :) Ja jestem zadowolona z kontaktu z firmą, ale to chyba zależy na jakiego pracownika się trafi, każdy ma inne podejście:/

Phoebe

Bardzo miły kontakt do czasu rozmowy i w jej trakcie. Pani rekruterka sprawiła wrażenie bardzo kompetentnej osoby: rozmowa przebiegała w miłej atmosferze. I na tym koniec pozytywnych wrażeń. Od rozmowy minęły ponad 2 tygodnie i żadnej informacji zwrotnej (a taka miała być udzielona bez względu na wynik rekrutacji). Dzwoniłam 2 razy do tej Pani i napisałam maila: zero odpowiedzi. Ogólnie żenada i totalny brak profesjonalizmu...

Beata Paszko

Odpowiadając na Pana powyższą opinię, chciałam podkreślić, że rodzaj umowy na jaki zatrudniamy pracowników oraz budżet na dane stanowisko zależy całkowicie od naszego Klienta dla którego świadczymy usługę rekrutacji i otsourcingu personalnego. Jako agencja pracy tymczasowej zatrudniamy naszych pracowników, wśród których są i studenci i osoby bez statustu studenta, zarówno na umowy o pracę, jak i umowy zlecenie. Na samym początku rozmów z naszymi Kandydatami informujemy jak wyglądać będzie zatrudnienie i jakie są oczekiwania naszego Klienta wobec Kandydatów. Jeżeli Pan, jak zakładam nasz potencjalny Kandydat, nie jest usatysfakjonowany warunkami danej oferty pracy na podstawie umowy zlecenia, zapraszam do zapoznania się z naszymi innymi ofertami pracy, które może Pan znależć na naszej stronie internetowej www.devonshire.pl. W zdecydowanej większości są to oferty pracy stałej, gdzie ofertą dla Kandydata jest umowa o pracę.

henry

Niezłe przekręty. Nie dość że dają umowę o dzieło albo zlecenie, to koniecznie chcą ludzi ze statusem studenta, (usunięte przez administratora) na dodatek tylko 12 zł brutto za godzinę.

Anna

Moim zdaniem jest to bardzo dobra firma, znalazłam pracę za ich pośrednictwem. A Pani która przeprowadzała ze mna rozmowę była bardzo profesjonalna i o dziwio empatyczna. Ja jestem im bardzo wdzięczna.

Marek

Nie polecam, brak osoby kompetentnej do udzielenia informacji zwrotnej, a dokładnie pani u której byłem na rozmowie nie przekazała informacji zwrotnej, a na moje uwagi "nabrała wody w usta" - NIE POLECAM TEJ FIRMY (usunięte przez administratora)

Katarzyna

Byłam na rozmowie w sprawie pracy w innej firmie. Pani, która przeprowadzała rozmowę była bardzo niemiła i robiła miny słuchając moich odpowiedzi. Na koniec spotkania usłyszałam, że jest mało chętnych na to stanowisko więc może mam szansę. Jeśli moje odpowiedzi nie były zadowalające mogła zachować swoje myśli dla siebie. Nie polecam, wolę szukać pracy na własną rękę.

Magda

Świetna agencja rekrutacyjna. Profesjonalne ale zarazem ludzkie podejście do kandydatów:) dzięki nim mam prace!

Byłem na rozmowie. Nie dostałem odpowiedzi zwrotnej o wyniku rekrutacji. Zwodzenie i ściemnienie przez maila, że niby jakiś proces się toczy, ale koniec końców brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Brałem udział w spotkaniu rekrutacyjnym i nie dostałem informacji zwrotnej pomimo zapewnień, że takową otrzymam. Do samej rozmowy miło i profesjonalnie, potem jednak totalna olewka. Brak profesjonalizmu i niepoważne podejscie do kandydatów. Nie polecam

Uczciwa firma, miłe pracownice. Pracę dla nich wspominam jak najlepiej.

Zostaw opinię o Devire. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Devire.