Opinie o BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi profesjonalno-naukowe i techniczne dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Łódź

antycenzura

Znów cenzura wkroczyła tutaj na forum. Było 1366 komentarzy. Zostało 1364. Brawo !

Nikoś

Dla każdego zainteresowanego pracą w Minolu: + Stała pensja ok 4500 brutto (plus minus w zależności od działu) płacona 10 każdego m-ca + Dofinansowania do świąt, wakacji- w granicach 200-400zl netto (j.w.) + Karta Multisport- płacisz 90 zl, resztę dofinansuje prezio + Praca biurowa, w ciepłym, suchym miejscu, latem klima ( no chyba że ktoś sobie nie życzy jej włączenia, wtedy siedzisz i po tylku spływa ci pot) + Kiedyś imprezy firmowe (Oktoberfest, wigilie w lokalach na dobrym poziomie, grille firmowe) + Dostęp do czajnika i ekspresu na kawę + Praca mało ambitna dla leniuszkow, którzy ostentacyjnie pokazują wszem i wobec że nie muszą się wysilać (dział ZM), no chyba że jesteś w dziale VS/VI- tak, tam trzeba zapitalać żeby nie było zyebki od TL I tyle plusy. Pozostałe plusy ujemne to: - brak prywatnej opieki medycznej, mimo pracowników powyżej 100 - brak firmowej kawy/herbaty, co w dzisiejszych standardach pracy biurowej zakrawa na nieśmieszny żart, biorąc pod uwagę koszty prezia w tym względzie - nierówne traktowanie poszczególnych działów (w jednym można oficjalnie nic nie robić i nie ponosi się żadnych konsekwencji, w innym nie masz czasu na siku bo musisz wyrobić tzw. Leistung. Jak nie- masz pogadankę - brak podwyżek po 1,3, czy 5 przepracowanych latach - odhaczanie swojej pracy w trzech różnych programach do kontroli czasu - praca z deczka wyjaławiajaca mózg - pensja 4500 brutto ( tak, celowo w minusach bo w Łodzi to nie jest nawet średni poziom) Jeśli coś zostało przeoczone- uzupełnijcie. Dziękuję za uwagę!

Prawda
@Witek…

5000-5500 brutto tyle mają osoby z kilkuletnim doświadczeniem i to po prośbach o podwyżkę a nowi dostają oczywiście więcej na starcie i po przedłużeniu też, więc nie marudź bo i tak macie lepiej ;)

Go ść

Hej, chciałabym aplikować do Księgowości. Czy może ktoś coś napisać na temat działu, składu, gł. księgowej? Czy warto? jak atmosfera w firmie? Warunki pracy?

księgowa
@?

Co dzieje się w księgowości że znów szukają księgowej?

Kuba

zlecenia, podejście do człowieka, opieka merytoryczna oraz potrzebny sprzęt zapewnione przed rozpoczęciem pracy. Dobry kontakt z działem technicznym.

Becia Nowy wpis

Cześć, jak zarobkowo wyjdzie młodszy specjalista ds. controllingu? Po ofercie już wiem, że doświadczenie jest wymagane, chociaż nie określono wprost ile mniej więcej. był może ktoś na rozmowie i powie jak kandydat jest sprawdzany?

krótko Nowy wpis
@Becia

Napiszę krótko: w tej firmie "kariery" nie zrobisz. Nie warto aplikować

kasia

od grubo ponad miesiąca brunata szuka specjalisty ds controllingu. nie ma kandydatów czy warunki słabe?

Biedronka

Jest chociaż wysokość pensji w okolicach pensji w Biedronce?

Blick Nowy wpis
@kasia

Uciekaj jak najdalej, ta firma to układy i składziki, kółko wzajemnej adoracji, podpisujesz ok, nie Out, albo wydolisz albo wypad

antycenzura

Długi

Powiem wam tak. Dostać się do Minola jest łatwo, rozmowa prosta, oczekiwania minimalne, obowiązki niezbyt wygórowane, pensja adekwatna do powyższego - zatem odpowiedzcie sobie sami na pytanie czy warto tu aplikować....

Hmm
@Długi

No tak biorą wszystkich jak leci. Nowi dostają wyższe pensje niż doświadczeni pracownicy a po 2 miesiącach sie okazuje że młodzi nie potrafią się odnaleźć bo za dużo za trudno bo za szybko, nie potrafią logicznie myśleć czy też dodać odjąć lub przeliczyć kWh na mWh.... I odchodzą lub siedzą na zwolnieniach ...

nick

podobno w brunacie też macie takie super pensje. jak jest naprawdę?

prawdaprawda

Nauczyciel ma 18h przy tablicy a nie etat z osiemnastu godzin. Jak się wszystko podliczy wychodzi często ponad 40. Akurat za robotę nauczyciela 5k to są marne grosze.

@nick

Poniżej 9k nie warto schodzić przy negocjacji.

dziękuję, postoję Nowy wpis

Kierownicy mają tylko 9 tys brutto?????? chcą za taką stawkę pracować czy co chwila jest ktoś nowy?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
święta

jakie dofinansowanie na święta wielkanocne?

Mila

Tutaj często jakieś zmiany są wprowadzane chociażby w dodatkach, że jednak pytanie zostaje zadane? Ja akurat myślę konkretniej o pracy jako specjalista ds. wsparcia IT. jak wygląda opcja na same podwyżki, dalej stówka o której pisaliście gdzieś indziej?

Zmiany
@Mila

Po przedłużeniu umowy 300-500 brutto max, później jeśli nie napiszesz nikt sam Ci nie podwyższy nie dostaniesz nic więcej. Podwyżka - podobne kwoty, czasem rzeczywiście 100 brutto, od czego to zależy, ile kto dostanie, nie wiem. Mówię o zwykłym dziale, może w IT dostaniesz więcej.

Mateusz
@Zmiany

Moim zdaniem wynika to z różnicy działów. W VS, ZM, DA dostaje się średnio 100-200zl brutto podwyżki przy przejściu na umowę na czas nieokreślony. Może w VI, IT i w rozliczeniach bałkańskich, duńskich dostaje się więcej. Dochodzi tam kwestia języka. Nie wiem. Nie jest tajemnicą jednak, że są działy, w których zarabia się dobrze i te w których zarabia się mniej. Niektórzy zarabiają prawie dwa razy więcej od ludzi w innych działach. I nie, nie mam na myśli tylko kierowników. Dlatego komentarze negatywne pochodzą raczej od ludzi z poszczególnych działów.. Największym błędem jest to, że każdy w dziale oprócz specjalnych funkcji, np. Ansprechpartner, Support czy Teamleiter, jest się na tym samym stanowisku. Nieważne czy ktoś pracuje 10 lat czy 2, nie ma żadnej hierarchizacji stanowisk.. Co prowadzi do tego, że osoby (które nie są seniorami) szkolą nowych (Juniorów), którzy zarabiają więcej od nich.. Były wyrównania w zeszłym roku, ale ciężko uwierzyć w to, że proponuje się nowym osobom tyle, ile już pracującym. Przyjdzie osoba z rewelacyjnym niemieckim i ma więcej z marszu.. Nawet jeśli nie ogarnia procesu. To jest błędne koło, którego od lat nie przerywa ta firma.. Brak podwyżek, które wychodzą od prezesa, wszystko trzeba od niego wyciągać, pisać maile. Ja czekałem na odpowiedź w sprawie swojej podwyżki aż 5 miesięcy, bo prezesa żaden czas na odpowiedź nie obowiązuje, a on jedyny o tym decyduje. Pracuję tutaj 2,5 roku. Nie każdy ma tyle cierpliwości. Ogólnie polecam te firmę, jestem zadowolony z swoich warunków, ale trzeba pamiętać, że tutaj wszystko toczy się inaczej i o wszystkim decyduje jedna osoba.

nie
@Mateusz

Można zaklinać rzeczywistość jak jest tu dobrze ale prawda jest inna. Jest bardzo duża rotacja, wynagrodzenia niskie, a o warunkach pracy (zaplecze socjalne, benefity) nawet nie wspomnę. Nie polecam

Ile
@Mateusz

To ile więcej się zarabia w rozliczeniach duńskich i bałkańskich?

X

Pierwsze słyszę, żeby w innych firmach na Wielkanoc coś było

Tttttt

Ile mniej więcej zarabia młodszy administrator danych z językiem niemieckim?

Hah

W porywach do 4600

prawdaprawda

4500 na rękę to te firmy dawały z 5 lat temu ludziom bez doświadczenia. Teraz 6 na rękę z niemieckim to jest pensja na wejście.

prawdaprawda

Oczywiście, że tak. Tu po latach jak dostaniesz 100 brutto podwyżki to masz farta

rekrutacja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Mógłby ktoś napisać jak przebiega rekrutacja w Brunata?

Cześć, a śledziliście może oferty dla specjalisty ds. optymalizacji procesów? Po dacie publikacji widzę, że ogłoszenie będzie miało prawie miesiąc, a wkrótce wygasa. Był ktoś w tym czasie już na rozmowie? niby piszą o (usunięte przez administratora) od zaraz. interesuje mnie to co by sprawdzali w trakcie procesu rekrutacji w wymagają wysokich zdolności analitycznych

tru

Spytaj ile osób przewineło się przez to stanowisko i zapytaj dlaczego. Ciekawe co usłyszysz

Optymal
@tru

To stanowisko wisi już ponad rok na różnych portalach. Szukają tyle osób, czy ludzie się zwalniaja? Brzmi jak stanowisko kierownicze, a czym jest w rzeczywistości?

Teresa

Doradca ds. techniki grzewczej, sanitarnej i wentylacji z j. niemieckim ile ma na rękę obecnie? Nie widzę żeby ogłoszenie o tym mówiło to weszłam tu żeby się dowiedzieć, rozważam wysłanie do nich aplikacji. Bardzo z góry dziękuje

odradzam

Również nie polecam pracy w tej firmie. Słabe warunki pracy, płaca i atmosfera

parter

Kiedyś było tutaj pytanie o to dlaczego zimą na parterze pracownicy często siedzą w kurtkach przy biurkach. Pytanie zniknęło z forum Jaka jest przyczyna że pracuje się tam w kurtkach?

Członek komisji
@parter

Zimno panie. Przy minus 2 za oknem, na hali parterowej aż plus 11. Dobrze że zimy nie było!

Kuba

Niemiecki

Pracodawca chwali się kursami językowymi, co jest kłamstwem. Ma być niby kurs , ale TYLKO niemieckiego i TYLKO dla osób które docelowo mają rozmawiać z klientem. Opcja typowo pod pracę w tej firmie i tylko dla osób które już dobrze mówią po niemiecku . Śmiech .

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dno i wodorosty

15.02.2024 08:02

Dno i wodorosty ikona wywiad

Chcę opowiedzieć o pracy w tej firmie. Polskimi oddziałami (zarówno gdańskim, jak i łódzkim) zarządzają osoby, których humory często odbijają się na pracownikach. Pracownicy między sobą mówią, że w firmie dochodzi do niewłaściwych zachowań. Szkolenia trwają absurdalnie krótko, oficjalnie mówi się, że można i trzeba pytać, jak się czegoś nie wie, ale - ze względu na presję na "Leistung" - mało kto na pytania chce odpowiadać. Zamiast rozmów są wymagania, a ze strony przełożonych nie ma pomocy w zaadaptowaniu się. Za to są oczekiwania, że od razu wejdzie się w zegarkowy tryb. Jedna z przełożonych otwarcie przyznaje się do tego, że często podsłuchuje pod drzwiami, o czym rozmawiają pracownicy w swoich pokojach. W biurze jest tylko jeden aneks kuchenny (lodówka i ekspres do kawy) z 4 krzesłami i jedna zmywarka w łazience, a to wszystko na 3 piętra. Nie ma klimatyzacji, radia, a każdą minutę przerwy, która wykracza poza prawne 15 minut, należy tego samego dnia odrobić.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Dno i wodorosty ikona wywiad

Absolutnie nie, ponieważ w firmie dochodzi do niewłaściwych zachowań, co opisałem wyżej.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Dno i wodorosty ikona wywiad

Wypłata jest na czas (czasem 10 dnia miesiąca wieczorem, ale jest). Plusem są też elastyczne godziny rozpoczęcia pracy.

Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Dno i wodorosty ikona wywiad

Niewłaściwe zachowania, proces szkolenia na bardzo niskim poziomie, komunikacja jednostronna ze strony przełożonych.

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Dno i wodorosty ikona wywiad

Brałem udział w stacjonarnym szkoleniu.

Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.

Dno i wodorosty ikona wywiad

Odbywają się co jakiś czas szkolenia wyjazdowe do Niemiec, ale są dostępne tylko dla osób pracujących we front office. Wyjazdy są indywidualne i przydzielane raczej w formie nagrody niż szkolenia mającego na celu nauczenie czegoś nowego.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Dno i wodorosty ikona wywiad

Pracownicy są zlęknieni, nieufni i niechętnie rozmawiają przy innych pracownikach.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Dno i wodorosty ikona wywiad

Atmosfera jest zupełnie nieszczera i fałszywa.

Co najbardziej wpływa, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

Dno i wodorosty ikona wywiad

Podsłuchiwanie przez jedną z przełożonych i donoszenie, kontrolne "przypadkowe" zaglądanie do pokoju, wytykanie błędów w pracy i brak pomocy przy rozwiązywaniu ich. W przypadku pytań wynikających z niewiedzy, odpowiadanie w stylu: "Co to za głupie pytanie?".

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Dno i wodorosty ikona wywiad

Nie, na przykład oferuje jedynie nieprofesjonalne i za krótkie szkolenia.

Zarobki może i dobre ale są te same od ładnych paru lat - brak możliwości podwyżki

Sprawiedliwość

I tak to jest ze wszystkim w tej firmie. Co wy na to że dziewczyna z Gdańska dostała HO na prawie 3 miesiące?

Dziecko

Mając dziecko do lat 8 można wnioskować o stały HO. Polecam poznać nowe przepisy .

Czytać przepisy

Wystarczy poszukać w google. Praca zdalna dla opiekuna na przykład osoby niepełnosprawnej

Specjalista ds. obsługi klientów kluczowych z j. niemieckim jaki certyfikat albo kurs musi mieć języka, żeby się dostać do pracy? O ile jest taki wymóg, właśnie się zdziwiłem, bo ogłoszenie na ten temat milczy, firma nie napisała nic. Dajcie znać, jak coś wiecie.

Majki

Czy ktoś z was pracuje na podstawie umowy zlecenia jako monter/serwisant - montaż/wymiana podzielników ciepła i wodomierzy oraz serwis ww urządzeń. Jak to wygląda? Jest stawka za zlecenie montazu czy jakas stawka podstawowa? Można robić to dodatkowo, poza swoją standardową pracą?

Deutsch

Czy istnieje możliwość uruchomienia platformy do nauki języka niemieckiego?

kandydatka
@Deutsch

nie ma nauki niemieckiego???? W ogłoszeniach i na rozmowie rekrutacyjnej zapewniają że są darmowe zajęcia z języka niemieckiego

No nie ma
@kandydatka

Poprzedni kurs się zakończył, bo wyrzucili nauczyciela. Informacji brak. Obecnie jest organizowany kurs tylko dla waskiej, wyselekcjonowanej grupy osób. Można powiedzieć więc, że tego kursu nie ma.

pilna
@No nie ma

Ile już było nauczycieli niemieckiego ktorzy prowadzili tutaj zajęcia?;-)

pytanko

Dlatego na pracuj.pl poszukujecie doradcy ds techniki grzewczej, sanitarnej i wentylacji?

Jak wygląda praca przy optymalizacji procesów? Chyba nie widzę byście pisali o pracy tego specjalisty? ciekawi mnie na jaka podstawę można się umówić na tym stanowisku? kojarzycie widełki płacowe? i czy jest sens aplikować?

zainteresowana

jakie są plusy i minusy pracy w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Łódź

• Jak się pracuje w BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 6 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Kandydaci do pracy w BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.6/5 Na podstawie 247 ocen.

BRUNATA ZENNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ