TESCO
1 6930 2962 5 1
Gavroche Nowy wpis

Na stronie Gazeta.pl obszerny i rzetelny artykuł o przyczynach upadku Czy całkowitego, to się okaże) Tesco w Polsce. Wypowiadają się analitycy i dostawcy a nie ludzie którzy przyszli do handlu z ochrony. Kilka cytatów: "jako producent mieliśmy wrażenie, że jest to zbyt mocno centralnie sterowane, a kierownicy sklepów mieli zbyt małą swobodę w domawianiu produktów. W efekcie w części sklepów brakowało naszego towaru. To pewnie kwestia automatyzacji i stosowanych algorytmów, ale trafność takiego systemu to też klucz do sukcesu albo porażki" "Jeżeli przez długi czas słychać na rynku deklaracje Tesco o zamykaniu sklepów i ich sprzedawaniu, a w międzyczasie zwalnia się ludzi bądź ich przenosi, to budzi to niepewność. Ci najlepsi szukają innej pracy, przychodzą nowi i uczą się wszystkiego od początku, co oznacza przynajmniej czasowe błędne decyzje" "Taka sytuacja budzi też niepewność wśród dostawców sieci, którzy nie są skłonni poprawiać warunków takiemu podmiotowi, przy jednoczesnym poprawianiu ich sieciom, które się rozwijają. W efekcie podkopuje to konkurencyjność, obroty takiej sieci spadają, co jeszcze bardziej zniechęca producentów do wspierania jej. Jest to więc błędne koło"

TakNie

Czy w obrębie jednego działu w TESCO są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

TakNie4
Paulina
@Pytanie

Nie będą zwolnienia. Czekamy na odprawy.

Jarosław Nowy wpis
@Paulina

Nikt wcześniej nie wspominał na ten temat. Czy zwolnienia będą grupowe, że pracodawca wypłaca odprawy?

Aneta Nowy wpis
Nazwa działu: Magazyn

Asiunia kierowniczka zaladunkow, najgorszym kierownikiem w tesco. Nadaje prac po za systemem a potem twierdzi że nie jest do opisywania. U niej tylko człowiek się narobi i jeszcze jest olany.

Tak2Nie
Henryk Nowy wpis
Nazwa działu: Magazyn

Co za Baran głosował na platformę.? Pytam się. Kto głosował na tęczową zaraz~ę..? Polska musi być czysta!

Tak3Nie2
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Prawda

Do Jaskóla co mu wiatr w tym pustym łbie chula. "Wąski czy czasem sufit na łeb ci się zawalił"? Chcesz żeby ludzie budowali palety po 2,2 wymierzane linijką przez twoich zielonych giermków. Jesteś naprawdę nienormalny i bezdennie głupi. Niby Jaskółka, a tak naprawdę p***dolony nielot. Wielki mi menago, który w gimnazjum jeszcze obsikiwał łóżko. Tesco rządzą kretyni, którzy za nic mają ludzi pracujących na dole. A to ludzie na dole tak naprawdę robią wyniki i napędzają sprzedaż. Tesco zarządzają głupcy i idioci dlatego ta firma idzie na dno. Tego Titanica już nic nie uratuje. Tylko orkiestra czyli my zwykli magazynierzy, retrakarze, pikerzy będziemy grali do końca!

Tak11Nie
@Prawda

No właśnie nie będziemy grali wszyscy do końca bo już słychać sygnały o pierwszych zwolnieniach za tak zwany "brak wydajności". Jeśli szukasz szacunku dla swojej ciężkiej pracy to musisz zmienić firmę bo w Tesco tego już nie uświadczysz. Szkoda mi niektórych zmianowych i sekcyjnych bo w dużym stopniu znają się na robocie a mimo to muszą sprzyjać ludziom którzy świetnie mają opanowaną teorię a gorzej u nich z praktyką. Jak myślę o rządach w Tesco to mi przychodzi na myśl postać Nerona: wszyscy przyklaskiwali jego wątpliwym talentom i pomysłom w obawie przed jego gniewem a za plecami pukali się w głowę i śmiali z niego do rozpuku. Pozostaje bez odpowiedzi tylko jedno pytanie: czy leci z nami pilot i kiedy usłyszymy komendę PULL UP, PULL UP. Pozdrawiam ludzi pracy.

Tak10Nie
2.20 wysokość.
@Gavroche

Tak zmianowi przyklaskują jaskolce bo się boją jego gniewu, choć ten czubek n. Za grosz nie ma pojęcia o pracy fizycznej. Pensja zmianowego zobowiązuje do ślepego wykonywania poleceń menadżera. Palety 2.20 to istna porażka dla pikerow., następnie dla zaladunkowych no i trzeba wziąć pod uwagę że ktoś te lochy musi rozładować. Czubek bechapowiec czepia się pasów na podłodze naczepy a wrzeczywistosci przeszkadzają haki zamontowane na ścianach naczep o które pruje się towar. Brak rozumu w którym nie ma nawet siana czy oleju. Mamy dosyć wprowadzanych zmian przez które ludzi bolą kregoslupy, podnoszenie norm które mają na celu pozbyciu się ludzi za niewydajność. Zamknąć ten moloch i dać odprawy.

Tak15Nie
Nielot
@Prawda

Przecież ten jaskół dostał pracę po znajomości, osoba dobrze postawiona w Krakowie to jego rodzina. Jak mozna z operatora monitoringu na sklepie moze zostac osobą decyzyna w CD.

Tak5Nie
Prawda
@Nielot

I to jest fakt nielot Jaskółka został szefem DC Teresin, a niepotrafi rozwiązać nawet podstawowych problemów przyczym sam je tworzy w zastraszającym tempie. Jedyna jego umiejętnośc oprócz moczenia łóźka to komunikatywna znajomośc języka angielskiego z naciskiem na tylko komunikatywna. Sam byłem świadkiem jego rozmowy z angolami. Potrafił z nimi rozmawiać, aczkolwiek przy trudniejszycz słowach i zdaniach bardzo długo zastanawiał się nad odpowiedzią, a jego odpowiedzi były bardzo mętne i niejasne. Jaskół to dobry grabarz interesu Tesco w Polsce.

Niemazaco

Dla wszystkich którzy pracują w Tesco na 1/2 lub 3/4 etatu z tak zwanym dopełnieniem. Piszcie do waszego menago wniosek o zwiększenie etatu do pełnego i powolajcie się na to Ukryte intencje ujawni sąd Niekiedy pracodawcy celowo unikają określenia limitów w umowach i zatrudniają na niepełny wymiar przy regularnym powierzaniu pracy na cały etat, w zależności od potrzeb. Takie działanie może jednak ściągnąć na firmę kłopoty. Jest ono bowiem sprzeczne z art. 8 k.p. Potwierdza to wspomniana uchwała SN z 4 kwietnia 2014 r. (I PK 249/13), w której sąd wskazał, że pracownik, który stale wykonuje pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, choć zatrudniony jest w niepełnym wymiarze, może wystąpić o przekształcenie swojej umowy w umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Podstawę takiego roszczenia stanowić będzie nadużycie prawa przez pracodawcę w momencie zawierania umowy, a więc naruszenie art. 8 k.p.

Zastraszania

Zwracam się z uprzejmą prośbą o totalną redukcję osób zarządzających ta firma.to co robią Ci ludzie wola o pomstę do nieba.ludzie Ci to chyba totalne bezmuzgi.przepraszam ale inaczej nie można ich nazwać.redukowac asortyment podczas gdy inni rozszerzają swój. Czym Wy chcecie zachęcić klienta ?Chyba że będą po sklepie będą chodzić hostessy zamiast ochrony oczywiście odpowiednio ubrane.....

Tak8Nie
Anka
@Zastraszania

Lepiej niech administracja zejdzie na magazyn i pomoże nam w pracy tak jak niektórzy z nas muszą iść do biura bo się obbeessraalyy.

Mapet
@Zastraszania

Zamiast ochrony te fajne laski bikini to bym się zgodzil

Polak
Nazwa działu: Magazyn

Trzeba odkazić Polskę. Zniszczyć tęczową zaraze. Należy ich wytruć jak szczury. Czysta polska katolicka. Nie ma miejsca dla tych zboczonych wywrtowcow.

Tak5Nie2
Karol
Nazwa działu: Magazyn

Nie trzeba się zwalniać. Lidl nas nie długo wykupi. Dobrze wie że jesteśmy najlepsi na rynku. Za niedługo będziemy lidlowcami a te Tesco wyślemy na Antarktyde.

Mało zarabiający
Nazwa działu: Magazyn

A w lidlu zarabia się tak. W tesco po 15 latach nawet tego minimum nie ma. "Rozpoczynający pracę w Lidlu pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy otrzymuje pensję w wysokości 4050 zł brutto. Po trzech latach pracy jego wynagrodzenie rośnie do 4900 zł brutto. Pracownik magazynu zajmujący się komisjonowaniem towaru, z pełnym zakresem odpowiedzialności, rozpoczynając pracę w Lidlu zarabia do 4000 zł brutto. Po trzech latach jego pensja wzrasta nawet do 4800 zł brutto." Wiem zaraz każdy powie to się zwolnij i idź do lidla ale tu chodzi o to żeby pokazywać niektórym że tesco to żaden rarytas!

denko
Nazwa działu: Handlowy

Proszę pisać na stronę angielską tesco oni nie lubią jak kierownicy kręcą swoje lody przez co cała firma leci

nowa

Może ktoś wie na jakich zasadach będą zwalniani pracownicy przebywający na urlopach wychowawczych?

Janeczka
@nowa

Dostaną zapas pieluch i mleka w proszku na 2 lata.

Aaaa
@nowa

Podepna cię pod jakiś inny skle w twoim regionie, do rozliczeń itp. W zależności co tam im podpiszesz. Koleżanka tak miała, gdy zamykano jej sklep na Lakowej w Opolu. Podpieli ja w Opolu na plac Teatralny. Po wychowawczym miała decydować czy wracać. Narazie ma jeszcze rok. Czeka więc na rozwój sytuacji.

Zastraszania

No i zaczęło się.zwolnienia grupowe.porazka!!!zwalniani są wartościowi ludzie a kto zostaje?..sami sobie dopowiedzcie...z takim kierownictwem jaki zostanie w Tesco Sochaczew firma na pewno się podniesie....

Adam Szyma*ski
Nazwa działu: Magazyn

A mi Tesco uratowało tyłek od biedy i bycia zwykłym przykrym konfidentem. Teraz przynajmniej mogę się wykazać i kapować fajnym kierownikom osobiście. I nie wsydzę się ani trochę, że jestem największym podpierdalaczem na magazynie i kabluje na wszystkich. Prędzej ogoliłbym sobie swoją przykrą brodę, anieżeli przestabym walić z ucha. Ja nawet chętnie kabluje tych co im kabluje tylko jeszcze wyżej. Jak ktoś ma coś do mnie to walić chętnie zakapuje!

Tak6Nie3
Adam Szyma*ski
@Adam Szyma*ski

Szymański ty krasnalu zjebany . Idź z tego forum i z tej firmy jak najdalej SB-eku (usunięte przez administratora)

Tak2Nie
Kaśka
@Adam Szyma*ski

A włosy w uszach i nosie nie WSPOMNIAŁEŚ? Czym to wygolic? Zcyzorykiem??

Ślimaczek
@Adam Szyma*ski

Akurat że jesteś konfidentem to każdy wie, dobrze, że się przyznajesz amebo

Komorniki

Was tez zamkna w grudni ale bedzie spokoj z tym gownem

Jurand
@Komorniki

Nie prawda. Teresina nie zamkną bo pracują tu same debesciaki. Dzięki wytatuowanym kierownikom i administracji jesteśmy nie do zniszczenia. Choćby normy podnosili jeszcze ze 100 razy to i tak nas nie zlamią. Powód jest taki że już normy z przed pięciu lat były kosmiczne a teraz są nierealne. Robimy tyle i możemy.

Jasiek
@Jurand

Dla mnie mogą być normy nawet 1 000 razy większe mam to gdzieś robię ile mogę na spokojnie, a popaprańce typu szybki niech sobie doginają jak szaleni

Tak7Nie
Gavroche

"Zamykają Gliwice, teren DC Teresin pokrywa się z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym, przejmują nas Ruskie..." Ludzie czy wam już kompletnie śmigła pourywało, skąd Wy bierzecie te dziwne informacje?

Wir
@Gavroche

Śmigła to ty zostaw sobie na indywidualne potrzeby(usunięte przez administratora),a to co ci powiedzą to weź odwrotnie do odpowiedzi.Jesli jesteś w miarę inteligentny to odpowiesz sobie,w przeciwnym przypadku,zwróć się do rodziców.

Żwirek
@Wir

Kto to jest Bogdan, twój stary? Rozumiem twój strach bo pewnie Tesco ci życie uratowało ale spokojnie nie panikuj - będzie dobrze.

Muchomorek
@Żwirek

Słaba znajomość tematu,można nie czytać wpisów.

Firma i tyle!!!

Ja

Jad serduszka ????

buba

kurczę ktura mi teraz obciągnie a było tak fajnie same mężatki si,,,,,,,,,,e pchały

J.W.
@buba

Poproś swoją mamę, ja nie musiałem jej długo namawiać. Ps. gdybyś skończył podstawówkę to pewnie byś wiedział, że pisze się która.

edzia

Plotki mówią że ruskie wchodzą na nasz rynek

Józek
Nazwa działu: Magazyn

Czy to prawda,iż magazyn w Teresinie znajduje na mapie(terenie)będącego w planach budowy Centralnego Portu Lotniczego?Czyli jeśli to prawda to po magazynie....

Tak8Nie
Jaśko
Nazwa działu: Magazyn

Podobno Gliwice do końca roku i zamykają , ktoś coś wie ?

Tak2Nie2
Xyz
@Jaśko

Tak

Orzeszek
Nazwa działu: Produkcja

Efekt taki... że zatrudniający nie pamiętają kogo zatrudnili, lecz zatrudniający pamięta! Moczy mordo tyś doskonały w swojej dziedzinie hahha s tak licząc ile ta pani zlizaoa jaj ?? Polecany hahah

TakNie3
Nazwa działu: Produkcja

W tej chwili leje, siedzę i myśle... ogarnij się

Tak1Nie3
:P
Nazwa działu: Produkcja

Chodziło o szynkę oczywiście, strony nie te

Tak1Nie3
Syn

No... nieraz idzie litania z klijentem, nie ten wymiar, nie to ścięcie, nie ten promień... taki jest stary, nie pasuje wypad do innego. W tym tłumaczeniu radzi klientowi!!! Nie on to inny !!!

@@

brać odprawę jak dadzą, szukać nowej roboty i zakończyć to pierdolamento na tym forum. Brytole zwijają ten biznes i tyle w temacie

Tak18Nie
wqd
@@@

no własnie nie był bym tego taki pewien, że zwijają biznes "Handel Tesco w Wielkiej Brytanii planuje uruchomić sieć sklepów dyskontowych - Tesco w Wielkiej Brytanii planuje uruchomić sieć sklepów dyskontowych, aby stawić czoła niemieckim sieciom Aldi i Lidl. Gigant segmentu detalicznego przeznaczył aż 60 swoich istniejących sklepów, które mają zostać przekształcone w markety dyskontowe. Sieć ma działać pod nową marką – informuje serwis thisismoney.co.uk. - Źródła spekulowały, że sklepy można nazwać Jack's – nazwa nawiązuje do założyciela Tesco Jacka Cohena - ponieważ spółka zależna Tesco próbowała ostatnio zarejestrować tę nazwę jako znak towarowy. Jednak nie jest jasne, czy zatwierdzenie zostało przyznane, a nowa nazwa pozostaje ściśle strzeżoną tajemnicą.Tesco odmówiło komentarza w tej sprawie.". spoko ja już z tą firmą nie mam nic wspólnego, lecz jeśłi nawet próbują coś takiego zrobić to w Polsce będzie tylko fresh, a magazynów-CD w ogóle nie będzie. towar będzie dojeżdżał bez przeładunków i magazynowania bezpośrednio do sklepów. tak, jest to wykonalne, by zapewnić klientom dostęp ciągły do asortymentu.

TakNie4
Tamara
@wqd

Na magazynie w teresinie przymusowe nadgodziny. Ludzie mdleja i fikcja z wycienczenia.

Tak8Nie1
@wqd

Na rynku dyskontów mamy już Biedronkę, Lidla i nowego mocnego gracza Dino które w przeciwieństwie do Tesco otwiera a nie z zamyka nowe sklepy. Pytanie czym Tesco chce się wyróżniać na tle konkurencji, żeby to właśnie ich wybrał klient? Do tej pory ich chyba jedynym atutem był szeroki asortyment z którego również rezygnują. Biedronka około 3000 sklepów, Dino około 1000, Lidl 700... czym chce się im przeciwstawić Tesco? Tą garstką sklepów która za chwile zostanie? Chyba trochę za późno na podjęcie rywalizacji w naszym kraju. To jest trochę tak jakby przystępowali do biegu na 400 metrów startując 5 sekund po konkurencji. Na mój gust odpuścili polski rynek, najpierw pozbędą się HM-ów a potem mniejszy format przejmie któryś z wiodących dyskontów. Obym się mylił bo nie życzę tej firmie źle.

dcsec
@Gavroche

Dino to Polski sklep z polskim kapitałem, sądzę że przy obecnej władzy politycznej Dino jeszcze prężniej będzie się rozwijało. ale przykład Tesco może da do myślenia innym że na stanowiska kierownicze zatrudnia się ludzi z wiedzą, pasją, zaangażowaniem a nie z "łapanki"

Tak5Nie1
Kasijas
@dcsec

Menadżer jest z losowania z kapelusza. Nie ma pojęcia o pracy fizycznej i nie wie ile każda praca zajmuje czasu. Dokłada tylko obowiązków i podnosi normy. Takiego czubka jeszcze nie było. Z jego powodu nawet kierownicy się zwalniają.

Daglas

Czy będzie podwyżka pensji? Bo nie mam zapału do tej haruwy. Nie mam zamiaru robić więcej npod zwykłego magazyniera i wyrabiać tak wysokiej normy w regalach. Nawet nie jestem takiej normy zrobić. Kiedy menadżer pójdzie w pickingu na miesiąc i udowodni że można dzień w dzień. Bhapowiec to osio) łfilmy skoro pozwolił pakować tak wysokie palety.

Alicja
@Daglas

Czy od Twojego ostatniego wpisu zmieniła się sytuacja pracowników w TESCO? Jeżeli tak, to napisz w jakim kierunku dokonały się zmiany. Przyszli kandydaci o pracę powinni orientować się w sytuacji wewnętrznej firmy.

wer
@Alicja

Jeszcze niech zmienią kadrę kierowników a leserów też co im (usunięte przez administratora) liżą, leżą na wózkach i nic nie robią a co nie którzy chodzą cały czas na T-1 .

Daglas
@Alicja

Sytuacja pracowników w firmie zmieniła się na gorsze bo na lepsze nigdy żadnej zmiany nie było. Trzeba więcej dźwigać robić za kilka osób i pikować mega palety do 220 centymetrów. Na lepsze się zmieni gdy ta firma padnie a my dostaniemy wysokie odprawy. Zmniejszona obsada normy w górę porażka.

Bartek

Nie ma komu wziąć się za te liderki. Myślą że im wszystko wolno. Chodzą tylko i podziwiają swoje paznokcie. Jak im się zgłosi że ktoś coś źle zrobił to bagatelizować sprawę i lekceważą zglaszajacego. Zamiast zbierać puste palety na ramach to pchają palety z regałów gdzie popadnie. Rany boskie jakie to beztalencia i jak im urosły kupry. Zamiast foliowac palety na pbl to gadają przez telefon bóg wie z kim i się rechocz@ą.

Tak9Nie
Ryfa
@Bartek

Żaku masz rację jestem z Tobą!

Tak3Nie1
ad92

...

Zostaw opinię o TESCO - Teresin

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie