IMI Hydronic Engineering

Opinie o IMI Hydronic Engineering

Patrycja

@Aga pytam, bo nie wydaje mi się, by ten temat się wcześniej na wątku pojawił. A jednak możliwość rozwoju to jeden z czynników, który jest dla wielu osób ważny przy wyborze nowego miejsca pracy. Jak myślisz? Dla Ciebie również jest to ważne? Piszesz też o polityce cięć. Czy oprócz braku szkoleń, wpłynęły one również na coś jeszcze?

Praconica
@Patrycja

Patrycja ja mam wrażenie że ty w tej firmie pracujesz gdyż za bardzo oczekujesz odpowiedzi na tematy szkoleń i wszystkiego co się tam dzieje mam wrażenie że robisz tak zwany wywiad środowiskowy. Też jestem tam pracownikiem a pracuje bo nie mogę na tą chwilę pozwolić sobie na zmianę. Narzekań jak każdy w tej firmie. kasy nie mają na bony ale na imprezę dla 300 osób w chochlowym mają, nawet paczek dla dzieci nie ma a furami się bujają i na recepcji i nie tylko ciasteczka wciągają. Jednym słowem firma spada na psy.

Worker
@Praconica

Znam firmę blisko 8 lat, stopień nadęcia managerów sięgnął zenitu kilka lat temu. Teraz montują na halach monitoring by sprawdzać czy aby napewno idziesz do toalety. System golem to złamało.. Tylko polityka kadrowo płacowa jest w lesie, bo nie zauważyli, że rynek jest pracownika, a kolejka pod szlabanem znikła.

Daniel :)

Dokładnie, a coraz więcej będzie znikać :) - Ludzie wystarczająco nasłuchali się, co w tej "firmie" się wyprawia i jak traktowani są pracownicy. 95% nowych pracowników rezygnuje po 1 miesiącu, tylko nieliczni zostają dłużej. Wcale się nie dziwię, ja na szczęście w porę zdążyłem uciec z tego miejsca i osobiście nie polecę tego zakładu nawet najgorszemu wrogowi.

Olkuszanin

Sytuacja ostatnio wyglada smutno. Więcej ludzi znika niż firma daje rade przyjąć..

Robocop

Nie liczyłbym na awanse ze stanowisk szeregowych. Szkolenia na produkcji są np. Z autonomi strefy, bądź niezbędne do pracy, tj spawalnicze, wózki, żurawie. Dużo ludzi ma wykształcenie wyższe, to konkurencja jest duża.

Pani z Trenkwalder nie sympatyczna jak na osobę, która jest odpowiedzialna za szukanie nowych pracowników.

O poprzednią pracę i to w zasadzie tyle, ale raczej biorą każdego chętnego, nawet młodych dopiero co po szkole.

Aga

Od roku w Olewinie mamy politykę cięć, nie ma szkoleń. Nikt nie informował do kiedy. Dlaczego na szkoleniach Ci tak zależy?

Patrycja

@Aga czyli wcześniej nawet pracownicy linii produkcyjnej mogli liczyć na lekcję języka obcego? Wiesz może, czy jest to chwilowa przerwa, czy już one nie wrócą?

Aga

Możliwości rozwoju są, ale napewno nie jako operator lini produkcyjnej. Naukę języka zabrali, zostały szkolenia wewnętrzne.. trochę pic na wodę.

Patrycja

@Jurek piszesz, że przede wszystkim młodzi ludzie mogą zyskać na pracy w tej firmie. Co Tobie dały 3 lata pracy w IMI Hydronic? Jakie doświadczenia udało Ci się zdobyć? Czy pracodawca oferuje również dodatkowe możliwości rozwoju, takie jak kursy, czy szkolenia?

Cebulaki

Lean i różne nie działające, komplikujące narzędzia to pół biedy.. Najlepsze jest "500 dni bez wypadku ze stratą dnia"! Bez rąk, ale pracuję! :D Stosunek biurowych do ludzi z maszyn. :\

Ada

Nigdzie nie spotkałam się z taka hipokryzja jak tam. "Oni nie zwalniają", oni poprostu nie przedłużają umów sieciowych. Managery przerazone wizytami z zagranicy naszpikował produkcje wszystkimi narzędziami Lean, szkoda, ze mało co działa! Dramat firma..

Jurek

Praca w sam raz dla młodego, żeby podłapać doświadczenia i mieć co wpisać do CV. Pracowałem tam 3 lata i to moim zdaniem jest maksimum ile można poświęcić tej firmie.

Anonimowa

IMI to firma, w której pracują najczęściej ludzie, którzy po kątach hal żalą się jak to jest źle, a sami nie szukają niczego lepszego. Jest to firma kontrastów.. jeden za brak okularów dostanie pisemne upomnienie, a obok niego po hali przemknie Pani z biura bez nich..i w butach i ubraniu prywatnym. Jeden siedzi na przerwie godzinę, drugi ma 15 minut z zegarkiem. Wynagrodzenie? Polityka jest taka, że lepiej zwolnić takią co chce 100-200zł do wypłaty, motywuje to swoją sprawnością w pracy na tle innych niż dać jej tych parę groszy. Nie wygląda by coś miało się zmienić

Patrycja

@Xxxxxxdziękuję za odpowiedź. Piszesz, że dużo zależy od tego na jaką halę się trafi. Czyli nie ma się na to większego wpływu? Co sprawia, że na niektórych pracuje się lepiej?

Xxxxxx

Jest szansa a to zależy od tego jak pracujesz są osoby które mają umowę przez agencję przez ponad rok czasu ale i też są przypadki że po około 4 miesiącach przechodzą pod firmę ale i tak to nie jest uzależnione od imi w Olewinie tylko muszą to klepnac Angole i wtedy ten co był wypisany na przejęcie przez firmę przechodzi i jest wtedy zatrudniony na umowę o pracę przez Imi. A tak ogólnie nie jest źle i zależy na którą halę się trafi. Bo dla kobiet są 3 tsu szału nie ma,electronics szału nie ma no i główna hala już tam jest lepiej.

Patrycja

@devil rozumiem, że nie do końca jesteś zadowolony z pracy w IMI international (hydroniks). Piszesz, że było to zatrudnienie przez agencję. Czy jest szansa po pewnym okresie czasu na przejście na umowę bezpośrednio z firmą? Mógłbyś napisać na jakim stanowisku pracowałeś? Chętnie dowiemy się więcej na temat samej pracy. Takie dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które zastanawiają się nad pracą w firmie.

devil

generalnie to umowy miesieczne ciagna sie w nieskonczonosc a wszystko przez agencje. nawet po roku mozesz dalej je miec. coraz wiecej obowiazkow a kasa ta sama czyli mała. zwolnic moga z dnia na dzien i tak zrobili bo nie potrzeba tylu ludzi. generalnie to fajna praca dla mlodych zeby wiedzieli dlaczego maja sie uczyc i gdzie nie trafic

fg

Świetnie, że atmosfera teraz u nich dopisuje. TO dobry znak.

lukaszk_89

Na jakie zarobki można liczyć na początek?

Pracowałem w IMI i powiem jedno to burdel tylko bez Dzi_ek takich prawdziwych. Ja się z tego wypisałem bo nie mam zamiaru być jeb_ny. Tu do ciebie wszyscy niby pomocni ale jak przyjdzie co do czego to nie ma nikogo do pomocy i radź sobie sam. Tak samo atmosfera jest niby OKi ale i tak wszyscy spiskują i obgadują za twoimi plecami. Wszyscy robią żeby miał sam jak najlepiej a druga osoba się nie liczy choć nie wszyscy są tacy ale większość. Mam dla was radę jak już znajdziecie się w IMI nie gadajcie z nikim o tym co was boli w tej firmie tylko zróbcie to co macie zrobić i spadajcie do domu aby odpocząć na kolejny dzień. A generalnie nie polecam tej firmy. Nie ma takiej oceny negatywnej którą mógł bym dać.

goni

nie chce tam sie mi robic ale nacisk jest z rodziny,wdomu chlejjom więc na nalewki i zabawy taneczne trza kasy nie?na to rzeby mnie tam przyjeli czekalem 1 dzien,to sie da zalatwic ,latwo szybko i tylko trza pytac czy ktos ma komplet w aucie i czy da rade zabrac osobe wiencej,zabieraja po 8 -9 osob do malego pezocika czy sejcento maja po 20 dychy od kazdego to jak cie nie wciagnie na zaklad zebys robil tez na niego.

Zostaw merytoryczną opinię o IMI Hydronic Engineering - Olkusz

• Jak się pracuje w IMI Hydronic Engineering?

Zobacz opinie na temat firmy IMI Hydronic Engineering tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IMI Hydronic Engineering?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 10 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IMI Hydronic Engineering?

Kandydaci do pracy w IMI Hydronic Engineering napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IMI Hydronic Engineering