Fabryka Styropianu Arbet

Koszalin

Opinie o Fabryka Styropianu Arbet

Michał

Dobra firma, mam pozytywne doświadczenia. Praca do łatwych nie należy, mimo to można przywyknąć. Dzisiaj nigdzie nie jest łatwo, może tylko tam gdzie nas nie ma. Do plusów zaliczam fajnych pracowników oraz pewne wypłaty. Jeśli są wolne etaty warto spróbować, bo o pracę w ogóle ciężko, a "narzekający" nie są pożądani.

T
@Michał 16.07.2016 22:58

Na bank jesteś z Gostynia!

Jedyny Prawdziwy

Pracowałem w Arbecie blisko 8 lat. Zaczynałem jako młody handlowiec . Wymagania były duże (szczególnie w przypadku mojego byłego kierownika ), ale przypominam że Arbet jest jednym z liderów rynku w branży styropianowej i logiczne jest że oczekują od swoich pracowników więcej niż mniej renomowane firmy. Wypłata zawsze wplywala terminowo. oczywiście zawsze chciało się zarabiać więcej, ale szczerze mówiąc nigdy nie narzekalem na zarobki. Dzięki mojej ciężkiej pracy i ambicji udało mi się awansować na stanowisko managerskie - co też dobrze świadczy o pracodawcy, że docenia swoich dobrych pracowników. Co do ludzi tam pracujących to powiem krótko - tak jak wszędzie, są osoby wspaniałe, są neutralne i zdążają się też czarne owce. Firma idealna dla młodych osób, które chcą zainwestować w swoją przyszłość, a nie patrzą tylko na pieniądze. Starym lisom w branży przedstawicielskiej odradzam - nie rozwinięcie się. Wszystkie stanowiska kierownicze i dyrektorskie są obsadzone i pewnie tak szybko się nie zwolnia. No chyba ze panowie dyrektorzy zaczną twardsza ręką rządzić to może jakieś stołki się zwolnia.

Lulali
@Jedyny Prawdziwy 13.06.2017 22:19

Stanowisko managerskie ?? Od kiedy ?? Bo nie kojarzymy.

T

Do Sezonowy- jakbyś mógł trochę jaśniej? Bo że ludzie o swoje walczyć nie potrafią to wiem, nie tylko w Jaśle tak jest ,a Gostyń to niby co?

Sezonowy
@T 14.11.2017 13:04

Nie wiem jak u Was na oddziale jest.Wiem jak było(jest) w Jaśle. Umowy tygodniowe przez agencję,praca w większości czasu na zewnątrz,deszcz,śnieg,plucha sic! Pieniądze nieadekwatne do wymagań Ci stawianych. Praca po 12h,urlop nakazowy tzn nie wtedy gdy chcesz tylko gdy np. nie było roboty. Co do wcześniejszego wpisu,zaczyna się robić zimno co oznacza że pracodawca ma nowe obowiazki które za moich czasów nie były respektowane.

Sezonowy

Polecam poczytać pracodawcy,mając na uwadze moich już byłych współpracowników z oddziału w Jaśle,im również to polecam. Bo szkoda że nikt nie ma odwagi powiedzieć wprost o tym co komu i dlaczego przysługuje. ,,W myśl obowiązujących przepisów każde nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy jest zagrożone karą grzywny. Pracodawca nie dopełniając swoich zimowych obowiązków ryzykuje nie tylko karą grzywny w wysokości do 30 tys. zł ale również brakiem osób do pracy. Zgodnie bowiem z przepisami Kodeksy pracy (art. 210), gdy warunki pracy nie są zgodne z przepisami BHP i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego. Warto przy tym pamiętać, że zasady BHP w miejscu pracy dotyczą wszystkich zatrudnionych pracowników bez względu na rodzaj zatrudnienia. Oznacza to, że prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy mają zarówno pracownicy zatrudnieni na podstawie stosunku pracy jak i umów cywilnoprawnych."

Hanna

@An mam wrażenie, że nie do końca dobrze zrozumiałeś/zrozumiałaś mój komentarz. Niczego takiego nie napisałam. Jeśli pracujesz w tej firmie, to chętnie dowiem się więcej o Twoich doświadczeniach. Czy dobrze rozumiem, że piszesz o podwyżkach? Ktoś jeszcze mógłby potwierdzić tą informację?

@Hanna 27.09.2017 15:05

No jasne ale nie każdy chce- podwyżki były bo przecież najniższa krajowa poszła w górę to byli zmuszeni -ot tak to nikt z dobrej woli nic nie da.

Hanna

@Makumacza rozumiem, że Tobie nie odpowiada praca w firmie, jednak niektóre z porównań jakich używasz są nie na miejscu. Wspominasz o problemach jakie firma ma z rotacją pracowników. Wiele pracodawców jest obecnie w takiej sytuacji. Od jak dawna nie pracujesz już w firmie? Może obecnie zaszły w tym dziale jakieś zmiany. Chętnie dowiemy się więcej od obecnych pracowników firmy. Czy widać, by fakt braku osób do pracy powodował jakieś zmiany w warunkach zatrudnienia?

@Hanna 15.09.2017 12:57

Hanno nie wiesz o czym piszesz, czyżbys patrzyła z okna? Straszenie, że tylu ludzi stoi za bramą ????????????to niech tych chętnych zaczną wpuszczać, bo przyjdzie biurowym pracować na produkcji. Podwyżki śmiech byle nie mieli za dużo, bo bokami im wyjdzie z takiego założenia wychodzą. Ciekawe czy prezesi orientują się jak ludzi roluja na każdym kroku. I to nie tylko tak w Koszalinie a inne oddziały? ????

Makumacza

Nikomu nie polecam tam pracowac na produkcji w koszalinie to co się dzieje to jest po prostu tragedia 14zl brutto na godzinę w tym praca na dworze deszcze czy wiatry ludzi ciągle brakuje a jak przychodzą to popracuja tydzień i uciekaja bo jest kosborowo i oswiecim w jednym 3 miesiące tam pracowalem jako na produkcji i miałem dosc ciągle tylko wywozeniu paczek wózkiem recznym z epoki tyrasz tam jak koń a przelozeni tylko poganiaja aby jak najwiecej zrobić aby premie j mieć za nic. pozdrawiam stara załogę którą tyra na tych nie robow z okien którzy tylko patrzą

Hanna

@Jedyny Prawdziwyto ważna informacja, że w firmie jest szansa na awans. A czy można liczyć na dodatkowe szkolenia, czy też kursy podnoszące kwalifikacje? Co wyróżnia Arbet od innych pracodawców z branży?

tajniak

Jasło- porażka kierownik handlowy nie wiem dlaczego jeszcze tam pracuje wogóle nie zna rynku ani swoich klientów w biurze obsługa olewająca a nawet pyskata , kierownik produkcji z nudów chodzi na grzyby

eio

nikt nie mówił że będzie lekkoo, ale jak nie chcesz pracować fizycznie to mam dla ciebie idealne rozwiązanie - szukają teraz przedstawiciela handlowego na fajnych warunkach

An

Około dwójki ale brutto!!!

xilob

Byłem ponad rok temu na rozmowie na dth i wtedy nie mieli ani narzędzi ani pomysłu, nawet kasy nie mieli tylko jakieś 2tys.nie wiem jak dzisiaj to wygląda ale raczej nic się nie zmieniło

cygan

Widzę ze nic w tych firmach się nie zmienia. Robiłem z taśmy produkcyjnej na zlecenie albo najniższa krajowa. Najlepiej żeby w soboty i niedziele robili. Podczas deszczu styropian układać itd bo warunków brak. Dobry jest dyrektor handlowy Szymczak. Ja go tylko w średnie widziałem bo innych chyba rzeczy nie ma. I wszystko czarne. On po zawale był co. To się chce być gotowy w czarnym na najgorsze. A produkcja.kierownik spoko. Można z nim pogadać ,majstry tez. Ciekawe czy nadal na produkcji tak płacą słabo Pozdrawiam

AN

Niestety tak:(

ok

a w gostyniu jeszcze pracuje piotrowski?

stary

nie wiem jak wam tem jest. Ja pracowałem za Jaskierskiego, Wałki na wadze na blokach-głównie Classic Expert był ok Podłoga tez do bani-są lepsi. To myslicie ze temu durnemu kierownikowi pozwolą inaczej? to tylko pionek za sznurek ciągną wyzej

bylem

OK masz rację. Bylem tam na rozmowie o pracę na pH do chemii budowlanej. Nie mają żadnych narzędzi a chcą zdobyć rynek. Nie mają pojęcia o tym. Płaca? Chcą ludzi z Baumitu. Bolix Ceresitu za 2000zl. A kierownik chyba Piotrowski czy Pawłowski nic nie wie. Nawet klienci jego handlowców go nie trawią bo zrobiłem rekonesans na rynku,jego interesuje tylko prywatna. Teraz znów szukają pH do chemii. Życzę powodzenia. Na pierwszą pracę aby się czegoś nauczyć i samemu zdobyć doświadczenie to ok. Żeby zarobić to odradzam

ciekawski

a jak tam sie pracuje przedstawicielom handlowym, sa duże rotacje czy raczej stabilnie?

OK

Pracowalem w Gostyniu kiedys. Uwaga na kierownika fabryki-fałszywy. Wykopie Tobie dołek. Kazdy tam robi co chce. Dziewczyny w biurze zadza Pawłem i sa kiezniczkami? nie one sa takie(usunięte przez administratora)-wymaga wiele poświęcenia a nic im w zamian nie da.

Praca bardzo ciężka, zwłaszcza dla mężczyzn. Jak ktoś chce sobie wyrobić muskuły to polecam. Ogólnie praca na hali w ciągłym hałasie (co prawda dają ochronne słuchawki), pyle i kurzu. Znajdzie się tez tam praca dla kobiet zwłaszcza sezonowo-sama to przerabiałam. Praca na frezarce nie była by taka zła, gdyby wyciąg działał :) Podczas frezowania płyt wydziela się dużo dymu, który powinien być wysysany przez wyciągi... powinien, bo z reguły dym rozchodził się na boki i trzeba było wdychać ten śmierdzący dym. Kolejne stanowisko, które zaliczyłam to praca na formie. Ogólnie...hmmm...dużo biegania z jednej hali na drugą. trzeba było spr czy nie kończy ci się silos z surowcem, jak tak to odkręcać drugi lub zamykać i lecieć do formy robić przejściówkę...whatever...między czasie zrobił ci się blok i czeka na wywiezienie, ale najpierw musisz wpisać godzinę i wagę bloku do raportu, a tu ...ooo... kolejny blok wychodzi. Łapiesz więc za wózek i wywozisz blok na hale ładnie ustawiają w rządku :) Co do pensji...podstawą jest tam chyba 1200zł+premia (jako świeżak premii niet), ale w dobrym okresie ta premia potrafiła wynieść 1000zł Szczerze powiem, że gdyby nie ludzie tam pracujący, rzuciłabym tą robotę w [usunięte przez moderatora] - hałas, kurz, pył i ogólnie ciągłe zaiwanianie przez 8 h. Mistrzem produkcji był fajny, starszy facet, który rzec bym mogła znał się na wszystkim, był motorem tej firmy i z tego co wiem pracował tam bardzo długo. Dzięki niemu wszystko chodziło jak w zegarku. Teraz pozmieniali kadrę i ponoć jest tam mogiła, zero jakiegokolwiek rozeznania nowych mistrzów i kierownika, którzy nie wiedzą co się z czym je(mimo, że pracują tam już jakiś czas). To są już opinie starych pracowników, z którymi do dziś mam bardzo dobry kontakt. Podsumowując - dzięki tej firmie zdobyłam masę znajomych (starszych i młodych) i to by było na tyle z plusami :) Jak na tak ciężkie warunki pracy pensja jest bardzo niska.

Zostaw opinię o Fabryka Styropianu Arbet - Koszalin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fabryka Styropianu Arbet