Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

witek

ja tez bym byl za 4 -brygadowka wieksza kasa

maciek

chlopy co wy bedziecie robic na 4 brygade bo bylem na rozmowie na kopalnie do brzeszcz i zapytali mi sie ze jak bedzie 4 brygada to mi bedzie pasowalo bo ja mam zut beretem do pracy prawdopodobnie id listopada bo na janinie to pewne silesia chce kupic kopalnie janine a z tym idzie 4 brygada takze na rozmowie o prace powiedzial mi ze to nie uniknione

@maciek

Co to za głupie pytanie jak co będziemy robić pracować normalnie na 4 brygadówce przecież to chyba nie jest koniec świata w tygodniu mieć wolne iść w weekend tu każdy tak robi św i wybitki za to w tygodniu bieże tylko na 4 brygadówce więcej zarobimy to logiczne

Robcio
@maciek

Jak ktos chce byc niewolnikiem to niech pracuje w 4 brygadowce ja sie zwijam jak to (usunięte przez administratora) wejdxie mam rodzinę i weekend chce spedzac z dziećmi a nie w robocie siedziec staram sie o przeniesienie na sobieski

Zbychu

Co z tym nowym dyrektorem?Ponoć Walter już nie jest????

@Zbychu

Podobno plotka......

Zbychu

Dzięki

Gornik

Panowie czy to prawda że cala brygada że ściany złożyła wypowiedzenie i idzie na JSW ? Jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto robić .

@Gornik

Mega co ja widzę masz strasznie stare informacje ale było coś takiego dyrektor tego nie podpisał bo chcieli za porozumieniem

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
witek

podobno ma byc od pazdziernika 4- brygadowka nowt dyrektor stwierdzil ze na silesi tak robia i u nas tez ma to wypalic

Kret
@witek

A skąd masz takie info?Czy tylko tak sobie piszesz żeby ludziom w głowach mieszać.Tak samo jak to że przyjechali Czesi na kopalnie wypasioną furą i od razu ludzie p......ą że nas mają kupić????

@Kret

No gościu siedzi pijany i wypisuje głupoty o 4 brygadówce to jest przykład trola internetowego a jest tu taki tylko nick zmienia to się nim nie przejmój najlepiej nie komętować

Bob

Jak ty nazywasz Brzeszcze skansenem to już wiem że nie robisz długo na kopalni i nie masz też pojęcia jak wyglądają inne zakłady górnicze dramat jak tacy ludzie pracują jak ty z takim podejściem to nie ma się co dziwić że te wyniki tak wyglądają a nie inaczej

Tak nie jest
@Bob

Wyniki robia niby ci doswiadczeni gornicy co mlodymi pomiataja i czuja sie jakby wszystkie rozumy pozjadali wez przestan tych starych wszystkich bym wyp...bo im sie juz robic nie chce a wiedzy tez zadnej mlodym nie przekazuja przyklad z sonicy

Rara
@Tak nie jest

Gdzie wy macie tych starych gornikow chyba ze chodzi wam o tych co maja 12 lat przerobion3 hehe

@Tak nie jest

Nie chodzi tu o ludzi bo to też ma wpływ ale akurat na Brzeszczach jest problem raczej organizacyjny maja tam problem z zarządzaniem a co do tych starych co o nich piszesz to oni już siedzą na emeryturach bo kto mógł to poszedł jak chcieli zamknąć

rafal
@witek

to prawda cos na temacie chlopy moj bratanek byl na rozmowie w sugu o prace a facet co przeprowadzal rozmowe zapytal sie czy pasuje mu 4 - brygadowka bo od pazdziernika lub od litopada ma wejsc dla tauronowcow tez a jak komus nie pasuje to moze isc na janine ale narazie brzeszcze on sie zgodzil

Tak nie jest
@Dyro

Mowie o chlopach co robia powyzej 10 lat to juz stare doswiadczone wygi co nie? Ale w glowach nie wiem co maja bo wyzej sraja niz (usunięte przez administratora) maja chyba ze ino na sosnicy tak jest tu jest madakra zeby mlody mogl sie wdrozyc

Robert

Co z tą premią półroczną dla sugu

@Tak nie jest

No powiem ci ze wydaje mi się że tu pod tym względem jest lepiej są tu jacyś inni ludzie bardziej normalni a masz rację byłem na np Janinie i jest dramat tam są tacy jak piszesz

Sug
@Robert

Do końca października mają wypłacić

@rafal

ZG Brzeszcze to kopalnia nowatorska. Wdraża najnowsze rozwiązania.

Rubin

Jak po wypłacie,teraz się cieszycie

Radi
@Rubin

Ja nie narzekam dobre dnówki były kasa spoko

@Rubin

Teraz ma być podwyżka plac niewiele bo ponad 200 zł a w grudniu maja dać dodatkawa premie 650 zł to oddadzą to co nam wzięli czyli powinny być jeszcze lepsze wyplaty

@Tomi

Podwyżki, o których piszesz, zostały już zatwierdzone przez osoby decyzyjne w firmie KWK Brzeszcze? Opisane przez Ciebie wynagrodzenia wyglądają całkiem obiecująco, dlatego chciałbym zweryfikować, czy to oficjalna informacja, którą podałeś.

drfg
@Adam

200 zł brutto wygląda Ci obiecującą? Postulat był o 1500 zł brutto. Więc dali jakiś ochłap.

@drfg

Tak jak kolega pisze żadna podwyżka ochłapy podpisane za nas przez związki wezmą ci podatek utną premie i dostaniesz taka wypłatę jak zawsze nie każdy związek to podpisał tylko te które mas zdradził za 200 zł ochłapów ta moja informacja jest pewna

Ryl
@Tomi

To nie podpisuj i nie bierz tych ochlapow kto ci kaze?

@Ryl

Widać że ryl i to prawdziwy przeczytaj moja wypawiedz ze zrozumieniem nie to idź do podstawówki to ci tam może jakiś 3 klasista wytłumaczy co tam napisałem

Mis

Na pgg 30 zł do dniówki a w TW 11 zł.. gdzie my pracujemy!! (usunięte przez administratora)..

34r
@Mis

W branzy gdzie kopalnie przynosza straty

@34r

To nie ma znaczenia czy przynoszą straty, w górnictwie nigdy nie będzie zysków ponieważ drenowanie pieniędzy z kopalń poprzez spółki, spółeczki ciotki wujki nigdy się nie skończy, ani CBA ani CBŚ tego nie ruszy ponieważ jest to ściśle powiązane z władzą na najwyższym szczeblu oraz mafie

Sug

O co chodzi z tym zebranie 25 września na Brzeszczach maja być członkowie i sipowcy kto jeszcze będzie może ktoś z władzy

@Sug

Może plan naprawczy ogłoszą. Że czterobrygadówka.

Gornik

Panowie będzie w poniedziałek wyplata?? Portfel już prawie pusty ...

Oooooo
@Gornik

Mniej pij w portfelu bedzie wiecej

@Gornik

No co za różnica przed czy po wypłacie? I tak pusto i tak teraz 10% premi ucięte więc zrobisz opłaty zakupy i portfel możesz sprzedać bo narazie przez dłuższy czas ci nie będzie potrzebny

Kojot
@Bob

Jasne 7 tys brutto i pustki haha liczyc sie nie umie, a kartki 400 zl to nie zysk wegiel to nie zysk nie gadam o 14 i barborce srednia zarabisjac i tak zanizam 2600 zl plus kartki to jest 3000 plus wegiel i 14 rizlozone na 12 miesięcy dsje jsk nic z 3800 netto wiec zamknac ryje po polowa polakow ciezej pracujacych po 8 godz nie po 4 jak wy moze pomarzyć o tskim zarobki bez wstydu jestescie kłamcy i sciemnicze pokaz pit to ci powiem ile ci wychodzi na reke w miesiacu nie pasi zwolnij sie i idz gdzie daja więcej proste czy tego wadz plytki umysl tego nie ogarnia?

@Kojot

Kojot ty to masz zryty beret.

@Kojot

Co za idiota masakra... Twój widać umysł jest jeszcze płytszy a jak tematu nie ogarniasz jak widać to jak byś sobie miał niby z pitem poradzić heh poczytaj że zrozumieniem

Jery
@Kojot

Hahahah 7 tys to chyba przodowy przed emeryturą ze stażem 25l ma na picie hahah ty wiesz co to jest kopalnia czy tylko z opowiadań?

Kojot
@elektromonter

Ciemna masa liczyc nie umie i nie wie ile zarabia zal mi was naprawde zal a zryte berety to wy nacie i to niezle zeby wypisywac ze gornik zarabia 2.5 zl jaki gornik i gdzie tyle ma? Bajki wypisujecie i zanizacie pensje zeby plakac jak malo macie masakra

jo

Prawda to, że dyrektor W. zwolnił wszystkie kobiety z lampowni? Co to za gościu jest to ja nie wiem.

@jo

Zwolnil 10 ponoc

@Kuku

Jeszcze ma iść na przeróbke i ogólnie zrobić porządki ale tak szczeże do każdego kto pracował na innych kopalniach niż Brzeszcze czy widzieliście tak bogato obłozoną lampownie jak na Brzeszczach bo ja nie

@Jozin

No ale ktos je zatrudnil to chyba byla potrzeba

@Kuku

Nie sądzę...

Kukuu

Ludzi gnebia ile sie da, prowadzaja terror a winnych za przodek 405 i 406 nie ma. Zrobili 2km chodnika na darmo za grube kase ciekawe kto jest za to odpowiedzialny heheh oni se tam krzywdy nie dadza zrobic tylko zwyklych ludzi bd dreczyc za odbicia

@Kukuu

Terror chyba trochę dyscypliny urąbie się tylko tym co najwięcej sciemniaja bo ci którzy pracują normalnie nie za wiele odczują

Kukuu

Nadchodzi koniec...

@Kukuu

I co teraz (usunięte przez administratora) z rannej zmiany trzeba będzie chodzić na nocki? To od kiedy zaczyna się ta zmiana?

He?

Ernest

Walczymy z tym bezprawnym zakazem wybierania esek? Bo związki siedzą cicho jak mysz pod miotła boją się nowego dyrektora chyba

Janina
@Ernest

O co chodzi z tymi eskami u was Panowie ?

@Janina

A no nowy dyrektor , ale identyczny schemat działań. Między innymi brak możliwości wybrania dnia wolnego za święto, no iskończyło się fedrowanie w wekendy, ale jak każdy nowy dyrektor zaczyna powoli ulegać, stopniowo skończy jak poprzedni dyrektorzy, bo za nim nie idą pieniążki, a to klucz do rozwiązania wszystkich problemów na tej kopalni.

Kapelan
@elektromonter

Podobno sosnice wyciągnął z dołka tylko z tymi eskami to trochę przesadził mam nadzieję że szybko wrzucimy do starych zasad że św

robol
@elektromonter

pieniążki to dzieci w przedszkolu mówią

Ryl z sosnicy
@Kapelan

Wyciągnęli! (usunięte przez administratora) kopalnie na Maxa i teraz was zajada zaczyna wam się piekło rządzy (usunięte przez administratora) dyrektora i specjalisty ds wydibycia

Riczi

Pytanie do tych co wciąż powtarzają zacisnijmy pasa ile jeszcze będziecie ludzi oklamywac powiedzcie prawdę tylko nie taka jak kiedyś że za 2 lata zarobimy więcej zrownaja nam z Janina a tymczasem to im zrownali do nas...

Xxxz
@Riczi

Czyli was nie okłamali macie zarobki jak na Janinie.

@Xxxz

Nawet te zarobki bym porównał z pracownikami co niektórych sklepów bo inne zakłady zarabiają więcej a już nie wspomnę o innych kopalniach

@Riczi

Za niedługo pojedziemy 2 ścianami Mam nadzieję że będzie to widoczne na pasku tymczasem trzeba klepac biedę i jak najszybciej zbroic 02 ale jak to nie pomoże to trzeba zmienić branże na bardziej dochodowa

Sosnik
@Andziej

To zmien na co czekasz?

@Sosnik

Czytaj ze zrozumieniem przyjacielu

Aro

Mamy nowego prezesa spółki wiecie o tym? Pan Cudny zadziała cuda będzie fedra na pełnej piz... I hajs wpadnie do naszych kieszeni a my będziemy szczęśliwimi gornikami... CDN

@Aro

Na kopalni potrzeba teraz wielu zmian ale podstawa jest to żeby ludzie tego chcieli bo bez nich kopalnia nie może funkcjonować albo funkcjonuje słabo tak jak oni najważniejsze żeby place się zwiakszyły i wtedy będzie więcej chętnych przyjść pracować na kopalni a więcej ludzi do roboty = więcej zrobione roboty=więcej pieniędzy zarobionych ale teraz najtrudniejsza kwestia bo nie każdemu się chce pracować co daje nam miej zrobione roboty czyli mniej kasy zarobione i w ten sposób nie wiele się może poprawić bo ludzie się na wzajem nie pilnują jeden robi 2 siedzi ten 1 musi pracować na tych 2 nierobów przez co ten 1 narzeka na pieniądze bo pracuje za conajmniej 2 a tamtych 2 narzeka bo on za to że przyszedł ma zarobić 5k tak nie powinno być a wiem że jest jak się to nie zmieni to nigdy kasy nie bedzie i wiele jest takich przypadków też braku współpracy oddziałów nieduży sobą a najlepszym przykładem jest oddział przewozu szybowcy jak to mówią to są prywaciaze to też słaby punkt

Elektromonter
@Dyro

Słowa co roku te same ,że trzeba pośladki zaciskać, ale już się bardziej nie da (du..a znikła) , trzeba w końcu ludzi nakarmić, bo inaczej to nie ruszy. Samochód bez paliwa nie pojedzie, wiatrak bez wiatru sie kręcił nie będzie, żaden zakład bez dobrze opłacanych ludzi się nie ostoi. Obietnic już zbyt wiele lat, a tylko góra ma podwyżki na bieżąco. Każdy górnik na dole swoje robi i nie ma wpływu wielkiego na wydobycie w tym zakładzie, takie decyzje podejmuje góra to tak się to wszystko kręci, Jakoś ich nie zwalniają nie przenoszą nie rozliczają, a zwykłego górnika oskarżają o wszystko i przypisują mu winy za wszystko , a to góra położyła ten zakład. Nawet gdyby przyszło 300 górników dodatkowo to ściany z kamienia nie nafedrują.

Przewozowiec
@Dyro

Co masz na myśli podaj przyklad tego co piszesz. Tylko nie pisz ze sygnalista cie nie wydał bo on ma swoje obowiazki i godziny wyznaczone jazy a pewnie od przewozu byś chcial zeby jeździli jak taxi.

Adik
@Dyro

O współpracy w państwowe nie ma mowy popatrz na przychodnie jak nie masz znajomości nic nie załatwisz jak idziesz do urzędu coś załatwić to brak współpracy i (usunięte przez administratora) to samo na kopalni i nawet nie między oddziałami a ludźmi popatrz na prywaciaz idziesz do prywatnej przychodni pani w rejestracji zawsze odbiera jak przyjdziesz to poświęca ci czas jest miła załatwisz wszystko panstwowki nikt nie rozlicza

Sosnik
@Dyro

Zeby byly podwyzki musi byc zwiekszona produktywnosc nie ma nic za darmo wydobycie wydobycie potem mozna moslec o wiekrzych zarobkach

@Sosnik

Tak a jak narazie mamy z tym problem jakiego chyba nigdy nie mieliśmy ale to wynika z małej załogi

@Bob

Za krótko robisz w górnictwie aby wiedzieć jak sie to kręci. Zwykły górnik nie ma wielkiego wpływu na wydobycie, to jest pochodna wielu składników i czynników. Chłop wykonuje prace należą mu się pieniążki, a od zarządzania, planowania , marketingu są inni ludzie którzy mają "grubo" płacone a efektów nie ma. Paradoksem jest fakt , że górnik mniej się narobi gdy wszystko chula jak należy, a niżeli się pier...li.

Gornik z sosnicy
@Bob

Tak wiem to nie nasza wina a zlego zarzadzania ale na razie maja pretekst by podwyzki blokowac niestety

@Aro

A od dziś mamy nowego dyrektora ZG Brzeszcze niejaki Walter. Gowarzewski chciał zmusić ludzi do pracy w wekendy tylko do zapłaty, a po dwóch dniach dyrektor znikną. Ilu to już dyrektorów się przewinęło przez tą kopalnie......., ale jeszcze żaden nie miał w kieszeni żadnych pieniążków dla ludzi, więc co to za dyrektor..... następny który chce mieć w CV napisane ,że był już po raz kilkadziesiąty dyrektorem, ale bez sukcesów.

@elektromonter

Dziadek mówił że Amerykańskie jest (usunięte przez administratora)

I nowego dyrektora

@Przewozowiec

Przewóz to pięta achllesowa Brzeszcz nie patrzą jak jeżdżą dokładają roboty a i nie potrafią ludzi roboty ułatwić chodzi mi o to że jak coś przywiozą to zostawia byle jak i byle gdzie potem ani przejść a i trzeba też transportować nie wiadomo skąd już nie wspomnę ile kabelkow elektryka wyrabowali i węży slusaza to wszystko generuje stratny

@Jozin

I brzeszcze to nie moja jedyna kopalnia przeszedłem przez 4 inne więc mam porównanie i tutaj jest najgorzej

marek

tyz slyszalem ze 1 dziada mniej kiedys nazywali sie gornikami a teraz dziadami a za chwile bezrobotnymi jak zamna kopalnie ha ha ha

rafal

o boze jeden dziad zginal i afera na cala kopalnie janine guzik kogo to interesuje wazne ze fedrujemy a i tak nie byl mlody stary doswiadczony

@rafal

Takich ci...i jak ty powinno się kastrować z wszystkich wystających członków , bez wyroku.

wojskowy

a czy to prawda ze do 2020 maja zamknac piasta bo duzo ludzi chce sie przeniesc na zimowit bo koncza sie poklady a potem wyzuca na wesola albo na bolka

@wojskowy

Napisz sobie w Google "Piast głęboki". Przecież PGG oficjalnie pisze, że pogłębi Piasta.

Hgh
@wojskowy

Nie prawda, piast dostał kasę na poglebianie

@Hgh

Jakie tam mają poziomy w ogóle i na jaki poziom chcą pogłębić tak z ciekawości?

@Arek

W założeniach projektowych Piast był budowany na 40 lat fedrowania. Uruchomiony w 1975 roku. Biurowce, łaźnie z betonowej płyty. Jak to się nie zawali to szyb wydobywczy się przewróci. Oby nie. Mam nadzieję, że uda się pogłębić. PGG powinno to robić z 5 lat temu. To praca na lata taki nowy poziom. Nie wiadomo czy metan jeszcze się pojawi. To dopiero będzie kiszka.

@www

No właśnie też myślałem o metanie a z drugiej strony to ciekawe że na Brzeszczach tyle tego metanu jest a Piast nie tak daleko i nie ma ale jak piszesz nikt nie wie co jest głębiej

ry
@Arek

Z prostej przyczyny, Piast pomimo że blisko fedruje inne pokłady.

robert

czy slyszeliscie chca wyduzyc lata pracy gornik ma pracowac do 55 roku zycia pogloski chodza

ry
@robert

To się Tauron sam zlikwiduje.

Jo

Pod jaka spółkę pójdą Brzeszcze?

Lord
@Jo

Pod pgg.

Bosman
@Lord

Nie ważne gdzie ważne byśmy mieli lepsze pieniądze za naszą ciężka pracę a podobno w pgg lepiej niż w tauronie chociaż tak myślę czy masz rację bo już od roku Brzeszcze maja zmienić spółkę i nadal nic tak tylko wszyscy tu wypisują a tauron nadal żądzi

@Jo

Żadną ta kopalnia aktualnie dla tauronu jest najlepszym źródłem do wykorzystania. Sprzedaż metanu produkcja energi elektrycznej z metanu i energi cieplnej w 2021 r. Teraz mamy lekki kryzys z kasą w Tauronie ale mam nadzieję że wszyscy poraz kolejny powstaniemy nadrabiajac te straty

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze
3.8/5 Na podstawie 380 ocen.

KWK Brzeszcze