Opinie o Grafton Recruitment Sp. z o. o. w Warszawa Sienna 39

Grafton Recruitment to międzynarodowa agencja rekrutacyjna założona w Irlandii w 1982 r. Specjalizujemy się w rekrutacjach stałych i tymczasowych. Jako główny dostawca kompleksowych rozwiązań rekrutacyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, jesteśmy jedną z największych w Europie niezależnych firm rekrutacyjnych z 35 biurami w 6 krajach - Czechach, Węgrach, Irlandii Północnej, Polsce, Irlandii i Słowacji. Więcej informacji o Grafton Recruitment znajdziesz w dalszej części tej sekcji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grafton Recruitment Sp. z o. o. w Warszawa Sienna 39

Alfa I Noga

W czasie telefonicznej rozmowy pani rekruterka zadała mi pytanie, na które odpowiedziałem: "przecież to jest wyraźnie napisane w moim CV, w punkcie ..., chyba go Pani jeszcze nie przeczytała ze zrozumieniem ?". (usunięte przez administratora)

X

Jak wygląda rekrutacja przez Grafton czy umowa bezpośrednio jest podpisywana z pracodawcą i czy wynegocjowana pensja idzie tylko i wyłącznie do naszej kieszeni czy jest też dzielona dla agencji?

papuga

Na początku byłam miło zaskoczona, rekruterka zadzwoniła o czasie w umówiony dzień - rozmowa rzeczowa i widać było że pani sie przygotowała. Potem dostałam testy do wykonania (związane z pracą i stanowiskiem na jakie aplikowałam). Po paru dniach mail, żebym dosłała CV po angielsku i pytanie o dostępność na rozmowę online. Odpisałam od razu. Dziś mija 10 dni od rzekomej rozmowy na którą się umawiałyśmy - i ZERO kontaktu. Wydaje mi się, że po takim procesie (rozmowy, testy) chociaż jedna wiadomość z podziękowaniem za udział w rekrutacji byłaby na miejscu. Mam wrażenie, że przez tą pandemię rekruterzy i pracodawcy się strasznie rozwydrzyli, spróbuj nie być dostępny w proponowany dzień na rozmowe... Zero szacunku dla kandydata i jego czasu.

X
@papuga

Mam pytanie Jak wygląda zatrudnienie pracownika przez Grafton czy umowa jest podpisywana bezpośrednio z pracodawcą i czy z naszej wypłaty potem jest coś oddawane do agencji?

Magda

Jestem w trakcie procesu rekrutacji za pośrednictwem tej firmy i póki co moje wrażenia są bardzo pozytywne. Dzień po wysłaniu V otrzymałam telefon z zaproszeniem na rozmowę z pracownikiem firmy Grafton. Rozmowa odbyła się kolejnego dnia, przebiegła w miłej atmosferze. Dzień później otrzymałam informację o zaproszeniu na 2-gą rozmowę bezpośrednio do ewentualnego pracodawcy. W międzyczasie otrzymałam od rekrutera z firmy Grafton e-mail z dokładnym opisem stanowiska i innymi niezbędnymi informacjami. Jestem zaskoczona opiniami które czytam i mam wrażenie, że spora ich część wynika z odrzucenia kandydatury i chęci wyżycia się na firmie. A może to po prostu ja trafiłam na rzetelnego pracownika.

San
@Magda

Po dwóch dniach, po drugiej rozmowie powiedzieli ci na czym ma polegać praca. Pełna profeska.

@San

"w międzyczasie"- nigdzie nie jest powiedziane, że po 2 dniach. Ja to rozumiem, że została zaproszona na rozmowę, zostały jej przedstawione interesujące bądź pasujące oferty, wysłany opis i zaproszenie na drugą rozmowę bezpośrednio u ewentualnego pracodawcy.

:-)
@Magda

Na bank nie jesteś podstawionym pracownikiem Firmy :-)

@:-)

Wiecie może, czy istnieje możliwość odbycia stażu bądź praktyk w firmie Grafton Recruitment? Nie znalazłem w internecie żadnych informacji na ten temat, dlatego mam nadzieję, że ktoś z Was zechce mi pomóc.

Barka
@Magda

Witam. Ma pani rację , większość takich złych opinii wystawiają zawsze ludzie , którzy się za "coś" chcą zemścić , wiem bo pracowałam cztery lata kiedyś w Czechach . W Agencji która była uczciwa dla tych co chcieli pracować a tych którzy przyjechali dla nie wiem relaksu , siedzenia na kartce , niszczenia asortymentu w pracy, chęci posmakowania piwa czeskiego i ewentualnie ,,z odskoku" popracować i gdy zakład takich wydalił i wydalono ich z agencji bo niestety już nigdzie ich nie chciano , gdyż opinia była z poprzedniego zakładu . Tak oni potem pod rużnym nik pisali bardzo złe opinie . A nawet tak raz zrobili ze do agencji telefonicznie ( tak było zawsze wtedy) zgłosili 80 osób do przyjazdu do Czech i autobusy 2 agencja posłała po ludzi do Wrocławia z Pilzna a tam było tylko 12 osób. Polak potrafi. Uważam że jak się samemu nie przekona , to na opinie te źle nie ma co patrzeć. Pozdrawiam

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Grafton Recruitment Sp. z o. o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
hr

Złożyłam CV w odpowiedzi na ogłoszenie, kontakt był następnego dnia, tu trzeba przyznać, że szybka reakcja. Pani zadzwoniła do mnie z pytaniem czy możemy chwilę porozmawiać, nie miałam nic przeciwko, jednak kiedy Pani przedstawiła mi plan przebiegu rozmowy (miałam opowiedzieć o swoim doświadczeniu, następnie ona o ofercie) to wiedziałam, że to nie będzie "chwila", zeszło nam ok 25min. Sama także pracuję w HR i uważam, że jeśli rozmowa może potrwać dłużej niż 10min to powinno się na nią umawiać z wyprzedzeniem, żeby ktoś miał na spokojnie zarezerwowany ten czas. Sam przebieg rozmowy sympatycznie, pomijając fakt, że w co 2 zdaniu Pani powtarzała "dobrze, Pani XYZ...", "Pani XYZ proszę mi powiedzieć", "rozumiem, Pani XYZ" i już po którymś razie miałam dość słuchania mojego imienia w najbardziej oficjalnej formie jaka istnieje, ale OK. Niestety końcówka rozmowy pozostawiła duży niesmak, ponieważ Pani mi powiedziała "dobrze Pani XYZ, jak zadzwonię to znaczy, że idziemy dalej, a jak się nie odezwę to znaczy, że nie"... z jednej strony uczciwie, bo nie było chociaż scenariusza "tak, tak, odezwiemy się" ale w czasach, kiedy tak wiele się mówi o candidate experience, o wartości feedbacku udzielanego kandydatom - wygląda to raczej jak masówka stawiająca na ilość a nie jakość :(

Nie wiem skąd oni biorą propozycje wynagrodzenia i czy w ogóle sie3 tam ktoś zgłasza. Szkoda czasu.

Mam nadzieję, że panienki z tej firmy robią L skuteczniej, niż załatwiają innym pracę albo pracowników.

@zxc a ty byłeś tutaj na rozmowie rekrutacyjnej, bo tak to wygląda?

zxc

Wiecie, co jest fajne? Że skończy się latanie na do niczego nieprowadzące pseudorekrutacje w takich firemkach. Teraz przez lata ludzie będą się dwa razy zastanawiać przy każdym wyjściu, czy na pewno jest ono warte ryzykowania podłapania jakiegoś świństwa. I raczej nie będą się telepać zatłoczonym metrem czy autobusem przez pół miasta, żeby odpowiadać na idiotyczne pytania typu co zmotywowało do ubiegania się o pracę albo jaki jest ulubiony kolor. Takie wygłupy będą już możliwe tylko przez telefon, gdzie łatwo się rozłączyć i nie ma frustracji z powodu zmarnowanego czasu (i czasem także pieniędzy na dojazd). Do samej pracy też rzadziej będzie się jeździć, a częściej załatwiać wszystko przez internet. Rekrutacje będą odbywać się praktycznie w 100% zdalnie, a praca częściowo. Ta cała pandemia ma swoje plusy.

Tomasz
@zxc

Powodzenia. .

@Magda i co, dostałaś się ? Jakie pytania zadawali?

Lufdy

Czesc.czy pracuje ktos w vysokie myto w iveco bus przez agencje grafton?jak wrazenia?

Sylwester Skieresz

Konkretne biuro pracy w Czechach oraz wiarygodne. Jestem zadowolony z wynagrodzeń. Pozdrawiam.

Jestem zawiedziona brakiem profesjonalizmu Rekrutera firmy Grafton Recruitment Sp. z o. o. Znalazłam ogłoszenie za pośrednictwem tej firmy - działała na zlecenie klienta. Odpowiedziałam na nie, parę dni później otrzymałam telefon, Rekruter umówił się ze mną na dłuższy wywiad telefoniczny. Umówionego dnia, nie skontaktował się ze mną, następnie otrzymałam wiadomość z przeprosinami za brak kontaktu oraz zaproponował mi kolejny termin rozmowy - zgodziłam się, w końcu zdarzają się różne sytuacje, niezależne od nas. Umówionego dnia (kolejnego), Rekruter nie zadzwonił. Bardzo nieprofesjonalnego podejście do kandydatów, tym sposobem firma, na zlecenie, której działa Grafton Recruitment Sp. z o. o. traci potencjalnych kandydatów do pracy.

Bez

Jak dla mnie żałosna agencja, która nagle przestaje się kontaktować z kandydatem jeśli tylko coś im nie gra, oszukują ludzi niestety

@Bez

Przypuszczam, że brałeś udział w rozmowie przed podjęciem pracy za pośrednictwem firmy Grafton Recruitment. Co w Twoim przypadku nie spodobało się pracodawcy?

Aga

Kordynatorka Vaclava to zupełnie nieprzygotowana osoba, zupełny brak profesjonalizmu oraz kultury osobistej.Traktuje polskich pracowników bardzo źle i z wielkim lekceważeniem

Julia
@Aga

Chciałabym Tobie przypomnieć, że na forum obowiązują pewne zasady, które akceptujesz przed każdym dodaniem wpisu. Zapisane są one w regulaminie i niezgodne z nim jest między innymi wskazywanie konkretnego pracownika firmy w swoich wypowiedziach. Mam nadzieję, że w przyszłości się do nich zastosujesz.

Václava
@Aga

Agnieszko, zanim napiszę krótki komentarz, chciałabym Cię poinformować o tym, że opinia została wystawiona dla polskiego Graftonu, który nie miał nic wspólnego z Twoją rekrutacją ani zatrudnieniem (cały proces przebiegał pod szyldem czeskiego Graftonu). Komentarz do opinii: Mogę jedynie napisać, że Ci szerze życzę byś zawsze trafiała na tak bardzo tolerancyjnych ludzi i agencji pracy. Jestem przekonana, że bardzo dobrze wiesz jak bardzo byliśmy (agencja, zakład pracy, współpracownicy i inne związane z sytuacją osoby) wobec Ciebie tolerancyjni. Ośmielę się napisać, że taki poziom tolerancji i wyrozumiałości nie ofiarujemy na co dzień (w dodatku przed zawarciem stosunku pracy), gdyż sama branża na to nie pozwala. Pozwolę sobie nie odpowiadać na kolejne komentarze i opinię od Ciebie. Życzę powodzenia i sukcesów, Václava

@Václava

Vaclawa Ty chyba sama nie wierzysz w to co piszesz. Cały film o pracy w Graftonie, sposobie rekrutacji,zakwaterowaniu i traktowaniu pracowników + plus komentarz o tej calej patologii i wyzysku będzie można zobaczyc na (usunięte przez administratora) pod tytułem "PRACA GRAFTON CZECHY". Od sierpnia premiera. Filmy i zdjecia mojego autorstwa.(usunięte przez administratora)

Acid
@Václava

Vaclavo jesteś wyjątkowo nieudolnym pracownikiem a ponadto łżesz jak pies

@Acid

Myślę że takie ataki personalne są nie na miejscu. Widzę jednak że nie zgadzasz się z Vaclavą, jaka jest więc Twoja opinia na temat współpracy z Grafton Recruitment? Jestem ciekaw Twojego punktu widzenia, napisz coś więcej.

Acid
@Julia

Twoja znajomość języka polskiego w dalszym ciągu jest bardzo nedzna Vaclavo.K...."Chciałabym Ci" nieuku a nie "Chciałabym Tobie"..świadczy to i twojej indolencji umysłowej, a podpisywanie się inny nickiem pokazuje, że jesteś bardzo tchorzliwa. Niedobrze się robi.

Jola

Firma może nie taka najgorsza, ale (usunięte przez administratora) Krulcova to jakiś koszmarny sen i wielkie nieporozumienie, nie nadaje się nawet do miotły.Jejj wulgarny, prymitywny język tylko odstrasza potencjalnych pracowników ... zbyteczne obciążenie dla firmy Grafton

Lina

Wg mnie na ten moment najlepsza agencja rekrutacyjna o stabilnej pozycji na rynku, firma która rozumie obecne trendy oraz zmiany, mimo to nie działa na zasadzie call centre, czy typowej masówki.

Brawo
@Lina

Napisała Pracownica Firmy :-)

Lidia
@Brawo

To chyba zbyt pochopne wnioski. Zdecydowana większość osób wypowiadających się na forum - mimo wszystko - decyduje się jednak na pozostanie anonimowym. Nie masz zatem żadnej pewności, iż @Lina jest tym, za kogo ją uważasz. Powiedz mi, bo to ciekawe, czy sam pracowałeś kiedykolwiek za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej Grafton Recruitment?

Eryk

Początkowo podobał mi się ich sposób komunikacji po wysłaniu aplikacji. Brak jakiegokolwiek odzewu jednak mój zachwyt wymazał kompletnie. Mimo założenia konta w Graftonie, do czego namawiają po odpowiedzi na ofertę, brak tam statusu aplikacji, jakiejkolwiek odpowiedzi. Proces rekrutacyjny już się zakończył, a Grafton nie podziękował za udział, nie zaprosił do kolejnych, pozostawił kandydata w próżni. Doświadczenie kandydata - złe. Nie tak się dzisiaj utrzymuje relację z potencjalnymi klientami... Tak. Kandydat odpowiadajacy na ofertę to klient

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie
@Eryk

Piszę jako : 1. Zarządzający - reprezentujący średni i wyższy szczebel, 2. Mający większą lub mniejszą konieczność "rozglądania się" za praca w czasie ostatnich kilku lat (w cyklach czasowych) i wysyłający swoje aplikacje m.in. do procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez tą Firmę . Jako Ad2 ) Firma Grafton nigdy nie pofatygowała się by chociaż raz skontaktować się ze mną. Mimo kompetencji w CV odpowiadających oczekiwaniom z zamieszczanych anonsów, w celu chociażby weryfikacji moich umiejętności i wiarygodności zawodowej. Ad1) w związku z Ad2) nigdy nie zlecę projektu rekrutacyjnego tej Firmie. Komentarz : nadal nie czytajcie CV kandydatów, weryfikujcie CV na poziomie małoletnich rekruterów na zasadach słów "kluczy" i kasacji po trzecim zdaniu lub bazujcie na "poleceniach" kandydatów. pozdrawiam

Izzy

Należy tą firmę dla własnego dobra omijać jak zarazę, kompletne nieporozumienie, brak jakiejkowiek pomocy ze strony koordynatorki, trudno się doprosic o pomoc o cokolwiek, zaliczki 500 koron na tydzień czyli 80 zet. ..czyli czasem widmo głodu zagrazalo.W rozmowie w Polsce koordatorka ewidentnie mijala się z prawdą. itd. itp trzymajcie się od tej dziwnej firmy z daleka

Joanna

Nie polecam, rekruterki swoim zachowaniem pokazują, jak małym profesjonalizmem mogą się poszczycić. Strata czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o Grafton Recruitment Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Grafton Recruitment Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grafton Recruitment Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grafton Recruitment Sp. z o. o.?

Grafton Recruitment Sp. z o. o.

Grafton Recruitment Sp. z o. o.