Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.

Opinie o Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.

??????

Witam jade do Czech firma Sony Plzen przez agencje Grafton czy ktos cokolwiek wie na temat tej firmy ? Jakie place ,hotel , itp.

Magda

Jestem w trakcie procesu rekrutacji za pośrednictwem tej firmy i póki co moje wrażenia są bardzo pozytywne. Dzień po wysłaniu V otrzymałam telefon z zaproszeniem na rozmowę z pracownikiem firmy Grafton. Rozmowa odbyła się kolejnego dnia, przebiegła w miłej atmosferze. Dzień później otrzymałam informację o zaproszeniu na 2-gą rozmowę bezpośrednio do ewentualnego pracodawcy. W międzyczasie otrzymałam od rekrutera z firmy Grafton e-mail z dokładnym opisem stanowiska i innymi niezbędnymi informacjami. Jestem zaskoczona opiniami które czytam i mam wrażenie, że spora ich część wynika z odrzucenia kandydatury i chęci wyżycia się na firmie. A może to po prostu ja trafiłam na rzetelnego pracownika.

San
@Magda 17.10.2014 19:45

Po dwóch dniach, po drugiej rozmowie powiedzieli ci na czym ma polegać praca. Pełna profeska.

Monika
@San 29.04.2018 19:22

"w międzyczasie"- nigdzie nie jest powiedziane, że po 2 dniach. Ja to rozumiem, że została zaproszona na rozmowę, zostały jej przedstawione interesujące bądź pasujące oferty, wysłany opis i zaproszenie na drugą rozmowę bezpośrednio u ewentualnego pracodawcy.

Dominika

@W trakcie zmian a jak wygląda kwestia z dodatkowymi benefitami, czy firma organizuje jakieś dodatkowe szkolenia, spotkania integracyjne dla swoich pracowników? Podziel się proszę tym, co wiesz na ten temat.

Monika
@Dominika 11.07.2018 13:24

Jest dużo benefitów- opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie, owoce raz w tygodniu. Są wyjścia integracyjne na drinki, często są np. wspólne śniadania czy lunche, raz w roku jest wyjazd np. do Grecji dla osób z najlepszymi wynikami. Siatka płac jest niejasna, w sensie nie jest ustalona. Podstawy są nierówne. Cele ustawione są normalnie i są do zrealizowania, jak ktoś się opieprza i spędza więcej czasu na kawie, niż pracując, to wyniku nie zrobi. Jakoś większość konsultantów robi ponad target. (usunięte przez administratora)

Dominika

@Korposzczur Podziel się swoimi przemyśleniami na ten temat w sposób merytoryczny, niełamiący regulaminu forum https://www.gowork.pl/regulamin . Twoja wypowiedź obraża innych, administrator ma prawo ją skasować. Z chęcią się dowiem za to jak oceniasz bieżącą politykę firmy.

Pedro

Czyżby konkurencja zainspirowała do pisania na forum?

Dominika

@Maciek a czy opisujesz ogólną praktykę na polskim rynku pracy, czy konkretne zjawisko, jaki zaobserwowałeś w Grafton Recruitment Polska? Możesz napisać coś o możliwościach negocjacyjnych - czy idąc na rozmowę o pracę warto negocjować ofertę, jaką usłyszy się od rekrutera?

Naiwna

Grafton Warszawa ogłasza się na pracuj.pl nie podając nazwy firmy. Ja wysłałam aplikację, bo zakres obowiązków wydawał się być fajny. Dopiero później okazała się, że to grafton. Od spotkania mija miesiąc - ZERO informacji zwrotnej. Nadmienię, że rekruter w czasie spotkania w niezbyt profesjonalny sposób podważał moje kompetencje zawodowe - skoro tak uważał, to po co zapraszano mnie na spotkanie!!!! Dodam, ze nie robiłam żadnych testów - a oceniono szybkość mojej pracy chyba na podstawie mojego wieku :-) Niefajne było również to, że wychodząc spotkałam się w recepcji z kolejnym kandydatem na to samo stanowisko. Ja będę omijać z daleka profesjonalistów z Graftona.

Maciek
@Naiwna 04.05.2017 13:17

Ludzie, pamiętajcie, żeby ZAWSZE idąc na spotkanie wiedzieć, do jakiej firmy aplikujecie (nazwa, lokalizacja, dokładnie określone stanowisko i zakres pracy) oraz na jakie wynagrodzenie możecie liczyć (przynajmniej widełki). Najlepiej od razu iść do firmy, w której będziecie pracować (w ostateczności do agencji, ale w ręku warto mieć już konkretną ofertę od konkretnej firmy). Teraz jest rynek pracownika, wszędzie brakuje ludzi do pracy i rekruterzy dwoją się i troją, żeby skusić potencjalnych kandydatów. Często obiecują gruszki na wierzbie, żeby człowiek tylko przyszedł na rozmowę (mają za to punkty=pieniądze, nie takie jak za skuteczne zrekrutowanie pracownika, ale zawsze jakieś), a wiele rekrutacji ma wręcz FIKCYJNY charakter. I potem się dziwicie, że kontakt się urywa. Szkoda czasu i pieniędzy na jeżdżenie na takie do niczego nieprowadzące rozmowy, lepiej w tym czasie porobić coś pożyteczniejszego. Dobrze Wam radzę, szanujcie się już na etapie rekrutacji, wtedy inni też będą Was szanować. Pomysł z domaganiem się zwrotu kosztów dojazdu wydaje się niegłupi, zwłaszcza jak nie ma się skierowania z UP/spotkanie nie jest gdzieś koło domu albo obecnego miejsca pracy.

Dominika

@Niezadowolona a możesz napisać dlaczego nie polecasz pracy w Grafton Recruitment Polska? Tylko szczegóły są dla potencjalnych pracowników elementem, który może pomóc im w podejmowaniu decyzji zawodowych. @Tomasz a czy Ty jesteś zatrudniony w firmie? Jak Twoje osobiste wrażenia z tej współpracy?

Tomasz

Generalnie jak jest tak cicho na forum to znaczy, że jest dobrze i nie ma narzekających!!

Niezadowolona

Nie polecam.

Jakub

Zastanawiam się nad współpracą z firmą, trochę mnie zmartwiliście.

Jar Jar Java

Rekrutowała mnie Pani Emilia, pełna profeska. W porównaniu do innych agencji które rekrutują na stanowiska IT, tutaj od początku wiedziałem wszystkie szczegóły.

Max

A pracował ktoś w Czechach poprzez Grafton ?

co by tu
@Max 16.07.2017 13:38

tak pracowałem, sama agencja jest spoko, pomagają i płacą, ale zarobki są marne w porównaniu np do Niemiec czy Irlandii( tam Grafton też rekrutuje) w Czechach zarobisz średnio 3 razy mniej jak w Irlandii

Ktoś

Ostatni raz udałem się na rozmowę za darmo. Mieli oddzwonić po rozmowie i zapomnieli. Za to pracodawca (ich klient) się odezwał proponując stanowisko juniora - PONURY ŻART jeśli kandydat jest doświadczeniem, na rozmowe był przygotowany. Szukają frajerów. Dzwonią z ofertą za 10tyś? Podziel przez 25 dni roboczych i każ im zapłacić za swój dzień (w którym musisz wziąść urlop). Oni od klienta kasują więc dlaczego Ty masz biegać za darmo :)

Urban

Według mnie najlepsza firma ze wszystkich agencji rekrutacyjnych z którymi miałem styczność.

nh

@kubab tych ofert jest teraz naprawdę urodzaj. Naprawdę aż jestem w szoku, jak firma się rozwija. Ja rozważam rekrutację na stanowisko specjalisty ds. płac w Krakowie :)

TheJa

Stanowisko kierownik / inżynier - grudzień, inwentaryzacja, zamykanie i czyszczenie magazynów, urlopy dawno rozpisane. Babsko wybitnie niemiłym tonem pyta czy nie wezmę urlopu za 2 dni bo chciała mnie zaprosić na rozmowę na 8:30. Nie wezmę? To po co im zawracam głowę skoro nie mam ochoty na spotkanie?

mike

ja akurat znalazłem super prace dzięki agencji. umowa bezpośrednio z pracodawcą. jak dla mnie polecam

anna
@mike 08.10.2015 20:58

widze ze pracownicy Graftonu przegladaja forum. Agencja porażka totalna, zero odzewu, szkoda czasu

gr.uen

Bardzo niesolidna firma i jej pracownicy. Wyslalam CV na jedna z ofert, po czym przez maila odezwala sie do mnie rekruterka( usunięte przez administratora )Po dostarczeniu przeze mnie innych potrzebnych dokumentow nastala cisza. Dwa razy w kilkutygodniowych odstepach czasu dzwonilam dopytywac, czy ewentualnie dostane jakas odpowiedz, za kazdym razem mile panie spisywaly maila i mialy odpowiedziec. Takie z nich leniuszki, ze do dzis dnia nie dostalam maila zwrotnego. Wstyd!

kandydat

Szczerze nie polecam tej agencji. Niedawno zaaplikowałem na jedną z ofert pracy. Po ponad dwóch tygodniach dostałem odpowiedź, że nie spełnia ona oczekiwań klienta. Trochę to dziwne ponieważ moje kwalifikacje przewyższają te wyszczególnione w ogłoszeniu i nawet nie otrzymałem telefonu od rekrutera tylko zdawkową, standartową odpowiedż.Jestem bardzo zniesmaczony, ponieważ kilka lat wcześniej brałem udział w rekrutacjach i wyglądały one zupełnie inaczej.

kandydatka

Przyznam szczerze, że profesjonalizm firmy Grafton kuleje. Byłam umówiona z panią od rekrutacji na konkretny dzień i godzinę na dalszą rozmowę telefoniczną dotyczącą oferty pracy umieszczonej na ich stronie. Urwałam się z pracy i dostosowałam swój plan dnia tak, aby nic nie przeszkodziło nam w konwersacji. A tymczasem po telefonie ni widu ni słychu. Nawet żadnego 'dziękuję, ale jednak nie jesteśmy zainteresowani pani kandydaturą'. Nie polecam tej agencji.

kirk

Umawianie na rozmowe, wypytawanie o doswiadczenie, obietnica kontaktu o rezultacie rozmowy po czym cisza i zero informacji zwrotnej. Nie polecam tej firemki, działa jak pośredniak tyle że internetowy. Odradzam szukanie pracy przez tą "agencję".

bezrobotna

A ja wciąż wysyłam CiViki i o dziwo dostałam propozycję i przyjęłam ja ale Pani później w ogóle nie zadzwoniła tylko otrzymałam kolejną wiadomość na maila: Szanowna Pani, Dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem i przesłanie dokumentów aplikacyjnych. Mimo wysokiej oceny Pani kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych z przykrością informujemy, że zdecydowaliśmy się zaprosić do dalszego etapu rekrutacji innych kandydatów, którzy w większym stopniu spełniali oczekiwania i wymagania naszego klienta. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się zaoferować udział w procesie rekrutacji na inne stanowisko, dlatego też pozwolimy sobie zachować Pani kandydaturę. Chcielibyśmy zwrócić Pani uwagę na oferty pracy zamieszczone na naszej stronie internetowej www.grafton.pl oraz na możliwość rejestracji pod zakładką Moje konto Grafton (kliknij). Dzięki temu otrzymywać będzie Pani powiadomienia dotyczące aktualnych ofert pracy zgodnych z Pani preferencjami zawodowymi. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a konto może zostać przez Panią usunięte w dowolnym momencie. W przypadku zainteresowania jedną z naszych ofert prosimy o bezpośredni kontakt mailowy na adres wskazany w ogłoszeniu. Prosimy także o podanie numeru referencyjnego oferty i dołączenie aktualnego CV. Dziękujemy i mamy nadzieję na przyszłą współpracę. Pozdrawiamy/Regards, Zepół Grafton

Tomek

Niech mi ktoś wyjaśni sens istnienia takiej firmki jak grafton. Wysyłam dziesiatki aplikacji do graftona na stanowiska pasujące idealnie do mojego profilu zawodowego i doświadczenia - odzewu żadnego. Wysyłam bezpośrednio do pracodawcy - od razu dostaję robotę. Dzisiaj wiem, że aplikowanie do graftona to strata mojego cennego czasu. Stanowczo odradzam firemkę grafton (celowo z malej litery).

bzik

Zawsze wyobrażałam sobie, że firma rekrutacyjna ma za zadanie rekrutować pracowników, zabiegać o nich, a tymczasem po wysłaniu aplikacji nigdy nie dostałam odpowiedzi, nawet potwierdzenia, że aplikacja doszła, jest rozpatrywana lub odrzucona. Firmy zagraniczne wysyłają przynajmniej informację, że nie mają dla mnie odpowiedniego stanowiska. W Polsce mało kto ię stosuje do tego typu zasad, a Grafton na pewno nie.

Jolka

A ja już przez kilka razy otrzymałam maila od nich o takiej treści i żegnaj praco; Szanowna Pani / Szanowny Panie, Dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem i przesłanie dokumentów aplikacyjnych. Mimo wysokiej oceny Pani/Pana kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych z przykrością informujemy, że zdecydowaliśmy się zaprosić do dalszego etapu rekrutacji innych kandydatów, którzy w większym stopniu spełniali oczekiwania i wymagania naszego klienta. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się zaoferować udział w procesie rekrutacji na inne stanowisko, dlatego też pozwolimy sobie zachować Pani/Pana kandydaturę. Chcielibyśmy zwrócić Pani/Pana uwagę na oferty pracy zamieszczone na naszej stronie internetowej www.grafton.pl oraz na możliwość rejestracji pod zakładką „Moje konto Grafton“ (kliknij). Dzięki temu otrzymywać będzie Pani/Pan powiadomienia dotyczące aktualnych ofert pracy zgodnych z Pani/Pana preferencjami zawodowymi. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a konto może zostać przez Panią/Pana usunięte w dowolnym momencie. W przypadku zainteresowania jedną z naszych ofert prosimy o bezpośredni kontakt mailowy na adres wskazany w ogłoszeniu. Prosimy także o podanie numeru referencyjnego oferty i dołączenie aktualnego CV. Dziękujemy i mamy nadzieję na przyszłą współpracę. Zespół Grafton Recruitment Oddział Katowice Grafton Recruitment - Oddział w Katowicach ul. Sokolska 65 | 40-087 Katowice

an

Witam, ja również mogę potwierdzić, że szukanie pracy przy 'pomocy' tej firmy to tylko strata czasu. Podczas rozmowy telefonicznej Pani konsultantka powiedziała mi, że niezależnie od tego czy pracodawca zdecyduje się zaprosić mnie na rozmowę, czy też nie otrzymam odpowiedź. W przypadku braku akceptacji miało być też przesłane uzasadnienie takiego postanowienia. Od pierwszego (i zarazem ostatniego) kontaktu minął spory okres czasu (wiadomość zwrotna miała nadejść po mniej więcej tygodniu) i jak się można domyślać nikt już się do mnie nie odezwał. Podsumowując, jeżeli nie chcesz się niepotrzebnie denerwować to poszukaj sobie innych ofert pracy :)

werwa

Zgadzam się z opiniami, że to bardzo nieprofesjonalna firma. Niedawno brałam udział w wieloetapowej rekrutacji na stanowisko w Grafton - 2 rozmowy przez telefon, 2 spotkania oraz test. Podczas pierwszej rozmowy przeżyłam szok, bo umawiałam się na spotkanie z Panią X, a rozmowa odbyła się z Panią Y. Pani Y była bardzo zaskoczona, że nie wiedziałam. Dodam, że po 2 rozmowie telefonicznej Pani X obiecała mi wysłać potwierdzenie, którego nie otrzymałam. Zadzwoniłam pół godziny przed spotkaniem i Pani X potwierdziła spotkanie... (usunięte przez administratora)Zapewniono mnie, że otrzymam feedback i wynik rekrutacji w ciągu 2 dni. W ramach podzięki za poświęcony czas NIC nie otrzymałam do dziś. Tak się złożyło, że w dniu w którym miałam otrzymać wynik przeglądałam ogłoszenia o pracę i zobaczyłam ogłoszenie poszukujące osoby na dokładnie to samo stanowisko w Grafton (a wiem, że na nie jest tylko 1 wakat). Jest to o tyle żenujące, że wszystkie etapy były prowadzone przez Panie manager, a nie szeregowych pracowników. W pełni rozumiem to, że Grafton poszukuje np. innego typu osobowości (współczuję wszystkim tym, którzy uważają, że osobowość da się "zmierzyć" za pomocą deklaracji), ale jeśli dostaję zapewnienie, że otrzymam feedback, a nie otrzymuję, to bez komentarza... Swoją drogą mogliby prosić o wypełnienie testu jeszcze przed rozmowami, żeby nie tracić czasu na rozmowy z osobami, które nie są wystarczająco "grafonowe".

Tobiasz

Wysłana ilość CV na proponowane przez to coś co nazywa się Grafton to ponad 250 w przeciągu 5 lat. Tylko jedna rozmowa kwalifikacyjna, po której zero odzewu, zero podziękowania za rozmowę, zero informacji. Na kolejne zapytania wysyłane na maila i telefony do osoby, która rekrutowała - zero odzewu, tylko wysłane automatyczne odpowiedzi po każdej probie kontaktu. DNO i totalna porażka, osoby nie mają pojęcia, o czym się do nich mówi w obcych językach - tak może być tylko w Polsce. Panienki poniżej 30 roku życia, zero doświadczenia, wyglądają i ubierają sie wszystkie tak samo, czyli ciuchy z H&M, Reserved albo inny badziew Made in China. Koszmar. Absolutnie nie polecam tej firmy.

Ktoś

Te oferty opublikowane na różnych portalach przez firmę Grafton to jakieś chyba ściemy. Ile razy do nich pisałem, nigdy nie było reakcji. Mimo że spełniałem wszystkie oczekiwania oraz co dziwne te same oferty publikowane są do dzisiaj. Kultura osobista wymaga, aby firma rekrutacyjna odpowiadała na odpowiedzi, nie poważni.

Zostaw opinię o Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.