Opinie o Avit Adam Rytel

Loncki Loncki

@ - pisano tu wielokrotnie o szczegółach. Pisano o niekompetencji a właściwie imbecyliźnie kadry "zarządzającej". Pisano o stanie szatni. Pisano o machinacjach niezgodnych z kodeksem pracy. Pisano o fatalnym stanie BHP. Administracja na wniosek Avitu te wpisy kasuje. Więc po co pisać po raz enty jak tam NAPRAWDĘ jest ??? Kto ma wiedzieć jak jest - ten wie. Z właścicielem włącznie. Kto nie wie? Szybko się przekonuje. I stąd te rekrutacje. Na miejsce tych, którzy uciekli z naszego raju.

...

Ta firma to totalne dno. Nie polecam nawet bardzo zdesperowanym. To jakas groteska, co się tam dzieje. Zero szacunku , zero człowieczeństwa.

użytkownik zarejestrowany

Ktoś pracujący przy warzywach powie użytkownikowi @Artur o tej pracy? A może Ty @Artur w tym czasie kontaktowałeś się z pracodawcą i chciałbyś odpowiedzieć na to pytanie innym użytkownikom zainteresowanym pracą w Avit Adam Rytel?

Artur

Mam takie pytanie. Jaka temperatura panuje tam gdzie sa te warzywa? Tzn na halach produkcyjnych, gdzie pracuje sie przy maszynach

użytkownik zarejestrowany

@żal mi jest 1234 może warto było zgłosić przełożonemu zachowania współpracownika? Wtedy nie byłoby problemu, żeby zauważył, szczególnie jakbyście ekipą się do niego przeszli. Może pracujesz jeszcze w Avit Adam Rytel i jest szansa to zgłosić? A jakie są opinie Twoje o samym pracodawcy? O warunkach zatrudnienia? Informacje o samym pracodawcy przydadzą się wszystkim poszukującym pracy.

Kasia Lasia

dyrektor o mentalności i kompetencjach brygadzisty. brygadziści i mentalności i kompetencjach fornali. właściciel któremu to pasuje, bo nie zna innej organizacji pracy i firmy. tyle w temacie

żal mi jest 1234

ach boże,boże co sie tam dzieje to była taka fajna firma do niedawna,tak fajnie sie pracowało żeby jedna osoba (myśle,że ten kto tam prcuje acz kolwiek już większość niepracuje ze starych pracowników to wie o kim pisze) aż tak doprowadziła do ruiny te firme SKANDAL!!!!!!!! szefie gdzie ty jestes że niewidzisz tego co sie dzieje w twojej firmie zbierz tego gościa za frak i na bruk z nim bo wykończy cie!!!!!!!!!!

gogo

Slyszalem ze sa przyjecia na pracownikow produkcyjnych, do upraw polowych. Zglos sie do nich do biura.

delco

Czy są teraz jakieś rekrutacje? Na jakie stanowiska?

gogo

Czasem więcej czasem mniej w miesiącu. Wychodzi fajna pensja. Polecam.

marek

Witam to ile godzin wam przez mięśąc wychodzi .

Czarnecki
@Iwona 13.04.2017, 09:46

Czarnecki
@Iwona 13.04.2017, 09:46
@Wojtasa co według Ciebie warto by w firmie zmienić, by pracowało się lepiej?

Iwona - po co pytasz, skoro potem usuwasz odpowiedzi?

Wojtas

Tulip
@Wojtas 12.04.2017, 14:37

Wojtas i inni - czy koniecznie musicie używać słowa "Dyrektor"? To jest naprawde obraźliwe dla prawdziwych Dyrektorów. I tu naprawde nie chodzi o brak wykształcenia, umiejętności, kultury i dezodorantu antypotnego. (usunięte przez administratora)

Kazik

Jarek

Totem Tabu

Od kiedy to prawda jest zniewagą drogi inspemtorze skądś tam? Jeszcze tylko napisz dla jakiej inspekcji pracujesz? No? Odwagi... spradzimy zgodność....

Inspektor z Załusk

Wielu użytkowników internetu błędnie przypuszcza, że zapewnia on całkowitą anonimowość. Dlatego bez oporów znieważają lub pomawiają osoby lub instytucje. Fora internetowe w szczególności stanowią miejsca, gdzie dochodzi do przekroczenia granicy pomiędzy wolnością słowa a naruszeniem dóbr osobistych, czy wręcz czynem karalnym. Pomówienie, czyli co za to grozi - W Kodeksie karnym występują dwa przestępstwa związane z powyższym zachowaniem. Po pierwsze jest to pomówienie, przewidziane w art. 212 Kk, zgodnie z którym kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Drugim przestępstwem jest zniewaga, przewidziana w art. 216 §2 Kk, zgodnie z którym kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Znieważyć można poprzez epitet, ubliżenie komuś, np. nazywając kogoś kretynem. O tym co zostanie uznane za zniewagę decydują względy kulturowe i kontekst. Występowanie tylko pod pseudonimem, nawet w przypadku portali nie wymagających uprzedniej rejestracji związanej z podaniem danych osobowych, nie uniemożliwia ustalenia personaliów autora wpisu. Przy dokonywaniu bowiem każdego takiego wpisu zapisywany jest na serwerze serwisu numer IP komputera sprawcy Kolejnym krokiem po uzyskaniu numerów IP jest wystąpienie do Prokuratury z wnioskiem o ustalenie danych personalnych osób, którym te numery zostały przypisane. W przypadku odmowy ze strony Prokuratury istnieje możliwość zwrócenia się do Policji. Gdy znajdziemy się w posiadaniu w/w danych, możemy wnieść prywatny akt oskarżenia przeciwko autorowi wpisu. Niezależnie od postępowania karnego dopuszczalna jest droga cywilna. Jednakże biorąc pod uwagę stosunek koniecznych do poniesienia kosztów opłat i prawdopodobieństwa uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia, korzystniejsza jest zazwyczaj droga karna.

Szwagier Jarka
@Inspektor z Załusk 26.03.2017, 20:20

Jaki piękny tekst - szkoda ze nie twój, tylko zerżnięty z money pl z sierpnia 2016.

żenuła
@Inspektor z Załusk 26.03.2017, 20:20

Nie podawane są żadne dane osobowe, więc nie ma tu oficjalnego znieważenia ani pomówienia. Może to są tylko pseudonimy artystyczne Pan Dyrektor...

Inspektor z Załusk

Każdy ma prawo do wyrażania opinii trzeba jednak pamiętać, że nikt nie jest anonimowy w internecie i nie wolno nikogo narazić na naruszenia dóbr osobistych lub zniesławienia czy znieważenia.Kodeks karny wskazuje, iż osoba pomawiająca inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Smosmok

(usunięte przez administratora) Pozdrawiam właściciela,ktory nie widzi co się tam dzieje:)

PolnaRusałka

Praca z pewnością nie dla ludzi. Powinni zatrudnić robotów, którzy pracowaliby pod ich dyktando. (usunięte przez administratora) . Praca nie jest dla ludzi samotnych, a tym bardziej dla ludzi, którzy mają rodzinę. (usunięte przez administratora)

E.

Spokojnie, cierpliwosci (usunięte przez administratora)

Życzliwy

Ja tam nie pracowałem ale tak sobie czytam i sądzę że tam powinni zacząć rozmawiać z ludźmi niech się podzielą z dyrektorem swoimi uwagami i dojdą do porozumienia zamiast się oplówać w sieci i tego wam życzę

@Życzliwy 08.03.2017, 22:03

Żeby się podzielić uwagami - to trzeba mieć z kim. U nas nie ma żadnego dyrektora.

andzi88

Pan Dyrektor i jego wysoka kultura osobista... chyba jakaś pomyłka powinno być raczej jej brak. Jego wiedza jest taka kto z kim śpi kto z kim kręci, jeszcze ten spokój to do niego nie pasuje (usunięte przez administratora) a co dopiero chce opanować firmę .

Najstarszy pracownik.

Dość tych kłamstw. Zacznijmy od produkcji. Zarówno Pan Dyrektor, jak i Panowie Kierownicy mają bogate doświadczenie w produkcji spożywczej - poparte wiedzą fachową zdobytą na renomowanych polskich uczelniach. Posiadają też długoletni staż w zarządzaniu personelem, procesami , BHP oraz w aspekcie jakości. Zawsze można liczyć na ich wsparcie, zdecydowane działanie i dobrą radę. Charakteryzuje ich spokój, komunikatywność oraz wysoka kultura osobista, pozwalające na bezproblemowe zarządzanie, współpracę i wzorcowy przepływ informacji. Personel nadzoru, zwłaszcza Dyrektor Zakładu wyróżnia się perfekcyjną obsługą sprzętu IT, dzieki czemu Firma nie musi zatrudniać dodatkowego pracownika do rozwiązywania problemów IT Administration, Word, Excel, Powerpoint czy Mail. Już w pierwszym dniu zatrudnienia, po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, zdolności do pracy, badań Sanepid itd, czekają na ciebie: szafka w szatniach czystej/brudnej, odpowiednie asortymenty odzieży i obuwia roboczego oraz fachowe szkolenie stanowiskowe dla nowoprzyjetego pracownika - wszystko godnie z Kodeksem Pracy. Personel nadzoru wspomagany jest przez Dział Jakości - grupę fachowców z długim stażem w przemyśle przetwórczym. Jest to najbardziej stabilny z Działów. Praktycznie w ciągu ostatnich 2 lat nie było tam żadnych roszad personalnych - co wyraźnie świadczy o organizacji i kulturze pracy Firmy. Nad sprawnością urządzeń czuwa liczny, świetnie zorganizowany Dział Utrzymania Ruchu. Jego komunikatywni i wysoce kulturalni pracownicy z zaangażowaniem świetnie współpracują z pracownikami na zmianach produkcyjnych,wspólnie rozwiązując problemy. O wysokiej sprawności i bezpieczeństwie sprzętu (blokady otwarcia pakowaczek, zabezpieczenia, pomiary rezystancji) świadczą inspekcje BHP - praktycznie z kilkoma nieistotnymi uwagami. Produkcja ściśle współpracuje z fachowym Działem Zamówień, który organizuje też transport, oraz Zaopatrzeniem. Jak tylko sięgam pamięcią NIGDY nie zdarzyło się tak jak w innych firmach: np z braku jakiejś sałaty zastępowano ją inną, w podobnych kolorze czy wyglądzie - oszukując klienta, albo kierowca odjeżdża przed ukończeniem załadunku, albo załadowano towar niezgodnie z dokumentami wysyłkowymi. W AVICIE na takie praktyki nie ma miejsca i nigdy nie będzie zgody! Ostatnim ogniwem współpracy jest zespół magazynierów - doświadczonych, pomysłowych ludzi świetnie obsługujących wózki widłowe (wiadomo, wszyscy mają uprawnienia i praktykę). Kończąc - o wysokim poziomie firmy niech zaświadczy choćby niewielka rotacja pracowników. Duża ilość wieloletnich pracowników związanych z Firmą. Myślę, że wiele powyższych wpisów to wpisy rozgoryczonych frustratów, którzy nie przeszli przez rekrutację!

Uchachany
@Najstarszy pracownik. 08.02.2017, 18:35

I co to napisał pan Heniek ze Statkiem ha ha ha

Totem Tabu
@Uchachany 17.02.2017, 15:45
I co to napisał pan Heniek ze Statkiem ha ha ha

P. Heniek niczego by nie napisał. On dałnach nie pisze.

E.

Ale jaja. Kierownicy zmian.... dyrektor ..... Na szczęście żadna administracja nie jest w stanie wykasować ludzkiej pamięci i zdarzeń w niej zapisanych :):):)

PRACOWNIK 0000

OJ JAJA JAK BERETY (usunięte przez administratora) SZEFIE ZROB COS Z TYM (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)

E.

Ale jaja. Kierownicy zmian.... (usunięte przez administratora) ..... Na szczęście żadna administracja nie jest w stanie wykasowac ludzkiej pamięci i zdarzeń w niej zapisanych :):):)

Praca lekka ale ilość godzin przepracowanych w miesiącu duża (usunięte przez administratora) ludzie też mają dom w którym też jest życie (usunięte przez administratora) , dyrektor na rozmowie mówił o dwóch dniach wolnych (usunięte przez administratora)

Dyrektor podczas rozmowy mówi że pracujemy 8-10H i ze zdażą się że trzeba zostać dłużej (ok jestem.w stanie to zrozumiec ale tam zdażą sie ze po 8-10 to wyjdziesz do domu haha) (usunięte przez administratora) podczas 2 rozmowy z dyrektorem w celu ustalenia liczby godzin poniewaz jak kazdy człowiek mam obowiązki w domu i ciągła praca po ponad 10 Max 12 H daje się we znaki zmęczenie itp. A Szanowny dyrektor wspierał się w oczy tego co mówił człowiek jest nie poważny i nawet nie ma co z nim gadać bo szkoda slow nie polecam avitu .... na sam koniec dodam ze tam (usunięte przez administratora) szkoda zachodu

Szwagier Jarka - druga próba wpisu
@Zielony kaptur 27.01.2017, 21:43
A co Ty myślisz, że nieważne czy się stoi czy się leży kasa się należy? Liczy się staż i umiejętności... Ktoś Ci kitów nawcisk...

Oczywiście że liczy się staż i umiejętnośc. (usunięte przez administratora)

Niebieskooka
@Szwagier Jarka - druga próba wpisu 31.01.2017, 23:59
Oczywiście że liczy się staż i umiejętnośc. (usunięte przez administratora)

Widze, ze administracja bawi sie przednio. Ktos musi albo lubic milosciwie nam panujaca (usunięte przez administratora) chociaz wlasciwie juz nawet nie usuwaja tylko tak modyfikuja wycinajac elementy ze i tak nic z nich nie wynika... ehh.. a podobno na tej stronie mialy sie pojawiac jedynie merytoryczne komentarze. W tym wypadku merytoryczne oznaczaja tylko te pochlebne ;) i zaakceptowane przez ksiezniczke ;)

rozsądny12

ZIELONY KAPTUR -piszesz o przyzwoitej kasie to zależy gdzie ucha przystawisz (usunięte przez administratora)

Zielony kaptur

Pracuje. Przyzwoita kasa. Jest coraz lepiej. Nawet przyjęć nie ma teraz bo ekipa się trzyma.

hmmm...4567
@Zielony kaptur 26.01.2017, 20:40

piszesz ze przyzwoita kasa a gdzie tu mowa o przyzwoitości jak jeden brygadzista ma 12 zł. na godzine a drugi 15 zł.

bluzaaaa
@Zielony kaptur 26.01.2017, 20:40

(usunięte przez administratora) . I to wszystko zaczyna bardzo dużo zmieniać. (usunięte przez administratora) Czasem używa słów których znaczenia nie rozumie i mamy kwas :) (usunięte przez administratora) . Ech...............

StaryPracownik

Polecam. Co prawda praca wśród zakompleksionych i sfrustrowanych życiem ludzi, ale jak ktoś chce pracować i ma rodzinę na utrzymaniu to jest ok.

Freshline

i znowu usunięte komentarze.....

hmmm...4567

ciekawy jestem co jeszcze wyjdzie do wierzchu jakich ciekawych rzeczy sie dowiemy bo póki co to same sensacje czyż nie nieprawda

Umyty

Proponuję dziennie uzupełniać te posty które zostały usunięte.

totem tabu

Jedno jest pewne - główny bohater wpisów nie mógł wnioskowac o ich usuniecie - jak doskonale wiemy (usunięte przez administratora) (pytanie, co on wogóle potrafi) Usunięto moje posty. To nic. Nic nie zmieni stanu faktycznego: (usunięte przez administratora) . I wszyscy wiemy, o jakich osobach mowa. Za długo ze sobą pracujemy. O poziomie firmy świadczy także to, że ci, którzy są tu (raczej w swoim mniemaniu) "kimś" - w normalnej, powtarzam normalnej firmie albo byli by "nikim", albo wogóle nie mieli by szans na zatrudnienie (usunięte przez administratora)

mlody 24
@szczery 26.01.2017, 09:43
Jasne Bo ludzie, którzy pracują w Avicie nigdy nigdzie nie pracowali, nie mają wykształcenia i umarli by z głodu, gdyby nie Avi...

Ja akurat jestem nietykalny, nigdzie nie odchodzę. Pozdrowienia dla Justyny, Justyny, Adasia.

Dość obłudzie
@szczery 26.01.2017, 09:43

Przecież chodzi o to aby przedstawić tak jak naprawdę jest , a nie wymyślać jakieś dyrdymały. (usunięte przez administratora) Sądząc po tym jak żona właściciela reaguje nerwowo i hurtowo śle prośby o usuwanie komentarzy, to jednak ma coś do ukrycia. Co do wielkiego dyrektora-kierownika to także nie zauważyłem aby ktoś napisał nieprawdę. Zgadzam się jedynie z tym że zawsze można odejść, czego i sobie i innym życzę :) (usunięte przez administratora) ęte przez administratora) (usunięte przez administratora)

nieślubne dziecko tulipana

a gdzie jest wpis o tym jak spocony były robol z Benckiesera stał na drabinie jak NApoleon i patrzył jak ludzie zasuwają i nie zniżył się żeby pomóc? czy to była nieprawda? a gdzie jest wpis o tym, że 3 kierowników nie ma pojęcia o zarządzaniu i jakości w przemyśle spożywczym? czy to nie jest prawda? a gdzie jest wpis o tym, jak wielu ludzi z nadzoru i jakości odeszło z firmy w zeszłym roku? CZY TO JEST NIEPRAWDA???? co ciekawe, nadal wisi zdanie o możliwości jedzenia w przejściu do biur - które świadczy... mniejsza z tym, ona i tak sie nadaje tylko do zbierania składek na imieniny co jeszcze bardziej ciekawe - wisi nadal wpis, że handlowiec kradł - ciekawe, kiedy to przeczyta i co z tym zrobi......

prawda 9876

komentarze były pisane i będą dalej pisane nikt nikomu nie zabroni każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie czy to sie komuś podoba czy nie ale nim zostaną usunięte to i tak zostaną wcześniej przeczytane i skomentowane ale zauważyłem że zostały skasowane te co dotyczyły (usunięte przez administratora)

Misiulek
@prawda 9876 25.01.2017, 15:33

Dyrektora???? Być może go zrobili dyrektorem. Ale przecież to zwykły prostak i nierób. Do tego wyszło jeszcze że śmierdzi. Więc co to za dyrektor?

Wystarczy tej szopki

I znowu wszystkie komentarze usunięte... Oczywiście tylko te negatywne :) Miłościwie Nam Panująca- tak bardzo kole w oczy prawda? (usunięte przez administratora) ? Całość znowu pozbawiona jest sensu, ładu i składu. Na jakiej podstawie zostały usunięte komentarze merytoryczne, nie obrażające nikogo, nie wytykające nikogo z nazwiska, imienia czy też nawet inicjałów? I jak bardzo trzeba nie radzić sobie z krytyką żeby najpierw odpisać na wszystkie niekorzystne komentarze pod różnymi nickami a potem wnioskować o ich usunięcie? I teraz Anula wraz z Adolfem lubiącym spoconych mężczyzn odnoszą się do komentarzy, których już NIE MA. I teraz już nie wiadomo, kto jest cytuję "jełopem z kompleksami" a kto ma "luźny stolec".

W Avicie można by nakręcić tasiemca o bolączkach społecznych.

Jajajakberety

Bo trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny ;) jesli komus pasuje praca w takiej atmosferze i w takim towarzystwie- prosze bardzo :) ale osoby, ktore juz jakies doswiadczenie maja i jakas przeszlosc zawodowa za soba to wiedza, ze po prostu nie warto tkwic w takim.... hmmm... zakladzie :)(usunięte przez administratora)

KrisL

handlowiec zwiał bo kradł

Stefan

Jak komuś nie pasuje stołówka, (usunięte przez administratora)

Adolf

A ty niby skąd masz informacje o potężnej inwestycji? Może to są zaskórniaki właściciela? W księgowości siedzisz, że masz takie dokładne informacje o spadku zamówień? Ja tam lubię spoconych facetów- lepsze to niż wymuskani i wydepilowani. Nie wiem co i kto tobie liże- ale widać, że to ty jesteś sfrustrowany i masz luźny stolec. Nie obrażaj ludzi, których nie znasz i uszanuj ludzi, którzy tam pracują. Każdy ma wybór. Nic na siłe. Pozdro 500

xxxAnulka

Piękna wypowiedź byłego kontrolera jakości- bo zwykły pracownik nie zna takich pojęć. Ludzie z produkcji Cię zgnębili to teraz się mścisz jełopie z kompleksami!

jaaa1234

byćmoże sie myle ale czas pokaże póki co odniosłem takie wrażenie że tych dwóch jest w porządku no zobaczymy

Dzięki pracy w Avicie miałem możliwość zdobycia jakże ważnego w dzisiejszych czasach doświadczenia zawodowego. Dużym plusem jest to że zapewniają dowóz do miejsca pracy.

xxxAnulka

Ty się po polsku naucz pisać inteligencie! Pisze się Benckiser jeśli juuż

Katarsis
@xxxAnulka 25.01.2017, 11:50
Ty się po polsku naucz pisać inteligencie! Pisze się Benckiser jeśli juuż

Następna poliglotka biurowa :) :) :)

prawda

A czego się spodziewałeś panie "Nieznajomy" na produkcji spożywczej - ciepła? To jest specyficzny zakład gdzie wszystkie pomieszczenia są chłodniami. Standardy wymagają by były wydzielone strefy produkcyjne. Rzeczywiście, tam gdzie jest wstępna obróbka surowca nazywa się strefą "brudną". W części socjalnej jest stołówka, w przygotowaniu jeszcze dwie nowe stołówki dla pracowników, ale jeśli wolisz jeść "w przejściu od biura" nikt ci nie zabroni. (usunięte przez administratora)

Robol

Pracuję w tej firmie już jakiś czas. Wszyscy są dla mnie życzliwi. Elastyczny czas pracy pozwala mi się dalej uczyć. Wypłaty zawsze na czas. Jakość produktu w tej firmie zawsze stawiana jest na pierwszym miejscu.

facio albo babka
@Robol 19.01.2017, 17:00

Jeszcze trzeba było dopisać " to mówiłem ja , Jarząbek"

lovi

Serdeczny
@lovi 10.11.2016, 22:36
Chyba sam lubisz byc plotkarzem lub dupolizem tylko ne dano ci takiej możliwosci ha,ha,ha,ha. Wez siee do roboty....

Najlepsze jest to że poplecznicy biurowi w zasadzie nie muszą używać tu nicków bo i tak wiadomo kto to pisze. Jak to mówią : " ...chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy..." :) pozdrawiam

Słodziak

Argumenty że ktoś płaci w terminie są delikatnie mówiąc do bani. Jeśli ktoś nie płaci w terminie to się rezygnuje z takiej pracy w zasadzie od razu i koniec. Pracodawca ma obowiązek Ci zapłacić za pracę i już. Nie robi ŻADNEJ łachy. Firma Avit jest firmą specyficzną, (usunięte przez administratora) Od zwykłego szaraczka do kierownika prawie wszyscy ten sam profil, (usunięte przez administratora) . Aż się wierzyć nie chce że właściciel nie widzi co tam się wyprawia....... a może nie chce widzieć???? Jedno jest pewne, w tej firmie nabierzesz takich doświadczeń jakich nie nabierzesz nigdzie indziej. Tylko czy to Ci się przyda ?! RACZEJ NIE

Zostaw opinię o Avit Adam Rytel - Niepiekła

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Avit Adam Rytel