Opinie o Herz w Wieliczka

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Herz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Herz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów metalowych, hydraulicznych i ogrzewniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Herz w Wieliczka

Sprawiedliwy

Omijać szerokim łukiem. Wybiórcze traktowanie. Robienie ludzi w konia. Podwyżki? Fakt, w ostatnim czasie na dziale spawali były ale za to jakie sprawiedliwe. Żeby zarobić a sie nie orobić trzeba przyjść i spawać kotły ze stali nierdzewnej. Normy 2x wieksze jak powinny być. Świeżaki sobie spawają nierdzeweczkę a starszyzna musi "orać jak (usunięte przez administratora)". Chyba nie powinno to tak wyglądać. Kolejny dział BINDERÓW. Tam to już w ogóle eldorado. Na pewno na tym dziale się nie przemęczycz. Widać to po gościach, w szczególności na zmianie 14-22. Ich przerwa trwa od 17:30 do 22:00 (żyć nie umierać). Tylko wybrani mogą tak pracować. Jeśli czyta to kierownictwo to najwyższa pora się zainteresować ich normami. Mają płaconą premię za co? Za siedzenie ? Dostali najwieksze podwyżki za co? Za siedzenie? Są traktowani najlepiej. Za co? Za siedzenie ? Tylko na tym dziale rzeczy które można zrobić wiele szybciej, specjalnie są przeciągane bo "po co pokazywać że się da, przecież im dłużej tym więcej firma nam zapłaci". A jak nie ma "Bindera" to zwykłych kotłów nie potrafią spawać tylko co? Oczywiście nierdzewna. Reszta musi się martwić czy wyrobi normę a co dopiero zrobic nadstan żeby dostać wiekszą premię. Szuka firma oszczędności? Na pewno zaoszczędzi na tych dwóch działach jeśli panowie wezmą się za uczciwą pracę tak jak wszyscy. P.S Siedzenie przy "nauce" również mija sięz celem.

Marzena
@Sprawiedliwy

A te normy są realne do osiągnięcia? Jak często są koniec końców tutaj podwyżki? Czy dla nowych na początek robią jakieś szkolenia? Starsi pracownicy trochę pomagają tym nowym? Jak zatrudniają nowych to mają takie same warunki jak Ci starsi pracownicy?

Helena
@Sprawiedliwy

Możesz podać konkretne stawki dla spawaczy? A jak się nie wyrobi norm o których piszesz, to co wtedy? Pensja ogólnie jest stała? Umowa o pracę dla wszystkich pracowników?

Witam na jakie zarobki może liczyć spawacz z kilkuletnim doświadczeniem i jaka panuje atmosfera w firmie?

KAT

A po drugie wymień mi tych starych pracowników. Bo raczej pracownicy z długoletnim stażem robią kotły że stali nierdzewnej, A jak ktoś nie chce to nierdzewki nie robi . A nauka Jet po to żeby się nauczyć A nie latać biegiem koło pieca i zrobić Bubla co zdarz a się bardzo często . To sprawiedliwy zastanów się DWA RAZY zanim cokolwiek napiszesz bo widać że pracownik nie jest zadowolony z podwyżki, bo raczej o to tu chodzi bo o nic więcej .

Pracowalam chwile. Coz mozna powiedziec… atmosfera w pracy i podjescie niektorych osob do pracownikow pozostawia wiele do zyczenia. Przez to podjescie czlowiekowi sie az pracowac nie chcialo…Trafilam na fajna ekipe z ktora naprawde bardzo dobrze sie pracowalo a wiadomo atmosfera w pracy jest najwazniejsza :) ale czasem niestety to niepasowalo i TAJM sie rozdzielalo po zlosci :)… ale tych Fajnych dziewczyn byla naprawde garstka. Praca dla ludzi silnych psychicznie :) inaczej Cie zjedza Pozdrawiam

Agnieszka
@Monika

Oprócz tej atmosfery ogólnie to jest ok? Kasa na czas? Dobrze płacą? Premie o podwyżki są? Atmosferę myślę że jakoś wytrzymam

Bozena
@Agnieszka

Wyplaty zawsze na czas. Lecz praca jaka wykonuja tam kobiety to pieniądze marne premie tez. Ogolnie zasady jakies dziwne tam maja … nie masz co liczyc na umowe na czas nieokreslony nawet albo dluzszy okres czasu a jesli chcesz zeby Ci umowe przedluzyli musisz pisac prosby o to co jest chore . Nie wiem co ktos mial w glowie zeby wymyslec cos takiego. A niestety byl w tej firmie taki MAŁY czlowiek co wymyslal niestworzone rzeczy aby utrudnic ludziom prace.. ale coz narobil ambarasu i uciekł

@Agnieszka

Zmuszanie ludzi do wykorzystywania swojego urlopu gdy nie ma pracy zamiast postojowego tez jest w tej firmie norma!!! Nie polecam

@Agnieszka

Nie wiem gdzie widziałaś ogłoszenia z naborem pracowników, bo mają zwalniać ludzi a nie przyjmować nowych. Tylko w tej firmie nikt Cię wcześniej nie poinformuje, że mogą być zwolnienia, bo tutaj z ludźmi się nie rozmawia.

Julia

Skoro nikt nie poinformuje, tak jak piszesz, to skąd Ty masz takie informacje o ewentualnych zwolnieniach? Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję, ale chcę wiedzieć, czy ten „news” ma jakieś podstawy. I czy nie ma tam jakiegoś okresu wypowiedzenia ostatecznie?

Grześ
@Julia

Brygadzisci takie info przekazuja pracownikom po zebraniach z kierownictwem! Z reszta w tej firmie kazde tajne info wyjdzie na jaw zawsze! Kazdy myslal ze jak przyjdzie nowy kierownik bedzie lepiej no niestety jest gorzej duuzo gorzej od tamtego roku zwolnienia brak mozliwosci przedluzenia umowy, kierownik nie jest osoba do dogadania wrecz nic nie dociera nie jest w stanie rozmawiac z pracownikami ‚,chcesz sie zwolnic to IDZ na twoje miejsce jest wiele innych osob’’jak widac wala drzwiami i oknami Do tej pracy…. Brak szacunku do pracownika! Kobiet ktore ciezko pracuja ! Zamiast jakos robic ze ta prace usprawiniac to utrudniaja szukaja takicb problemow a to tyczy sie sie szczegolnie Kontroli Jakosci! Mozna bylo by duzo pisac ale szkoda slow ! Na miejscu kierownika i prezesa zrobilbym zebranie i porozmawial z pracownikami co dalej i pasowaloby tez wysluchac pracownikow a nie chowac sie unikac i udawac ze jest dobrze Pracownicy tez maja duzo do powiedzenia. Z ludzmi sie rozmawia !

Montazystka
@Grześ

Szkoda ze tam pracownikow nie traktuja jak ludzi! Wazne zeby oni mieli pelne michy a robole co tam niech pracuja za tzw miske ryzu !

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Jest ogłoszenie do zaopatrzenia. To też rotacja?

Zigi

Na jakie wynagrodzenie może liczyć Specjalista ds. Zaopatrzenia (ogłoszenie)?

Konkludując należy stwierdzić, że zarówno odrabianie czasu pracy jak i zaliczenie przestoju na poczet urlopu wypoczynkowego nie na umocowania w prawie. W związku z powyższym takie działanie pracodawcy jest bezprawne.

A ja uważam, że ktoś w końcu powinien zwrócić uwagę brygadzistce J. Od lat widzę jak przychodząc do pracy patrzy na Panie ze zmiany A… co robią, jak pracują i czy przypadkiem nie sprzątają za wcześnie. Wszystko po to żeby potem dogadywać A jakie to pracownice z jej zmiany są złe. Niech zajmie się w końcu swoją zmianą tak samo jak jej pracownice, a nie ciągle pchają nos w nie swoją pracę i zmianę A.

Ewelina
@…

To zmiana A nie należy do jej obowiązków? Takie obserwacje mają jakieś konsekwencje dla pracowników czy kończy się tylko dogadywaniem? Jaką ogólnie atmosfera tu panuje?

Czy w Herz zatrudniani są obcokrajowcy?

HERZ worker

tak, są zatrudniani

Julia
@HERZ worker

Rozumiem, a zarabiają tyle samo co Polacy? W sumie bardziej mnie interesuje stawka tych pierwszych. Można coś wiedzieć, jak płacicie?

Aaa
@Julia

Zarabiają więcej jak Polacy robiąc 70% mniej. Polacy mają cały czas dokręcaną śrubę z normami ponieważ według kierownictwa mała wydajność. Ale lepiej płacić obcokrajowcom za bawienie się telefonami.

Maja

Znalazłam na stronie firmy ogłoszenie na Regionalnego Kierownika ds. inwestycji w branży HVAC. Ktoś wie na jakie widełki wynagrodzenia się przygotować? Bo nie ma tam nic o zarobkach. Podobno jest samochód służbowy - w dobrym stanie macie auta? I jak rozliczane jest paliwo?

Agnieszka 78

Dzień dobry wszystkim chciałbym zapytać o warunki pracy na montażu, czy jest możliwość pracy tylko na pierwszą zmianę jak tak to jakie są tam warunki pracy. Dużo piszecie źle na temat brygadzistek czy tak faktycznie źle? Mam jeszcze pytanie czy można zarobić coś więcej niż najniższą krajową? Dziękuję za odpowiedzi .

@Agnieszka 78

Brygadzistka szczegolnie jedna powinna zostac zmieniona ale niestety kierownictwo przymyka oko na jej postepowanie i traktowanie pracownikow!! Trzeba uwazac tez na jej donosicieli bo na hali ich pelno… naprawde trzeba miec stalowe nerwy zeby wytrzymac na zmianie A! Ale mysle ze juz niedlugo ktos niewytrzyma :)

Agnieszka
@Marysia

To tylko ta zmiana taka jest? Rozumiem, że nie polecasz. A na innych zmianach jest lepiej? Można śmiało się zatrudnić?

@Agnieszka

Omijaj szerokim łukiem. Obie brygadzistki są okropne. Zgnoją Cię. Pracowałam tam. Skończyło się na pomocy psychologa. Kilka kobiet z hali bardzo chętnie pomaga w gnębieniu. (usunięte przez administratora) króluje

Renata

A kto jest ich przełożonym? Bo jeśli faktycznie tak było to jakiej reakcji z góry można było się spodziewać? zgłaszaliście takie sytuacje?

@Renata

Komu zglaszac takie sytuacje ??? Komu??? Nie dosc ze kazda sie boi isc powiedziec jak to wszystko wyglada jak brygadzistka sie odnosi do pracownika jak osmiesza przed ludzmi w koleczku przy rozdawaniu pracy co jest naprawde chore !!!!!! A inne maja z tego ucieche ze łooo bo to przeciez pupile i najlepsze jest to ze same ja nakrecaja a same za plecami opowiadaja o niej nie stworzone rzeczy z czego ‚A’ nawet sobie sprawy nie zdaje ale do dzis mysli ze ma fajne kolezanki w pracy !!!! A jak juz chcesz isc do kierwonika czy prezesa to brygadzistka wrecz na kolanach by Cie prosila zeby tylko nie isc na skarge !!!! Dopoki nikt nie nabierze odwagi to nic sie nie zmieni dobrzy pracownicy beda odchodzic bo psychicznie nie wytrzymaja! Brygadzistka powinna wstawiac sie za pracownikiem. Zrobcie ankiety to sie dowiecie prawdy !!!! Wtedy kazda bedzie miala odwage sie wypowiedziec. Ale ‚A’ jest cwana bo zawsze jak sa wpisy to jest grzeczna ale to dziala tylko chwile! Zanim ktos napisze ze ktos nisczy czlowieka takiego jak ona przez wpisy hejt itd to niech pomysli ilu osobom ta Pani zrobila zlego pod wzgledem psychicznym itd ile dobrych pracownikow sie pozbyla! Ta kobieta ma zero empatii do drugiego czlowieka!

@Renata

A no i jeszcze chociaz nie wiem jakbys dobrze pracowala wyrabiala normy itd i tak bedziesz nierobem i malo wydajna! Aa i w tej pracy fajna prace maja tylko kolezanki brygadzistki ( Szczegolnie takie 3)bo sobie ja wybieraja.. aa i jeszcze z kim chca :) Podejrzewam ze to to taka fajna praca za donoszenie na innych :)

Prawo
@Marysia

Jestem za tym aby ankieta była panie prezesie tak dalej nie może być aby brygadzista znęcał nad pracownikiem!

Pracownica
@Marysia

Z tym sie zgodze. Te „Kolezanki” maja tez taka wladze ze potrafia nawinac makaron na uszy tak o danym pracowniku i doradzic brygadzistce zeby dala dana osobe na gorsze stanowisko pracy. Wiem ze sprawdzonego zrodla wiele razy bylam swiadkiem rozmow tych kolezanek. I jak jest fajna ekipa na stacji i dobrze sie robi to razi pewne osoby w oczy ze sie ktos dobrze dogaduje i fajnie sie pracuje bo na drugi dzien ekipa rozdzielona bo donosicieli boli D****A.

Agnieszka 78

Cześć mam pytanie czy warto się tu przyjmować do pracy czy jest duży (usunięte przez administratora)? Czy lepiej szukać innej pracy na montażu,czy da się wrobić normy czy jest to z trudem i są wyżyłowane na maksa? Pozdrawiam Agnieszka 78

Asik
@Agnieszka 78

Pracowałam kilka lat. Wiem ze różnie jest. Nie każdy dział jest pod władza tych pan J czy A. Są działy z innymi brygadzistami. Zależy wszystko gdzie trafisz.oprocz tego co masz na umowie brutto zawsze jest jakaś premia, nagroda roczna. Normy da się wyrobić. Sa 2 zmiany,tego trzeba się trzymać. Miejmy nadzieje ze nowe kierownictwo zrobi porządek z wszystkimi osobami co chodzą jak chcą. Każdy chciałby pracowac tylko na rano czy tylko na popołudnie. Plus ze wypłaty zawsze na czas.

Spawacz tig

Ile zarabia dobry spawacz tig?

Montaz

Czy ktos moze powiedziec co sie dzieje w tej pracy ??? Bo w dobrym kierunku raczej nie idzie to wszystko

@Montaz

Pytanie brzmi co się działo gdy to pisałeś i jak jest teraz po miesiącu? O co wtedy chodziło?

Ala
@Montaz

Czy ktoś z pracowników wie co się dzieje z naszymi pieniędzmi z funduszu socjalnego ? W innych firmach na święta zawsze są jakieś pieniądze itp. '' Na pracodawcy, który niezgodnie z przepisami gospodaruje środkami z funduszu lub nie tworzy funduszu pomimo takiego obowiązku, będzie spoczywała odpowiedzialność wykroczeniowa i groźba kary grzywny.''

Kran
@Ala

W niektóry dobrych firmach z tego właśnie obowiązkowo tworzonego funduszu daje się ludziom na święta premie. Firmach dbających o ludzi. Pracodawca musi go tworzyć ale nie musi wykorzystać. Takie jest prawo.

Basia
@Kran

Zacznijmy od tego ze w tej firmie nie dba sie o ludzi! Utrudnianie pracy i zabieranie premii jest ok? Chyba nie! Zamiast ulatwiac prace oni utrudniaja na kazdym kroku maja kobiety za roboty! Proponuje usiac zarzadzajacym na takim stanowisku 8 godz przez tydzien nie przez 2, 3 godz i wtedy ocenic jak praca wyglada!

Spawi

Wisi baner że szukajom spawaczy ale też słyszałem że dużo spawaczy się zwalnia, jest praca dla spawaczy czy niema? Warto? Jak dużo doświadczenia potrzeba?

@Spawi

A pogłoski o zwolnieniach to skąd?

Spawi
@Renata

Znajomy kumpla mu mówił że dużo spawaczy odeszło,czy się ich zwolniło. Niewiem, temu pytam

@Spawi

Dla spawaczy jest cały czas praca, przyjmują osoby zarówno z większym jak z mniejszym doświadczeniem aby szkolić, oczywiście jak wszędzie zdarza się rotacja, ale zdecydowana większość spawaczy pracuje od wielu lat

Renata

Zastanawiam się czy są wśród nich może kobiety?

P....
@Spawi

Spokojnie ,możesz śmiało się przyjmować , nie zwolnią Cię , sam się zwolnisz , max po 3 miesiącach ...

K...
@Spawi

Byłem ,widziałem ,nikomu nie polecam . Ta firma to jedna wielka porażka , to co piszą na banerach to bzdury ,mają takie normy że dużo starych spawaczy się zwalnia .

@P....

A możesz napisac jakiś konkret dlaczego? pytam, bo wcześniej pisał, że rotacja jest znośna, więc co Tobie w warunkach nie podpasowało?

Tomasz

Mam pytanie jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu? Jakie zarobki? Jaki zespół techników jest na zakładzie? Istnieje program wsparcia UR-u, magazynu części?

Iga

4,5 gwiazdki z ocen ? Niby jak ? Większość komentarzy negatywnych a ocena tak wysoka ? Przecież max 2/3 gwiazdki będą z tego.

@Iga

To w takim razie nie sugeruje przypadkiem, że za negatywy może być odpowiedzialne mniej osób, które piszą spod różnych nicków?

A
@Iga

Uprzejma Igo, wypisywanie komentarzy w internecie i podpisywane się nie swoim imieniem może być dla Ciebie bardzo nieprzyjemne, teraz bardzo łatwo jest znaleźć nadawcę takich wiadomości wg adresu IP. Dobrze jest się czasami zastanowić nad tym co się pisze i jak się podpisuje.

Montaż

Może czas pomyśleć o podwyżkach? Z dnia na dzień wszystko drożeje, a pensja stoi w miejscu…

Prawo
@Montaż

Podnoszą ale normy niedługo oni będą sami robić bo pomału się zwalniają haha

Montazystka
@Prawo

Powinni i to bardzo dokladnie przyjrzeć sie pracy Pani A. zaczyna sie cwanakowanie i pokazywanie od nowa ze pracownik jest zerem! Docinanie i glupie komentowanie zeby osmieszyc czlowieka jest troche nie na miejscu !!!!

Nieznajomy
@Montazystka

" Jeśli ktoś traktuje Cię źle, pamiętaj , że jest coś nie tak z nim , a nie z Tobą. Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi."

Zosia
@Montazystka

Nie na miejscu to jest bezpodstawne oczernianie bo jest cisza i spokój chyba że ci żal że nie jesteś w grupie pupilek, ale wtedy musiałabyś się wziąść do pracy a propo pracujących sobót jak chodziła brygadzistka i pytała która Pani może przyjść do pracy to chętnych nie było ale pisać że chodzą wybrani też mija się z prawdą.Jak ci nie pasuje to zmień pracę ale musiała ona by być lżejsza od leżenia więc myślę że dalej będziesz chodzić do Herza i wypisywać jak cię tu strasznie upokarzają.

Bobi
@Zosia

No brawo 100 % inteligencji , żeby pisać o samym sobie .Wiadomo. ,kto należy do pupilków ,bo grono wąskie i do tego bywał ostatnio w soboty . A pupilki to dopiero teraz WEZMĄ się do pracy ,nie jak piszesz wyżej ,że praca leżąca.

Wera
@Nieznajomy

Zamiast glupio komentowac i opowiadac po pseudo kolezankach prosze przyjac osobiscie i wyjasnic to z dana osoba.

Ka$ia

Tak wlasnie jest w babińcu:D jedna druga by zagryzla hahahhahaha mam wrazenie ze pracuje w przedszkolu! Proponuje zrobic zebranie niech kazdy powie co go boli gryzie a napewno sporo tematow sie znajdzie….

Do ANNA

Lepiej być pupilkiem niż dupo-włazem. Dawno nikt tak nie poprawił nam humoru z rana. Pozdrawiamy PUPILKI (odpoczywaj)

Maja
@Do ANNA

Ale co sie stało że poprawili wam humor?

Zostaw merytoryczną opinię o Herz - Wieliczka

• Jak się pracuje w Herz?

Zobacz opinie na temat firmy Herz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Herz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 10 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Herz?

Kandydaci do pracy w Herz napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Herz