Opinie o FORCOM w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie FORCOM. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FORCOM o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FORCOM w Poznań

Nie kłam człowieku.....

a

Z tego co ja pamiętam, to w ostatnim czase zwolniło się lub było zwolnionych 8 osób na 30 serwisantów. Kolejne dwie w niedalekiej przyszłości również się zamierzają zwolnić

dirty dancing

Nie opowiadaj, że "to jest dobry start". O tym może się co najwyżej wypowiedzieć potencjalny kandydat a nie pracownik firmy , który reprezentuje interesy swojego pracodawcy. Ja nie będąc waszym pracownikiem i nie będąc już zainteresowanym , pozwolę sobie stwierdzić,że: 2200PLN na początek to za mało, aby żyć normalnie szczególnie w większym mieście jak Poznań, lub trochę mniejszym jak Zielona Góra. Tym bardziej jest to bardzo mało dla pracownika z branży IT ,nawet jeśli jest serwisantem a nie programistą. Bo podstawową wiedzę mimo wszystko mieć musi + kierunkowe wykształcenie.. Myślę ,że wielu aplikantów potwierdzi to co napisałem. Piszesz również o samochodzie służbowym, czy uważasz,ze to jest jakiś dar od pracodawcy? A może rekompensata za marną pensje? To jest raczej jego obowiązek i podstawowe narzędzie pracy człowieka zatrudnionego w takich charakterze.

Hmm

Słuchajcie. Czytając Wasze opinie, nie powołujecie się na żadne konkrety! Wydaje mi się, że większa część wypowiadających się o FORCOM, to powieściopisarze. Kolejni są węszącymi sensacji. Kolego od korporacji - pracowałeś baaaardzo dawno temu w FORCOM, jeśli nie za bardzo pamiętasz Uja. Ujo - ponieważ podpisałeś się, a ten korporacyjny gość wypowiedział się o Tobie, że nie za bardzo cię kojarzy - wnioskuję, że jest starszy od węgla kamiennego i teraz bajki dla dzieci zaczyna pisać. Wypowiadający sie o FORCOM. Macie prawo pisać o każdej firmie. Piszcie tylko prawdę - po to ta strona została stworzona. Pisząc głupoty i goniąc za zmyśloną sensację bijecie bezsensownie pianę. Teraz do kandydatów: Z tego co wiem - firma sie ciągle rozrasta. Czy to jest wada? Odpowiada na wybrane CV. Pensja o której piszecie 2200 to jest pensja na początek. Czy lokalny z 2200 + samochód Oct. I Oct. II Pełgot 307kombi i 308 kombi są złym startem na początek? Bez jaj! He he. Popatrzcie sobie jakimi jeżdą i czy w ogóle jeżdą służbowymi serwisanci z innych firm. Ci lepsi zarabiają więcej. Ci gorsi - za co mają zarabiać więcej? Ponieważ nie sposób się domyśleć, że jestem pracownikiem FORCOM, to: Kiedy z tej firmy odszedł serwisant lokalny, wdrożeniowiec, pracownik HD, opiekunowie sieci, administracji? Ja nie pamiętam. Kiedy ktoś został zwolniony z powyższych grup - hmmmm. Też nie pamiętam. Przepraszam. Ostatnio jeden gościu. Ale podobno sam się prosił. Pracy nie powiem - jest dużo. Ale fakty powyżej świadczą o realnym podejściu w tej firmie pracownik-pracodawca. No więc pytam się - o co chodzi? Wnioski wyciągnijcie sami.

Programista C#

Etap I: Rozmowa telefoniczna z kilkoma pytaniami: spring, wzorce projektowe, interfejsy, średnia ocen ze studiów, ORM, realizowane projekty i inne. Etap II: Spotkanie: test praktyczny (SQL, projektowanie, programowanie) i rozmowa. Pole "Czy dostałeś pracę?*" zostało wypełnione losową wartością ze względu na jego wymagalność.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Specjalista ds. IT
Jelenia Góra
KCM Clinic S.A.
Ciekawski

Mam pytanie. Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Pracownik Administracji. Czy ktoś może powiedzieć czy warto w ogóle tam wysyłać aplikację?

Opinia podlega weryfikacji i jej treść jest obecnie niedostępna.

ojtamojtam

Jest mieszkanie firmowe na takie sytuacje. Obiad dostaniesz w pracy. Coś jeszcze? A w ogóle to nie rozumiem miejsca zadawania pytania. Nie możesz zadzwonić i się zapytać?

cafeelatee

forcom szuka serwisantow w Elblągu, Szczecinku, ZIelonej Górze. Podobno pierwsze miesiące (ile?) pracy to szkolenie w Poznaniu. Zapewniają obiad (gdzie?) oraz nocleg (gdzie?) - ktoś odpowie na te pytania ? Ile trwa takie szkolenie i jak ono wygląda? nocleg w jakimś hotelu pracowniczym?

re:

ok, weź pod uwagę jak się przekładają te1,5k nauczyciela do 2k serwisanta? nauczyciel nie zasuwa świątek piątek bo gdzieś w sklepie coś się zepsuło. Z kontekstu twojego postu wynika że praca w forcomie to zaszczyt, przywilej inwestowania w firmę. Czasy się zmieniają, firmy szukają frajerów za marne grosze. Niestety bez szans na poprawę zarobków, a i praca zmienia swój charakter i kiedyś skończysz jako zwykły wymieniacz części, bo prawdziwy fachowiec zrobi resztę zdalnie.

steel

widocznie teraz robisz cos ciekawszego, spoko - tylko co mozna robic nie znajac odpowiedzi na te pytania ktore daja na rozmowe kwalifikacyjnej. jestes moze nauczycielem informatyki za 1500zl/msc?

anonim - 2011-06-24 23:38:47 Święta prawda - Ujo. :-) Po co ta napinka znawcy OSów? Czy te 2 tysie są tego warte? plus Octavka jedynka :)

Święta prawda - Ujo. :-)

A kolega to z tych, co nie potrafią odróżnić DOSa z FAT 32 od NTFSa. Rozumiem. No tak - kolega jest nowoczesny. Taki informatyk XXI wieku. Stary - naucz się, zanim zaczniesz pisać głupoty. A skoro już nie kandydat, to znaczy, że właśnie wylewasz swoją frustrację w tym poście. Jesteś po prostu słaby i dlatego się nie dostałeś.

zainteresowany

Jakiego wynagrodzenia można spodziewać się w service-desk ? Może ktoś określić widełki płacowe dla tego stanowiska.

już nie kandydat

oferują troszkę ponad 2k na rękę po okresie próbnym, wymagają znajomości starych OS, wymagają dyspozycyjności, gimnazjalistę może jakiegoś znajdą za tę kasę. Bo firma się rozwija i trzeba inwestować :) oczywiście kandydaci maja inwestować :/

ujo

Widzę że niektórzy szukają dziury w całym. Firma się rozwija i ludzie są potrzebni - ale raczej nie tacy jak 'grabarz' .

grabarz

to aż tak z nim kiepsko już było? a swoją drogą to trochę dziwne, pracownik przenosi się na nowy teren a nowego pracownika szukają po fakcie? czy to nie jest jakaś ściema?

forcom

Po prostu przeniósł się na inny teren (zmiana miejsca zamieszkania).

nowy

Pojawiło się w pracuj.pl ogłoszenie że poszukują do Zielonej Góry serwisanta. Czy ktoś wie co się stało z poprzednim?

Seba P.

Tak oczywiście - każdy ma prawo oczekiwać godnego traktowania szczególnie w miejscu pracy bo spędzasz w niej więcej czasu niż z własną rodziną. Tu nie ma dyskusji. Ale jak słyszę ,że Polacy pracujący w LG pod Wrocławiem na 10 min przed rozpoczęciem swoich obowiązków przymuszani są do TaiCzi w celu zwiększenia wydajności to nuż w kieszeni mi się otwiera. Jak nie chcesz ćwiczyć to obcinają premie :) Taka azjatycka przypadłość dyktatora z południowej Korei - pewnie pobierał nauki od swojego wielkiego brata rodem z północy :) No i co można myśleć o takim zasranym kołchozie? Sam sobie odpowiedz. Nawet mam tam kolesia, który jest w hierarchii dużo, dużo wyżej niż pracownik produkcji i to potwierdza. O pracy w dziale IT też z nim rozmawiałem i stanowczo odradził mi tą firmę. Zresztą to o czym teraz pisze można nawet wyczytać na tym forum jak się dobrze poszuka. Stąd moje spaczenie nie tylko LG ,ale IBM, Dell, HP itp itp. Mogę mnożyć opowieści ludzi ,których znam i niestarczy nam dnia lub nocy. Co do Forcomu to nie spotkałem się z chamskimi odzywkami pod moim adresem czy złym traktowaniem. Jeśli nawet miałoby to miejsce to nie zostawiłbym tego i zareagowałbym bez względu na osobę ,która się do tego przyczyniła. Po prostu taka jest moja natura i charakter. Szacunek należy się wszystkim bez względu czy jesteś na dole czy trochę wyżej. I nie ma o czym dyskutować. Nie wiem jak to było w Twoim przypadku, ale z tego co pisałeś wcześniej chyba nie najlepiej. Ale ja mieszać się w nieswoje sprawy nie będę. Jeśli chodzi o małe lub bardzo małe polskie firmy to mogę Ci przyznać racje, bo tego właśnie doświadczyłem. Przed zatrudnieniem się w Forcomie pracowałem w takiej małej firmie "rodzinnej" prowadzonej przez totalnego idiotę, który miał cały czas jakieś wizje i irracjonalne pomysły. Po prostu zgroza - po 6 miesiącach doszło do tego,że musiałem prosić się o wypłatę, czytaj "jałmużnę" Dwa miesiące później zwolniłem się. I nigdy więcej nie popełnię podobnego błędu. PS Wiem,że nie tylko Polskę korporacje robią w konia. Przykład fabryka Nokii w Niemczech przeniesiona do Rumunii jest dobrym przykładem. Ale Niemcy to nie Polska :) I zauważ jedną jeszcze rzecz: że w krajach gdzie istnieje większa ochrona pracownika niż w Polsce wynikająca z normalniejszych przepisów to taka korporacja niestety musi się liczyć z większymi kosztami redukcji personelu. Tym bardziej nie wyobrażam sobie holendra lub anglika ćwiczącego TaiChi w fabryce skośnookich we własnym kraju. Bo np fabryka Volvo we Wrocławiu to nie fabryka Volvo w Goteborgu (Szwecja) itp itp itp..............................................

Zostaw merytoryczną opinię o FORCOM - Poznań

• Jak się pracuje w FORCOM?

Zobacz opinie na temat firmy FORCOM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FORCOM?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FORCOM?

Kandydaci do pracy w FORCOM napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FORCOM
2.3/5 Na podstawie 251 ocen.
  • Gajowa 6
    60-815 Poznań