Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Warszawa

aaa

Jakies info dotyczace business analysta / raportowania? Widelki, atmosfera w biurze, czy duzo nadgodzin, brak czasu na jedzenie i ogolnie pojety (usunięte przez administratora)

LukaszS

Jak wygląda z podróżami służbowymi? Łatwo się załapać? Jak często ? W jakich warunkach i jak na miejscu?

NWp
@LukaszS

Od połowy 2019 Nordea wprowadziła duże ograniczenia w podróżach. Akceptacja kierowników na 3 szczeblach była konieczna. A teraz ( połowa kwietnia 2020) rozszerzono o czwarty szczebel: zgoda głównego kierownika Morawieckiego. Zatem w praktyce jest ban na podróże służbowe nawet do lasu po drugiej stronie ulicy.

Blonkwist

Moja kariera w tej korporacji która mocno twierdzi że nią nie jest się skończyła. Byłem z nimi 2 lata, początek był dobry ale ostatni rok to już inna sprawa. Zachodzące zmianie powodowały iż sprawy zmierzały i zmierzają w zła stronę. Podejście liderów do pracowników to porażka w wielu zespołach. Awanse są przyznawane na zasadzie koleżeństwa w większości przypadków. Własne zdanie na jakiś temat nie jest miłe widziane, bo jak ktoś kto procesuje może się znać na czymś. Z zespołu którego odszedłem w ciągu roku uciekło 7-8 osób(zespół składał się z 20 osób łącznie) Powodem było między innymi brak kompetencji osób zarządzających, brak możliwości rozwoju jeśli nie jest się tak zwanym pupilkiem który przytakuje na wszystko bez zastanowienie. Ja osobiści nie polecam tego pracodawcy. Do tego informacje które dostealo się od HR i od liderów nigdy się nie pokrywały co powodowało wiele problemów.

Alonso

Drodzy Państwo, Jeśli ktoś myśli, że miejsce na rozwój to się przeliczy. Dopóki była kadra skandynawska, wszystko działało, doceniano starania. Można się było czegoś nauczyć. Obecnie wszystkie oddziały w Polsce, Trójmiasto, Łódź i Warszawa to wylęgarnia lemingów. Wymiana kierownictwa na polskie czyni to miejsce, świątynia odoracji własnych kolegów. Przemeczyc się rok i spadać. Jeśli Wam zależy na rozwoju, omijać szerokim łukiem. Pozdrawiam

Wiesniak
@Alonso

Awans zależy od tego czy przełożony cie lubi czy nie. Statystyk i rubryczki są najważniejsze, obietnice przy rekrutacji były naprawdę ciekawe. Pozostało z nich nic :(

Ogryzek
@Alonso

Muszę niestety potwierdzić, to co silesia4 i Alonso mówią. Połowa stanowisk, to zarządzający i w Polsce to Polacy. Zarządzający jak wiemy nie pomagają, a jedynie sprawiają, że pod presją się programiści skupić nie mogą, więcej się mylą i szybko się wykruszają. Zaraz po ostatnich zapowiedziach oszczędności i redukcji, zaczęły się przetasowania, aby mniej wygodnych ludzi poprzenosić na bocznicę, aby stamtąd odeszli sami, bez szkody wizerunkowej dla tych, co wspierają biznes. Źle się dzieje w Nordea w Gdańsku i Gdyni. A było tu tak spokojnie przez lata.

Stefan
@Ogryzek

Możesz napisać, czy te przetasowania jak wspominasz, czy redukcje personelu miały wpływ na wynagrodzenie. Nadal jest na takim samym poziomie, czy coś się zmieniło?

Gryzoń
@Stefan

Poprawy żadnej, a coraz gorzej, bo atmosfera pracy robi się nieznośna. Rekrutacje wstrzymane gdy ludzie dają nieustannie nogę z Nordea, więc zadania nie są wykonywane, bo nie ma już wiedzy co, jak, kto i kiedy, a tu wszystko zależy od wszystkiego, więc brak jednej osoby może rozłożyć całe wydanie, a tu takich osób ubyło ostatnio dziesiątki, lub setki. O podwyżkach nie słyszałem, ale myślę że będą, gdy ilość programistów zacznie być krytycznie mała i nie będzie już skąd przerzucać, ale sami raczej nie dadzą i trzeba będzie zagrozić odejściem. Słyszałem, plotkę, że chcą Scrum Majstrów przyuczać do programowania, bo jest ich tu bardzo dużo i mogli by pomóc. Wszystkie nowe projekty są powili wygaszane, gdy dużym wysiłkiem drutuje się archaiki. Ludzie nie robią tego, w czym są efektywnii, a wiele innych rzeczy i często na raz. Pewnie dlatego odchodzą zmęczeni taką pracą.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Józef

Jakie trzeba mieć wykształcenie ,aby się ubiegać o miejsce w firmie?

Dzban
@Józef

Ubiegać się może każdy. Może Pan nawet ubiegać się o fotel prezydenta.

starszy specjalista IT z Gdyni

Pracuje w oddziale Gdynia. Wynagrodzenia rzeczywistoście niższe niż oferuje konkurencja, ale presji nie ma. Praca zdalna zależy od kierownika, ale oficjalnie nie może przekroczyć 50 procent czasu, bo powinno się odnotować każdy dzień w systemie. Z podwyżkami krucho. Dają 3-5 procent pensji brutto raz w roku. To co się wytarguje na początku to już się potem ma z niewielką indeksacja. Praca opiera się na strasznej biurokracji bo ITILa rozdmuchano tutaj do olbrzymich rozmiarów. Każda zmiana musi uzyskać akceptację wielu grup i planowana wg bardzo zapelnionego kalendarza zmian, gdzie wiecej jest dni gdy nie można wdrażać zmiany, niż ją można wdrażać. Każdy jest trybikiem w maszynie, jak to w korporacji i ma bardzo ograniczone uprawnienia. Każda awaria pociąga za sobą konieczność utworzenia incydentu i czekania tydzień na rozwiązanie. Postępy w pracy nie zależą tylko od nas, ale od innych zespołów u których trzeba zamawiać podwykonastwo usług na podstawie zarejestrowanych zleceń w systemie co trwa do 2 tygodni, bo są często zawaleni pracą. Generalnie nie jest tragicznie, bo praca jest w miarę spokojna, ale nie jest zbyt rozwojowa.

lol
@starszy specjalista IT z Gdyni

slabiutkie podwyzki

misiek
@starszy specjalista IT z Gdyni

w warszawie nie ma żadnych nawet inflacyjnych podwyżek i to w IT

Jak się pracuje z ludźmi z Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Pracownik Nordei

Współpracuje super, bo zazwyczaj fajni ludzie ale projekty to porażka

Mariola
@Pracownik Nordei

Tzn, czy moglbys powiedziec cos wiecej na temat projektow?, Slyszalem wlasnie, ze projekty sa fajne.

Miastowy

Czy orietujecie sie jaka jest drabinka placowa mniej wiecej mozecie sie odniesc do tego co ponizej? Service Desk 4-6, 1st line 6-8 2nd line 8-10 3rd line 10-12 programisci mysle ze w zaleznosci od doswiadczenie od 8tys do nawet 20tys i wiecej :)

Miastowy
@Miastowy

chodzi mi zeby ktos z Noreii sie wypowiedzial jak ma taka wiedze o zarobkach:)

sedes
@Miastowy

nie, programiści tam tyle nie mają, nordea płaci kiepsko jak na warszawę.

Wiesniak
@Miastowy

Service Desk 4-6 BRUTTO 1st line 6-8 nie ma czegoś takiego jak 1 linia wsparcia, ta funkcje pełni Service desk 2nd line 8-10 To zależy ile kto wynegocjował, ale wiem, ze przy przejściu z 1 do 2 linii nie ma żadnych podwyżek

Hubert
@sedes

Nie wiem jak w wawie, ale w Gdańsku w Nordea znam 2 ludzi co mają ponad 25k brutto na UOP

zaxxon
@Hubert

pewnie managerowie

Bea

Kiedys jak otwiorzyli Nordee w Polsce było wspaniale. Dobre pensje. Teraz wszyscy się skarżą!

silesia4
@Bea

no bo płace rosną w PL, a w nordei wynagrodzenia nie rosły...

Gucio

cześć, to kilka słów na podstawie roku w Nordea w Warszawie. Generalnie w firmie nie napocisz się za bardzo więc rozważ Nordea w momencie kiedy: 1. Planujesz założyć rodzinę 2. Będziesz budować dom lub robić kapitalny remont 3. Chcesz odpocząć po poprzednio stresującej pracy 4. Nie masz aspiracji na to co dalej chcesz robić - po prostu od wypłaty do wypłaty 5. Chcesz powoli kończyć karierę Korpo na całego - na wszystko proces, próba przepchnięcia czegoś zawsze kończy się eskalacją. Agile - w teorii - procesy zabijają podejście zwinne... Można by dużo fajnych tematów zrobić, ale nie ma zrozumienia po drugiej stronie...skandynawskiej, ale też tej osilosowanej polskiej... Management - co tu dużo mówić - przydało by się więcej świeżości z bardziej dynamicznie rozwijających się firm, bo podejście managerskie kojarzy mi się tylko z koszularzami i eksponowaniem zegarków. Managerowie trochę przez zasiedzenie niestety... Potwierdzam przedmówce, ludzie zatrudniani na kontrakt są niemile widziani - ech takie rzeczy w 21 wieku? Wynagrodzenie ok. 20% niższe niż rynek może zaoferować - a wzrost 0 w stosunku do inflacji - należy awansować - na co wymagania są duże - nie wystarczy tylko robić swoją robotę bardzo dobrze... Generalnie niby kultura feedbacku, ale nikt złego słowa, a nawet takiego, które pomoże się rozwinąć, coś usprawnić, zmienić - Tobie nie powie. Taka kultura... Wszystko zależy od tzw. projektu do którego dostanie się przydział. Zakładam, że są rozwijające i wyzywające i motywujące tematy, ale w moim przypadku generalnie trochę wiało nudą. Ale warto podkreślić jedno - na prawdę fajnych ludzi poznałem i z tego powodu nie żałuje tego roku. Atmosfera w ramach zespołu projektowego i liniowego w Warszawie - świetna!! Reasumując - może w innym etapie, życia nie zwracałbym na to uwagi - obecnie są kwestie ważniejsze tj. rozwój, wyzwania i budowa doświadczenia - tak uzasadniam moją ocenę. Pozdro

noelho

Nordea jest dobra firma na starcie kariery. W większości jest to robota procesowa, która nierzadko bywa jednak uciążliwa i stresująca . Zgodzę się z przedmówcami, ze na dłuższa metę nie warto się tutaj zasiedzieć, jeśli w między czasie nie są rozwijane inne kompetencje. Socjal zapewniają dobry. Warunki pracy nie najgorsze, z home officem bywa roznie w zależności od zespołów. W jednych zespołach jest, a w innych nie ma. I tak samo wyglada sprawa z płatnymi nadgodzinami. Dużo zależy również od tego, gdzie się trafi, bo zespoły maja różne budżety. Ze szkoleniami tez nie jest kolorowo. Głównie są wewnętrzne albo na platformie Udemy, a szkolenia zewnętrzne trafiają się bardzo rzadko. Firma niestety tnie koszty jak się da z uwagi na nadchodząca restrukturyzacje zatrudnienia (głównie w krajach skandynawskich). Polecam ta firmę, jeśli komuś zależy zdobyć pierwsze doświadczenie na chwile. Rok wydaje się optymalny. Jeśli nie idzie za tym rozwój, a tłuczenie tego samego razy 1000 nie warto tutaj dłużej pozostawiać.

ml

Czesc, powiedzcie prosze jak wyglada praca w biznesowych procesach ? Slyszalem jak jest w Lodzi, czy identycznie wyglada sytuacja w Wawie?

Maja

@Seba, czy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce przedstawiła Ci konkretnie powód dlaczego zdecydowała się na zerwanie z Tobą współpracy? Ważne, żebyś pozostawił na tym forum kilka słów w tej kwestii ze względu na osoby, które rozważają zatrudnienie w tym miejscu pracy.

asdf
@Maja

Firma stara sie likwidować kontraktorów i zatrudniać tylko na UoP.

Magda
@asdf

Uop bez kosztow autorskich. Premia roczna smiechu warta, 2k brutto za rok. Brak podwyżek bo wg manadżmentu zarobku są za wysokie. Senior java 14 brutto.... za wysokie :) Firma stawia na hindusów, nie mozesz nic zrobic bo skandynawowie wszelkie inowacje blokuja, zero rozwoju. Stare projekty, technologie.

Bartek

Może wiecie czy firma prowadzi rekrutacje i jeśli to na jakie stanowiska?

Maja

@asdf, to chyba dobrze? Umowa o pracę gwarantuje stabilne zatrudnienie. Rozumiem, że pracujesz w Nordea Bank AB Oddział w Polsce, tak? Jak oceniasz warunki oferowane przez tego pracodawcę? Jeśli ktoś z Was także pracuje w Nordea Bank AB Oddział w Polsce - to zachęcam do podzielenia się swoją opinią na temat tego pracodawcy na forum!

Maja

@M., rozumiem, że pracujesz w Nordea Bank AB Oddział w Polsce. Czy mógłbyś podzielić się z innymi użytkownikami forum swoją opinią na temat pracy w tym miejscu? Zachęcam! @Martyna, a na jakim stanowisku chciałabyś podjąć pracę w Nordea Bank AB Oddział w Polsce. Wysyłałaś już swoje CV do firmy? Jeśli podejmiesz pracę, to nie zapomnij podzielić się swoimi wrażeniami na forum! @Drv, wspominasz o benefitach socjalnych - możesz napisać, jakie dokładnie przysługują pracownikom tej firmy? Myślę, że to ciekawa informacja dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w tym miejscu.

Olek

Może to sprawa nie spełniania oczekiwań pokładanych w pracowniku spowodowała taką decyzję firmy?

Seba
@Olek

nigdy nie rozpocząłem współpracy z nimi - miałem jedynie podpisaną umowę, z której się wycofali, tydzień przed końcem mojej umowy w innej firmie. Dla mnie to jest totalne żenujące, że przechodzisz rekrutacje, rozmawiasz z managerami z Nordea, podpisujesz umowę, składasz wypowiedzenie w firmie gdzie pracujesz, a potem taka "poważna" firma robi takie numery.

M.
@Seba

A nie podpisywałeś umowy przedwstępnej? Bo my wszyscy z zespołu tak. Wtedy nie mogą się ot tak bez konsekwencji wycofać

Martyna

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Podpowiedzcie na jaką umowę można liczyć na początek?

Drv
@Martyna

Tutaj tylko umowa o prace bez kosztów autorskich, jeżeli szukasz b2b to zapomnij oni nie są wstanie pojąć ze można w ten sposób mieć niższe koszty i pracownik więcej zarobi.

seba

Stanowczo odradzam - traktują ludzi jak kartkę papieru. Miałem podpisany kontrakt B2B, podpisałem z nimi umowę i tydzień przed końcem obecnej umowy dostałem informację, że zrywają kontrakt. Postawa godna małej firmy garażowej, a nie "poważnego" Banku. krótko mówiąc: ŻENADA

Maja

@Alina_Manager, czy ktoś konkretnie powiedział Ci o tym, że nie otrzymał do tej pory od Nordea Bank AB wyniku rekrutacji w której brał udział? Czy w tym momencie podpierasz swoją opinię pogłoskami? Rozumiem, że jesteś niezadowolony z postawy działu HR. Ile już oczekujesz na kontakt z nim? Może jeszcze jest szansa, że firma z Tobą go nawiąże w związku z rekrutacją.

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce