Formika Sp. z o.o.

Opinie o Formika Sp. z o.o.

Stradom

Formika ciągle się rozbudowuje a to jest dobry sygnał dla pracowników.Jest perspektywa stabilności pracy. Ogólnie to dobrze sie tu pracuje, fajni ludzie .

Gonzales

Myślę, że Formika ma jakieś nowe kontrakty i chce zwiększyć produkcje. To wydaje się być powodem tak dużego zapotrzebowania na ludzi do pracy. A do tego dochodzi jeszcze sytuacja ogólnego braku ludzi do pracy i firmy wolą mieć ciągle oferty żeby nie zostać bez pracowników?

@Gonzales

Witam, zapraszam Państwa do dokładnego czytania opinii. Jak wcześniej wspominałam firma rozbudowuje się, ze względu na nowe kontrakty i zamówienia. Nasze ogłoszenia są stale aktualizowane na GoWork oraz na Pracuj.pl. Zapraszamy do składania cv na adres: rekrutacja@formika.com.pl. Anna Hrynkiewicz Dyrektor d/s Personalnych

Gomolek

Jaki jest powód, że Formika ma tak długą listę ofert pracy? Jakieś zmiany? Nowe wyzwania pzred firmą? Podzielcie się wiedzą w tym temacie,jeśli ktoś taką ma.

Gryszkin

Słyszałem sporo dobrego o firmie i mam zamiar aplikować. Może ktoś podpowie jak sie tu pracuje, czy jakiś socjal mają?

Gomolek

Co takiego jest w Formice , że maja taka długa listę ofert?

@Gomolek

Posluchaj tak jak w kazdej firmie jest rotacja ludzi, tam jest jak w przeciagu, doslownie jak w supermarkecie lub Centrum Handlowym, przez te drzwi jedni przychodza inni wychodza, mysle, ze jesli szukasz pracy na produkcji to poszukaj ofert pracy za granica, na pewno cos znajdziesz i szybciej i za lepsze pieniadze, smiem stwierdzic, ze sporo postow na tym Forum jest pisane przez sama Formike, moja teza o rotacji znajdzie potwierdzenie z tym, ze do Formika ma swoje busy dla pracownikow, czyli Firma z gory nastawia sie rotacje i zrobila wszystko co mozliwe, zeby moc otrzymywac staly naplyw nowych pracownikow czyli tzw. taniej sily roboczej. KOLOSUS

...
@KOLOSUS

Kolokus , a może masz jakieś namiary na pracę na produkcji za granicą?

@...

Wiesz co, poszukaj dokladnie w Internecie na 100 procent jest mnostwo ofert pracy na produkcji, mozesz umowic sie z pracodawca na interview przez Skypa, ja takich rozmow przeszedl juz z kilkadziesiat, w ten sposob pracodawca moze zobaczyc z kim ma do czynienia. Wiesz w koncu Polska jest w UE.

Grażka

Bardzo fajna firma a do tego aktywna na forum, udziela informacji!!

Eliza

Wiadomo,że rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy wiąże się z ogromnym stresem i emocjami więc może warto podzielić się na forum doświadczeniem z takiej rozmowy.

Staś

Widziałam ostatnio dość długą listę ofert pracy, myślę ,że Formika dobrze prosperuje skoro maja takie zapotrzebowanie.

Edyta

Witam czy są u państwa przyjęcia do pracy na produkcje dla kobiet ,mam doświadczenie w drukarni i czy praca jest przez firmę zatrudnienie ,

@Edyta

Dzień dobry, proszę złożyć aplikację (cv) rozważymy ja pod kątem możliwości zatrudnienia. Kobiety również są zatrudnienie w naszej firmie na wydziale Wycinania. Dział Personalny

Dzień dobry ,CV wysłałam przez e.mila Czekam na informację od firmy ,pozdrawiam

@Dział Personalny

Dzień dobry chciałabym się zapytać czy rozmowy i spotkania to są w grupach czy oddzielnie prowadzone i jak długo czeka się na informację o pracę .Dla kobiet ,Bo wysłałam CV i do dziś nie mam informacji żadnej.pozdrawiam

KOLOSUS

KOLOSUS; Porownajmy koszty zycia, ja w Dortmundzie za wynajem mieszkania 60 metrow kwadratowych z rachunkami juz wliczonymi place 440 euro, do tego na siebie samego wydaje na jedzenie 150 euro, ze srodkami czystosciowymi np: proszek do prania, fryzjer, pasta do zebow, mydlo, dezodorant liczmy jakies plus 50 euro, no i zarabiam wiecej w euro niz zarabialem w PLN w Formice, zalezy od tego gdzie sie kupuje i dodam do tego, ze to 150 euro to nie jest najtansze jedzenie i jeszcze sobie w ramach tych pieniedzy odzywke sobie kupie. W Polsce mamy ceny europejskie, a zarobki wschodnie. W Polsce w ostatnich jakis 15 latach koszty zycia wzrosly tak, ze mamy ceny europejskie i koszty utrzymania sa takie same. Dodam do tego, ze w Polsce zaczelo funkcjonowac super nowoczesne niewolnictwo, polska szlachta nasi "przywodcy" chca znowu wprowadzic zasadnicza sluzbe zasadnicza, dlaczego, bo to wspolgra z Brexitem, jesli mlodzi Polacy tak licznie nie beda wyjezdzac , wiec zostana w kraju, jak zostana w kraju, to beda musieli isc do "wojska" i oczywiscie nasza szlachta zyska tania sile robocza, na kazde zawolanie w razie powodzi, czy innych kataklizmow, 24h na dobe, za to co tylko jakas pasza, a nie jedzenie, no i mizerny zold, i wten sposob nasza szlachta mydli nam oczy i wszystko to gornolotne stwierdzenia i puste slowa i oczywiscie wszystko ukryte pod slowem PATRIOTYZM, ale tak naprawde te dzialania naszej szlachty nic z tym wspolnego nie maja.

Gregor

@KOLOSUS Jak na razie to nie możemy jeszcze porównywać wynagrodzenia w Polsce i w Niemczech . Być moze niedługo zmieni się to. Ogólnie Formika to fajna firma, ale jak wiadomo pracę trzeba lubić a wtedy będzie ok.

@Gregor

do Gregor Jak na razie to nie mozemy porownywac sily nabywczej pieniadza w Polsce , a Niemczech. Co z tego, ze Formka to jak to powiedziales "fajna Firma", skoro pracujac w tej firmie nie starczy Ci pieniedzy na godne zycie i nie mowie tutaj o luksusach, tylko o normalnym zyciu, ostatecznie wszystko sprowadza sie do tego, ze musisz mieszkac z rodzicami, albo gniezdzic sie z rodzina po kilka osob, i Zero szans na samodzielne funkcjonowanie, rozumiem Ciebie Gregor, ze wolisz mieszkac w Polsce. Wiesz, jesli chodzi o prace w Formice to praca na stanowisku operatora wycinarki stosunkowa latwa i przyjemna jesli juz wszystko opanujesz wiadomo, na to trzeba czasu. Nie tylko nie mozna porownac wynagrodzenia w Polsce do wynagrodzenia w Niemczech, ale takze do wynagrodzenia w UK. Jesli chodzi o mnie bylem Jakis czas w UK, ale Niemcy zdecydowanie lepszy kraj, miej rasismu, no i wiadomo, w UK sa duzo wyzsze koszty utrzymania, i w UK to zawsze, a raczej w 90 % przypadkow to agencja i wynarodzenie minimalne, w UK moim zdaniem dla Polakow sie skonczylo, rynek zdecydownie nasycony, no i Anglicy negatywnie nastawieni do Polakow, a i angielskie agencje traktuja Polakow jak scierwo, w Niemczech mniej tego rasizmu, no i te zasilki jak stracisz prace, tak wiec moim zdaniem w Niemczech zawsze masz na to utrzymanie i opieka zdrowotna, dentysta itd. lepsze, no i opieka socjalna, choc Polacy w Niemczech ogolnie pracuje, czasam jak mam na popoludnie i jestem w miescie, to widze kolejke osob arabskiego pochodzenia pod Job Center, aby sie zameldowac po zasilek, ale to juz zupelnie inna historia. CO Z TEGO, ZE FIRMA JEST FAJ, JAK PIENIADZE NIE SA FAJNE !!! W KONCU ZALOZE SIE ZE SZEFOWA NA PEWNO BY NIE ZBIEDNIALA JAK BY RZCILA TROCHE WIECEJ !!! CO JAK CO ONA NA PEWNO MA KASE I NIC SIE JEJ NIE STANIE.

@KOLOSUS

Dzień dobry, Chciałabym się odnieść do wcześniejszych komentarzy i nie mam zamiaru usprawiedliwiać w niczym firmy ani ludzi. Myślę, że w żaden sposób nadal w Polsce nie możemy się porównywać do rynku pracy krajów Europejskich jeśli chodzi o poziom wynagrodzeń jak i poziom życia. Zwróćmy jednak uwagę, że mimo wyższego poziomu wynagrodzeń koszty utrzymania i życia w krajach Europejskich są również inne - wyższe. Między innymi dlatego firmy zagraniczne otwierają swoje zakłady w krajach wschodniej Europy w tym również w Polsce. Nadal ta tendencja istnieje, choć ja sama już spotkałam się z sytuacjami, że firmy przenoszą się jeszcze dalej na wschód, bo Polska zaczyna być za droga pod względem kosztów utrzymania firmy. W naszej firmie kwestia wynagrodzeń jest poufna, staramy się utrzymywać poziom na tyle dobry, aby zapewnić ludziom dobre i godne życie, ale również taki aby mogli spełniać swoje marzenia. Dodatkowo jesteśmy stabilną firmą, godną zaufania pod względem dbałości o pracownika, szanujemy ludzi i dbamy o ich samopoczucie, staramy się pracować z ludźmi , aby czuli, że ich zaangażowanie jest doceniane. To jest duży komfort na który nie każda firma sobie pozwala. Znowu dodam, jest jeszcze cała masa rzeczy, które musimy udoskonalić, ale nie boimy się tego i wiemy, że firma musi się doskonalić. Oczywiście nie zadowolimy Wszystkich, bo każdy ma inne oczekiwania, ale ludzie, którzy się do nas przyłączą mogą liczyć na wsparcie firmy. Pozdrawiam, Dyrektor d/s Personalnych

@Dział Personalny

KOLOSUS : Jesli chodzi o koszty utrzymania i zycia, to sie z tym nie zgadzam. Wiadomo, na przykla Berlin ma wyzsze koszty utrzymania niz na przyklad Dortmund. Ja bym powiedzial, jesli chodzi o Niemcy to raczej Niemcy maja tansze koszty utrzymania, mozna mieszkac jakis 15 km od duzego miasta na jakiejs wiosce i wynajmowac pokoj lub mieszkanie i wtedy koszty beda jeszcze nizsze. To, ze firmy zachodnie przenosza sie do firm to nie jest tak do konca, problem z tym, ze juz do Polski sie tak bardzo nie przenosza to brak ludzi do pracy, brak takze wykwalifikowanej sily roboczej no i wiadomo, Polska staje sie drozsza. Tutaj chcialbym podjac jeszcze jedna kwestie, ktora nie ma nic wspolnego z Formika. Natomiast jesli straci sie prace, to w Niemczech dostaje sie bezrobocie na czas poszukiwania pracy, i sa to pieniadze za, ktore mozna spokojnie przezyc, jest tez wiele instytucji, ktore pomagaja tym biedniejszym, oczywiscie trzeba wiedziec gdzie sie udac. W Polsce czegos takiego nie ma. Rozmawialem z ludzmi, ktorzy siedza tutaj po 30 lat jak nie wiecej, kiedys bylo lepiej, ale sporo narodu sie najechalo teraz do Niemiec: Polacy, Rumuni i Bulgarzy, a ostatnio ludzie z Syrii. Spotkalem sie z przypadkami, ze ludzie wracali do Polski, ale po 2 lub 3 miesiacach byli z powrotem. Nastepna kwestia wynagrodzenia, na zachodzie bo pracowalem w dwoch krajach Anglii i teraz od kilku lat jestem w Niemczech to sie wypowiem, jesli czy to UK czy Niemcy firma poszukuje pracownika na dane stanowskio, w ogloszeniu firma podaje w ponad 90 procent, dodam jeszcze ze tutaj jest to STANDARD stawka minimalna za godzine pracy, albo widelki wynagrodzenia, to tylko jeszcze w Polsce sie tego nie praktykuje, prosze zauwazyc ze firmy ktore poszukuja ludzi sciagaja ludzi z Polski do siebie, tez podaja wysokosc wynagrodzenia. Aha, prosze Pani dodam tylko, ze poki co Polska nalezy do UE.

Gregor

Myślę, że Formika produkuje taki asortyment, który zawsze będzie potrzebny a tym samym pracownicy mają zapewnioną pracę. Spokojna przyszłość jest bardzo ważna.

@Gregor

KOLOSUS Chcialbym wiedziec tylko TERAZ jakie sa widelki, ile moga zarobic nowi pracownicy na przyklad jako Operator wycinarki, i jakie warunki czy przez agencje, czy bezposrednio, czy umowa o prace, czy umowa zlecenia, nie ma mnie w Polsce juz kilka lat, chcialbym miec porownanie Niemcy vs Polska, Zero lania wody, po prostu czyste fakty

do KOLOSUS Widzisz, tak to juz tak jest w Polsce. My "Maluczcy" musimy podrozowac w poszukiwaniu pracy i Ci tak zwani Wielcy nazwe to nasza szlachta nic sobie z tego nie robi, wiadomo elity sie powodzi, mam na mysli te osoby w biurze czy tak zwanych prywaciarzy. Wez pod uwage, ze tacy ludzie jak np. szefowa Formiki, zyja na zupelnie innym poziomie, oni nie potrafia zrozumiec normalnych ludzi, zyja swoim zyciem i uwazaja siebie jako cos lepszego, traktuja nas jak istoty nizszego rzedu. Wez pod uwage Brexit i negocjacje rzadu, a wiekszosc Polakow jest tak zwanymi "zakladnikami". Niestety, zycie to nie bajka

KOLOSUS

Ja juz od kilku lat siedze w Niemczech. Jak dla mnie jakosc zycia wiele wyzsza niz jak w Polsce. Nie wiem nie ma mnie w Polsce. Jestem ciekaw ile taka firma oferuje np. operator wycinarki miesiecznie widelki na poczatek. W Niemczech tez pracuje na produkcji i tez przyuczam ludzi, pracuje pare lat w jednej firmie na przyklad moja prace, ktora powinna mi zajac 8 godzin potrafie zrobic w 5,5 godziny dlatego wlasnie przyuczam ludzi, sam wiem, ze kazdy czlowiek w roznym tempie przyswaja nowe wiadomosci, po drugie to ze sam kiedys wiele razy bylem w pozycji nazwijmy to ucznia, sprawilo, ze jestem BARDZO CIERPLIWY. Sporo firm w Niemczech szkoli w zawodach od poczatku do konca w danym zawodzie i z tego co wiem, kazdy zawod, ma tak zwana swoja TARYFE; czyli np. operator wozka widlowego ok. 11 euro brutto, oczywiscie to minimum na tym stanowisku, czasami moze byc wiecej, piekarz i tak dalej w zaleznosci od Landu, jak bylem w Formice to ta placa raczej byla mizerna oscylowalo to ok. 1300 PLN miesiecznie, czyli placa raczej BARDZO SKAPA. Ciekaw jestem jak to sie finansowo przedstawia, ponad 90 procent firm w Niemczech podaje do publicznej wiadomosci w ogloszeniach ile mozna zarobic za godzine pracy lub widelki wynagrodzenia.

Karol

Fajna firma, znam ją od dawna gdyż tu pracuję. Podoba mi się że dział personalny Formiki jest aktywny na forum. Odpowiadają na pytania i wyjaśniają rożne sytuacje. Może to jest metoda na obecny hejt.

Grażka

Formika to fajna firma, przynajmniej taką słyszałem opinię. Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy w biurze?

KOLOSUS

Pracowalem w Formice i bylo to dawno. Wynagrodzenia przecietne. Robilem na wycinaniu w Raszynie, jak dla mnie problem przyuczyc sie na wycinanie to nie problem, to ludzie, ktorzy tam pracuja pracownicy sa negatywnie nastawieni do nowych pracownikow, po prostu nie rozumieja, ze zeby czegos sie nauczyc to trzeba na to czasu jeden potrzebuje mniej drugi wiecej. Na innych dzialach nie wiem jak jest. Moge tylko sie wypowiedziec na temat stanowiska: Mlodszy operator wycinarki. Generalnie ocena negatywna

@KOLOSUS

Dzień dobry, Odpowiadając na Pana komentarz. Ma Pan rację, musiał Pan pracować naprawdę dawno temu. Nasza firma bardzo się zmieniła, gdyż to na co stawiamy - to ludzie i kultura pracy. Każdy Pracownik ma zapewnione szkolenie i odpowiednie wprowadzenie. Każdy kandydat może obejrzeć miejsce/stanowisko pracy i zobaczyć na własne oczy jak wygląda codzienne życie w fabryce. Podejmując decyzje o przyjściu do naszej firmy staramy się powiedzieć Państwu o wszystkim, nawet o codziennych problemach i kłopotach, których w żadnej firmie uniknąć się nie da. Pokazując stanowisko pracy - mówimy ile czasu każdy człowiek się szkoli , potem pracuje pod nadzorem i ile czasu potrzebuje , żeby samodzielnie stanąć do pracy. Zapraszam osoby zainteresowane - możecie sami wypróbować jak działamy. Pozdrawiam, Anna Hrynkiewicz Dyr. d/s Persoalnych

Małgosia

Witam mam pytanie czy jest dojazd do firmy Formika z Ożarowa Maz bo autobus pierwszy jest o godz.5;27 a zależy mi na stałej pracy ,można się przyjąć prosto do firmy czy trzeba przez agencje pracy

@Małgosia

Dzień dobry, odpowiadam na Pani pytania: 1. posiadamy autobus, ale jeździe z kierunku Warszawa Zachodnia, przez Raszyn, Pruszków do Parzniewa. 2. jeśli chodzi o umówienie się na rozmowę - zapraszam bezpośrednio do firmy. Wcześniej już pisaliśmy : cv można złożyć osobiście na recepcji lub przesłać na adres mailowy: formika@praca.com.pl Dział Personalny

@Dział Personalny

Dzień dobry mam pytanie jak moja znajoma nie miała jak dojechać na spotkanie do państwa firm i chciała podjąć prace przez firmę czy agencje pracy to z tego co wiadomo odmówiliście podjęcia pracy,bo byłam z nią i patrzyłam sie teraz jaki jest dojazd z Pruszkowa owszem jeżdzi autobus do państwa firmy ,czy możecie dać szanse ludziom jak składają CV do pracy ,pozdrawiam .

Aron
@Małgosia

Możesz coś więcej powiedzieć o atmosferze już samej rozmowy kwalifikacyjnej kto był obecny podczas rozmowy oraz czy ludzie byli mili a także jak wygląda zakład czy była na hali produkcyjnej i na jakie stanowisko aplikowała twoja koleżanka.

@Małgosia

Dzień dobry, Każdy może złożyć aplikację (cv) , jeśli chodzi o kandydatów na Wydziały produkcyjne staramy się umawiać na spotkania praktycznie wszystkich kandydatów. Jeśli chodzi o dojazd na rozmowę kwalifikacyjną, to niestety kandydat musi sam dotrzeć do nas do firmy. Jeżeli taka osoba jest zatrudniona , to dojeżdża albo decyduje się na samodzielne dojazdy, albo może korzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez firmę. jest to autobus, który dowozi pracowników na 3 zmiany i jeździ z Warszawy przez Raszyn i Pruszków. Dział Personalny

@Dział Personalny

Dzień dobry z tego co dostała tel.z tzw agencji pracy odmówiliście zatrudnienia w firmie ponieważ nie wstawiła sie koleżanka na spotkanie do was ,ale tam tym razem nie było dojazdu ,teraz owszem jeżdżą autobusy .czy nie możecie dać szansy ludziom ,Ja owszem podjęła bym pracę u was i wysłałam swoje CV Ja mieszkam w Ożarowie Maz ,a koleżanka Edyta jest z Pruszkowa ,i pracowała w drukarni ma doświadczenie na produkcji .Bardzo proszę dajcie szanse na spotkanie i rozmowę .Jak komuś zależy na pracy będzie pracować i na pewno przedzie na rozmowę .pozdrawiam .

Malgosia
@Aron

Dzień dobry koleżanka miała spotkanie ale tam tym razem nie by,lo dojazdu jak formika dzwoniła do niej ,a teraz dojazd jest wiec mogli by dać szanse ale widać nie zależny firmie na ludziach skoro tak postępują ,do Pażniew jest daleko nawet z pod stacji PKP w Pruszkowie teraz jeździ autobus wiec nie było by problemu

@Malgosia

Witam, Chcielibyśmy jeszcze raz poinformować, iż nasz autobus dowozi pracowników na 3 zmiany, na godzinę 6.00, 14.00 i 22.00 do pracy. Do naszej firmy można dojechać komunikacją miejską, gdyż gmina uruchomiła autobus miejski, który krąży na trasie Pruszków - Moszna. Proszę się zorientować w kwestii aktualnego rozkładu jazdy powyższego autobusu, gdyz jak wiemy, ulega on zmianie w różnych momentach. Pozdrawiamy, Zespół HR

@Dział Personalny

Dzień dobry możemy wysłać CV do państwa o ile przyjmujecie kobiety na produkcję ,bo z tego co wiadomo to jakaś pani powiedziała przez tel że ciężka to jest praca dla kobiet wiec jak to jest ,przyjmujecie kobiety czy nie

Czarek

Formika bardzo fajnie przekazuje na forum bieżące informacje!

Stefinek

Co słychać nowego w firmie. Ostatnio nikt nie wpisuje swoich komentarzy a szkoda bo takie opinie oddolne są potrzebne dla innych chętnych do pracy. Zastanawiam się czy firma ma jakieś nowe oferty pracy ponieważ nie mogłem nic znaleźć. Może na forum się dowiem?

Zostaw merytoryczną opinię o Formika Sp. z o.o. - Parzniew

• Jak się pracuje w Formika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formika Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formika Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formika Sp. z o.o.