Formika Sp. z o.o.

Opinie o Formika Sp. z o.o.

kołek

Ojojoj, ale ciekawy oferty pracy... i to: "Przyjazną atmosferę pracy opartą na zaufaniu i szacunku" .... Ale obłuda!!!!!

Ogórek

Ludzie , wy macie być maszynami na każde skinienie Formiki wasz czas pracy ma być w 100% sporzytkowany bo takie są zasady w relacjach w tej firmie to nie koncert życzeń.(usunięte przez administratora)

Kijimwryj

Pracuje tam 3 rok i nędza oprócz tego że kasa jest na czas to nic więcej. Nie szanują pracowników ciągle roszady , fałsz nic nie jest zgodne z tym co było na rozmowie kwalifikacyjnej nawet stawka jest inna niż podali na rozmowie zostanę tam do końca roku i zwijam się Formika to zły pracodawca

NĘDZA

Żal Mi Darka widzę co z Nim robią wszyscy Ci co są jego przełożonymi , To samo zrobili Sałajowi Urbańskiemu teraz Darka to spotka utrata stanowiska no cóż Mróweczka jest okrutna to chyba najgorszy pracodawcą jaki może być w okolicach Warszawy można Mrówkę porównać do Fano czyli totalny brak szacunku i wyzysk Jurek nigdy by się na takie traktowanie ludzi nie zgodził, Był szalony ale szefem był dobrym

racja
@NĘDZA

No faktycznie to Fano to jakies (usunięte przez administratora) A może to corka spółka mróweczki? A z mrowka to jest tak, ze wielu pracownikow ma male dzieci i blisko do pracy, złobka, przedszkola, szkoły. Mowią, ze gdy tylko dzieciaki podrosną to oni stad (usunięte przez administratora)bo takiego braku szacunku to nie zniosą. Sa fajni pracownicy ale wielu sie boi tych na gorze... tez szukam, bo ... ich wie, co knuja za plecami kazdego pracownika. Nie wiem, co sobie p. Jerzy mysli patrzac na to co sie tutaj dzieje. Pamietacie jak wywalili ta po covidzie? Starsi pracownicy pamiętają jak co poniektórzy byli kiedyś nieopierzeni a teraz wielkie prezesy i panniska. Bardzo smutne to wszystko.

Bbb

Trudno jak zdjęty Topor zostanie to Ja odejdę po 7 latach , (usunięte przez administratora)

bbb
@Bbb

Jeżeli to zrobią to i Ja po 7 latach pracy odejdę bo ta firma to fałsz zakłamanie szykanowanie itp...

Azazel

A może i dobrze niech go zamiotą , Wiatr odnowy kogoś nowego przywieje na stanowisko ...

Rudy 102

Szkoda chłopa jeżeli tak z nim postąpią, a wiadomo że jeżeli plotki już chodzą to tak będzie . Ta firma jest dnem dna i najgorszym szlamem

El Dingoss

Byli by szaleńcami gdyby tak postąpili z DT , Gościu oddaje siebie firmie w 100% urlopu to chyba że 3 lata nie widział... Farsa , ale cóż po tych ,,Prezesach" to nic nie wiadomo mogą go zdjąć jak wspomnianego Jędrusia

MR JOHN
@El Dingoss

Jak to Pan G mówi niema ludzi niezastąpionych , więc coś prawdy może w tym być ze Darek skończy na banicji tam się cuda dzieją to koszmar nie firma

nie ma
@MR JOHN

firm i pracodawców niezastapionych

Prawda

Darek to czolowa postac w dziale druku i nie tylko , swietny kierownik , dobry kolega - nikt go z niczego nie zdejmie. Ta plotka Ci nie wyjdzie Bubek ale probuj dalej .

Timi

W każdej ploteczce ziarnko prawdy jest słyszy się co nie co w kuluarach , A wpisy typu ,,Prawda" to dzieło jakiegoś trojan który pod Darkiem kopie dołki...

Mark

Dzień Dobry. Może ktoś powiedzieć lub podzielić się informacją ile zarabia drukarz fleksograficzny w tym zakładzie? Bo nie wiem czy jest sens aplikować.

Ala

Karol
@Ala

Podana przez Ciebie kwota jest brutto, czy netto? Jeżeli możesz, to napisz również, czy pracownicy zatrudnieni na stanowisku drukarzy poza wynagrodzeniem mogą liczyć również na ewentualne pozapłacowe dodatki. Będę wdzięczny za kolejne informacje związane z firmą Formika.

Agnieszka

Skoro podana przez Ciebie kwota jest netto to trzeba przyznać, że pracodawca ten oferuje swoim pracownikom pensję na godnym poziomie. Jestem niemal w stu procentach przekonana, iż wiele osób zechce teraz aplikować do firmy Formika. A jak wygląda tam kwestia związana z rozwojem zawodowym? Czy ten pracodawca je umożliwia?

Byłem
@Agnieszka

3500 to zarabia pomocnik w Warszawie. No nic szukajcie dalej drukarzy.

Witaj, zawsze jest sens aplikować :) zapraszamy na rozmowę. Dział Personalny

@Mark

tyle to jest na rękę w DOK - tak było w moim przypadku

@3500

DOK - to Dział Obsługi Klienta - rozstrzał był nieprawdopodobny... nierówne traktowanie...

To ja
@3500

A Ty dalej tu? Firma płaci za zaangażowanie i nabywane umiejętności, za 'ja to zrobię, ja to ogarnę, tak tak, ja wiem" to chyba nawet w Biedronce nie zapłacą, jeśli za słowami nie pójdą czyny. Rozstrzał jest zarówno w zarobkach jak i w umiejętnościach, jedno uzależnione od drugiego, proste.

@Agnieszka

Taa... aplikują aż się ściany trzęsą :D :D :D, a tak na marginesie to gdyby tak ludzie do tej firmy walili to nie było by potrzeby naciskać na pracowników by pisali pozytywne opinie. Prawda pani Agnieszko???

@Agnieszka

piękna odpowiedź p Agnieszko - ładowanie pozytywów, a kasowanie negatywów...

@To ja

"To ja" - czy rozumiesz co piszesz? "Firma płaci za zaangażowanie i nabywane umiejętności..." tzn, że na wejściu od razu zna moje umiejętności? Nie! Było niesprawiedliwie co do wynagrodzenia netto, premii i umów o pracę. Było wyciszanie pracowników by inni nie dowiedzieli się innych rzeczy. Była hierarchia pracownicza. Ktoś ze szczebla powiedzmy średniego nagle awansował na wysokie miejsce i zaczał wymądrzać się... A dużo dzięki znajomościom.

AG
@do kadr

Witam, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Zapraszam na spotkanie. Pozdrawiam

Me
@AG

O właśnie, ciekawe, czy ktokolwiek miałby na tyle dużo odwagi, żeby powiedzieć wprost, co myśli i pisze na GoWork :) a tutaj każdy myśli (słowo klucz), że jest anonimowy :) najlepiej zacząć od siebie i swoją pracą i zaangażowaniem pokazać, ile się potrafi. Rynek się zmienia, można szukać nowych wyzwań za większe pieniądze w innym miejscu, a można zostać, udowodnić swoje zaangażowanie i poziom wiedzy i powalczyć o więcej :)

you
@Me

No oczywiście, że każdy "myśli", że jest anonimowy ;) ale mówienie prawdy źle się kończy w Formice - tu nie ma tego prawdziwego feedbacku - to tylko pozory, nie ma walki o pracownika, jest udawanie że nie ma tematu, że czegoś nie było, że nie warto, a po co, kręcenie oczami, zobaczymy, faworyzowanie tylko konkretnych pracowników. A po pewnym czasie przeginania ten olewany pracownik zwyczajnie traci chęć do tej firmy i zmienia miejsce pracy tylko na lepsze :) Nikt nie jest anonimowy... tak samo jak wiadomo kto usuwa (słowa klucze) niewygodne posty, stwierdzenia, wyrażenia, słowa.

siedz cicho
@Me

W tej firmie nie mozna szczerze ze soba rozmaiwac. Nie mozna powiedziec prawdy ani niczego zasugerowac. Jak pewna zwolniona osoba powiedziala - siedz cicho i rob swoje. Poza tym sa osoby uprzywilejowane, ktore moga mowic co chca i nic im sie nie dzieje.

siedz cicho
@AG

z wami nie da sie rozmawiac - nie mozna - nie sluchacie a kombinujecie i potem ukrywacie to co jest wam niewygodne - czasmi wysatrczy spojrzec na czlowieka

ok 26 pln na godzinę brutto

@Me

Można też pracowac udowadniać i nic nie dostać jeśli się mówi niewygodne rzeczy i nie klaskac tym, którym się powinno klaskac się klaskać by dostać uznanie Bez sensu Feedback jest prezentem, ale nie dla kadry rządzącej niestety.

for123

Dzień Dobry, Jak w większości przypadków opinie piszą głownie osoby niezadowolone. Natomiast dużo pracowników jest z pewnością zadowolonych. Pensja zawsze na czas, ZFSS, opieka medyczna,. Ponadto w firmie pracuje dużo wieloletnich pracowników. Nowi mogą liczyć na większe zarobki od tych co już pracują jakiś czas. Myślę, ze jedynie to może być minusem. Miejmy nadzieję, ze to jednak zmieni.

@for123

Pensja na czas to obowiązek pracodawcy jeśli nie jest na czas wchodzi PIP proste, opieka medyczna jest wszędzie, więc o czym mowa

for456
@for123

Ha ha! :D No kurcze faktycznie super! :D Najlepsza firma w Polsce! :D To, co Formika daje, to oferują inne firmy! I przede wszystkim umowy na czas nieokreślony! No to ci wieloletni pracownicy to muszą mieć istny raj tam - jeśli nowy pracownik administracyjny dostaje na rękę niecałe 3500.

zapomniany

No o mnie zapomnieli nie tylko przy pensji, ale i w innych kwestiach... "o zapomnieliśmy.... ale jak? hm?"

hm

ojojoj, no ale kultura i niszczyciele komunikacji..

@for123

A może należałoby opublikować ankietę satysfakcji pracowników a nie mydlić tu oczy jak jest cudownie? To pokazuje jak jest w firmie naprawdę a niektóre komentarze były naprawdę w punkt

@for123

to qurka jak wytłumaczyc ze wiekszość pierwszą rzecz jaką chwyta po rozpoczęciu wekendu to butla piwa, a jaki kolwiek głos z pytaniami rozbijany jest prostymi socjotechnikami. pozdro la qmatych :D

Czy Formika Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

ktoś

Kto pierwszy ten lepszy,więc często urlop letni warto rezerwować już na początku roku.

co do urlopów

tak, niestety, ten 1 ten lepszy... niektórzy z gory ustawiają wszystkie urlopy, zaklepują długie weekendy, są zwyczajnymi egoistami - i zawsze ta sama ironiczna mowa trawa - "kto pierwszy ten lepszy"

nick

Czasem narzuca a czasem po prostu udziela tylko wtedy kiedy to im pasuje :) ale na przykład z urlopami na żądanie jest problem, bo taki wniosek zwykle wypisywany post factum musi zostać "uznany" :D , a zwykle nie jest. W takim przypadku mamy nieusprawiedliwioną nie obecność i zabraną dniówkę oraz pół premii.

Edzia

Hej warto przyjacbsie do pracy ns produkcje ,bo czytam opinie i sama nie wiem ,jeździ tsm autobus ,bo zbtego co wiem to ciężko die dostać tam,bez transportu,

xyz
@Edzia

Zależy na co się nastawiasz i na jaką kasę

abc
@Edzia

Ja odradzam te firme. Tylko na poczatku wszystko pieknie, poxniej jest masakra.

@xyz

Na dzial produkcja i stsla pracę a nie po 2 miesiącach zwolnienia z pracy,a kasa to na reke 2800-3200? Czy mniej,

xyz
@Edzia

Zależnie od tzw.wyrobionej premii ale 3200 to raczej ciężko dojść no chyba że z nadgodzinami które raz są,a raz nie ma

@abc

niestety ale to prawda... :(

...
@Edzia

3500 było w obsłudze klienta... wyzysk...

@...

Widać że nie polecacie tej drukarni ,Ok szukam pracy pozdrawiam

@Edzia

Zaraz wykasują Two wpis... moi mój też, jak innych co pisali ze negatywne są (usunięte przez administratora).. uciekaj, gdzie tylko możesz, jak najdalej stąd! Tu jest tylko POZORNIE milusio! I zapieprz nie z tej ziemi i ciągle mowa "że brakuje pieniążków" - gdy ktoś używa takich zdrobnień, to wiadomo, że jest sknerą!

To nie gowork tylko dział HR we firmie

do kadr

PRZESTAŃCIE USUWAĆ NEGATYWNE POSTY O WAS!

@do kadr

Witaj, (usunięte przez administratora) a i tak ranking 2,5/5. (usunięte przez administratora) pewnie max 1/5. Żal co się stało z tą firmą w ciągu ostatnich kilku lat. Firmę tworzą pracownicy, a wielu kluczowych odeszło, bo nie mogli patrzec na to, co się tam dzieje.

@do kadr

ale usuwacie, ale kasujecie...

usuwacie

ale niektórzy robią zrzuty...

(usunięte przez administratora) i tak ranking nie powala bo jest 2,5/5, a gdyby nie kasowali pewnie by było 1/5 Żenujace jest to Wasze usuwanie wpisów. Co w tym powyżej jest obraźliwe badz niezgodne z regulaminem? A prawda boli......no tak....

adyd

Co się dzieje z Formiką widzę ,że tu wszystkich pracowników poszukujecie.............. aż wstyd

Ufoludek
@adyd

Niedługo połowa załogi będzie z Ukrainy. Mają lepszy start niż Polacy w tej firmie.

Ala
@adyd

Pewnie dlatego że dużo płacą ha ha.

@adyd

Witaj, poszukujemy stale pracowników, ponieważ rozbudowaliśmy zakład, Firma stale się rozwija, stąd zapotrzebowanie na większą liczbę osób, które dołączą do zespołu Formiki.

Kto to
@Formika Sp. z o.o.

Poszukujecie pracowników bo z każdego działu ludzie się zwalniaja a nie ze zakład się rozbudowal. Podejście do pracownika poniżej jakiejkolwiek normy. A pracownicy zarabiają na was wiec wiecej szacunku dla drugiej osoby. Jeśli nie zmienicie Państwo polityki firmy to nie bedzie miał kto dla was pracować. Odradzam aplikowanie pierw są obietnice a później duże rozczarowanie. Dzieki państwa powiedzeniu rozwijam sie juz poza strukturami firmy:) Pozdrawiam serdecznie

@Kto to

Dzień dobry, tak jak wielokrotnie wspominaliśmy, Firma w ostatnich miesiącach bardzo szybko się rozwijała i rozwija nadal, stąd poszukiwanie nowych pracowników. Nasza kultura organizacyjna opiera się przede wszystkim na szacunku i cenimy zaangażowanie. Wszelkie konflikty czy nieporozumienia wyjaśniamy ze sobą od razu, rozmawiając i szukając rozwiązań. Bardzo istotne jest, aby wszystkie problemy zgłaszać swojemu bezpośredniemu przełożonemu. Od dłuższego czasu wprowadzamy w naszej Firmie również kulturę feedbacku, uczymy się dawać sobie wzajemnie informację zwrotną, również tę negatywną. Dlatego tak ważna jest rozmowa od razu na tematy trudne, aby później nie było niepotrzebnych nieporozumień. Dział Personalny

AMAZO
@Formika Sp. z o.o.

Chodzi tutaj o cos innego, w kazdej wiekszej firmie jest pewna stala grupa pracownikow i chodzi o to, czy nowa osoba zostanie zaakceptowana przez innych pracownikow ogolem, z drugiej strony wszedzie sie na pewne sprawy przymyka oko, wszedzie sa jakies niedociagniecia i tutaj juz niestety pracodawca malo moze zrobic.

Artek
@Ufoludek

Ostatnio jeden się przyznał że jako pomocnik drukarza zarabia 2200. Powiedział że za takie pieniądze nie będzie pracował :)

Hanna
@Artek

@Artek Na forum GoWork.pl wypowiadamy się na temat warunków zatrudnienia w Formika Sp. z o.o.. Miłe widziane są potwierdzone wypowiedzi osób, które pracowały bądź pracują w tej firmie. Kwestia wynagrodzenia jest jakby najważniejsza, wiemy już że wynosi ona 2200 na stanowisku pomocnika drukarza. A czy istnieje coś takiego w tej firmie jak benefity pozapłacowe? Opieka medyczna, karty sportowe?

@Kto to

Potwierdzam. Doswiadczam i planuje odejscie... A bedzie duuuuuuze zaskoczenie gdy JA odejde... Nie taka Formika cudowna jak sie wydaje...

Ktoś
@pracownik

Nawet trzymać Cię nie będą bo chyba nawet nie mają czym...

prawda
@Ktoś

musza miec na nowe auta i podroze

Były pracownik z dłu
@adyd

Się rozwijają a w rzeczywistości szukają ludzi bo starzy pracownicy rzucają papierami

Nicki

Niech firma wyrówna płace do płac rynkowych... bo zarabianie 4tys. a 7tys.brutto to spora różnica. Za moment wypadniecie z rynku konkurencyjnego. A może jeszcze mówicie, że jesteście firmą międzynarodową ????????

@Nicki

tak, wynagrodzenie jest smieszne... a wymagania co do pracy i ilosc tej pracy... a niech mróweczki pracuja w pocie czola. To zadna wielka firma miedzynarodowa. Zwykla prywatna firma. Wyzysk nie z tej ziemi... co tera robia z pracownikami... moze ostatnie zwolnienia daly ludziom do myslenia wreszcie...

Były pracownik z długim stażem
@tymczasem

Mróweczki.....Oj tak w końcu nazwa zobowiązuje a "Formica " znaczy mrówka po łacinie. Można pracować jak mrowka ale w pracy liczy się też atmosfera, w końcu spędza się w niej tyle czasu. A atmosfera w Formice jest beznadziejna. Skończyły się czasy, że się człowiek cieszył ze ma pracę i całuje stopy pracodawcy ...liczy się też komfort i stan w jakim pracownik wraca do domu. Poza tą firmą istnieje życie na szczęście i praca również....

Czy pracownicy w Formika Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

???

Zalezy. Jest albo zmowa milczenia i strach przed zwolnieniem,, albo ta fima to jeden wielki fałsz.

jestem

jasne, że się dogadują. Nie trzeba się ze wszystkimi przyjaźnić, ale ludzie w większości lubią się nawzajem i utrzymują jakieś relacje również poza pracą.

tymczasem

roznie - sa osoby bardzo ok, ale sa tez zwykle... ktore ciąąąąąąąąąąąąąle pouczaja innych, ale ciagle...... nie tak, tak, a tak, ja mam racje, moja krowa, wrecz potrafia bardzo niemilo potraktowac i dopowadzic do placzu... a najlepsze sa te, ktore mysla ze niewiadomo kim sa (i co te osoby tu robią??? powinny byc prezesami albo tej albo innej firmy) serio niektorzy sa bardzo niemili, obrazają, ublizaja, wysmiewaja wiedze czyjąś, potrafią .... slownie. Jeszcze minka i foch i gotowe.

First

Są grupki ludzi. Wpasujesz sie jest zabawa. Inaczej - nie licz na nic.

nick

Stare grupy rządzą... podobasz się to i zostajesz... bardzo to przykre, jak wspolpracownicy mogą wzajemnie się traktować... :(

Czy Formika Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

byłem

dzieciaku - byłem i widziałem. uciekaj, bo ci mozg zlasuja - chociaz z drugiej strony sponiewieranie przez to (usunięte przez administratora) moze cie zahartowac

nick

nie marnuj czasu dla tej firmy, tylko Cie wykorzystają - zreszta jaki tu staz można odbywać...

AZAZEL

Moja opinia jest taka.Formika jest trudną firmą ,jak wiele innych firm na rynku.Najwazniejsze jest to dają stabilną pracę , stabilną dla ludzi niebojących się pracy.Wynagrodzenia może nie są z najwyższej półki ,ale i nie są z najniższej.Od czasu do czasu zachodzą jakieś zmiany płacowe,ale w dzisiejszych czasach w większości firm takie praktyki się stosuje.W zamian za to nie dostajesz niczego pod stołem ,wszystko jest odprowadzane od faktycznego dochodu jaki się uzyskało.Krotko mówiąc Formika nie jest dla obiboków ,tylko dla ludzi chcących się angażować w to co firma produkuje. Można wiele szukać wad ,ale też są i zalety w tej firmie. Takie czasy , taki rynek , większość firm średnich na naszym rynku ma podobne problemy.

A ja

Kiedyś byłem tam na rozmowie fajny kierownik fajny prezes ALE jak wychodziłem po spotkaniu a był to piątek 16.00 to biura dalej pracowały z szałem w oczach jakby to była środa rano ha ha ha w takich firmach się nie robi dzięki baj baj

@A ja

to je tak... brakuje ci 5 min do wyjsi to pytaja 'a dlaczego tak?' masz godzine nadgodzin bo akurat tak wypadlo - siedza cicho... zyc nie umierac ... hej hej!

Zostaw merytoryczną opinię o Formika Sp. z o.o. - Parzniew

• Jak się pracuje w Formika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formika Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formika Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formika Sp. z o.o.