Formika Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Formika Sp. z o.o.

Pytanie
 Pytanie

Czy Formika Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

ktoś
@Pytanie

Kto pierwszy ten lepszy,więc często urlop letni warto rezerwować już na początku roku.

co do urlopów
Były pracownik
@Pytanie

tak, niestety, ten 1 ten lepszy... niektórzy z gory ustawiają wszystkie urlopy, zaklepują długie weekendy, są zwyczajnymi egoistami - i zawsze ta sama ironiczna mowa trawa - "kto pierwszy ten lepszy"

nick Nowy wpis
Pracownik
@Pytanie

Czasem narzuca a czasem po prostu udziela tylko wtedy kiedy to im pasuje :) ale na przykład z urlopami na żądanie jest problem, bo taki wniosek zwykle wypisywany post factum musi zostać "uznany" :D , a zwykle nie jest. W takim przypadku mamy nieusprawiedliwioną nie obecność i zabraną dniówkę oraz pół premii.

Mark

Dzień Dobry. Może ktoś powiedzieć lub podzielić się informacją ile zarabia drukarz fleksograficzny w tym zakładzie? Bo nie wiem czy jest sens aplikować.

Ala
@Mark

3500

Karol
@Ala

Podana przez Ciebie kwota jest brutto, czy netto? Jeżeli możesz, to napisz również, czy pracownicy zatrudnieni na stanowisku drukarzy poza wynagrodzeniem mogą liczyć również na ewentualne pozapłacowe dodatki. Będę wdzięczny za kolejne informacje związane z firmą Formika.

Agnieszka

Skoro podana przez Ciebie kwota jest netto to trzeba przyznać, że pracodawca ten oferuje swoim pracownikom pensję na godnym poziomie. Jestem niemal w stu procentach przekonana, iż wiele osób zechce teraz aplikować do firmy Formika. A jak wygląda tam kwestia związana z rozwojem zawodowym? Czy ten pracodawca je umożliwia?

10
Byłem
@Agnieszka

3500 to zarabia pomocnik w Warszawie. No nic szukajcie dalej drukarzy.

4

Pracodawca

@Mark

Witaj, zawsze jest sens aplikować :) zapraszamy na rozmowę. Dział Personalny

3500
Były pracownik
@Mark

tyle to jest na rękę w DOK - tak było w moim przypadku

2
3500
Były pracownik
@3500

DOK - to Dział Obsługi Klienta - rozstrzał był nieprawdopodobny... nierówne traktowanie...

2
To ja Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@3500

A Ty dalej tu? Firma płaci za zaangażowanie i nabywane umiejętności, za 'ja to zrobię, ja to ogarnę, tak tak, ja wiem" to chyba nawet w Biedronce nie zapłacą, jeśli za słowami nie pójdą czyny. Rozstrzał jest zarówno w zarobkach jak i w umiejętnościach, jedno uzależnione od drugiego, proste.

3
nick Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie
@Agnieszka

Taa... aplikują aż się ściany trzęsą :D :D :D, a tak na marginesie to gdyby tak ludzie do tej firmy walili to nie było by potrzeby naciskać na pracowników by pisali pozytywne opinie. Prawda pani Agnieszko???

Edzia
Kandydat

Hej warto przyjacbsie do pracy ns produkcje ,bo czytam opinie i sama nie wiem ,jeździ tsm autobus ,bo zbtego co wiem to ciężko die dostać tam,bez transportu,

xyz
Były pracownik
@Edzia

Zależy na co się nastawiasz i na jaką kasę

abc
Pracownik
@Edzia

Ja odradzam te firme. Tylko na poczatku wszystko pieknie, poxniej jest masakra.

4
Edzia
Kandydat
 Pytanie
@xyz

Na dzial produkcja i stsla pracę a nie po 2 miesiącach zwolnienia z pracy,a kasa to na reke 2800-3200? Czy mniej,

xyz
Były pracownik
@Edzia

Zależnie od tzw.wyrobionej premii ale 3200 to raczej ciężko dojść no chyba że z nadgodzinami które raz są,a raz nie ma

nick
Pracownik
@abc

niestety ale to prawda... :(

...
Były pracownik
@Edzia

3500 było w obsłudze klienta... wyzysk...

2
Edzia
Klient
@...

Widać że nie polecacie tej drukarni ,Ok szukam pracy pozdrawiam

. Nowy wpis
Pracownik
@Edzia

Zaraz wykasują Two wpis... moi mój też, jak innych co pisali ze negatywne są (usunięte przez administratora).. uciekaj, gdzie tylko możesz, jak najdalej stąd! Tu jest tylko POZORNIE milusio! I zapieprz nie z tej ziemi i ciągle mowa "że brakuje pieniążków" - gdy ktoś używa takich zdrobnień, to wiadomo, że jest sknerą!

anonim
Pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Były pracownik
Były pracownik

To nie gowork tylko dział HR we firmie

11
do kadr
Pracownik
@Były pracownik

PRZESTAŃCIE USUWAĆ NEGATYWNE POSTY O WAS!

3
Były pracownik
Były pracownik
@do kadr

Witaj, (usunięte przez administratora) a i tak ranking 2,5/5. (usunięte przez administratora) pewnie max 1/5. Żal co się stało z tą firmą w ciągu ostatnich kilku lat. Firmę tworzą pracownicy, a wielu kluczowych odeszło, bo nie mogli patrzec na to, co się tam dzieje.

6
do kadr
Były pracownik
@do kadr

ale usuwacie, ale kasujecie...

4
usuwacie
Były pracownik
@Były pracownik

ale niektórzy robią zrzuty...

Były pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Były pracownik

(usunięte przez administratora) i tak ranking nie powala bo jest 2,5/5, a gdyby nie kasowali pewnie by było 1/5 Żenujace jest to Wasze usuwanie wpisów. Co w tym powyżej jest obraźliwe badz niezgodne z regulaminem? A prawda boli......no tak....

5
Pracownik
Pracownik

Zwalniają ludzi w podstępny sposób. Przełożony wzywa na rzekomo zwykłą rozmowę, prowadzi do pokoju gdzie czekają juz kadry i zmuszają do podpisania wypowiedzenia. Zwalniają z dnia na dzień, z godziny na godzinę, z minuty na minutę (nawet dziewczynę po wypadku). Tak zwolnili juz kilka osób w ciągu roku. Ostatnio pracownika na L4, który zachorował na Covida i przyniósł go własnie z Formiki. Skutecznie zastraszają pracowników, próbuja potem ukryć ten fakt.

29

Pracodawca

@Pracownik

Pracowniku, rozumiemy, że zakończenie stosunku pracy może wywoływać negatywne emocje, jednakże chcielibyśmy podkreślić, że w Formice obowiązują standardy zatrudniania i zwalniania pracowników. Zanim podejmiemy decyzję o rozstaniu się z pracownikiem, planujemy działania zmierzające do wdrożenia planu naprawczego oraz konsultujemy go z pracownikiem. Czasami jednak zmuszeni jesteśmy do podjęcia trudnej decyzji o zakończeniu współpracy ale zawsze jest ona podyktowana ogólną oceną pracownika. W Formikowym zespole pracuje przeszło 260 osób, wśród których są zarówno pracownicy z długoletnim stażem pracy oraz Ci, którzy powrócili do nas. Pracownicy doceniają stabilność zatrudnienia, wdrożone standardy a także oferowane benefity. W trosce o Naszych pracowników wdrożyliśmy także procedurę Covid-19 oraz zapewniamy niezbędne środki bezpieczeństwa. W Formice obowiązują transparentne systemy wynagradzania. Systemy premiowe, oparte są o realizację wyznaczonych celów, natomiast systemy podwyżkowe uzależnione są od indywidualnej oceny pracownika. Pracownikom z którymi nasze drogi się rozeszły życzymy realizacji i sukcesów na polu zawodowym. Dział Personalny

zbulwersowana
Pracownik
 Pytanie
@Formika Sp. z o.o.

To jest opinia kadr. - jak zawsze - bo firma musi dbac o wizerunek by go ratować. To jest mydlenie oczu. To co tu piszecie jest nieprawda i coraz więcej pracowników to widzi... coraz wiecej zadaje pytanie - co tu sie dzieje??? Nie ma stabilnosci zatrudnienia. O stabilności mogą mowic zasiedzeni i znajomi kierownictwa... Bo w każdej chwili mogą zostać tak wywaleni... Boja się cokolwiek powiedzieć, bo boja sie zwolnienia. Tez nie moge pogodzic sie z tym jak traktujecie ludzi, a potem udajecie ze wszystko jest dobrze... i probujecie wmowic ze wszytko jest dobre. Tu nikt nie pewin niczego - co do tego zabezpieczenia sanitarnego... nie jest tak pieknie...

17
Jestem
Były pracownik
@zbulwersowana

Myślę, że najlepiej podsumowania zacząć od siebie. Można zrozumieć żal i rozgoryczenie, ale wystarczy spojrzeć na długoletnich pracowników, nie są to osoby, które są tam za ładne oczy. To osoby, które wyróżnia ogromne doświadczenie, wiedza, chęć poszerzania swoich horyzontów w firmie, przejmowanie dodatkowych obszarów/obowiązków, żeby się rozwijać, a to przekłada się na rewelacyjne wyniki. To osoby, które są gotowe do podejmowania samodzielnie trudnych decyzji, działają sprawnie. Nie każdy odnajdzie się w tak dynamicznym schemacie, w jakim działa formika. Tutaj nie ma nudy, a przy odrobinie wysiłku praca może przynosić ogromną satysfakcję i można poczuć się docenionym. Firma musi patrzeć na realne wyniki i rozwój każdego pracownika.

5
Lala
Były pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Masz rację dziwne rzeczy tu się dzieją . Jeśli pozwalają na to właściciele no to git .O czymś to świadczy .Firma jak każda jeśli jest kierowana nie odpowiedzialnymi ludźmi to tak wlasnie kończy brakiem osób do pracy. Firma opiera się praktycznie na ludziach którzy pracują tu dość długo co nie którzy chyba po żłobku tu przyśli bo pusto w głowie że hej .Jak ktoś może zarządzać jakimś działem jeśli jego doświadczenie to tylko ta praca???

20
???
Pracownik
 Pytanie
@Lala

To kogo znow wywalili? :D Ta firma to smiech... oj cza uciekac... nie takie firmy padały podczas pandemii...

1
123
Pracownik
@Pracownik

Tak, faktycznie tak zwalniają - była fala odejśc bo pracownicy nie mogli pogodzic sie z tym, co firma robila, (i na co komu pozwalali) a teraz sa zwolnienia na zasadzie nie wiesz kiedy, kto i jak...

16
Migdal
Były pracownik
@Pracownik

Kim trzeba być żeby tak kłamać. Skończyły się kawki i ploteczki i to jest problem . Hehe ...

6
bla bla bla
Pracownik
@Migdal

kto pil to pil, kto plotkowal ten plotkowal... tak, ten wie...

Kalt
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Dlaczego wprowadzasz w błąd? Nikt nie zwolnił dziewczyny po wypadku, formika czekała na "dziewczynę po wypadku" kilka miesięcy, żeby mogła tu w ogóle pracować.

26
Prawda
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Jak bardzo trzeba mieć zakrzywiony światopogląd? Swoj światopogląd? To nie jest koncert życzeń, „tu” - czyli w dorosłym świecie, w biznesie nie ma się 8żyć, tym bardziej jeśli dostaje się kilkukrotnie szansę na poprawę błędów i nie wykorzystuje się ten szansy, bo po prostu nie powiedziało się przed lustrem do siebie „to nie jest praca dla mnie”? Nikt nie ma o to pretensji, nie każdy jest zdolny do każdej pracy, trzeba mieć po prostu predyspozycje i albo się je ma albo nie. Czasami trzeba umieć z twarzą pozbierać się po swojej wewnętrznej porażce, uderzyć się w pierś, zreflektować i nie obwiniać nikogo za swoje czyny, słowa, błędy i poczynania. Już na pewno nie pracodawcę. Bo przecież pracodawca nie zmusi i nie podejmie za pracownika decyzji „to jest dla mnie” albo po prostu nie. Pracodawca mimo błędów popełnianych przez pracownika ma za zadanie wesprzeć, zmotywować, pomoc się rozwijać, ale co jeśli taki pracownik po prostu nie chce się rozwijać? Weź Ty człowieku - który piszesz te wszystkie brednie spójrz po prostu w lustro jeśli masz odwagę - za te wszystkie oszczerstwa, kłamstwa, wyssane z powietrza nieprofesjonalne epitety - zrób sobie rachunek sumienia i zachowaj choć odrobine klasy. To jest życie i czas iść do przodu.

8
szeregowy
Pracownik
@Migdal

hm... nie ma czasu na kawki i ploteczki

szeregowy
Pracownik
 Pytanie
@Prawda

yyyyy? te , ęteligencyja formikowska - to ja juz umiem czytać ze zrozumieniem....

Prawda
Pracownik
@Migdal

najbardziej lubie patrzec jak zbieracie sie tam na gorze przy kawusi i gadacie i gadacie i czas plynie sobie blogo

prawda
Pracownik
@zbulwersowana

tak ludzie sie boja bo nie wiedza komu maja ufac - niestety ale tak jest i kadry moga pieknie wszystko opisywac ale ludzie boja sie ze soba rozmawiac.- covid powoli sie wycisza i mroweczka zacznie tracic pracownikow, bo maja dosyc takiego traktowania, w koncu zostanie tylko rodzina prezesow i innych dyrektorow i kierownikow - a niech sami zasuwaja

19
Herlog
Pracownik
 Pytanie
@Prawda

Ale sugerujesz, że pracownicy biurowi mają za mało pracy? Uwierz, kilka osób też tak myślało, że tylko kawa i plotki i...te osoby nie dały rady. Bo niestety ta kawa to oczywiście miły przerywnik na 5min, ale robota musi być zrobiona. Zamknięcie się w swojej bańce i obwinianie wszystkich naokoło jest najłatwiejsze, ale niestety....nic nie przynosi. Życzę Wszystkim otwartych umysłów, chęci do zdobywania wiedzy i trochę więcej uśmiechu, nikt nie jest od nikogo gorszy/lepszy przez to, czy pracuje na górze czy na dole, jakie to ma znaczenie? I tu i tu trzeba wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Ważne, żeby być dobrym człowiekiem, nie szukać wiecznie winy naokoło, dawać dużo od siebie i to wróci. Prędzej czy później. PS - dodatkowo trochę pokory każdemu się przyda

5
Byly pracownik
Były pracownik
 Pytanie
@Formika Sp. z o.o.

Transparentne warunki wynagradzania? To jakiś żart. O wynagrodzeniu nie można rozmawiać z innymi pracownikami a w w tym samym dziale stawki potrafią się bardzo różnić, jest dyskryminacja ze względu na płeć. Ludzie są dojeżdżani, dodawane są obowiązki bez mowy o podwyżce. Pracownicy z długim stażem odchodzą na potęgę, rotacja jest bardzo duża. Brak poszanowania człowieka.

19
nick
Pracownik
@Pracownik

niestety, ale tak zwalniają... :( to jest loteria... załatwili tak kilka już osób... jasen ze firma moze sobie zwolnic kogo chce i jak chce bo nie podoba sie wladzy, ale te zagrywki sa ponizej pasa.. troche szacunku dla pracownikow drodzy panstwo

16
a no
Były pracownik
@Byly pracownik

tak - zero tranpsaremtności - rozstrzal nieprawdopodobny, bezczelne traktowanie pracowników - innych niż rodzina i znajomi (chociaż i tu podobno tez nie jest tak wesoło), podwyzki - smiech na sali, ciągle wytykane są błedy... masakra... uciekajcie z tej firmy a nowi trzymajcie sie z daleka..

16
Były pracownik
Były pracownik
@Jestem

Małe sprostowanie. Tych długoletnich pracowników jest coraz mniej. Wiele kluczowych osób odeszło przez ostatnie dwa lata, ponieważ zostały zajechane i fizycznie i psychicznie. Także w Formice nie jest wcale tak pięknie. W ogłoszeniach napisane że szukają pracowników w związku z rozwojem firmy a w większość dlatego, że ludzie mają dość i rzucają papierami.

16
Były pracownik
Były pracownik
@Pracownik

Mnie też tak zwolnili

10
Były pracownik
Były pracownik
@a no

Jeszcze dodam podwyżka możliwa po osiągnięciu celów 3% a w innych firmach 3-5% dostaje się co roku jako wyrównanie inflacyjne. Śmiech na sali

13
dziewczyna pod wypadku
Były pracownik
@Kalt

bardzo namiętnie kontaktowaliście się z "dziewczyną po wypadku" nawet w szpitalu, i równie namiętnie zachęcaliście Ją do szybkiego przyjścia do firmy i pracy dla was... to jest prawda...

1
adyd

Co się dzieje z Formiką widzę ,że tu wszystkich pracowników poszukujecie.............. aż wstyd

11
Ufoludek
@adyd

Niedługo połowa załogi będzie z Ukrainy. Mają lepszy start niż Polacy w tej firmie.

3
Ala
@adyd

Pewnie dlatego że dużo płacą ha ha.

2

Pracodawca

@adyd

Witaj, poszukujemy stale pracowników, ponieważ rozbudowaliśmy zakład, Firma stale się rozwija, stąd zapotrzebowanie na większą liczbę osób, które dołączą do zespołu Formiki.

Kto to
@Formika Sp. z o.o.

Poszukujecie pracowników bo z każdego działu ludzie się zwalniaja a nie ze zakład się rozbudowal. Podejście do pracownika poniżej jakiejkolwiek normy. A pracownicy zarabiają na was wiec wiecej szacunku dla drugiej osoby. Jeśli nie zmienicie Państwo polityki firmy to nie bedzie miał kto dla was pracować. Odradzam aplikowanie pierw są obietnice a później duże rozczarowanie. Dzieki państwa powiedzeniu rozwijam sie juz poza strukturami firmy:) Pozdrawiam serdecznie

15

Pracodawca

@Kto to

Dzień dobry, tak jak wielokrotnie wspominaliśmy, Firma w ostatnich miesiącach bardzo szybko się rozwijała i rozwija nadal, stąd poszukiwanie nowych pracowników. Nasza kultura organizacyjna opiera się przede wszystkim na szacunku i cenimy zaangażowanie. Wszelkie konflikty czy nieporozumienia wyjaśniamy ze sobą od razu, rozmawiając i szukając rozwiązań. Bardzo istotne jest, aby wszystkie problemy zgłaszać swojemu bezpośredniemu przełożonemu. Od dłuższego czasu wprowadzamy w naszej Firmie również kulturę feedbacku, uczymy się dawać sobie wzajemnie informację zwrotną, również tę negatywną. Dlatego tak ważna jest rozmowa od razu na tematy trudne, aby później nie było niepotrzebnych nieporozumień. Dział Personalny

AMAZO
@Formika Sp. z o.o.

Chodzi tutaj o cos innego, w kazdej wiekszej firmie jest pewna stala grupa pracownikow i chodzi o to, czy nowa osoba zostanie zaakceptowana przez innych pracownikow ogolem, z drugiej strony wszedzie sie na pewne sprawy przymyka oko, wszedzie sa jakies niedociagniecia i tutaj juz niestety pracodawca malo moze zrobic.

9
Artek
@Ufoludek

Ostatnio jeden się przyznał że jako pomocnik drukarza zarabia 2200. Powiedział że za takie pieniądze nie będzie pracował :)

3
Hanna
@Artek

@Artek Na forum GoWork.pl wypowiadamy się na temat warunków zatrudnienia w Formika Sp. z o.o.. Miłe widziane są potwierdzone wypowiedzi osób, które pracowały bądź pracują w tej firmie. Kwestia wynagrodzenia jest jakby najważniejsza, wiemy już że wynosi ona 2200 na stanowisku pomocnika drukarza. A czy istnieje coś takiego w tej firmie jak benefity pozapłacowe? Opieka medyczna, karty sportowe?

pracownik
Pracownik
@Kto to

Potwierdzam. Doswiadczam i planuje odejscie... A bedzie duuuuuuze zaskoczenie gdy JA odejde... Nie taka Formika cudowna jak sie wydaje...

Ktoś
Pracownik
@pracownik

Nawet trzymać Cię nie będą bo chyba nawet nie mają czym...

prawda
Pracownik
@Ktoś

musza miec na nowe auta i podroze

Były pracownik z dłu
Były pracownik
@adyd

Się rozwijają a w rzeczywistości szukają ludzi bo starzy pracownicy rzucają papierami

11
Nicki
Kandydat

Niech firma wyrówna płace do płac rynkowych... bo zarabianie 4tys. a 7tys.brutto to spora różnica. Za moment wypadniecie z rynku konkurencyjnego. A może jeszcze mówicie, że jesteście firmą międzynarodową ????????

24
tymczasem
Pracownik
@Nicki

tak, wynagrodzenie jest smieszne... a wymagania co do pracy i ilosc tej pracy... a niech mróweczki pracuja w pocie czola. To zadna wielka firma miedzynarodowa. Zwykla prywatna firma. Wyzysk nie z tej ziemi... co tera robia z pracownikami... moze ostatnie zwolnienia daly ludziom do myslenia wreszcie...

17
Były pracownik z długim stażem
Były pracownik
@tymczasem

Mróweczki.....Oj tak w końcu nazwa zobowiązuje a "Formica " znaczy mrówka po łacinie. Można pracować jak mrowka ale w pracy liczy się też atmosfera, w końcu spędza się w niej tyle czasu. A atmosfera w Formice jest beznadziejna. Skończyły się czasy, że się człowiek cieszył ze ma pracę i całuje stopy pracodawcy ...liczy się też komfort i stan w jakim pracownik wraca do domu. Poza tą firmą istnieje życie na szczęście i praca również....

12
Pytanie
 Pytanie

Czy pracownicy w Formika Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

???
Pracownik
@Pytanie

Zalezy. Jest albo zmowa milczenia i strach przed zwolnieniem,, albo ta fima to jeden wielki fałsz.

4
jestem
Były pracownik
@Pytanie

jasne, że się dogadują. Nie trzeba się ze wszystkimi przyjaźnić, ale ludzie w większości lubią się nawzajem i utrzymują jakieś relacje również poza pracą.

1
tymczasem
Pracownik
 Pytanie
@Pytanie

roznie - sa osoby bardzo ok, ale sa tez zwykle... ktore ciąąąąąąąąąąąąąle pouczaja innych, ale ciagle...... nie tak, tak, a tak, ja mam racje, moja krowa, wrecz potrafia bardzo niemilo potraktowac i dopowadzic do placzu... a najlepsze sa te, ktore mysla ze niewiadomo kim sa (i co te osoby tu robią??? powinny byc prezesami albo tej albo innej firmy) serio niektorzy sa bardzo niemili, obrazają, ublizaja, wysmiewaja wiedze czyjąś, potrafią .... slownie. Jeszcze minka i foch i gotowe.

9
First
Pracownik
@Pytanie

Są grupki ludzi. Wpasujesz sie jest zabawa. Inaczej - nie licz na nic.

nick
Pracownik
@Pytanie

Stare grupy rządzą... podobasz się to i zostajesz... bardzo to przykre, jak wspolpracownicy mogą wzajemnie się traktować... :(

2
Pytanie
 Pytanie

Czy Formika Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

byłem
Były pracownik
@Pytanie

dzieciaku - byłem i widziałem. uciekaj, bo ci mozg zlasuja - chociaz z drugiej strony sponiewieranie przez to (usunięte przez administratora) moze cie zahartowac

nick
Pracownik
@Pytanie

nie marnuj czasu dla tej firmy, tylko Cie wykorzystają - zreszta jaki tu staz można odbywać...

AZAZEL
Pracownik

Moja opinia jest taka.Formika jest trudną firmą ,jak wiele innych firm na rynku.Najwazniejsze jest to dają stabilną pracę , stabilną dla ludzi niebojących się pracy.Wynagrodzenia może nie są z najwyższej półki ,ale i nie są z najniższej.Od czasu do czasu zachodzą jakieś zmiany płacowe,ale w dzisiejszych czasach w większości firm takie praktyki się stosuje.W zamian za to nie dostajesz niczego pod stołem ,wszystko jest odprowadzane od faktycznego dochodu jaki się uzyskało.Krotko mówiąc Formika nie jest dla obiboków ,tylko dla ludzi chcących się angażować w to co firma produkuje. Można wiele szukać wad ,ale też są i zalety w tej firmie. Takie czasy , taki rynek , większość firm średnich na naszym rynku ma podobne problemy.

3
A ja
Kandydat

Kiedyś byłem tam na rozmowie fajny kierownik fajny prezes ALE jak wychodziłem po spotkaniu a był to piątek 16.00 to biura dalej pracowały z szałem w oczach jakby to była środa rano ha ha ha w takich firmach się nie robi dzięki baj baj

tymczasem
Pracownik
 Pytanie
@A ja

to je tak... brakuje ci 5 min do wyjsi to pytaja 'a dlaczego tak?' masz godzine nadgodzin bo akurat tak wypadlo - siedza cicho... zyc nie umierac ... hej hej!

Biolog

Najbardziej o obiektywne posty , są to negatywne posty są usuwane śmiechu warte :-)

22
...
Pracownik
@Biolog

Tak, usuwają posty. Mam na t dowód. Był post i go juz nie ma. Zwlascza jesli dotyczy słowa na m. wtedy pojawia sie (usuniete przez adminnistratora) ale są jeszcez inne ciekawe zachowania - ale to w firmie... smiech co potrafia zrobic kierownicy... tzw akty deperacji

21
jestem
Były pracownik
 Pytanie
@...

Dziewczyno, daj już spokój, co ma przynieść napędzanie tej dziwnej spirali?

1
Prawda
Pracownik
 Pytanie

co boli prawda?

dominika

formika duza firma ogłasza sie co chwila a jeśli przychodzi do rekrutacji to pan Tomasz kierownik robi głupie minki i co do czego to karze czekać 2 tygodnie na dopowiedz a później pani z kadr informuje ze nie zostań przyjęta do pracy .okropnie podchodzą do pracowników .najpierw dają ogłoszenie a później nie zatrudniają osób .beznadziejnie traktują ludzi .nie dziwie sie ze nie maja pracowników takim podejściem nikt tam nie pójdzie do pracy .nawet nie mówią wynagrodzeniu ,masakra .nie polecam nikomu tam aplikować bo dostaną negatywną odpowiedz

6
Lfsen
@dominika

nie martw się (usunięte przez administratora)kierownika juz nie został wygryziony teraz jest pani szefowa ...

Big boy
@Lfsen

kto wygryziony i przez kogo

szeregowy
Pracownik
@dominika

a no, przychodza i odchodza - sa wywalani - z roznych powodow

3
masakra

dyskryminuja osoby niepelnosprawne, nie odpowiadaja na cv, nie udzielaja wszystkich informacji na telefon , ogloszenia co tydzien , organizacja daleka od ideau

15

Pracodawca

@masakra

Dzień dobry, jesteśmy firmą otwartą na osoby posiadające orzeczenia o niepełnosprawności. W gronie naszych pracowników są osoby, które posiadają różny stopień niepełnosprawności. Przy zatrudnianiu osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności uwzględniamy czynniki zagrożenia występujące na danym stanowisku. W oparciu o naszą politykę rekrutacyjną kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, wpisującymi się w profil stanowiska zawarty w ogłoszeniu. Ilość ogłoszeń o pracę wynika z dynamicznego rozwoju firmy i nowych wakatów. Pozdrawiamy Dział Personalny

bla bla bla
Pracownik
@masakra

tak - dyskryminują...

14
Cyryl i jego Metody

Firma jesli chodzi o budynek - spoko...pracownicy szeregowi - spoko....tzw menelsment - NIE SPOKO. Ludzie na stanowiskach kierowniczych z przypadku....zwanym ...z polecenia pewnego coacha poznanskiego lub tez z zasiedzenia. Jesli sie ufa jednemu czlowiekowi i polega na ludziach, ktorzy maja innych za nic to nic sie nie zbuduje. Szkoda, ze wlasciciele nie chca dostrzec, ze to wlasnie mrowki dla nich najwiecej robia a ci na gorze - szara strefa a w niektorych wypadkach nawet dobrze wypasiona, gnoja ludzi jak tylko mozna a przy tym jakie madrosci glosza...tylko do kosciola i na ambone. Zal patrzec bo wlasciciele naprawde fajni ludzie...kilku kierownikow tez znajdzie sie fajnych...niestety stara ekipa, ktora rozpoczynala prace kilkanascie lat temu juz sie nie zmieni...ale moze przyjdzie ten dzien kiedy zostana straceni z tronu...i wygnani w dalekie strony:)....pocieszam sie, ze NIC nie trwa wiecznie. Jest i inna opcja...mobbing ze strony kilku kierowniczkow podobno jest karalny...warto aby sie zainteresowal wreszcie ktos tematem bo nie da sie tak pracowac.

17
SAMO ZYCIE
@Cyryl i jego Metody

Z doswiadczenia wiem, ze Ci ktorzy tak jak to powiedziales gnoja innych sa najnizej w tej hierarchii kierowniczej, robia szum wokol calej swojej osoby, jak wychwyca jakikolwiek blad ze strony szeregowego pracownika to Ida na gore i wokol calej ekipy pracowniczej to rozpowiadaja, dlatergo bo chca pokazac, ze sa POTRZEBNI. Szefowa z pewnoscia,wiem, ale potrzebni sa jej tacy, wtedy wszystko jest pod jej kontrola, nawet to jak pierdniesz to tez to powiedza - to jest tak zwana kontrola i manipulacja tlumu - po prostu w kazdej wiekszej firmie tak jest. Druga sprawa, ze duza czesc tych kierownikow jest tylko ze wzgledu na koneksje rodzinne - w przeciwnym razie byliby nikim, jak troche poobserwujesz te osoby tez dojdziesz do tego samego wniosku. W zyciu jest tak jak w przyrodzie, kazdy ma jakas pozycje i funkcje - fakt nic nie trwa wiecznie. POD JEDNYM WZGLEDEM ONI JAK I SZEFOWA FIRMY SA NA ROWNI Z NAMI, KIEDY KLADZIE SPAC NAWET ONA I ONI NIE SA PEWNI CZY SIE OBUDZA, BO WIEDZA, ZE O TYM DECYDUJE BOG I NIE MA NA TO RADY JESLI PAN BOG BEDZIE CIE CHCIAL WEZWAC DO SIEBIE TO WEZWIE I NIE MA NA TO RADY.

18
Marek
@SAMO ZYCIE

Odwiedziłem oficjalną stronę internetową firmy Formika i zauważyłem, że poszukiwany jest aktualnie pracownik na stanowisku młodszego specjalisty ds. obsługi klienta. Podstawowe wymagania nie są zbyt wysokie, dlatego zastanawia mnie ile można zarobić na wspomnianym stanowisku?

dfsdydg
Pracownik
@SAMO ZYCIE

Tak, stanowiska ze względu na znajomości. Jak trzeba, to zrobią specjalne stanowisko kierownicze, lidera, specjalisty, itd... po znajomości i zdecydowanie chronione są pewne osoby (broń Boże zwrocic uwage!!!). Ja proponuje zrobic stanowisko lider wszystkich lidrow, kierownik wszystkich kierownikow, dyrektor wszystkich dyrektorow i przezes wszystkich prezesow. Moze byc jeszcze kierownik do kierowania wszystkimi podkierownikami... tak, (usunięte przez administratora) jest... zwyczajnie frima prywtana, to robi co chce, stanowiska utrzymuja te osoby po znjamomosci... wiele lat niektorzy tam siedza i watpie ze gdyby przyszlo szukac im innej pracy.... to nie znalezliby przez swoje durnowate zachowanie i brak kultury...

17
...
Pracownik
@dfsdydg

No prozę, a tu był inny wpis o m... I został usuniety pewnie na żadanie firmy. Brawo..

23
usuwają
Pracownik

Admin usuwa negatywne opinie. Zwłaszcza dotyczące słowa na "m".

23
rrr
 Pytanie

Warto iść do tej firmy?Mi agencja zaproponowała 23 zl brutto + do 1000 zl premii,do tego darmowe posilki.2700 netto wychodzi za 160 h, można brać nadgodziny itp.Chyba zaaplikuje

Ernest
@rrr

Ile płacom drukarzom warto jest się do nich zgłosić

rrr
@Ernest

Drukarz 4500-6500 brutto,widziałem ogłoszenie z agencjii,z tego co pamiętam to i bez doswiadczenia można się starać.pzdr.

rrrr
@Ernest

Wygląda ze warto,można się zgłaszać bez doswiadczenia,wyczytałem właśnie ze zarobki od 4500-8000 brutto.

1
123
Pracownik
@rrrr

No to niezle mnie wykorzystują...

Zainteresowana
Kandydat
 Pytanie

Dzien dobry. Chciałabym zatrudnić się w waszej firmie i zdobyć nowe doswiadczenie gdyż nie mam żadnego doświadczenia z drukarnia. Mam doświadczenie wieloletnie na produkcji jako operator maszyn-monter czy jest możliwość zadrudnienia mojej osoby? Pozdrawiam.

Pracodawca

@Zainteresowana

Dzień dobry, aktualnie prowadzimy kilka procesów rekrutacyjnych w związku z czym zapraszamy do aplikowania lub prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Personalnym. Pozdrawiamy Dział Personalny

Zainteresowana
Kandydat
@Formika Sp. z o.o.

Dziękuję już cv wysłałam.... Pozdrawiam.

Bogi
Kandydat
 Pytanie
@Formika Sp. z o.o.

A jak jest z podwyżkami? Jaki system? Co roku przegrupowanie?

Homosapiens
Były pracownik
@Formika Sp. z o.o.

Formice bym dal 4,5 gwiazdki jako pracodawcy. Raz organizuje transport dla pracownikow, dwa sa jakies imprezy integracyjne, a to duzo, trzy maja pakiety medyczne dla pracownikow i ich rodzin po preferencyjnych cenach, cztery firma stabilna i sie rozwija. Jesli chodzi o Polske, to czolowka, bo mamy malo tej produkcji w Polsce. Dawno temu tam pracowalem, ale widze, ze sporo sie zmienilo i to na lepsze i wcale nie odstaje od firm zachodnich. Firma miala nawet jakas nagrode biznesowa. Widze, ze firma prowadzi akcje charytatywne. Duza firma i stabilna. A to, ze teraz momentalnie nie ma przyjec to przez tego Koronawirusa i tyle, tak sadze, ten Koronakryzys objal caly swiat nawet u mnie za granica w DE jest odczuwalny kryzys, najbardziej w UK z tego co ogladalem w BBC to 22 % redukcji zatrudnienia. Poziom zycia w UK spadl i to drastycznie, sporo moich znajomych potracilo tam prace.

2

Pracodawca

@Homosapiens

Dzień dobry, dziękujemy za szczerą i miłą opinię na temat Formiki. Rzeczywiście na przestrzeni lat Formika zmieniła się i nieustannie rozwija dzięki czemu staje się lepszym miejscem pracy. Nasze działania ukierunkowane są na rozwój firmy dzięki czemu nasi Pracownicy mogą również rozwijać się i realizować ciekawe projekty. Aktualnie mamy otwartych kilka procesów rekrutacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy: www.formika.com.pl/70/kariera/dolacz_do_nas Pozdrawiamy Dział Personalny

Ziggy
Kandydat
 Pytanie
@Zainteresowana

Witam, Ktoś może się odezwac z obecnych pracowników na priv do mnie? shadow222@o2.pl

Byk
Kandydat
@Zainteresowana

Mam kilka pytań priv jeśli ktoś może. shadow222@o2.pl

Bogi
Kandydat
 Pytanie
@Zainteresowana

Witajcie, Może ktoś odpowie konkretnie na te klika pytan: Jak u was jest ze świętami? Pracujecie czy wolne? Czy nadgodziny są w soboty czy w tygodniu np przed zmianą czy po zmianie? I jak wtedy jest z dojazdem? Bus odwiezie te osoby co zostają w tygodniu dłużej? Za nocki jest dodatek czy to już jest w kwocie podstawowej ujęte? No i ktoś mi może opiszę tak konkret jak wygląda praca na tych słynnych wycinarkach?

Bogi
Kandydat
 Pytanie
@Zainteresowana

Witajcie, Może ktoś odpowie konkretnie na te klika pytan: Jak u was jest ze świętami? Pracujecie czy wolne? Czy nadgodziny są w soboty czy w tygodniu np przed zmianą czy po zmianie? I jak wtedy jest z dojazdem? Bus odwiezie te osoby co zostają w tygodniu dłużej? Za nocki jest dodatek czy to już jest w kwocie podstawowej ujęte? No i ktoś mi może opiszę tak konkret jak wygląda praca na tych słynnych wycinarkach?

Bogi
Kandydat
 Pytanie
@Zainteresowana

Chyba nie poszedł mój post. Więc tak w skrócie po raz drugi : jak praca w święta? Nocki zaczynają się w niedzielę, czy od pon i sobota rano koniec? Za nocki jest dodatek godzinowy czy to już jest uwzględnione w podstawie? Nadgodziny są stale czy okazjonalnie się trafia? I jak to wygląda z nadgodzinami, tylko soboty czy w tygodniu można zostać (jak wtedy z transportem po nadgodzinach bus odwozi?). I jak praca na wycinarkach wygląda, dla kobity ewentualnie chce się zorientować.

Pracodawca

@Bogi

Dzień dobry, zapraszamy do kontaktu z działem personalnym, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Pozdrawiamy Dział Personalny

SYZYF
Kandydat
 Pytanie
@Formika Sp. z o.o.

Mam pytanie. Interesuje mnie praca wycinacza i jak wyczytalem to mozliwe jest przyuczenia i czy trzeba zdac jakies testy. Jak dlugi jest okres przyuczenia ile srednio przecietnej osobie zajmuje nauka? Interesuje mnie stanowisk pomocnika drukarza - czy trzeba zdac jakies testy np czy ma sie predyspozycje do wykonywania tego zawodu? Czy trzeba miec wyksztalcenie techniczne? Jak dlugo trzeba byc srednio pomocnikiem drukarza zeby zostac tym drukarzem?. Prosilbym o okreslenie stopnia trudnosci, jesli chodzi o dane stanowiska. Z tego Co wywnioskowalem czytajac ogloszenia Formiki na stronie internetowej to istnieje mozliwosc przyuczenia do zawodu drukarza???. Bylbym wdzieczny, jesli Pan two udzieliliby mi takich odpowiedzi.

Pracodawca

@SYZYF

Dzień dobry, aktualnie prowadzimy rekrutacje w tym dziale w związku z czym zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z praca na tym stanowisku. Pozdrawiamy Dział Personalny

Byly Pracownik
Były pracownik
@Homosapiens

Homosapiens masz rację tak bylo w tej firmie jeszcze kilka lat temu. Niestety juz nie jest. Jest wyrazny podzial na biuro i produkcję. Opieke medyczna oferuje większość pracodawców wiec nie ma co tego podkreslac. A jak firma daleko a produkcyjni odchodzą i ciężko znalezc nowych to darmowa podwozka jest w interesie Formiki. Oczywiscie firma angażuje sie w akcje charytatywne, nawet sie nimi szczyci i mowi ze jest prorodzinna.(usunięte przez administratora). Wyciskanie pracownika jak cytryny, ciagla konieczność udowadniania swojej przydatnosci i permanentne zarządzanie przez stwarzanie poczucia ze jest źle nawet jak jest dobrze to standard.

15
Zlecenie
Kandydat
 Pytanie
@Formika Sp. z o.o.

Witam, A można w firmie pracować np na zlecenie same weekendy?

Kandydat
Kandydat
@Byly Pracownik

Były Pracowniku Dziekuje za opinie. Twój post nakłonił mnie do zasięgnięcia opinii wśród znajomych. Potwierdzili ze kilka osób zostało zwolnionych w tym trudnym ostatnio czasie, atmosfera w firmie jest nieciekawa, ciagle obcinanie premii pracownikom produkcyjnym. Było dobrze jak były nadgodziny i możliwość dorobienia w weekendy. Także ja rezygnuje.

pracownik
Pracownik
@Bogi

Nie ma żadnych

Lala
Były pracownik
@Homosapiens

O Czym ty człowieku mòwisz ,jeśli się zarabia w wiodącej firmie mniej niż pomocnik na budowie to chyba o czymś świadczy . Jeśli chodzi o pracę w Niemczech to dawno się dobre czasy tam skończyły .Szkoda czasu tracić .Jeśli trzeba mogę się spotkać z kierownikiem każdego działu i kandydatem i powiedzieć prosto w oczy o co tu chodzi .

12

Pracodawca

@Lala

Witaj, zależy nam na tworzeniu dobrej atmosfery pracy i zadowoleniu naszych Pracowników, dlatego też jeśli chciałabyś/chciałabyś podzielić się swoją opinią prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Personalnym. Pozdrawiamy

???
Pracownik
 Pytanie
@Formika Sp. z o.o.

I akurat WY bedziecie słuchac teak? dobre!!!!

6
Tomek77
Były pracownik
 Rekomendacja

Hej pracowałem w tej firmie jako jeden z członków kierowników Firma gdy była zarządza przez właścicieli była bardzo ale to bardzo na plus Gdy przyszła pani Marlena zaczęła ludzią obcinać z pensji premii itp czyli po prostu oszczędności gdzie się da Co do atmosfery jest okej pracują młodzi ludzie bo starsi się pozwalniali po Prostu gdy firma zeszła na psy Bardzo nowoczesny zakład i dużo nowych technologi Ale nie polecam tam pracować pracownik jest traktowany na zasadzie jest bo jest nie ten to następny Kiedyś nikt nie patrzył na nadgodziny czy zrobiłem 70 czy 10 teraz nawet jak masz dużo nadgodzin to potrafi pani prezes się przyczepić , zacznijcie doceniać ludzi to będą dobrzy pracownicy

8
FORENER
Pracownik
@Tomek77

Tomek, w kazdej pracy sa jakies minusy, ja z poprzedniej sie zwolnilem poniewaz przychodzili nowi pracownicy i dostawali wiecej od starych a na ironie losu Ci starzy uczyli pracy nowych. Dodam jeszcze, ze na nauczenie sie pracy minimum potrzeba 6 tygodni czasem do 15 tygodni, na pytanie o podwyzke, otrzymalem negatywna odpowiedz, choc w firmie tyle lat, a na pytanie dlaczego to uzasadnilem to po prostu, ze gdzie indziej placa jak widac lepiej, a kierownik do mnie ale nowy pracownik jest drozszy od starego, a ja na to to nie moj problem. Nie wiem jak jest w Formice, ale w niektorych firmach mowia tak nowi musza dostac wiecej niz strarzy bo inaczej nikt nie przyjdzie. Odpowiedz mi na pytanie czy w Formice jest podobnie.

Roman
@FORENER

To przykre, że otrzymałeś negatywną odpowiedź w sprawie Twojego wniosku o podwyżkę wynagrodzenia. Są w ogóle inne formy rozwoju w tej firmie, aby móc awansować na ewentualnie wyższe stanowisko?

1
Pracownik
Pracownik
@Roman

Zadnych, nawet umowy o pracę , premie są inne w stosunku do różnych ludzzi. Panuje duza niesparwiedliwość. W im lepszych jestes relacjach z pracodwca tym lepsza masz umowe, wynagrodzenie, premie, usmiechy rozdawany na korytarzach...

14
Buchalter
Pracownik

Widzę, że jest spore zainteresowanie działu kadr na tym forum. Dziwne, że nie zainteresują się weryfikacją wniosków urlopowych, ktore trafiają do nich i tym co jest na liście odrzuconych wniosków o urlop na produkcji. Nadużywanie władzy w Polsce jest karalne dlatego tez juz teraz polecam sprawdzic czy pracownicy kumuluja urlopy. polecam tez sprawdzić co macie w teczce pracownika. Przypominam, ze istnieje cos takiego w KP jak plan urlopów prosze przeszolic supervizorow z tego... Najlepiej jak najszybciej!

16

Zostaw merytoryczną opinię o Formika Sp. z o.o. - Parzniew

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Formika Sp. z o.o.