Formika Sp. z o.o.

Opinie o Formika Sp. z o.o.

lenon

To skoro ciągle się o to sapiesz, to po co w ogóle tu piszesz? Może pora sobie odpuścić, co?

czytajcie regulamin

Dosłownie regulamin mówi o tym dlaczego takie wpisy jak twój są usuwane. §4. Zasady korzystania z Serwisu, pkt. 3 "Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, [...] treści i materiałów tekstowych, graficznych, dźwiękowych sprzecznych z [...] zasadami współżycia społecznego, [...] czy też propagujących przemoc [...], jak również treści [...] uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe [...]." Specjalnie wyciąłem dla ciebie niedotyczące twojego wpisu fragmenty z tego paragrafu, więc następnym razem się nie dziw jak usuną ci komentarz, tylko doczytaj regulamin i zastanów się zanim coś napiszesz.

Nie, nie może

...

Zaczniecie czytać regulamin to zrozumiecie dlaczego są usuwane

lenon
@czytajcie regulamin

Ten pewnie i tak będzie dalej swoje. Upór godny podziwu, szkoda, że nie w słusznej sprawie.

Dzień dobry wszystkim. Czy firma zapewnia dowóz pracowników, czy to jest coś o co się trzeba samemu martwić? I jeżeli jest, to czy faktycznie dowożą na wszystkie zmiany? I z jakich okolic zgarniają ludzi? Z góry dziękuję za informację, pozdrawiam.

@Kandydat

wiem, że są jakieś busy, bo sporo osób nimi jeździ, ale nie mam pojęcia jakie kierunki to będą

@someto

Okej, dzięki za informacją. Może ktoś inny ma taką wiedzę, a jak nie to dopytam już przy rekrutacji

Info
@Kandydat

Firma zapewnia bezpłatny transport do i z zakładu pracy. Bus kursuję od przystanku Warszawa Zachodnia - przez Raszyn, Piastów, Pruszków - Formika. Oczywiście że odpowiednio czasu pracy. Dokładnie Państwo dostanie informację na ten temat na spotkaniu.

nowy
@Info

Szczegółowa odpowiedź. Akurat mieszkam w Raszynie więc bardzo dobra informacja dla mnie

nkkkd

no i ?

Nix

To nie pisz rzeczy, które muszą podlegać weryfikacji

Nix

Weźcie przeczytajcie kiedyś ten regulamin portalu i się stosujcie, to nie będzie takich sytuacji.

Nix

Napisanie merytorycznej opinii tak samo

someto

żeby dwa zdania czasem potrafili

Nixxxxx
@Nix

Merytorycznej tylko w waszej ocenie .

@Nixxxxx

a jak ty nie wiesz co to znaczy to nie nasz wina

Skyr

Pracuję w dziale obsługi klienta, zdecydowanie na plus są elastyczne godziny pracy, można przychodzić między 7 a 9, biuro przyjemne, spokojna, miła atmosfera. Mam umowę o pracę i zadowalające zarobki. Żeby nie było tak kolorowo, to są też oczywiście minusy, zdarza się, że panuje duży chaos, szczególne ostatnio, dużo zmian i jest dużo pracy ale wystarczy dobra samoorganizacja i wszystko gra.

Dominika
@Skyr

A od czego zalezy to, że jest więcej albo mniej pracy u was? Są jakieś okresy kiedy po prostu więcej się dzieje?

Comando
@Skyr

Czy większa ilość pracy wiąże się z nadgodzinami czy raczej nie są konieczne? Nadgodziny są płatne? Ogólne wrażenie na plus?

@Dominika

ogólnie to wcześniej raczej nie było jakichś bardziej intensywnych okresów, raczej stabilna praca. W tym roku zmienili nam system na którym się pracuje i było dużo zamieszania z tym, ale już wszystko powoli wraca do normy

@Comando

Mi się jeszcze nie zdarzyło robić nadgodzin, ale jak inni robią to są oczywiście płatne, zgodnie z kodeksem pracy. Moje wrażenia bardzo na plus, tak jak mówię, trzeba się dobrze zorganizować, żeby się wyrobić z robotą, ale większość nie ma z tym problemu

kravg
@Skyr

Można liczyć na stabilne zatrudnienie?

nie
@kravg

nie można liczyć... stabilne zatrudnienie mają wybrane osoby, a zwolnienie może nastąpić w każdej chwili... np przychodzisz do pracy i ... to moze być twoj ost dzien pracy pomimo wielu słodkich słów...

@kravg

nie wiem co według ciebie to dokładnie znaczy, ale jest umowa o pracę z okresem wypowiedzenia, najpierw próbna, później roczna i na nieokreślony. Mam nadzieję, że odpowiedziałam na pytanie, według mnie to jest stabilne zatrudnienie.

bleeeee
@Skyr

tak, to moze byc stabilne zatrudnienie (najstabilniejsze jest na czas nieokreslony) ale zeby było SPRAWIEDLIWE dla wszystkich pracownkow a nie dla wybranych osób. nie jest stabilne gdy sie co rok ma tylko na czas okreslony - na kolejny i kolejny rok, a podczas rozmowy zostało się "wprowadzonym" w blad i usłyszało "po czasie probnym jest od razu czas nieokreslony"... nie jest stabilne gdy pracownik jest przeczołgiwany tak przez cały okres swojej pracy a potem zwolniony bez zadnych najmniejszych sygnałów na kilka minut przed wyjsciem do domu po pracy w piatek...

@Skyr

Skąd wiesz, że jest tak idealnie? Przecież zakazane są rozmowy o wynagrodzeniu i umowach... tylko nieliczni poza pracą się zwierzają.... właśnie narzekając na niesprawiedliwe traktowanie.

Maria
@bleeeee

Ale zwolniony tak, że w poniedziałek ma już nie przyjść? Przecież bez okresy wypowiedzenia, to chyba nielegalne...

Ktoś

Niedługo to dobiją z oceną do 4.0,a pamiętam jak było 2,3.Cud!.

tyson
@Ktoś

no i? to źle, że sie ludziom podoba?

@agnes
@Ktoś

Każdy, kto potrafi myśleć, po przeczytaniu tego wszystkiego sam się zorientuje, że te wpisy to celowe działanie HR(usunięte przez administratora)po to aby podbić ocenę ????

geralt

są dodatki za nocki? ile %?

Matt

Zgodnie z kodeksem - są. 20%

Iso
@geralt

Połowicznie się zgadza, ale to jest od stawki zaszeregowania pracownika, więc realnie wychodzi lepiej niż w kodeksie. W ramach wyprostowania.

geralt
@Iso

to brzmi dobrze

no bardzo dobrze!

@Matt

a jakieś inne dodatki też macie?

ozi
@mitus

no tak, kilka rzeczy by się znalazło, bo są np premie, multisport, ubezpieczenie

@geralt

To tylko brzmi dobrze i tylko wygląda dobrze teoretycznie, rzeczywistość jest inna

Cherry

Pokazują zakład jakoś na rozmowie? Tak z grubsza chociażby? Żeby jednak podjąć decyzję widząc jak to wygląda wszystko, a nie w ciemno

@Cherry

Tak, ja miałem oprowadzanie po hali

@max

I jak to wyglądało. Opowiadali ci wtedy coś o stanowisku?

@Cherry

Nie no o stanowisku to na rozmowie bardziej było wszystko obgadane

@Cherry

A wyglądało tak normalnie, zobaczyłem jak to wygląda od wewnętrz i tyle

Aaa no jasne

@Cherry

Pokazuja. Zaklad piękny ale co innego trawi tę firmę od środka

@max

i jak to od środka wygląda? Tak w porządku?

@fryc

Na poziomie, tak to określę

@max

wystarczająco dla mnie także spoko

@fryc

Ale to musisz sam sobie ocenić, a nie polegać tylko na moim zdaniu

jasne, nie wątpię

tak sobie

no ja też nie wątpię

Są zdjęcia na stronie

@Nix prawdziwy

tak? to nie widziałem, może znajdę

@Nix prawdziwy

gdzie one są? Podpowiesz dokładniej? Nie mogę się tam odnaleźć za bardzo

sonn
@mitus

zakładka "o firmie" -> "historia" i voila. takiż to skomplikowany proces.

@sonn

myślałem, że to będzie pod jakąś galerią bardziej

@sonn

tu nie sprawdziłem także dzięki za podpowiedź

Agata
@Nixxx

O co chodzi z tym, że coś innego trawi firmę od środka? Co jest nie tak?

@agnes
@Agata

Właściciel uważa sie za S.Jobsa ale nie nie stosuje jego zasady: zatrudniam mądrych ludzi żeby mówili mi co mam robić. On wie najlepiej co wkrótce go zgubi......

Dominika
@@agnes

Czyli nie słucha za bardzo rad innych?

nie jest człowiekiem
@Dominika

tyle w temacie...

Yo

Hej, macie może jakąś kantyne albo miejsce gdzie można odgrzać swój obiad? Bo na kanapkach jechać cały dzień to nie bardzo

@Yo

Tak, jest kantyna, na której możesz sobie odgrzać coś swojego, albo kupić (jest dofinansowanie)

@Statio

Wysokie to dofinansowanie?

@Yo

Dlaczego ktoś minusuje pytanie o wysokość dofinansowania do posiłków?

@Yo

Nie żebym się tym przejął, po prostu mnie interesuje uzasadnienie takiego działania

@Yo

Całkiem w porządku to wychodzi ogólnie

@Yo

No nie ma się co przejmować, to pewnie ci którym wiecznie coś nie pasuje i jak widać nawet to, że ktoś się odzywa

@Statio

No okej, w ten sposób

Zwalniają ludzi w podstępny sposób. Przełożony wzywa na rzekomo zwykłą rozmowę, prowadzi do pokoju gdzie czekają juz kadry i zmuszają do podpisania wypowiedzenia. Zwalniają z dnia na dzień, z godziny na godzinę, z minuty na minutę (nawet dziewczynę po wypadku). Tak zwolnili juz kilka osób w ciągu roku. Ostatnio pracownika na L4, który zachorował na Covida i przyniósł go własnie z Formiki. Skutecznie zastraszają pracowników, próbuja potem ukryć ten fakt.

Pracowniku, rozumiemy, że zakończenie stosunku pracy może wywoływać negatywne emocje, jednakże chcielibyśmy podkreślić, że w Formice obowiązują standardy zatrudniania i zwalniania pracowników. Zanim podejmiemy decyzję o rozstaniu się z pracownikiem, planujemy działania zmierzające do wdrożenia planu naprawczego oraz konsultujemy go z pracownikiem. Czasami jednak zmuszeni jesteśmy do podjęcia trudnej decyzji o zakończeniu współpracy ale zawsze jest ona podyktowana ogólną oceną pracownika. W Formikowym zespole pracuje przeszło 260 osób, wśród których są zarówno pracownicy z długoletnim stażem pracy oraz Ci, którzy powrócili do nas. Pracownicy doceniają stabilność zatrudnienia, wdrożone standardy a także oferowane benefity. W trosce o Naszych pracowników wdrożyliśmy także procedurę Covid-19 oraz zapewniamy niezbędne środki bezpieczeństwa. W Formice obowiązują transparentne systemy wynagradzania. Systemy premiowe, oparte są o realizację wyznaczonych celów, natomiast systemy podwyżkowe uzależnione są od indywidualnej oceny pracownika. Pracownikom z którymi nasze drogi się rozeszły życzymy realizacji i sukcesów na polu zawodowym. Dział Personalny

zbulwersowana
@Formika Sp. z o.o.

To jest opinia kadr. - jak zawsze - bo firma musi dbac o wizerunek by go ratować. To jest mydlenie oczu. To co tu piszecie jest nieprawda i coraz więcej pracowników to widzi... coraz wiecej zadaje pytanie - co tu sie dzieje??? Nie ma stabilnosci zatrudnienia. O stabilności mogą mowic zasiedzeni i znajomi kierownictwa... Bo w każdej chwili mogą zostać tak wywaleni... Boja się cokolwiek powiedzieć, bo boja sie zwolnienia. Tez nie moge pogodzic sie z tym jak traktujecie ludzi, a potem udajecie ze wszystko jest dobrze... i probujecie wmowic ze wszytko jest dobre. Tu nikt nie pewin niczego - co do tego zabezpieczenia sanitarnego... nie jest tak pieknie...

Jestem
@zbulwersowana

Myślę, że najlepiej podsumowania zacząć od siebie. Można zrozumieć żal i rozgoryczenie, ale wystarczy spojrzeć na długoletnich pracowników, nie są to osoby, które są tam za ładne oczy. To osoby, które wyróżnia ogromne doświadczenie, wiedza, chęć poszerzania swoich horyzontów w firmie, przejmowanie dodatkowych obszarów/obowiązków, żeby się rozwijać, a to przekłada się na rewelacyjne wyniki. To osoby, które są gotowe do podejmowania samodzielnie trudnych decyzji, działają sprawnie. Nie każdy odnajdzie się w tak dynamicznym schemacie, w jakim działa formika. Tutaj nie ma nudy, a przy odrobinie wysiłku praca może przynosić ogromną satysfakcję i można poczuć się docenionym. Firma musi patrzeć na realne wyniki i rozwój każdego pracownika.

Lala

Masz rację dziwne rzeczy tu się dzieją . Jeśli pozwalają na to właściciele no to git .O czymś to świadczy .Firma jak każda jeśli jest kierowana nie odpowiedzialnymi ludźmi to tak wlasnie kończy brakiem osób do pracy. Firma opiera się praktycznie na ludziach którzy pracują tu dość długo(usunięte przez administratora)Jak ktoś może zarządzać jakimś działem jeśli jego doświadczenie to tylko ta praca???

Tak, faktycznie tak zwalniają - była fala odejśc bo pracownicy nie mogli pogodzic sie z tym, co firma robila, (i na co komu pozwalali) a teraz sa zwolnienia na zasadzie nie wiesz kiedy, kto i jak...

Prawda

Jak bardzo trzeba mieć zakrzywiony światopogląd? Swoj światopogląd? To nie jest koncert życzeń, „tu” - czyli w dorosłym świecie, w biznesie nie ma się 8żyć, tym bardziej jeśli dostaje się kilkukrotnie szansę na poprawę błędów i nie wykorzystuje się ten szansy, bo po prostu nie powiedziało się przed lustrem do siebie „to nie jest praca dla mnie”? Nikt nie ma o to pretensji, nie każdy jest zdolny do każdej pracy, trzeba mieć po prostu predyspozycje i albo się je ma albo nie. Czasami trzeba umieć z twarzą pozbierać się po swojej wewnętrznej porażce, uderzyć się w pierś, zreflektować i nie obwiniać nikogo za swoje czyny, słowa, błędy i poczynania. Już na pewno nie pracodawcę. Bo przecież pracodawca nie zmusi i nie podejmie za pracownika decyzji „to jest dla mnie” albo po prostu nie. Pracodawca mimo błędów popełnianych przez pracownika ma za zadanie wesprzeć, zmotywować, pomoc się rozwijać, ale co jeśli taki pracownik po prostu nie chce się rozwijać? Weź Ty człowieku - który piszesz te wszystkie brednie spójrz po prostu w lustro jeśli masz odwagę - za te wszystkie oszczerstwa, kłamstwa, wyssane z powietrza nieprofesjonalne epitety - zrób sobie rachunek sumienia i zachowaj choć odrobine klasy. To jest życie i czas iść do przodu.

prawda
@zbulwersowana

tak ludzie sie boja bo nie wiedza komu maja ufac - niestety ale tak jest i kadry moga pieknie wszystko opisywac ale ludzie boja sie ze soba rozmawiac.- covid powoli sie wycisza i mroweczka zacznie tracic pracownikow, bo maja dosyc takiego traktowania(usunięte przez administratora)

Herlog

Ale sugerujesz, że pracownicy biurowi mają za mało pracy? Uwierz, kilka osób też tak myślało, że tylko kawa i plotki i...te osoby nie dały rady. Bo niestety ta kawa to oczywiście miły przerywnik na 5min, ale robota musi być zrobiona. Zamknięcie się w swojej bańce i obwinianie wszystkich naokoło jest najłatwiejsze, ale niestety....nic nie przynosi. Życzę Wszystkim otwartych umysłów, chęci do zdobywania wiedzy i trochę więcej uśmiechu, nikt nie jest od nikogo gorszy/lepszy przez to, czy pracuje na górze czy na dole, jakie to ma znaczenie? I tu i tu trzeba wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Ważne, żeby być dobrym człowiekiem, nie szukać wiecznie winy naokoło, dawać dużo od siebie i to wróci. Prędzej czy później. PS - dodatkowo trochę pokory każdemu się przyda

Byly pracownik
@Formika Sp. z o.o.

Transparentne warunki wynagradzania? To jakiś żart. O wynagrodzeniu nie można rozmawiać z innymi pracownikami a w w tym samym dziale stawki potrafią się bardzo różnić, (usunięte przez administratora) Ludzie są (usunięte przez administratora), dodawane są obowiązki bez mowy o podwyżce. Pracownicy z długim stażem odchodzą na potęgę, rotacja jest bardzo duża. Brak poszanowania człowieka.

nick

niestety, ale tak zwalniają... :( to jest loteria... załatwili tak kilka już osób... jasen ze firma moze sobie zwolnic kogo chce i jak chce bo nie podoba sie wladzy, ale te zagrywki sa ponizej pasa.. troche szacunku dla pracownikow drodzy panstwo

a no
@Byly pracownik

tak - zero tranpsaremtności - rozstrzal nieprawdopodobny, bezczelne traktowanie pracowników(usunięte przez administratora)(chociaż i tu podobno tez nie jest tak wesoło), podwyzki - smiech na sali, ciągle wytykane są błedy... (usunięte przez administratora)

@Jestem

Małe sprostowanie. Tych długoletnich pracowników jest coraz mniej. Wiele kluczowych osób odeszło przez ostatnie dwa lata, ponieważ zostały zajechane i fizycznie i psychicznie. Także w Formice nie jest wcale tak pięknie. W ogłoszeniach napisane że szukają pracowników w związku z rozwojem firmy a w większość dlatego, że ludzie mają dość i rzucają papierami.

Mnie też tak zwolnili

@a no

Jeszcze dodam podwyżka możliwa po osiągnięciu celów 3% a w innych firmach 3-5% dostaje się co roku jako wyrównanie inflacyjne. Śmiech na sali

Pp
@Herlog

Co ty za glopoty gadasz nie byłaś nigdy chyba na dole i nie wiesz jak to wygląda Jak pewna osoba cioagle się delikatnie mówiąc czepia do wszystkiego

@Formika Sp. z o.o.

Śmiech na sali transparentne.... Nie można rozmawiać o zarobkach miedzy pracownikami. To jest zabronione. To o jakiej transparentności mowa?

Everybody

Z tym odwalaniem roboty za "nowych" i obawach przed pytaniem przełożonych to trochę pojechałaś. I pisanie o sobie w trzeciej osobie jest trochę infantylne, nie uważasz?

Everybody

Nic mnie nie boli, bo wiem jak jest naprawdę. A użalanie się nad sobą i szukanie winy naokoło jest słabe. Tu niby wrak człowieka i straszna krzywda, bo zwolnienie, dojść do siebie nie możesz, ale siła na naparzanie na GoWork i oczernianie firmy jakoś się znajduje, nawet po roku. Polecam tą siłę spożytkować w lepszy sposób, samorozwój, szukanie nowej pracy. Nienawiść niszczy.

Everybody

Więc po co nadal tracisz energię na nienawiść? Nie lepiej przekierować to i zrobić dla siebie coś dobrego???? Ty i cała Twoja rzesza pracowników, prawników, przyjaciół, kogo tam chcesz. Nie lepiej?

@Everybody

czyli NIC nie wiesz naprawdę...

...

Tak, zdecydowanie szkoda czasu na dyskusje z ludźmi, którzy TYLKO MYŚLĄ, że wszystko wiedzą i do tego prowadzą fundację i wieszają KRZYŻE. A co do reszty... pracownicy, byli pracownicy i klienci i inni obserwujący i znający formikę, sami sobie wyrobili zdanie i opinie.

Nix

Niestety - firma której nie można ufać. Opinia i ocena mówi sama za siebie.

Prawda

sonn

To znajdźcie sobie inne forum, takie na którym żaden regulamin nie obowiązuje, droga wolna.

pyt

jakie godziny pracy??

@pyt

Standard 3 zmiany 6-14,14-22,22-6 albo 4 brygadowka po 12 godzin

nobel
@Ktoś

to można sobie wybrać system zmianowy czy to zależy od stanowisk/działów?

@nobel

Praca po 12 godzin jest w większości na wycinarkach,reszta pracuję normalnie po 8 godzin(no chyba że nadgodziny itp.) w systemie 3 zmian.Biuro wiadomo jedna zmiana żeby nie było.

?
@Ktoś

a nadgodziny są płatne czy do odbioru?

Zaraz będzie pytanie a czy są bony na Wielkanoc? ????

ococho

a to pytanie o godziny pracy jest jakieś dziwne wg was? Dla mnie normalne, że jako kandydat wolę wiedzieć wcześniej czy godziny są dla mnie okej

Nix

A czy są bony na Wielkanoc???

@Ktoś

to dużo jest pracy? często są te nadgodziny?

@fryc

Robisz nadgodziny - niby wszyscy to widzą, niby udają ze tego nie ma, ale po cichu akceptują (no bo przecie tyrasz dla nich) bo i tak będzie potem brak zgody na wypłacenie za nadgodziny ... tak jest.

Juki
@Nix

Szkoda, że nie napiszesz, że są regularnie wypłacane co miesiąc chociaż jest 3msc okres rozliczeniowy. Więc kto chce ten ma, kto nie to nie, nic na siłe

Olo
@?

Zazwyczaj nic nie dostaniesz za nadgodziny - tak cię wyrolują, ze będziesz trzaskać nadgodziny, a i tak na koniec nic nie dostaniesz.(usunięte przez administratora)

@Juki

No oczywiście ze kto che ten ma. Zawsze tak było. Ci co chcą to zawsze wszystko mają i dostają. Przecież to żadna tajemnica Formiki.

@Nix

Proszę nie kraść mi nicka. ja bym takich farmazonów nie pisał. Bez odbioru.

Brrr
@Olo

Co ty gadasz? Dla czego nie mówisz to głośno, a piszesz to anonimowo? Jesteś albo (usunięte przez administratora) albo słabym człowiekiem który wszystkiego się boi i pisze za rogiem.

@Brrr

Czyli jak 90% użytkowników tego forum

Były
@Nix prawdziwy

A Ty czemu nie przyznasz sie ze jestes z HR? ????

vinita

Jak rekrutacje na stanowiska biurowe?

@vinita

Długo trwają? Ile etapów? Jak rozmowa?

@vinita

Złożyłam cv i czekam na odzew, więc chętnie się dowiem czegoś więcej wcześniej

@vinita

Ale nie na wszystkie stanowiska biurowe rekrutacja wygląda jednakowo

@vinita

Na jakie stanowisko złożyłaś aplikację?

@Playo

A okej, bo myślałam, że to ujednolicone jest

Na wsparcie sprzedaży

@vinita

To niestety nie pomogę. Ale z tego co wiem, jak chodzi o biuro to zazwyczaj są 2 etapy, więc myślę, że na tylko możesz się wstępnie nastawić

Halina
@Playo

Pierwszy rozmowa pewnie a drugi to jakieś sprawdzenie umiejętności?

@Playo

Okej, jak tylko dwa będą to może nie jakoś długo będzie trwało

@Halina

Myślę, że tak

Ciężko przewidzieć

@Playo

A u ciebie to podobnie wyglądało?

Pewnie, tak tylko przypuszczam

Tak

@vinita

Ale jednak zupełnie inne stanowisko, więc wiesz.

@Playo

Jasne, ale poglądowo to coś daje zawsze

BANER
@vinita

vinita. Powiem Ci szczerze, ze ogladalem filmy na (usunięte przez administratora) o firmie. I powiem Ci, grubo. Firma, a raczej budynek wyglada na nowoczesny, hala produkcyjna i wrazenie robia biura, jak wszystko jest zapalanowane. Szczerze, znam bardzo dobrze niemiecki potwierdzone certyfikatami, ktore zdobylem w Niemczech, angielski tez dobrze, jednak nie mam wyksztalcenia wyzszego ani doswiadczenia w tej branzy, pozatym lubie sie uczyc, podejrzewam, ze maja ogromne wymagania co do stanowisk w biurze. Kolega robil na produkcji i oceniaja tak srednio ta prace na wycinarkach. Lubie wyzwania. Mysle, ze Formika ma z czego wybierac, ze wzgledu, ze zjechalo sie 3,5 mln Ukraincow.

Honorata
@Playo

A Ty na jakie stanowisko kandydowałeś i może o tej rekrutacji opowiesz coś ?

@BANER

I super, ale obawiam się, że twoja opinia niewiele wniosła do mojego pytania. Co chciałam to już wiem

@vinita

sprawdz na stronie firmy i masz odpowiedz

A co to ma do rzeczy?

Man
@Nix

a od kiedy tak wszystkiego dowiesz się ze strony? Tam tylko ogólnie jest conieco

@Man

No ale cały proces jest opisany

Ijst

Ilu zmianowa praca jest w tej firmie? Jaka stawka na początek? Są jakieś premie? Jak atmosfera? Jaka umowa na poczatek? Czy jest możliwość umowy na czas nieokreślony? Bardzo bym poprosił o konkretne odpowiedzi.

bunn
@Ijst

to podaj jeszcze konkretne stanowisko może

umowa
@Ijst

Na początek masz umowę na próbny 3 mies, potem na rok i na nieokreślony

umowaaaa

(usunięte przez administratora) Nie ma żadnej sprawiedliwości - jedni są wyrzucani po czasie próbnym + 1 rok określonego, inni cały czas mają tylko określony, inni po próbnym od razu dostają nieokreślony (tzw uprzywilejowani ) a inni po próbnym od razu dostają na 3 lata określony - nie ma żadnej sprawiedliwości - tak samo jak w wynagrodzeniu.

Jo anna

Bezsensowne dialogi podbiły ocenę do 3.0. Czyżby już nikt nie chciał u was pracować?.....

Koks

Może dlatego, że był niezgodny z regulaminem...

Koks

Czytaliście wy go w ogóle, czy zaakceptowaliście w ciemno, a potem jęczycie, że wam opinie znikają?

Koks

Nie musisz odpowiadać, pytanie jest retoryczne, bo doskonale znam odpowiedź. gdyby było inaczej to nikt by się nei dziwił, że taki komentarz wyleciał za orbitę

nie*

fatum

Czy firma organizuje jakiś dowóz do pracy dla pracowników?

nekst
@fatum

są busy

Everybody

Tu naprawdę nie trzeba być jasnowidzem, żeby wiedzieć, kto pisze te komentarze...

niemożliwe

sami wszechwiedzący tu widzę

No jak to kto? Ja.

@niemożliwe

Nie trzeba być wszechwiedzącym.

@Everybody

No ty zdecydowanie do tej grupy nie należysz

Ale ja też nie

@Everybody

I vice versa. Lipa że uważacie ludzi za mało inteligentnych.

@Everybody

I vice versa w sumie.... Jeszcze proponuję pytanie zadać czy są wakacje pod gruszą

Reborn

Kazda firma usuwa komentarze te negatywne, bo to rzutuje na opinie firmy. Trzeba powiedziec, ze te opinie to sa opinie widzi mi sie. Ciesz sie, ze jest to forum. Ciesz sie, bo Szefowa uznaje WOLNOSC slowa, ale jesli niektore opinie to manipulacja prawda, i Szefowa czuje sie obrazona to je usuwa. Jakby Szefowa chcial a to by te cale forum usunela i tyle w tym temacie. Ciesz sie, ze chce sie Jej prowadzic ta firme, a moglby przeciez spakowac walizki, sprzedac firme i spakowac walizki i miec zycie bez zmartwien. Ona jest jeszcze filantropem. Dobrze, ze rozwiazala ten problem z dojazdem. Ja pracowalem w Formice, jak firma byla w Raszynie. Szczerze 3 godziny dojazdu z Ursynow a wtedy. Fakt zarobki byly niskie, ale teraz sa wiele lepsze. Niestety ja musialem zrezygnowac wtedy, problemy zdrowotne na ktore ja nie mialem wplywu uniemozliwily mi wykonywania jakiejkolwiek pracy. Mialem okazje z nia po rozmawiac i z jej mezem, normalni ludzie, ktorym kasa nie uderzyla do glowy. Szczerze, zycze im powodzenia w BIZNESIE i zyciu.

Sebastian
@Everybody

A skąd niby wiesz kto je pisze? Masz szklaną kulę?

bas

Można się załapać na jakiegoś busa?

tower
@bas

Są jakieś busy dowożące pracowników. Jednak ja nie korzystam, więc nie przybliżę aż tak tego tematu

@tower

Okej, dobrze wiedzieć, że są, ale fajnie jak ktoś powie jakie trasy

bosak
@bas

to ze swojej strony, gdyby się ktoś w temacie pojawił, jeszcze zapytam czy są bezpłatne

bas

Jeśli chciałeś zabłysnąć to przykro mi, ale nie wyszło

@bas

No ja się uśmiałem... zależy od poczucia humoru a z tym na górze zawsze było ciężko

@Nixxx

To poczucie humoru conajmniej dziwne...

@Nixxx

Swój nick sobie wymyśl podrabiańcu

Nix

Ciepły tydzień się zapowiada, fiu fiu

Grubson
@Nix

a co? Znów kogoś zwalniają?

Honorata
@Nix

Pogoda sprzyja jakoś w pracy?

@Nix

No w Formice zawsze ciepło nawet w zimie....tyle roboty

@Honorata

Chyba pogoda ducha moze tylko sprzyjać

@Grubson

Co, nie, o pogodzie mówię xd

Wszystkiemu sprzyja

AS

Chciałbym zapytać czy na tego operatora maszyny wycinającej to trzeba mieć bardzo duże skupienie? Czy ta jakby rutyna, co to jest wpisana w ogłoszeniu to nie przeszkadza z bardzo?

@AS

Tak, skupienie jest bardzo istotne, tak samo jak dbałość o szczegóły. Mnie rutyna nie przeszkadza, wręcz wolę pracować i robić powtarzalne czynności, ale to już zależy od indywidualnych preferencji

@on

Jasne a długo trzeba pracować zpoczątku żeby już być w miarę samodzielnym?

@on

To znaczy wiadomo że każdy inaczej trochę ale tak nie wiem z doświadczenia może mi powiesz jak to wygląda.

@AS

Trudno mi tak powiedzieć, ale okres próbny to jest wystarczająco dla każdego aby już być raczej samodzielnym i złapać rytm pracy

AS

Po pierwsze - wymyśl sobie własny nick, zamiast się posiłkować moim.

AS

Po drugie - nawet nie dodaję gwiazdek przy opiniach (jak mam dodawać, jak nie znam firmy...) nie mam żadnego interesu w podnoszeniu jej oceny, bo tu nawet nie pracuję...

AS

Po trzecie, myślałem, że portal służy m.in do zadawania pytań....i jak go ktoś w tym celu wykorzystuje, to nic złego...ale jak widzę, to za wszystko musi się dostać

AS

No widocznie jest skoro automatycznie znika??

AS

No pretensje do adminów. Ale to, że mają artykuły na jakiś temat, nie oznacza, że słowo nie może być zakazane do użytku na forum, to trzeba dokładnie regulamin przeczytać

AS

Zresztą, nie moja sprawa.

looki
@AS

jak widać czytanie jest zbyt trudne dla niektórych

Drukarz

Ile można zarobić na maszynie drukującej? Czy weekendy wolne? Jacy są kierownicy? Z doświadczeniem 20 letnim na flexo ile na start? Dzięki za info jak coś;-)

limonka

Czy można się tu spodziewać jakichś testów/zadań podczas rekrutacji?

worm
@limonka

myślę, że na pewno muszą w jakiś sposób weryfikować wiedze i umiejętności, więc podejrzewam, że na bank może się coś takiego pojawić, to standard przy rekrutacjach w niemal każdej firmie

limonka
@worm

Dzięki ale fajnie by było jakby odpisał ktoś kto był jednak...

Domi
@limonka

jakie to jeszcze nie wiem, bo na rozmowie nie byłam, ale według tego co napisali o rekrutacji to można się takich spodziewać. Tylko w sumie nie wiem na jakich stanowiskach to obowiązuje, bo może nie na każdym

Można

robson

nie ma żadnych stawka na pomocniku to 22 zloty brutto za godzine

Nix

Za dużo teorii spiskowych się napisałeś. To robią ludzie na goworku - pytają i odpowiadają. Do tego między innymi służy to forum, wiedziałeś?

Nix

naczytałeś* sorry, styki mi się przepaliły

Zostaw merytoryczną opinię o Formika Sp. z o.o. - Parzniew

• Jak się pracuje w Formika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formika Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formika Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formika Sp. z o.o.