4F Performance
2 228 297 5 1
Bezsensu
Nazwa działu: Handlowy

Oszukają pracowników, bajerują ze praca na dlugi czas a po miesiacu wyrzucają. Bez slowa wytłumaczenia z dnia na dzien. Przychodzisz do pracy i nagle dowiadujesz sie ze przygotowane masz wypowiedzenie. Kierownictwo do bani zadufane w sobie, wymagaja tylko od kogos a od siebie nic. Pani kierownik i zestępcy czas przerwy nie obowiązuje a normalny pracownik jak chce na przerwe to zaczynają sie problemy. Proponuje tym z góry zejsc na sklepy i zobaczyć co tam sie dzieje. W tej firmie zwykly pracownik nie ma zadnych praw tylko obowiazki. Nie polecam pracy w tej "firmie" no chyba ze ktos ma stalowe nerwy i nie ma wlasnego zycia.

Renata
@Bezsensu

Przykro mi. Czy pracowałaś w 4F Wieliczce? Zastanawiam się nad aplikowaniem na takie ogłoszenie i muszę przyznać, że sporo tu ikonek z różnego rodzaju benefitami, jednak mnie interesuje wysokość pensji, a o tym w ofercie nie ma mowy: https://tiny.pl/tl8p2 Czy pracując tam słyszałaś coś na ten temat, znasz widełki?

@Bezsensu Nowy wpis
Nazwa działu: HR
@Renata

Benefity są ale dla kierownictwa i regionalnej. Stanowczo odradzam prace w tej firmie. Przyjelam ta oferte pracy tylko dlatego ze miala byc na stałe. Po niecalym miesiacu okazalo sie ze jestem niedyspozycyjna i niekompetentna a tylko dlatego ze Pani Kierownik chciala wsadzic swoja siotre do pracy. Zarobki są średnie 11,88 netto ale zmiany najczęściej 3 dni po 12h, dzien przerwybi znowu to samo. Na dodatek nie biorą pod uwage ze skoro ktos przy ukladaniu grafiku mowi ze taki dzien chce miec wolny bo ma np do lekarza to oni dzwonia tego dnia ze masz sie wstawic w pracy i to w ciagu godziny. Nie polecam pracy w tym (usunięte przez administratora)

Lidia

@Kubica, jak rozumiem jesteś klientem firmy i Twoja opinia dotyczy usług? Opinie klientów są także ważne na forum, ponieważ pozwalają poznać pracowników także od strony usługowo-handlowej. Jak rozumiem możesz przez to powiedzieć, że pracownicy 4F Performance są osobami kompetentnymi?

Tak2Nie3
Miki Nowy wpis
@Lidia

Żartujesz sobie ? Oni nie wiedza co to kompetencja wiedzą co to lizanie przełożonych

Monika

A ja powiem tak pracowałam 8 lat firma 4f istnieje dalej ale kierownik zamknął swoją działalność więc straciłam pracę w ciąży i ZUS mi płaci A nowy kierownik mnie nie wziął bo nie wolno bo byłam w ciąży po drugie chciałam wrócić do pracy bo regionalna obiecała.ze bd miała.powrot.a.uslyszlam że nie ma miejsca dla mnie i pracuja studentki z tego co wiem nie obsługuja dobrze klientów opierają sobie lade i nic nie robią A niby .musisz starac się byłam.dobrym pracownikiem.zawsze miałam1 miejsce w sprzedaży i mam gadane ale.widze że firma patrzy aby pracownik był.za darmo nie patrza ile pracowałas mają cie w (usunięte przez administratora) zawiodłam się strasznie na tej firmie miałam umowę na stałe już po roku szkoda że zmarnowalam.8 lat starania poszły na marne poprostu żenada zostałam bez pracy i muszę szukać nowej

Tak16Nie
@Monika

Tak czy siak firma Cię wydyma!!!

Sławomir
@Condro

Dlaczego tak twierdzisz? Czyżbyś miał jakieś negatywne doświadczenia związane z pracą w firmie 4F Performance? Proszę, abyś w ewentualnej odpowiedzi nie używał słów niekulturalnych.

Condro Nowy wpis
@Sławomir

Oczywiście ze mam doświadczenia we współpracy z tą firmą baaardzo negatywne Sławomir . Jak popracujesz to będziesz wiedział o czym piszę . Patrz opinie powyżej

Tak6Nie

Czy pracodawca 4F Performance motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Baska
@Pytanie

W tej firmie pracodawca nie motywuje do niczego. Jedynie co robia to wymagaja od pracownikow.

Condro Nowy wpis
@Pytanie

Motywacja ? Kpiny zasuwasz , procedury i wszyscy począwszy od kierownika regionalnego po kuciaka ciupke i innych oszołomów Cię opieprzaja drą ryja atmosfera fatalna . I te szmaty dla Januszy obciach nosić cokolwiek i ich logiem

Tak5Nie
Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
ANETA .g
Nazwa działu: Produkcja

Jestem bardzo zawiedziona na firmie 4F ponieważ kupiłam dla dziecka plecak szkolny po użytkowaniu plecaka zaledwie jeden miesiąc plecak popękał w kilku miejscach gdy złożyłam reklamacje została odrzucona ale drodzy państwo plecak gdy się go potrze paznokciem to materiał się rozchodzi a wygląda jak by to ktoś pocioł czymś a tu niespodzianka bo zwykłe pociąganie paznokciem po materiale daje dziury bo sama sprawdzałam plecak kosztował prawie 130 zł nie był tani a materiał po prostu jest do (usunięte przez administratora) więc udam się do rzecznika praw konsumenckich i zobaczę co mi poradzi a wam drodzy użytkownicy firmy 4F radzę zastanowić się czy warto inwestować w taki chłam pieniądze bo materiały z których niektóre rzeczy są wykonane są po prostu zleżałe albo są tak słabej jakości że rozłażą się

Tak2Nie2
Dresik

Czy moze ktos wyjasnic jak to jest na tej dzialalnosci gospodarczej jakie zarobki dla kierownika i co ryzykujemy

Tak1Nie1

toja
@Dresik

na działalności jest ...?jest nieciekawie, nie masz innego wyboru próbuj masz inny ?nie zastanawiaj się!!! i skorzystaj z innego wyboru.Pracowałem na tym stanowisku kilka lat,nie żałuję ,zdobyłem doświadczenie(odpowiedzialność za towar i pracowników,zarządzanie relacjami z pracownikami i klientami) ,odszedłem sam, a wiesz jakie doświadczenie zdobyłem?takie ,że teraz mając umowę o pracę i wyższe wynagrodzenie zrozumiałem że Polska firemka dorabiała się na takich jak ja(vat,faktury,koszty ) Będąc, kierownikiem na działalności jesteś odpowiedzialny nie tylko za pracowników ,ale również za TOWAR(co jest niespotykane i będąc na rozmowach w innych firmach nie potrafili tego zrozumieć ze kierownik ponosi odpowiedzialność finansową za straty w towarze,masz pewien próg, który jest związany z utargiem,ale mniejsza z tym).Masz odgórnie ustalone swoje wynagrodzenie,dodatkowo masz odgórnie ustalone wynagrodzenie dla pracowników ,których musisz sobie zrekrutować,wyszkolić,zmobilizować,wymagania jakości pracy są olbrzymie i wszystko zależy od Ciebie jak ich wyszkolisz,pomocy z zewnątrz nie oczekuj,za to kontroli zewnętrznych już tak(tajemniczy klient,wizyty RKS,Dyrektorów itp-no stress jeśli wszystko gra)Ktoś Ci powie...jak zarządzasz słabo takie straty masz....święta prawda ale są takie lokalizacje że kradzieży nie ustrzegniesz a jeśli złoży się do tego nie doświadczona kadra(częsta rotacje,praca dla studentów,nadmiar towaru,wiele pracy na raz,przyjęcie towaru zmiany VM i NAJWAŻNIEJSZE OBSŁUGA KLIENTA) możesz być pewien strat,ja tego nie doświadczyłem, ale znam takie osoby.Sam jako kierownik byłem ograniczany, nakazano mi zdjąć zabezpieczenia w postaci linek(które były w użyciu codziennym i dostaliśmy je z centrali) do kurtek(nie był cały sklep olinkowany to były 4 kurtki bardzo wartościowe ok 1500 za sztukę gdzie był nakaz żeby wisiały z przodu sklepu ,dosłownie 3 metry od wejścia) na nic zdały się tłumaczenia ,że mamy kradzieże(złapani złodzieje,sprawy na policji) i za mało osób w stosunku do ilości pracy i klientów,JEST TO kolekcja Olimpijska i koniec nie ma prawa mieć linek...tylko że odpowiedzialności za straty by nie wzieli . Reasumując ,nie masz prawnego urlopu(nawet jak pójdziesz na urlop gdy wszystko gra i nikt Ci się nagle nie zwolnił, nie śpisz spokojnie uwierz mi,kończysz pracę myślami jesteś w sklepie, nie masz spokojnego L4(okej możesz iść ,ale na sklepie będzie o jedną osobę czyli Ciebie mniej ,straty gwarantowane,tyczy się to innych pracowników a nadmiaru ich nie doświadczysz :) częste rotacje pracowników ,rozliczanie pracowników,wypełnianie plików rozliczeń,współpraca ze swoją księgową,umowy z pracownikami,przelewy dla pracowników,urzędu skarbowego,zusu (tak to Ty robisz) ustalanie grafiku. PODSUMOWANIE*: NAUCZYSZ SIĘ ZA "PSIE PINIĄDZE I ŚMIECIOWĄ UMOWĘ" JAK PROWADZIĆ SKLEP :) z jednej strony fajnie bo ?bo się nauczysz!!!! z drugiej słabo bo??bo w innej branży szeregowy pracownik zarobi więcej niż TY PANIE KIEROWNIKU :)!!! *nie biorę odpowiedzialności za aktualną sytuację,zdarzenia i warunki miały miejsce kilka lat wstecz.

Tak15Nie1
@toja

Dobrze, że poinformowałeś użytkowników o tym, że dane warunki miały miejsce kilka lat wstecz. Być może w ostatnim czasie coś się w firmie zmieniło? Możliwe, że obecnie sytuacja wygląda inaczej i jest bardziej korzystna dla pracowników firmy. Stwierdziłeś, że firma jest dobrym miejscem dla osób, które chcą się wiele nauczyć. Co jeszcze możesz powiedzieć nowo zatrudnionym osobom, które zaczynają swoją karierę zawodową od pracy w 4F Performance?

TakNie2
Gosc
@toja

Nic się nie zmienilo

Tak7Nie
Monika
@Dresik

Kierownik za wszystko odpowiada i jak są traty płaci sam i nas było.6 tyś bo studenci nie mają podpisanej odpowiedzialności i wynoszą sobie za darmo ciuchy A my jako osoby na umowie mamy podpisaną odpowiedzialność materialną więc to nie sprawiedliwe bo firma wie jak jest A nic z tym nie robią

@Gosc

Niestety jest jeszcze gorzej :(

alice
Nazwa działu: Produkcja

a jak tam menadżerka w Centrali w Działach Kolekcji, Przygotowania Produkcji?

Konsultant
Nazwa działu: IT

Poziom działu IT można określić przez fakt, że dyrektor i jego zaufani ludzie nie potrafi mówić po angielsku. Jak dostał ta prace? Ciężko mu będzie o inna. Atmosfera bardzo bardzo słaba. Zupełnie nie polecam.

Tak47Nie1
Michał
Nazwa działu: IT
@Konsultant

W jakim okresie pracowałem? Ja rok temu i jak dla mnie atmosfera była taka sobie, bez cudów ale też bez tragedii.

Tak1Nie9
Sławomir
@Michał

Jak widać, różni ludzie- różne opinie. Ty twierdzisz że nie można było się przyczepić do atmosfery, więc to plus. Co jeszcze pozytywnego spotkało Cię w firmie? Jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na początku? Czy przewidziane są podwyżki dla osób pracujących tam dłużej? Napisz proszę coś więcej, mówisz że tam pracowałeś więc Twoja opinia na pewno będzie cenna.

TakNie11
Condro

Pracowałem dla tej firemki 10 lat. Pierwsze 5lat to fantastyczne doświadczenie - budowania marki zdobywanie klientów . I nagle jak pan prezes i zarząd a także korporacyjne szczury goniące za swoimi ogonami przekrzykujący się kto lepszy , kto komu ładniejszą świnię podrzuci uwierzyli w swoją korporacyjną nieomylność , zaczęli zwalniać ludzi niewygodnych , podstępnie kończąc współpracę z franczyzobiorcami . Buta i arogancja rozszalała się w Wieliczce na ulicy Grottgera 30. Dyrektorzy i ich bezpośredni podwładni tzw " menagery" liżą sobie miejsca gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę . A produkt ? gdyby klienci wiedzieli w jaki sposób powstają i ile toksyn w materiałach jest toby tego na grzbiet nie naciągali . To taki produkt ze znanego spożywczego tylko z emblematem 4F. Nosząc na koszulce znaczek 4F to obiciach. Pracownikom płacą grosze umowy zlecenia 1/4 umowy i inne stosowane przez nich myki upokorzają tylko sprzedawców i ich kierowników . Frustraci tzw regionalni przyjeżdżając na kontrole wyżywają się za upokorzenia doznane od dyrektorów . Masakra . Nie podejmujcie żadnej współpracy z 4F bo Was wydymają :(

Tak19Nie
Kameleon
Nazwa działu: HR

Niestety ale nie polecam. Firma mega nieprofesjonalna, szczegolnie dyrektorka HR która nie dorosla do swojej roli. Kilka miesięcy temu startowalem na jedna pozycje w HR. Po rozmowie dostalem maila z inf od dyrektorki ze niestety ale zostala podjeta decyzja o zamrożenie tego stanowiska i jak sie znow otworzy to da znac. Oczywiscie nie dala. Kilka miesiecy puźniej byla inna rola na ktora tez zaaplikowalem i wczasie rozmowy sama przyznala ze obsadzia poprzednie stanowisko (miala dużo kandydatów i wygral lepszy-normalna rzecz). Mega slabo to wyszlo. Jak dla mnie laska nie dorosła do pozycji managera skoro musi kłamać bo nie potrafi przekazywać złych inf.

Tak34Nie
dobre
@Kameleon

Raczej wstyd pracować w HR i pisać "puźniej" :)

Tak16Nie4
kandydatka

Witam, chciałabym zapytać jak Wam się pracuje w centrali w Wieliczce? jaka jest atmosfera? Jak ludzie? Da się normalnie pogadać i poznać fajne osoby czy raczej wszyscy w swoich pokojach i brak chemii albo wyścig szczurów? Jak nadgodziny? są takowe? bo z tego co czytam na płatne nie ma co liczyć, ale czy w ogole one występują i jak czesto? Jak kierownictwo? czy utrudnia życie swoimi pomysłami czy widać w tym wszystkim jakiś przemyślany plan? Benfefity z tego co czytam to jakaś abstrakcja a czy firma inwestuje w szkolenia? Jest jakaś kantyna lub gdzieś w pobkliżu da się coś kupić na obiad czy codziennie trzeba przyjeżdzać z własnym? Pozdrawiam :)

Tak10Nie1

Ja

ODRADZAM WSPOLPRACY Z TĄ FIRMĄ . KONCERNOWE B@BKI , TOTALNY BRAK PROFESJONALIZMU , ZERO RZETELNOŚCI.

PAULA

POZDROWIENIA DLA NOWEJ PANI KIEROWNIK OUTLETU 4F W LUBONIU, KTÓRA NIE GRZESZY KOMPETENCJĄ, A AWANSU DOROBIŁA SIĘ NA WAZELINIE

Tak22Nie

Jula02
@PAULA

O proszę to tak jak w Outlet Lublin! (usunięte przez administratora) się opłaca

Tak2Nie

@Jula02

Odpowiedziałaś na komentarz z 2016 roku. Od tamtej pory w firmie mogło się bardzo wiele zmienić, nie sądzisz? Czy jesteś aktualnie pracownikiem 4F Performance? Jeżeli tak, podpowiesz nam, jakie warunki płacy oferuje firma dla swoich pracowników? Możesz podać jedynie tak zwane widełki płacowe.

TakNie1

Kasia

Czy mają biuro w Krakowie? Widziałam ich logo na Zablociu.

@Kasia

Bieżący wątek dotyczy 4F Performance w Wieliczce. Jak rozumiem, pytasz o lokalizacje biura, ponieważ jesteś zainteresowana pracą w 4F? Jeśli tak, koniecznie odwiedź stronę internetową firmy. Znajdziesz tam wszelkie informacje odnośnie rekrutacji. Dla Ciebie i pozostałych zainteresowanych, przesyłam link: http://www.otcf.pl/kariera

Tomekomek

4F na sarnim stoku w Bielsku-Bialej obsługa rewelacja! Nie spotkałem się jeszcze z tak miłą obsługą. Panie przemiłe nic nie stanowiło dla nich problemu, ściągniecie spodni z manekina odszukanie rozmiaru koszulki. Z zaangażowaniem i chęcią starały się ściągnąć buty z innego z sklepu kiedy okazało się że nigdzie w Bielsku nie ma mojego rozmiaru. Buty przyszły na czas o czym zostałem poinformowany telefonicznie. Dziękuję bardzo i napewno będę wracał i polecal ten sklep! Pozdrawiam Panią w aparacie i panią w długich brązowych włosach!

Tak18Nie1

Kubica
@Tomekomek

Również jestem zadowolna z obslugi, najlpeszy sklep w galerii ktorej koniec juz nie długo. Mam dzieje ze dziewczymy zostana przeniesione do inne sklepu. Pozdrawiam

Kwi

Sytuacja na śląsku w sklepach tragedia! Wszystko za sprawą centrali..

Tak2Nie

Galmono

Firma nieprofesjonalna i tyle, dobra jedynie na początek. Zdobyte doświadczenie jest bezcenne, ale tylko na początku kariery. Uczy pokory i szacunku, dzięki którym jeszcze bardziej docenia się nową pracę :)Co do moich doświadczeń...., marka kuleje na każdym szczeblu. Kierownictwo regionalne to niestety porażka. Nie mają szacunku do pracownika, nie potrafią się z nim nawet przywitać (zapomnijcie o zwykłym 'hej' na wejściu!), dodatkowo ciągłe wymagania sprzedażowe bez proponowania działań naprawczych. Jedyna słuszna umowa w tej firmie to umowa zlecenie- i to jedynie dla studentów, KAŻDE ukończenie studiów przez pracownika spotkało się ze złością kierownictwa regionalnego (bo pracownik wykształcony generuje wyższe koszty zatrudnienia). Nawet tak nisko opłaconym pracownikom, nie proponuje się żadnej podwyżki. Brak jakiegokolwiek socjalu. Nie mówię tu nawet o prezentach, premiach świątecznych czy paczkach ( bo tych oczywiście nie ma), ale nawet o kawie, wodzie czy godnych warunkach do spożycia posiłku. Pomieszczenie socjalne znajduje się na mikro magazynie, więc jeżeli potrafisz pogodzić zjedzenie posiłku między kilkudziesięcioma kartonami, przez które nie można nawet wcisnąć to zdecydowanie polecam. W tej pracy mozna się odnaleźć jedynie przez atmosferę panującą między pracownikami niższego szczebla i wspomniane doświadczenie. Jeżeli i to nie wystarcza, radzę uciekać

Aga
@Galmono

Zgodzę się z tobą regionalna nie ma szacunku tak pracuje tyle lat i co z tego mam ?przyjdą studenci ooierdzielaja się a ja na umowie tyle lat mam mniejsza pensje i wszytko robię a oni najlepiej popołudnii nie chcą robić weekendy chcą wolne a jak zwrócisz uwagę żeby coś zrobić wielkie fochy więc pytam czy pracownik kilkuletni lepiej zamienisc na studentów ??nikt tego nie sprawdza ale to jest masakra jak pracują niby a ja umowa na stałe tyle lat przyjeżdża regionalna opiepszy że wszystko jej źle że źle ściany zrobione pusto a towaru nie ma a idzie na nas a potem jak wysylaja to nie wiadomo ile kartonów trzeba trzymać na zapleczu i nie ma jak zjeść przebierasz się również tam a kamery są wstyd Więc mają w (usunięte przez administratora) czy pracujesz 4czy 6 lat najlepiej wymienić na studentów

Katarzyna

A ja mam pytanie dlaczego po tylu latach pracy umowa na stałe sprzedawczyni zaszła w ciążę a kierownik rezygnuje z swojej działalności na której u niej jest i bd nowy kierownik i nie jest u tego nowego kierownika na umowę tylko traci pracę jakim prawem ?gdzie szacunek za pracę na największe wyniki sztuk/par za zaangażowanie czyli ma po macierzyńskim od nowa zatrudniac się i od nowa umowę mieć skoro miała na stałe 4f gdzie jest szefostwo dlaczego tak traktujecie swoich pracowników nie sprawdzacie i nie doceniacie za tyle lat pracy i tak 100% tyle lat zero podziękowania premii

Lidia

@Galmono, czy zgłaszałeś swoje uwagi do szefostwa jeśli praca nie była dla Ciebie satysfakcjonująca? @calaprawdaorekrutacjiwwawie, jest wiele powodów zgłaszania swoich uwag. Nie jestem w stanie określić wymiaru konsekwencji jednak warto pamiętać, że nie każdą sugestie należy traktować jako naganę. Być może dla rekrutera będzie to także sygnał by rozważyć i popracować nad pewnymi kwestiami? Także Ty wchodząc w polemikę będziesz mogła dowiedzieć się nad czym popracować by na kolejne rozmowy kwalifikacyjne zakończyły się dla Ciebie sukcesem. Nie zniechęcam ani nie zachęcam do tego typu czynności - próbuje jedynie zaznaczyć, że na forum nikt nie rozwiąże Twojego problemu a wyjaśniając sytuację z daną osobą, będziesz mogła spróbować dojść do porozumienia w kwestiach dla Ciebie problematycznych. Zanim podejmiesz jakiekolwiek czynności upewnij się, czy w ogłoszeniu nie zamieszczono adnotacji, która informuje, że rekruter skontaktuje się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

calaprawdaorekrutacji
@Lidia

@Lidia , niestety, nie widze wiekszego sensu wchodzenia w polemike z rekruterem. Mam komus zwrocic uwage, ze obiecuja cos , czego nie dotrzymuja... kazdy czlowiek chyba wie co mowi, a w jaki sposob pozniej dziala... to juz kwestia organizacji pracownika i wewntrz firmy, a w takie historie nie ma sensu sie wdawac, szkoda energii. Zwlaszcza, ze nie byl to etap poczatkowy rekrutacji, gdzie kontaktuja sie z wybranymi kandydatami, tylko juz kolejny etap. Projektantowi pozostaje szukac innej pracy i tyle. Jest jeszcze kwestia tego, ze czesto rekruter musi czekac na decyzje zarzadu, dyrektora etc. ktory moze rekrutacje blokowac, a zle opinie zbiera rekruter. Jezeli jednak taka sytuacja sie zdarza, dobry rekruter zadzwoni i poinformuje, ze prosi jeszcze o troche czasu, bo decyzja jest jeszcze nie podjeta. Oczywiscie tutaj problemu nikt nie zalatwi i chyba nikt tego na tym portalu nie oczekuje :) Pisze sie tutaj o swoich doswiadczeniach i subiektywnie ocenia kontakt z pracodawcami, by kazdy mogl przygotowac sie na podstawie naszych bledow i kontaktu z ewentualnym przyszlym pracodawca. Na szczescie juz prace mam w innym miejscu, gdzie rekrutacja tez trwala bardzo dlugo, ale bylam regularnie informowana przez rekrutorke co nastepuje i dlaczego. Biuro 4F w Warszawie ma kiepskie opinie, glownie wsrod ludzi, ktorzy tam pracuja lub pracowali, ale to tez z powodu osoby tam zarzadzajacej.

Galmono
@Lidia

Czy zgłaszałem? Samo kierownictwo zatrudnione na kontrakcie szczęśliwe ze swojej pracy nie jest, ale kierownictwo regionalne nic sobie z uwag nie robi, twierdząc, że nie ma na to budżetu. Prawda jest taka, że to praca na chwilę. Firma chce genrować maksymalne zyski, przy minimalnych nakładach, nie dba się o ludzi i tyle

Lidia

@Mądrala, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat warunków pracy w tym miejscu? @tosssssia, czy zgłaszałaś swoje uwagi bezpośrednio do osoby przeprowadzającej z Tobą rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli nie jesteśmy usatysfakcjonowani poszczególnymi aspektami pracy/rekrutacji warto o tym poinformować. Na forum niewiele osób będzie mogło pomóc Ci w rozwiązaniu problemu.

calaprawdaorekrutacjiwwawie
@Lidia

@Lidia, ale w jakim celu nalezy zglosic niezadowolenie z osoby rekrutujacej? Jakie konsekwencje poniesie osoba rekrutujaca?Mialam doswiadczenie z rekrutacja w Warszawie. Po drugim etapie, nikt nie odzywal sie do mnie przez 3 tygodnie, mimo, iz pani rekrutujaca powiedziala, ze jest to okres tygodnia. Musialam pierwsza ponownie sie przypomniec. Nie wspomne o tym, ze pani zagubila cv. Niestety musze przyznac, ze rekrutacja w 4F jest nieprofesjonalna. Poza tym dawanie ogloszenia na projektanta, po czym osoby , ktore "przeszly do drugiego etapu" wykonuja szkice ,oddaja pomysly za free , a po dwoch tyg. 4F zamieszcza ogloszenie, ze poszukuja jednak stazystow, i nie zatrudniaja na stanowisko platne, to dosc dyskusyjna sprawa. Zazwyczaj firmy przegladaja portfolio, a nie wymagaja, by wykonac dla nich projekty, tzw. zadania rekrutacyjne. W zasadzie wyglada to tak, jakby szukali pomyslow, ktore pozniej wykonuja stazysci, a projektanta do Warszawy ponownie szukaja...jest to sprawa conajmniej podejrzana...

Stażystka
@calaprawdaorekrutacjiwwawie

Ja brałam udział w rekrutacji na stanowisko stażysty projektanta. Program stazowy jest w tej firmie powtarzany od 3 lat, więc może to zbieg okoliczności z tym ogłoszeniem? Ja jestem zadowolona, staż jest płatny, atmosfera fajna, choć dużo się dzieje. Poznałam już kilka osób, które zostały po stazach z poprzednich lat - nie wyglądają na niezadowolonych - są pozytywni, awansują w firmie - mam nadzieję że ja również będę mogła po stażu zostać w firmie.

calaprawdaorekrutacji
@Stażystka

Stazystka, jezeli program stazowy jest regularnie prowadzony, to wynika z tego, ze zabieg byl jednak celowy. Po co szukac pracownika projektanta, po czym po dwoch-trzech tyg. od zadania rekrutacyjnego (!) daje sie ogloszenie jednak na stazystow? Wspomne jeszcze , ze po 2 miesiacach ogloszenie na projektanta do nieduzego dzialu w Wawie pojawilo sie ponownie (?!) Czyli kolejne "drugie etapy" i ponowne zadania rekrutacyjne i kolejne wysylanie swoich prac dla marki. Po co w takim razie zawracac glowe i czas projektanta, ktory oddaje swoje projekty za free? 4F moze zatrudnic stazyste na program stazowy , a ten moze sie wykazac swoimi pomyslami, prawda? Podoba mi sie program stazowy, fajnie, ze mlodzi ludzie prosto po szkole maja mozliwosc przyuczania i zbierania doswiadczenia, to jest jak najbardziej na tak. Firma ma tez pracownika , ktory bedzie wykonywal rysuki na male pieniadze i tak wszystko sie kreci. Uwazam jednak, ze te procesy poszukiwania projektantow w 4F w Wawie sa conajmniej dyskusyjne. Bys moze osoba tam zarzadzajaca woli dyrygowac mlodymi stazystami niz zatrudnic projektanta z doswiadczeniem...Trzymam kciuki za Ciebie, jezeli nadal bedziesz chciala tam zostac i jestes zadowolona z pracy. Powodzenia!

tosssssia

HR w tej firmie to totalna zenada ,arogancja i buta ,kobieta z obszaru HR bez pojecia o rekrutowaniu a po wpisach na go work widac ze szukaja pracownika za miske ryzu a kreuja sie na lidera branzy ale tak to jest jak sie firma uwaza za Bogów Swiata a wszędzie widac ze to dramamt w trzech aktach a nie firma która ma zachodnie standardy ale w krakowie i okolicach to jest takie społeczenstwo które jedyne co potrafi to mobingowac i ponizac pracowników a 4F idzie własnie ta samą drogą !!!!!!

Mądrala
@tosssssia

same epitety... zero merytoryki. na jakie stanowisko startowalas?

Monia

Mam pytanie ktoś wie gdzie można złożyć skargę na regionalna namiary na głównego szefa 4f ???w pracy powinna być mobilizacja z regionalnej strony a nie wiecznie wchodzenie na psychikę pracowników ile to można czy szefostwo wie co się dzieje w sklepach gdzie szacunek dla nas pracownicy 5-8 lat pracują i są traktowani okropnie bez podwyżek żal poprostu !!!Tylko gadanie jak coś się nie podoba to proszę się zwolnić tylko że taki pracownik jest najlepszy i klienci lubią takich pracowników i nie zgodzę się że nowa ekipa młodych studentów zmieni sprzedaż w sklepie bo według klientów woła nas stałych ludzi !!!

Tak4Nie
Dobry Samarytanin
@Monia

hej Monia, najlepiej chyba do HRów napisać na hr@otcf.pl

Lidia

@Monia, czy próbowałaś podejmować rozmowy z kierownictwem celem wyjaśnienia sytuacji? Czy takie rozmowy przyniosły rezultaty? Możesz powiedzieć nam coś na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są/były dostępne dla pracowników? Jeśli tak to w jakiej formie?

Lidia

@Mnka, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? Jak wyglądają warunki pracy w tym miejscu? Czy ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia? @anonymous, czy zgłaszałeś swoje sugestię odnośnie służbowych narzędzi pracy do kierownictwa? Czy w firmie w najbliższym czasie planują zajść jakieś zmiany?

Mnka

Piszę o centrali w Wieliczce. Firma w trakcie transformacji- wyjścia z przysłowiowego garażu i wejścia w wielki świat korporacji. Tylko zarząd nie za bardzo wie jak to się robi. Brak benefitów i premii( nie, bonu zniżkowego na firmowe ubrania nie liczę, bo on sam w sobie się nie opłaca) , dla firmy która jest sponsorem igrzysk olimpijskich to wydatek, na który mogłaby sobie pozwolić. Ludzie poczuliby się docenieni. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to firma dostateczna dla osób młodych( na chwilę dla "pierwszego wpisu w CV", bo z pensji godnie się nie wyżyje). Pracownicy różni, od specjalistów po przypadkowych kierowników, którzy zagrzali swoje stołki i nie muszą już nic, wystarczy że się uśmiechają. Dział personalny ma wiele do nadrobienia, proponuję na początek zapoznać się ze słowem kultura i zasadami dobrego wychowania. Szkoda, że wiele osób zdolnych i pracowitych ucieka po pewnym czasie gdzieś, gdzie zostaną docenieni. Musi minąć jeszcze kilka lat zanim zarząd zrozumie, że w dobrego pracownika się inwestuje.

anonymous

Jak to możliwe że tak duża firma z zyskiem rocznym na poziomie 40 mln zł nie zapewnia swoim kierownikom ani służbowych telefonów ani komputerów!? Tworzenie grafików, wszelkie raporty i wiele innych rzeczy wykonuje się poza sklepem kosztem własnego czas dodatkowo na własnym sprzęcie. W byle januszexie obecnie telefon i laptop to podstawowe narzędzia pracy zapewniane przez pracodawcę. Nie wspomnę już o zatrudnianiu wszystkich kierowników na działalność bo umowa o prace dla takiej firmy to za duży koszt...

Lidia

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy firma szuka tylko pracowników w Wieliczce? Jakie są wymagania? Czy w firmie spotkam się z ,,wyścigiem szczurów" wśród pracowników, którzy zrobią wszystko aby wybić się na tle innych czy raczej panuje tam przyjazna atmosfera? Pozdrawiam!

@wmiarenowy
@Lidia

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie spotkałem się z wyścigiem szczurów. Panuje bardzo luźna i przyjazna atmosfera, co dla mnie w pracy ma fundamentalne znaczenie.

Krzysiek
@@wmiarenowy

@wmiarenowy masz na mysli Krakow, czy Warszawe i jaki dzial? Slyszalem, ze w Warszawie dzial projektowania to porazka? Mam na mysli zarzadzajacych, z reszta opinie tutaj nie zachecaja do pracy dla 4F

Lidia

@Daria, jak rozumiem, jesteś zainteresowana pracą w tym miejscu? Na oficjalnej stronie firmy w zakładce Kariera można śledzić aktualne oferty pracy. Podaję link byś mogła zasięgnąć szczegółów: http://www.otcf.pl/kariera @Gosix, możesz doprecyzować swoje pytanie?

Daria

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Gosix

A co sądzicie o RKS ze śląska?

Zostaw opinię o 4F Performance - Wieliczka

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie