Opinie o 4f.pl - OTCF w Wieliczka

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy 4F Performance. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie 4F Performance o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 4F Performance w Wieliczka ul. Grottgera 30

Kwi

Sytuacja na śląsku w sklepach tragedia! Wszystko za sprawą centrali..

Galmono

Firma nieprofesjonalna i tyle, dobra jedynie na początek. Zdobyte doświadczenie jest bezcenne, ale tylko na początku kariery. Uczy pokory i szacunku, dzięki którym jeszcze bardziej docenia się nową pracę :)Co do moich doświadczeń...., marka kuleje na każdym szczeblu. Kierownictwo regionalne to niestety porażka. Nie mają szacunku do pracownika, nie potrafią się z nim nawet przywitać (zapomnijcie o zwykłym 'hej' na wejściu!), dodatkowo ciągłe wymagania sprzedażowe bez proponowania działań naprawczych. Jedyna słuszna umowa w tej firmie to umowa zlecenie- i to jedynie dla studentów, KAŻDE ukończenie studiów przez pracownika spotkało się ze złością kierownictwa regionalnego (bo pracownik wykształcony generuje wyższe koszty zatrudnienia). Nawet tak nisko opłaconym pracownikom, nie proponuje się żadnej podwyżki. Brak jakiegokolwiek socjalu. Nie mówię tu nawet o prezentach, premiach świątecznych czy paczkach ( bo tych oczywiście nie ma), ale nawet o kawie, wodzie czy godnych warunkach do spożycia posiłku. Pomieszczenie socjalne znajduje się na mikro magazynie, więc jeżeli potrafisz pogodzić zjedzenie posiłku między kilkudziesięcioma kartonami, przez które nie można nawet wcisnąć to zdecydowanie polecam. W tej pracy mozna się odnaleźć jedynie przez atmosferę panującą między pracownikami niższego szczebla i wspomniane doświadczenie. Jeżeli i to nie wystarcza, radzę uciekać

Aga
@Galmono

Zgodzę się z tobą regionalna nie ma szacunku tak pracuje tyle lat i co z tego mam ?przyjdą studenci ooierdzielaja się a ja na umowie tyle lat mam mniejsza pensje i wszytko robię a oni najlepiej popołudnii nie chcą robić weekendy chcą wolne a jak zwrócisz uwagę żeby coś zrobić wielkie fochy więc pytam czy pracownik kilkuletni lepiej zamienisc na studentów ??nikt tego nie sprawdza ale to jest masakra jak pracują niby a ja umowa na stałe tyle lat przyjeżdża regionalna opiepszy że wszystko jej źle że źle ściany zrobione pusto a towaru nie ma a idzie na nas a potem jak wysylaja to nie wiadomo ile kartonów trzeba trzymać na zapleczu i nie ma jak zjeść przebierasz się również tam a kamery są wstyd Więc mają w (usunięte przez administratora) czy pracujesz 4czy 6 lat najlepiej wymienić na studentów

Katarzyna

A ja mam pytanie dlaczego po tylu latach pracy umowa na stałe sprzedawczyni zaszła w ciążę a kierownik rezygnuje z swojej działalności na której u niej jest i bd nowy kierownik i nie jest u tego nowego kierownika na umowę tylko traci pracę jakim prawem ?gdzie szacunek za pracę na największe wyniki sztuk/par za zaangażowanie czyli ma po macierzyńskim od nowa zatrudniac się i od nowa umowę mieć skoro miała na stałe 4f gdzie jest szefostwo dlaczego tak traktujecie swoich pracowników nie sprawdzacie i nie doceniacie za tyle lat pracy i tak 100% tyle lat zero podziękowania premii

Lidia

@Galmono, czy zgłaszałeś swoje uwagi do szefostwa jeśli praca nie była dla Ciebie satysfakcjonująca? @calaprawdaorekrutacjiwwawie, jest wiele powodów zgłaszania swoich uwag. Nie jestem w stanie określić wymiaru konsekwencji jednak warto pamiętać, że nie każdą sugestie należy traktować jako naganę. Być może dla rekrutera będzie to także sygnał by rozważyć i popracować nad pewnymi kwestiami? Także Ty wchodząc w polemikę będziesz mogła dowiedzieć się nad czym popracować by na kolejne rozmowy kwalifikacyjne zakończyły się dla Ciebie sukcesem. Nie zniechęcam ani nie zachęcam do tego typu czynności - próbuje jedynie zaznaczyć, że na forum nikt nie rozwiąże Twojego problemu a wyjaśniając sytuację z daną osobą, będziesz mogła spróbować dojść do porozumienia w kwestiach dla Ciebie problematycznych. Zanim podejmiesz jakiekolwiek czynności upewnij się, czy w ogłoszeniu nie zamieszczono adnotacji, która informuje, że rekruter skontaktuje się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

calaprawdaorekrutacji
@Lidia

@Lidia , niestety, nie widze wiekszego sensu wchodzenia w polemike z rekruterem. Mam komus zwrocic uwage, ze obiecuja cos , czego nie dotrzymuja... kazdy czlowiek chyba wie co mowi, a w jaki sposob pozniej dziala... to juz kwestia organizacji pracownika i wewntrz firmy, a w takie historie nie ma sensu sie wdawac, szkoda energii. Zwlaszcza, ze nie byl to etap poczatkowy rekrutacji, gdzie kontaktuja sie z wybranymi kandydatami, tylko juz kolejny etap. Projektantowi pozostaje szukac innej pracy i tyle. Jest jeszcze kwestia tego, ze czesto rekruter musi czekac na decyzje zarzadu, dyrektora etc. ktory moze rekrutacje blokowac, a zle opinie zbiera rekruter. Jezeli jednak taka sytuacja sie zdarza, dobry rekruter zadzwoni i poinformuje, ze prosi jeszcze o troche czasu, bo decyzja jest jeszcze nie podjeta. Oczywiscie tutaj problemu nikt nie zalatwi i chyba nikt tego na tym portalu nie oczekuje :) Pisze sie tutaj o swoich doswiadczeniach i subiektywnie ocenia kontakt z pracodawcami, by kazdy mogl przygotowac sie na podstawie naszych bledow i kontaktu z ewentualnym przyszlym pracodawca. Na szczescie juz prace mam w innym miejscu, gdzie rekrutacja tez trwala bardzo dlugo, ale bylam regularnie informowana przez rekrutorke co nastepuje i dlaczego. Biuro 4F w Warszawie ma kiepskie opinie, glownie wsrod ludzi, ktorzy tam pracuja lub pracowali, ale to tez z powodu osoby tam zarzadzajacej.

Galmono
@Lidia

Czy zgłaszałem? Samo kierownictwo zatrudnione na kontrakcie szczęśliwe ze swojej pracy nie jest, ale kierownictwo regionalne nic sobie z uwag nie robi, twierdząc, że nie ma na to budżetu. Prawda jest taka, że to praca na chwilę. Firma chce genrować maksymalne zyski, przy minimalnych nakładach, nie dba się o ludzi i tyle

Sprzedawca

rozmowa, 10 min , o pierdołach

jakiś sport? itp.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Wieliczka
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
Wieliczka
logo firmy Badanie/audyt zdalny (tylko dla firm)
QualitySite
Lidia

@Mądrala, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat warunków pracy w tym miejscu? @tosssssia, czy zgłaszałaś swoje uwagi bezpośrednio do osoby przeprowadzającej z Tobą rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli nie jesteśmy usatysfakcjonowani poszczególnymi aspektami pracy/rekrutacji warto o tym poinformować. Na forum niewiele osób będzie mogło pomóc Ci w rozwiązaniu problemu.

calaprawdaorekrutacjiwwawie
@Lidia

@Lidia, ale w jakim celu nalezy zglosic niezadowolenie z osoby rekrutujacej? Jakie konsekwencje poniesie osoba rekrutujaca?Mialam doswiadczenie z rekrutacja w Warszawie. Po drugim etapie, nikt nie odzywal sie do mnie przez 3 tygodnie, mimo, iz pani rekrutujaca powiedziala, ze jest to okres tygodnia. Musialam pierwsza ponownie sie przypomniec. Nie wspomne o tym, ze pani zagubila cv. Niestety musze przyznac, ze rekrutacja w 4F jest nieprofesjonalna. Poza tym dawanie ogloszenia na projektanta, po czym osoby , ktore "przeszly do drugiego etapu" wykonuja szkice ,oddaja pomysly za free , a po dwoch tyg. 4F zamieszcza ogloszenie, ze poszukuja jednak stazystow, i nie zatrudniaja na stanowisko platne, to dosc dyskusyjna sprawa. Zazwyczaj firmy przegladaja portfolio, a nie wymagaja, by wykonac dla nich projekty, tzw. zadania rekrutacyjne. W zasadzie wyglada to tak, jakby szukali pomyslow, ktore pozniej wykonuja stazysci, a projektanta do Warszawy ponownie szukaja...jest to sprawa conajmniej podejrzana...

Stażystka
@calaprawdaorekrutacjiwwawie

Ja brałam udział w rekrutacji na stanowisko stażysty projektanta. Program stazowy jest w tej firmie powtarzany od 3 lat, więc może to zbieg okoliczności z tym ogłoszeniem? Ja jestem zadowolona, staż jest płatny, atmosfera fajna, choć dużo się dzieje. Poznałam już kilka osób, które zostały po stazach z poprzednich lat - nie wyglądają na niezadowolonych - są pozytywni, awansują w firmie - mam nadzieję że ja również będę mogła po stażu zostać w firmie.

calaprawdaorekrutacji
@Stażystka

Stazystka, jezeli program stazowy jest regularnie prowadzony, to wynika z tego, ze zabieg byl jednak celowy. Po co szukac pracownika projektanta, po czym po dwoch-trzech tyg. od zadania rekrutacyjnego (!) daje sie ogloszenie jednak na stazystow? Wspomne jeszcze , ze po 2 miesiacach ogloszenie na projektanta do nieduzego dzialu w Wawie pojawilo sie ponownie (?!) Czyli kolejne "drugie etapy" i ponowne zadania rekrutacyjne i kolejne wysylanie swoich prac dla marki. Po co w takim razie zawracac glowe i czas projektanta, ktory oddaje swoje projekty za free? 4F moze zatrudnic stazyste na program stazowy , a ten moze sie wykazac swoimi pomyslami, prawda? Podoba mi sie program stazowy, fajnie, ze mlodzi ludzie prosto po szkole maja mozliwosc przyuczania i zbierania doswiadczenia, to jest jak najbardziej na tak. Firma ma tez pracownika , ktory bedzie wykonywal rysuki na male pieniadze i tak wszystko sie kreci. Uwazam jednak, ze te procesy poszukiwania projektantow w 4F w Wawie sa conajmniej dyskusyjne. Bys moze osoba tam zarzadzajaca woli dyrygowac mlodymi stazystami niz zatrudnic projektanta z doswiadczeniem...Trzymam kciuki za Ciebie, jezeli nadal bedziesz chciala tam zostac i jestes zadowolona z pracy. Powodzenia!

tosssssia

HR w tej firmie to totalna zenada ,arogancja i buta ,kobieta z obszaru HR bez pojecia o rekrutowaniu a po wpisach na go work widac ze szukaja pracownika za miske ryzu a kreuja sie na lidera branzy ale tak to jest jak sie firma uwaza za Bogów Swiata a wszędzie widac ze to dramamt w trzech aktach a nie firma która ma zachodnie standardy ale w krakowie i okolicach to jest takie społeczenstwo które jedyne co potrafi to mobingowac i ponizac pracowników a 4F idzie własnie ta samą drogą !!!!!!

Mądrala
@tosssssia

same epitety... zero merytoryki. na jakie stanowisko startowalas?

Monia

Mam pytanie ktoś wie gdzie można złożyć skargę na regionalna namiary na głównego szefa 4f ???w pracy powinna być mobilizacja z regionalnej strony a nie wiecznie wchodzenie na psychikę pracowników ile to można czy szefostwo wie co się dzieje w sklepach gdzie szacunek dla nas pracownicy 5-8 lat pracują i są traktowani okropnie bez podwyżek żal poprostu !!!Tylko gadanie jak coś się nie podoba to proszę się zwolnić tylko że taki pracownik jest najlepszy i klienci lubią takich pracowników i nie zgodzę się że nowa ekipa młodych studentów zmieni sprzedaż w sklepie bo według klientów woła nas stałych ludzi !!!

Dobry Samarytanin
@Monia

hej Monia, najlepiej chyba do HRów napisać na hr@otcf.pl

Lidia

@Monia, czy próbowałaś podejmować rozmowy z kierownictwem celem wyjaśnienia sytuacji? Czy takie rozmowy przyniosły rezultaty? Możesz powiedzieć nam coś na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są/były dostępne dla pracowników? Jeśli tak to w jakiej formie?

Lidia

@Mnka, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? Jak wyglądają warunki pracy w tym miejscu? Czy ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia? @anonymous, czy zgłaszałeś swoje sugestię odnośnie służbowych narzędzi pracy do kierownictwa? Czy w firmie w najbliższym czasie planują zajść jakieś zmiany?

Mnka

Piszę o centrali w Wieliczce. Firma w trakcie transformacji- wyjścia z przysłowiowego garażu i wejścia w wielki świat korporacji. Tylko zarząd nie za bardzo wie jak to się robi. Brak benefitów i premii( nie, bonu zniżkowego na firmowe ubrania nie liczę, bo on sam w sobie się nie opłaca) , dla firmy która jest sponsorem igrzysk olimpijskich to wydatek, na który mogłaby sobie pozwolić. Ludzie poczuliby się docenieni. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to firma dostateczna dla osób młodych( na chwilę dla "pierwszego wpisu w CV", bo z pensji godnie się nie wyżyje). Pracownicy różni, od specjalistów po przypadkowych kierowników, którzy zagrzali swoje stołki i nie muszą już nic, wystarczy że się uśmiechają. Dział personalny ma wiele do nadrobienia, proponuję na początek zapoznać się ze słowem kultura i zasadami dobrego wychowania. Szkoda, że wiele osób zdolnych i pracowitych ucieka po pewnym czasie gdzieś, gdzie zostaną docenieni. Musi minąć jeszcze kilka lat zanim zarząd zrozumie, że w dobrego pracownika się inwestuje.

Jak to możliwe że tak duża firma z zyskiem rocznym na poziomie 40 mln zł nie zapewnia swoim kierownikom ani służbowych telefonów ani komputerów!? Tworzenie grafików, wszelkie raporty i wiele innych rzeczy wykonuje się poza sklepem kosztem własnego czas dodatkowo na własnym sprzęcie. W byle januszexie obecnie telefon i laptop to podstawowe narzędzia pracy zapewniane przez pracodawcę. Nie wspomnę już o zatrudnianiu wszystkich kierowników na działalność bo umowa o prace dla takiej firmy to za duży koszt...

Lidia

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy firma szuka tylko pracowników w Wieliczce? Jakie są wymagania? Czy w firmie spotkam się z ,,wyścigiem szczurów" wśród pracowników, którzy zrobią wszystko aby wybić się na tle innych czy raczej panuje tam przyjazna atmosfera? Pozdrawiam!

@wmiarenowy
@Lidia

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie spotkałem się z wyścigiem szczurów. Panuje bardzo luźna i przyjazna atmosfera, co dla mnie w pracy ma fundamentalne znaczenie.

Krzysiek
@@wmiarenowy

@wmiarenowy masz na mysli Krakow, czy Warszawe i jaki dzial? Slyszalem, ze w Warszawie dzial projektowania to porazka? Mam na mysli zarzadzajacych, z reszta opinie tutaj nie zachecaja do pracy dla 4F

Lidia

@Daria, jak rozumiem, jesteś zainteresowana pracą w tym miejscu? Na oficjalnej stronie firmy w zakładce Kariera można śledzić aktualne oferty pracy. Podaję link byś mogła zasięgnąć szczegółów: http://www.otcf.pl/kariera @Gosix, możesz doprecyzować swoje pytanie?

Daria

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Gosix

A co sądzicie o RKS ze śląska?

Witam, jaka kwote zarabia kierownik sklepu?

Lidia

Poszukuję informacji an temat pracy w tej firmie, możecie powiedzieć coś więcej na temat tej firmy? Jakie stawia sobie cele, na co zwracają uwagę przy zatrudnieniu nowych pracowników? Szukają kandydatów tylko do działu sprzedaży? Do obecnych pracowników, polecacie prace w tej firmie?

A ja bym chciala pow ze pani Dorota regionalna nasza jest bardzo nie przyjemna dla nas caly czas narzeka na wszystko oczywiscie co sie powie ze nie ma czegos na salonie gdzie to nie jest wina sklepu tylko dostaw to i tak odejmuje punkty z wizyty Krzyczy i wiekszosc sklepow ma jej dosc straszy zwolnieniami pracownikow no jak tak wogle mozna?

Fff

Witam, Czy znajdzie się tu osoba która pracowała /pracuje w 4f w Lublinie? Mam kilka pytań, Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wiktor

Taka cisza od jakiegoś czasu. Jest tak dobrze w firmie?

Zadowolona
@Wiktor

Nawet lepiej niż dobrze :)

Adam X
@Zadowolona

a gdzie tak dobrze? po ostatnich wpisach widzę, że jest coraz gorzej. To co przeczytałem o oddziale w Warszawie, to firma prowadzi fatalną politykę...

Zadowolona
@Adam X

Ja pracuje w centrali w Wieliczce i jestem bardzo zadowolona. W ostatnim czasie dużo się w firmie zmieniło, oceniam te zmiany na plus - przynajmniej dla mnie. Firma się rozwija i to widać, również wewnątrz.

Adam X
@Zadowolona

@Zadowolona milo slyszec taka opinie po tak negatywnych komentarzach odnosnie warszawskiego oddzialu i osob tam rzadzacych. Ale na czym polagaja te pozytywne zmiany? Tez slyszalem, ze Krakow radzi sobie duzo lepiej niz Warszawa. Moze zarzad wezmie to sobie pod uwage i sprobuje zrobic porzadek i poprawic wizerunek firmy nie tylko w pismie, ale i w czynach

Zostaw merytoryczną opinię o 4F Performance - Wieliczka

• Jak się pracuje w 4F Performance?

Zobacz opinie na temat firmy 4F Performance tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 4F Performance?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 4F Performance?

Kandydaci do pracy w 4F Performance napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

4F Performance