Adient Foam Poland Sp. z o.o.

Opinie o Adient Foam Poland Sp. z o.o.

Pracownik cyrku

W tym zakładzie BHP nie istnieje! Hipokryci zwracają uwage na brak okularów albo podwinięte nogawki a narusza sie rażąco dużo większe zagrożenia naszego zdrowia i życia! Ostatni przykład z rtk2 wyciek bardzo trującego TDI a czujnik który powinien monitorować stężenie nie działał! TDI nawet było w formach a czujnik nawet nie zareagował. Powinna być w takim przypadku ewakuacja całego zakładu i to na kilka godzin a nie na godzinke! Pracujemy w zakladzie podwyższonego ryzyka za marne pieniądze a czasem mam wrażenie że jesteśmy w jakimś śmiesznym zakładzie w Pakistanie tutaj sie liczą wyprodukowane pianki a pracownicy to tylko robole o ktorych nikt nie dba! Dodam że takich przypadkow z naruszaniem bhp w tej firmie jest mnóstwo a oni sie cieszą że od 100 dni nie bylo wypadku hahah do czasu..

Joker
@Pracownik cyrku

TDI Diizocyjanianotoluen jest związkiem silnie toksycznym; ze względu na stosunkowo wysoką prężność par działa poprzez drogi oddechowe powodując poważne uszkodzenia organizmu. Reaktywność izocyjanianów czyni je szkodliwymi dla żywych tkanek. Są one trujące i wywołują alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych oraz tzw. astmę zawodową. Obie te choroby powstają w wyniku inhalacji oraz kontaktu skórnego, dlatego powinno się unikać zarówno wdychania oparów jak i bezpośredniego kontaktu ze skórą. W historii doszło kiedyś do wycieku podobnego związku, katastrofa w Bhopalu 3 grudnia 1984 (radzę poczytać). W praktyce linie produkcyjne i miejsca występowania powinny być zabezpieczone sprzętem który wykrywa opary tego związku (isomonitory). Fabryka w Żorach niestety od kilku lat oszczędza na materiałach eksploatacyjnych do tych urządzeń (tzw. chemokasety) albo osoby odpowiedzialne za ich zakup i dostępność "zapominaja". Pracujecie bez nadzoru. Każdy BHPowiec jak się zorientuje w czym siedzi to ucieka z tego miejsca. Radzę się zastanowić gdzie pracujecie bo nie tylko w wynagrodzeniu i szacunku do ludzi jest problem...

Panamera
@Joker

Dla niewtajemniczonych na przyszłość. Jak widzicie takie akcje i wysyłają was na jakieś stołówki czy magazyny i kręcą jakimis chorymi gadkami to wbijajcie ROP. Taki guzik na ścianie. Przyjedzie pogotowie chemiczne / straż pożarna z Katowic. Oni mają sprzęt by ocenić zagrożenie i zanim coś oddadzą do użytku to kilkukrotnie się zastanowią. Ja bym tym debilom z biur nie ufał, jak dojdzie do tragedii to wyprą się wszystkiego w żywe oczy. Zwiazki zawodowe też mają nas w (usunięte przez administratora) bo nie widać żadnego żądania by wytłumaczyły co zaszło 05.01.2023. Jak będziesz kaszlał za parę lat to adient na pewno zaopiekuje się Twoim stanem zdrowia, przyzna się do błędów i pomoże Tobie lub Twojej rodzinie gdy Ciebie już nie będzie.

Operatorka
@Panamera

I dzis mamy kolejny wyciek TDI to jest (usunięte przez administratora) dramat, ktoś powinien isc za to siedzieć, to nie są żarty tylko smiertelnie niebezpieczna substancja, wspolczuje chłopakom z UR i z procesu że muszą mieć z tym gó*nem doczynienia za takie pieniadze... Nalegam aby związki zawodowe wzieły sie za tą sprawe pracownicy oczekują wyjaśnien

@Joker

Nasz człowiek.... Chyba z UR

@Operatorka

I tu się zgadzam z wypowiedzią.... Za te pieniądze.... Beznadziejne stawki po kilku latach pracy, znajomośc wszystkiego i niczego.... Radzenie sobie samemu... Brak wsparcia od przełożonych.... Wieczne brak pieniędzy.....To zamknij to w .... i koniec problemów. podpisali najtańsze oferty na pianki ,kupują "chiską" chemię a chcą porche lać za miliony..... k...a. Opamiętajcie się.....Chyba centrala będzie musiała się dowiedzieć co tu się wyprawia... I zrobią to samo co z A.A. i poprzednimi dyrektorami...Oszczędności, oszczędności, oszczędności a BHP do garażu..... Zero nadzoru.... Tylko "okulary" "spodnie" a gdzie wyłączniki bezpieczeństawa??????? BHP to niech się rozpędzi a ściana sama się znajdzie!!! Niech idzie na 8 h na hale i porobi to mu sie oczy otworzą!!!

Joker

Nie musisz pracować jako technik czy inzynier laboratorium, UR czy procesu. Pracujesz w zakładzie chemicznym wykorzystującym różnego radzaju chemię. Są ludzie którzy jeszcze odpowiedzą wam na część pytań. Zakład w którym pracujecie wykorzystuje isocjanianiany, poliolie, różnego rodzaju aminy, parafiny oraz wiele innych związków chemicznych które nie wiele mają wspólnego ze zdrowiem ani ekologią. W zasadzie nie wiem czy to co tu się dzieje jest smutne czy tragiczne. Ostatnie wycieki TDI, unaszace się od lat aerozole parafiny, rozpuszczalników czy środka antychałasowego. Gdy wracacie do pracy po kilku dniach wolnego czujecie ten specyficzny zapach. Spójrzcie na kurz jaki osiada na różnego typu obudowach maszyn. Czy "normalny" kurz tak wygląda? Nie wiem czy wiecie ale on również osiada w wszych płucach a ta cudowna chemia na skórze. Wielu z was uprawia sport, nie pali, zdrowo się odżywia, stosuje różnego rodzaju kosmetyki. Jeśli chodzi o ogólna politykę firmy to powinny być organizowane szkolenia przypominające. Tak by każdy wiedział z czym ma tak naprawdę do czynienia. Myślę jednak że boją się faktu iż zarzadacie odpowiedniego wynagrodzenia lub wstrzymacie się od pracy gdy coś będzie nie tak jak powinno. Pracując przy takiego rodzaju chemi zdecydowanie nie zarabia się najniższej krajowej ale to chyba nie jest żadne wielkie odkrycie. W tych widełkach płacowych można pracować wszędzie a wiele firm w Żorach i okolicach oferuje znacznie lepsze wynagrodzenie i kulturę pracy za pracę w bezpiecznych warunkach. Z wizja sedziwej starości na emeryturze a nie hospicjum.

Darek mały
@Pracownik cyrku

A ja myślałem że tylko w brembo psychopaci pracują w amazonie mam4600 na rękę za przesuwanie paczek po rolkach

Haha

Dokładnie robią nagonke na okulary i spodnie jak by to było największym problemem. Za to tych naprawdę bardzo ważnych problemów państwo z bhp nie widzi jak i reszta tej ferajny znowu premie pozabierają ale że dziewczyny na rtk1 muszą chodzić w czapkach ochronnych bo te gondole na pakowaniu to tragizm i można na nich głowę rozwalić to pikuś a co tam czapeczka wystarczy pianki muszą być spakowane a o wycieku tdi to już szkoda słów linia stanie pytasz czemu nie ważne za dużo pytasz masz iść na magazyn i do widzenia zero wyjaśnień tak wygląda bezpieczeństwo w tej firmie .Ale pamiętaj okulary i spodnie najważniejsze nie masz tego to stwarzasz zagrożenie wyciek tdi to przy tym nic

Tdi
@Haha

Obowiązek noszenia okularów na całej hali to najwieksza głupota w tym zakładzie, ja rozumie ze przy linii trzeba zalozyc okulary ale co mi grozi idąc daleko od maszyn? Przed czym mam chronić oczy? Co mi tam wpadnie? Mucha? Niech sie wezną w koncu za bardziej niebezpieczne tematy w tej firmie a nie takie pierdolki

Gargamel
@Tdi

Z jednej strony ktoś pisze, że pył.sie wszędzie unosi i chemia a z drugiej ludzie mają pretensje, że muszą nosić tzw. Środki chrony osobistej...nie no,na pewno to sens

@Gargamel

Widać że nie masz pojęcia o tym zakładzie .tam absurd goni absurd .lepiej zabrać premie za brak okularów czy spodni ale nikt nie patrzy że jest wyciek tdi i do takich rzeczy powinna przyjechać straż to raz .premia Ci uwalą za głupoty za to że masz l4 premie ci zabiorą za to że bierzesz wolne premii coś Ci zabiorą to jest absurd.w tym zakładzie ludzie powinni mieć płacone szkodliwe a nie łaskawie ochłapy premii której i tak cie pozbędą za głupoty

Olek z1

Szkoda,że nie widziałeś pani z HR w Barbadosie niedługo to skończy w tej mordowni Kamrat chociaż bardzo lubię ten bar

Beti znacie mnie
@Darek mały

Siedzę na skanerze na foteliku nie mylić z fotelem i jak kod nie czytelny to na bok i w Amazonce wolne mam kiedy chcę kierownikowi rano zgłaszasz i tyle twoja sprawa chcesz wolne w sobotę niedzielę to na konto 4600zł na rękę a tamte co pouciekały z Jastrzębia te charciory to za sobotę i niedzielę to 6000 na rękę ale całe 2 tygodnie.Fajnie firma pracowników doceniła zwłaszcza tych naszych co na zdrowiu zależy.

Polski Pakistan
@Pracownik cyrku

Niestety w Polsce mamy azjatyckie fabryki i azjatyckie standardy, czyli zero BHP, czlowiek to czesc maszyny i maksymalny (usunięte przez administratora) za psi grosz.

Mata

Nie polecam pracy w tej firmie. Po podwyżce od stycznia 22,80 na godzinę powinno być. Niestety część pracowników nadal ma np 21zl. Stratę nadrabiają premią. Jednak teraz gdzie najniższa krajowa wynosi 2700 na rękę taki pracownik dostaje tylko niecałe 3000 zł na rękę, gdzie większość zakładów oferuje dużo wyższe stawki. A praca jak praca. Dosyć ciężka chociaż wszędzie trzeba pracować. Tyle że za te pieniądze na obecny czas za najniższą znajdziesz dużo lżejszą pracę na miejscu przy czym oszczędzisz na paliwie.

@Mata

Oj tak ciągły brak ludzi żeby zarobić coś więcej niż 3tys musisz zrobić nadgodziny lub sobotę ale przy tak ciężkiej pracy to się nawet odechciewa robić więcej niż 8 godzin .ludzi szukają a chętnych brak każdy ucieka no ale firma uważa że wszystko ok i nie widzi problemu życzę wam powodzenia z takim podejściem

@Były

dziwi mnie że ludzie wytrzymują tam po kilka lat! ludzkie szkielety od ciągłego tyrania, 15 km dziennie w nogach

Upadek
@były pracownik

Ludzie to się chyba tam boją spróbować znaleźć coś innego. W większości Żorskich fabryk kasa podobna żeby niepowiedziec lepsza nie raz.A pozatym Adient nie potrafi i nie chce zatrzymać swoich pracowników długoletnich dla nich liczą się słupki. A tak pozatym niespotkałem jeszcze fabryki gdzie nie wymagają cv a przyjmują ludzi z ulicy .

gość
@Mata

mam tu pytanie o stawki czy piszesz brutto czy netto?

Zinx

Przyszli w końcu po rozum do głowy. Jeszcze więcej ludzi odejdzie i to już niedługo. Dla firmy nieważne jest czy pracujesz tu miesiąc czy 10 lat, wartość masz taką samą czyli około 0.

Prawda

Firma w której panuje kolesiostwo po dobrych znajomościach to i wracają kombinatorzy którzy niczego się nie nauczyli i dalej załatwiają stanowiska swoim żonom ciekawe czemu inni kierownicy potrafią pracować osobno nie załatwiają innych lepszych stanowisk swoim partnerkom . Praca ciężka nie doprzerobienia ale wina oczywiście w produkcji jest bo proces inżynierowie mają tyle innych spraw do załatwienia że nie ma co.im głowy zawracać. Kierownik produkcji woli zajmować się bluzami które leżą niż piankami które po 3 warstwy jeżdżą na naprawach już nie mówiąc o tych które leżą na ziemi.Pracownicy doświadczeni odchodzą i dobrze w końcu siebie docenili i jeszcze pytania dlaczego odchodzisz zapraszamy was panie z kadr na hale i zobaczycie dlaczego ludzie odchudza

Wow

Proszę cię ludzie z biura to są chyba wytresowani i maja nakazne gadac to " nikt nikogo nie trzyma na siłę" albo "jak się nie podoba to się zwolnij". Nie umiecie wytłumaczyć nie umiecie odpowiadać. Pracujecie z pozycji siły bo "pracujecie w biurze" a chędożył was pies i te biuro. To nie te czasy że ludzie będą trzęśli portkami. Zanosi się na to i oby tak było że wy będziecie trzęśli na dźwięk zdania "zwalniam" się od ludzi....krótko to nie biura utrzymują tą firmę to produkcja ją utrzymuje a ludzi wam brak

Wow

Widać, to jak ludzie przychodzą i odchodzą lub zostają na góra 3 miesiące, tak można nas zastąpić

Hahaha
@Wow

Nie da się zastąpić bo nowi przychodzą i po 2 godzinach wychodzą i to w dodatku bez słowa więc o czym to świadczy to już trzeba sobie samemu pomyśleć. Nie będę tego zakładu polecać nikomu tyra za marną kasę i zerowym szacunkiem do pracownika

@Hahaha

(usunięte przez administratora) firma nie warta uwagi chyba że chcesz pracować za najniższa krajową ciągły brak ludzi jedna osoba pracuje za trzech wymagania ogromne. Kierownicy to tylko tam są z nazwy żaden za swoimi ludźmi liderami nie stanie awansowali tylko dzięki układom. Dno dna

Wyzysk
@Wow

Nawet najniższej krajowej nie masz żeby zarabiać z nockami 3200 max 3300 i to z premia to tragedia wyzysk ludzi

@Wyzysk

Tak to prawda. Niektórzy nawet tego nie mają. Jest dużo takich co ma ok 3000

Realista
@Mata

Nie wiem czy wiecie ale miejsca parkingowe nad polskim morzem lepiej zarabiają na godzine niż wy. Czy mają cięższa pracę? Zastanawiam się jaki stan umysłu pozwalał mi tu pracować tyle miesięcy. Ta firma to...

Zmora

Tkwiłem w tym zakładzie ze względu na kredyt. Obawa przed nieznanym. Ale wreszcie podjolem ten krok i uwolniłem się od Adient. Teraz zarabiam więcej. Praca dużo luźniejsza. Jest czas na siku czy też iście po kawę czy inny smakołyk z automatu za który płaci pracodawca. Czyli dużo lepszy socjal. A praca nieporównywalne jak ciężko było w adient. Teraz mam porównanie to moja praca jest obecnie lajcik. A też produkcja.

Rudomsed

Prawda jest taka, że ludzie chcą tu pracować. Praca jest ok, tylko kierownictwo do wymiany. Czemu ludzie się zwalniają? Jeśli atmosfera w pracy jest dobra to nawet mniejsze pieniądze nie przeszkadzają. Zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż kasa. Ale tutaj ani kasy, ani dobrej atmosfery, tylko kierownicy od siedmiu boleści na stanowiskach po znajomości bo kompetencji nie mają żadnych. Ja się dziwię że dyrektor się jeszcze nie dowalił do tej dziwnej struktury organizacyjnej w której jest tylu kierowników produkcji że to powinno hulać i buczeć, a zamiast tego jest (usunięte przez administratora) Powinien być jeden kierownik produkcji, trzech koordynatorów i potem liderzy. Jest takie powiedzenie- gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść i to właśnie idealnie opisuje Adient.

Ibum
@Rudomsed

Człowieku ogarnij się. To korporacja. Plant menager i cała reszta ma nad sobą też przełożonych. Co ma wg. ciebie zrobić? To nie jego fabryka. On też tam tylko pracuje Co widzisz fajnego w pracy gdzie mozna latem dostac udaru ciepłego a zimą oszczędzają na ogrzewaniu? Robisz w zakładzie chemicznym gdzie spienią się poliuretan. To jest toksyczne myślisz że dlaczego każą robić w rękawicach i masz do dyspozycji maski itd? Bo jak dostaniesz raka to będą mieli podkładkę że to nie ich wina (wydali środki ochrony). Nawet nie wspomnę o wyciekach TDI które zostały zamiecione pod dywan. Kasa nie jest dla ciebie ważna? To utrzymaj się sam z wypłaty w tym miejscu. Wynajmij / opłać kredyt, opłać rachunki oraz kup jedzenie (wyłącznie z tej wypłaty). Kolejny inteligent z rodzaju "zostanę bo ludzie są fajni" a zdrowiem które stracę przez chemię będę się martwił za kilkanaście lat. Adient na pewno wtedy pomoże. Bo zawsze pomagał ludziom którzy już nie pracują w jej strukturach. Ogarnij się albo przestań wypowiadać.

VegeKebab
@Rudomsed

@Desmodur to miejsce powinni zamknąć i zmodernizowac! Jak zacznie być tam normalnie to mogą wznowić rekrutację. Brak klimy, brak wentylacji. Po przejściu przez drzwi tego miejsca czuć intensywnie chemia (możesz tego nie czuć jak tam codziennie chodzisz ale po powrocie z urlopu na pewno poczułeś lub poczułaś). Pod względem zdrowia pracowników technologia nie była modernizowana od 20lat. Jedyne modernizacje to przyspieszanie żeby produkować więcej i szybciej. WTF? Spójrz na cerę dziewczyn na insertach od przebywania w oparach wosku, spójrz na zniszczone dłonie chłopaków na demouldingu. Ile osób na trymingu, 100 czy naprawach męczy się z kręgosłupem? Jak chcesz wyjść do toalety to musisz prosić o pozwolenie. Pracujesz przy jakimś wiatraku w oparach chemi lub zapyleniu powstałym z szlifowania pieniek. Ten produkt jest intensywnie toksyczny przez min. 24h od wyciągnięcia z formy. Poza labem i magazynem większość pracowników ma właśnie w tym czasie największy kontakt z piankami. Dlatego macie rękawice i możecie pracować w maseczkach. Co w tym fajnego? Ile znasz firm i fabryk w Żorach gdzie przyjmują bez CV i rozmów rekrutacyjnych? Jak by mogli to uprowadzali by ludzi z przystanków autobusowych gdy mają większe zamówienia. Jakie firmy stosują zastraszanie i utrudniają zwolnienie w dzisiejszych poza tym miejscem? Bez urazy ale czym się to różni od obozów lub chińskich fabryk sprzed wielu lat? To jednak nie chiny czy okres II wojny światowej. Sprawdź czy ludzie którzy się z tad zwolnili umarli, popadli w ubustwo itp? NIE. Mają się dobrze, w sumie nawet o wiele lepiej. Ludzie się zwalniają bo chcą żyć na starość a nie być ciężarem dla rodziny. Z tego co tu zarobisz nawet nie uzbierasz na normalna emeryturę (o lekach na choroby jakich się tu dorobisz nawet nie wspomnę). @Desmodur typowa wypowiedź człowieka nie patrzące go w przyszłość i starająca się nakłonić ludzi by zostali w tym miejscu. Zostań w tej firmie do końca swoich dni i użalaj się nad soba. Penie usuną ten komentarz jak każdy inny sensowny. Pozostanę tylko te o znikomej szkodliwości.

@VegeKebab

Za kilka lat nikt nie będzie widział wkładu jaki wniesliscie w to miejsce. Rodzina i przyjaciele z poza tego miejsca będą pamiętać wasz podły nastrój, nieustanny brak czasu dla nich i wieczne narzekanie czy złość na te miejsce. Każdy z was ma smartfon. Cześć z was zaporzyczyla się by go mieć. Weźcie więc ten telefon uruchomicie kamerę i nagrajcie się. Szczerze powiedzcie dlaczego tu pracujecie i chcecie pracować. Dlaczego wam źle i co wam nie pasuje. Czy poza znajomymi jest tu coś o co warto walczyć? Puśćcie sobie te nagranie za kilka dni. Spójrzcie wtedy na minę tego człowieka na nagraniu. Co doradzili byście osobie na nagraniu (mają wiedzę że firma w której pracują nie jest ta jedyna)?

Ha
@1234

Poza znajomymi, jakimi znajomymi hahaha jak tu każdy na siebie wilkiem patrzy, obgadywanie takie, że słuchać tego nie można, chciałeś napisać poza romansami bo tego tutaj nie brakuje.

@Ha

Więc w jakim celu tu pracujesz? Dla doświadczenia / stażu? Jeśli jesteś operatorem produkcji to wybacz ale lepsze doświadczenie lub staż można zrobić w każdej innej firmie. Nie ma sensu denerwować się czy z niepokojem myśleć o przyszłości. Biura i kadra zarządzająca jest ok na max 2 lata (tylko dla wpisu w CV). Nie brał bym przykładu z technik jakie są stosowane w tej fabryce. Panuje tu nieustanny brak komunikacji pomiędzy działami, spychologia na działy lub stanowiska o niższej randze. Techniki zastraszania i zmuszania ludzi do pewnych czynności były dobre w okresie (usunięte przez administratora) lub na poczatku lat 90. Przestalo mnie dziwić że nowi pracownicy przychodząc do pracy w pierwszy dzien często nie zostają nawet do końca zmiany. Widzą co tu się dzieje i żal im marnować kolejnych kilku godzin na to miejsce. Nawet ludzie za wschodniej granicy nie chcą tu pracować (są ą w dużo cięższe sytuacji niż wy).

Hydrant
@1234

Ktoś z waszej firmy naklonil mnie bym tu zerknął i się wypowiedział. Też miałem duże dylematy przed zwolnieniem się. Bałem się chyba nieznanego i utraty stabilności finansowej (mam kredyt na mieszkanie i auto). Pracowałem tu kilka lat. Moge jednak szczerze powiedzieć że warto było podjąć ta decyzję. Starałem się uderzać do Eko ale mi nie siadło, może i lepiej bo Adient dojechał moje plecy i pewnie nie za długo bym tam popracował. Dużo osób widzi tam jakiś raj a w rzeczywistości trzeba się trochę jednak na szarpać. Opowiedzą wam trochę o tym miejscu ludzie którzy tam pracują. Trochę ich z Adientu tam poszło. Sam pracuje w zorskiej fabryce. Podobnie jak wy od poniedziałku do piątku. Na start dostałem niewiele więcej bo +1 PLN. Teraz po blisko 2 latach zarabiam 30% więcej niż wy. Czasem zrobię jakieś nadgodziny gdy chce kupić coś droższego i się kręci. Umowa na stałe będzie za pół roku. O kwestiach różnic w podejściu do ludzi nie będę się jakoś gleboko wypowiadał. Po prostu traktują Cię jak człowieka a nie jak tania siłę robocza. Podejście do tematu w sposób że każdy jest w czymś dobry i możliwość rozwoju robi swoje. Polecam rozejrzeć się i po prostu wyjść z tego koła obłędu jakie tam panuje. NAPRAWDĘ.

Edek
@Hydrant

Piankowy raj śmierdzący paskudna chemia. Nie każdy ma odwagę jak widać się zwolnić wola narzekać jak źle jest co ich boli ,wola zmarnować sobie życie dla najniższej krajowej a nie sorry obiecali im.1.20 podwyżki no ale premi zabrali aa zapomniałem dodatku inflacyjnego im dadzą a za chwilę zabiorą w inny sposób tak wygląda w tej firmie oszukiwanie ludzie i(usunięte przez administratora) .Za chwilę pewnie komentarz będzie usunięty bo nie pisze nic dobrego o tej firmie ale.o tej firmie nie da się napisać nic dobrego. Ten zakład skończył się w 2017 roku od tamtej pory (usunięte przez administratora)

Pracownik Produkcji

rozpoczonc prace od zaraz ,

wasza produkcja szanuje ichcialbym sie przyjonc na stanowiku pracownik produkcji,na systemie zmianowej oraz z orzeczeniem aktualnym kture mam , kolarczyk grzegorz muj numer telefonu 727406334,

Mata

Nie polecam tego zakładu ze względu na zarobki. Premia jest ale wciśnięta w zarobek i wtedy wychodzisz na najniższą krajową. Owszem zarobisz ale ponadprogramowo jeżeli chcesz. Praca jak praca źle niejest. Ciągle liczę że zarobek pójdzie w górę. Ale niestety w lipcu 2023 gdzie stawka za godzinę powinna wynosić 23,50 zł brutto u niektórych nadal 21 zł brutto. Jak coś to ci mówią że z premią prawnie masz najniższą. Tyle że wtedy nie powinni zaznaczać że ktoś ma tyle i tyle premii. Bo w rzeczywistości masz najniższą a premii niewidac. OMIJAĆ bo uczciwych solidnych pracowników mają za głupków. A niestety większość pracuje milcząc bo ma ciężkie sytuacje ....i niewszystkich stać na zmianę pracy na niepewną. Praca pewna w Adient tyle że za grosze...

Mata

No ja mając kredyt i umowę na stałe trzymałbym się pewniaka. I wiem że jest dużo kobiet po pięćdziesiątce w Adiencie. I w tym wieku no raczej odsyłają z kwitkiem gdzie indziej. Znów pewniak wygrywa. Bo w takich sytuacjach lepszy rydz niż nic. A w Adiencie raczej leni brak, przy takiej pracy....

Yhm
@Mata

I to jest właśnie myślenie większości ludzi z tego zakładu. Narzekam, mało płacą, poniewierka, (usunięte przez administratora) ale uj, zacisnę zęby bo mam umowę na stałe i najniższą krajową, a lepszy rydz niż nic. Ludzie, szanujcie się, bo jak sami się nie szanujecie to jak inni mają was szanować?

@Mata

Jaka tu masz pewną pracę proszę cię wiesz ilutak uważało a ich zwolnili nawet tych co mieli umowę na stałe przyjdzie mały kryzys i nikt nie patrzy jakim ty jesteś pracownikiem i jaka masz umowę tu nie liczy się człowiek nie liczysz się nawet jako pracownik nie dbają o ludzi wszystko ładnie wygląda w internecie a to co się dzieje to tragedia a ty myślisz że czemu usuwają komentarze nie pochlebne . Mi też ciężko było się zwolnic ale nie żałuję bo mam dużo lepsza kasę normalna premie i dużo lżejsza prace nie wysiada mi kręgosłup ani ręce nie padam ze zmęczenia jak to było w adiencie uwierzcie ludzie że szkoda życia na tą firmę a przedewszystkim szkoda waszego zdrowia bo macie je tylko jedno .

Deadpool
@Yhm

Tak z ciekawości wszedlem tu po dluuuugim czasie. Po tylu miesiącach jak mnie tu już nie ma z jakimś dziwnym uśmiechem wspominam ta firmę. Robota łatwa i lekka wystarczyło sobie znaleźć nie ogarnietego życiowo TL którym można łatwo sterować i leżysz z nogami w górze. :) Wystarczyło powiedzieć jaki to on lub ona jest ważny, powiedzieć coś niby w tajemnicy i cyk robotę robi za ciebie. A Ty zgarniasz punkciki. Z mojego punktu widzenia opłaca się iść na Shifta lub jakiegoś koordynatora pod warunkiem że masz trochę oleju w głowie. Nie pokazuj że zbyt wiele umiesz. Czasem udaj idiote. Po 1-2 latach zdobędziesz doświadczenie do CV. Wtedy ruszaj gdzieś gdzie idzie zarobić prawdziwe pieniądze. A nawiązując do dylematów produkcji. Nie to żebym był jakimś sadysta ale ludzie na produkcji siedzą tu z własnego wyboru więc nie miałem zbytnio skrupułów. Myślicie że tak trudno dostać wolne lub takim problemem był brak ludzi? Nie :) przecież i tak nie chodziłem robić w tym (usunięte przez administratora). Zawsze są jacyś nawiedzeni operatorzy którzy wyprowali sobie flaki za darmo lub te śmieszne nadgodziny. Jak mniej wyprodukowałem to zwaliłem to na braki w kadrach. Lubiłem podwyżki. Dawalem trochę więcej sterwanemu TL i ludziom których lubiłem. Jak była fajna laseczka łasa na hajs to można było na tym skorzystać. Pozdrawiam operatorki i TLki ;). Czasem dla beki dawało się jakiejś plotkarze więcej. Ludzie za 2-3 srebrniki skaczą sobie do gardeł. Nie rozumiem jak tam można robić tyle lat jak niektórzy. Wracając do głównego tematu. Pozdrawiam wszystkich dawnych kolegów po fachu, mam nadzieję że idzie jeszcze na czymś zawiesić oko a kawusia nadal całkiem spoko. Pozdrawiam TL odklejone kukielki uważające się za kogoś lepszego oraz cała reszte populacji produkcji :) Połamania kręgosłupów, ciepełka gdy skwar na podwórku oraz kolejnych cudownie odklejonych i zmarnowanych lat życia w tej firmie...

Julia
@Deadpool

Wiesz co? Masz racje! W tej firmie zostają juz tylko osoby które więcej siedzą na l4 i jest im tu dobrze bo w kazdej innej firmie zostali by zwolnieni po okresie próbnym. Cała reszta to desperaci albo kobiety po 50 roku życia, bez ambicji i myślenia ,,lepsze to niż nic,, Zasuwanie za 21 zł to naprawdę upadek i poniżenie samego siebie.

@Julia

Są ludzie którzy nie mają ambicji pomysłu na siebie którzy liczą a może jednak będzie lepiej.sa też włazi (usunięte przez administratora) które podlizują się do liderów kierowników i myślą że są gwiazdami a w innej.pracy by już tak.nie.miały .współczuję wam.ludzie braku szacunku do samego siebie pracując tam dalej.to co zarabiacie to.nie można nazwać wypłata nawet na wczasch pod grusza was (usunięte przez administratora) a nie wspomnę ile na samej wypłacie

Kebab
@Haha

Praca dobra na taką 1 w życiu. Taka zaraz po szkole. Pesja wyższa niż kieszonkowe od rodziców więc plus. Zobaczysz jak się pracuje na produkcji (od razu dodam że jest znacznie ciężej niż w innych zakładach produkcyjnych). Można zobaczyć czy jest (usunięte przez administratora), praca w nocy, brak klimy, uczulenia od chemikali, bóle rak i kręgosłupa. To wszystko przez 8h z 1 przerwa 20min na śniadanie. Na wyjście do toalety musisz mieć pozwolenie przełożonego (czesem musisz się poniżać i prosić). Potem jak pójdziesz gdzieś indziej to docenisz atuty innych firm, będzie odniesienie. Taka szkoła życia przed normalna praca. Deadpool ma w sumie rację. Osoby które tu dłużej pracują lubią być poniżanie. Lubią użalać się nad sobą. Nie ważne ile masz lat i doświadczenia to idzie znaleźć w Żorach i okolicy dużo lepsza pracę. Żory są oklejone fabrykami i strefami przemysłowym. Ci co się zwolnili najczęściej szybko awansowali w strukturach innych firm.

@Kebab

Tu nawet nie chodzi o to czy cie awansują w nowej pracy a o fakt że masz lżej jesteś szanowany masz lepsza wypłatę tutaj tylko cie okradają z pieniędzy i godności. Brak szacunku ciągłe czepianie się tylko pracowników produkcji kierownicy to tylko cwaniaczki. A teraz cwaniaczki pytanie do was ilu jest pracowników za drzwiami chętnych do pracy. Bo powszechny tekst nie ma ludzi nie zastąpionych a jednak nie macie racji wy ludzi nie macie nawet Ukraina się zwalnia bo wie co to szacunek do samego siebie. A polaczki pierdoły się tam trzymają idą dziennie do tej pracy której nienawidzą. Ale ktoś kto ma choć odrobinę rozumu szacunku do siebie ucieka jak najdalej i nawet nie ogląda się za siebie bo nie warto

Er

Myślą, że ankiety zrobią i ludzie będą donosić jeden na drugiego, wy nam stawki dajcie godne a później wklejajcie gdzie są skrzynki na skargi. Sami to sobie zrobiliście, że ludzie od was odchodzą

Katie92

I co? Jak tam wasz strajk? Warto było? Bo chyba nie do końca jeśli nowy dyrektor żadnej podwyżki wam nie zadeklarował na kwartalnym. Jak już coś zaczynacie to róbcie to do końca a nie na pół gwizdka bo jak widać nie miało to sensu

Były

I o czym to świadczy ludzi nie mają nawet na liderów teraz żeby obstawić te stanowiska bo nie każdy się nadaje na takie stanowisko. Zero szacunku do ludzi zero

Mateusz

Jeżeli mieliby przywrócić dawnych koordynatorów, którego byście wybrali ?

Brawo

Przywrócić starych pracowników a tych pseudo koordynatorów wywalić, jedynie co oni potrafią robić to jak osoba wyżej pisała, zobaczyć na kamerach u kogo najczęściej stoją

Donatello
@Brawo

Osoba wyżej napisała i już usunięte co firma się wstydzi tych swoich wybrańców kierowników no jest czego czy może usilnie kryjecie fakty.Tam dobrzy kierownicy byli do 2017 roku potem ta firma się stoczyła . Tu się liczy ilość a niekoniecznie jakość. Tak samo z pracownikami lepiej kilku beznadziejnych niż dobrzy doswiadczeni ludzie .Liderzy to tylko z nazwy jedni tylko fajeczka za fajeczka spacerki do jadalni i szatni .inny tylko ze swoją wybranka o jednej godzinie na podmianki i siedzą razem a ty się doprosić nie możesz podmianki .Tyra za grosze

Radek
@Donatello

Z biura też uciekają ludzie co chwilę nowa osoba a to szukają inżyniera planisty magazynierów pracowników produkcji o czymś to świadczy napewno nic dobrego .Szkoda tego zakładu ale tylko rządzacy do tego doprowadzają wieczne oszczędności ale nie na tym co trzeba .Ta firma jest źle zarządzana i właśnie są efekty braku ludzi i wiecznych wypowiedzen dobrych pracowników

Rafi

To jeszcze całkiem sporo tych naiwniaków tam zostało ale to są takie życiowe pierdoły które nie potrafią postawić na siebie swoje zdrowie wola trzymać się kurczowo (usunięte przez administratora) .Te zarobki tam.są tak śmieszne że nawet one tam nie trzymają człowieka

@Mateusz

Tam tylu koordynatorów niejest potrzebnych a już napewno nie takich .Odklejeńce z wysokim ego wiedzą zerową ,na nockach śpią inni znowu stoją przy wybranych dziewczynach zagadują. Gdy pojawi się jakaś nowa to dostają oczopląsu .Co się na tym zakładzie wyprawia na rankach to latają jak by wszyscy dostali zbiorowej (usunięte przez administratora)team liderzy nagle wtedy znają swoje obowiązki .

Oby oby...

Mam nadzieję że nowy dyro nie jest w ciemię bity i raz dwa się rozezna, że większość kierownictwa ma tę robotę po znajomości, a nie ze względu na umiejętności. Ciekawe po ilu dniach zniknie ten komentarz, pewnej szybko bo w tej firmie to prawda wszystkich boli najbardziej.

Hahaha
@Oby oby...

Hahaha 3.2.1 czas wchodzenia w tyłek nowemu dyrowi czas start wazelinka kupiona przez kierowniczków

Czy w Adient Foam Poland pracuje się na open space?

nikt

Biura są dwa oba open space. Na produkcji jeden wielki open space.

Premia

Drogie Związki Zawodowe! Czy w związku z inflacją możemy spodziewać się jakiejś premii?

Bajki
@Premia

Ja słyszałem w grudniu że związki wielkie strajki miały robić od stycznia a tu cisza hehe

@Bajki

Pan związkowiec to tylko potrafi ładnie mówić i na gadce to się kończy stołeczek dla niego jest (usunięte przez administratora) nie musi to co on się będzie wychylał dla ludzi większego (usunięte przez administratora) jak tu to nie ma .wstyd normalnie teraz to na hali go nieuraczysz siedzi w tym swoim pokoju i udaje że coś robi chyba tylko bąki zbija bo dla ludzi to nie zrobił nic poza gadaniem na jadalni .wstyd ......

Ziom

Ale przynajmniej wiedzą że ludzie mają odwage odejsc od maszyn i zaprotestować, grozby niech sobie w (usunięte przez administratora) wsadzą bo pracy w żorach akurat jest sporo a kolejne fabryki zaniedlugo sie otwierają ;)

@Ziom

Odwaga to dać wypowiedzenie ale nie jakieś jednostki tylko masowo bo tutaj ludzi mają za nic masz (usunięte przez administratora) jak (usunięte przez administratora) bo pan kierownik produkcji na was liczy bo przecież zamówienia są pamiętajcie adient na was liczy nie licza się ludzie tylko jak największą liczbą pianek

Janka
@Ziom

A może by było warto zabrać się za leaderów?i zastrajkować przeciw im dodatkom i solidnym stawkom, przecież wykonują taką sama pracę jak każdy, a nawet dużo mniej robią a tyle mieli do powiedzenia na zebraniu.

@Janka

Błagam cie co Ty chcesz od liderów myślisz że wychyla głowę dla ludzi .Tu nie chodzi o to czy mają bonusy wypłaty i inne chodzi o nas bo oni bez nas nie pociągną. To ludzie muszą w końcu zacząć walczyć o godne zarobki to raz i normalna prace a nie że (usunięte przez administratora) taki że nie wiesz jak masz na imię jak wychodzisz z pracy to nie jest godna praca to jest (usunięte przez administratora) i ludzie Nawet nie powinni im.przyjsc do pracy w sobotę. Bo słowa człowieka który o ludziach mówi małpy i ochoczo by je tresował po czym wali jakimś gadkę motywującą że firma na was liczy i tyle zamówień jest to.prosze idź do zoo może małpy wam wypozycza na 2 zmiany .Zacznijce się ludzie szanować naprawdę bo zdrowia nikt wam nie zwróci a ta praca prędzej czy później wam wyjdzie

????
@Haha

Po co strajkujecie? Po prostu się zwolnijcie. Strajkować można jeśli wierzy się ze będzie lepiej. Strajkować można też dla zakładu który jest ważny dla lokalnego społeczeństwa. Od lat mydła oczy. W biurach i na pradukcji (koordynatorzy i liderzy) pracują odklejeni i zakłamani ludzie. Myślicie że oni odczuwają ten stres i brak kasy? Nie oni mają na to... ???? Pojadą sobie tacy z biur na barana w góry... a liderzy i koordynatorzy już tam się bawią po swojemu w swoim gronie (nie wiem czy nie jeszcze lepiej). Ogólnie liderzy i koordynatorzy to chyba najbardziej ochydna cześć tego zakładu. Wiedza z czym się zmagają ludzie a pomimo tego wszystkiego milczą gdy trzeba się odezwać. Zmuszają i zastraszają gdy czegoś potrzebujesz. Niektóre liderki walą taka wazelina do pracowników a za pleca(usunięte przez administratora) Normalnie zbiera na wymioty. Najgorszy sort ludzi z jakimi miałem do czynienia. Nie ma co czekać do kolejnych świat czy jakiś tam wakacji. Pozdrawiam ????

@????

Dokładnie samo w sedno koordynator da ci taka podwyżkę że koniec końców będziesz robić i tak za najnizsza krajowa ludzie dla nich liczą się słupki w Excelu i który z nich ma najlepszy wynik żeby szanowany pan dyrektor mógł pogłaskać każdego z nich i powiedzieć tak dalej a oni jak zwykłe (usunięte przez administratora) będą niebowzięci bo ich pancio pochwalił za robotę która wykonują ludzie kosztem własnego zdrowia .Ludzie się nie liczą tam się tylko liczy żeby wyjechało jak naj więcej pianek a wy naprawdę dalej liczycie że ten strajk wam coś da nie da nic.zamiota wszystko pod dywan dopóki połowa tego zakładu nie przyniesie wypowiedzenia i uwierzcie mi za ten hajs znajdziecie lżejsza prace .czego tu się trzymać tak kurczowo tego że łaskawie wam rzucili 150 zł nq święta tego że macie jakieś wczasy pod grusza i premie która oni sobie liczą jak chcą

@Janka

I jak tam małpeczki pójdziecie poskakać przy piankach pewnie tak bo nie macie jaj żeby się postawić. To pracownicy są siła tego zakładu a wam wystarczy że was postraszą ze czegoś nie możecie i ochoczo lecicie w sobotę do pracy zero szacunku macie ludzie do siebie zero i nie ma się co dziwić że taki kierowniczek też go nie ma

Pracownica
@????

Zgadzam sie z Tobą. Liderzy wchodzą (usunięte przez administratora) koordynatorowi nie patrząc na nas e ogole. Maja nas gdzies. Niech likwidują to stanowisko i tyle. Koorymator niech sie bierze do roboty a nie pół zmiany siedzi z ur i toolingiem na stołówce . Mam nadzieje ze komus sie oberwie a my dostaniemy to na co liczymy o zaslugujemy! A ci co koordynatorom i liderom wchodzą w(usunięte przez administratora) to nara

Lizusy
@Pracownica

Też uważam że koordynatorów to powinni polikwidować bo jedyne co robią to siedzą czasem wybiorą się na spacer zajrzeć tu i tam na nockach to ich nie uraczysz bo śpią warto by było chodź się ogarnąć zanim się wejdzie zaspanym na hale .A są też tacy co chodzą tylko na hale żeby popatrzeć sobie na dziewczyny i zagadać takie prostackie zachowania ludzi o wysokim ego a w głowach bezdenna pustka.A na rankach to znowu są pochłonięci włażeniem w (usunięte przez administratora) osobom z biura .Oprócz wazeliny to trzeba posiadać jeszcze rozum a im go brak

Haha

Zaraz Ci tu napiszą że zazdrosna jesteś tylko o co być zazdrosnym o bandę wyrostków bez szkoły i jakich kolwiek wartości moralnych.Jeden z drugim tylko rywalizuje kto ma lepsza zmianę otwórzcie sobie jeszcze zakłady bukmacherskie bo widać co nuda z wami robi .Dopiero jak wam w (usunięte przez administratora) się pali to latają jak posrani po hali i tylko na ludzi naciskają i głupot się wtedy czepiają

Ursyn
@????

Masz rację. Jeśli chodzi o koordynatorów to teraz mają jak w raju. Większego kolesiostwa dawno nie było. Rączka rączkę myje. Ale tak bywa. Najgorsze jest to że przyjęli lub ściągnęli na te stanowiska ludzi którzy już kiedyś tam pracowali. Przecież z jakiegoś powodu opuścili mury tej firmy. Bądźmy szczerzy Adient nie jest firma miodem i mlekiem płynąca. Jeśli ktoś tu wraca to albo nie dawał sobie rady gdzie indziej albo po prostu pasuje mu gnębienie ludzi, sadyzm lub (usunięte przez administratora) Liderzy i liderki są skrzywieni przez tą firmę bo nie utożsamiają się z ludźmi z produkcji tylko z biurami. To zdecydowanie nie powinno tak działać. Ale po latach pracy w tym miejscu nie mają pojęcia jak to powinno wyglądać i żadne akademie TL tu nie pomogą. Oni powinni być przedstawicielami załogi a nie namiestnikami koordynatorów. Żenada. Patrząc na TL Offline / kordynator, czasem przestaje mieć wrażenie że łącza ich tylko stosunki zawodowe. Bo pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca. Niektóre żyją w związkach a w pracy zachowują się jak by były w ruji. Ważna jest tylko dobra zabawa kasa. Zwykły pracownik to tylko jaas tam wartość w tabelce bez prawa do godnosci.

Haha

A po pracy przykładni mężowie żenada i (usunięte przez administratora)z tych koordynatorów. A wrócili bo gdzie oni by mieli jak tu .Co po niektórzy to nawet godności nie mają wrócili jak by nic się nie stało A zachowania nie zmienili swojego ani trochę. Kolesiostwo (usunięte przez administratora)i rozpacz ludzie powinni uciekać

@Haha

(usunięte przez administratora) co w nich nie stosownego że ludzie piszą prawdę o warunkach jaka ciężka to praca za tak śmieszne stawki koordynatorzy do niczego liczy się tylko i wyłącznie wynik bo rywalizują między sobą

Romek
@Ursyn

Zamiast się żalić to lepiej uciekać z tego tonącego statku .bo ludzie są wykorzystywani ponad siły to nie jest normalna praca to jest poganiactwo i (usunięte przez administratora) nie za te pieniądze i jeszcze mając do czynienie z tak szkodliwa chemia .Liderzy oczywiście nie wszyscy chodzą sobie na papierosa kiedy tylko chcą i właśnie tacy zamiast być dla ludzi na linii to fajka posiedzenia w szatni czy na stołówce. A kierownicy to dno żeby gowniarz stał za tobą i liczył Ci czas wyjścia na podmiance .wstyd

Wow

Haha odezwała się madra istota widać że tu nie pracujesz albo inaczej widać że jesteś (usunięte przez administratora)właśnie jak gówniarze stojący za ludźmi. A i na każdym normalnym zakładzie człowiek ma prawo iść do łazienki nie na szybko bo ktoś liczy ci czas .a i wiesz właśnie z jakiegoś powodu ludzie się zwalniają a ty z jakiegoś powodu kup więcej wazeliny bo widać bardzo się przydaje kolejna osóbka z wybujałym ego też bez szkoły studiów jak kierownicy na tym zakładzie

Ursyn
@Romek

Wskarz choć jednego lidera lub liderkę który/która robi co ma robić. Wielu z nich poznałem od różnych stron. Miałem do czynienia z praktycznie wszystkimi przez ponad 5 lat pracy w tym miejscu. A co do rozwoju poza strukturami tej firmy to mam 4 rozmowy w tym tygodniu. Trzymajcie za mnie kciuki bo może w maju nie będę musiał już wąchać smrodu tej chemi. Na razie muszę sprawiać wrażenie że jestem oazą spokoju. (usunięte przez administratora) wyciszonym kwiatem lotosu na (usunięte przez administratora) spokojnej tafli (usunięte przez administratora)jeziora. Jestem wręcz jak j€b@ny wagon pełen(usunięte przez administratora) medytujących tybetańskich mnichów.

A co tam
@Ursyn

Przecież wiemy że nie ma takiego ale oni akurat sobie nie mają nic do zarzucenia jak cała ta firma ludzie uciekają ale co tam przecież nikt nie jest nie zastąpiony szkoda tylko że reszta będzie zarzucona jeszcze większymi obowiązkami. Jak tam związki bo póki co to tylko gadka i gadka a z tej gadki nie ma nic przynajmniej nic dobrego dla ludzi.

@A co tam

Wspaniałe związki negocjują rozmawiają i na tym się skończy a ludzie dalej będą robić za najnizsza krajowa i ochłap premii ale ważne że biura mają kaskę im się przecież więcej należy. W biurach panie wspaniałe przecież nie ugną się bo ktoś da wypowiedzenie oni tak nie mogą a ja mam taką nadzieję że panie z biura staną i będą pracować jak ludzi zacznie brakować

Adient
@Wow

Dadzą podwyżki bo i tak muszą bo najniższa od lipca rośnie, a ludzie się będą cieszyć że coś dostali a prawda jest taka że dostaniemy tylko tą złotowe góra półtorej bo firma i tak będzie musiała nam dać bo prawo tego wymaga. Premii żadnej nie dadzą bo zła kondycja finansowa firmy i tyle dał ten strajk. Mogła by wpaść centrala z zaskoczenia i zrobić porządek z kierownictwem, poleciały by te mądre głowy co na zarządzaniu ludźmi znają się tak jak ja na astronomii.

Jak już
@Adient

Jaki strajk to był bunt ,nie zgłoszony 2 godzinny .Związki negocjują bo taka jest kolejność rozmowy negocjacje a wtedy może być ewentualnie legalny zgłoszony strajk .

@Jak już

Negocjacje błagam cie ile można negocjować 7 dni minęło i można strajkować oficjalnie z takim podejściem to pracownicy będą ciągle po tyłach i nigdy nie będą nic mieć. Z czym się chcą dogadywać z tą banda z biura gdzie do pracownika jest zero poszanowania. Przyjechali zobaczyli i gówno zrobili i tak samo się skończy z tym całym strajkiem .Zamiotą pod dywan wszystko dostaniecie podwyżkę ta która się należy i do widzenia a małpeczki dalej będą pracowały .

@Jak już

Jak już to Pan emeryt któremu pasuje to stanowisko narobić się nie narobi kasa spływa to co on będzie innym załatwiał lepiej poudawać że coś się dla tych ludzi robi.Ten zakład powinien ludziom wypłacać szkodliwe to raz kolejny dodatek za ten zapiernicz.bo praca tego nazwać nie można to jest 8godzinny trening na pełnych obrotach .więc na co.wy liczycie że wam związki coś załatwia nie zrobią nic kompletnie nic dalej będą ludzie robić za najniższa krajowa ewentualnie łaskawca rzuci coś premii ale przy okazji zdążą za coś kasy zabrać tak jak to było z bonami 150 zł dali a zabrali 300.to.jest dopiero interes na ludziach .

Gdzie
@Wow

Gdzie ci niby zabrali 300zl? Umiesz czytać to co masz na pasku? Jak nie to do szkoły wróć. Ale tak poza tym to się z tobą zgadzam.

@Gdzie

A ty zauważyłeś że drugi raz pasek ci wysłali czy nie bo jeśli nie to sobie dobrze sprawdź bez powodu ludzie do pipu tego nie zgłosili

Wow

Jak to gdzie dla następnych małpek będzie ktoś musi ją dostac napewno nie starzy pracownicy .Przecież ktoś musi zastąpić tych co odchodzą bo pan dyro nie ugina się pod wpływem przyniesionych wypowiedzeń .Przecież im to nie daje nic do zrozumienia że ten statek tonie a wraz z nim oni

TheEnd
@Wow

Reasumując. Możecie się buntować i strajkować. To wam nic nie da. Zrozumcie ze nie ma ludzi nie zastapianych. Sa czasem trudni do zastąpienia na początku. Zawsze znajdą kogoś na Wasze miejsce po stawce która im odpowiada. Ich nie obchodzą wasze umiejętności. Dla nich ważny jest $. Z tego ich rozlicza centrala. Zobaczcie ile ogarniętych i kompetentnych osób zwolniło sie w przeciągu dekady. Po co się tam męczycie. BTW jak macie wśród znajomych jakieś osoby które zwolniły się z Adientu to zapytajcie ich czy cokolwiek stracili. Cytując jednego Pana nie pracującego już w tej firmie "na początku żałowałem relacji z ludźmi czułem się częścią tego miejsca, teraz już wiem że uwolniłem się od pustych znajomości". Rozejrzyjcie się lub wyjdźcie na spacer po obrzeżach Żor. Zobaczcie ile jest firm, ile możliwości. Napiszcie po prostu CV, pójdźcie na rozmowę kwalifikacyjną, zacznijcie żyć a nie wegetować.

@TheEnd

O i to jest wypowiedź w samo sedno nie wegetujcie uciekajcie jak najdalej praca to nie rodzina a i z rodziną nie raz tylko dobrze na zdjęciu się wygląda. Uciekajcie jeśli szanujecie swoje zdrowie bo adient wam go nie zwróci będą wam tylko mydlić oczy dokładać pracy .kierownik produkcji ani trochę was nie szanuje tylko bezczelnie obraża i w dodatku zastrasza .

@Wow

I co nie myliłem się skończyło się na niczym ze strajku. Związki bardziej się cieszą ze smyczy które rozdawali zamiast dążyć do osiągnięcia celów .nie szkoda wam ludzie oddawać na te związki kasy nie macie nic kompletnie nic wszystko zamiecione pod dywan. Postraszyli was że nie możecie strajkowac i tak się skończył temat ludzie się nie liczą wasze zdrowie się dla nich nie liczy .

Tom

To prawda tylko najgorszy fakt że jest przedstawiciel solidarności który powinien za ludźmi stać murem a tak naprawdę nie zrobił dla nich nic sam powinien zrezygnować z tego stanowiska teraz .

Alojz
@Wow

Skończyło się na niczym? Dwie liderki ze zmiany na której był bunt zostały obwinione za to, że "kierownik" nie umie podejmować słusznych decyzji... A tutaj racja, ludzie dla tego zakładu się nie liczą.

@Alojz

Na niczym dla ludzi nie.maja nic oficjalnie można już dawno robić strajk a nie ma zupełnie nic pan z solidarności posłusznie podkulił ogon i postanowił jak widać że po co strajk w tabaiu strajkują tylko tu wiecznie ludzi zastraszają .pamiętajcie adient nigdy nie będzie w stanie zastąpić tylu ludzi bo tam nikt nie zostanie na dłużej niż tydzień .To ludzie z produkcji tworzą ten zakład a nie biura i strajkiem można wiele zrobic ale po co nie dajcie się zastraszac

@Alojz

Chyba nie myślałeś że ten kierownik w jaki kolwiek sposób stanie za ludźmi bo gdyby miał jaja to by nie pozwolił aby nie słusznie liderki zostały zdegradowane a jedyne co ten kierownik potrafi to włazic w (usunięte przez administratora) aby mieć własne korzyści. Chyba nie myślisz że osoba która już raz kręciła i wróciła będzie inna tacy ludzie się nie zmieniają nazywam takich (usunięte przez administratora) bez zasad moralnych i jakiejkolwiek etyki

Trump
@Tom

Niektórzy nie mają ani odwagi ani honoru żeby zrezygnować wstydu też .Bo gadać to każdy potrafi a my chcemy widzieć efekty a nie tylko słuchać pustych słów. Wstyd gadać obiecywać że negocjacje. I (usunięte przez administratora) jest z negocjacji tyle załatwił Pan z solidarności puste słowa

DESMODUR
@Trump

Jeśli ktokolwiek wierzył, że facet który nie zna przepisów prawa, komukolwiek załatwi cokolwiek, sam jest sobie winny. On się sam na przewodniczącego nie wybrał. To WY go wybraliście, także jedyny żal możecie mieć do siebie. Jak to z wyborami w Polsce. Niedawno była okazja, aby go zmienić, i co? No właśnie ????

Trump
@DESMODUR

Bo tak ludziom smarował to ludzie go wybrali a on się cieszy bo jest nie tykalny kasa się zgadza a on się nie narobi a teraz nawet w oczy nie spojrzy i już się skończyła wielka gadka.związki można zlikwidować bo pożytku z niego żadnego.

@Trump

I kolejny piątek który jest wolny od kiedy to ludzie mają wykorzystywać swoje urlopy firma powinna zapewnic pracę a jeśli jej nie ma to płacić pracownikom postojowe ale oczywiście pan z solidarności też nie jest w stanie tego załatwić i się postawić w tej sprawie zbyt zajęty ładnie go uciszyli .ktoś na takim stanowisku powinien być za ludźmi murem a nie robić zupełnie nic albo na korzyść tylko dla firmy z wyciekiem tdi to też siedział cicho pokornie razem z innymi na magazynie i nic się nie odezwał tak reprezentuje solidarnosc ludzi czyli wcale

@To ty

Wolny piątek a firma na zebraniu tak pięknie gadała że jest coraz lepiej idziemy do przodu. To ja się pytam dlaczego są piątki wolne dlaczego z tych sprzedaży wspaniałych nie ma podwyżek dla pracowników produkcji. Mydlicie ludziom tylko oczy głupie uśmieszki wstydu nie macie za grosz impreza na zakładzie dla dzieci nie wiem czy to taki Wow pomysł żeby te dzieci wchodziły i wąchały tą chemię świetna impreza z socjalu

@To ty

Ale widzę że komentarze to usuwane na bieżąco co to zmieni cudem będziecie mieli więcej pracowników i każdy z chęcią przyjdzie do was (usunięte przez administratora) ponad siły

@Wow

Bo myślą że jak usunom komentarze to nagle ogrom chętnych będzie najpierw trzeba wywiązywać się z tego co się ludziom obiecuje .ludzie nowoprzyjęci robią nadgodziny żeby wyrobić po 500 godzin bo firma w zamian za to obiecuje umowę pod firmą a tu zonk. Tak ludzi oszukujecie na każdym kroku że nie ma się co dziwić że ludzie odchodzą i nowi nie chcą przychodzić nie dość że praca ciężka jak w (usunięte przez administratora) a tylko po to żeby piątek wolny był gorszej firmy nie widziałem gadają że u koreanców źle a to co tu sie dzieje to komizm .

Zastanawiałam się

Część, Słyszałam że jest ogłoszeniem do logistyki? Jak jest w biurach? Warto próbować?

Ona
@Zastanawiałam się

Podpinam się pod pytanie. Czy robią szkolenia? Są nadgodziny? Jaka stawka na początek? Jaki zespół?

FW

Pracowałem na kontroli jakości… tragedia zera przeszkolenia, audytorki nie interesują się niczym chcesz pomocy to jej nie masz… jak jest niekiedy za mało osób na FW i zalewa produkcja piankami to cie(usunięte przez administratora) za to ze wolno sprawdzasz i tak zasypia stanowisko, ale żeby pomóc to ich nie ma czy to by były potrzebne rękawiczki czy marker… siedzą w swoim biurze i popijają kawkę a jak się przyjdzie do nich i prosi o pomoc to oburzenie i standardowy tekst zaraz przyjdziemy po czym i tak nie szybciej jak 40-60 min nie mija ! I na poważnie tak to wyglądało i z tego co wiem to wygląda przy P. M w czerwonych włosach oraz P. A blondynki (może coś z nimi lub w tej sprawie zrobią!) spróbuj tylko odejść do łazienki to wielki problem bo nikogo na stanowisku nie ma. Nie polecam pracy naprawdę (usunięte przez administratora) szczególnie dla polskich pracowników bo Ukraince mają luzy do nich się niczego nie czepiają nawet jak nie pracują tylko stoją 6h na stanowisku na telefonie

Martyna
@FW

I co z tego że piję myślisz że w w biurze wesoło blondi myśli że wszystkie rozumy zjadła pani wielka z Jastrzębia.

@FW

W tej firmie to tylko znajomości i po znajomości stanowiska zajmowane

Dokładnie

Do akwariumu mógł ją posadzić na swój stołek , tu nigdy w tej firmie dobrze nie będzie, ludzie którzy ciężko pracowali na ta firmę przez to że nie byli doceniani woleli się zwolnić a po znajomosci stołki są rozdawane, wstyd Adient

@Dokładnie

Oni sami wstydu nie mają nie dość że wykorzystał okazję bo w biurach sami nowi to wrócił dyro chyba nie wiedział o jego kombinowaniu i dlaczego się zwolnił to nawet pół roku nie minęło i znowu się zaczyna już stanowisko obsadzone dla żony.ta firma to dno a na miejscu tego państwa to bym w lustro nie potrafił spojrzeć a co dopiero reszcie w oczy .

@Były

Oni ci ludzie to nie mają wstydu dziewczyna miała inna się dostać ciezko na to pracowała to jej nakłamali ze ludzi na zmianie nie ma choć ten problem jest ciągle ludzi nie ma i nie będzie.A skoro ich nie ma to czemu pani nie wróciła na produkcję tylko od razu lunchu chyba specjalne zasługi

Ha

Rekrutujemy się już w Eko od września otwarcie

@Ha

Szczerze oni wcale się tym nie przejmują czy ty idziesz do eko okien czy do innej firmy ale przyjdzie dzień jak zostaną bez doświadczonych pracowników i z ręką w nocniku taka prawda . Narzucają normy ludzie nie wyrabiają każą ci podnieść piankę z ziemi bo jak to wygląda a ty nie masz nawet na to czasu ale inzynieriowe pobierają wypłatę nie wiem za co bo jakość jest tragiczna ale.lepiej obwinić produkcję że tyle napraw i że pianki na ziemi .na insertach też nie uraczysz żadnego czasu nie mają trzeba więcej kawki wypić bo przecież produkcja zrobi wszystko. Ta firma to cyrk a zarobki tragiczne

Słoneczko

Szkoda słów na ta firmę. Ale jednak wyrażę. Trzeba najpierw przeżyć A potem wyjść. Moja wina i moja wielka wina że jakość tych pianek jest zła ..Premia szkoda gadać w styczniu 350 . Więc proces proszę odciążyć A nie ludzi co ciężko pracuje A może gorsze słowo. Ale mi wykasuja ..Jeszcze wycieki tej szkodliwej chemia..ciagle..Gdzie specjalnie służby???? Jakie każdy wie .... kasa też daje do życzenia!!! Przykro mi nie ma najniżej krajowej..dlaczego . Bo bzury opowiadają że to niby w pewno. Więc koleżanka nie ma tej najniżej to co premia wyższa. Hahahahahahahah..

Prawda
@Słoneczko

Zgadzam się. Aak widzę tych ludzi oprowadzanych po hali to to aż współczuję bo nie wiedzą na co się piszą. A potem się zwalniają po kilku dniach. Ta firma to nie to co kiedyś było, kiedyś adient był ceniony a teraz wstyd się przyznać że się tu pracuje.

Pan x

Witam, Jaka stawka na wózki widłowe? Jakiej można spodziewać się wypłaty?

Roki
@Pan x

35 na h

Janusz

Praca stanowisko koordynatora, na poziomie zwykłego lidera w innych firmach. Poganiactwo, (usunięte przez administratora) i nic więcej się nie liczy. Jeśli masz ambicje to polecam inne firmy.

Sloneczko
@Janusz

Masz rację. To jest szok patrzę i dalej obserwuje.

Robi

UWAGA!!!!!!! Nie polecam nikomu pracy w tej firmie, ponieważ są tam niekompetentne osoby jak w dyrekcji tak i w kadrach.Praca jak każda inna,trzeba pracować,ale jak rąk brakuje to każdy to(usunięte przez administratora).Przemiał ludzi nonstop,kadry jak chcesz coś załatwić mając wolne za(usunięte przez administratora) Się nie dodzwonisz ,musisz 40km zrobić żeby się coś dowiedzieć.Nie dziwię się że koleżanki poszły w (usunięte przez administratora).

AgA

Zapraszamy do Nifco. Tutaj odnajdziesz szacunek do wykonywanej pracy. Bez szkodliwej chemii. Praca 8h i do domu. Pracowałam w Adient i mam porównanie, jak również wiele osób to potwierdzi, które przyszły z Adient w poszukiwaniu lepszych perspektyw.

Iwona
@AgA

To nadgodzin tutaj w ogóle nie ma? Czy czasem sie zdarzają? Jeśli tak to są płatne czy do odbioru jako wolne?

nifco pracownik
@Iwona

płatne lub do odebrania ;) twój wybór

Ola

Widziałam wczoraj gasza, czy on wraca ? Wie ktoś może

N0Xx

Jak już kogoś brakuje to takich ludzi jak Wąs, Łysy czy Radzio. Wszyscy chodziliśmy przy nich jak w zegarku. Był soczysty opieprz na przerwie, była pogadanka psychologiczna, było też spoglądanie na pracowników z antersoli i zapisywanie spostrzeżeń w kajeciku. No ale niestety tych Panów już nie ma :(

Ola
@N0Xx

Proszę cię, jeśli twoim fetyszem jest soczysty opieprz to już nie mój problem, mnie tam opieprzać nie trzeba wiem co do mnie należy, a Gaszu był dobrym człowiekiem a nie tyranem jak nie jeden tam

N0Xx

Akurat on uczył się fachu się od wymienionych koordynatorów. Cygan to samo :)

@N0Xx

No cóż. Moja odpowiedź dotyczyła MP, jednak, temat został usunięty lub ukryty, więc to co napisałem w poprzednim poście nie dotyczy Pana G :(

@N0Xx

Jedyne czego brakuje na tej firmie to szacunku do pracowników z takim podejściem jaki mają i tą pracą jaka muszą wykonywać pracownicy za te marne pieniądze będą sobie szukać ludzi cy czas a nowi wychodzą z pracy po 2 godzinach jak widzą ogrom tej pracy na szczęście tonie jedyny zakład w tej okolicy

pracownik produkcji

Czy ktoś wie za co zwolnili Abdula ? dziwne po tylu latach , nikt nic nie wie

Balon
@pracownik produkcji

Był i ni ma raczej nikt za nim nie teskni. Czy to takie wazne teraz?

HiHi
@Balon

Niki
@pracownik produkcji

A.A. Zwolnili bo nie zgadzał się w cięciach BHP i UR. Ciągle tylko cięcie kosztów. Nowy samozwańczy kierowniczek tylko to potwierdza... Za AA nigdy nie było takich wycieków jak teraz w ciągu 3 dni...

Typek
@Niki

Ale bzdury opowiadasz, opamiętaj sie

@Typek

To napisz coś więcej jak wiesz

Zostaw merytoryczną opinię o Adient Foam Poland Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Adient Foam Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Adient Foam Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 238.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adient Foam Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 205, z czego 23 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 108 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adient Foam Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Adient Foam Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adient Foam Poland Sp. z o.o.