Adient Foam Poland Sp. z o.o.

Opinie o Adient Foam Poland Sp. z o.o.

XYZ

Ale tu nikt nikogo nie zmuszał. Wszystko zostało załatwione w porozumieniu z pracownikami :)

@XYZ

W jakim porozumieniu co ty piszesz, chcesz to bierz urlop a w lato będziesz pracował zamiast z rodziną na urlopie. Chyba że jesteś dyrektorem albo masz takie podejście jak on. To było porozumienie czy wymuszenie na ludziach.

Bee
@Jjj

Możesz pozdrowić M.Szymura, on nam to załatwił. ????

@XYZ

Chyba z pracownikami biura bo z produkcją nikt nic nie omawiał wiedzieli że pewnie się niezgodzimy na te warunki poprostu postawili nas przed faktem dokonanym i tyle! Ale spokojnie to się da wszystko jakoś odkrecic trzeba tylko zasięgnąć porady fachowca! Jak będę coś wiedział na ten temat napisze co dalej robimy żeby wyjść na swoje????

Lol
@Bee

Dlaczego został M. Szymura przedstawiciel em załogi ponieważ co powie biuro to o. Zrobi. Proste

@Lol

Dlaczego? Bo nikt inny nie zgłosił kandydatury...teraz płaczcie a jak były wybory to wszyscy mieli to gdzieś. A skargi to możemy sobie składać,problem w tym, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem...Nie jesteśmy jedyną firmą z takim "rozwiązaniem"

@Aldona

Nie opowiadaj pierdół że to zgodne z prawem. Zorientuj sie w temacie. Masz klapki na oczach ? Co powiesz na te wszystkie kłamstwa?

Aldona

Pierdół? Przeczytaj sobie kto ma prawo zarządzać naszymi urlopami. Potem sprawdź jak pracodawca może zarządzać pracą i ją rozliczać. Żebyś się nie zdziwił

Balon
@Aldona

Poczytaj w kodeksie pracy o czyms takim jak postojowe...

@Balon

Nie muszę, już czytałam. Ja dodatkowo radzę przeczytać interpretację prawników, którą bez problemu znajdziesz na Internecie. Postojowe nie jest wcale takie oczywiste, bo postój nie wynika ani z winy pracownika ani pracodawcy

@XYZ

Tak,nasz kierownik był tak uprzejmy,że sam nam wbił w komputer urlopy.

ewo..
@Aldona

Kobieto co Ty piszesz napisz mi nazwę jednej firmy która coś takiego praktykuje co jest zgodne a prawem według Ciebie że ludzi siedzą na urlopie a w wakacje będą zapiepszać za trzech że ludzie są zwolnieni z dnia na dzień że nasz dyrektorek kłamie ludzi prosto w oczy jest osobą bez honoru mały człowieczek który udaje wielkiego.Wiec nie pisz głupot może tobie odpowiada ale normalnym ludziom nie .

On
@Aldona

Czytałem, jeżeli postoj wynika z przyczyn losowych to nalezy sie postojowe! Dokladnie tak jak mają w adiencie w bieruniu! A ty aldonko to chyba w biurze pracujesz albo jesteś jedną z lizusów ;) mamy przyklady ze w innych firmach płacą postojowe (usunięte przez administratora)

@Aldona

Nie pisz głupot, jak nie masz pojęcia zobaczymy co powie PIP.

@Aldona

Spoko niech sobie jest przedstawicielem załogi ,ale to właśnie w takich sprawach powinien się z nimi spotykać i zastanawiać co będzie dla nas dobrym rozwiązaniem ????

@Lolo

Róbcie jak uważacie. Powiedziałam Wam co macie sprawdzić, bo temat nie jest prosty to na mnie najeżdżacie. Gwarantuje, że pip nic nie zrobi, tym bardziej w sytuacji,gdzie jest to przyczyna losowa niezależna od pracodawcy. Jest kilka firm z Gliwic chociażby (wiem bo pracuje w jednej z nich mójmąż),które robią części jak my do aut i też nakazali pracownikom wziąć urlopy. Jakby było tak jak piszecie,to te firmy świadomie by ryzykowały, wiedząc, że wszyscy pracownicy mogący zgłosić?

Lola
@Aldona

Kobieto co ty piszesz? Dlaczego Adient nie dostał z tarczy antykryzysowej dofinansowania na postój? To Ci odpowiem w prosty sposób. Bo firma w lutym nie ponosiła strat. Dofinansowanie jest dla firm które są w gorszej sytuacji Tzn ludzie którzy (usunięte przez administratora) Zostaną teraz bez dochodów a Dyrektor ma to gdzieś Jest takie przysłowie,, NIE RÓB KOMUŚ DOBRZE A NIE BĘDZIE CI ŹLE '' Najlepiej wyjdzie na tym dyrektor, ale to długo nie potrwa ????

WTF
@Bee

Najlepsze jest że w dniu 20.03.20 gdy zawierane było owe "porozumienie" nie było naszego kolegi w pracy (L4). Ale pewnie pismo wysłali mu gołębiem pocztowym. :)

Ela
@Aldona

Yosaki w Mikołowie też tak postąpił i już są zgłoszenia do PIP itp opisani są w gazetach a w poniedziałek ponoć telewizję mają na głowie. Więc nie wiem czy będzie im do śmiechu

@On

Chyba ze ktoś tak jak adient zgłosił ze firma jest na skraju upadłości i dogadał się z pipem ze w takiej sytuacji może dysponować urlopami jie musi wypłacać. Wszystko jest legalne i obmyślone żebyście mieli do czego wracać. I tak wszystkie firmy robią to samo w teneco polecieli wszyscy którzy mieli umowy śmieciowe, miesięcznie itd tez każą wybierać urlopy i nadgodziny , w sl polane to samo w nifco to samo, w kftp to samo wiec nie gadajcie głupot ze adient taki zły wszyscy robią to samo żeby się utrzymać

Nieee
@123

Nie kłam. W tenecco płacą postojowe mam w rodzinie osoby które tam pracują i wiem na 100% ze placa postojowe. Firmy w Żorach jak sekonix, mokate rowniez placa postojowe!

@Jjj

Helo wszyscy sie zgodzili na decyzje Roberta i nikt sie nie przeciwstawil to czego wy wszyscy chcecie

@Nieee

To zatrudnij siedo Teneco albo sekonix czy mokate i wtedy dadza ci postojowe

@123

Prawda wiem bo sprawdzalem w roznych firmach jak jest i jest tak jak piszesz-szacun

realista
@Jjj

Masz rację, że nie było żadnego porozumienia. Ale musimy sobie zdać sprawę, że wraz z epidemią kończy się w Polsce rynek pracownika a zaczyna rynek pracodawcy. Chciałbym się mylić ale w najblizszych miesiącach czekają naszą branże duże zwolnienia. Będziemy mogli pomarzyć o podwyżkach itp. Oprócz tego niewiadomą są zmiany w prawie pracy ( niekorzystne dla pracowników), które rządzący będą chcieli prawdopodobnie wprowadzić, oczywiście pod pretekstem pomocy przedsiębiorcom.

@realista

Niestety masz rację,z przerażeniem słuchałam o pomysłach rządu jak ratować gospodarkę,będziemy pracować jak roboty,i nawet nie będziemy mogli się odezwać,że coś jest niezgodne z prawem,teraz każde wyzyskiwanie pracownika będzie zgodne z prawem bo przecież trzeba będzie za wszelką cenę ratować firmę.Jestem przekonana,że nasze kierownictwo z chęcią wykorzysta te nowe prawa,które w żaden sposób nas pracowników nie chronią.Ktoś powie,to zmień pracę jak ci się ta w Adiencie nie podoba,tylko czy teraz równie łatwo jak jeszcze dwa miesiące temu będzie można znaleźć nową.Czas pokaże jak będzie,ale zbyt długo tu pracuję,by myśleć,że będzie dobrze.

@realista

Czytając twoje odpowiedzi na komentarze to albo jesteś kierownikiem albo dyrektorem w adient. Póki co prawo pracy jeszcze się nie zmieniło a i tak w adient były łamane prawa pracownika. I jeszcze jedno dla pracownika fizycznego zawsze będzie praca.

Pracownik Sekonixa
@Nieee

Zgadza się!Mamy postojowe płatne 100% i nie tracimy premii frekwencyjnego.Byłam pracownikiem Adienta 2,5 roku temu.Wspołczuje!!!

ONA
@Lol

przedstawiciel załogi?? ha ha to coś w zamian związków zawodowych których tu nie ma bo być nie może? najlepszy jest taki przedstawiciel co siedzi w kieszeni dyrektora. to takie logiczne. poza tym w amerykańskiej firmie nie ma postojowych tylko własny urlop, bezpłatny urlop, na koniec zwolnienie. w USA posypało się 10 milionów miejsc pracy, na co w Polsce liczycie??

smiechu_warte
@realista

rynek pracownika moj drogi to w Polsce byl ale dla sektora IT :) pozdro.

kierownik

Będziecie teraz robić, robić, robić i jeszcze raz robić za gołą stawkę ! Bo to jest taki zakład pracy ! Pan Marek Sz. Podpisał za was postanowienia buahahahahahah !!!!

@kierownik

Kierownik wiesz jaka jest różnica pomiędzy Tobą a Markiem Sz ? Nie wiesz ? Różnica jest taka że Marek wziął na siebie ciężar tego podpisu a Ty potrafisz tylko puszczyc schowany za pseudonimem. Siedzisz solidarny w kącie u mamy na garnuszku i myślisz sobie ale jestem gość bo mu napisałem. A tak na prawdę to mama robi Ci kanapki do pracy, szykuje Ci kanapeczki do pracy bo Ty jesteś taka typowa szumowina.

Bracia..
@Hanys

Hanys widzę że ubustwiasz swoją pracę szefostwo i cały ten zakad no coż ludzie mają różne pomysły na życie .Ale można mieć inne zdanie i widzieć prawdę jak za nic maja ludzi jak nie Ty to inny będzie zapiepszał za trzech taki mają szacunek dla pracownika jesteś potrzebny to zapiepszaj a jak nie to spadaj.

Rolada

Skończcie się podniecać i narzekać, nikt was tam na sile nie trzyma. Nie pasuje Ci to wypad do innej roboty a nie będą tu płakać jeden z drugim jak to zle w adiencie. Żałosne... tylko na tyle was stać, na wypłakiwanie się w necie. Niewolnicy własnego życia.

Lila
@Rolada

Ale pojechałaś po to jest ta strona żeby wyrażać swoje zdanie więc jeśli uwielbiasz swoją pracę to ok ale daj się też ludzią wypowiedzieć nawet jeśli mają negatywną opinię. Bo według mnie to zakład gdzie za nic maja ludzi trakujaja ich jak podmiotów nie liczą się z nikim zwalniają dobrych pracowników a potem proszą o powrót żałosne .

Jurant
@Lila

Traktują tak ludzi bo ludzie sami sobie na to pozwalają. Sam siebie nie szanujesz to nie licz ze będą cię szanować inni. Ile razy były sytuacje ze trzeba było się przeciwstawić, bronić swoich praw to wszyscy się wzajemnie nakręcali a jak dyrektor zrobił spotkanie albo kierownik produkcji to żeście tylko stali i przytakiwali a tyle mądrych było. Oni wiedza ze ludzie dużo szczekają ale na tym się kończy. Poszczeka poszczeka a i tak przyjdzie do roboty ze spuszczona głowa. Pozdro mordy

Lila
@Jurant

Popieram całkowicie robią z ludzi wariatów a oni się na to godzą teraz dopiero będą mieli przewagę bo każdy się boi o pracę i boi się odezwać .

Aaaaa
@Jurant

Dokładnie ja codziennieOd roku słyszę od koleżanek ze się zwalniają ze tak nie może być A robią do dzisiaj hahahah

Hanys

Chciałbym się dowiedzieć gdzie są teraz Ci twardziele i Te twardzielki którzy zarzucał naszemu przedstawicieli załogi źle podjętej decyzji przy podpisaniu papierów o tym że mamy wykorzystać swoje urlopy itp, nikt z Was nie uczestniczył w tych rozmowach. 29 mają zakończył się czas na zgłoszenia się nowego kandydata bo Marek powiedział dość. I co nikt z Was nie ma tak twardej ci..i ani twardych jaj żeby pokazać Panu Qubikowi że jest w załodze siła ????. Na pewno jeszcze nie wiecie ale zostały wstrzymane wszystkie świadczenia socjalne bo pracodawca nie ma ich jak wypłacić bo nie ma przedstawiciela który jak dudus podpisze wszystko co mu pod nos podstawką. Tak więc jak wam zależy na świadczeniach typu wczasy pod gruszą, dofinansowanie do książek itp to na kolanach do HR składać propozycje kandydatów. Pamiętajcie o zachowaniu odstepu 2 m.

Tik
@Hanys

Akurat w maju to nie było w firmie większości osób

Aga 1
@Hanys

Przecież już wiadomo że nie będzie żadnych wczasów pod gruszą ani talonów na święta to daj sobie spokój

Pracownik Produkcji

rozpoczonc prace od zaraz ,

wasza produkcja szanuje ichcialbym sie przyjonc na stanowiku pracownik produkcji,na systemie zmianowej oraz z orzeczeniem aktualnym kture mam , kolarczyk grzegorz muj numer telefonu 727406334,

Tiktok

Widzę ogloszenie na planiste produkcji. Polecacie? Praca spokojna? Jak firma dba o pracownikow?

Fuhdsgj
@Tiktok

Praca w logistyce w takim zakladzie nie jest i nie bedzie spokojna.... dla kogoś nowego to skok w (usunięte przez administratora)

@Tiktok

Najspokojniej to jest w weekend a od poniedziałku do piątku na pewno nie będziesz się nudzić. Zostajesz wyposazony/a w magiczną różdżke i trzeba tak zrobić żeby zadowolić klientów i produkcję a to wyzwanie jest wielkie ale sprawdź sam/a. Ostatni planista wytrzymał aż cały okres próbny z czego jeszcze ponad połowa tego czasu nie było produkcji.

Jggrrjjkk
@Hanys

Z tego co zauważyłem to plany produkcji sa wysyłane czasami w kilku wersjach każdego dnia na jedną linie, drukowane kratki z excela planowanie tez na excelu na pewno duzo manualnej pracy

O.n
@Tiktok

Nie polecam. Dyro jest niewychowanym wiesniakiem bez kultury i w dodatku sknerą niesamowitym. Wyzysk... robic zostawac nadgodziny za darmo. I nie sluchajcie bredni ze skonczyl sie rynek pracy dla pracownika, miejsc pracy w Żorach jest sporo. Produkcja rusza pełna parą od czerwca ale i tak pewnie teraz beda wymowki ze nie ma pieniedzy na podwyzki i nadgodziny bo jest pandemia itp... firma ma kase ale szychy maja ja dla siebie..

Lolo

Witam! Czy wiadomo już coś na temat pracy w czerwcu? Ruszymy wkoncu czy jeszcze nie????

Kac..
@Lolo

Właśnie czy są już jakieś wiadomości jak tam Rtk 1 wracamy ???

Praca...

Możecie ktoś coś jakieś newsy jak ma wyglądać praca w czerwcu będziemy wracać już na dobre czy jak ???

Hee
@Praca...

Nikt nic nie wie dowiemy się na pewno w ostatni dzień maja????????

Maga..
@Praca...

A może jakieś ploteczki jak w czerwcu dalej tarcza antyrzadowa czy już praca na całego????

Q
@Maga..

Praca na całego? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwy naszych klientów. Tam znajdziesz info, że nie będzie różowo...

Sylwia nana
@Maga..

Koniec 'tarczy' czerwiec i lipiec bezpłatny urlop co nie mówiła ci ta z hr jesteś zakręcona jak Renia?

Pak.
@Sylwia nana

Z kąd takie informacje to jest potwierdzone ???

Mon.
@Sylwia nana

News potwierdzony przez kogoś czy jakieś ploteczki i dotyczy wszystkich lini czy będą wyjątki?????

@Mon.

????????

Kola..
@Sylwia nana

Skąd taka informacja może ktoś coś wie pewnego ??

Czy Adient Foam Poland ma ściśle ustalone godziny pracy?

tak, 6-14, 14-22, 22-6 chyba ze ktoś bierze nadgodziny

Ola...

Czy ktoś ma może jakieś informacje jak i która linia idzie do pracy bo kierownicy milczą i nic nie wiemy??

@Ola...

RTK 2 i 3

rtk3
@XYZ

To znaczy że 2 i 3 idą do pracy bo nam nic nie wiadomo ??

@rtk3

Jeśli firma objęła Ciebie "tarczą", to nie będziesz chodzić do pracy. Skontaktuj się ze swoim przełożonym, to się dowiesz wszystkiego Ta produkcja jest tak mizerna, że to tylko kilka zmian produkcyjnych i ograniczona ilość pracowników.

rtk3
@XYZ

A jeśli kierownik nie dzwonił i nic nie wiadomo trochę dziwne .

Osoba
@rtk3

Czy ktoś już dostał informacje o tym że pracujemy czy będziemy na postojowym

Wiadomo jak z produkcją po nd?

Produkcja cały tydzień tylko na rtk 2. Tzn pseudoprodulcja, 6-10 wózków. Głównie procesowe i lunchowe.

Linia2
@101112

A skąd takie informacje dotyczące linii 2 bo my jeszcze żadnej informacji od kierownika nie mamy ?

Pracujący
@Linia2

Ja na Twoim miejscu to bym się cieszył, że kierownik nie dzwoni. Postojowe masz płacone do końca miesiąca. RTK2 pracuje od początku tego tygodnia. Pracują ludzie z różnych zmian, oprócz tego na wszystkich liniach prowadzone są jakieś prace porządkowe, pracuje także jakość i magazyn.

@Linia2

Zmiana 2b pracuje poniedziałek i wtorek, zmiana 2a pracuje środa i czwartek, a zmiana 2c w piątek. W piątek był taki plan ustalony, jednak całkiem możliwe, że coś się będzie zmieniać.

Joanna
@101112

Po wolnej majówce praca 2 razy w tygodniu do końca miesiąca będzie ci dzwonił lider mają pomieszać wszystkie zmiany

tom..

Ale na której lini wiadomo ???

@tom..

Informacja oficjalna: Od wtorku RTK1, RTK3 - produkcja na 3 zmiany, ale z małym obłożeniem linii Jeżeli do tej pory przełożony nie zadzwonił, to korzystajcie z postojowego ;-)

Aga
@Wygoda MAN

A jak tam sytuacja RtK2 po niedzieli???

Pau

ŻE niby które Rtk do likwidacji ????

Sabina

Skąd takie informacje o jakiejś likwidacji ,????????

Katarina
@Sabina

Ludzie,czy Wy jesteście aby normalni? Żadne RTK nie będzie likwidowane,bo dwie pozostałe linie nie mają mocy przerobowej, żeby wyciągnąć tyle projektów. Słuchacie jakiś wariatów i się wzajemnie napędzacie

Trzeba zmieniac powoli pracę, ta branża szybko się nie podniesie, a w obecnej sytuacji zakup "nowego samochodu" nie jest produktem pierwszej potrzeby.

Sylwia

Czy wiadomo jak pracujemy po week majowym? Brak osób decyzyjnych, "pochowali" się i zero konkretnych informacji...

@Sylwia

Informacje nieoficjane. Każdy widzi, że sytuacja w ciągu najbliższego roku nie szykuje się najlepiej Fiat, Opel - rusza 1 czerwca TB - 11 maja ??? BMW - II polowa maja (może) Audi, Porsche - idą, ale niedługo zawieszają produkcję Jedynie nas ratują rozwoje.

Tik
@Sylwia

Kierownicy mieli dziś zebranie i zero info będę pisać albo dzwonić w weekend majowy znając ich :/

Majster
@Tik

No to czekajcie na te informacje. Bo pewnie muszą być przemyślane i zdecydowane a nie tniecie w ch... I piszecie glupie domysły jak zawsze...

@Wygoda MAN

A skąd takie daty podobno fiat już po majowym weekendzie będzie pracował ?

Aniela
@Sylwia

Podziękuj rządowi za tarczę,przez którą trzeba sto razy pomyśleć zanim wyśle się kogoś na postój a nie pijesz do kierownictwa. A to kiedy kto ruszą to sobie możecie wsadzić,bo raz że co tydzień to zmieniają a po drugie nikt nie rusza na 100%produkcji

syl..

Zastanawiam się dlaczego inne zakłady pomagają swoim pracownikom przetrwać ten trudny dla każdego okres a Adient co przymusowe urlopy nakaz jakiegoś postojowego do odrobienia niezgodnie z prawem dlaczego nie potrafi skorzystać z pomocy które będzie udzielana przez rząd .Co nasza władza z dyrektorkiem na czele nie potrafi czy nie chce uzyskać pomocy dla pracowników inne zakłady umieją szukać pomocy a tu duża niechęć i bezradność może jakieś kontrole zmuszą ich do działania na rzecz pracownika.

@syl..

Brawo prznajmniej jedna osoba mądrze coś napisała Bo i tak twierdzę że jak by ludzią obniżyli stawki to nadal jelenie by tam pracowały

Luz
@syl..

No właśnie może ktoś nam wyjaśni czy Adient jako firma jest aż tak nieudolna że nie umieją załatwić pomocy dla zakładu chyba po coś tam siedzą w tych biurach więc ruszcie mózgi i załatwiajcie ludziom postojowe a nie wasze warunki niezgodne z prawem.

@syl..

Żeby dostać dofinansowanie od rządu są pewne uwarunkowania np. Firma musi ponieśc straty w marcu lub utrzymać miejsca pracy. Firmy takie jak Adient powinny być przygotowane na czs kryzysu. Trzeba założyć związki zawodowe nie przekupne to i dyrektor zacznie się liczy z ludzmi

ONA30
@Luz

firma która zarabia być może milion dziennie tylko w samych Żorach na sprzedaży pianek, niestety wszystko trafia do właścicieli (za ocean?) ludzie mają pracować za tyle ile łaskawie firma im da. dla jednych to 16,50/godz dla innych złotówka więcej. więc taka bogata Firma na czas kryzysu proponuje zwolnienia. mam nadzieję że ludzie raz zwolnieni już nie wrócą, znajdą inną pracę, bo godność też trzeba mieć.

Xorion | Przeszłość na RTK2
@ONA30

Witam wszystkich czytających :) Pracowałem tam ok. 3,5 roku i nie przedłużyłem im umowy, (usunięte przez administratora), od dzwona do dzwona przerwy 20minut w tym dojdzie do jadalni oraz po swoje jedzenie do szafek, troszeczkę dziwne nie? Zmieniłem pracę na Kopalnie i nie zamierzam tam wracać kolejny raz(usunięte przez administratora) Pozdrawiam, robiłem na każdej link RTK 1,2,3 nic ciekawego tam już się nie znajdzie.

tesia
@Luz

w biurach tacy sami pracownicy jak napisz do zarządu , dyrektora czy prezesa

Ryszard

Musimy jakoś przetrwać przez ten potworny czas. Oby firma dała radę utrzymać to finansowo.

Rudolf

Ludzie cieszcie sie ,że macie jeszcze do czego wrócić inne firmy zwalniają ludzi nawet tych co przepracowali po 11 lat .

Ktkt
@Rudolf

Nie wszyscy mają do czego wrócić ☹️

Gabi
@Rudolf

Tak tylko cały urlop nowy już będzie zabrany mówiła mi hr-ka i zapomnijcie o jakiś bonach czy innych premii

Lee
@Gabi

Gabi......to kiedy firma rusza?? Pozdr..

Click
@Lee

RTK2 w tym tygodniu już produkuje

Pracownik Adient

Firma stoi i stać będzie nikt nic nie wie narazie zmniejszono wynagrodzenia do 80% i brak premii taki regulamin wymyślili i tak będziecie robić jak ruszy produkcja !!! Póki co stoimy do 14 kwietnia !

Nina suszec
@Pracownik Adient

Od 10 kwietnia już 50% wypłaty komu się nie podoba to tam Darek ma papier do podpisu wy durni.

linia 3
@Nina suszec

Z kąd takie info ?

@Nina suszec

Skąd takie info? Bzdura...

Majster

Co Wy w ogóle tu piszecie? Pracownicy produkcyjni mają płatne 100%. Kierownicy/liderzy i biurowi mają 4/5 etatu. To są dane na miesiąc kwiecień. Co dalej, nie wiemy.

Witam, czy już coś wiadomo odnośnie pracy? Dalej wolne, przymusowe urlopy cd?

Ciekawa

Noo właśnie może ktoś nas poinformuje o czymś co w pn są osoby co mają już tylko parę dni urlopu co dalej ?

Teoretycznie jak nikt nie da informacji, to w poniedziałek idziemy normalnie do pracy. Postój był na dwa tygodnie, a nie na trzy....

Hmm

Zależy jaką linia ...

@Hmm

Wiesz coś więcej?

pawe..

No właśnie może ktoś coś wie jak z powrotem kto i kiedy ????????

Dksk
@pawe..

Masakra prawie 17 a my nadal nie wiemy jak to będzie od poniedziałku

Zetka
@Dksk

Nie wrócimy szybko do pracy. Czekajcie na wiadomość

RTK 1

linia 1 została poinformowana sms przez kierowników, że zaczynamy po świętach 14-ego

Zetka
@RTK 1

Dzis zostales poinformowany ze 14 wracasz? Beda drobne produkcje, a tak przeciez stoimy do 30.04

Pracownik Adient

Witam, W związku z kryzysem ekonomicznym, który dotknął również nasze przedsiębiorstwo podjęliśmy decyzję o skorzystaniu z pomocy publicznej wynikającej z Ustawy Antykryzysowej. W związku z tym od 3 kwietnia 2020r. wdrażamy rozwiązania minimalizujące negatywny wpływ zatrzymania produkcji na sytuację finansową przedsiębiorstwa i zabezpieczające stabilność zatrudnienia naszych pracowników i utrzymania obecnych miejsc pracy. W okresie od 6 kwietnia 2020 zostaje wprowadzony przestój ekonomiczny dla pracowników bezpośredniej produkcji zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy. W dniu dzisiejszym zawarliśmy również wymagane w ramach Ustawy Antykryzysowej porozumienia z Przedstawicielem Załogi oraz uzyskaliśmy ich akceptacje przez kierownictwo Grupy Produktowej Foam EU: Porozumienie w sprawie wprowadzenia obniżenia wymiaru czasu pracy na okres do 30.04.2020 dla pracowników pośredniej produkcji oraz pracowników biurowych do 4/5 etatu, co powoduje obniżenie wynagrodzenia do poziomu 80% wynikającego z indywidualnych umów o pracę, Porozumienie w sprawie zawieszenia na okres do 30.04.2020 Regulaminu premii za wykonanie zadań miesięcznych w roku 2020. Zmiany wynikające z zawartych porozumień nie wymagają dodatkowej dokumentacji pracowniczej. Zgodnie z wymogami prawnymi powyższe porozumienia zostaną wysłane do Państwowej Inspekcji Pracy w terminie 5 dni. Informację o zakresach i harmonogramach pracy dla poszczególnych obszarów pracownicy otrzymają od swoich bezpośrednich przełożonych. O terminach wznowienia produkcji w Adient Żory pracownicy będą informowani na bieżąco przez swoich bezpośrednich przełożonych niezwłocznie po uzyskaniu takiej informacji od naszych Klientów.

Max
@Pracownik Adient

Ktoś to może wyjaśnić? Pracownicy pośrednio produkcji i biurowi mają obniżone wynagrodzenie do 4/5 etatu, a dla bezpośrednio produkcyjnych obowiązuje postój ekonomiczny. To w takim razie bezpośrednio produkcyjni mają obniżone czy nie?

Noel
@Max

Tak, bo to zakłada tarcza antykryzysowa

Leader
@Max

Tak maja obniżone !

Barbara

Brawo dla naszej firmy. Nareszcie jakas decyzja Nareszcie zarządzenie na grupie dla pracowników. Teraz jeszcze powrót zwolnionych pracowników i będzie Ok????????????????????????

prac..

Czy ktoś może napisać do kiedy mamy mieć postój niestety nie byłam na zebraniu i do końca nie jestem w temacie???

Best
@prac..

Spaślak RL zapowiedział, że mamy urlop do 03.04. Jeśli się przedłuży (powiadomią nas SMS) to dostaniemy normalną wypłatę ale będziemy pracować za free wszystkie soboty. Uważam że RL też powinien (usunięte przez administratora) wszystkie soboty po 8 godz. na produkcji jak taki mądry. Wystarczy raz w tygodniu jedna sobota na RTK żeby ratować zakład. Ja szukam innej roboty.

@prac..

Wczoraj kierownik z pierwszej linii kontakował się z pracownikami,kto wróci do pracy od 6 kwietnia,więc chyba powoli będziemy ruszali.Nie wiem jak wygląda sytuacja na innych liniach.

@L

Kierownik z pierwszej lini ciekawe ktury bo do mnie nikt nie dzwonił. wszystkie fiaty, ople, bmw, tojoty stoją to komu będziemy produkować? Nie siej gupot

aga
@L

Który kierownik dzwonił i czy rzeczywiście jest to informacja potwierdzona a jak inne linie jakieś info????

@Ewa

Nie sieję głupot,wczoraj Bartek,kierownik z linii 1B, dzwonił do swoich pracowników z pytaniem,kto jest w stanie wrócić do pracy 6kwietnia

Aga
@L

Pewno dzwonili do ludzi użalający się nad sobą komu przedłużają umowę.........

Max
@Aga

Albo tak jak w największym parku wodnym w Polsce Suntago. Zadzwonili do ludzi, aby przyszli do kadr. Czekało na nich wypowiedzenie lub renegocjacja umowy w postaci 3/10 etatu...

Osou

Wracamy po świętach, czyli 14.04

Zcb
@Osou

A to jest pewne że wracamy?

@Zcb

Nawet jeśli to prawda, to praca może wyglądać jak jakieś SF. Przepisy mówią wyraźnie. W zakładzie pracy odstęp między pracownikami musi wynieść 1,5 m. Jak takie coś zrealizować na insertach, na czyszczeniu? To są kluczowe stanowiska. Inną kwestią jest to, że pewnie nie ruszymy z kopyta...

Zostaw merytoryczną opinię o Adient Foam Poland Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Adient Foam Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Adient Foam Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 238.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adient Foam Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 205, z czego 23 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 108 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adient Foam Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Adient Foam Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adient Foam Poland Sp. z o.o.