ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Klamka

Mają bardzo niskie stawki i odliczają sobie od wypłaty jakieś nie stworzone rzeczy

@Klamka

Dziękujemy za opinię. Wysokość wynagrodzenia w kontekście proponowanych stawek zależny od kilku czynników. Między innymi okresu, w którym realizowany jest wyjazd, dodatków w postaci premii okazjonalnych oraz znajomości języka. Czynnikiem zwiększającym wynagrodzenie jest także doświadczenie, które dana osoba posiada w opiece nad seniorami.

@Klamka

To prawda! ich umowa, to nie jest zlecenie lecz umowa firmowa na czas NIEOKRESLONY jest strasznie pogmatwana, naszpikowana karami, ustnie ustalonej zaplaty na pismie brak jest za to cena BRUTTO tzn.za wszystko KTOS zabiera ta roznice i w sumie zarobek porownywalny jak w promedice :):):) w razie problemów na miejscu pracy brak pomocy 24 h pracownika firmy

Ala

Moja kolejna Wielkanoc na wyjeździe z Aterimą już niebawem. :) Mam nadzieję, że kolejny udany.

Rena
@Ala

Jak wygląda kwestii świąt w aterimie? Czy bonusy podawane w reklamach są prawdziwe? Na jak dlugo trzeba wyjechać aby otrzymac bonusy? czy trzeba na 2 lub 3 miesiące?

@Rena

Dzień dobry. Bonusy jak najbardziej są rzeczywiste. Oferty dotyczą najczęstszych wyjazdów czyli na czas 42 dni, z uwzględnieniem dni świątecznych. Więcej informacji odnaleźć można na naszej stronie internetowej pod adresem: https://www.aterima-med.pl/aktualnosc,1353,wielkamoc-w-aterima-med Zachęcamy do wyboru oferty i kontaktu z nami.

Kamila
@Ala

Ja też jadę. Nie ma to jak Wielkanoc na obczyźnie z Aterimą. :D

Cecylia
@Kamila

Ja też i tak bym jechała za jakiś czas, a jeśli w święta można zgarnąć dodatkową kasę, to w sumie fajna okazja.

Kinga
@Cecylia

Jestem zdania, że lepiej wyjechać i zarobić, niż siedzieć w domu i zastanawiać się skąd wziąć pieniądze. Też jadę w święta, zresztą nie pierwszy raz.

Marianna

Mile wspominam wyjazd na zlecenie z Aterimą. Zwłaszcza, że zadbali o środki ostrożności podczas pandemii (bo wtedy jechałam). Maseczki, środki do dezynfekcji w busie. Wszystko było.

Ala
@Marianna

Fakt, też pamiętam, że wszystko było w busie. To duży plus, gdy człowiek czuje się bezpiecznie.

@Marianna

Też się bałam jechać w pandemii, a było ok. Zadbali o wszystko, tak jak dziewczyny piszecie. Nie wiem jak w innych firmach, bo nie jeździłam z innymi ostatnio, ale nawet mężowi mówiłam gdy do niego dzwoniłam po tym jak dojechałam, że maseczki były i płyn i wszyscy siedzieli w założonych, nie tak jak nieraz w autobusie miejskim... Także bardzo miłe zaskoczenie i profesjonalnie.

Maria
@Ola

To prawda. Firma pamięta, że zagrożenie nadal jest i nie lekceważy go.

@Maria

Dziękujemy za opinię. Ważne dla nas jest bezpieczeństwo opiekunów. Dlatego dokładamy starań, by czuli się Państwo zaopiekowani w każdym aspekcie dotyczącym zlecenia.

Pracuję już na zleceniach od dawna, co samo w sobie potwierdza, że mi się podoba, bo w przeciwnym razie bym nie jeździła. Dla mnie są jak najbardziej ok.

Sabina.
@Kasia

Dokładnie! Gdyby było źle, tobyśmy nie jeździły. Ja nie narzekam, bo nie ma nawet za bardzo na co. Pozdrawiam koleżanki opiekunki! :-)

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Ola

Nie wydaje mi się, żeby te wszystkie firmy się czymś bardzo różniły, ale ta pomaga z formalnościami przed wyjazdem i ogarniają transport więc to jest sporym ułatwieniem.

Irka
@Ola

Jeśli się już korzysta z pośredników to na pewno warto zwrócić uwagę na dodatki jak transport - przynajmniej nie trzeba sobie organizować, opiekunów - czy w ogóle tacy są i jakieś szkolenia przynajmniej z prostych zasad związanych z opieką. W końcu za co biorą te prowizje...

Pati
@Irka

Dokładnie. Mam wrażenie, że z pośrednikiem o tyle korzystniej, że spokojniej. Dowiozą na miejsce i odbiorą, jak przyjdzie czas powrotu. Duża wygoda. Kiedyś jeździłam prywatnie i sama musiałam płacić za transport, a jeszcze się człowiek denerwował, by na pewno będzie czym wracać.

Gabi
@Pati

A za transport potrącają? Ile realnie się zarabia?

@Gabi

Dzień dobry. Opiekunowie mogą skorzystać z rozwiązania jakim jest Aterima Bus. Podejmując u nas zlecenie dojechać można z nami bezpiecznie na miejsce. Organizujemy przejazd i zapewniamy bilet w dwie strony już przy min. 1-miesięcznych wyjazdach. Wysokość wynagrodzenia zależny od kilku czynników. Między innymi okresu, w którym realizowany jest wyjazd, doświadczeni w opiece, dodatków w postaci premii oraz znajomości języka. Zachęcamy do wyboru zlecenia i kontaktu z nami.

Kamila
@Gabi

Kasa zależy od znajomości języka, doświadczenia. Ja nie narzekam z moim dobrym językiem. :) Za transport nigdy nie musiałam płacić ani mi nie potrącali z wypłaty.

R.
@Ola

A moim zdaniem te firmy różnią się znacząco - uczciwością. Przeszłam do Aterimy bo w innej firmie zrobili mnie w konia na pieniądzach. Tutaj póki co jestem zadowolona. Wypłata jest taka jak było ustalone.

Rysia

Nie byłam do końca przekonana do wyjazdu, jako opiekunka, ale koordynatorka rozwiała moje wątpliwości i nie żałuję, że pojechałam.

@Rysia

Koordynatorki są bardzo pomocne. :) To dzięki nim wracam do Aterimy.

Krzysiek

A ja chciałem powiedzieć, że bycie opiekunem to też dobra praca dla mężczyzny, zwłaszcza, że trzeba siły gdy się podnosi podopiecznego. Sama firma bez zarzutu. Pojechałem na próbę i jestem zadowolony, że się zdecydowałem. Żona jeździła już od kilku lat i mnie namówiła.

Piotrek
@Krzysiek

Dokładnie! Faceci to też dobrzy opiekunowie. Byłem już na kilku zleceniach i chwalę sobie tą pracę.

Mirek
@Piotrek

Chciałem się podzielić opinią na temat firmy. Generalnie różnie się mówi o mężczyznach opiekunach. Według mnie mężczyźni opiekunowie mają łatwiej. Mają więcej siły, więc łatwiej im przyjąć oferty z dodatkami. Więc mają w pewnym sensie łatwiej o wyższe wynagrodzenie. Ja jeżdżę od lat. Jeździłem z różnymi firmami. Ta faktycznie wywarła na mnie wrażenie pod względem obsługi. Bardzo dobry kontakt z koordynatorem. Wynagrodzenie przyzwoite, mogłoby być trochę wyższe. Ale za to transport od drzwi do drzwi i możliwość skorzystania z wiedzy pielęgniarek - a to czasami się przydaje.

@Mirek

Dziękujemy za opinię. Zapewniamy stałe wsparcie i możliwość konsultacji z wykwalifikowanym Zespołem Pielęgniarskim. Cieszymy się, że fakt ten jest doceniany przez Opiekunów.

Gosia

Lubię jeździć z Aterimą w okolicach świąt, bo fajne bonusy wpadają. :) W tegoroczną Wielkanoc też jadę. :)

@Gosia

Też się wybieram. :)

O.R.
@Gosia

Też zawsze poluję na bonusy świąteczne, bo męża już pochowałam, a przynajmniej na wyjeździe święta spędzam z kimś.

Edyta

A jak jest gdy osoba jak ja jest nie zaszczepiona.?

@Edyta

Dzień dobry. W Niemczech co najmniej 75,6 procent ludności otrzymało pierwszą dawkę, a 73,7 procent pełną ochronę. Większości rodzinom w Niemczech zależy, aby opiekunowie byli zaszczepieni i wiele ofert faktycznie posiada to wyszczególnione w oczekiwaniach. Oczywiście jeśli pojawiają się oferty dla osób niezaszczepionych, to jak najbardziej takie także proponujemy osobom zainteresowanym. Dokładamy starań, by znaleźć ofertę dla każdego.

P.

Wole jeździć do Niemiec i zarabiać pieniądze realnie komuś pomagając, niż tak jak wcześniej siedzieć na kasie w markecie i użerać się z ludźmi. Seniorka przynajmniej doceni, że jestem przy niej.

@P.

To prawda. Ludzie za granicą ogólnie chyba są milsi.

Kaśka
@P.

To samo mówię nieraz domownikom jak narzekają - że podopieczna, to przynajmniej była miła i wdzięczna, że ma podane do stołu ;-) Jeżdżę już parę lat, z Aterimą od dwóch. Mając porównanie mogę powiedzieć, że jest ok. Zresztą czym się niby te firmy mają od siebie różnić, skoro na zleceniu zawsze przecież robi się to samo? Jakbym była niezadowolona to bym nie jeździła. Proste.

Kaśka
@P.

Nie można było tego trafniej ująć, zgadzam się! Też mam za sobą doświadczenie pracy na kasie i sto razy bardziej wolę wyjechać i sensownie zarobić niż w Polsce być kasjerką.

@Kaśka

Ja pracuję na co dzień na kasie, a do opieki wyjeżdżam podczas urlopu. Łączę te prace. Kasa nie jest taka zła, pozwala być na miejscu z rodziną. A dodatkowo 2 wyjazdy w roku pozwalają dorobić na dobre wakacje.

Kinga

Trzeba podkreślić, że opis oferty zawsze zgadza mi się z tym co zastaję na miejscu. Wyjeżdżałam też z innymi firmami i nie zawsze tak było, więc tym była w Aterimie miło zaskoczona. Sprawdzają co proponują, a wiadomo, że to ważne dla nas, by potem się nie zaskakiwać niemile.

Rysia
@Kinga

To prawda. Moja oferta też była sprawdzona.

Weronika

Pierwszy raz w życiu wyjeżdżałam na zlecenie właśnie z Aterimą i bałam się bardzo, ale ostatecznie wszystko było ok. Bardzo przydatne było wsparcie zespołu pielęgniarskiego.

K.

Wszystkie te firmy są przecież takie same. Nie ma się nad czym rozwodzić. Piszę jednak ten komentarz, żeby dać znać, że ci przynajmniej płacą w terminie, bo już mi się zdarzało gdzie indziej upominać o własne pieniądze, a wiadomo, że nie ma nic gorszego od nieuczciwego pracodawcy. Ci są w porządku. A sama praca taka sama jak wszędzie indziej.

Olek

Wiem, że mężczyzn opiekunów nie ma wiele, ale ja mogę z czystym sumieniem polecić taką pracę. Wyjechałem już trzy razy i na pewno będę dalej jeździł.

@Olek

Też jeżdżę, w gruncie rzeczy nas facetów nie ma w tej branży tak mało :)

Jaki wstyd? Praca jak każda inna. Dlaczego mężczyzna nie miałby pracować jako opiekun? Ta praca może naprawdę przynieść dużo radości. I może nawet dla kobiet jest pracą ciężką, a mężczyźnie na pewno jest łatwiej z racji siły.

Iza

Żadna praca nie hańbi. A jako opiekun do mężczyzn to przecież lepiej nawet mezczyzne niż inną kobiete.

Hm

Ciekawe... niski poziom tu niektórych

Kiki
@Iza

Żadna praca nie hańbi, ale każda męczy.

M.

Trafiłam na bardzo zrzędliwą seniorkę, ale okolica była piękna i miałam dostęp do internetu więc sobie na spokojnie gadałam z domownikami przez komputer więc sam wyjazd nie był zły. Koordynatorka była bardzo w porządku, a z tym czasem w przeszłości miewałam różnie gdzie indziej także ogólnie w porządku.

Maria
@M.

Też tak miałam, że moja podopieczna raczej z tych narzekających, ale ogólnie potem się "dotarłyśmy" i super się dogadywałyśmy. Jak zaczynała narzekać, ja zaczynałam żartować i się rozluźniała atmosfera :) Firma o tyle dobra, że oferty widać, że faktycznie sprawdzone.

Wyjechałam z Aterimą i było w porządku, ale ostatecznie zostaję przy pracy w Polsce. Przy rodzinie najlepiej.

Jeżdżę z nimi już jakiś czas więc uznałam że się wypowiem. Nic złego mnie na żadnym zleceniu nie spotkało, a to duży plus bo wcześniej jeździłam prywatnie i bywało różnie, a to kasa nie wypłacona, a to stan seniorki zupełnie inny od tego co miałam mówione. Tutaj wszystko jest zgodne z ustaleniami i to trzeba chwalić bo przynajmniej człowiek jedzie spokojny o to co zastanie na miejscu.

Zofia
@Kasia

To prawda, najgorzej trafić na niesprawdzoną sztelę...

Zofia

Firma jakich wiele. Płaci na czas, więc to najważniejsze.

Jeżdżę na zlecenia już jakiś czas i jest ok. Bez rewelacji, ale wszystko jest w porządku. Koordynatorki bardzo kontaktowe, a to zawsze ułatwia.

Irena
@Monika

To prawda. Koordynatorki się interesują. To na plus.

Irena

Podobało mi się, że na zleceniu koordynatorka dopytywała się czy wszystko u mnie ok. Czułam, że firma o mnie pamięta. Stawka ani niska ani bardzo wysoka - taka standardowa.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 329.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 299, z czego 229 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED