Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Lili

Ja tez dostalam za marzec i kwiecien a wczoraj dostalam pismo do mojej wiadomosci ze matras wyslal druk z 3 i jest tam pelno bledow bo podali zly okres i niezgadza sie wyplaty wpisane w druk z tym co dostalam...ciekawe co teraz

@Lili

U mnie tez byly bledy i kobieta z Zus sama do nich zadzwoniła od razu jej odesłali mailowo poprawiony druk z-3 teraz czekam na pieniadze, za stycz, luty, i marzec

@zniesmaczona

zas tyczen i luty nie dostaniemy bo to mtras ma nam wypłacic czekamy na upadłosc

ika8809

dostałam dzis przelew z ZUS za marzec i kwiecien. Nareszcze udało sie załatwic kontynuacje macierzyńskiego

Anka
@ika8809

Brawo. A ja nie mam za styczeń i luty!!!!

@ika8809

Ja też dostałam przelew z ZUS!

Zrezygnowana

https://www.pb.pl/matras-umiera-powoli-910760 To artykuł sprzed tygodnia. Mowa w nim m.in. o tym, że zażalenia do wyroku z sierpnia ws. umorzenia sanacji wpłynęły do sądu w W-wie (były rozpatrzone?) na przełomie marca i kwietnia. Czy ktoś ma jakieś wieści co z tym wyrokiem? Jest już prawomocny czy jeszcze nie?

JaAnka

#tematdlauwagi

zzz

szkoda

@zzz

???

Ja już mam sprawę sądową o zaległości z Matras S.A. wyznaczoną na 11.04.2018

@Smok

Ciekawe jak to roztrzygna biorąc pod uwagę pismo pmr z 16.02. Ja w środę składam pozew o sprostowanie świadectwa pracy. Mam nadzieję że termin sprawy nie będzie zbyt odległy.

@Smok

Kiedy złozyla Pani pozew w sądzie?

@Smok

Prosze napisac poźniej jak poszla sprawa, sama zastanawiam sie nad złożeniem pozwu przeciwko Matras, bo inaczej nic nie wyegzekwujemy od nich

@Smok

Ja złożyłam pozew 26 marca i kazano mi cierpliwie czekać.

@Smok

Proszę mi powiedzieć kogo Pani wskazała w wniosku do Sądu w sprawie Matras? Matras jako firmę czy zarządce Matrasa?

@Smok

Napisz proszę jak poszła sprawa

@Smok

Smok to mężczyzna a nie kobieta. 1 sprawę miałem bardzo szybko ustawioną. Sprawa nie doszła do skutku bo została odroczona z powodu nie obecności Matras S.A. a list ponoć dopiero odebrali dzień przed sprawą. Mają odpowiedzieć na pismo moje i z sądu, jeśli nie odpowiedzą ani się nie stawią na kolejnej sprawie to wyrok i tak dostanę zaocznie od razu. Mają być tylko dwie sprawy i ta jest ostateczna. Termin mam wyznaczony na 7 maja.

@Smok

Kogo Pan wskazał jako pozwanego?

@Smok

Ja napisałam żeby sąd wydał wyrok pod nieobecność pozwanego. Wystąpiłam o sprostowanie świadectwa pracy. Czekam.

Czy ktoś zna nazwę firmy, która rozlicza Matras z Księgowości? Muszę upomnieć się o PIT-11. Nie pamiętam, z kim współpracowali.

Renata
@Anna

Ja poszłam osobiście do urzędu skarbowego i poprosiłam o informacje do rozliczenia pitu. Spisali mi na kartkę bo twierdzili, że wydrukować nie mogą

Joanna

A co z osobami, które do tej pory nie otrzymały PIT'u-11. Dzwoniłam nikt nie odbiera wysyłałam meile zero odpowiedzi. Wysłałam list i NIC! W poniedziałek dzwonię do urzędu skarbowego bo już się poddałam. Rozliczyć się jakoś muszę.

@Joanna

Do US pojedz osobiście, tam napisz oświadczenie, rozlicz się na podstawie kalkulatora, dołącz dokument że upominałas się o pita i śpij spokojnie.

@sonia

napisałam już email do US by mi podpowiedziała co zrobić. Mam nadzieję, że dowalom im karę za to że mi tego pitu nie wysłali.

@Joanna

Myślę że Matras żadnym karami się nie przejmuje bo i tak nie mają czym zapłacić. My musimy zadbać o siebie. To nie odpowiadanie na maile, listy, telefony - to jest lekceważące człowieka. Wpis w swiadectwie pracy-płatnik zalega z wyplata wynagrodzenia ma większość. Czyli co jednego? Po to żeby wpisali, że nie zapłacili odprawy i odszkodowania trzeba do sądu.

@sonia

Wiem, że się nie przejmują. Czasami żałuję że się tam zatrudniłam. Nie jako praca tylko jako firma... Współczuję tym co nie otrzymali świadectwa pracy, wypłaty lub byli na macierzyńskim. Co do pitu pojadę do urzędu skarbowego, może jakieś informacje od nich wyżebram. Zastanawiam się ile osób tych pitów nie otrzymało. Może wcale ich nie wysłali...

@Joanna

Rozliczysz się na podstawie wyciągów z konta bankowego.

@Smok

Nie, to by nic mi nie dało bo nie znam składek jakie za mnie odprowadzali. W urzędzie skarbowym dostałam inrormację z pitu.

Smok

Ludzie wysyłanie czegokolwiek do PIP'u nic wam nie da bo firma jest w mieszkaniu prywatnym. Właśnie dostałem pismo że nie mogą przeprowadzić kontroli bo w danej lokalizacji nikogo nie ma.

Zaniepokojona

Słuchajcie, czy macie jakieś potwierdzenie że Matras zalega Wam z wypłata? Ekwiwalentem ? Za ile dni? Za odprawę? I ewentualnie macie jakiś namiar na kogoś kto może udzieli takich informacji?

@Zaniepokojona

Pisałam do BPO o wystawienie zaświadczenia o zalegającym wynagrodzeniu, odszkodowaniu za skrócenie wypowiedzenia i odprawie. Otrzymałam odpowiedz że teraz wystawiają świadectwa i muszę uzbroić się w cierpliwość..

Passss
@Kinik

Ja mam na świadectwie pracy wypisane ze zalegają mi z odprawa jedna wypłata i za urlop

Martis
@Kinik

Podasz maila na którego pisałaś do bpo, bo mi nikt nie odp na kilka wiadomości?

@Martis

BPO - mtyminska@bpohouse.com. Nie rozumiem dlaczego każdy z pracowników ma inne dane nt. Zaległych wynagrodzeń na świadectwie pracy.

@Kinik

Dokladnie, cos to smierdzi fałszowaniem dokumentow

@Zaniepokojona

W info.dodatkowych na swiadectwie pracy mogą to dopisać a raczej powinni.

@Kinik

Po zaświadczenie napisz pozew do Sądu Pracy i nic nie trzeba płacić.

Martis
@Kinik

Właśnie na tego maila pisałam kilkakrotnie wiadomośći, nigdy żadnej odp....

@Smok

Czy Ty złożyłaś pozew do sądu ?najlepiej zrobić to na gotowym formularzu czy są gdzieś wzory?

@Kinik

Ja napisałam najpierw odwołanie o poprawienie świadectwa. zobaczymy czy w ogole ktoś się odezwie

@ika8809

Według prawa mamy 7 dni żeby napisać do pracodawcy o uzupelnienie/sprostowanie świadectwa pracy, a jeśli odmówi to od momentu otrzymania odpowiedzi kolejne 7 na odwołanie się do sądu pracy.

@Ginger

Pilnuj terminu. Jeśli pracodawca od dnia odbioru wniosku w ciągu 7 dni nie udzielił odpowiedzi to masz tylko 7 dni na złożenie pozwu do sądu pracy. Po tym terminie sąd oddali pozew. Można wystąpić o przywrócenie terminu ale trzeba mieć dobre uzasadnienie np. choroba. Mój wniosek o sprostowanie pozostał bez odpowiedzi. Składam pozew.

@Ginger

Tak i jeżeli nie odbierze listu poleconego to również. Oni bardzo długo nie odbierają. Po dwóch tygodniach, jak napisałam e-maila, że wysłałam list w końcu został odebrany. Otrzymałam świadectwo pracy z datą marcową. Na tym świadectwie mam napisane, że pracuję do 30.04. Póki co nie dostałam jeszcze wypowiedzenie a mój list dotyczył zaległych wypłat. Właśnie zabrałam się do pisania sprostowania tego bzdurnego świadectwa.

@Zaniepokojona

Uwaga, uwaga! Nadajemy ważny komunikat! Księgarnia Matras.pl powstała z martwych! Spółka eComGroup podjęła się heroicznego zadania uruchomienia księgarni Matras.pl na nowo, nie powtarzając błędów swoich poprzedników. Kochamy książki, kochamy księgarnie, do których się przywiązaliśmy, w których nieraz nabyliśmy cudowne książki. Matras był jedną z nich. Nie chcemy by ta marka tak łatwo odeszła, dlatego postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać Mamy doświadczenie i pasję potrzebne, by podołać temu zadaniu. Od lat z sukcesem prowadzimy tak popularne marki jak znak.com.pl - księgarnia internetowa, Woblink, Chodnik Literacki, Flow Books czy Paskarz.pl - księgarnia internetowa, a od teraz także Matras.pl. Przy okazji musimy poruszyć ważną kwestię. eComGroup nie reprezentuje i nie jest związane z firmą Matras S.A. Jesteśmy nowym operatorem (dzierżawimy prawo do korzystania z marki i sklepu internetowego) Matras.pl, ale nie przejęliśmy zobowiązań właściciela marki. Zrobimy co możemy by dać księgarni nowego ducha i jakość, nie odpowiadamy jednak za działania naszych poprzedników. W związku z tym wszelkie kwestie dotyczące przesyłek i kart podarunkowych (w tym reklamacje, zwroty, wszelkie roszczenia) zamówionych bądź nabytych przed 15 marca 2018 roku należy kierować bezpośrednio do Matras S.A.

@zaniepokojona
@Passss

Możesz wkleić zdjęcie albo wysłać mi na maila ten kawałek na świadectwie pracy gdzie masz napisane że Matras zalega Ci z wypłata , odprawa i urlopem?

@sonia

Dzwoniłam do BOP: - jeszcze są w trakcie wysyłania dokumentów do matrasa, robią to etapami (niestety mój druk z3 jeszcze nie poszedł); mam dzwonic do nich co parę dni, - aby poprawić świadectwo pracy możemy pisać do BPO (pisałam już do nich tydzień temu - bez odpowiedzi), wyślę im poleconym. Do Matrasa również. Nie mogą określić dokładnych kwot zaległości, bo Matras nie dał im listy :-(

@@zaniepokojona

Także poproszę o taką wiadomość, ponieważ już dwukrotnie miałam poprawianie świadectwo przez kadry, ale tego nie chcą dopisać

@Kinik

Napisałas co konkretnie mają poprawić. Ja tak zrobiłam wczoraj teraz czekam. Czy mam jeszcze dzwonić?

@sonia

Wniosłam poprawki na dokumencie pani D.K. miała tylko podpisać. Usunęła ta część z zaległymi świadczeniami , resztę poprawek zostawiła, podpisała i przysłała.

@sonia

Pełnomocnik z Matrasa raz na 2 tygodnie pojawia się na Woronicza. Odbiera korespondencję i awiza a później drepcze na pocztę. Jak masz pecha to Twój list czeka 2 tyg. na odbiór a czas leci. Ja miałam. Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy wysłałam w 20 lutego. Odebrano je dopiero 7 marca. Nie odpowiedzieli na pismo. Dziś złożyłam pozew w sądzie. Może cała procedura potrwa długo, może nie uzyskam ani złotówki z należnych mi pieniędzy bo należności przeterminują się, ale mam nadzieję, że do tych wszystkich długów p.K. zostanie dołożony kolejny. Mam nową pracę, z głodu nie umrę. Współczuję tym, którzy z powodu braku przekazania dokumentów do ZUS nie dostają należnych im świadczeń. Za takie lekceważenie i niedopełnienie obowiązków powinni odpowiedzieć przed sądem.

@anonymous

Dzięki. Łudziłam się że nie będę musiała do sądu. ????

Nik
@Zaniepokojona

Dostalam swiadectwo pracy na wypowiedzeniu mialam info o skróconym okresie wypowiedzenia na swiadectwie jest info ze nie skrocono okresu wypowiedzenia .jest info jedynie o tym ze pkatnik zalwga z wyplata wynagrodzenia i tyle.

@sonia

Pewnie okaże się że będziesz musiała. Te świadectwa pracy wystawia pewnie pani sprzątaczka w BPO - tyle mają błędów. Co innego w wypowiedzeniach, co innego na świadectwach. Niektórzy to okazuje się nie dostali wypowiedzeń, ale świadectwa pracy to i owszem.

Crochet
@anonymous

U mnie też wiecznie błedy... ale jaka obraza majestatu była jak im to wytknęłam :/

@zaniepokojona
@Crochet

Tzn jakie błędy? Na co warto zwrócić uwagę?

Artur
@anonymous

https://strajk.eu/uzdrawianie-firmy-kosztem-pracownikow-ksiegarnia-ma-klopoty-wiec-przestala-placic/. Janusz biznesu

aaaaaa
@Zaniepokojona

Księgarnia zamknięta w listopadzie, nie było problemów z zaległymi wypłatami i z odprawą. Wszystko załatwić można było od ręki i bez jakichkolwiek problemów. Wystarczył jeden telefon i odpowiednie słowa.

Nik
@aaaaaa

To ja nie wiem jak Ty rozmawialas

@Ginger

Czy wysłane druki z3 pod koniec marca dotarły do Zusu. Pani D. Powiedziała, że wysyła 20 marca do tej pory nie dotarło do ZUS.

Mommy
@Ania

Mój dotarl, ale nie do tego oddziału ZUS co powinien

@Ania

Mój też dotarł, zadzwoń do ZUS na infolinię i po prostu zapytaj. Mnie powiedzieli, że mają dokumenty, ale teraz będą je sprawdzać i dopiero za 30 dni otrzymam odpowiedź, czy świadczenie zostanie przyznane. Nie dostałam niestety nadal poprawionego świadectwa pracy...

Pracownikbyly

Hej hej, mógłby mi jakiś dobry człowiek podać maila, na który mogłabym napisać w sprawie PITu? Ciągle go nie dostałam...

@Pracownikbyly

Mi też nie i nawet się nie męcz by do nich pisać. Droga meilowa i telefoniczna u nich stoi. Ja napisałam pismo do urzędu skarbowego z wyjaśnieniem sprawy.

Kinik

Wczoraj otrzymałam pocztą Świadectwo Pracy.

@Kinik

a też masz podane ze nei masz skróconego okresu wypowiedzenia?

S.
@ika8809

Ja również mam taką "notkę" na świadectwie pracy (na razie mam go tylko na mailu).

@ika8809

kadrowa powiedziala, że nam sie nie przysługuje trzymiesieczny okres wypowiedzenia bo są przepisy przejściowe z 2016r. w ktotych termin wypowiedzenia zależy od stażu pracy a staż ten wg nowych prepisów jest liczony od lutego 2016r. wiec niby w wypowiedzeniu było błednie zapisane 3 miesiące

elka
@Ona

To ciekawe kazdy ma co innego napisane na swiadectwie pracy...a jak z ekwiwalentem za urlopy macie napisane??

@elka

Nie ma napisane nic o ekwiwalencie. Co masz napisane w tym okresie wypowiedzenia tzn że skrócono czy nie skrócono?

pipi
@Ona

a macie tam informacje o zaległościach płacowych?

Wkurzona
@pipi

jedyna informacja to dlużnik zalega z wypłatą wynagrodzenia. Pytałam w PIP i szczerze to będzie ciężko cokolwiek od nich jeszcze otrzymać więc nie ma co się łudzić zbytnio

Augusta
@Kinik

A do kogo pisałaś w sprawie świadectwa pracy i jak długo na nie czekałaś? Pracowałam w Matrasie już jakiś czas temu i nie wiem do kogo się odezwać w sprawie dokumentów. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

@Augusta

BPO tel 224981640

Augusta
@Kinik

Dzięki wielkie i pozdrawiam.

vincent

Czy są tu osoby, które zakończyły pracę w Matrasie wraz z końcem marca 2018? Dostaliście już świadectwo pracy?do kogo pisać w tej sprawie?

NIE JESTEM ROBOTEM

Odkryłam błąd, czeski błąd w świadectwie pracy, 7 dni na odwołanie minęło... Co robić, do kogo pisać w tej sprawie, pomocy

@NIE JESTEM ROBOTEM

Pisz sprostowanie.Jeżeli wyślesz na Woronicza to nie wiadomo kiedy odbiorą. Moje na poczcie w Warszawie leży już 10 dni. Termin 7 dni dotyczy ewntualnego postepowania sądowego. Może bedziesz miała szczęście i obejdzie się bez sądu. Może jednak trzeba pisać do PMR.

Ciekawa

Orientuje sie ktos jak to jest z ubezpieczeniem w sytuacji gdzie zostalam zwolniona w ciazy? Umowe mialam do 28.02 lutego a papiery do zusu o zasilek w wys. Zasilku macierzynskiego zlozylam 1.marca i czekam na decyzje.jestem ubezpieczona u meza dodatkowo w firmie ale czy to wystracza jak bede w szpitalu zeby z ubezpieczenia pokryc koszty?

ręce opadają

Złożyłam papiery do zusu o zasiłek w wys zasiłku macierzyńskiego a dzisiaj dowiedziałam się ze przekazali dokumenty do radcy prawnego czyli swiadectwo pracy i druk z-3 zeby stwierdził upadłośc,,tylko Matras dalej upadłości nie ma..coś czuje ze z zasiłku nici...

Lidia

Dzień dobry, Piszę do osób, które tak jak ja, mają zaległe zasiłki (macierzyńskie, chorobowe) do wypłacenia przez matras. W Zus dowiedziałam się, że aby oni wypłacili takie zaległe świadczenia, potrzebne są różne dokumenty oraz przede wszystkim wniosek od pracodawcy. Ponieważ w matras króluje teraz zarządca (nie znam nawet imienia i nazwiska tej osoby) trzeba do niego skierować pismo czy prośbę o taki wniosek, gdyż sam tego pewnie nie zrobi. Matras skierował do Zus jakiś wniosek ale nie jest on wystarczający dla Zusu (brak w matrasie upoważnionej osoby). Proponuję wszystkim osobom, które mają do wypłacenia zaległe świadczenia, żeby bombardować Zarządcę mailami i telefonami. Niestety mam tylko te namiary, które są w piśmie, które wszyscy dostaliśmy. Może po nitce do kłębka dotrzemy do właściwej osoby? Co o tym myślicie? Pozdrawiam

Nikt

W Jaworzevjest otwarty bo to lokal Matrasa. Sami siebievnie wyrzuca raczej. A Matras nie oglosil upadłości.

Hej. Wiecie czy Matras w Jaworze jest jeszcze otwarty?? A jeśli nie to, kto go przejmuje? ŚK?

Matras nie miał księgarni w Jaworznie. A przynajmniej nie w ostatnich latach.

Nie w Jaworznie ,a w Jaworze

Mam już dość

No to pięknie kadrowa odpowiedziała, że współpraca z Matras jest zawieszona więc z kim teraz można coś załatwić jeśli p. D.K nie odpowiada na maile?

Od jutra wolność
@Mam już dość

Mi na maila do DK przyszła odpowiedź, że ta domena (matras.pl) wygasła i przestała istnieć. Więc nawet nie wiem z kim można się teraz kontaktować.

516290579 kontakt do P. Cezarego Zdanowicza

Dziękuje

Mam już dość

Kim ten Pan w matrasie jest?

@Mam już dość

Dokładnie nie wiem ale z nim kontaktowalysmy się w sprawie zaległych wypłat i jako jedyny nam odpowiedzial

aga
@Mam już dość

Pan Cezary, za moich czasów pracy w tej firmie był osobą odpowiedzialną za sklepy wielkopowierzchniowe czyli za lokale w galeriach, oraz za przejęcia księgarń lokalnych pod szyld matrasa. Dział administracji przejął po JW, ale to było 3 lata temu, kim jest teraz - nie wiem.

Ślązaczek
@aga

Pisałam do p.Cezarego jakiś czas temu i powiedzial, ze nie zajmuje sie już sprawami Matrasa i wszelkie pytania należy kierować do HR, on zajmował się tylko przekazywaniem lokali a dla matrasa już dawno nie pracuje.

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.