Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

George

Ma ktoś info czy wypłaty wyszły? Z nikim się nie można skontaktować...telefonów nikt nie odbiera..na maile nie odpisuja...

James
@George

Pani która zajmuje się tym w Matrasie jest w tej chwili na zebraniu. Sytuacja jak co miesiąc. Informacja z recepcji.

George
@James

Jak dobrze ze jest James:-) człowiek który wie wszystko:-)

Osisi
@George

Wczoraj podobno wyszły listy płac z kadr, ale czy będzie komu przelewy porobić ;)

Tonąca_z_matras

Dziś matki Boskiej pieniężnej dostał już ktoś kasę ;)

Lili
@Tonąca_z_matras

mamy się w ogóle spodziewać kasy? Ehh...vo miesiąc ta sama sytuacja...

@Lili

Jak nie jak tak przecież ........ w tym co jeszcze zostało ;) nam przyszły 3 palety dostawy z zamkniętych księgarń więc spodziewać się wypłaty trzeba nawet bo kto to rozłoży ??

Lola
@tonąca _z_matras

A wiesz może ile jeszcze zostało czynnych księgarni?

@Lola

Dostałyśmy info że około 30

#Pan Nikt

Podbijam czy ktoś otrzymał wynagrodzenie za grudzień?

jojomoyes

Czy któraś z księgarń zamknietych pod koniec grudnia ma jeszcxe nieodebrany towar u siebie, czy zabrali do magazynu?

logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Korepetytor / Korepetytorka Matematyki Online
Andrychów
Usługi Edukacyjne Daniel Bury
Kiwi@

Czy ktoś z księgarń zamkniętych pod koniec grudnia dostał już oficjalnie wypowiedzenie umowy o pracę?

@Kiwi@

Kadry poinformowały, ze poki co żadnych wypowiedzen nie ma i jesteśmy nadal pracownikami matrasa

Kiwi@
@jojomoyes

Dzięki za odpowiedź. Wiadomo do kiedy nadal jesteśmy pracownikami?

@Kiwi@

Nie, poinformowały tylko, że póki co nie dostały żadnej informacji by wręczać komukolwiek wypowiedzenia

czy otrzymal juz ktos wyplate dzis za misiac grudzien ?2017

...
@askatrafsko

jeszcze nie...mam nadziejr. Zr nie będzie chociaż raz problemu

ok czekam n a info :)

czlowiekktorywidzialwiecej

To do kogo mogą się odzywać pracownicy, którzy nie mają wglądu w pocztę, bo lokal zamknięty, bo telefony nie działają i brak ogólny jakiejkolwiek odwagi cywilnej z góry? :|

@czlowiekktorywidzialwiecej

Dobre pytanie .Moze trzeba cos z tym zrobic tylko co mozna zrobic w takiej sytuacji ?Ja nie zlozylam wypowiedzenia 4 miesiac czekam na wypowiedzenie i odprawe.

@Nik

a czy w tym czasie dostajesz wypłaty?

@cypis

Yes

Smok
@czlowiekktorywidzialwiecej

Regionalnych już nie ma. Tak do końca nie wiadomo z kim się tam kontaktować.

Maciek
@Nik

Jaka odprawe, jesli wyplate za grudzien dostaniesz to bedzie swieto!

...................
@Nik

To dziwne, że płacili za nic, firma taka bogata:D

@czlowiekktorywidzialwiecej

Ja wchodzą na księgarnianą pocztę z kompa w domu, póki co nic tam nie ma ciekawego

@...................

Jestem na liscie plac nie musze podpisywac rozwiazania umowy za porozumieniem stron

Nicj

Po 5 latach pracy w firmie nie zostalam potraktowana tak jak reszta pracownikow zostalam postawiona przed wyborem miedzy delegacja a wypowiedzeniem za porozumieniem stron .To firma podejmuje takie decyzje a nie inne nie chca dac wypowiedzenia to nie ja nie podpisze.

cypis

gdzie mozna sprawdzić czy jest się na liście płac? pierwsze słyszę,że jest taka mozliwość wglądu...

kalafior
@Nicj

a co wolalabys dalej za nic kase brac? dostalas wybor to i tak za dobre traktowanie.

@Nicj

Oferta delegacji to tzw. wypowiedzenie zmieniające. Można je przyjąć lub odmówić przyjęcia. Wówczas umowa rozwiąże się za 2 tyg. do 3 mcy (zależy od stażu), a pracownik ma prawo do zasiłku. W przypadku natomiast rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron (najlepiej z odprawą za 3 mce) pracownik nie otrzymuje zasiłku dla bezrobotnych, ale sam szybko szuka pracy.

Nik.

???

@kalafior

Wolalabym dostac odprawe i wypowiedzenie w swoim czasie ja nie place za swoje bledy

@kalafior

Bo co bylam niegrzeczna ogarnij sie czlowieku

kalafior

tak. byłaś niegrzeczna. wysyłam Cię na karnego jeża!

Super :)

była księgarka

Ludzie ogarnijcie się, poczytajcie w sieci w jakim bagnie z pustą kasą siedzicie a ten wasz niby prezes to zwykły oszust. Uciekajcie sami byle dostać papier by sie zarejestrować i szukać pracy i nie czekajcie na odprawy bo ich nie dostaniecie.

@była księgarka

Musza znalezc poeniadze jest jakis fundusz .Musza to jakos rozwiazac sila nie moga????

jojomoyes

Wczoraj zamknęlismy ksiegarnie. Kartony czekaja na wywózke po nowym roku, sprzet zabrany a my nie wiemy co dalej. MR nie ma, nie dostałysmy wypowiedzen, wiec co mamy robic, siedxiec w domu i czekac?

s.

Auchan B-B?

@jojomoyes

Dostakiscie jakiegoś meila /tel ze macie się pakować czy jak ??

@jojomoyes

Tak nie będziecie jedyni, którzy tak mają. Ciekawe w jaki sposób wręczą nam wypowiedzenia?

@sonia

elektronicznie lub pocztą albo jednym i drugim

@sonia

Tak dostal ktos wypowiedzenie poczta?

Moana
@jojomoyes

Rada od pewnej osoby wyżej niż my szaraczki. Jak nas zamkną to kierownik codziennie ma do kadr wysyłać informację o tym, że cały zespół jest gotowy do rozpoczęcia pracy. Jeśli pracownik jest gotowy, ale to pracodawca nie zapewnił miejsca pracy to musi wypłacić tzw.postojowe.

@Moana

Logicznie to tak powinno być, najpierw musiałby dostać na swoją pocztę info i z domku takie coś wysyłać

Najłatwiej chyba bezpośrednio skontaktować się z kierownictwem firmy na Facebooku, Tweeterze lub Linkedinie.

jojomoyes

Mam pytanie do księgarń zamkniętych w zeszłym tygodniu - czy dostaliście wypowiedzenia i ktoś się z wami kontaktował? Towar macie jeszcze w księgarniach czy już odebrany?

@jojomoyes

taka sama sytuacja jest w Lublinie. Coś czuję,że zostaliśmy na lodzie...i to już jest jazda bez trzymanki

@cypis

To nasze pakowanie było po to,żeby najemcy szybko zrobili porządek po Matrasie jeszcze pytanie czy za to zapłacą czy trzeba się będzie sądzić o swoje.

...

Hej, Pracowałam w firmie bardzo krótko, jednak z okazji nowego roku.... Mam pytanie, jak wygląda sprawa z PIT'ami? Zostaną one wysłane pocztą/ mailem? Czy w ogóle na nie nie liczyć, skoro "firma tak funkcjonuje"?

kopista
@...

przecież jest poniżej napisane. Kopiuję i podaję dzięki Jamesowi - James 30.12.2017 10:07 @kadry??? 29.12.2017 18:45 Macie jakiś numer do kadr BPO House, żeby zadzwonić po Nowym Roku? Telefon +48 22 498 16 40 Faks +48 22 827 32 58 E-mail info@bpohouse.pl Adres ul. Wierzbowa 9/11 lok. 331 00-094 Warszawa NIP 5252482455

@...

iąża) w mojej okolicy nie ma już żadnej czynnej księgarni. Nie mam pojęcia co się dzieje w firmie, przebywałam w... Na razie zostało ustalone , że my jako firma zewnętrzna przekazujemy PIT-y do siedziby firmy Matras, która zajmie się już ich wysyłką do Państwa.taka odp otrzymałam od BPO HOUSE

Pomorze

Witam. Czy ktoś ma JAKIEKOLWIEK informacje odnośnie kontaktu z "firmą"? Od dwóch dni żaden regionalny nie pracuje, a dziś jeszcze pan B. uciekł z tonącego statku. Regionalni nie odpowiadali na żadne maile, a teraz nie wiemy co dalej. Kto tym kieruję, czy będą wypłaty, do kiedy będziemy pracować...? Ten totalny brak zainteresowania sprawia, że człowiek ma ochotę rzucić to wszystko i w ogóle nie otwierać księgarni. Może wtedy by zadzwonili... Pytanie, czy tam jest jeszcze ktoś kto zadzwoni...

TOM
@Pomorze

Mam nadzieję ze wkrótce ktoś się zajmie świaectwami, odprawami , wypowiedzeniami ktoś musi inaczej byc nie może. A co to za nowe kadry skad ten namiar?

sadyba
@Pomorze

ani k.b ani regionalni/a nie za bardzo pomagali , więc nie doceniajmy ludzi , których i tak nie było. Jedyne co potrafiła regionalna to niby z ukrycia sprawdzać palcem kurze. Wiedzy branżowej zero. Nie mieli mocy działania poza przekazywaniem informacji, że firma nie wypowie nam pracy bo nie chce wypłacić nam odpraw. Brak działania i odwagi by odebrać telefon od pracowników. To ekipa z "centro" doświadczeniem . Powtórzyli swoją historię i zatrudnili się znowu w firmie podobnej do matrasa czy centro.

Lola
@sadyba

Zależy o regionalnych. Nasza była wobec nas wporządku i mówiła nam o wszystkim. Ja póki co uderzam do pana W..ro.y. Nie wiem czy tak publicznie mogę podać jego nazwisko.

kadry???

Świadectwa powinny dojść do pracowników na koniec tygodnia bądź początek przyszłego. Info z BP House

kadry???

Macie jakiś numer do kadr BPO House, żeby zadzwonić po Nowym Roku?

James
@kadry???

kadry?

dzięki, zadzwonię tam 3 stycznia i zapytam się o świadctwa pracy

sadyba
@James

sprawdzone w internecie - bpohouse.pl opis wskazujący, że póki co Matras w kwestii działania kadrowego jest czynny :) Wszystko co robimy w BPO House jest inspirowane wartościami naszej firmy. Nasi pracownicy to zespół profesjonalistów o wysokich kwalifikacjach, którzy są ekspertami w dziedzinie księgowości, kadr i płac, procesów biznesowych oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Ich sumienna praca i profesjonalizm jest kluczem do realizacji usług dla naszych klientów. Biorąc pod uwagę nasze wartości, zawsze staramy rozwijać się zarówno w dziedzinie zawodowej jak i osobistej. Cenimy sobie innowacyjność i wszelkie nowości informatyczne. Z powodzeniem stosujemy je w codziennej pracy dla rozwoju biznesu naszych klientów. Skupiamy się na realizacji najwyższej jakości usług. Potwierdzeniem tego są referencje naszych klientów.

jojomoyes

W chwili obecnej chyba żaden MR już nie pracuje.

matras-wawa

Pan B zakończył współpracę z firmą, nie wiadomo co teraz ze świadectwami. Dajcie znać proszę jak ktoś będzie wiedział cokolwiek, bo to już się zaczyna robić dramatyczne...

Beata
@matras-wawa

Chodzi o Pana Krzysztofa B? Bo zamierzalam do niego dzwonić w tej sprawie...

@Beata

Tak, wysłał wiadomość, że dzisiaj był ostatni dzień jego pracy w firmie.

@matras-wawa

Ciekawe czy oprawe sobie wywalczyl

Tonąca _z_matras

Katowice Rzeszów Kraków zostaliśmy bez regionalnego czy ktoś jeszcze ??

Furia
@Tonąca _z_matras

Wrocław również nie ma managera

@Tonąca _z_matras

Lublin jest na etapie pakowania i też bez M.R.Nic nie wiadomo o dalszych procedurach rozwiązania umów o pracę

Wiolaa
@Tonąca _z_matras

Tarnów również. Pozostaje nam modlić się o wypłatę za grudzień ????

jojomoyes

Regionalna dzwonila w piatek przed swietami że zaraz po się zamykamy. Teraz MR juz nie pracuje i nie wiemy skąd uzyskac informacje.

S.
@jojomoyes

Skąd jesteście? Ja jestem na L4 ciążowym i nie mam żadnych informacji, maili itd. Nie wiem czy moja MR jeszcze pracuje.

Krzysiek

Radom też juz zamknięty :(

@Krzysiek

A Wy jak pan B cos wiecej Wam powiedzial co dalej?

Zabrze k28 po wielu latach i pustych półkach w ostatnich miesiącach, dziś spakowała swoje regały...

zosia
@28

Zabrze k28 jaki macie status przy likwidacji księgarni - wypowiedzenia z odprawami czy milczenie, a może sami się zwolniliście?

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.