Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Sally

Jestem na zwolnieniu lekarskim i w tym czasie zamknięto mi ksiegarnię. Z przyczyn zdrowotnych będzie ono przedłużone. Oczywiście wysyłam je na Woronicza, ale jak to będzie wyglądać pod kątem grafiku itd.? Bo jak człowiek normalnie był na chorobowym to był grafik i absencja, a tu?

S.
@Sally

Jestem na zwolnieniu lekarskim - ciąża. Mojej księgarni nie ma od dawna. Wysyłam L4 na Woronicza, do niedawna skany wysyłałam regionalnej, teraz wysyłam na recepcję. Oni sobie to podobno wprowadzają w grafik. Kasa przychodzi normalnie. Teraz mam problem bo potrzebuje do urzędu zaświadczenie o zarobkach z 3 ostatnich miesięcy. Wysłałam pytanie o to na maila recepcji i cisza. Nie wiem do kogo pisać...

@S.

mtyminska@bpohouse.com

spasiony królik

O świadectwo pracy, o umowy, o to - co z wypłatami, najlepiej dopytywać : mtyminska@bpohouse.com lub dzwonić do BPOhouse niech oni coś - doradzą. A jeśli nie dochodzi do porozumienia, brak odzewu to wtedy PIP. Ja o swoje świadectwo musiałam się -upomnieć- bo czekałam 2 tygodnie i nic. Napisałam, że miesiąc będzie niedlugo, a ja nadal bez świadectwo. Odpisali, że wysłali. Łaskawie ;-) Po ich napisaniu, że wysłali niecierpliwie czekałam, ale dopytywałam - czy na pewno wysłali i że pilnie potrzebuję. Od wysłania ich do otrzymania minął tydzień. Także cierpliwość, próba kontaktu, a jak to nie poskutkuje to pozostaje ten PIP.

Co dalej?

Zamknęli ksiegarnię i aktualnie się pakujemy. Co dalej z ludźmi? Do kogo uderzać? Jak to wszystko załatwić?

@Co dalej?

To dobrze,że się pakujecie bo nasza z towarem stoi już 8 mąc. A wypłaty dalej nie ma,a dostał ktoś kto siedzi w domu???

Nooo

Nie u nas 7 miesiąc zamknięta,i cisza ani kasy,świadectw pracy

Co dalej?
@Co dalej?

A da się jakoś załatwić, żeby dali nam wypowiedzenia?

Ona

Dostał ktoś w ostatnim czasie wypowiedzenie umowy o pracę bo daną księgarnie zamknięto?

Lola

Wielka prośba. Podajcie dokładny adres firmy bo potrzebuje do PIPu. Z góry dziękuję

Ślązaczek

Czy jest tu ktoś z Sosnowca i może powiedzieć na jakim etapie jest przejmowanie waszej księgarni?

S-ce
@Ślązaczek

Na takim etapie, że na żadnym, znaczy jeszcze jesteśmy przed rozmową, a Wasza?

Ślązaczek
@S-ce

U nas niestety cisza, bez wypowiedzeń i czekamy

S-ce
@Ślązaczek

Może w tym tygodniu coś ruszy. Mam taką nadzieję ;)

o-n-a
@Ślązaczek

Witam, pytanie do osob ktorych ksiegarnie w ostatnim czasie zostaly zamkniete. Czy ktokolwiek dostal wypowiedzenie? Jesli tak, jakie? Czy ktos sie z wami kontaktowal w tej sprawie? Bo nasza ksiegarnia na dniach najprawdopodobniej zostanie zamknieta

anneliese
@o-n-a

Naszą księgarnię zamknęli zaraz po świętach ale nikt się a nami nie kontaktował, żadnych wypowiedzeń nikt nie dostał. Panie z BPo poinformowały, że zajmują się tylko rozliczeniami w firmie a nie sprawami kadrowymi. Przekierowały nas do Pani Doroty, ktora obecnie jest na urlopie

MatrasBe
@anneliese

Dodajmy, że na urlopie przez najbliższe dwa tygodnie. Pani Kr. poinformowała, że Kadra musiała wyjechać z dzieckiem na ferie. Nie liczyłabym na szybki kontakt.

sonia
@o-n-a

Od trzech miesięcy księgarnia zamknięta, wypowiedzeń nie ma, za grudzień pieniędzy nie ma.Darmowe porady prawne mówią żeby zgłosić do sądu o wypłatę wynagrodzenia.

WBK dostalam wyplate o 12

@anonymous

Czyli nie pracujesz a wypłata była,tak???

nowa

dziewczyny z zamkniętych księgarń -dostałyście wypłaty ?

sonia

nie

@nowa

Hejka ją z byłego Matras Szczecin Molo zamknięte od paru miesięcy,i też niema w styczniu wypłaty

@nowa

Szczecin się kłania i niewiadomo z kim się kontaktować,czy jeszcze coś zapłacą niema świadectw pracy

@nowa

Nie dostałam. Teraz pozostaje złożenie wypowiedzenia umowy z winy pracodawcy i jeśli Matras nie rozliczy się ze swoich zobowiązań to trzeba będzie dochodzić swoich należności w Sądzie Pracy.

qwerty456

Jakieś trolle się dorwały do komentarzy i wypisują różne bzdury.

Wik

Hej czy ktoś ma konto w Millenium i dostał kasę ?

Wujcio

tak. dostalem.

@Wujcio

Tak a czy z zamkniętej księgarnia jesteś ?

@Wik

a dostałeś w dniu 12.01 i o której godzinie?

Wokulski

O nie lenie dostali pensje. W moim mieście pracownicy przed zamknięciem nic nie robili. (usunięte przez administratora) na półkach, kurz. Stali za kasą w zwykłych koszulkach. Nawet nie wykazywali żadnej chęci pomocy. Dziwne, że za takie coś dostaliście pensje. To przez Wasze podejście do pracy Matras padł. Wstydźcie się!

Mike
@Wokulski

Przepraszam, ale płacą Tobie za agitację, czy po prostu zapomniałeś stanąć w kolejce po rozum, kiedy go rozdawali? Matras padł, bo właściciel okazał się oszustem, a dopóki pracodawca nie rozwiąże umowy z pracownikiem, musi płacić, czy mu się to podoba, czy nie. Zamyka księgarnię? To niech da wypowiedzenia i rozliczy się z pracownikami tak, jak wymaga tego kodeks pracy. Ktoś wcześniej nie dopełniał obowiązków pracowniczych? Wystarczyło go zwolnić, a nie teraz wylewać z siebie jad na forum publicznym, klakierze.

Arystokracja
@Wokulski

Wokulski, a Ciebie która Izabela tak źle potraktowała, że smuty tu wylewasz jadem? Kimkolwiek jesteś, bronisz swego pana, na którego w prokuraturze złożone już jest kilka jak nie kilkanaście wniosków . Reszta tu czytająca niech zajrzy (usunięte przez administratora)

niesłusznie oskarżony leń
@Arystokracja

Przecież to wiadome, że pośród setek pracowników zdarzy się paru (jak nie więcej) niefajnych/leniwych. Nie widzę sensu na podstawie jednostki (lub jednego sklepu) oceniać wszystkich, to bardzo krzywdzące :)

Rzecki
@Wokulski

Pensję dostają wszyscy pracownicy, bo nikogo nie obchodzi co robią. Większość osób "dowodzących" poodchodziło. Nie wiem jak w innych miastach, ale np. w moim przez ostatnie miesiące mojej pracy zaczynało brakować kierowników. Kilka osób dostało awans i nagle bez żadnej wiedzy o zarządzaniu mieli pod sobą całą księgarnię. Po co ktoś ma się starać albo chociaż udawać, że pracuje jak i tak dostanie pensję? Nie popieram tego. Byłam w kilku takich księgarni i było mi przykro, że taka KS, w której nikt nie pracuje została, a naszą zamknęli. Tylko dlatego, że mieli mniejszy czynsz :/ Nic w tej firmie nie jest już fair. Matrasa nie stać na upadłość. To była moja ulubiona księgarnia, a teraz z dnia na dzień się pogrąża, zostawia po sobie złe zdanie. Brak książek, skargi na sklep internetowy, zero zainteresowania klientem. Zamiast narzekać radzę Wam poszukać pracy. I tak ją stracie, a lepiej mieć coś pewnego, niż kolejny miesiąc zastanawiać się, czy dostaniecie pensję.

George

Pko bp jest wyplata

@George

Pytanie za 100 puntów. Pracowałeś w grudniu czy Twoja ks była zamknięta?

George

była zamknieta

@George

A jak długo? Bo ponoć zamknięte KS nie dostaną pieniędzy za siedzenie w domu. Tak jakby od nas to zależało. Paranoja.

@lola

Lola od kogo masz info że nic nie dostaniemy?

J.K.

I bardzo dobrze!

@Łódzkie

Od Pani Doroty z Matrasa.W BPO powiedzieli że są dwie listy płac, tam też otrzymacie numer telefonu do Pani Doroty

@lola

ja mam nr do tej Pani,ale oczywiście nie odbiera. na maile też nie odp. A skoro z nią rozmawiałaś to może wyjaśniła Ci co mamy teraz zrobić? jak sama powiedziałaś to, że ks są zamknięte to nie zależy od nas..

@Łódzkie

Jak złożyłaś wypowiedzenie sama to masz szansę na to że Ci zapłacą. My mamy czekać jak Matras będzie miał pieniądze to nam zapłacą. Na chwile obecną kasy nie mają. W BPO nawet nie wiedzieli że jest taka sytuacja. Matras ich zapewnił że pieniądze na wynagrodzenia mają. Możemy iść do PIPu ale jak Matras nie ma pieniędzy to nawet PIP nie pomoże, mogą nakładać tylko kary na firmę.

Sorry nie w BPO tylko PMR nie wiedzieli

lili
@George

wyglada na to, że wypłatę dostali tylko pracownicy z otwartych jeszcze księgarń i osoby na l4...tylko czekać aż im też nie wypłacą..

@lola

składałaś wypowiedzenie czy kazali Ci czekać tak jak dotychczas bez świadczenia pracy? wypowiedzenie można złożyć tylko tak jak pisał ktoś wcześniej firma nie uwzględniła art. 55 na świadectwie i po świadczeniach..

@Łódzkie

musiałyśmy złożyć wypowiedzenia za porozumieniem stron bo przejmuje nas inna firma

@lola

a powiedz od dawna wiesz, że was ktoś przejmuje. Regionalnych nie ma i właściwie nie ma od kogo uzyskać jakiejkolwiek informacji. Kto Cię poinformował, że Was przejmują?

@Łódzkie

Wiemy od końca października, wtedy zaczęłyśmy się pakować. Poinformowała nas jeszcze wtedy mr bo była.

@J.K.

Ale jak dobrze,zamknęli księgarnie z winy pracodawcy to niech nam płacą,a po drugie a gdzie nasze odprawy

@George

Masz wypłatę,bo ja jestem z zamkniętej i teraz w styczniu niedostalam

@Wik

za co oodprawa leniu jeden. roboty szukaj leserze. a nie marzysz o odprawach

Lord Kruszwil
@George

Royal Bank of Scotland. Przelew dotarl. Przewalutowali go na euro, bo w takiej walucie mam konto. Bedzie na fajki. Skonczcie ten zenujacy lancuszek z kontami.

@Superman

Takie jest prawo,kodeks pracy durniu

@Wik

Mimo prawa zycze Ci zebys nie dostal odprawy prostaku

Paulina Plewa
@Superman

Nie dziwie sie ze ksiegarnie padly skoro co 2 pracownik przejawia agresywne zachowania. widac ze wszyscy pracowali w Matrasie tylko dla kasy. Nie z pasji, albo jak sciemniali na rozmowach ze lubia pomogac ludziom i ich kochaja

Kocur
@Superman

wracaj do swojego pana, bo gwizdnął. Za cicho gwizdnął? bo widzisz, gwizda i gwizda a jego psy uciekają do innego pana, bądź szczekają tu jak TY.

Pasja
@Paulina Plewa

No Paulina, ale "pojechałaś" . Brawo :) Więcej takich jak Ty i nasz kraj nie będzie miał z czego żyć. Pasja i z pasji praca dla wszystkich bez wynagrodzenia a budżet państwa pusty... Krew Ciebie zaleje z małostkowości i głupoty gdy pójdziesz do lekarza a on powie, że z pasji to on tylko mądrych przyjmuje... No, wiesz skąd on zobaczy Twą głupotę małostkowość na twarzy? Z pasji droga Paulino, z pasji :)

Łódzkie

rozumiem. Dzięki za informacje Może jest ktoś jeszcze kto ma zamkniety lokal bo odcięli prąd, ale go nie zlikwidowali? Rozumiem pensji nie ma,ale może macie jakieś dodatkowe przecieki co dalej..

@Łódzkie

przy swieczkach handluj. nauczysz sie liczyc w koncu

hej

Które księgarnie jeszcze są otwarte?

L4

Czy ktoś z zaległym urlopem dostał za niego ekwiwalent po skończonej umowie? Umowa skończyła mi się w grudniu i nie wiem co dalej.

Karola

A czy ktoś z Was nie świadczac pracy dostał kasę??? A Ci co mają konto Bzwbk dostali???

Duh
@Karola

Ja mam wbk i jeszcze wypłaty nie ma. Księgarnia istnieje ale brak prądu już jakiś czas...

@Karola

u mnie to samo. nie świadczę pracy, bo w ks nie ma prądu. wypłaty też nie ma. Macie jakiś pomysł co dalej?

Mariola

Dajcie znać jak dostaniecie przelewy

s.

Abc
@Ika8808

Jaki bank?

spasiony królik

Ktoś już otrzymał w tym roku świadectwo pracy???

była pracownica
@spasiony królik

Tak, dziewczyna która ze mną pracowała właśnie je dostała. Jakieś trzy tygodnie później niż powinna ale przyszło

@była pracownica

A mogłabym prosić o dzień w którym zakończyła współpracę ta dziewczyna? Ja czekam już ponad miesiąc... i piszę do kadr, oni odpisują że wyślą, że wysłali, a świadectwa nadal nie ma...

matras-wawa
@spasiony królik

Dostałam we wtorek świadectwo, które nie było doprecyzowane. Pracowałam do 1 grudnia, wypowiedziałam umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia z art.55 kp. Jednakże na świadectwie pracy powinien być paragraf przez który ustał stosunek pracy, w innym przypadku nie należy się żaden zasiłek do czasu znalezienia innej pracy.

była pracownica
@spasiony królik

Wypowiedzenie skończyło jej się jakoś na początku grudnia ale też dzwoniła na te nowy kadry i ich ponaglała oraz groziła PIP

Już nie matras:)

Już od pół roku nie pracuję w matrasie ale czasem tu zaglądam i przecieram oczy ze zdumienia... co miesiąc ok. 10 ta sama śpiewka - czy dostaniemy wypłatę i radość, że jednak zapłacili. O ile w małych miastach rozumiem pracowników to nie wiem co ludzie jeszcze robią w matrasach w wielkich miastach????

Aaa
@Już nie matras:)

Ja odeszłam w maju i zastanawiam się nad tym samym

Stolyca007
@Już nie matras:)

Wiesz, to kwestia ludzkiej empatii. Jeśli odejdę , to dziewczyny, z którymi pracuję będą miały problem i będą musiały pracować więcej. Matras dalej będzie miał wszystko w (usunięte przez administratora) Nie zostawię ekipy, która jest wobec mnie w porządku.

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.