Opinie o CPL Jobs Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie CPL Jobs Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie CPL Jobs Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CPL Jobs Sp. z o.o. w Warszawa

AnnaK

Byłam na rekrutacji. Ogólnie myślałam że z moim doświadczeniem to rozmowa przejdzie ciężko, ale jestem zadowolona. Czekam teraz tylko na wyniki ;) Reakcja na CV dosć szybko (co się teraz rzadko zdarza...)

Luna

Wysłałam swoje CV przez stronę pracuj.pl i zadzwoniła do mnie Pani w sumie następnego dnia (dzisiaj, w sobotę). Miła, konkretna rozmowa. Pani poinformowała mnie o tym, że proponuje mi inne stanowisko niż to, na które aplikowałam (bardziej adekwatne do mojego wykształcenia), powiedziała, co będę dokłądnie robić. Krótka rozmowa po angielsku, aby sprawdzić mój poziom. 2000 zł netto na okresie próbnym (3 miesiące). Moje CV wysłała dalej i tam, ktoś ma je przejrzeć i zadecydować, czy zaprosi na rozmowę w siedzibie firmy (Wrocław). Wszystko trwało niecałe 10 minut. Rozmowy od przyszłego tygodnia. Czy ktos wie, kiedy dokładnie dzwonią i czy informują też, że jednak rozmowa się nie odbędzie? Z nerwów zapomniałam spytać :)

@kami czy nie polecasz tylko ze względu na to, że Twoje CV jest w bazie? W końcu na to się godzimy wysyłając je. DO tego dostałeś wytłumaczenie. Czy może jednak jest inny powód tego, że nie polecasz firmy CPL Jobs?

kami

Aplikując na stanowisko we Wrocławiu po 3 miesiącach otrzymując telefon z Irlandii w sprawie całkiem innej pozycji która w zupełności nie odpowiadała moim kwalifikacjom (nie znam ani słowa po Francusku który był podstawowym wymaganiem). Nie wiem jakim cudem moje CV trafiło do tamtego oddziału ale od tego czasu boję się wysyłać moje CV do tego typu firm rekrutacyjnych. Wszystkim poszukującym pracy życzę powodzenia

kami
@kami

W dniu dzisiejszym zadzwoniłem do agencji w której zgłosiłem kandydaturę na wspomniane stanowisko. Bardzo uprzejma Pani wyjasniła mi całą sytuację. Okazało się że stanowisko zostało obsadzone za nim ja na nie zaaplikowałem. A że firma jest międzynarodowa i moje CV widniało w systemie biuro zagraniczne zainteresowane moją osobą próbowało mnie zrekrutować na inne stanowisko. Pozostawiam ocenę czytającemu. Ja na pewno nie wyślę już tam mojego CV. Zdecydowanie nie polecam!

Czy rekrutacja na stanowisko Adobe Solution Architect w firmie CPL Jobs Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
OG

Rozmowa kwalifikacyjna wypadla bez zastrzezen. Spotkanie u Klienta rowniez. Niestety pracy nie dostalem, ale feedback od rekrutera po zakonczonej rekrutacji tak, wiec nie moge moge powiedziec zlego slowa... Polecam.

ona

Nie polecam, po rozmowie rekrutacyjnej zerowy kontakt z agencją.

Rozumiem @m, że poczułaś się źle potraktowana podczas rekrutacji przez firmę CPL Jobs. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Podzielicie się z osobami szukającymi pracy na, co nastawić się podczas rozmowy rekrutacyjnej?

m

Byłam na rekrutacji w cpl jobs dla firmy zewnętrznej. Rozmowa telefoniczna wraz ze sprawdzeniem znajomości angielskiego, po czym umówienie terminu na spotkanie. Od pani, która zajmowała się moją rekrutacją otrzymałam meila z terminem spotkania, który potwierdziłam. W dniu spotkania udałam się do siedziby firmy, gdzie dowiedziałam się, że pani nie ma dla mnie czasu i udała się na inne spotkanie. Nie, ta pani nawet nie poinformowała mnie o tym, że spotkanie "odbędzie" się bez niej. No cóż profesjonalna firma z kompetentnymi pracownikami.

Rekrutacja przez firmy typu CPLJobs, Capgemini etc. to strata czasu. Bardzo wyśrubowane oczekiwania dot. kandydata, znajomości języków, przeróżne testy z wyśrubowanymi reżimami czasowymi, testy analityczne wielokrotnie powtarzane rozmowy w obcych językach, a na koniec cisza. Brak nawet informacji zwrotnej, czy dany kandydat zakwalifikował się, czy nie przeszedł rekrutacji. Już nie sam profil i sposób pracy firmy rekrutującej wymaga żeby możliwie szybko poinformować kandydującego na dane stanowisko czy spełnia wymagania, ale sama ludzka etyka. Do tego dochodzi bardzo słabe merytoryczne przygotowanie osób na stanowisku rekrutera. Czynniki które decydują o braku zaufania do takich firm to m.in: -brak możliwości zapoznania się dla jakiej firmy z rynku prowadzona jest rekrutacja, -brak ścisłych danych dotyczących wynagrodzenia na danym stanowisku (podstawy, premie, modne ostatnio "benefity", etc.), -brak ścisłych informacji o zakresie obowiązków na danym stanowisku, -często bardzo szczegółowa i nieadekwatna do danego stanowiska (np. call center), procedura rekrutacyjna obejmująca, testy językowe, czasem powtarzane na np. 3 stopniach rekrutacyjnych, testy branżowe, analityczne, pisanie na czas (cuda na kiju, które tylko idiota mógł wymyślić), - często brak możliwości bezpośredniej rozmowy z szefem odnośnie zatrudnienia na danym stanowisku (tylko telefony, telefony itp.), - i ostatnia, chyba najważniejsza sprawa: brak przejrzystości i często intencjonalne oszukiwanie kandydata co do warunków zatrudnienia . A kiedy drogi kolego lub koleżanko uda Ci się "pozytywnie przejść przez wszystkie szczeble rekrutacji" na koniec otrzymujesz możliwość pracy w firmie o nienagannej opinii i ugruntowanej pozycji na rynku w miłej atmosferze jako "klepacz faktur" na cały etat od poniedziałku do soboty (łącznie ze świętami), od 8:00 do 18:00 za max. 2400-2600 netto z możliwością ROZWOJU. W benefitach: - kierownictwo na poziomie A0, - niunie zatrudnione po znajomości jako pracownicy średniego szczebla, -i ty drogi kolego/koleżanko na końcu jako "Donkey Work Specialist with English/German/Italian/Hungarian/Slovak/Czech" na klepaniu faktur. Anyway, życzę wszystkim żeby się nie poddawali i znaleźli wreszcie pracę marzeń.

Fudji7

Już myślałam, że tylko mnie tak traktują. Mam wrażenie, że ta firma robi sobie tylko badania rynku, ile osób na jakie role aplikuje - nigdy nie odpowiadają, mimo że te same ogłoszenia ciągle wiszą i jakże mocno zapraszają do aplikowania. Cóż, jak dla mnie - skoro są fejkowe ogłoszenia, to i zapewne cała firma jest jednym wielkim fejkiem i oszustwem.

Kate

Komentarz odnośnie CPL JOBS POZNAŃ. Komunikacja na poziomie niedostatecznym. Zostałam umówiona na wizytę z pracodawcą, poszłam na spotkanie i okazało się, że w firmie nikt nic nie wiedział o moim przybyciu. Zmarnowałam tylko swój czas, patrzono na mnie jak na kogoś z kosmosu. Próbowałam się dowiedzieć co się stało, okazało się, że "to wina pracodawcy", "przepraszamy". Dziękuję bardzo za taki poziom rekrutowania. Nie polecam.

remina

generalnie to poszukiwani w tej firmie są pracownicy władający rożnymi językami, @Azn, szukają aktualnie ze znajomością języka niemieckiego, holenderskiego czy francuskiego

gościu

A ja z kolei mam bardzo dobre pozytywne doświadczenie. Wszystko od początku do końca przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Oczywiście zależy od tego na jakiego przedstawiciela firmy się trafi ale ja mając kontakt z kilkoma osobami z CPL nie mogę powiedzieć złego słowa.

Arek

Nie polecam tej agencji. Byłem w bardzo zaawansowanym procesie 2 miesiące temu i...obiecali poinformować o decyzji, jednak do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Żenada i strata czasu.

konsalida87

EDCF7 chcesz pracować w CPL Jobs czy chcesz wziac udział w rekrutacjach jakie prowadzą? Z tego co wiem, pracują oni dla innych Klientów zagranicznych a do siebie zatrudniają ludzi od rekrutacji. Ja tam brałam udział w procesie do firmy HP i byłam super zadowolona. Jednak konsultantka (Paulina?) była super profesjonalna i miła i we wszystkim mi pomogła. Ostatecznie zrezygnowałam bo odstałam robotę w CS.:D

zdziwiony

To oni w ogole odpowiadaja na CV?? WOW, poważnie? Nie zliczę na ile ich ofert coś wysłałem, zero odzewu. A oferty wciąż wiszą...

konsalida87
@zdziwiony

Moze sie nie nadajesz po prostu na dane stanowisko. Agencje pracy nie maja obowiązku odpowiadać na każde CV.

zooza

ja tez aplikowalam wielokrotnie na jedno stanowisko, ale jedna z konsultantek napisala mi maila, ze nie moga zaproponowac mi tej pracy bo moje dane widnieja w bazie danych klienta dla ktorego szukaja ludzi, moze u was tez tak bylo? :P mysle, ze to spoko, ze napisala mi maila, przynajmniej wiem na czym stoje, widac przekroj konsultantow u nich szeroki ;))

mononoke

Dzięki za opinię i rady :) Jak się uporam ze studiami, to chyba najlepiej będzie po prostu zaryzykować i zgłosić się z CV :) A w kwestiach finansowych ma ktoś może jakieś sugestie?

mononoke

czy ktoś mógłby podać (w przybliżeniu), jakie są zarobki w tej firmie na stanowiskach typu: 1)młodszy specjalista ds. obsługi klienta + język 2) młodszy specjalista ds. księgowości (+ język) i jak się pracuje? Jaka jest atmosfera? Czy przyjmują rzeczywiście absolwentów tuż po studiach, bez doświadczenia, czy jednak wybierają starszych i już z czymś w CV? Będę wdzięczna za każdą opinię :)

Skakanka

Brałam ostatnio udział w rekrutacji przez Cpl Jobs i wspominam to bardzo dobrze. Konsultanci pomogli mi przejsc przez rekrutacje, przygotowali do rozmów i mysle ze w duzej mierze dzieki jednej Pani dostałam prace w fajnym miejscu. Nie wiem skad te opinie, ale chyba sa oprzesadzone.

Zostaw merytoryczną opinię o CPL Jobs Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CPL Jobs Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CPL Jobs Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CPL Jobs Sp. z o.o.?

CPL Jobs Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 75 ocen.
  • Aleje Jerozolimskie 81
    02-001 Warszawa