Opinie o CPL Jobs Sp. z o.o. w Wrocław

CPL Jobs Sp. z o.o.
3 69 52 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Hej, jakieś info o CPL Jobs Sp. z o.o.? Ogłoszenie Asystent pojawiło się 15 września na Nuzle.pl, ktoś coś wie?

Waldi Nowy wpis

CPL Jobs to dobry pracodawca ale wiadomo, że pewnej grupie osób roszczeniowych nie uda się dogodzić!

Tak1Nie2
Karolina Nowy wpis

@anonymous, wspominasz o odbyciu stażu, nie piszesz jednak, czym dokładnie się zajmowałeś. Jakie są najważniejsze umiejętności, które zdobyłeś? To dobrze, że pracodawca gwarantuje przyjazną atmosferę, a jak wygląda kwestia późniejszego zatrudnienia? Czy chętne osoby mogą pozostać w firmie? Proszę Cię o więcej konkretów, pomogą one innym osobom, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w tym miejscu.

@mat Nowy wpis
Nazwa działu: IT
@Karolina

@Karolina - czy Ty pełnisz rolę którąś z poniższych ról na profilu CPL ? Prowadzący, zapowiadacz , zagajacz , gospodarz programu, wodzirej ?

Tak2Nie
ka

Zbieracze CV. Nic więcej.

Tak6Nie1

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
anonymous

[Kraków] Rok temu miałem ogromną przyjemność odbyć staż w CPL Jobs w Krakowie. Postaram się opisać tak szybko jak to tylko możliwe. Nauczyłem się bardzo dużo, zyskałem wiele umiejętności, które już dały bądź dadzą mi dużo w przyszłości. To jest zasługa ludzi w oddziale. Czułem się potrzebny w oddziale. Nie byłem traktowany z góry - ba! Zdanie stażystów na tygodniowych spotkaniach było tak samo ważne i nikt nie linczował nas z tego powodu. Jeżeli mijaliśmy się z prawdą - byliśmy korygowani. Dawano nam sporo miejsca na innowacje oraz próbowanie. Dzięki temu na własnej skórze mogliśmy się dowiedzieć "z czym to się je". Minusy zauważyłem dwa: - zarobki - konsultanci wtedy również narzekali, - kierownictwo z centrali - to taki trochę minus a trochę nie. Kierownictwo jakie być musi każdy wie. Po prostu brakowało trochę chęci, aby zrobić głębszą analizę sytuacji naszego oddziału. Jeżeli jest nadal tak samo jak rok temu to polecam!

Tak4Nie1
Karolina

@iksińsky, z uwagi na to, że była to oferta praktyk, pracodawca nie mógł zaoferować wyższej kwoty, nie mniej jednak rozumiem, że jesteś niezadowolony. A czy miałeś już jakieś wcześniejsze doświadczenie? Zachęcam inne osoby do komentowania. Opiszcie, jaka atmosfera obecnie panuje. Czy w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany?

iksińsky

(opinia dotyczy CPL Jobs SP.z o.o. w Warszawie, ale tutaj obejrzy to więcej osób, więc wstawiam) Zaaplikowałem na ofertę przez portal pracuj.pl, po prawie 2 tygodniach zadzwoniła do mnie miła pani i przedstawiła jak miałyby wyglądać praktyki: miesiąc za darmo, następne 2 miesiące odpłatnie, co najmniej 25h tygodniowo. Jako, że jestem studentem i mam aktualnie wakacje to nie byłoby z tym większego problemu. Część rozmowy po polsku, część po angielsku. Wszystko było dobrze aż do momentu, gdy zapytano mnie o poziom wynagrodzenia. Biorąc pod uwagę, że miesiąc pracowałbym za darmo, to 17 zł netto wydało mi się dość rozsądną kwotą. Wtedy usłyszałem, że to za dużo i czy ta kwota ulega jakiejkolwiek negocjacji. Stwierdziłem, że i tak liczę głównie na zdobycie doświadczenia, więc powiedziałem, że wystarczy te 11-12 zł. I wtedy usłyszałem co następuje: Podana przez Pana kwota jest niemożliwa do osiągnięcia przez co nie mogę skierować do następnego etapu... Proszę mnie poprawić jeśli to ja jestem zbyt roszczeniowy, ale szczerze to co usłyszałem to trochę śmiech na sali (przez łzy)

Tak12Nie
Karolina

@anonymous faktycznie, dobrze brzmią warunki opisane przez użytkownika @TomekBWrocław. Czy te warunki spowodowały, że myślisz nad aplikacją do firmy CPL Jobs lub już to zrobiłeś? Jeżeli tak to podziel się z nami wrażeniami z rekrutacji.

TakNie3

TomekBWrocław

Dopiero miesiąc pracuję, ale już 2 szkolenia mam za sobą, premia świąteczna była, jestem zadowolony. Przynajmniej nikt ode mnie nie egzekwuje nadgodzin

Tak13Nie1
anonymous
@TomekBWrocław

Dobrze to brzmi

Karolina

@nicky czasem, jeżeli nie spróbujesz to się nie dowiesz. Czy od tamtej pory kiedy napisałeś komentarz to coś się zmieniło w tej sytuacji? Zaaplikowałeś? A może byłeś na rozmowie? I co udało Ci się dostać do firmy?

nicky

Witam mam pytanie, widziałem ogłoszenie na stanowisko w hr z ze znajomością języka niemieckiego, mam 35 lat do tej pory brak doświadczenia w pracy biurowej, wykształcenie wyższe humanistyczne, niemiecki znam poziom b2, czy są jakieś szanse na dostanie się do firmy? Bo podejrzewam że bardziej zwierzaków po studiach..

Tak1Nie

nicky
@nicky

Sorki "świeżaków"

Tak2Nie

Karolina

@Bht proszę o zachowanie kultury wypowiedzi i nie obrażanie nikogo na forum. Twój może pozostać zmoderowany lub usunięty przez administratora forum, bo łamie Twój wpis regulamin: https://www.gowork.pl/regulamin

TakNie1

Czy może ktoś posiada wiedzę na temat rekrutacji w CPL Jobs Sp. z o.o. i może wspomóc osoby poszukujące zatrudnienia?

Tak33Nie

Rookie

Od nowego roku będę wymagał od agencyjek jakiejś chociaż symbolicznej rekompensaty, przynajmniej zwrotu za dojazd, bo przyjeżdżając do nich generuje się im zyski umożliwiając rozbudowę baz danych, a oni często nie traktują ludzi z szacunkiem, są chamscy i oszukują. Tak więc będę bardziej biznesowo podchodził do takich spotkań i innym radzę to samo. Jest rynek pracownika i im często bardziej zależy niż nam na odbyciu rozmowy. Jak nic nie będą chcieli dać, to spotkanie może być w siedzibie potencjalnego faktycznego pracodawcy (i to też po wcześniejszym uzgodnieniu pewnych kwestii oraz w sposób niekolidujący z moją pracą), a do tego czasu możemy sobie porozmawiać przez telefon, jeśli akurat będzie mi pasowało.

Tak15Nie
bartosz

Pieniążki na czas, całkiem niezłe. Można szybko awansować, a szefostwo do dogadania się.

Tak4Nie2

ona

Wysłałam mnóstwo CV i nagminną praktyką różnych agencji był brak feedbacku po wstępnej rozmowie. Tutaj odpowiedź zwrotna w krótkim czasie, no i pozytywna. Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i umiejętności.

Zbyszek

Pracodawca wporządku, atmosfera również. Plus za to że dodatkowo organizowane są szkolenia dla pracowników. Można zdobyć bardzo dużo doświadczenia pracując tutaj.

Tak2Nie1

butterfly

Aplikowałam do agencji na stanowisko rekrutera. Po wysłaniu CV dosyć szybko się ze mną skontaktowali, przez telefon w skrócie przedstawili mi warunki zatrudnienia, więc nie jechałam na rozmowę w ciemno. Dostałam się, na kasę ani atmosferę nie narzekam. Nie ma takiego przysłowiowego wyścigu szczurów.

AnnaK

Byłam na rekrutacji. Ogólnie myślałam że z moim doświadczeniem to rozmowa przejdzie ciężko, ale jestem zadowolona. Czekam teraz tylko na wyniki ;) Reakcja na CV dosć szybko (co się teraz rzadko zdarza...)

Luna

Wysłałam swoje CV przez stronę pracuj.pl i zadzwoniła do mnie Pani w sumie następnego dnia (dzisiaj, w sobotę). Miła, konkretna rozmowa. Pani poinformowała mnie o tym, że proponuje mi inne stanowisko niż to, na które aplikowałam (bardziej adekwatne do mojego wykształcenia), powiedziała, co będę dokłądnie robić. Krótka rozmowa po angielsku, aby sprawdzić mój poziom. 2000 zł netto na okresie próbnym (3 miesiące). Moje CV wysłała dalej i tam, ktoś ma je przejrzeć i zadecydować, czy zaprosi na rozmowę w siedzibie firmy (Wrocław). Wszystko trwało niecałe 10 minut. Rozmowy od przyszłego tygodnia. Czy ktos wie, kiedy dokładnie dzwonią i czy informują też, że jednak rozmowa się nie odbędzie? Z nerwów zapomniałam spytać :)

Karolina

@kami czy nie polecasz tylko ze względu na to, że Twoje CV jest w bazie? W końcu na to się godzimy wysyłając je. DO tego dostałeś wytłumaczenie. Czy może jednak jest inny powód tego, że nie polecasz firmy CPL Jobs?

Tak1Nie

kami

Aplikując na stanowisko we Wrocławiu po 3 miesiącach otrzymując telefon z Irlandii w sprawie całkiem innej pozycji która w zupełności nie odpowiadała moim kwalifikacjom (nie znam ani słowa po Francusku który był podstawowym wymaganiem). Nie wiem jakim cudem moje CV trafiło do tamtego oddziału ale od tego czasu boję się wysyłać moje CV do tego typu firm rekrutacyjnych. Wszystkim poszukującym pracy życzę powodzenia

kami
@kami

W dniu dzisiejszym zadzwoniłem do agencji w której zgłosiłem kandydaturę na wspomniane stanowisko. Bardzo uprzejma Pani wyjasniła mi całą sytuację. Okazało się że stanowisko zostało obsadzone za nim ja na nie zaaplikowałem. A że firma jest międzynarodowa i moje CV widniało w systemie biuro zagraniczne zainteresowane moją osobą próbowało mnie zrekrutować na inne stanowisko. Pozostawiam ocenę czytającemu. Ja na pewno nie wyślę już tam mojego CV. Zdecydowanie nie polecam!

Tak4Nie

OG

Rozmowa kwalifikacyjna wypadla bez zastrzezen. Spotkanie u Klienta rowniez. Niestety pracy nie dostalem, ale feedback od rekrutera po zakonczonej rekrutacji tak, wiec nie moge moge powiedziec zlego slowa... Polecam.

ona

Nie polecam, po rozmowie rekrutacyjnej zerowy kontakt z agencją.

Karolina

Rozumiem @m, że poczułaś się źle potraktowana podczas rekrutacji przez firmę CPL Jobs. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Podzielicie się z osobami szukającymi pracy na, co nastawić się podczas rozmowy rekrutacyjnej?

m

Byłam na rekrutacji w cpl jobs dla firmy zewnętrznej. Rozmowa telefoniczna wraz ze sprawdzeniem znajomości angielskiego, po czym umówienie terminu na spotkanie. Od pani, która zajmowała się moją rekrutacją otrzymałam meila z terminem spotkania, który potwierdziłam. W dniu spotkania udałam się do siedziby firmy, gdzie dowiedziałam się, że pani nie ma dla mnie czasu i udała się na inne spotkanie. Nie, ta pani nawet nie poinformowała mnie o tym, że spotkanie "odbędzie" się bez niej. No cóż profesjonalna firma z kompetentnymi pracownikami.

Michał

Rekrutacja przez firmy typu CPLJobs, Capgemini etc. to strata czasu. Bardzo wyśrubowane oczekiwania dot. kandydata, znajomości języków, przeróżne testy z wyśrubowanymi reżimami czasowymi, testy analityczne wielokrotnie powtarzane rozmowy w obcych językach, a na koniec cisza. Brak nawet informacji zwrotnej, czy dany kandydat zakwalifikował się, czy nie przeszedł rekrutacji. Już nie sam profil i sposób pracy firmy rekrutującej wymaga żeby możliwie szybko poinformować kandydującego na dane stanowisko czy spełnia wymagania, ale sama ludzka etyka. Do tego dochodzi bardzo słabe merytoryczne przygotowanie osób na stanowisku rekrutera. Czynniki które decydują o braku zaufania do takich firm to m.in: -brak możliwości zapoznania się dla jakiej firmy z rynku prowadzona jest rekrutacja, -brak ścisłych danych dotyczących wynagrodzenia na danym stanowisku (podstawy, premie, modne ostatnio "benefity", etc.), -brak ścisłych informacji o zakresie obowiązków na danym stanowisku, -często bardzo szczegółowa i nieadekwatna do danego stanowiska (np. call center), procedura rekrutacyjna obejmująca, testy językowe, czasem powtarzane na np. 3 stopniach rekrutacyjnych, testy branżowe, analityczne, pisanie na czas (cuda na kiju, które tylko idiota mógł wymyślić), - często brak możliwości bezpośredniej rozmowy z szefem odnośnie zatrudnienia na danym stanowisku (tylko telefony, telefony itp.), - i ostatnia, chyba najważniejsza sprawa: brak przejrzystości i często intencjonalne oszukiwanie kandydata co do warunków zatrudnienia . A kiedy drogi kolego lub koleżanko uda Ci się "pozytywnie przejść przez wszystkie szczeble rekrutacji" na koniec otrzymujesz możliwość pracy w firmie o nienagannej opinii i ugruntowanej pozycji na rynku w miłej atmosferze jako "klepacz faktur" na cały etat od poniedziałku do soboty (łącznie ze świętami), od 8:00 do 18:00 za max. 2400-2600 netto z możliwością ROZWOJU. W benefitach: - kierownictwo na poziomie A0, - niunie zatrudnione po znajomości jako pracownicy średniego szczebla, -i ty drogi kolego/koleżanko na końcu jako "Donkey Work Specialist with English/German/Italian/Hungarian/Slovak/Czech" na klepaniu faktur. Anyway, życzę wszystkim żeby się nie poddawali i znaleźli wreszcie pracę marzeń.

Tak20Nie

Fudji7

Już myślałam, że tylko mnie tak traktują. Mam wrażenie, że ta firma robi sobie tylko badania rynku, ile osób na jakie role aplikuje - nigdy nie odpowiadają, mimo że te same ogłoszenia ciągle wiszą i jakże mocno zapraszają do aplikowania. Cóż, jak dla mnie - skoro są fejkowe ogłoszenia, to i zapewne cała firma jest jednym wielkim fejkiem i oszustwem.

Kate

Komentarz odnośnie CPL JOBS POZNAŃ. Komunikacja na poziomie niedostatecznym. Zostałam umówiona na wizytę z pracodawcą, poszłam na spotkanie i okazało się, że w firmie nikt nic nie wiedział o moim przybyciu. Zmarnowałam tylko swój czas, patrzono na mnie jak na kogoś z kosmosu. Próbowałam się dowiedzieć co się stało, okazało się, że "to wina pracodawcy", "przepraszamy". Dziękuję bardzo za taki poziom rekrutowania. Nie polecam.

remina

generalnie to poszukiwani w tej firmie są pracownicy władający rożnymi językami, @Azn, szukają aktualnie ze znajomością języka niemieckiego, holenderskiego czy francuskiego

Tak3Nie

Zostaw opinię o CPL Jobs Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie