Opinie o CPL Jobs Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie CPL Jobs Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie CPL Jobs Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CPL Jobs Sp. z o.o. w Warszawa

Amotorka Schabu

Bardzo osobliwa rekrutacja. Rekruterka posiadająca tytuł Sr. Talent Acquisition Specialist 4NN4 K0RC74K przeprowadza rozmowę podając bardzo podstawowe informacje, zadając pytanie niezwiązane ze stanowiskiem, a najgorsze, że prowadzi rozmowę w niezwykle toporny sposób, bez najmniejszego flow. To wszystko tylko po to, żeby na samym końcu powiedzieć, że w sumie to pozycja na którą szuka technicznie nie istnieje, ale może "polecić" Cię jako kandydata. Ona zyska kasę za polecenie, a ty pracę. Normalnie Win-Win. Nie wiedziałam czy rok w którym ta Pani żyje to 1994, czy 2024. Tragiczny CX zniechęcający mocno do pracodawcy. Raczej odradzam.

Wege
@Amotorka Schabu

Z ciekawości obejrzałem profil tej osoby na LinkedIn i jest tam wiele pozytywnych opinii na temat tej osoby i jej sposobu prowadzenia rekrutacji, również od klientów. "Jeszcze się urodził, kto każdemu dogodził".

Nie winie rekruterów

Wiem, że to kto i jak przeprowadzi rozmowę o rekrutacji jest dla was ważne, ale nie winie tych osób. Jestem w szoku, że ktoś tam nadal pracuje! Tam jest wykańczalnia ludzi. Wieczny stres, parcie na wyniki, nakazanie wysyłania byle kogo aby tylko cyferki się zgadzały a jak nie to wylot... To wina pseudokierownictwa że jest tam jak jest. To odbija się na 'szarych pracownikach' a to na kandydatach. Ale nie ma to znaczenia - bo albo wyrabiasz cyferki, albo wylatujesz z hukiem.

bla bla bla

a jako bonus w "biurach w Poznaniu i Warszawie czekają na Was słoiki miodku do herbaty", a potem okazuje się, że nie dostaniesz słoika bo miodek i słoiczek jest firmowy a Ty możesz wziąć z niego tylko łyżeczkę i posłodzić sobie herbatkę.

Jak jest z pakietem medycznym w CPL Jobs Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

@Felek

To zmienne w czasie jest? widzę ze odnosisz się do zapytania z 2022, ciekawi mnie czy wtedy było tak samo? I czy macie tu jeszcze jakieś inne benefity, do których jednak jakby nie patrzeć trzeba dołożyć?

Nie winie rekruterów

@Nie winie rekruterów

Wyrobienie jakieś cyferki masz teraz na myśli? zakres obowiązków kończy się na przeprowadzonej rozmowie czy może w innym momencie? Jaka liczba obsłużonych kandydatów jest optymalna, czy naprawdę rekrutujący maja ustalone normy?

Zgadzam się, jak nie wyrabiasz targetów to generalnie jesteś nikim i do niczego się nie nadajesz. Rynek jest słaby, brak projektów, kandydatów? Twój TL powie Ci, że to Ty się porostu nie nadajesz do agencji, szkoda tylko, że ich „rady” jak podciągnąć wynik nic nikomu nie dają. dodatkowe benefity, podwyżki? - będziesz robił overtarget to może będą, a jak nie to nie. Nigdy nie jesteś wystraczajacy - 90% targetu źle, dobrze jest tylko ponad 100% Podwyższają targety i KPI, argumentując to tym, że przez ostatnie kilka lat podwyższali pensje podstawową o kilka procent ale nie wspominając, że koszty życia wzrosły prawie dwukrotnie. Nie polecam pracy w CPL Jobs, bardzo duże wymagania ale pracodawca nie daje nic w zamian - 0 przydatynych szkoleń, pensje żałosne, rozwój - tylko jak robisz ponad 100%

Obserwator

To chyba oczywiste, że wzrost wynagrodzeń dotyczy również kandydatów, których zatrudniasz. Kandydat zarabia więcej, Ty masz wyższe fee. Nic dziwnego więc, że podnoszą targety, w końcu firma chyba też musi na czymś zarabiać.

bla bla bla Nowy wpis

Amotorka Schabu

@Amotorka Schabu

Tak z czystej ciekawości zapytam. Możesz powiedzieć na jakie stanowisko była ta rekrutacja? I jak to możliwe, że technicznie to stanowisko nie istnieje? Wiecie może czy często zdarzają się takie sytuacje?

+1 byczq
@Amotorka Schabu

Dokładnie to samo miałam w zeszłym tygodniu. Typiarka marnuje 30 minut swojego i mojego czasu, tylko po to, żeby powiedzieć, że aktualnie nie poszukują aktywnie osób do pracy, ale z polecenia mogą zatrudnić. W tym tygodniu stanowisko się otworzyło, więc chyba była to próba dorobienia sobie za polecenie osoby. :)

Wege Nowy wpis

Lenka Nowy wpis

Akurat w ofercie dla konsultanta z językiem włoskim zauważyłam, że oferowana ma być umowa zlecenie. Zastanawiam się nad powodem tego, że jednak nie jest w żaden sposób proponowana ta o prace, gdzie przy innych ogłoszeniach ją widzę. czy po dłuższym stażu można na nią przejść?

vegepower Nowy wpis

Zdecydowanie NIE. Zespół managerski to osoby bez absolutnie żadnych kompetencji, wiedzy, ani pomysłu na cokolwiek. Wszystko jest zawsze winą pracownika a jedynym pomysłem ciśnięcie. Managerowie są jak Andrzej - wiecznie się uczą i wszyscy muszą mówić, że się od nich też uczą, inaczej jest się niewdzięcznym. Szanse na rozwój i szkolenia nie istnieją. Żeby awansować trzeba udowodnić, że ma się mniej wiedzy i ambicji niż manager, co jest sporym wyzwaniem. Inaczej czują się zagrożeni i nie ma rozmowy. Każdy manager jest w stanie powiedzieć i obiecać wszystko, bo i tak nie ma to żadnego znaczenia. Jak kiedykolwiek wspomnisz, że coś było obiecane usłyszysz, że tak nie było i to zamyka temat. Każdy też mówi zupełnie co innego, ale problem jest wtedy kiedy w rozmowie z managerem słyszysz przeciwstawne informacje w tej samej wypowiedzi i dalej musisz się zgadzać. Odpowiedzialność za wszystko spoczywa na pracowniku, a managerowie nie ponoszą żadnej. Największy żart to jest jednak hr w firmie, która się pozycjonuje na specjalistów od hr. Omijać

Czy rekrutacja na stanowisko Adobe Solution Architect w firmie CPL Jobs Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Widzieliście te oferty dla tej całej globalnej firmy consultingowej? Pięciu konsultantów poszukują i te 8,000 zł mnie zaciekawiło wymogi spełniam, ale czy wszystko tam w razie czego jest dobrze. Nie trzeba było z nikim z agencji się kontaktować?

BD

Nie polecam, wystarczy spojrzeć ilu pracowników odeszło przez ostatni rok- myślę, że ponad 50% i cały czas są odejścia. Parcie na wynik i nic więcej, brak możliwości rozwoju, niekompetentna kadra zarządzająca.

@BD

A są przy tym może do przedstawienia statystyki z poprzednich lat? mam na myśli chociażby rok ubiegły wtedy jakie były stawiany powody do odejść?

ZN

Nie było odejść i wyniki były bardzo dobre , bo było z kim i na czym pracować. Jeśli nie ma ludzi, nie ma zleceń a oczekiwania i wymagania wobec pracowników są ciągle podnoszone... Odpowiedź jest prosta

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w CPL Jobs Sp. z o.o.?

Lepiej zamiast sobie dopowiadać co by nie było żadnych niejasności lepiej chyba pisać pewne rzeczy jakoś wprost? możesz więc rozwinąć to zdanie? Na podstawie czego twierdzisz, że nie umieją kierować? Jak wygląda to od strony nowych osób?

Jakie doświadczenie w pracy biurowej mogą mieć na myśli przy tej ofercie dla specjalisty ds. administracji z językiem obcym? Nie jest to określone wprost, niby to stanowisko asystenckie a piszą już o zarobkach na poziomie od 5,5 do 9 tys, dlatego się interesuje. czy dużo jest pracy za taka kasę? Potem można awansować już na spokojnie?

Jak jest z pakietem medycznym w CPL Jobs Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

A.

@Kamila

tak, dużo, ok 190 zl za 1 osobe

@Felek

Aurelia K

4/5. || Pracowalam jako B2B / kontraktor (PMO dla firmy branży finansowej) w latach 2019-2022 :: wszystko w porządku. Profesjonalni, mili, uprzejmi, szybki i sprawny kontakt, zawsze faktury były płacone na czas, okres wypowiedzenia = 2 tyg. Niestety żadnych imprez i integracji dla kontraktorów, brak multisport i opieki medycznej wiec za to odejmuje 1 gwiazdkę.

Zoja
@Aurelia K

Co do tych wspomnianych dodatków, czy docelowo będą one jakoś wprowadzane? Widzę, że gwiazdka po prostu została odjęta stad zastanowienie. Karty w ofercie dla senior SAP Consultanta nie widzę ale jest już chyba opieka i właśnie jakieś spotkana integracyjne. Opisze ktoś dla jasności te bieżące?

Aurelia
@Zoja

Polecam tą firme z całego serca bo mają super profejosnalistow ale dla mnie wazne tez sa benefity bo inne konktraktowanie je mają:) A jak jest teraz w 2023 roku to nie wiem - ja zatrudnilama sie tam 4 lata temu :)

@Aurelia

Po 4ech latach to faktycznie nieco inaczej może być z warunkami jakby nie patrzeć. Teraz to ciekawi mnie zagadnienie związane z rozwojem jeśli od tej strony patrzymy teraz na warunki. czy to także oznacza, że są osoby które pracują jeszcze więcej lat do teraz? jaka ścieżka rozwoju?

Magdalena

Hej, a jest tu ktoś kto ostatecznie dostał zwrotkę z nadesłanego cv? pytam, bo widzę, że coraz więcej zbiera się na forum osób, które jej nie doświadczyły i przy tym jestem ciekawa o jakie kluczowe wartości może chodzić? Firma nie zdradza tego wprost?

abc
@Magdalena

Odrzucają wszystkie CV które nie wyrażają zgody na zostanie w bazie, wszystkie oferty to fikcja

@abc

Z tym brakiem wyrażenia zgody to tak na poważnie? Pracownik nie jest w razie czego dodatkowo o tym jednak informowany? Te zgodę wystarczy gdzieś odznaczyć i w praktyce nie będzie już żadnego problemu? jak to będzie rozwiązane i czy to oznacza, że wystarczy raz być na rozmowie i ze po paru miesiącach można dostać info o przyjęciu?

Specjalista ds. księgowych już przyjęty czy nadal szukają? Niżej ktos pisał, że jednak mają jakieś stanowiska, to wolę się upewnić, chociaz pokazuje mi komunikat, że wygasło na początku września. Wtedy pisali, że atrakcyjne wynagrodzenie w ogóle, ale nie podali widełek. Ktoś się dowiedział od tamtej pory, ile można u nich wyciągnąć?

Kandydatka

Jakiś czas temu aplikowałam na konkretne stanowisko. Oddzwonili następnego dnia i powiedzieli, że to było takie ogólne ogłoszenie, ale mają kilka takich, które będą zgodne z moimi kompetencjami i odezwą się w ciągu dwóch tygodni. Minął ponad miesiąc. Nie tylko nikt się nie odezwał, ale też telefon, z którego do mnie dzwoniono jest stale wyłączony.

Jkjkeness

Niestety, po wysyłaniu CV kilkukrotnie, w kqzdym miesiącu, mimo wysokich kompetencji, nie odzywali się. CV otwarte i nic poza tym. Nie polacem

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w CPL Jobs Sp. z o.o.?

To są (usunięte przez administratora)ludzkie. Nikt nie chce mieć z nimi nic wspólne i zaśmiecają ludzi jakimś ankietami w nadziei, że ktoś im to wypełni.

Ogłoszenie na Analityk do CPL Jobs Sp. z o.o. pojawiało się w Lento.pl, polecacie aplikować?

User Deleted : >

Podobnie jak inni aplikowałem spełniając wymagania oferty (nawet trochę bardziej) i zero odpowiedzi. Po co robić masową rekrutację, a potem mieć aplikujących w 5 literach?

Firma CPL Jobs Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Dyrektor Obsługi Klienta. Czy warto aplikować? Jakie macie doświadczenia?

Nie warto. Bezpodstawne zbieranie wizerunku i zmuszanie ludzi do nieetycznego ulepszania usług microsoftu i google (sztuczna inteligencja, rozpoznawanie twarzy). Nie ma już podstaw, by rekrutacje przeprowadzać przez MS Teams czy Google Meet. Obecnie nie ma żadnych obostrzeń epidemicznych i ludzi można przyjmować w biurze lub też gdy nie chce się ich zaprosić - zadowolić się rozmową przez telefon.

@Kasia

czyli czekaj, jak powiem, że ja chcę na żywo sobie pogadać to nie pozwolą? Tutaj chodzi o jakąś ekonomię? Mam na myśli to, że szybciej się obsługuje po prostu rekruterom przez poszczególne aplikacje i mogą wydajniej obsłużyć kandydatów? Sporo ich?

@Emilia
@Emilia

Nie chodzi o nic więcej niż o sprzedawanie danych osobowych. Nie pozwalają na rekrutację w biurze. Nawet tego nie proponują.

@@Emilia

to raczej nie jest powiedziane wprost, tylko to jakiś domysł? jest to czymś podparte tak właściwie? są realne dowody? ktoś to zgłaszał?

Czy zatrudniacie na część etatu ? zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko Pracownik biurowy z językiem francuskim, jednak interesuje mnie 3/4 etatu.

@Marta

Po takim czasie sama już poszłaś i zweryfikowałaś może temat? jak u Ciebie język sprawdzali i o jakiej elastyczności mówili odnośnie etatu? była to odp tylko dla biura czy dla każdego ze stanowisk?

Zostaw merytoryczną opinię o CPL Jobs Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CPL Jobs Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CPL Jobs Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CPL Jobs Sp. z o.o.?

CPL Jobs Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 75 ocen.
  • Aleje Jerozolimskie 81
    02-001 Warszawa