CPL Jobs Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o CPL Jobs Sp. z o.o.

butterfly

Aplikowałam do agencji na stanowisko rekrutera. Po wysłaniu CV dosyć szybko się ze mną skontaktowali, przez telefon w skrócie przedstawili mi warunki zatrudnienia, więc nie jechałam na rozmowę w ciemno. Dostałam się, na kasę ani atmosferę nie narzekam. Nie ma takiego przysłowiowego wyścigu szczurów.

AnnaK

Byłam na rekrutacji. Ogólnie myślałam że z moim doświadczeniem to rozmowa przejdzie ciężko, ale jestem zadowolona. Czekam teraz tylko na wyniki ;) Reakcja na CV dosć szybko (co się teraz rzadko zdarza...)

Luna

Wysłałam swoje CV przez stronę pracuj.pl i zadzwoniła do mnie Pani w sumie następnego dnia (dzisiaj, w sobotę). Miła, konkretna rozmowa. Pani poinformowała mnie o tym, że proponuje mi inne stanowisko niż to, na które aplikowałam (bardziej adekwatne do mojego wykształcenia), powiedziała, co będę dokłądnie robić. Krótka rozmowa po angielsku, aby sprawdzić mój poziom. 2000 zł netto na okresie próbnym (3 miesiące). Moje CV wysłała dalej i tam, ktoś ma je przejrzeć i zadecydować, czy zaprosi na rozmowę w siedzibie firmy (Wrocław). Wszystko trwało niecałe 10 minut. Rozmowy od przyszłego tygodnia. Czy ktos wie, kiedy dokładnie dzwonią i czy informują też, że jednak rozmowa się nie odbędzie? Z nerwów zapomniałam spytać :)

Karolina

@kami czy nie polecasz tylko ze względu na to, że Twoje CV jest w bazie? W końcu na to się godzimy wysyłając je. DO tego dostałeś wytłumaczenie. Czy może jednak jest inny powód tego, że nie polecasz firmy CPL Jobs?

kami

Aplikując na stanowisko we Wrocławiu po 3 miesiącach otrzymując telefon z Irlandii w sprawie całkiem innej pozycji która w zupełności nie odpowiadała moim kwalifikacjom (nie znam ani słowa po Francusku który był podstawowym wymaganiem). Nie wiem jakim cudem moje CV trafiło do tamtego oddziału ale od tego czasu boję się wysyłać moje CV do tego typu firm rekrutacyjnych. Wszystkim poszukującym pracy życzę powodzenia

kami
@kami 04.09.2017 19:56

W dniu dzisiejszym zadzwoniłem do agencji w której zgłosiłem kandydaturę na wspomniane stanowisko. Bardzo uprzejma Pani wyjasniła mi całą sytuację. Okazało się że stanowisko zostało obsadzone za nim ja na nie zaaplikowałem. A że firma jest międzynarodowa i moje CV widniało w systemie biuro zagraniczne zainteresowane moją osobą próbowało mnie zrekrutować na inne stanowisko. Pozostawiam ocenę czytającemu. Ja na pewno nie wyślę już tam mojego CV. Zdecydowanie nie polecam!

OG

Rozmowa kwalifikacyjna wypadla bez zastrzezen. Spotkanie u Klienta rowniez. Niestety pracy nie dostalem, ale feedback od rekrutera po zakonczonej rekrutacji tak, wiec nie moge moge powiedziec zlego slowa... Polecam.

ona

Nie polecam, po rozmowie rekrutacyjnej zerowy kontakt z agencją.

Karolina

Rozumiem @m, że poczułaś się źle potraktowana podczas rekrutacji przez firmę CPL Jobs. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Podzielicie się z osobami szukającymi pracy na, co nastawić się podczas rozmowy rekrutacyjnej?

m

Byłam na rekrutacji w cpl jobs dla firmy zewnętrznej. Rozmowa telefoniczna wraz ze sprawdzeniem znajomości angielskiego, po czym umówienie terminu na spotkanie. Od pani, która zajmowała się moją rekrutacją otrzymałam meila z terminem spotkania, który potwierdziłam. W dniu spotkania udałam się do siedziby firmy, gdzie dowiedziałam się, że pani nie ma dla mnie czasu i udała się na inne spotkanie. Nie, ta pani nawet nie poinformowała mnie o tym, że spotkanie "odbędzie" się bez niej. No cóż profesjonalna firma z kompetentnymi pracownikami.

Michał

Rekrutacja przez firmy typu CPLJobs, Capgemini etc. to strata czasu. Bardzo wyśrubowane oczekiwania dot. kandydata, znajomości języków, przeróżne testy z wyśrubowanymi reżimami czasowymi, testy analityczne wielokrotnie powtarzane rozmowy w obcych językach, a na koniec cisza. Brak nawet informacji zwrotnej, czy dany kandydat zakwalifikował się, czy nie przeszedł rekrutacji. Już nie sam profil i sposób pracy firmy rekrutującej wymaga żeby możliwie szybko poinformować kandydującego na dane stanowisko czy spełnia wymagania, ale sama ludzka etyka. Do tego dochodzi bardzo słabe merytoryczne przygotowanie osób na stanowisku rekrutera. Czynniki które decydują o braku zaufania do takich firm to m.in: -brak możliwości zapoznania się dla jakiej firmy z rynku prowadzona jest rekrutacja, -brak ścisłych danych dotyczących wynagrodzenia na danym stanowisku (podstawy, premie, modne ostatnio "benefity", etc.), -brak ścisłych informacji o zakresie obowiązków na danym stanowisku, -często bardzo szczegółowa i nieadekwatna do danego stanowiska (np. call center), procedura rekrutacyjna obejmująca, testy językowe, czasem powtarzane na np. 3 stopniach rekrutacyjnych, testy branżowe, analityczne, pisanie na czas (cuda na kiju, które tylko idiota mógł wymyślić), - często brak możliwości bezpośredniej rozmowy z szefem odnośnie zatrudnienia na danym stanowisku (tylko telefony, telefony itp.), - i ostatnia, chyba najważniejsza sprawa: brak przejrzystości i często intencjonalne oszukiwanie kandydata co do warunków zatrudnienia . A kiedy drogi kolego lub koleżanko uda Ci się "pozytywnie przejść przez wszystkie szczeble rekrutacji" na koniec otrzymujesz możliwość pracy w firmie o nienagannej opinii i ugruntowanej pozycji na rynku w miłej atmosferze jako "klepacz faktur" na cały etat od poniedziałku do soboty (łącznie ze świętami), od 8:00 do 18:00 za max. 2400-2600 netto z możliwością ROZWOJU. W benefitach: - kierownictwo na poziomie A0, - niunie zatrudnione po znajomości jako pracownicy średniego szczebla, -i ty drogi kolego/koleżanko na końcu jako "Donkey Work Specialist with English/German/Italian/Hungarian/Slovak/Czech" na klepaniu faktur. Anyway, życzę wszystkim żeby się nie poddawali i znaleźli wreszcie pracę marzeń.

Fudji7

Już myślałam, że tylko mnie tak traktują. Mam wrażenie, że ta firma robi sobie tylko badania rynku, ile osób na jakie role aplikuje - nigdy nie odpowiadają, mimo że te same ogłoszenia ciągle wiszą i jakże mocno zapraszają do aplikowania. Cóż, jak dla mnie - skoro są fejkowe ogłoszenia, to i zapewne cała firma jest jednym wielkim fejkiem i oszustwem.

Kate

Komentarz odnośnie CPL JOBS POZNAŃ. Komunikacja na poziomie niedostatecznym. Zostałam umówiona na wizytę z pracodawcą, poszłam na spotkanie i okazało się, że w firmie nikt nic nie wiedział o moim przybyciu. Zmarnowałam tylko swój czas, patrzono na mnie jak na kogoś z kosmosu. Próbowałam się dowiedzieć co się stało, okazało się, że "to wina pracodawcy", "przepraszamy". Dziękuję bardzo za taki poziom rekrutowania. Nie polecam.

remina

generalnie to poszukiwani w tej firmie są pracownicy władający rożnymi językami, @Azn, szukają aktualnie ze znajomością języka niemieckiego, holenderskiego czy francuskiego

gościu

A ja z kolei mam bardzo dobre pozytywne doświadczenie. Wszystko od początku do końca przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Oczywiście zależy od tego na jakiego przedstawiciela firmy się trafi ale ja mając kontakt z kilkoma osobami z CPL nie mogę powiedzieć złego słowa.

Arek

Nie polecam tej agencji. Byłem w bardzo zaawansowanym procesie 2 miesiące temu i...obiecali poinformować o decyzji, jednak do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Żenada i strata czasu.

konsalida87

EDCF7 chcesz pracować w CPL Jobs czy chcesz wziac udział w rekrutacjach jakie prowadzą? Z tego co wiem, pracują oni dla innych Klientów zagranicznych a do siebie zatrudniają ludzi od rekrutacji. Ja tam brałam udział w procesie do firmy HP i byłam super zadowolona. Jednak konsultantka (Paulina?) była super profesjonalna i miła i we wszystkim mi pomogła. Ostatecznie zrezygnowałam bo odstałam robotę w CS.:D

zdziwiony

konsalida87
@zdziwiony 17.09.2015 15:52
To oni w ogole odpowiadaja na CV?? WOW, poważnie? Nie zliczę na ile ich ofert coś wysłałem, zero odzewu. A oferty wciąż wiszą.....

Moze sie nie nadajesz po prostu na dane stanowisko. Agencje pracy nie maja obowiązku odpowiadać na każde CV.

zooza

ja tez aplikowalam wielokrotnie na jedno stanowisko, ale jedna z konsultantek napisala mi maila, ze nie moga zaproponowac mi tej pracy bo moje dane widnieja w bazie danych klienta dla ktorego szukaja ludzi, moze u was tez tak bylo? :P mysle, ze to spoko, ze napisala mi maila, przynajmniej wiem na czym stoje, widac przekroj konsultantow u nich szeroki ;))

mononoke

Dzięki za opinię i rady :) Jak się uporam ze studiami, to chyba najlepiej będzie po prostu zaryzykować i zgłosić się z CV :) A w kwestiach finansowych ma ktoś może jakieś sugestie?

mononoke

czy ktoś mógłby podać (w przybliżeniu), jakie są zarobki w tej firmie na stanowiskach typu: 1)młodszy specjalista ds. obsługi klienta + język 2) młodszy specjalista ds. księgowości (+ język) i jak się pracuje? Jaka jest atmosfera? Czy przyjmują rzeczywiście absolwentów tuż po studiach, bez doświadczenia, czy jednak wybierają starszych i już z czymś w CV? Będę wdzięczna za każdą opinię :)

Skakanka

Brałam ostatnio udział w rekrutacji przez Cpl Jobs i wspominam to bardzo dobrze. Konsultanci pomogli mi przejsc przez rekrutacje, przygotowali do rozmów i mysle ze w duzej mierze dzieki jednej Pani dostałam prace w fajnym miejscu. Nie wiem skad te opinie, ale chyba sa oprzesadzone.

mariusz

Wyslalem swoje CV do CPL Jobs Sp. z o.o. Po jakims dluzszym czasie zadzwonila do mine pani z dzialu rekrutacji. Ma name imie Maria nazwiska nie bede podawac bo na stronie CPL Jobs w zakladkach z ofertami widnieja jej dane. Rozmowa zostala przeprowadzona nieprofesjonalnie. Po pierwsze brak szacunku do czlowieka. Rozmawiajac ze mna smiala sie do sluchawki i prowadzila rozmowe nie tylko ze mna ale z kolegami po fachu. W sluchawce bylo wszystko slychac. Moim zdaniem szacunek kazdemu sie nalezy, juz pomijm fakt ze ta pani jest duzo ode mnie mlodsza. Niech prezesostwo powaznie sie zastanowi kogo zatrudnia.

jrma

Wysłałem cv i zero odzewu. Najgorsze jest to, że oferta na którą wysłałem cv i list jest ciągle przez nich wystawiana. Dali by chociaż informację typu nie spełnia Pan wymagań albo coś w tym stylu (chociaż to była oferta dla człowieka po studiach i żadnych wielkich wymagań tam nie było także nie wiem czy nie byłem odpowiednim człowiekiem na dane stanowisko czy oni po prostu olewają ludzi).

mariusz
@jrma 03.03.2015 14:30

Wiekszosc firm dziala teraz w ten sposob ze wystawiaja oferte kilkakrotnie aby pozbierac jak najwiecej CV. W ten sposob buduja sobie baze na ktorej w pozniejszym czasie operuja lub sprzedaja nasze dane innym firma. Wiec nie licz na cud ze dostaniesz w takich firmach jak CPL Jobs prace bez znajomosci i ukladow. Nawet to ze w ofertach nie maja okreslonych zbyt wysokich oczekiwan. Nie poddawaj sie i szukaj pracy nadal. Wiekszosc rekruterow ma gorsze kwalifikacje i mierna wiedze dlatego w ten sposob z ludzmi inteligentnymi pogrywaja.

Kolp

Również nie polecam Warszawskiego Biura. Szkoda czasu. Po rozmowie zero informacji czy w ogóle i co dalej. Domniemuje, że skoro nie dzwonili to nie byli zainteresowani współpracą, ale mogli dać info, żeby człowiek nie myślał.

karina

Nie polecam. Zenada i brak profesjonalizmu

Richel

Odradzam. Zero reakcji po wysłaniu CV, chociaż odpowiadałem stawianym wymaganiom. Oczekiwałbym, że firma da mi lakoniczny feedback, tymbardziej że piszę w CV formułkę o wyrażeniu zgody na korzystanie z moich danych również dla innych rekrutacji. P.S. Pracę dostałem, ale bezpośrednio przez ogłoszenie od pracodawcy.

cherri

Rekrutację do CPL Jobs Wrocław oceniam negatywnie, wielkokrotne podkreślanie braku doświadczenia (dlaczego więc zaprosili na rozmowę?), podkreslanie że praca jest frustrująca, spóźnienie rekrutera na rozmowę... niestety ale tak przeprowadzona rozmowa powoduje bardzo negatywne opinie i niechęć do pracodawcy. Więcej profesjonalizmu i przyjaznego podejścia do ludzi życzę Pracodawcy.

Ddfgyhujik

Dramatyczny poziom konsultantów,nieprofesjonalni.

mireda

Uczestniczyłam w rekrutacji dla klienta firmy CPL Jobs od września 2011 r. Najpierw klasycznie: mail z informacją o firmie oraz rekrutacji, która powinna potrwać nie dłużej niż 4 tygodnie. Następnie rozmowa telefoniczna z przedstawicielem agencji, potem rozmowa via Skype z prezesem firmy a na początku listopada spotkanie z nim w siedzibie CPL Jobs. Nazajutrz dostaję informację o tym, że dostałabym tę pracę o ile poczekam jeszcze 6 tygodni czyli do początku stycznia 2012 r. i cisza ... Przed świętami pytam co się dzieje i dostaję informację od CPL, że firma jeszcze nie ma biura we Wrocławiu, święta, blabla. Piszę maile ponaglające co 3 - 4 tygodnie i zawsze jest jakaś wymówka, ale nie ma ani razu jasnej odpowiedzi: "tak" lub "nie". W sumie cały proces trwałby 6 miesięcy gdybym jeszcze czekała. Nie jestem sfrustrowana, bowiem - zapewniam - na brak pracy nie narzekam, ale uważam, że takie sytuacje nie powinny przydarzyć się jakiemukolwiek kandydatowi. Uważam, że CPL Jobs to nieprofesjonalna agencja, a jej etyka działań jest na kiepskim poziomie.

Zostaw opinię o CPL Jobs Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CPL Jobs Sp. z o.o.