Opinie o Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. w Warszawa

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Darka Nowy wpis

Byłam bliska zabicia swojego potencjału w tej firmie. I o ile przez pierwsze dwa lata pracy tam nie miałam żadnych zastrzeżeń, o tyle ostatni rok dał mi się nieźle we znaki. Pozwolę sobie wypisać plusy i minusy pracy tam z mojego punktu widzenia i tylko i wyłącznie na moim przykładzie. PLUSY: - świetna praca dla tych, którzy chcą liznąć branży eventowej. Organizowane konferencje to jedyne do czego ciężko się przyczepić, ponieważ tworzą je ludzie z pasją i wyobraźnią. Podczas organizowania konferencji można poznać ciekawe osobowości ze świata biznesu i poznać specyfikę wielu branż. - możliwość wyjazdu na konferencje w innych miastach - to zawsze fajna odskocznia od życia biurowego. Niestety czasy pandemii to skutecznie uniemożliwiły. - fajny zespół - nie mogę złego słowa powiedzieć na dziewczyny, które razem ze mną pracowały (pozdro Doris, Marynia i MMG) - możliwość integracji z zespołem przy wspólnych posiłkach w salce konferencyjnej;) - i najważniejszy - zewnętrznie to bardzo profesjonalna firma, nie powstydzisz się opatrzyć tych konferencji własnym nazwiskiem. Firmy z którymi współpracuje PIRB w większości przypadków wracają, bo przynosi im to oczekiwane leady. I choć pracowałam tam 3 lata, to ciężko znaleźć mi więcej plusów.. z przykrością patrzę w dal oceniając te trzy lata. Szefowa to kobieta wykształcona i elokwentna, ale nie posiadająca zbyt wiele empatii w sobie. Raczej pracownicy to roboty do ofertowania. Liczy się praca na akord - po to są te raporty dzienne, o których zaraz napiszę. MINUSY: - raporty - koniecznością w pracy jest wysyłanie codziennie po zakończeniu pracy raportu z dokładną liczbą kontaktów wykonanych tego dnia. I jest to bardzo szczegółowy raport, często opisany godzinowo - brak sprzątaczki, biuro sprzątają pracownicy. Miałam przykrość spotkać się z tym po raz pierwszy w swoim życiu, to dość przykra sprawa. Ale z drugiej strony - nigdy nikt głośno nie wyraził sprzeciwu. A z trzeciej strony - słabo jest przekazywać w pierwsze dni nowej osobie, że musi sprzątać kibel :D - niemożliwość skorzystania z L4, które wystawił lekarz. Zasugerowano mi, że nie mogę z niego skorzystać ponieważ cele sprzedażowe nie zostały zrealizowane. Wydawałoby się, że to sytuacja z filmu Barei.. - nieprzestrzeganie prawa pracy jeśli chodzi o urlopy wypoczynkowe - nie podpisuje się żadnych wniosków urlopowych. Wszystko załatwiane jest na przysłowiową "gębę". Kiedy przychodzi koniec roku i masz w zaplanowany urlop okazuje się, że nie masz już dni do wykorzystania z urlopu. Ale dla szefowej to nie problem przyznać takowe dni z "urlopu z przyszłego roku". Do dziś dnia nie wiem ile wykorzystałam dni wolnych, a o ewentualny ekwiwalent już nie chciało mi się "przepychać". Reasumując, plusów jest więcej jak minusów. Ale myślę, że warto spojrzeć na ich wagę niżeli ilość.

Emilia Nowy wpis

Firma zajmuje się profesjonalną organizacją prestiżowych spotkań i konferencji. Co roku organizowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń dla kadry zarządzającej. Zostawiam link, w którym dowiecie się o współpracy z Polskim Instytutem Rozwoju Biznesu. http://pirbinstytut.pl/index.php/wspolpraca Chętnie przeczytam, jak wygląda praca w tej firmie, i jakie warunki umowy oferuje ten pracodawca?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

prac Nowy wpis
@Pytanie

Nie, chyba,że przyszły pracownik tylko takim się posługuje

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ciekawy

Czy ktoś tam jeszcze pracuje? Jak pracodawca zaopiekował się pracownikami w dobie aktualnej sytuacji rynkowej?

Pracownik miesiąca
@Ciekawy

Wszyscy zaopiekowani i dopieszczeni umowami o pracę :-) dziękujemy za troskę, Ciekawa :-)

@Pracownik miesiąca

Czy ktoś zauważył, że właściciel zawsze odpowiada na komentarz tak niby go pisała kobieta, nawet jeżeli nic tego nie sugeruje? To jest ciekawe

Nick

Z minusów: wynagrodzenie, lokalizacja, sprzęt, atmosfera w pracy, mobbing Z plusów: nie znalazłam To naprawdę tego nie warte. Tak samo można dostać najniższe stanowisko w innej firmie na umowie o prace z ubezpieczeniem społecznym. Dodatkowo: firma jest mała, szef obzerwuje wszystko. Wiem że można wtedy powiedzieć że ten kto dobrze pracuje nie musi się tego martwić. Ale tak naprawdę nikt nie potrafi pracować w takim trybie. A, no i umowa może zostać rozerwana w każdym momencie (jeżeli ona jest). I sądząc z mojego doświadczenia, wynagrodzenie wtedy nie przysługuje :) I tak, to zdarzyło się jakiś czas temu, i do tej pory to była najgorsze miejsce pracy w moim życiu

Jaka umowa obowiązuje w Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

h

umowa o dzieło

pracownik-miesiąca
@h

nikt w firmie nie ma umowy o dzieło, trolu :-)

pppp
@Pytanie

to kwestia do dogania, zależy jakie kto ma oczekiwania i co ma do zaoferowania :-)

W moim przypadku zadna.

Nick

Wystarczy powiedziec, ze jedna z pracownikow zostala zmuszona odejsc of pracy z powodu ciazy.

Veverkajsem

Pracowałam w PIRB od października 2015 do kwietnia 2016. Moim zdaniem, niskie zarobki i sprzątanie nie są dużym problemem, natomiast mobbing w pracy zdecydowanie nie jest do akceptacji.

Kamil

Czy ktoś jeszcze rozwiązywał zadania na rozmowie kwalifikacyjnej?

Poszukiwacz pracy

Byłam na rozmowie o pracę i na dniu próbnym. Szefowa na dniu próbnym dała mi kartkę z zadaniami niczym w szkole ???? oczywiście na rozmowie omawiała ze mną cv więc była świadoma że nigdy w biurze nie pracowałam, jednak zaprosila mnie na dzień próbny co jest plusem. Jednak zadania były czasochłonne, a bez doświadczenia było to bardzo mozolne i trwało dłużej niż się umawiałyśmy. W trakcie powiedziałam, że potrzebuję przerwy i czy mogę napić się wody. Oczywiście nie było jej, a biurze panuje ogólny bałagan i brud zwłaszcza w kuchni! Po wszystkim porozmawiałyśmy i miałam otrzymać informację zwrotną, której nigdy nie dostałam co jest bardzo irytujące.

Helmut

Pozytywne opinie są prawdziwe tak jak i fakt, że w firmie są dobrzy i źli pracownicy!!

poirytowani

pisaliśmy ten komentarz pod inna nawa tej firmy ale widać, że zaczęli od nowa- ale tylko z nazwą. Niestety nic sie nie zmieniło w podejściu do pracownika. Pozytywne komentarze są pisane przez pracownika firmy, który chce się przypodobać i myśli o awansie - dostanie więcej obowiązków bo na nic innego nie można liczyć - pracownicy jako sprzątacze. Tak jak wcześniejsze komentarze mówią, pracownik jako tania siła robocza, która co piątek czyści kibel i kuchnie. Wstyd było mi to powiedzieć rodzinie! Sprzątaczka na stałą współpracę, 4 dni w miesiącu by wzięła te 400-500 zł, ale firma nie ma hajsów nawet na to!! - umowy śmieciowe, bez ubezpieczenia podpisywane zazwyczaj jak pracownik się upomni o nią! albo na koniec współpracy - atmosfera pracy była miła, dopóki każdy siedzi cicho, uśmiechnięty - call center - podejście Pani Właścicielki jest nieco dziwne. Z jednej strony osoba odpowiedzialna za pozysk sponsorów powinna bardziej personalnie, bardziej indywidualnie podchodzić do każdej firmy. Z tym się zgadzam jak najbardziej, ALE z drugiej strony są raporty, które muszą się zgadzać z założonymi planami. Przy efektywnej pracy, zwłaszcza osoby która jest nowa i nie ma doświadczenia, to i jedno i drugie się WYKLUCZA! - nie ma żadnego szkolenia. Nie powiedzą ci jak masz rozmawiać, z kim masz rozmawiać, jakie firmy są ważne. Po kilku tygodniach twojej pracy usłyszysz, że musisz zrobić wszystko od nowa, udawać, że nie rozmawiałaś już z daną firmą i robić z siebie głupa. - klepanie ciągle tych samych konferencji z dokładnie taką samą tematyką co rok! Efekt? brak uczestników. Jeżeli ankiety z poprzednich konferencji dotyczące "jaki temat byłby dla ciebie interesujący/czego ci zabrakło na konferencji?" są wrzucane do szafy i się ich nie analizuje, to nie ma szans na powodzenie. - nieokreślony zakres obowiązków przed podjęciem pracy, zwalnianie z dnia na dzień i brak podstawowego socjalu- WODY !!! jeśli sobie nie kupisz możesz pić z kranu :)::) o herbacie i kawie nie wspominam, rotacja jest ogromna Teraz plusy: - osoba bez doświadczenie się jednak czegoś nauczy. Bądź co bądź, gadanie przez telefon z prezesami, pozyskiwanie prelegentów, patronatów medialnych, honorowych, przygotowywanie pism czegoś ciebie nauczą! Każda praca nas przygotowuje do kolejnej.Nie masz szkolenia wiec samokształcenie i research w google ci pomoże:) - bardo dobre godziny pracy - 8:00 -16:00 Ogólnie wydaje mi się, że nie warto. Lepiej spędzić czas i poszukać innej firmy eventowej/konferencyjnej, która nie ma takiej złej opinii, a w której twoja nauka i zdobywanie doświadczenia nie ograniczy się do kilku dni

@poirytowani

hehe sprzątanie wielka ujma na honorze, bez przesady . Przynajmniej choć trochę dba się o porządek,a nie wielcy Państwo "nasrają" i nawet nie raczą sprzątnąć po sobie. Jak nie ma być rotacji skoro osoby które przychodzą do pracy nie potrafią się podpisać w mailu ? Uwagi i próby nauczenia czegokolwiek traktują jak atak i nękanie. Jeśli przychodzi ktoś bez doświadczenia i żąda kokosów za kompletny brak wiedzy to nie dziwie się, że potem wypisuje takie bzdury. Każda firm ma swoje plusy i minusy, ale najpierw samemu trzeba być fair potem żądać od innych. Szefostwo w wielu sprawach idzie na rękę i pomaga jeśli z drugiej strony również coś otrzymuje tzn. uczciwą pracę . Wiele komentarzy tutaj pisanych jest przez osoby które nic sobą nie reprezentowały. Może trzeba najpierw spojrzeć uczciwie na siebie by oceniać innych.

zadowolony_pracownik
@poirytowani

1. Sprzątanie nie jest żadną ujmą, szczególnie gdy zostawia się po sobie porządek. Nie widzę najmniejszego problemu w wytarciu naokoło zlewu czy sprzątnięciu toalety po tym, co przed chwilą się tam zrobiło ;) 2. Raporty usprawniają weryfikację tego, co już zostało zrobione. Jest to świetna metoda na kontrolowanie kontaktu z firmami. Szczególnie w momencie gdy z jedną firmą chcą się kontaktować dwie osoby. 3. Ankiety dotyczące interesujących tematów są weryfikowane. Jaki mielibyśmy cel w tym, żeby nie iść na rękę naszym uczestnikom? Przecież to dla nich tworzymy te konferencje. Wszystko co robimy wychodzi prosto z serca i jestem przekonana, że jest to wyczuwalne. Frekwencja nigdy nie daje się nam w kość, więc chyba robimy to dobrze. 4. Kawę i herbatę każdy pije inną - już nie wiem co lepsze - pić lurę za darmo czy pić ulubioną kawkę bądź co bądź "za swoje" ? Mam nadzieję, że zazdrość i zawiść przejdą. Mam również nadzieje, że wiele wyniosłaś z tej pracy. Może miałaś niefart - bo trafiłaś tu przypadkiem i wcale nie chciałaś tego robić co musiałaś wykonywać na swoim stanowisku. Może to tylko beznadziejne zrządzanie losu. Mam jednak nadzieję, że teraz trafiłaś tam gdzie jest Ci dobrze i jesteś zadowolona.

pracownik pirb
@obiektywne

Poziom odpowiedzi jest żenujący- tym bardziej, że opiewasz wyższe stanowisko w tej firmie. Jeśli nie jest to ujma na honorze to czemu nie sprząta P.Dyrektor lub P.Prezes? Nie chodzi o sam fakt sprzątania po sobie na bieżąco (co jest oczywiste) a o sprzątanie raz w tygodniu całego biura po wszystkich - nie na takie stanowisko się pisałam. Nie sądzę też, że nie potrafię się podpisać pod mailem; i z tego co wiem każda osoba, która u was pracowała trafiła do dużo lepszych firm- zatem nie byli takimi ,,półdebilami'' jak opisujesz. Próba a nękanie jak zauważyłaś to 2 końce kija- i niestety u was przechyla się to na tą 2 stronę. Obiektywnie piszę o sytuacjach gdzie na rozmowie jest 1 a rzeczywistość pisze swój scenariusz. Jakbym chciałą pracować w call center poszłabym do CALL CENTER. Jeśli się umawiam na umowę to nie chce się prosić co miesiąc, żeby ją dostać i to inną niż było uzgadniane. Ja życzę wam dobrze, ale musicie zrozumieć, że nie tędy droga i warto pomyśleć nie tylko o sobie a o pracowniku bo to też CZŁOWIEK. Ciekawy jest też wpis o braku doświadczenia- osoba po maturze w biedronce na kasie bez niego dostaję więcej. Nie byłam idealna bo motywacji pod koniec mi zabrakło, ale sami sobie odpowiedzcie dlaczego

@pracownik pirb

Nie do końca rozumiem frustrację, skoro warunki nie odpowiadały to można było odejść w każdej chwili, nikt nie przywiązuje nikogo do krzesła i każe pracować. Jeśli w innych miejscach płacą lepiej to przecież droga wolna. Nie wiem jak inni mieli na rozmowie i dniu próbny, ale dla mnie było jasne jak będzie wyglądała praca. Życzę sukcesów w nowym miejscu pracy, oby nie okazało się nie spełniające wymogów. Ps. uwaga dot. podpisywania się pod mailem nie była personalna, natomiast nie była wyssana z palca bo takie osoby były i to nie jest próba obrony firmy.

@obiektywne

no tak- podejśćie jak sie nie podoba to ........ ; to podejście musicie zmienić- bo z wami pracują LUDZIE

@:(

Nie do końca rozumiem, jest firma ma jakieś zasady sposoby działania, nie każdemu muszą odpowiadać. Tylko nie przedstawiacie żadnych merytorycznych argumentów. Sprzątanie to nie koszmar, jak nie chcesz to nie zawsze można powiedzieć, byle by po sobie sprzątać. Jeśli chodzi o umowy to szczerze mówiąc prawda jest taka, że w tym kraju umową o dzieło można sobie t... podetrzeć bo nie chroni pracownika,a pracodawca może wyrzucić w każdej chwili i nic z tym się nie zrobi takie mamy prawo. Czy ona jest czy nie to żadna różnica, ważne by kasa była na czas na koncie, a tak właśnie jest, nigdy nie było opóźnień w wypłatach. Dla mnie jest to jedna z niewielu firmy która tyle czasu poświęca nowemu pracownikowi by się mógł wdrożyć, może szkolenia nie są wysokich lotów ,ale nigdy nikt nie odmawia pomocy. Praca nie jest specjalnie wymagająca, ale bywają wydarzenia które są trudne i trzeba im poświecić więcej energii. Może to być frustrujące w pewnym momencie, ale czy wszędzie jest idealnie ? Czy to jedyna w Polce firma gdzie trzeba czasami trochę ciężej pracować ? Do innych chodzi się tylko na kawę ? Jeśli tak to proszę o informację jakie to firmy. Jeśli chodzi o wysokość pensji to startowa może nie jest wysokich lotów ale czy w innych firmach za brak doświadczenia dają 5 tyś ? Zawsze można rozmawiać o wysokości pensji i rodzaju umowy to jest fakt a nie mit wciskany na rozmowie serio.

CK
@obiektywne

Oczywiście, że zasady w firmie nie każdemu muszą odpowiadać, ale każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. To jest niestety trochę tak, że jeśli właściciele nie zrozumieją pewnych rzeczy to będą mieli rotacje kadr taką jak teraz. Niech pomyślą ile osób odpuściło sobie pracę w tej firmie po zobaczeniu tych wszystkich opinii. Ba, ile firm nie wzięło udział w targach, bo sprawdziło kto jest organizatorem, wygooglowało i przeczytało to wszystko. Warto przemyśleć czy oszczędność na sprzątaczce i dystrybutorze do wody jest tego warta. Wzięcie ekspresu w leasing też nie powinno być problemem. Co do umów to pracodawca zawsze ma wybór, a że akurat właściciele stawiają na śmieciówki... Umową zlecenie zatrzyma się pracownika na chwilę, ale będzie to mało doświadczona osoba, która równocześnie z dzwonieniem i zapraszaniem na targi będzie przeglądać pracuj.pl. Praca może być ciężka, ale musi być zorganizowana. Ja pamiętam, że tego brakowało. Stare telefony, numery przejmowane po kimś kto odszedł dzień wcześniej, niedziałające komputery, stare systemu operacyjne. Z tym odmawianiem pomocy to akurat mam inne doświadczenia. Za każdym razem jak prosiłam o pomoc to niektórzy wywracali oczami. To co miałam na dniu próbnym nie pokryło się z moimi późniejszymi obowiązkami, więc nie powinno dziwić, że się dopytywałam. Nie chodzi o to, aby praca była idealna. Chodzi o to, aby w niej się dobrze czuć, aby atmosfera była przyjazna, działający sprzęt, stabilna umowa. Tutaj wszystkiego brakowało. Jest wiele firm, które oferują umowę o pracę po trzech miesiącach, dobrą kawę i herbatę, a nawet owoce. Nie wspominając o benefitach jakich jak karty sportowe, takiet opieki medycznej, bony sodexo na święta. Koledzy z pracy są mili, uśmiechnięci i otwarci. Chętnie doradzają. Ja teraz mam szczęście być w takiej pracy. Powiem więcej, jako osoba bez doświadczenia dostałam uczciwą pensje na początek. Także są takie miejsca.

@CK

Fajnie, tylko może trzeba trochę spojrzeć z innej strony to mała firma do 10 os, z dużo mniejszymi obrotami finansowymi niż duże firmy lub korporacje. Nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. W małych po prostu nie ma kasy na benefity.

@obiektywne

Pracuje w małej firmie--jest nas 5. Szef dba żeby nie było rotacji. Pracownicy są u nas pow 10lat. Zostałam zatrudniona w zeszłym roku na zupełnie nowe stanowisko. Benefity to już norma, jak woda, kawa i herbata. Nawet nie pytałam o to na rozmowie a to otrzymałam. Podejście do pracownika jak do partnera w biznesie a nie kolejnego pionka, którego można przestawić i wywalić z dnia na dzień. Zapominacie, że ktoś ma zobowiązania i zostaje na lodzie. Nie dajecie nawet tygodnia żeby poszuka sobie nowej pracy tylko dziękujecie za współpracę nie podając nawet ręki. Zmienicie podejście do pracownika to i ludzie u was zostaną. Życzę jak najlepiej ale zmiana ponownie nazwy niczego nie zmieni bo podejście po tylu latach widzę to samo. Traktuj pracownika tak jak sam byś chciał być traktowany.

wiecie kto.

Weszłam na ten profil, bo czasami lubię poczytać takie komentarze i widzę, że dużo nowych komentów. Pracowałam kiedyś w tej firmie, a dokładnie w zeszłym roku (niech właścicielka myśli kto to ;D). Jeśli chodzi o zespół to wszystko brzmi dobrze. Dziewczyny nawet fajne, ale jak im podpadniesz to pierwsze lecą poskarżyć do szefowej. Zero porozumienia z szefową. Dla niej liczy się tylko zarobek. Niech pracownikowi pot z czoła leci, ale ma zarabiać pieniądze i sprzedawać stoiska. Najbardziej uderzające w sprzedaży jest to, że ewidentnie ktoś nie chce podjąć współpracy i blokuje numer. Wtedy dzwoni się do niego z innego numeru. SZOK. Z tego co wiem to woda powinna być zapewniona przez pracodawce, jest tak nawet w prawie pracy. Lura czy nie lura kawa i herbata zazwyczaj jest w takich miejscach. Jeśli już jesteśmy w tym temacie to szefowa oszczędza na wszystkim. Pracownicy nie mają nawet zainstalowanego worda, nie ma programu do faktur, wstyd. Wszystko jest na zasadzie wymuszania. Nie wiem o co chodziło zadowolonej_pracownicy z tym, że bez problemu są uczestnicy, skoro zdarza się że jest 20 osób na sali a firmom mówi się ze 60. Na (usunięte przez administratora) trzeba dzwonić do ludzi, którzy nie są zainteresowani. Dzwoniąc czułam się zażenowana taką sytuacją. Najbardziej irytująca jest tam jedna osoba. Wszyscy pracujący wiedzą kto to. Jej ego przewyższa cały świat, mimo że tak naprawdę zbyt dużo nie wie na temat organizwaonia konferencji. Obgaduje resztę i nie liczy się ze zdaniem innych. Lubi donosić szefowej. To osoba, która ewidentnie poprzez rozkazywanie i dawanie niepotrzebnych uwag chce podnieść swoją samoocenę. Jeśli chodzi o plusy, to faktycznie swoją ciężką pracą można się czegoś nauczyć. Pozdrawiam, M.

szakalaka

Rozśmieszyła mnie wiadomośc, a właściwie wytłumaczenie zadowalonego_pracownika. Chłoapaku/dziewczyno nieźle musisz mieć nagadane przez właścicielke do głowy, że piszesz takie rzeczy. Pracowałam i zgadzam się z resztą negatywnych komentarzy

dobra rada

Popieram wpis ,,poirytowani'' - opis idealny :) nic dodać nic ująć. Szkoda twojego czasu. Niestety ustalenia na rozmowie nie mają się do tego co jest potem w rzeczywistości. Dlatego jest tak duża rotacja. Najgorsze są umowy o dzieło i to na 2tys (bez ubezpieczenia). Minęło już sporo czasu od naszego rozstania, ale w porównaniu z moją aktualną pracą nie mogę zapomnieć tego absurdu.

modna

Szkolenie FASHION 10/10. Świetni prelegenci, najlepsza Arieta Prusak z MOXIE i dziewczyny z BIZUU. Czekam na kolejne!

fashionetka

Byłam wczoraj na szkoleniu dla branży modowej. Świetnie było, to nie były wyrzucone piniadze w bloto! dzieki!

Nick

Do nich nie ma po co zapisywać się na jakiekolwiek szkolenia jeżeli oni nadal zwlekaja z przeprowadzaniem szkoleń tych ludzi nie obchodzą inni.

gosc
@Nick

O jakich szkoleniach mowa ? Jakieś konkretne tematy ?

Nick

Proszę schować frustrację do kieszeni - zdarza się. To firma jak każda inna, też czekałam na konferencję fashion kiedyś która była przełożona, ale wyszła na bardzo merytorycznym wysokim poziomie.

Zostaw merytoryczną opinię o Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Batalionu Platerówek 3
    03-306 Warszawa
  • NIP: 9522131355 KRS: 0000521159
Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o.