Opinie o MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja obuwia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR w Bydgoszcz

Becia

Witam idę na rozmowę o pracę do tej firmy ale czytając opinie zastanawiam się czy wogóle pójść. Jak się tam pracuje

ELA

Słuchajcie, to jest HIT najwięcej do powiedzenia mają te zwolnione????, te co im zależy na pracy jakoś za dużo się nie udzielają , i dlatego że mają swój rozum będą pracować pewnie jeszcze bardzo długo, a t e BYŁE PRACOWNICE, ZWOLNIONE - no cóż szkoda , trzeba było pracować tak jak trzeba to by nie był tyle żalu, absolutnie nie pozdrawiam

@ELA

W mojej firmie nikt nie został zwolniony. Firma skorzystała z tarczy antykryzysowej. Dziwne, że Mevis pozwalniał tyle osób. Jak widać są firmy mądre i głupie. Nie pozdrawiam absolutnie.

obecna pracownica
@Była pracownica

Bardzo się cieszę , że masz pracę i nie musisz się martwić ..... tylko nie rozumiem po co się tym chwalisz na tym forum skoro jesteś byłą pracownicą. Ja tu pracuję i też nie zostałam zwolniona ale też mam oczy i widzę co się dzieje dookoła i słyszę jak ze sklepów obok nas przychodzą dziewczyny i mówią, że były we dwie a teraz została jedna bo nie ma obrotów. Więc nie będę zaklinała rzeczywistości i jak się sytuacja nie zmieni to nie będę miała pretensji że jedna z nas zostanie zwolniona ( choć liczę że będzie lepiej i do tego nie dojdzie) bo mi akurat dobrze pracuje się tutaj !

@obecna pracownica

To że firma nie radzi sobie z kryzysem i zwalnia ludzi świadczy o tym jak słaba jest. Odprawa tym ludziom należy się jak psu buda i nie są to żadne pretensje. Nikt nie odpuści pieniędzy które się należą to oczywiste. Jest bardzo dużo nieuczciwych pracodawców, którzy pozbywają się pracowników niezgodnie z prawem, dlatego trzeba walczyć o swoje.

Xxx.
@ELA

Czyli rozumiem ze samemu zwolnic sie juz nie mozna z tej firmy? Osoby ktore sie tutaj wypowiadaja to Twoim zdaniem sami nieudacznicy zyciowi, ktorzy zostali wywaleni na zbity pysk? To raczej osoby ktore przejrzaly na oczy, czasem za pozno, ale koniec koncow sie udalo. Pozdrawiam- Z WLASNEGO WYBORU byla pracownica.

@ELA

Też nie zostałam wywalona na zbity pysk tylko sama odeszłam. Rozumiem że praca w tej firmie to dla ciebie życiowe osiągnięcie. Brawo jest się czym szczycić. Pracuj tak dalej skoro, jak twierdzisz, masz własny rozum. Oby jak najdłużej.

@Była pracownica

To że firma zwalnia ludzi to niekoniecznie znaczy że jest słaba, może to znaczyć że jest mądrzejsze od Ciebie skoro tak uważasz.. skoro są niezadowoleni z pracowników to w takiej sytuacji po co ich trzymać.. wydaje mi się że obecna sytuacja była i jest sprawdzianem dla wszystkich , a skorzystają niekoniecznie tacy co wszystko wiedzą lepiej i wszystko potrafią;)

@Ola

Raczej są niezadowoleni że interes się nie kręci. Już nie będzie tłumów w sklepach więc z czego mają być utargi? Uważaj bo z ciebie mogą w każdej chwili zrezygnować. Już widzę jak załamuje ie ręce na koniec dnia pracy kiedy wysyłacie smsa z utargiem. Żeby sklep się utrzymał muszą być obroty.(usunięte przez administratora)

Xxx.

Przeczytaj ze ZROZUMIENIEM dziecino i dopiero sie wypowiadaj. Poza tym riposta wielce wyszukana, dlugo nad nia myslalas?

ela
@Ola

Jak zawsze skorzysta pracodawca (Mevis), bo tylko na tym mu zależy, skorzystać i wykorzystać. Pewnie sama to wiesz bo nie trzeba być kimś wyjatkowym aby to dostrzec.

Anita
@ela

Popracuj ze słownikiem...

Ciekwa

Mam pytanie Jak wygląda sprawa wynagrodzeń w kwietniu ? Czy któraś z Pań nie dostała wypłaty?

ZwolnionyPracownik

Odnośnie Odprawy za obecne zwolnienia. Odprawa należy się każdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o prace gdy firma zatrudnia powyżej 20 osób, a przyczyna zwolnienia nie leży po stronie pracownika (nie ma znaczenia, że firma aktualnie ma problemy finansowe z powodu koronawirusa, nasze państwo nie wprowadziło w tej sprawie nowych uchwał, a wręcz przeciwnie, firmą które zwalniają pracowników nie należy się tak zwana tarcza kryzysowa). Pracownik powinien być zwalniany zgodnie z prawem (mówi o tym ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikiem stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników) proszę sobie poczytać. Czyli krótko i przejrzyście - Każdemu obecnie zwolnionemu pracownikowi firmy Mevis należy się odprawa uzależniona od stażu pracy (jednomiesięczne wynagrodzenie w przypadku przepracowanego roku , 2 miesięcznego wynagrodzenia w przypadku stażu pracy od 2 do 8 lat i 3 miesięcznej pensji gdy pracownik przepracował powyżej 8 lat) Dodam jeszcze, że odprawa musi być wypłacona do ostatniego dnia pracy, jeżeli firma nam ich nie wypłaci będą naliczane odsetki. Jeżeli chce ktoś podważyć moją wypowiedz najpierw proszę skontaktować się z Państwową Inspekcją Pracy. Pozdrawiam i liczę, że wszyscy z nas będą walczyć o swoje!

@ZwolnionyPracownik

Oczywiście prawo jest po waszej stronie. Tylko mam wątpliwości(usunięte przez administratora) Nie wiem czego można po nich się spodziewać. Ostatecznie pójdzie Pani do sądu pracy.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Ada

To nie opinia a pytanie . Hej wszystkim.. Czy dziewczyny które dostały wypowiedzenie należy się odprawa czy ktoś się orientuje bo trochę poczytałam i myślę że coś w tym jest. Dzięki.

@Ada

Ty się lepiej sama odpraw, jak już dostałaś wypowiedzenie to się wogóle ciesz że masz wypowiedzenie a nie zostałaś bez pracy z dnia na dzień , bo tak mogli z Tobą zrobić , a tak możesz sobie poszukać pracy w tym czasie (podobno wszędzie jest jej pełno i za lepsze pieniądze ) więc nie czytaj lepiej za dużo tylko szukaj pracy , a co odprawy , niestety nie należy nam się

Aga
@Ala

A co Ty zostałaś z dnia na dzień bez pracy u nas? I gdzie teraz pełno pracy jak wszyscy zwalniają .

GOŚĆ
@Ala

Ty jakaś walnięta jesteś. Spadłaś z łóżeczka w dzieciństwie a łeb?

@Ala

Chyba cie porabalo walnij ty się młotkiem w łeb ..pracy dużo? to było parę miesięcy temu a ja zadalam normalne pytanie a ty od razu wylalas swoje złości .Co za ludzie pracują w tej firmie masakra .

Mia
@Ala

Rozgarnięta jesteś jak stóg siana , nie ma co ! ????

Lola
@Ala

Brak slow, nie wiem jak sie znalazlas w tej firmie bo kultury jednak troche trzeba miec zeby tu pracowac, a Tobie sloma z butow wyszla takim zachowaniem

@Ada

Napisałam że jest dużo pracy - bo tak wszystkie mądre które tak najeżdzały na firmę twierdziły , że tylko u nas tak strasznie , a wszędzie jest lepiej i więcej płacą, więc nie pytaj o odprawę tylko idż tam gdzie dostaniesz pieniądze za to że jesteś taka wspaniała, elokwentna i używasz górnolotnych słów typu ,cytuję : Chyba cie porabalo walnij ty się młotkiem w łeb

@Ala

Widocznie mam to cos ze tu jestem ...firma wie haha

Nika
@Ala

A co Ci ta firma dała bo mi nic.Wiec widzisz jak dbają o pracowników ważne że oni mają i że nas do szpiku kości wykorzystali.Tylko nie mów że to nie prawda bo dowody są które niebawem ujrzą światło dzienne

inka
@Lola

no no no firma na poziomie, jakas nowosc, gdzie ten poziom, powiedz mi gdzie w tej firmie jest poziom i jaki poziom? W podejsciu do pracownika, najważniejsze aby wykorzystac ? w podejsciu do klienta, by nie uznawac rekalmacji i wciskac co się da wkładke stópke reklamówkę byle co, byle nie wypuscić klienta bez wydania kasy? w zatowarowaniu, nie skomentuje nowości i hitów? czy moze w szkoleniach, za darmo szkolenie jak się mozna sprzedać byle co? Szkoda że w tym całym poziome ludzie się nie liczą.

@Ala

A dlaczego nie pytać o odprawę?

ZwolnionyPracownik
@Ada

Dobre pytanie odnośnie odprawy. Odprawa należy się każdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o prace gdy firma zatrudnia powyżej 20 osób, a przyczyna zwolnienia nie leży po stronie pracownika (nie ma znaczenia, że firma aktualnie ma problemy finansowe z powodu koronawirusa, nasze państwo nie wprowadziło w tej sprawie nowych uchwał, a wręcz przeciwnie, firmą które zwalniają pracowników nie należy się tak zwana tarcza kryzysowa). Pracownik powinien być zwalniany zgodnie z prawem (mówi o tym ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikiem stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników) proszę sobie poczytać. Czyli krótko i przejrzyście - Każdemu obecnie zwolnionemu pracownikowi firmy Mevis należy się odprawa uzależniona od stażu pracy (jednomiesięczne wynagrodzenie w przypadku przepracowanego roku , 2 miesięcznego wynagrodzenia w przypadku stażu pracy od 2 do 8 lat i 3 miesięcznej pensji gdy pracownik przepracował powyżej 8 lat) Dodam jeszcze, że odprawa musi być wypłacona do ostatniego dnia pracy, jeżeli firma nam ich nie wypłaci będą naliczane odsetki. Jeżeli chce ktoś podważyć moją wypowiedz najpierw proszę skontaktować się z Państwową Inspekcją Pracy. Pozdrawiam i liczę, że wszyscy z nas będą walczyć o swoje!

Może zaczniemy doceniać dobra firmę bo teraz to niektórzy szukali dziury w całym!

Nika
@Andrzej

Dobra firma nie wyrzuca ludzi na bruk bez środków wsparcia w czasie kryzysu

Ana
@Andrzej

Panie Andrzeju, a moze Panie LP chyba sam Pan nie wierzy w to co Pan pisze, z całym szacunkiem do Pana.

@Ana

A jednak przekonaliście się na własnej skórze co to za ludzie.

Enn09

Witam a ja mam zapytanie. Jesli mialam przyjeta reklamacje obuwia i do 3maja mam czas na wymiane. Mam rozumiec ze ten okres jest wydluzony skoro sklepy sa zamkniete?

Ola

Jakich ludzi ta firma zatrudnia, jaki poziom, nie chce sie wierzyc że w XXI wieku pracodawca nie dogaduje sie z pracownikiem, jakis szacunek i poziom chociaz minimalny. Panie, które obrażają i przeklinają zapraszamy do Urzedu Parcy po zasiłek bo chyba żeden inny pracodawca nie pozwoli sobie na taki poziom pracownika.

???
@Ola

Jaka firma tacy pracownicy.

zoja
@???

Racja, nie ma co sie dziwic, przykład idzie z góry, traktowanie ludzi godne pożałowania

Ada

WESOŁYCH ŚWIĄT DZIEWCZYNY. ????

Xxx
@Ewa

Dziewczyny Wesołych spokojnych ZDROWYCH Świąt!

Dla szefostwa także :)

@Ewa

Składacie życzenia szefostwu przez gowork. Fascynujace:)

@Była pracownica

Zazdrościsz czy co ? Smsa też wysłałam:)

Tak jest :)

@Kama

Ja dostałam maila z życzeniami od pracodawcy. Bardzo to mile:) więc na pewno zazdroszcze:)

A ty nie dostałaś?

On

Jestem męzem jednej z pracownic w pańskiej firmie.Zadam panu 1pytanie Zaraz po ogloszeniu pandemii powreczał pan wypowiedzenia z pracy a co najgorsze to nie wyplacił pan pensji skazujac wiekszosc ktorzy nie otrzymali tzw wyplaty na wegetacje.Czyz nie jest panu wstyd tak postepowac z osobami ktorzy nakrecali pana biznes? Kiedy te osoby otrzymaja swoje wynagrodzenie bo termin wynagrodzen juz minąl.Ludzie zaufali panu i pracowali dla pana i nie chcą w tych czasach robic panu pod gorke by wstepowac na droge prawna na ktorej w 100% maja wygraną.Pisze wprost bo kazdy się boi oto pytac ale ktos musiał to zrobic.Mam nadzieje ze ustosunkiwuje sie pan do tego i da odpowiedz jesli wogole to pana interesuje.

Jolcia
@On

Skoro pisze Pan tak wprost, bo każdy się boi to dlaczego pisze pan anonimowo, wypadałoby się podpisać z imienia i nazwiska PoZdrawiam

@Jolcia

Wypadałoby wypłacić ludziom pensje.

Wojtek
@Jolcia

Ale ktos ma odważnego męża... Odwazyl się anonimowo napisać do właściciela firmy na gowork, POZAZDROŚCIĆ

@Wojtek

Taki mąż , jaka pracownica , no jakoś poziomem musieli się dobrać, nie ma się czemu dziwić, jakby miał przysłowiowe ja....., to by sam zadzwoinił do Szefa, a najlepiej ta odważna żona by zadzwoniła

@Była pracownica

Wypadałoby, to ruszyć tyłek za lady , to wtedy może by było na wypłatę, i weż już spadaj z tego forum bo denerwujesz wszystkich

@KASIA.B

Jaki poziom. Właściwa osoba na właściwym miejscu.

@Była pracownica

Tak , masz rację ,czytając wszystkie twoje śmieszne wpisy , zgadza się , że właściwia osoba na właściwym miejscu , w końcu ,, Była pracownica" , i możesz sobie pisać ile chcesz i tak jesteś BYŁA i nikogo nie intersujesz

Becia
@Była pracownica

Zastanawia mnie to, jak nudne i beznadziejne życie musisz mieć (i prywatne i zawodowe) skoro bardzo regularnie siedzisz na forum firmy, w której już nie pracujesz i jak sądzę powrotu już nie masz

@KASIA.B

To po co w ogóle odpowiadasz na te wpisy i po co w ogóle je czytasz? Pieniądze za to dostajesz? Nie.?

@Becia

No widzisz, przynajmniej masz się nad czym zastanawiać. To już jakiś początek myślenia.

@Była pracownica

No dostaje, ty nigdy takich pieniedzy na oczy nie zobaczysz , widzisz .... mogłaś zostać , rzeczywiście nie będę już odpisywała, szkoda czasu na ciebie , TY odpisuj dalej na komentarze , a ja w tym czasie będę zarabiać pieniądze.

@KASIA.B

Ruszaniem tyłkiem za lady zarabiasz na wypłatę. No szacun. Podobno można na tym nieźle zarobić, ale to nieodpowiedzialne w czasie epidemii. Nie uważasz?

@On

Ma Pan rację w 100%. Wstydu nie mają!!!! A te krzykliwe, broniące szefostwa, naiwne SUPER PRACOWNICE jeżeli mają ochotę niech sobie pracują charytatywnie, może niech się zrzekną najlepiej swojej wypłaty na rzecz szefostwa, bo przecież oni tacy biedni i nie mają, nie to co pracownik, któremu się przecież przelewa. Śmiech na sali, wstyd i hańba.

@ANGORA

Trójka dzieci, dom, samochody na utrzymaniu, opłacenie sprzątaczki i gosposi. To wszystko kosztuje. Normalnie caringtony i wszystkiego dorobili się na biednych ludziach.

Ona
@KASIA.B

Mąż tej Pani wcale nie musi się wam moje Panie przedstawiać bo niby w imię czego Szef jak i księgowa oraz kierownik nie odbierają telefonu a wypadałoby powiadomić co się dzieje z wypłatą.

@Ona

To że jest kryzys nie zwalnia pracodawcy z przestrzegania przepisów prawa pracy. Na co on liczy, nikt nie podaruje żadnych pieniędzy, zwłaszcza w takim ciężkim czasie. Prawo jest po stronie pracowników.

Jejshsb

Dziewczyny ale zdajecie sobie sprawę że za każdy dzień zwłoki z wypłata muszą Wam procentowo dopłacić? Nie dajcie się robić w balona! Walczcie o swoje..

Te

Niedługo będzie zakaz wychodzenia. Tylko po art. Spożywcze i leki. To dziewczyny będą bezpieczne w sklepach. To też winna klientów bo zachodzą do sklepu tylko pooglądać bo nieliczni kupią obuwie... Przecież to nie poważne chodzić po sklepach dla zabicia czasu. W parkach zakaz to chodzą pewnie po sklepach bo się nudzą..

@Te

Tylko po co siedzieć w pustym sklepie, do którego będzie zakaz wchodzenia?

agggg
@Była pracownica

Dokladnie tak jak mówisz dobrze że godziny nam chociaz poskracali.

Te

Dla wypłaty...

agggg

Oni tylko sie mądrują niech sami przyjdą siedzieć bez celu na cały dzień nie widzą czy udają że w całej firmie są strasznie słabe zyski

Daadaa

Zbierałam w słowa ,ale nie napisała bym tego lepiej niż Pani . Dziwię się dziewczynom że tam siedzą jak są zakazy handlu i wszystko wokół jest pozamykane . Przecież to jest zagrożenie zdrowia. Słuchać się kogoś kto ma w nosie innych to jest niepoważne.

Była pracownica

O właśnie czekałam na komentarz jakiejś nieodpowiedzialnej osoby, zakazy są w galeriach handlowych i innych sklepikach z odzieżą czy obuwiem, przykro jest czytać jak ktoś nadal stoi murem za tą firmą. Wszędzie trąbią żeby tylko nieliczni, którzy muszą pracować, niech pracują, sklepy spożywcze itd. A nie wiedziałam, że u p. Tabora kiełbasę można kupić, chyba, że chodzi o te grzyby na butach.

@Była pracownica

Oficjalnie nie ma zakazu handlu ani w sklepach obuwniczych ani odzieżowych. Tylko takich które przekraczają określoną liczbę metrów kwadratowych. Proszę się doinformować a nie wprowadzać ludzi w błąd.

@Magda

Zakazu nie ma, ale chyba zdrowy rozsądek podpowiada skrócić godziny pracy. Większość normalnie myślących tak zrobiła. Może przyjdzie do ciebie ktoś zarażony i będziesz wtedy inaczej myślała. Kasa jest ważna ale jak zachorujesz to i tak kasa już nie będzie Ci potrzebna.

@N

Zdrowy rozsądek nakazuje mi chodzić do pracy o ile jeszcze pozwalają. Nie mogę sobie pozwolić na skrócenie godzin o ile będzie taka możliwość ani na siedzenie w domu. Jeżeli ktoś jest na swoim utrzymaniu to nie ma co liczyć na manne z nieba, a jak pozbede się pracy to pewnie i zdrowia psychicznego. A w moim wieku nie wyobrażam sobie być utrzymanka mamusi albo mezusia... jakoś tak honor mi na to nie pozwala...

@Magda

A oszczędności? Przecież każdy odpowiedzialny człowiek odkłada na tzw. CZARNA GODZINĘ. Rozsądne jest zabezpieczać się finansowo na wypadek choroby czy innej sytuacji losowej. Systematyczne odkładanie nawet najmniejszych sum daje pewne bezpieczeństwo. Niestety po twojej wypowiedzi widać, że zabrakło Ci rozwagi i przewidywalności. Mnie mamusia i tatuś nauczyli oszczędzania i teraz widzę jaka to wspaniała cecha. I dzięki nim nie zginę

@N

Oszczędzania z najniższej krajowej ? O Boże . Z czego mamy robić oszczędności . 1800 zł na miesiąc , jeszcze opłać kredyt i inne rachunki + wyżyj i jeszcze odkładać hahahahahah

N

Życzę żebyś utrzymala pracę bo rzeczywiście musi ci być ciężko. Mam nadzieję że Mevis uwzględni twoja sytuację życiowa. Właściciel powinien w pierwszej kolejności zatrzymywać takie osoby, które są zdane tylko na siebie.

awagg
@N

Myślisz że będzie Pana M obchodzić twoja sytuacja losowa on będzie martwił się tylko o siebie a teraz naprawdę jest ogromny kryzys w firmie .

Julka
@N

Mam nadzieję że tak będzie , że przede wszystkim pan Marek zostawi te oddane osoby

@Julka

Słucham? Hahaha znam wiele, które były oddane i usłyszały słowa „na Twoje miejsce mamy 100 innych” Nie liczcie, że szef się lituje i zatrzymuje osoby, które mają jakieś większe wydatki i również nie wierze, że jakakolwiek pracownica pisze tu coś pozytywnego. Większość pozytywnych komentarzy to kierownictwo.

Julka
@Była pracownica

Widzę że nie rozumiesz ,,nic a nic " , nigdy nie usłyszałąm zlego słowa od szefa, poprostu musisz przekonać się sama ,że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma , i pewnie już niedługo tak będzie , ale w pełni jestem w stanie zrozumieć Ciebie bo niestety dużo jest ludzi z podobnym myśleniem jak TY , więc absolutnie nie mam pretensji ,bo nie zmienię ludzi

Ola

Jeszcze nigdy nie widziałam tylu kropek w wypowiedzi.

N

Sytuacja w handlu jest teraz dramatyczna, nie ma sensu atakować się nawzajem na forum, bo to tylko pogarsza stan, w jakim się znalazłyście. Ludzie się boją o siebie i rodziny, więc trzeba to po prostu przetrwać. Dowalaniem sobie nawzajem nic nie zyskacie. Firma z mojej perspektywy nie jest w porządku, ale to tylko moje zdanie. Na pewno wasz szef nie zwinie całego interesu bo to przecież jego źródło utrzymania, więc pracę w większości powinnyście utrzymać. Tak mi się wydaje, że wy też musicie wziąć to wszystko na przeczekanie, bo ten wirus musi się kiedyś skończyć. Będzie lepiej, bo to kiedyś musi minąć. Poza tym wszyscy teraz mamy trudno, w jakiejkolwiek branży się pracuje jest teraz ciężko. I trzeba to przetrwać

Niko
@Magda

Gdybyś miała jakikolwiek honor to byś nie pracowała w mevis buahahaha

@Niko

A niby dlaczego ?

@N

To chyba własnie jesteś na utrzymaniu albo rodziców albo jakiegoś mena bo przy najniższej krajowej jaką masz w tej pseudo firmie raczej po opłaceniu rachunków i wyżywieniu nie odłożysz. I nie pisz bzdur, bo najwyraźniej nie znasz jeszcze życia i co to utrzymanie z takiej pensji.

@Gość

Ja już zmieniłam pracę i najnizszej nie zarabiam. Każdy jest kowalem swojego losu. W handlu można niezle zarobić, ale trzeba się też przy tym bardzo narobić. Nie musisz siedzieć u Tabora za najniższa krajowa. To jest Twój wybór.

@N

Tylko przy ich wynagrodzeniu ciężko przeżyć z miesiąca na miesiąc nie mówiąc już o odłożodłożeniu jakiejś kwoty.

ela
@Julka

Te oddane czytaj te co o nic sie nie upominają, pracują za najnizszą nie upominają sie za soboty. Tez jestem jedna z tych oddanych ciekawe jak mnie doceni teraz.

Marti
@N

No chyba ze ta Magda to regionalna i mz z 4tys na łape to moze odłozyc bo z 1800 wątpie

@N

Ha ha ha, dobre. Szkoda, że szefostwa mamusia ani tatuś nie nauczyli oszczędzać. Bo gdyby nauczyli to wszyscy wypłaty dostali by na czas.

B8

Cześć dziewczyny. Czy któraś, zatrudniona na czas nieokreślony, dostała już wypowiedzenie?

To przykre, skutki pandemii.

Niunia

A co z odprawą ?

@Niunia

Ustawa o zwolnieniach grupowych przewiduje, że warunkiem nabycia odprawy pieniężnej jest posiadanie statusu pracownika u pracodawcy, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników oraz utracenie zatrudnienia z winy pracodawcy. Pytanie tylko czy pandemii jest wina pracodawcy. Cóż wszyscy jesteśmy w czarnej(usunięte przez administratora)Trzeba przeczekać. Przeżyć!!!

nie jestem na wypowiedzeniu. Wciąż w pracy.. A gdzie to sobie dopisz scenariusz, chociaż lepiej nie bo kiepsko ci to wychodzi. Może lepiej zająć się sprzątaniem po remoncie właściwa osoba na właściwym miejscu.

@Ewa

A w sklepie masz czysto? Zamiast doradzaniem zajmij się porządkami. Dobrze Ci to zrobi. O ile w ogóle jesteś pracownikiem sklepu? Kierownikiem nie jesteś, pracownikiem biura też nie, najniższej nie zarabiasz, czy ty na pewno trafiłaś na właściwe forum? Tu firma Mevis. Nie pomyliły ci się firmy? A propo. Kurier to osoba nie rzecz. Pytanie powinno brzmieć czy wiem Kto to kurier nie Co to. W przeciwieństwie do ciebie ci ludzie rzeczywiście pracują. (usunięte przez administratora)

@B8

Boję się że jutro dostanę. Mam umowę na rok.

Ola

Nowa pokazała swój niski poziom. Zresztą to nieważne ona już nie pracuje u nas i nasze sprawy jej nie dotyczą. Mamy swoje problemy.

Nowa

Dlaczego spodziawalas się więcej. Przecież pół miesiąca przesiedziałaś na stołku. Teraz piszesz, że dostałaś za mało? Uważasz, że zostałaś niesprawiedliwie potraktowana?

@Ola

Tak, jakie problemy? Za niska zapłata za heroiczne stawianie się w pracy każdego dnia? A nie pracujecie w szpitalu, aptece, drogerii, czy markecie spożywczym? Warto się narażać? Może premie powinnyście jeszcze dostać za poświęcenie?

Nowa

Pracowałam w tej firmie i wiem, jak potrafią obchodzić się z ludźmi. Dlaczego panie piszą, że dostały za mało za pracę?

B8
@Ewa

Z tego co się orientuję odprawa się nam należy.

@B8

Skoro panie z długim stażem dostały wypowiedzenie, to ja na pewno też. Przykre to jest i bolesne

@Nowa

Pracowałaś. Więc nie powinno cię to obchodzić. Tylko zamęt robisz. Radcą prawnym też nie jesteś. Znikaj.

Też pracuje
@B8

Mojej mamie odprawa przeszła koło nosa bo zlikwidowano jej stanowisko. To też była prywatna firma i niestety nic nie dało się z tym zrobić. To była wtedy kwota ok. 5 tys.

@Ola

(usunięte przez administratora) Czytałaś, że umowy na czas nieokreślony dostały wypowiedzenie? Jaki zamęt? Zamęt to macie teraz w firmie. Ty naprawdę myślałaś, że samym przychodzeniem do pracy uratujesz firmę? Przecież wiadomo było że biorą was na przeczekanie. Na jakim ty świecie żyjesz? Musisz sama przekonać się na własnej skórze, przykro mi bardzo.

Nowa

Właśnie widzę jak ignorujesz i odpowiadasz na moje wpisy. Rozczaruje cie ale mnie nie wyrzucili tylko sama odeszłam. I co dostałyście te wypowiedzenia?

Z wzajemnością.

Alka

Skutki pandemi i egoizmu walki o swoje kazdy teraz walczy o swoje dobro. Kazdy wiec warto pamietac że juz nie ma sentymentów tylko walka o swoje dobro.

@Nowa

Własnie to firma Mevis specyficzna firma, jakich mało, ludzie tz własciciele oderwani od rzeczywistosi, tu czasy zatrzymały sie jakies 20 lat temu, komuna i podejscie takie samo.

@Niunia

Ludzie wypłaty nie dostali a wy chcecie odprawy? Zapomnijcie.

Nowa1
@Nowa

Ty to wiesz ja też a te obecne pracownice dalej się łudzą że zachowają tam pracę. Współczuć tylko

!!!

20 kat remu nie było komuny

Nowa1
@!!!

W tej firmie cały czas jest. Ale żeby wypłaty nie dać za pracę? To już bezprawie

Marti
@Ewa

Pandemia jest ogólno swiatowa ale przedsiebiorcy w tym czasie mają w d..e pracowników bo dla nich się liczy tylko zysk.Pakiety antykryzysowe na utrzymanie miejsc pracy zostana wkrotce uruchomione ale wiekszosc ma to w ....wola zwolnic pracownikow a morał z tego taki ze nie widziano jeszcze grabi ktore by grabiły od siebie tylko do siebie.Wielu straci prace ale pracodawcy wazne ze mają kase dla siebie a ci co pracowali na to by mieli kase nie maja nic skazani są na wegetacje.

Xxx
@Nowa1

Pewnie później dostanie a popłoch robi. Jest na l4 ciążowym i to przyczyna

@Xxx

Jaki popłoch ? Tylko jest napisane ze nie dostała ale nie zrobiła żadnych wyrzutów . Chyba każdy by chciał wiedzieć co z jego pieniędzmi a jak dostawała co miesiąc ostatniego a w tym miesiącu nie to po prostu zapytała ....

@Xxx

Każdy ma rachunki , każdy musi jakoś przeżyć miesiąc i nie dziwie się ze są pytania odnośnie wypłaty . Bez względu na to czy ktoś jest pracownikiem normalnie czy jest na jakimkolwiek l4 . Ci co dostali to super , ale postawmy się na miejscu tych którzy czekają . Jest to trudna sytuacja , nie ukrywajmy i trochę empatii ...

@Marti

A jakie to są pakiety?!Kulejące.! KOMU SIĘ NALEŻĄ? Proszę zapoznać się ze szczegółami. WCZORAJ BYŁ SAMOCHODOWY STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW W WARSZAWIE ABY RATOWAĆ MIEJSCA PRACY. NIKT Z RZADU NIE WYSZEDŁ. TAK TRAKTUJĄ LUDZI. NIKT NIE MARTWI SIĘ PRACOWNIKIEM. W MEDIACH CICHO.. GŁUCHO.

!!!
@Pracownica

To nie może tak być, że ludzie przepracowali miesiąc i nie wiedzą, czy zostanie im wypłacone wynagrodzenie. Ktoś dostał wypowiedzenie, a wypłaty nie i żadnej informacji, kiedy dostaną? Co to Dziki Zachód, nie można tak z ludźmi. Chociaż telefon od swojego kierownika, że dostaną z opóźnieniem.

@Ewa

W mojej pracy nie ma takiego cyrku. Owszem, redukują etaty, najkrótszych stażem zwalniają, ale ogólnie chcą zatrzymać sprawdzonego, wyszkolonego pracownika. Przecież pandemia minie i trzeba będzie nadrobić straty. Firma przetrwa, bo każdy się poświęcił, zwykli pracownicy i kadra zarządzająca bo od panstwa nie ma dla nas żadnej pomocy. Z resztą jałmużny żadna porządna firma by nie przyjęła, to poniżej jej godności.

Xx
@Nowa

Narazie cyrku nie ma.Nikt nie wie co przyniesie następny dzień. Nie bądź taka pewna. Zpustego to i Salomon nie naleje

@Xx

W ogóle nie powinno być takiej sytuacji, że pracownik nie wie co z jego pieniędzmi i nie ma jak tego się dowiedzieć. Ja mam zabezpieczenie finansowe na najbliższe, e miesiące i dla mnie utrata pracy nie byłaby końcem świata. Tutaj większość nie ma i dla nich to walka o przetrwanie. Szef powinien rozliczyć się z pracownikami zgodnie z zawarta umowa o pracę, a nie ich ignorować. To jest (usunięte przez administratora)

?
@Nowa

Dorobiłaś się w firmie Mevis jak rozumiem. No zgodzę się z tobą że powinny dostać wyjaśnienie. Niech dzwonią do kierownika dopytują

@?

Odeszłam z firmy Mevis żeby między innymi moc coś odłożyć i pracować z ludźmi, którzy mnie szanują i traktują poważnie. To kierownicy powinni w dniu wypłaty informować o poślizgu, nie zostawiać pracowników w niepewności.

Niunia
@Była pracownica

Skąd taka pewność ? Jesteś prawniczką?

@Niunia

(usunięte przez administratora) gdybyś była pewna że dostaniesz nie pytalabys o to na forum. Zadzwoń do właściciela i zapytaj o odprawę. Pytacie jedna druga a nie sprawdzacie u źródła.

@?

Wynagrodzenie pracownika to jest zobowiązanie pracodawcy i jeżeli tego wynagrodzenia nie wypłacił tzn. , że nie wywiązał się że swojego zobowiązania i to jego obowiązkiem jest zadzwonić do pracownika i go poinformować co się dzieje. Nie jest to obowiązkiem pracownika żeby wydzwaniać i się prosić o swoje uczciwie zarobione pieniądze.

Klientka

Sklepy pootwierane kiedy 99% odzieżowych jest pozamykane, ale co tam po co dbać o zdrowie pracowników, lepiej zarabiać.

@Klientka

Ale to się nie dzieje wbrew woli pracowników, proszę pani. Pracownice są zadowolone, bo zarabiają.

@Była pracownica

A za co mają żyć jak nie będą pracować to pieniędzy też nie dostaną z przyzwyczajenia żyć się nie da

@Pracownica

Pracodawca powinien wam dać postojowe, zamknąć sklepy na miesiąc, może dwa, a po kwarantannie wszystko wróciłoby na stare tory. Tylko izolacja sprawi że szybciej życie wróci do normalności. Wiadomo że część i tak straci pracę i będzie zmuszona poszukać innej. Jestem w szoku, że ludzie żyją z miesiąca na miesiąc nie robiąc żadnych oszczędności. W takiej sytuacji jak epidemia zostają z ręką w nocniku. Pozostaje wam pożyczać od rodziny, znajomych na przeżycie. To jedno, a najważniejsze to nie roznosić wirusa. Nie dawać ludziom okazji do odwiedzania sklepów bo akurat otwarte to sobie wejdą. Jak tak będzie to pół roku nie wyjdziemy z domów bo wirus będzie dalej krążył. Ale wy jesteście mądrzejsi... oczywiście wiecie lepiej

@Była pracownica

Nie mamy z czego odłożyć i tu nie chodzi że w mevisie słabo się zarabia ale w większości firm prywatnych tak jest. To przykre. Kogo obchodzi szary sprzedawca. Chodzą kichaja kaszlą a ty nie możesz nic zrobić. Pracodawca zamknie jak będzie zakaz sprzedaży. Każdy się boi. Pracodawca też ale o finanse bo życia nie naraża dla 5 par butów dziennie.

Klientka
@Była pracownica

Opinie na tym portalu raczej mówią co innego ,a nick była pracownica ( z całym szacunkiem ,ale raczej to pracodawca broni się ,bo komentarze są negatywne). Plus wytłumaczenie bardzo słabe , bo pozamykane firmy odzieżowe jakoś i tak płacą normalnie pracownikom , bo mają taki obowiązek. Szkoda mi tych Pań. Pozdrawiam

@Była pracownica

Zarabiają???? Tylko teoretycznie, bo dzień wypłaty w Mevisc przypada na dzień 31 a dziś mamy 6 dzień kwietnia i do dziś niema wypłat na kontach i nikt nawet się nie pofatyguje żeby zadzwonić i poinformować pracowników kiedy zamierzają zrobić przelew. Więc skoro niema wypłaty to po co siedzieć i się narażać?

Koko

Jak myślicie ile to jeszcze potrwa?

@Koko

Na jesień ma być powrót wirusa

Jak żyć

Czy dostałyście już pieniądze za marzec? Bo ja cały czas dostaję odpowiedź, że jutro powinny być?

...
@Jak żyć

Ja już dostałam

....

Witam ,czy mogę prosić o krótką odpowiedź? Ilu z was tutaj dostało wypowiedzenie ?

@....

Pewnie nikt w czasie kryzysu.

Zostaw merytoryczną opinię o MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR?

Zobacz opinie na temat firmy MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 10 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MEVIS S.C. - ANNA TABOR, MAREK TABOR