Opinie o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA w Kraków

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

ok

no wszystko ok tylko że do mnie dzwonił Niemiec w poniedziałek po 16 a już w środę mam być w Niemczech w robocie na zabawkach. Ja jadę pomimo że tak mało czasu ale dziewczyna co dzwoniła do mnie z zeitmana dała mi do zrozumienia że jak nie pojadę teraz to potem mnie nie wezmą.

xxx

najgorzej jak odmówisz im wyjazdu w ich terminie wtedy nie masz już możliwości z nimi wyjechać ja tak zrobiłem i teraz koniec

tede

ja czekałem dwa dni, pytał mnie o czy chce jechać do pracy czy mam samochód ile mam lat, czy kiedyś pracowałem na magazynie, czy chce pracować na dłużej czy tylko na miesiąc.

moni

Może mi ktoś powiedzieć jak długo czekaliscie na telefon pracodawcy niemieckiego od momentu rozmowy z panią z agencji? I o co pytał mniej więcej?

Malarz

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Serwisant rowerowy
chce jechac

Witam ! Czy jest mozliwosc wziecia zaliczki powiedzmy po tygodniu? Bo mam niewiele odlozone ,a juz bym chcial wyjechac do pracy.

Polak

No i o to chodzilo ,dzieki za info!

ewa

A jakiej pracy szukasz?pisze do pani o niku matka

matka
@ewa

dobrze płatnej;] A tak poważnie: myślałam o lotnisku, ale dyskwalifikacja nastąpiła już na starcie, ze względu na "podeszły" wiek (43 lata). Pani z Z. odpisała, że nie mam szans,,, Nie dawałam za wygraną i zadzwoniłam - rozmowa telefoniczna z inną Panią potwierdziła stanowisko agencji - max 40 lat. Nie wiem, czy np. w zabawkach szansa by była lub na magazynie. Kilka tygodni temu wysłałam pytanie w tej sprawie - czy mają oferty pracy dla kobiet po 40-tce i do dziś zero odpowiedzi. Lekceważenie i ignorancja,,,

matka

Czy Polki po 40-tce też mają szansę znaleźć pracę przez Zeitmanna? Wie ktoś? To proszę o info.

mlody

A jak warunki pracy ? Wiem jak wyglada praca w PL w roznych zakladach raz bylo ciezko raz lekko ,czy w Niemczech jest duze tempo pracy? W tych zakladach co Wy robiliscie przez Zeitmann

@mlody

w mytoysie jest normalnie ani nie trzeba jakoś szczególnie zasuwać ale tez się nie siedzi. Po prostu normalnie, ja w PL nigdy nie pracowałem więc nie mam porównania ale dużo pracowałem w Holandii gdzie jest o wiele większe tempo pracy. Nie umiem dobrze oceniać ludzi po wyglądzie ale wydaje mi sie że maks mają tutaj ludzie koło 55 lat. Moim zdaniem 40 lat nie ma znaczenia tylko niemiecki trzeba znać, na wiek tak nie patrzą. Jak jest w innych zakładach przez zeitmana nie wiem, jestem z nimi pierwszy raz.

Polak
@też młody ale z doświadczeniem

Niemiecki trzeba znac ,ale mozesz podac jakis przyklad w jakiej sytuacji w pracy Ci jest potrzebny niemiecki? Nie ma tak ze Cie posadza na stanowisko i pracujesz? Nie chce pojechac i wrocic ,a agencja wiadomo jak sprawdza jezyk ,jak sie nazywasz ,ile masz lat ,to dla nich komunikatywny ,przeciez powinni wiecej zadawac tych pytan i konkretniejsze ,przeciez nie dostaja pieniedzy od niemca za to ze ty pojedziesz i wrocisz. Tylko po twoim miesiacu pracy.Co im z tego bedzie ze ja pojade i na drugi dzien wroce bo nie znam jezyka ,nic nie zarobia

@Polak

mylisz pojęcia ktoś mnie pyta czy niemiecki na poziomie matury wystarczy żeby pojechać do tej roboty to mu odpowiadam że tak, a to nie było pytanie czy on tam jest potrzebny. Żeby z zeitmanem wyjechać trzeba dukać po niemiecku na ich pytania a czy potem ten niemiecki jest potrzebny to już inna sprawa. Bo przy takiej ilości polaków to na codzie już on się nie przydaje taka jest prawda

mlody

Mozna pojechac przez agencje aby sie tylko zalapac ,nie trzeba pracowac w tym samym zakladzie miesiacami ,mozna miesiac przepracowac ,a w miedzyczasie szukac czegos innego ,tylko znac niemiecki aby sie dogadac ,potrafic zapytac o prace ,wytlumaczyc na czym polega problem ,droga otwarta .Wlasnie o to chodzi zeby sie tylko zalapac.Zastanawiam sie czy znajomosc niemieckiego na poziomie matury podstawowej starczy ,w takich sytuacjach zyciowych bym sie dogadal ale czy to starczy...

@mlody

Jak najbardziej wystarczy ci znajomość niemieckiego na poziomie matury. Nie ma co się oszukiwać żaden Niemiec nie będzie z tobą dyskutował po niemiecku o sytuacji politycznej na Ukrainie. Masz rozumieć proste zwroty i polecenia w pracy. Oni wiedzą że to nie jest twój ojczysty język i też są wyrozumiali. A co do tej Pani powyżej to dla mnie 900 euro jest ok porównując do pieniędzy jakie zarabiałem na magazynie w Polsce. Ja jestem zadowolony. Co do tego czy to robota sezonowa to oni w Mytoysie twierdzą że możemy po świętach wrócić bo ponoć tak bardzo im ludzi brakuje. Wiadomo że dla Niemca 1000 euro to za mało dla tego potrzebują nas. A co do tego czy będzie praca po świętach grudniowych to wyjdzie dopiero w praktyce.

oli

Witam, orientuję się ktoś na jaki czas zawierana jest umowa z Zeitmanem? Chodzi mi o magazyn z zabawkami w Darmstad? mówił Wam ktoś czy to jest praca stała czy sezonowa? bo jak wiadomo przed świętami, zabawki to towar chodliwy. z góry dzieki za odpowiedz

Problem polega na tym, że wyjazd przez agencję to jest ryzyko. Raz: Ze nie wiadomo jakie będą warunki pracy, mieszkaniowe, Dwa - z kim się mieszka, niestety są i złodzieje. Trzy odchodzą koszty wyżywienia plus dojazdy z hotelu pracowniczego do Miejsca pracy. Więc dobra przecietnie to zostaje jakieś 900 euro na miesiąc wiadomo w przeliczeniu na polskie marne grosze to i tak dobrze, tylko czyim kosztem...Nie jest to łatwa decyzje bo jest zawsze tyle samo plusów co minusów, jesłi komuś na gwałt jest potrzebny hajs i jest zajebiście zdesperowany to niech jedzie nawet z ryzykiem...też trzeba sie szybko decydować a czesto jest tak że Agencja dosłownie proponuje wyjazd za dwa dni...

jogi

Dzwonie do nich od rana i nikt nie odbiera telefonu.

tofik

jakie zarobki proponują w tej firmie i czy do każdej pracy wymagany jest język niemiecki i w jakim stopniu ? czy sa w miejsc gdzie znajduje sie dużo polaków ?

adrian
@tofik

na magazynie płacą 900 - 1000 euro na łapę, mieszkanie za darmo. Robota na mytoysie w Darmstadt ma magazynie z zabawkami. Robota lekka. Ja polecam, z tego co wiem to ciągle szukają kolejnych osób, niemecki musi być taki żebyś się przez telefon dogadał. Teraz doszła też praca w soboty więc kasa będzie większa. Jeśli chodzi o mieszkanie to jak zawsze zalerzy gdzie trafisz i z kim będziesz mieszkał. Polaków od zaitmana będzie tu z 80

A długo czekaliście na odpowiedź ZEITMANNa Ich bin a mąż gdzie jedzie do pracy?

MrofkaMatylda

Czy jest tutaj ktoś, kto wyjechał za pośrednictwem Zeitmanna do Austrii lub Szwajcarii? Interesuje mnie praca na produkcji, w magazynie etc. Mój niemiecki to średniozaawansowany (A2/B1). Ewentualnie dogadam się też po angielsku.

mlody

Zalezy gdzie chcesz pracowac ,przeciez mozesz isc np na rozkladanie towaru ,czy do sklepu ,zeby tylko jakies pieniazki wpadly i szukac czegos innego.Ja w PL tez nie moge znalezc pracy w zawodzie i tak siedze i wymyslam ale to do niczego nie prowadzi trzeba spiąć tylek i szukac.Ja mam prawie 4 lata stracone w PL bo albo umowa o dzielo albo wcale i tak czas przelecial.

UlaWaras

To nie jest takie proste ,przez 6lat pracowałam na czarno,pracowałam tam gdzie mnie rzucali,kasa spora,ale kosztem czegoś... nawet znajomi Niemcy nie potrafią mi pomóc w takiej sytuacji jak nie posiadam referencji,pomoga z zakwaterowaniem, pracą dorywczą ale nie załtwią niemieckiej umowy o prace,zależy mi na tym chociażby ze względu na ubezpieczenie,na które wydaje teraz mnóstwo pieniędzy dlatego szukam teraz pewnej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku ktora mnie gdzieś wyśle legalnie. No właśnie mojej znajomej nigdy nie dzwonią z oferta w sprawie której dzwoniła,oddzwaniają za parę dni i oferują wogole jakąś żenade na rzezni :/ takie machlojki mają. Zeitmann z tą sytuacją nie pasuje mi całkowicie,zrezygnuje z niego będe szukać dalej.Jak znajde fajną firmę to się odezwę.Pozdrawiam!!

polak

Ula moze jak znasz tak niemiecki to szukaj na wlasna reke ,dzwon po firmach i pytaj ,zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz. Własnie zauwazylem ze jak dzwonia do mnie to daja mi inne oferty niz ja aplikowalem ,daja na magazyniera albo na produkcje.Cos mi tu nie gra z tymi ofertami ,byc moze wiekszosc to zmyslona zeby tylko CV nazbierac.

UlaWaras

Ja w tamtym tyg przeszłam rozmowę z jakimś Panem?, bardzo mnie zdziwiło,że niby w takiej firmie o dość dobrym poziomie rekrutuje mnie osoba ze słabymi kompetencjami językowymi.Pan zadał mi dwa pytania? Widać było,że ta osoba wogóle gramatycznie nie mówi, mówiła szybko i chciała tym samym zatuszować swoje braki w gramatyce,nie wiem jak to można wytłumaczyć nie kwestionuje że ten Pan skonczył filologie Germańską ale być może nie uważał na wykładach bądz spał? Dla mnie i dla kogoś kto naprawdę uczyl się gramatyki niemieckiej takie błędy rażą ucho!!!Każdy kto spędził parę lat za granicą, ma dobrze wyćwiczoną gramatykę niemiecką jest w stanie wychwycić masę błedów w tak krótkim czasie jakie i ja wychwyciłam pracując 6lat za granica, uczyłam się języka od samych Niemców. Stresowałam się naprawdę na początku rozmową ale jak zobaczyłam, że mówię lepiej od tego Pana to przestałam,ten Pan widocznie też był nieco zażenowany bo powiedział że daje mi B2+ i podziekował. Może macie podobne spostrzeżenia? Bo naprawdę nie wiem co o tym myśleć?Czy jechać od nich czy nie?

Zostaw merytoryczną opinię o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA - Kraków

• Jak się pracuje w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Zobacz opinie na temat firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 40 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA
3.3/5 Na podstawie 1763 ocen.

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA