J-Labs
2 30 30 5 1
JS_Stanowisko Rekrutera Nowy wpis

Firma reklamuje się, że mają super przyjazną atmosferę. Przechodząc przez open space poczułam tylko stresującą atmosferę. Rekruterka sprawiała wrażenie miłej, natomiast na rozmowie wywyższała się czego to ona nie umie, próbowała zrobić ze mnie dosłownie głupka!!! (czy pytasz Java developera co to jest Java? jak wtedy się czujesz? - od początku wątpi w twoje kompetencje mając przed sobą CV!!). Czułam się jakbym aplikowała do Banku! prośba o rekomendacje od 3 ostatnich pracodawców - śmiechu warte! Wyszłam stamtąd zniesmaczona. Nie chce mieć z ta firma nic do czynienia!

Tak4Nie1
Lidia Nowy wpis
@JS_Stanowisko Rekrutera

Może takie pytania miały na celu sprawdzić Twoją wiedzę. O co jeszcze Cię pytano? Jak możesz, to powiedz jeszcze, jakie mieli wymagania do tej pracy w J-Labs. Dzięki.

FixMe Nowy wpis

Hej, Pracuję już kawałek czasu, u różnych klientów. Nie wiem jak wygląda sama praca wewnątrz, jednak u klientów bywa różnie, ale to chyba jak wszędzie. Jakieś benefity są, wypłacalność jest, można się dogadać. Dla mnie po 4 latach na ++

Tak3Nie6
Łukasz Nowy wpis
@FixMe

Na jaką umowę jesteś zatrudniony? Możesz zdradzić czy trzeba się w jakiś sposób przygotować do rozmowy z rekruterem? Jak wyglądają zarobki Twoich 4 latach pracy? Twój komentarz będzie pomocny.

Jurgen

Świetny pracodawca dla dobrych pracowników a , że nie każdy taki jest to widać na forum!

Tak1Nie3
Dobry Pracownik
@Jurgen

Hahaha! Świetny pracodawca- można popłakać się ze śmiechu...

Tak9Nie3
Jaś
@Jurgen

Racja. Ci, którym się nie podoba to zwyczajne lenie. JLabs jest najlepsze na świecie!!!

TakNie6
Piotr

Kontraktornia jak kontraktornia. Spoko jest budżet szkoleniowy 3000 PLN rocznie. Podwyżkę jak wszędzie trzeba wyszarpać. Chyba, że z wypowiedzeniem się przyjdzie to od razu sięgają do kieszeni. Nieciekawy jest zakaz konkurencji - że przez 12 miesięcy po rozstaniu nie przejdzie się do żadnego klienta J-Labs co jest poważnym ograniczeniem, bo dużo mają klientów. Czyli np. pracując dla Akamai przez Jlabs nie można zmienić pracy na Sabre na bezpośredniego pacownika. Na B2B niby jest gwarancja zatrudnienia, że jak Cię np. Sabre wyrzuci, to Jlabs będzie płacić nawet jak nie będziesz pracować. Ale w ubiegłym roku były przymusowe urlopy w Sabre pod koniec grudnia i Jlabs obiecywało, że zapłacą za ten czas, ale się później wycofało z tego i wykpiło się tym, że trzeba artykuły dla nich pisać zamiast pracy u klienta. Niby okej, ale na umowie jest się zatrudnionym do tworzenia i utrzymywania systemów informatycznych, a nie pisania artykułów. Generalnie mogli ten czas potraktować po prostu jako premię, bonus na Święta, ale wiadomo Biznes is Biznes. Większość osób machnęła ręką i darowała sobie tą szopkę. Podsumowując: dobra kontraktornia na dobre czasy. Na złe już niekoniecznie.

Tak39Nie1
Pit
@Piotr

Z czego się dowiedziałem na studiach przy zakazie konkurencji po odejściu firma ma chyba obowiązek płacić odszkodowanie minimum 25% wynagrodzenia (w zależności od dogadania się) nawet jeśli ktoś pracuje w innej firmie, która nie jest objęta tym zakazem. Na jakich zasadach to działa to trzeba by było doczytać.

Tak2Nie1

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Robert

Nie polecam J-Labs jako miejsca pracy. W przypadku problemów z klientem zostaniesz zwolniony mimo dobrego przebiegu współpracy. Pracując dla nich nie masz pewności stałego zatrudnienia.

Tak27Nie2

nowy klient
@Robert

Mógłbyś przynajmniej zasugerować co to by za kient, bo może miałeś fatalnego pecha.

TakNie1

G
@nowy klient

Pewnie Sabre :D

Tak3Nie

misiek

uwazajcie na umowy b2b ktora jlabs podsuwa do podpisania. Nie dosc, ze jest tam zakaz konkurencji przez 12 mies po rozwiazaniu umowy z jlabs to umowy maja do tego dosc finezyjna konstrukcje ze tak naprawde po podpisaniu zamowienia nie jestescie w stanie go wypowiedziec. Jesli zamowienie jest na rok to jlabs musi sie zgodzic na rozwiazanie go wczesniej

Tak11Nie

Tomasz
@misiek

Rozumiem, że jesteś kontrahentem firmy J-Labs? Czy w związku z tym, co napisałeś, zdecydowałeś się wycofać ze współpracy z tą firmą? Być może takie zapisy są podyktowane coraz większą konkurencją firm na rynku IT. Branża ta się niesamowicie rozwija, w związku z tym nawet najmniejsze firmy są w stanie konkurować o największe zlecenia.

TakNie1

Marzena

@dawid, Wartościowy pracownik jest obecnie bardzo cenny na rynku pracy. Ambitny i zdolny pracownik zawsze będzie doceniony prędzej czy później. Może warto było jeszcze trochę poczekać z ostateczną decyzją o odejściu z firmy J-Labs? Czy na prawdę nie było żadnej szansy na umowę na czas nieokreślony? Czym taki stan rzeczy był motywowany? Rozumiem, że wywiązywałeś się ze swoich obowiązków, a przełożeni byli z Ciebie zadowoleni?

dawid

Pracowałem w j-labs. Nie chciałem oceniać pracodawcy od razu bo chciałem mieć porównanie z innymi firmami. Powiem tak, w j-labs jest taka zaściankowa mentalność, brak wsparcia, negatywny feedback, brak jakiejkolwiek pozytywnej oceny, docenienia wysiłku i zaangażowania w wykonaną pracę. Już nie wspomnę o umowach, które przedstawia się pracownikom do podpisania- gdzie ludzi wyklucza się z rynku pracy, a brak jest jakiejkolwiek stabilności. Moim zdaniem, te zakazy konkurencji w umowie to brak szacunku do pracownika! Do tego umowa przedłużana co 3 miesiące, masakra jakaś. Pozytywnym aspektem są na pewno inżynierowie w APO i większość ludzi w backoffice. Zarządzie, dbajcie o nich bo to oni tworzą firmę i są jej największym kapitałem.

Tak9Nie

Czy może ktoś posiada wiedzę na temat rekrutacji w J-Labs i może wspomóc osoby poszukujące pracy?

Gość
@Administrator

Rekrutacja jest okej w sensie , że miła i przyjemna. Generalnie to J-labs bardzo potrzebuje inżynierów by wszystko się kręciło. Natomiast bardzo nieładne jest to co później się dzieje po zatrudnieniu. Ciekawe czy te osoby, które są tam zatrudnione na UoP i są inżynierami, wiedzą że mają prawo do 50% kosztów uzyskania i nie tylko wtedy gdy idą z prośba o podwyżkę tylko wtedy gdy tworzą dzieło....czyli przeważnie zawsze gdy pracują, a nie jak są na urlopie....to taki jeden z kilku przykładów niesprawiedliwego traktowania jaki firma stosuje wobec ludzi, którzy (cytuję) znają się tylko na programowaniu.... Radzę się zastanowić nad tym za nim się wyśle do tej firmy jakiekolwiek portfolio.

Tak3Nie

Marzena

@nowy klient, Czy jesteś może doświadczonym pracownikiem firmy J-Labs? Może chciałbyś udzielić kilku wskazówek potencjalnym kandydatom do pracy w tej firmie. Czy dobrze oceniasz warunki pracy i swój kontakt z pozostałą częścią zespołu? Czy pracownicy są dla siebie życzliwi i pomocni? Czy to praca od poniedziałku do piątku czy również w weekendy?

Programista

J-Labs nie jest niczym innym jak kontraktornią. Projektów własnych nie ma, więc zawsze będziesz pracować u klienta. Czysty body leasing. Jednym to pasuje innym nie. Przy zatrudnianiu dużo ściemy później ladujesz u klienta i koniec kontaktu. Ogólnie nie polecam.

Tak16Nie

hsj

Brak kontaktu ponad 2 tygodnie od rozmowy mimo obietnicy że taki feedback zostanie przesłany nawet w przypadku nie przejścia rekrutacji. Nie polecam. Sama rozmowa dość chaotyczna - dużo pytań z obszarów których nie umieściłem w CV - nigdy nie deklarowałem takiej wiedzy.

Tak12Nie

Marzena

@Agnieszka czemu uważasz firmę za "zacofaną"? Co masz na myśli? Brak aktualnego oprogramowania i szkoleń? @Obserwator próbowałeś prowadzić z firmą jakieś rozmowy w tej sprawie? Pozytywna atmosfera w pracy to podstawa! Interesuje mnie też jakie miałeś wątpliwości co do stanowiska pracy.

@Marzena

@Marzena oczywiście rozmowy były, ale mój bezpośredni przełożony miał mały wpływ na to co się dzieje. Jeśli chodzi o stanowisko to po mojej stronie wątpliwości nie było, jedynie po zatrudnieniu moje obowiązki różniły się tym co nawet było wpisane w zakres obowiązków w umowie.

Obserwator

A ja uważam, że proces rekrutacyjny jest ok. Proces zatrudniania też fajny. Dostaje się bardzo zachęcającą ofertę, w której jest opis jak będzie wyglądał start, wdrożenie i kto będzie pomocny w pierwszym okresie pracy. I niestety to by było na tyle tych superlatywów. Fakt jaki się zastaje daje wiele do życzenia. Począwszy od stanowiska pracy, po atmosferę i niepotrzebne docinki pod adresem innych. Dużo też mówi się w firmie o rzetelności i jakości i niestety te osoby, które są autorami tego, nie mają nic wspólnego ze stawianymi wymaganiami nie wspominając o staranności, dokładności i szacunku dla drugiej osoby.

Tak14Nie1

Ciekawy
@Obserwator

Można prosić o więcej szczegółów? Te docinki to w samym jlabs, czy u jakiegoś klienta?

@Ciekawy

W J-labs

Agnieszka

Niestety firma zacofana, takie IT jak 20 lat temu. Słabo prowadzony proces rekrutacji. Wewnatrz rekrutacja tez pozostawia wiele do zyczenia. Nie polecam.

Tak15Nie

Wojtek

Tak jak przedmówca - obiecują wiele, ale niestety pozostaje to na słowach.

Tak14Nie

Piotr

Trochę szkoda mi też rekruterek w biurze na Zabłociu. Bardzo ciasno, małe biurka. Taki trochę kołchoz.

Tak7Nie

Zostaw opinię o J-Labs - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie