Opinie o ALBA-MPGK w Dąbrowa Górnicza

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ALBA-MPGK. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ALBA-MPGK na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALBA-MPGK w Dąbrowa Górnicza

MO obywatel

Wyplaty głodowe, rozmowy powinny być już w grudniu ubiegłego roku a nie dopiero mają się odbyć o podwyżki dla pracowników. Lizodajce są zadowoleni, reszta nie. Mr.Pierda i Mr.Kolczysty chyba się przygotowali w tym roku bo inflacja jest panowie, podwyżka powinna wynosić nie mniej jak 20% .

Rejon
@MO obywatel

Szkoda że nie 50% zaco za nieróbstwo niektórzy z rejonów już zjeżdżają w połowie dniówki do domu mało tego chodzą w firmowych ubraniach po Dąbrowie i się ponoszą w jakim to zakładzie się pracuje i o której się pracę kończy najpierw się wziąść za pracę skończyć dniówke jak się należy a później mowa o jakieś podwyżce tyle na ten temat . Do roboty boksy opróżniać i sprzątać koło nich a nie syf zostawiać.

Nieto
@Rejon

Obrońca znalazł się, można domyśleć się że jesteś związkowiec który pracowników ma za nic i patrzy tylko na siebie by mieć sam dobrze.

Zorro
@Rejon

Po pierwsze stawki w Albie są głodowe w porównaniu do konkurancji a uzupełnianie ich kartami z kwotami 300 zł tego nie zmienia,(300 zł to jedne zakupy dla rodziny),przy takiej inflacji gdzie ceny nie spadną i rodzaju wykonywanej pracy 17,50 czy 18,50 na h to wstyd i ubustwo,po drugie nie każdy zjeżdża o 12 tylko większość ma nadgodziny (powody są różne i nieprzewidywalne od sprawności kierowcy, wielkość rejonu po stan techniczny),po trzecie jeśli nie psujesz reputacji pracodawcy idąc w ubraniu roboczym do domu, to co w tym złego. I proszę nie pisz "jak ci nie pasuje to się zwolnij" jak kierownictwo bo świadczy to o braku szacunku i zaangażowania dla ludzi krórzy to wszystko utrzymują i są bardziej zaangażowani w pracę. Tu na start powinno być 22,80 dla nowych i ta kwota powinna być ew.regulowana premiami a nie mniej jak 26,00 dla pracowników z doświadczeniem.

@Drajwer
@Rejon

(usunięte przez administratora). My mamy opróżniać kosze, i ma być dostęp do nich. To że administracja czy spółdzielnia se postawi jakąś szopkę to ich sprawa. My opróżniamy kosze, a co 0bywatel (usunięte przez administratora)

Kompost

Dla mnie Pan dyspozytor jest okey a te brygadzistki do wyrzu..nią bądź powinny iść jak dyspozytorzy a nie siedzieć na jednej zmianie że zmiany [A)i że zmiany (B] jedna z kierowca haka druga jest nielepsza a robić niema komu

@Kompost

Może i pan dyspozytor jest i okey, ale wśród tej grupy czyli pani Dyspozytor jest nie tak już okey. Na jej temat krążą już legendy nawet w koreańskiej firmie niedaleko miejscowości Tucznawa. Że z rodzinnej wioski, byłe koleżanki obecnie pracujące na budowie niepochlebnie się o owej pani wypowiadają. Że wymagania z księżyca,a zanim zmiana dotrze do domu pan kierownik już wszystko wie. Co, Gdzie, kiedy i o której godzinie. Nawet znajdując w boksie szkła na murku butelki z alkoholem potrafi wkręcić niewinne osoby i donieść o tym kierownikowi.

$$$$$

Morze i masz racie ci państwo ostatnio pracują zawsze natei samei zmianie przecierz to są dwie różne filmy.

Nastepni Kierowcy sie zwalniaja.Firma tego nie widzi czy nie chce widziec.

Poszkodowany

Gdzie jest aneks do umowy się pytam od lipca najniższa poszła do góry a w albie nic jak nie to pozwalniać te damy z biura jak nie wiedzą co do nich należy

@Poszkodowany

Dlatego, że w tym zakładzie umowa o pracę na okres próbny trwa do 31 Lipca. I jak pan kierownik zwalnia to po co ma dawać podwyżkę.

Inga
@Były pracownik Lipówki

A od kiedy zaczął się ten okres próbny? Standardowo 3 miesiące jak w innych w firmach? Czyli jeżeli bym się zatrudniła to po trzech miesiącach nie przedłużyliby mi umowy? No ale jeśli firma daje mniej niż najniższa krajowa to musi przecież wyrównać pracownikom do najniższej, która jeszcze w styczniu wzrośnie...

@Inga

Oni już powinni w Lipcu zrobić wyrównanie, bo stawki godzinowe wzrosły. A standartowo na okres próbny zatrudniają od Kwietnia/Maja do końca Lipca, Sierpnia. Zależy kto, kiedy złoży papiery i porobi badania lekarskie. I jest jeszcze jeden myk. Kto się kierownictwu podoba ten może mieć przedłużenie umowy o pracę bez jego wiedzy.

Max
@Były pracownik Lipówki

Jak to przedłużenie umowy bez wiedzy pracownika? Przecież potrzebny jest podpis na takim dokumencie. A z tym wyrównaniem nie można się domagać korekty? Ktoś próbował?

Julia
@Były pracownik Lipówki

Za badania lekarskie trzeba płacić z własnej kieszeni i potem oddają? Co można zrobić żeby zasłużyć na sympatię kierownika, czy chodzi o wygląd zewnętrzny?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie ALBA-MPGK? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy asystent ds. kontroli jakości
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy -Brygadzista (Delegacja) w budownictwie przemysłowym – remonty-
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Hmm ?

Dzisiaj do mnie zadzwonili z ofertą pracy na sortowacz p.o brygadzista. A mam już nagrzaną ofertę pracy z widełkami 3800-4200 netto ,opłaca się rezygnować z tej oferty i przejść na brygadzistę do alby?

Strzelec
@Hmm ?

Jak uważasz jak masz rodzinę na utrzymaniu to nie w moim przypadku mi nie zależy rodzice mi dają na wszystko a wypłata idzie na przyjemności a w przyszłym tygodniu zadarmo wycieczka żarcie vuda wszystko zadarmo co chcieć więcej więc się zastanów grubo jaką decyzję podejmiesz pamiętaj póki jest młody korzystaj życia

Qwerty

Niech ktoś się wreszcie zainteresuje pracownikami ,emerytki się (usunięte przez administratora),nic nie robią ,ten tydzień kabina nr 4 z brygadzistkom na czele a kabina nr 6 ma się zajechać. Premie uznaniowe dostają takie nieroby a ktoś (usunięte przez administratora) I dostaje ochłapy. Na jakiej zasadzie kierownik przyznaje premie uznaniowe? Chyba trzeba przekazać sprawę wyżej bo to jest niesprawiedliwe a może samemu Niemcowi jak przyjedzie

Laura
@Qwerty

A podasz w takim razie jakie są stawki tej premii uznaniowej? Dostajecie je co miesiąc, czy co jakiś czas?

Abstynent
@Qwerty

Dopóki Kierownik się nie zmieni to człowiek skazany tu jest pracować z emerytami z tymi Ukraińcami co się w prosili do naszego kraju noi z alkocholikami z donosicielami pana kierownika więc musimy czekać jak komuś do głowy przyjdzie i po zwalnia tych nieodpowiednich ludzi a hoj wybierajmy .

Qwerty
@Laura

Co miesiąc.W zależności od humoru kierownika ,raz 100 ,raz 150 a nieroby po 200

Radek
@Qwerty

Czyli nie ma stałej tylko kierownik decyduje ile komu da? A wyjaśnia to w jakiś sposób? Bo jak ktoś słabo pracuje a dostanie 200 zeta to chyba inni czują się poszkodowani. Wyniki nie mają na to żadnego wpływu?

Kasprzak

Byłem dzisiaj w remondisie zapytać się o pracę w albie lepsze są zarobki jak tam i w ogóle ludzie dziwni jakby mieli swoje światy więc siedźcie ludzie tutaj jak mamy stałą pracę i zadarmo co roku wycieczki trzeba się nadzwigać ale w kabinie mamy ciepło.

Jakie warunki pracy są w ALBA-MPGK? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Mechanik?

Lipówka

Szatnia jest stołówka też jest tylko że stołówki korzystają przybysze z Ukrainy ponieważ panoszą się strasznie a my pracownicy z alby musimy jeść w szatni bądź na dworze a Pan Kierownik woli bronić tych przygarniętych skrzywdzonych przybyszów że wschodniej granicy niż nas Polaków aco do dojazdu niema jest tylko czerwony autobus z pkm gdzie idąc do pracy możesz spotkać dziki było to zgłaszane niejednokrotnie i firma to lekceważy do momentu jak coś się stanie komuś następnie brak oświetlenia wieczorem jest idąc na noc do pracy a samochody z alby jeżdżą z dużą prędkością aż kiedyś kogoś potrąca też było zgłaszane i nic . Poprostu jest źle .

Miki
@Lipówka

Czemu na stołówce tylko Ukraińcy? Aż tak dużo jest ich tu zatrudnionych? Nie starcza miejsca dla Polaków bo nie do końca rozumiem?

Xxxxxxx

Tych ukrainców wywalić a jak nie zrobić strajk zostaną sami oni z emerytami w tym zakładzie pracują same niewiadomo kto jeszcze trochę dziadek z babcia będzie tam pracował

aaa

Nie wiem skąd takie negatywne podejście do pracowników z Ukrainy, co Ci to przeszkadza? Dlaczego ma niby dojść do awantury, co takiego się dzieje? Mają może lepsze warunki pracy, wynagrodzenie czy jak? Wyjaśnij proszę

@aaa

Robią po 12 h , czyli więcej zarobią po 24 h pracy, system 6-18 i 18-6 jak nasi na trzy zmiany. Bo robota im się w rękach pali.

Firma daje na olxie ogłoszenia że zatrudni pracowników do pracy tylko zastanawiam się ponieważ słyszałem że normalnych ludzi Kierownik zwalnia a alkoholików trzyma i żadnych konsekwencji nie wyciąga z tego więc jaki tu sens jest dopóki pijaków trzymają to nie zamierzam pracować w tym zakładzie dziękuję bardzo .

...
@Kandydat

Tak dokładnie jest w Dąbrowie na Kasprzaka jest grupa która oficjalnie ma przywileje nie są wyciągane konsekwencje z dmuchania na bramie nic zresztą nie wiem czy w regulaminie alby jest wpisana kontrola trzezwosci codziennie ponieważ zadnego takiego punktu nie znalazłem a jest to robione codziennie przed wejsciem i mimo tego ze ktos wydmucha jest zapraszany na bok bez informowania dyapozytorow i ma czas zapalic zjesc kanapke badz wypic napoj i dmuchnac drugi raz... Przez ten (usunięte przez administratora) który tam panuje odeszło bezpowrotnie bardzo dużo dobrych i wartosciowych pracownikow

Grzesiek

Do czego bijesz człowieku tu chodzi o kierownika ze ludzi zwalnia bo raz wydmuchał a pana z avermana nie zwolnił mimo że NN ma i pijany przyjezdza na bramę a ochrona go bokiem wpuszcza rozumiesz czy nie tak pracuje ta pani bo gdzie pójdzie w tym wieku chyba do kościoła na msze tam ja wysłuchają modląc się do boga

Wściekły

Wielkie brawa dla kierownika lipówki trzyma alkoholików normalnych ludzi zwolnił powinieneś zostać zwolniony na czele z dyrektorem ze pozwala na to wszystko opiszę całą sytuację i wyślę do urzędu miejskiego. Co się tam wyprawia

Jak szefostwo w ALBA-MPGK traktuje ludzi?

Były pracownik Lipówki

Tak jak sobie zażyczy p. Dyspozytor zmiany. Jest tam jedna osoba która jest ważniejsza niż cały zarząd firmy. Udaje że jeździ na wózku,a patrzy żeby obrobić (usunięte przez administratora) innym. I kierownictwo nic nie może zrobić.

Ewelina
@Były pracownik Lipówki

Dlaczego kierownictwo nic nie może zrobić? To w firmie pracownicy nie mają możliwości zgłaszania swoich uwag co do zachowań innych pracowników? Nie macie przeprowadzanych ankiet pracowniczych z satysfakcji pracy w firmie, przecież jeżeli wtedy by wyszło, że pracownicy są średnio zadowoleni, to może góra zainteresowałaby się co jest tego przyczyną? A czy poza tym jak wygląda atmosfera między pozostałymi pracownikami?

Zwolniony
@Były pracownik Lipówki

Pewnie chodzi o panią z wózka że zmiany (C) już dawno powinni ja zwolnić kryje pana z avermana który nadużywa nagminnie alkohol dmucha w alkomat tylko wtedy kiedy jest trzeźwy a jak jest trafiony dmucha za niego ochrona bądź wychodzą do niego z wyłączonym alkomatem i wtedy w chodzi na zakład a pani z wózka o tym wie i go kryje do momentu aż dojdzie do jakiegoś nieszczęścia nie jedno krotnie był upominany i robi ciągle to samo a kierownik nic z tego nie robi a drugich zwalnia za niewiadomo zaco a alkoholików trzyma na zakładzie ale kiedyś osobiście dopilnuje i sam zadzwonię po odpowiednie służby i wtedy wszyscy będą mieli problem zobaczymy co wtedy zrobią bo miarka się przebrała .

@Zwolniony

Kierownik zwalnia nie wiadomo za co? Kolego za wiek. Czym człowiek starszy poza pewnymi wyjątkami to czepia się wydajności i braku wyrobienia normy, bo ma*pełny gar " a jeszcze mu mało i chce więcej. Nie wiesz jak to jest?

Paulina
@Zwolniony

Naprawdę? Wpuszczają pijanych? Ktoś przecież w tej firmie odpowiada za wpuszczenie na teren zakładu osoby nietrzeźwej. Wypadku żadnego przez to nie było?

Franz
@Paulina

Widać nie. A kto odpowiada? Ochrona z Sosnowca.

Grzegorz
@Paulina

Każdy robi co chce noi jest wolność słowa

Absurd

W tej firmie na ul.Kasprzaka dzieją się cuda z dnia na dzień, coraz zabawniejszy jest kierownik Baton. Ciekawe czy wie o tym dyrekcja na ul.Starocmentarnej oraz Urząd Miasta. Wymyśla oraz zmienia rejony, dokłada do rejonów więcej pracy siedząc za biurkiem. Oszczędności najważniejsze kosztem pracowników, Rejony nie są kończone, robione z kilkudniowym poślizgiem.

...
@Absurd

Kasprzaka to stan umysłu jest, (usunięte przez administratora)andrzej l i (usunięte przez administratora) kierownik ,co chce w albie wprowadzić jazde 2 kierowców i ładowacz już widzę jak związkowcy skaczą tydzień za koło tydzień stopka haha Zarząd Alby dobrze wie co tam się dzieje np przyjeżdża wizytacja z Niemiec i plac jest czyszczony ze wszystkich złomów jakie tam jeżdżą delegacja wyjeżdża i szrot wjeżdża spowrotem. Kłamią na każdym kroku nadgodzin nie płacą jak masz uzbierane to mowią że są niedogodziny i kasy nie bedzie... jeden wielki dramat. W kadrach jak mają humor to coś załatwisz nie mają jesteś skazany na humorki Zośki która nie da dojść do słowa tylko piłuje kapcia na Ciebie NIE POLECAM

Były pracownik Lipówki

Też się można pośmiać, bo oni widzą tylko Albę albo MPGO Sosnowiec. Ściemy niektórych pracowników łykają jak pelikany. Nie każdy jest Desperado.

Były pracownik Lipówki

Wiesz tam bywa że nie pijesz i wylatujesz. A kierownik wybacza tylko nielicznym.

Olopaolo

jakie zarobi na Sortowacz i jaka robota?

Pracownik Lipówki
@Olopaolo

W przypadku PL najniższa krajowa. Oprócz sortowania na kabinach, wykazać się przy pracy przy szkle. Tyle z mojej strony. A nie wyrobi na szkle przy umowie o pracę na okres próbny. Z końcem umowy wylot. I rozmowa o pracę z kierownikiem dopiero potem z p.Zosia w kadrach na Starocmentarnej.

Lipówka

Ciekawe jakie konsekwencje wyciągnie Pan Kierownik od Pana z Avermana drugich to by odrazu kazał zwolnić i wyprowadzić za bramę powinien dostać na rok naganę na piśmie i rok bez premii inni jak coś zrobią to straszy zwolnieniem zobaczymy co dalej w innym przypadku zrobi się to samo i zobaczymy co będzie z tego.

Heh

Czego nie rozumiesz! Numer ci muj dać, to w poniedzialek będziemy gadać ja na rano do twojej wiadomości, mordo weszlem tu pierwszy raz żenada sami kapusie a w robocie klepią się po plecach. Do pieca. Ludzie nawet nie macie odwagi się przyznać po tych pięknych wpisach kim jesteście słabo. Pozdrawiam wszystkich pracowników lipowki.

Pracownik Lipówki
@Heh

Mordo ,a ty nie wiesz, że ci anonimowi z tych 4 mln opinii to byli pracownicy? Nie chcący narażać własnego zdrowia i życia? Skąd wiesz, że na osiedlu za winklem nie czeka jakiś gościu z kosą. Takis kozak? Sam się ujawnij. Pozdrawiam

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były Pracownik

16.05.2023 04:05

Były Pracownik ikona wywiad

Mogę opowiedzieć o moich doświadczeniach w pracy, w firmie ALBA-MPGK. Pracowałem tam w okresie maj-lipiec 2022 roku, czyli 3 miesiące.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były Pracownik ikona wywiad

Pracowałem na stanowisku Sortowacz Odpadów Komunalnych- odzysk materiałów z taśmy. Praca polegała na tym, że im więcej brygada odzyskała petów, chemii, złomu, tym większa premia przysługiwała dyspozytorom zmiany - do podziału między sobą.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były Pracownik ikona wywiad

Koniec umowy o pracę na okres próbny. Dodatkowo, kierownik powiedział mi, że w wieku 50 lat jestem za stary na to stanowisko i nie wyrobię wydajności (podobno młodych można wyćwiczyć). Usłyszałem, że bliżej mi do emerytury niż do pracy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Były Pracownik ikona wywiad

Nie wiem. Ja miałem najniższą krajową - stawka za godzinę. W firmie pracuje się na akord.

Były Pracownik ikona wywiad

Nie, ponieważ według mnie na stanowisku Dyspozytora zmiany jest zatrudniona nieodpowiednia osoba . Jest to pani po 60-tce, która ma zbyt duże oczekiwania względem pracowników, mogące doprowadzić do ich wyczerpania fizycznego.

Były Pracownik ikona wywiad

Kierownik proponował mi stanowisko Elektryka na warsztacie. Niestety bez uprawnień SEP nie było szans na dalszą współpracę, więc nie mogłem podjąć się tej pracy.

Były Pracownik ikona wywiad

Były szkolenia przygotowujące do pracy konserwatora instalacji grzewczych i sanitarnych. Lubię wykonywać takie zadania, więc szkolenia podobały mi się.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Były Pracownik ikona wywiad

Atmosfera w miarę ok. Gdyby nie pani dyspozytor zmiany, która zachowywała się, jakby pozjadała wszystkie rozumy, nie zraziłbym się do firmy.

Były Pracownik ikona wywiad

Co poprawić? Trzy miesiące to czas, kiedy powinno odbywać się szkolenie szczegółowe z instrukcji jak wykonywać pracę. W taj firmie zabrakło odpowiedniego wdrożenia. Tutaj przychodzi się po szkoleniu BHP i w ciągu sześciu godzin wymagają, by nauczyć się wszystkiego, bo już na kolejny dzień jest normalna dniówka pracy z liderem brygadzisty.

Zostaw merytoryczną opinię o ALBA-MPGK - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w ALBA-MPGK?

Zobacz opinie na temat firmy ALBA-MPGK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 142.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALBA-MPGK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 72 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ALBA-MPGK