Opinie o Standard w Lublin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Standard. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Standard na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Standard w Lublin

Lucas

Grupa firm prywatnych, gdzie dyrektorskie stanowiska obsadzone sa przez rodzine. Oni bogaci i piekni jak w B&B. Jak to sie zwyklo mowic daja prace, ale nie daja zarobic. Placa podatki, ale gdyby byla mozliwosc to oszukaliby system. Firmy zalozone w latach 90 tych tuz po okraglym stole. Brak zwiazkow zawodowych, solidarnosci pracownikow.

Kaja

mobbing jest w Standardzie tolerowany odgórnie. Pracownicy to widzą ale nikt nic nie powie, bo większość to kierownicy działów, mobbingujący podwładnych. Jeżeli poprosisz o przeniesienie trafisz w to samo. i koło się zamyka. Słowem rodzinna atmosfera, wzajemnego opluwania. Dziewczyny udają koleżanki a żyją od afery do afery. Szkoda , że takiego zaangażowania nie wkładają w pracę. Zdecydowanie nie polecam tego miejsca.

Cło&Podatki

3 lata. Najwyżej 3 lata im daje na rynku. Prezes to przestraszony niedouk bez pojęcia o zarządzaniu, taki biznesmen w białych skarpetkach, klasyk lat 90tych i takie samo jest podejście do pracowników. Firma regularnie okradana przez kadrę zarządzającą. Brak szacunku dla pracownika, promowanie miernot i lizusostwa. Wałki podatkowe wynikające z ignorancji kierownictwa. Omijać z daleka.

Integracji nie ma (kiedyś były tak zwane czyny społeczne - sobotnie sprzątanie firmy - ostatni był chyba 2003 roku), pensje są różne, obsługa najniżej jak się da, podwyżki co kwartał 100, 200 zł (oczywiście trzeba mieć pozytywną opinię, zarząd bardziej wierzy plotkom, a tych jest sporo). Na magazynie można troszkę więcej zarobić (najlepiej na ręcznym rozładowywaniu kontenerów, ale jak Ci się kręgosłup odezwie to odpowiednio wcześniej się Ciebie pozbędą) no i w działach handlowych można sobie dobrze zarobić - program liczy premie od zysku, obrotu, zapasów, należności. Chociaż najlepiej ma kierownik działu handlowego, bo to on dzieli się w dziale tą premią. Niektórzy kierownicy najczęściej tym młodym przy dzieleniu premii, wytykają błędy i ... wtedy największą część bierze kierownik, ale są też bardzo sprawiedliwi kierownicy, którzy pomagają młodym. Obsługa ma nagrodę która jest tak zwaną ŚREDNIĄ. Wszyscy tracą nagrodę, za choćby 1 dzień zwolnienia lekarskiego (dlatego nikt nie chodzi, lepiej przyjść z chorobą, albo wykorzystać urlop wypoczynkowy). Pracy jest bardzo dużo i prawie wszystkie działy obsługowe są przeciążone, przez co nie wyrabiają się powodując konflikt wewnętrzny (działy handlowe za złą sprzedaż obwiniają obsługę). Opinie będą różne bo firma duża i w zależności gdzie się trafi... są liczne przypadki, że pracownik negatywnie oceniany przez swojego kierownika, okazuje się być wspaniałym kierownikiem po latach, dzięki drugiej szansie (w innym dziale i z normalnym kierownikiem).

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Lidia

@ble ble pamiętaj jednak, że to nadal obrażanie, o tym pisałam komentarz wyżej. Ale w sumie to jest atmosfera. A inne czynniki jak wyglądały w firmie Standard? Na przykład pensja, benifity czy też integracja? Jak to wyglądało w tej firmie? Każdy jest inny i każde doświadczenie z firmą może coś nowego wnieść do forum.

Lidia

@Rowent regulamin zabrania pisania obraźliwych sformułowań http://www.gowork.pl/regulamin Można pisać negatywne opinie, ale żeby były one merytoryczne i prawdziwe. @Nick i nie znalazłbyś żadnego plusu firmy Standard? A płaca się chociaż zgadzała?

ble ble
@Lidia

Pracowałam kiedyś w tej firmie trochę, i do dzisiaj o niej pamiętam, nie wiem jak Ci ludzie to wytrzymują, te kierowniczki są takie gł.u..pie że szkoda pisać, wydaje im się że są nie wiadomo kim, a w rzeczywistości to zakompleksione obładowane kredytami gadzi...ny. Myślą że każdy kto tam przychodzi jest głupszy sto razy od nich.... Poniżanie, Poniżanie, nie kompetencja, nie wiem jak to się kręci i tak jakoś.

Franko

Czytając te wszystkie wpisy, czuję bardzo niezdrową atmosferę. Mam więc prośbę do zarządu - podzielcie się zyskami ze wszystkimi pracownikami po równo. Bo z wpisów wnioskuję cytując książkę pt. "Folwark zwierzęcy", że "są równi i równiejsi". Ps. pamiętajcie karma wraca - mówiąc prościej "to co dajesz do Ciebie wróci".

Lidia

@nowy i @Rowent macie dwie odmienne opinie o firmie Standard. To czy ktoś jeszcze może powiedzieć coś więcej o firmie Standard, żeby użytkownicy mogli sami sobie swoja opinię wyrobić?

nowy

To ciekawe co czytam, wspólpracuję z tą firmą od prawie 10 lat, kontakt z przedstawicielami super "oby wszędzie byli tacy ludzie" a tu takie (usunięte przez administratora)

@nowy

Totalna porażka, dno, syf i zacofanie. Rozwojem ta firma zatrzymała się gdzieś w latach 90. Wszystko stare, budynki, sprzęt, oprogramowanie itd. Stanowczo odradzam. Jako osoba, która tam pracowała, ale już na szczęście odeszła, powiem szczerzę, omijajcie szerokim łukiem. Można pisać i pisać, ale wyżej już wszystko jest napisane i wszystko to gorzka prawda o tej "cudownej" firemce rodzinnej, gdzie żaden pracownik się nie liczy, a liczy się tylko rodzinka.

Lidia

Ktoś ma może podobne doświadczenia jak @Były pracownik działu handlowego w pracy w firmie Standard? Warto zawsze porównać różne spojrzenia na prace zanim się wyśle CV.

Były pracownik działu handlowego
@Lidia

Pracowałam 5 lat ( 4,5 roku za długo), odeszłam kilka lat temu. Poukładałam sobie życie zawodowe - nie piszę jako sfrustrowana osoba bez pracy, przyszłości i pokrzywdzona przez Standard. Każda z tych opinii jest niestety prawdą. Firma jest od wewnątrz jedną wielką masakrą. Na zewnątrz wizerunek firmy chwieje się w posadach i na tym się skupię - ponieważ o tym co się dzieje w środku zostało napisane już chyba wszystko. Kilka lat temu "Standard" w CV otwierał wiele drzwi. W tym momencie tak nie jest. Inni pracodawcy krzywo patrzą na to, że Standard. Nie chcą w swoim zespole osób przeżartych Standardową atmosferą - piszę to jako osoba, która bierze udział w rekrutacjach nowych pracowników. Standard źle się kojarzy. Taka jest opinia Ludzi, którzy mają decydujący wpływ na zatrudnienie. Jeśli Standard to zaraz będzie siał zamęt, intrygi itp. nie chcemy. Polecam jeśli nie macie innego wyjścia, pójść i pracować (nie mają chętnych do pracy, co też o czymś świadczy, więc pewnie przyjmą) - lepsze to niż siedzieć w domu - ale ani na moment nie przestawajcie szukać innej pracy. Żeby Wam się niechcący nie zasiedziało o parę lat za długo. Żeby nie zdążyli Wam wyprać mózgu, że do niczego się nie nadajecie i tylko oni Was przygarnęli. Moim zdaniem, mimo potencjału, wyników, liczb firma jest dawno skończona. Tylko taki kolos jeszcze troszkę podryfuje... ale współczuję tym, którzy tam zostali i będą świadkami zmiany na górze... Kiedy młodsze pokolenie dorwie się do steru...

@Były pracownik działu handlowego

heh

w tej firmie jest tak : jeśli ktoś mówi o Tobie coś złego to dlatego , że osobie nie może powiedzieć nic dobrego !!!

@heh

Były pracownik działu handlowego

@Były pracownik działu handlowego

Wkurzony

Zgadzam sie z tym ze w firmie jest syf. Magazyny kiepskie leje sie z dachu na towar, drzwi ledwo sie zamykają rampy z PRLu dziura na dziurze skacze sie jak kangur na tym wózku. Kierownik ma głęboko w d.... boi sie odezwać. Szef bazy pan J. Broni swoich ludzi nierobów nie da sie nic załatwić z nim ani poprosic zeby cos zrobili . Ale co zrobic jaki szef taka baza. Warsztat to tez ciekawa sprawa. Bracia M siedzą na d.... i gapią sie w ścianę. Nie można sie do nich odezwać bo warczą jak psy. Wózki robią byle jak byle tylko odpalił. Kultury za grosz. A firma stanlab- dwóch magazynierow jeden nic nie wie. Drugi prostak który ma za nic ciężka prace pracownikow. Ucinanie pieniędzy, towar nie wprowadzony a ci sobie siedzą w śmierdzącym pokoiku i jedzą co godzinę ryż. Paranoja czego nikt nie zrobi z tymi miesniakami porządku? Przecież można zastąpić ich kompetentnymi pracownikami. Atmosfera od razu by sie polepszyła bo teraz to jest masakra. Juz pare ludzi sie przez nich zwolniło a reszta najchętniej przeszła by na standard. Gdzie szefostwo ma rozum zeby trzymać takich nierobów???

@Wkurzony

Joanna R.

Gdy czytam te opinie widzę, że Standard to wybitnie patologiczna firma, wykorzystująca pracowników i traktująca ich jak bezmyślne bydło. Zamierzałam pracować w tej firmie ale po przeczytaniu opinii zdecydowanie zrezygnowałam. Szkoda czasu i zdrowia na pracę w tej firmie. Widzę, że zdecydowana większość opinii pracowników dotyczy bardzo negatywnej oceny właścicieli firmy (kierownictwa) i ich potomków - ludzi zdegenerowanych, pazernych, psychopatycznych. Radzę też innym szerokim lukiem omijać tę firmę Standard.

@Joanna R.

Czyli krótko mówiąc jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

zmianapracyzmianażycia

Jak Wam tak źle, to pisać podanie o zwolnienie IKEA szuka pracowników.

renia

Musi być SOLIDARNOŚĆ i skończy sie ten PRL .

Joanna R.

trzeba koniecznie założyć Związek Zawodowy - SOLIDARNOŚĆ

ble ble

Zostaw merytoryczną opinię o Standard - Lublin

• Jak się pracuje w Standard?

Zobacz opinie na temat firmy Standard tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Standard?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Standard?

Kandydaci do pracy w Standard napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Standard