Standard
2 140 6 1

Opinie o Standard

Dawid

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje? Warto starać się o pracę?

Lusia
@Dawid 09.07.2018 11:34

Nie warto tam starać się o pracę i nie warto tam pracować. Chyba, że jest się kompletnie głupią/głupim. Wykorzystają cię i oszukają cię do cna i do dna.

Lidia
@Lusia 11.10.2018 17:58

Takie zdanie na temat pracy w firmie Standard powinno być odpowiednio uzasadnione, dlatego chciałabym, abyś przedstawił, dlaczego tak uważasz? Co konkretnie wpływa na to, że według Ciebie nie warto starać się o pracę w tej firmie? Może są jakieś pozytywne aspekty zatrudnienia w tym miejscu? Opisz dokładniej, jak wyglądają warunki w tej firmie.

rozmowa kwalifikacyjna
@Dawid 09.07.2018 11:34

byłam niedawno na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie - śmiać się czy płakać? :D żałuję, że nie wyszłam po 15 minutach, zaoszczędziłabym czas ;)

Marek
@rozmowa kwalifikacyjna 21.12.2018 15:30

Co takiego działo się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, w której brałaś udział? Osoby rekrutujące przeprowadziły ją w taki sposób, że nie do końca Ci się ona podobała? Czy może piszesz zupełnie o czym innym? Sprecyzuj proszę swój wpis.

Joanna R.

Gdy czytam te opinie widzę, że Standard to wybitnie patologiczna firma, wykorzystująca pracowników i traktująca ich jak bezmyślne bydło. Zamierzałam pracować w tej firmie ale po przeczytaniu opinii zdecydowanie zrezygnowałam. Szkoda czasu i zdrowia na pracę w tej firmie. Widzę, że zdecydowana większość opinii pracowników dotyczy bardzo negatywnej oceny właścicieli firmy (kierownictwa) i ich potomków - ludzi zdegenerowanych, pazernych, psychopatycznych. Radzę też innym szerokim lukiem omijać tę firmę Standard.

Lidia

@PotencjalnaPraktykantka chciałabyś odbyć praktyki w laboratorium chemicznym, bo studiujesz chemię? Czemu akurat wybrałaś firmę Standard na miejsce, w którym chciałabyś uczyć się zawodu? Już wcześniej słyszałaś o firmie dobre opinie?

PotencjalnaPraktykantka

Witam, czy ktoś się orientuje czy ta firma posiada laboratorium chemiczne? Jeśli tak to proszę o opinię. Pozdrawiam!

Lidia

@trybala10031 dodając wpis każdy z Was musi zaakceptować regulamin forum: https://www.gowork.pl/regulamin a to powinno się wiązać z jego przeczytaniem. Przeczytałeś go? Tam jest informacja, że na forum nie można nikogo obrażać, a Ty to robisz. Twój wpis może zniknąć, bo ze względu na złamany regulamin admin ma prawo go usunąć.

anonim

(usunięte przez administratora)

Magazynier

No masz rację, dawno bym wyrwał tego kleszcza, psuje wszystkim zdrowie i całkiem fajną atmosferę. Aż się prosi zeby go przenieść, wielki kozak a takna prawdę to fra...

nick

Niestety, wszystko powyższe jest bolesną prawdą. Pracowałem w tej firmie 2.5 roku jako handlowiec. Niewiele ludzi w tej firmie zna się faktycznie na rzeczy, na wykonywanym przez siebie fachu. Standard jest daleko w tyle jeśli chodzi o konkurencję. Rotacja jest ogromna, co chwilę ktoś się zwalnia, co chwilę ktoś nowy jest przyjmowany - najczęściej oczywiście ludzie od razu po studiach, jeszcze nieopierzone dzieciaki. Wszystko w tej firmie jest stare - od oprogramowań komputerów po śmierdzące dywany i takież toalety, co jest w mojej ocenie idealnym świadectwem szacunku do pracownika. Zarobki - co będę się rozwodził... Najniższa krajowa długi, długi czas. Później lekko drgnie o 1-2 stówy. Umowa o pracę na szmacianych warunkach, kwota na niej woła o pomstę do nieba, resztę (do tej najniższej krajowej) dopłacają z tzw. nagrody. Na chorobowe nie pójdziesz, bo nagrody nie dostaniesz i zostaniesz z kilkoma stówami w kieszeni. Na każdym miejscu rodzina dyrekcji - synek, córeczka, bratowa, synowa... Haruje się na nich, sam tkwisz 8 godzin w wąskiej dziupli żeby jak najwięcej się nachapali... Przykre, ale prawdziwie, odradzam...

normalna
@nick 24.02.2017 15:55

niestety taka jest prwda o tej firmie..miałam nieprzyjemność pracować tam przez krótki okres i jak tylko dostałam pracę na ludzkich warunkach to zmyłam się ze standardu pełna zniesmaczenia i szoku, że w dzisiejszych czasach są jeszcze takie miejsca jak STANDARD. Wszystko co napisane w komentarzu powyżej to 100 % prawda o zarobkach. Byłam w szoku jak wyprane mózgi mają dziewczyny z biur obok i ta z którą pracowałam, one wszystkie były zdania, że nigdzie lepiej nie zarobią jak tu (takie teksty słyszałam na rozmowie kwalifikacyjnej od dyrektora). Odeszłam bez żalu do pracy gdzie zarabiam 3 - 4 razy tyle mimo iż nie miałam żadnego doświadczenia bo byłam tuż po studiach. Nie zasiedźcie się tam ludzie !!!!!!!!

Lidia

@kociewzlocie może nikt się nie odzywa, bo nadal trwa rekrutacja lub zwyczajnie ktoś inny został wybrany na to stanowisko w firmie Standard. Pamiętajcie, że to, że wysyłacie Cv to nie jest jednoznaczne z tym, że pracodawca musi się z Wami skontaktować. Szczególnie, że jesteś dopiero po studiach i Twój brak doświadczenia zaważył przy tej rekrutacji.

kociewzlocie

a jak jest w dziale księgowości? ludzie są tam normalni? czy tak jak opisujecie wyzysk i mobbing? ostatnio wysłałam CV do Standardu na stanowisko pomocnika działku księgowości. Prawie dwa tygodnie się nie odzywają. Myślałam żeby tam podłapać pierwszą pracę po studiach ale teraz mam wątpliwości

Lidia

@Kaja a co dla Ciebie oznacza mobbing w pracy? Zarzucając takie oskarżenie na forum powinnaś opisać sytuacje, które twoim zdaniem pod to podchodziły, żeby każdy użytkownik wiedział, że dobrze rozumiesz to pojęcie i dobrze te zachowania zdefiniowałaś.

Lucas

Grupa firm prywatnych, gdzie dyrektorskie stanowiska obsadzone sa przez rodzine. Oni bogaci i piekni jak w B&B. Jak to sie zwyklo mowic daja prace, ale nie daja zarobic. Placa podatki, ale gdyby byla mozliwosc to oszukaliby system. Firmy zalozone w latach 90 tych tuz po okraglym stole. Brak zwiazkow zawodowych, solidarnosci pracownikow.

Kaja

mobbing jest w Standardzie tolerowany odgórnie. Pracownicy to widzą ale nikt nic nie powie, bo większość to kierownicy działów, mobbingujący podwładnych. Jeżeli poprosisz o przeniesienie trafisz w to samo. i koło się zamyka. Słowem rodzinna atmosfera, wzajemnego opluwania. Dziewczyny udają koleżanki a żyją od afery do afery. Szkoda , że takiego zaangażowania nie wkładają w pracę. Zdecydowanie nie polecam tego miejsca.

Cło&Podatki

3 lata. Najwyżej 3 lata im daje na rynku. Prezes to przestraszony niedouk bez pojęcia o zarządzaniu, taki biznesmen w białych skarpetkach, klasyk lat 90tych i takie samo jest podejście do pracowników. Firma regularnie okradana przez kadrę zarządzającą. Brak szacunku dla pracownika, promowanie miernot i lizusostwa. Wałki podatkowe wynikające z ignorancji kierownictwa. Omijać z daleka.

były pracownik

Integracji nie ma (kiedyś były tak zwane czyny społeczne - sobotnie sprzątanie firmy - ostatni był chyba 2003 roku), pensje są różne, obsługa najniżej jak się da, podwyżki co kwartał 100, 200 zł (oczywiście trzeba mieć pozytywną opinię, zarząd bardziej wierzy plotkom, a tych jest sporo). Na magazynie można troszkę więcej zarobić (najlepiej na ręcznym rozładowywaniu kontenerów, ale jak Ci się kręgosłup odezwie to odpowiednio wcześniej się Ciebie pozbędą) no i w działach handlowych można sobie dobrze zarobić - program liczy premie od zysku, obrotu, zapasów, należności. Chociaż najlepiej ma kierownik działu handlowego, bo to on dzieli się w dziale tą premią. Niektórzy kierownicy najczęściej tym młodym przy dzieleniu premii, wytykają błędy i ... wtedy największą część bierze kierownik, ale są też bardzo sprawiedliwi kierownicy, którzy pomagają młodym. Obsługa ma nagrodę która jest tak zwaną ŚREDNIĄ. Wszyscy tracą nagrodę, za choćby 1 dzień zwolnienia lekarskiego (dlatego nikt nie chodzi, lepiej przyjść z chorobą, albo wykorzystać urlop wypoczynkowy). Pracy jest bardzo dużo i prawie wszystkie działy obsługowe są przeciążone, przez co nie wyrabiają się powodując konflikt wewnętrzny (działy handlowe za złą sprzedaż obwiniają obsługę). Opinie będą różne bo firma duża i w zależności gdzie się trafi... są liczne przypadki, że pracownik negatywnie oceniany przez swojego kierownika, okazuje się być wspaniałym kierownikiem po latach, dzięki drugiej szansie (w innym dziale i z normalnym kierownikiem).

Lidia

@ble ble pamiętaj jednak, że to nadal obrażanie, o tym pisałam komentarz wyżej. Ale w sumie to jest atmosfera. A inne czynniki jak wyglądały w firmie Standard? Na przykład pensja, benifity czy też integracja? Jak to wyglądało w tej firmie? Każdy jest inny i każde doświadczenie z firmą może coś nowego wnieść do forum.

Lidia

@Rowent regulamin zabrania pisania obraźliwych sformułowań http://www.gowork.pl/regulamin Można pisać negatywne opinie, ale żeby były one merytoryczne i prawdziwe. @Nick i nie znalazłbyś żadnego plusu firmy Standard? A płaca się chociaż zgadzała?

ble ble
@Lidia 25.09.2017 10:22

Pracowałam kiedyś w tej firmie trochę, i do dzisiaj o niej pamiętam, nie wiem jak Ci ludzie to wytrzymują, te kierowniczki są takie gł.u..pie że szkoda pisać, wydaje im się że są nie wiadomo kim, a w rzeczywistości to zakompleksione obładowane kredytami gadzi...ny. Myślą że każdy kto tam przychodzi jest głupszy sto razy od nich.... Poniżanie, Poniżanie, nie kompetencja, nie wiem jak to się kręci i tak jakoś.

Franko

Czytając te wszystkie wpisy, czuję bardzo niezdrową atmosferę. Mam więc prośbę do zarządu - podzielcie się zyskami ze wszystkimi pracownikami po równo. Bo z wpisów wnioskuję cytując książkę pt. "Folwark zwierzęcy", że "są równi i równiejsi". Ps. pamiętajcie karma wraca - mówiąc prościej "to co dajesz do Ciebie wróci".

Lidia

@nowy i @Rowent macie dwie odmienne opinie o firmie Standard. To czy ktoś jeszcze może powiedzieć coś więcej o firmie Standard, żeby użytkownicy mogli sami sobie swoja opinię wyrobić?

nowy

To ciekawe co czytam, wspólpracuję z tą firmą od prawie 10 lat, kontakt z przedstawicielami super "oby wszędzie byli tacy ludzie" a tu takie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Nick
@nowy 05.09.2017 11:58

Totalna porażka, dno, syf i zacofanie. Rozwojem ta firma zatrzymała się gdzieś w latach 90. Wszystko stare, budynki, sprzęt, oprogramowanie itd. Stanowczo odradzam. Jako osoba, która tam pracowała, ale już na szczęście odeszła, powiem szczerzę, omijajcie szerokim łukiem. Można pisać i pisać, ale wyżej już wszystko jest napisane i wszystko to gorzka prawda o tej "cudownej" firemce rodzinnej, gdzie żaden pracownik się nie liczy, a liczy się tylko rodzinka.

Lidia

Ktoś ma może podobne doświadczenia jak @Były pracownik działu handlowego w pracy w firmie Standard? Warto zawsze porównać różne spojrzenia na prace zanim się wyśle CV.

Były pracownik działu handlowego
@Lidia 07.08.2017 14:43

Pracowałam 5 lat ( 4,5 roku za długo), odeszłam kilka lat temu. Poukładałam sobie życie zawodowe - nie piszę jako sfrustrowana osoba bez pracy, przyszłości i pokrzywdzona przez Standard. Każda z tych opinii jest niestety prawdą. Firma jest od wewnątrz jedną wielką masakrą. Na zewnątrz wizerunek firmy chwieje się w posadach i na tym się skupię - ponieważ o tym co się dzieje w środku zostało napisane już chyba wszystko. Kilka lat temu "Standard" w CV otwierał wiele drzwi. W tym momencie tak nie jest. Inni pracodawcy krzywo patrzą na to, że Standard. Nie chcą w swoim zespole osób przeżartych Standardową atmosferą - piszę to jako osoba, która bierze udział w rekrutacjach nowych pracowników. Standard źle się kojarzy. Taka jest opinia Ludzi, którzy mają decydujący wpływ na zatrudnienie. Jeśli Standard to zaraz będzie siał zamęt, intrygi itp. nie chcemy. Polecam jeśli nie macie innego wyjścia, pójść i pracować (nie mają chętnych do pracy, co też o czymś świadczy, więc pewnie przyjmą) - lepsze to niż siedzieć w domu - ale ani na moment nie przestawajcie szukać innej pracy. Żeby Wam się niechcący nie zasiedziało o parę lat za długo. Żeby nie zdążyli Wam wyprać mózgu, że do niczego się nie nadajecie i tylko oni Was przygarnęli. Moim zdaniem, mimo potencjału, wyników, liczb firma jest dawno skończona. Tylko taki kolos jeszcze troszkę podryfuje... ale współczuję tym, którzy tam zostali i będą świadkami zmiany na górze... Kiedy młodsze pokolenie dorwie się do steru...

Rowent
@Były pracownik działu handlowego 09.08.2017 14:43

Standard - jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

heh

w tej firmie jest tak : jeśli ktoś mówi o Tobie coś złego to dlatego , że osobie nie może powiedzieć nic dobrego !!!

Rowent
@heh 24.07.2017 19:22

Standard - jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

Były pracownik działu handlowego

Pracowałam 5 lat ( 4,5 roku za długo), odeszłam kilka lat temu. Poukładałam sobie życie zawodowe - nie piszę jako sfrustrowana osoba bez pracy, przyszłości i pokrzywdzona przez Standard. Każda z tych opinii jest niestety prawdą. Firma jest od wewnątrz jedną wielką masakrą. Na zewnątrz wizerunek firmy chwieje się w posadach i na tym się skupię - ponieważ o tym co się dzieje w środku zostało napisane już chyba wszystko. Kilka lat temu "Standard" w CV otwierał wiele drzwi. W tym momencie tak nie jest. Inni pracodawcy krzywo patrzą na to, że Standard. Nie chcą w swoim zespole osób przeżartych Standardową atmosferą - piszę to jako osoba, która bierze udział w rekrutacjach nowych pracowników. Standard źle się kojarzy. Taka jest opinia Ludzi, którzy mają decydujący wpływ na zatrudnienie. Jeśli Standard to zaraz będzie siał zamęt, intrygi itp. nie chcemy. Polecam jeśli nie macie innego wyjścia, pójść i pracować (nie mają chętnych do pracy, co też o czymś świadczy, więc pewnie przyjmą) - lepsze to niż siedzieć w domu - ale ani na moment nie przestawajcie szukać innej pracy. Żeby Wam się niechcący nie zasiedziało o parę lat za długo. Żeby nie zdążyli Wam wyprać mózgu, że do niczego się nie nadajecie i tylko oni Was przygarnęli. Moim zdaniem, mimo potencjału, wyników, liczb firma jest dawno skończona. Tylko taki kolos jeszcze troszkę podryfuje... ale współczuję tym, którzy tam zostali i będą świadkami zmiany na górze... Kiedy młodsze pokolenie dorwie się do steru...

Rowent
@Były pracownik działu handlowego 14.06.2017 08:47

Standard - jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

Wkurzony

Zgadzam sie z tym ze w firmie jest syf. Magazyny kiepskie leje sie z dachu na towar, drzwi ledwo sie zamykają rampy z PRLu dziura na dziurze skacze sie jak kangur na tym wózku. Kierownik ma głęboko w d.... boi sie odezwać. Szef bazy pan J. Broni swoich ludzi nierobów nie da sie nic załatwić z nim ani poprosic zeby cos zrobili . Ale co zrobic jaki szef taka baza. Warsztat to tez ciekawa sprawa. Bracia M siedzą na d.... i gapią sie w ścianę. Nie można sie do nich odezwać bo warczą jak psy. Wózki robią byle jak byle tylko odpalił. Kultury za grosz. A firma stanlab- dwóch magazynierow jeden nic nie wie. Drugi prostak który ma za nic ciężka prace pracownikow. Ucinanie pieniędzy, towar nie wprowadzony a ci sobie siedzą w śmierdzącym pokoiku i jedzą co godzinę ryż. Paranoja czego nikt nie zrobi z tymi miesniakami porządku? Przecież można zastąpić ich kompetentnymi pracownikami. Atmosfera od razu by sie polepszyła bo teraz to jest masakra. Juz pare ludzi sie przez nich zwolniło a reszta najchętniej przeszła by na standard. Gdzie szefostwo ma rozum zeby trzymać takich nierobów???

Rowent
@Wkurzony 29.05.2017 13:52

Standard - jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

Nick

Totalna porażka, dno, syf i zacofanie. Rozwojem ta firma zatrzymała się gdzieś w latach 90. Wszystko stare, budynki, sprzęt, oprogramowanie itd. Stanowczo odradzam. Jako osoba, która tam pracowała, ale już na szczęście odeszła, powiem szczerzę, omijajcie szerokim łukiem. Można pisać i pisać, ale wyżej już wszystko jest napisane i wszystko to gorzka prawda o tej "cudownej" firemce rodzinnej, gdzie żaden pracownik się nie liczy, a liczy się tylko rodzinka.

Rowent
@Nick 12.05.2017 13:05

Standard - jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

Joanna R.

Gdy czytam te opinie widzę, że Standard to wybitnie patologiczna firma, wykorzystująca pracowników i traktująca ich jak bezmyślne bydło. Zamierzałam pracować w tej firmie ale po przeczytaniu opinii zdecydowanie zrezygnowałam. Szkoda czasu i zdrowia na pracę w tej firmie. Widzę, że zdecydowana większość opinii pracowników dotyczy bardzo negatywnej oceny właścicieli firmy (kierownictwa) i ich potomków - ludzi zdegenerowanych, pazernych, psychopatycznych. Radzę też innym szerokim lukiem omijać tę firmę Standard.

Rowent
@Joanna R. 25.02.2017 16:34

Czyli krótko mówiąc jeden wielki syf, brud, smród, szambo, wyzysk i niewolnicza praca.

zmianapracyzmianażycia

Jak Wam tak źle, to pisać podanie o zwolnienie IKEA szuka pracowników.

renia

Musi być SOLIDARNOŚĆ i skończy sie ten PRL .

Joanna R.

Gdy czytam te opinie widzę, że Standard to wybitnie patologiczna firma, wykorzystująca pracowników i traktująca ich jak bezmyślne bydło. Zamierzałam pracować w tej firmie ale po przeczytaniu opinii zdecydowanie zrezygnowałam. Szkoda czasu i zdrowia na pracę w tej firmie. Widzę, że zdecydowana większość opinii pracowników dotyczy bardzo negatywnej oceny właścicieli firmy (kierownictwa) i ich potomków - ludzi zdegenerowanych, pazernych, psychopatycznych. Radzę też innym szerokim lukiem omijać tę firmę Standard.

:)

trzeba koniecznie założyć Związek Zawodowy - SOLIDARNOŚĆ

ble ble

Pracowałam kiedyś w tej firmie trochę, i do dzisiaj o niej pamiętam, nie wiem jak Ci ludzie to wytrzymują, te kierowniczki są takie gł.u..pie że szkoda pisać, wydaje im się że są nie wiadomo kim, a w rzeczywistości to zakompleksione obładowane kredytami gadzi...ny. Myślą że każdy kto tam przychodzi jest głupszy sto razy od nich.... Poniżanie, Poniżanie, nie kompetencja, nie wiem jak to się kręci i tak jakoś.

Zostaw opinię o Standard - Lublin

 

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.
Każda rekomendacja jest motywacją i wyróżnieniem dla firmy. Pamiętaj, że Twoja opinia ma znaczenie.

Twój komentarz zostanie zweryfikowany pod kątem prawnym i poprosimy Cię o pisemne potwierdzenie opinii.

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - wykonanie umowy) oraz gdy dotyczy, w celu weryfikacji udzielonej opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadniony cel tj. kontakt w sprawie wyjaśnienia naruszenia) oraz wysyłki powiadomień na temat wskazanej firmy (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO - zgoda). Zgoda może być w dowolnym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Regulaminie.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Standard