MATEX Sp. z .o.o.

Opinie o MATEX Sp. z .o.o.

sprawa dla reportera

Niech lepiej uważają w tej firmie, bo jest tam ktoś podstawiony z telewizji, i dopiero będzie ubaw!!!

szerlok holmes i dr watson

Jeszcze jedno trzeba powiedziec na temat tej firmy. Odnośnie konstruowania umów o pracę i zapisów w nich zawartych, jeżeli chodzi o akord. To jest jawne matactwo. Bo niby na umowie jest napisane, że płacą np. 8złbrutto/godz. a i tak liczy się akord. Czyli po co taki zapis 8zł/h. Po drugie stawki, które są za wykonanie mebli na akord są stawkami chyba z Czeczeni. Tapicer za wykonanie Oriona dostaje marne 34zł. Podobno kiedyś było więcej, ale chapacze tak dokręcili śruby, że nagle stawka spadła do 34zł. Po trzecie, na co idzie fundusz socjalny? Odpis na 1 pracownika, według prawa, wynosi ponad 1000zł. Nie ma ani wczasów pod gruszą ani innych przywilejów dla pracowników z tego tytułu. Pewnie rzucą jakieś marne bony na gwiazdke i tyle. A gdzie reszta? W tak dużej firmie, na co to idzie? Następnie, czy zgodne z prawem jest pracowanie przez 10 godzin dziennie od 6 do 16, a za nadgodziny rzekomo dostaje sie tylko za 9 godzinę, czy ta 10-ta jest pracą w czynie społecznym. Mówi się, że są niby przerwy? Przecież kodeks pracy dopuszcza przerwy i to płatne, nikt łaski nie robi. Oj, gdyby tak porzadnie się przyjrzec tej firmie, to nie wiadomo co by wyszło...

Ludzie zastanówcie się co wy piszecie,przecież to jest oczernianie innych .Można sobie pisać i podzielić się swoimi opiniami na temat pracy w tej firmie ,ale to już zaczyna być zabawne.Nie chcesz to nie pracuj tam ale daj pracować innym.To beznadziejne.

pracownik stolarni - montaż

kierownik [usunięte przez moderatora] to taka chodząca zebra...zastanawiam się czy on w ogóle zna się na zegarku ??? ...bo przerwa jeżeli jest 20 minutowa to powinna tyle trwać , prawda ??? Przerwa zaczyna się o 12.00 a kończy się o 12.20. A zegarek [usunięte przez moderatora] to chyba chodzi na wodę !!! ...bo jest 12.17 a on już z przerwy na halę woła mówiąc że już dawno po przerwie. A może zamiast składać się na 23 kwietnia do niego na kwiaty, to wszyscy powinni złożyć się na nowy zegarek do nigo ...ha,ha,ha

Tapicer

Nie ma żadnych wymagań byle byś miał siły do roboty ,Kaziu o nic szczególnego nie pyta.Jest miły na rozmowie a jak już się tam dostaniesz to wtedy ci pokaże swoje prawdziwe oblicze,lepiej go omijać szerokim łukiem,trzeba uważać bo jest wszędzie i podsłuchuje i cię zaskoczy,

Nie ma szczególnych pytań.

wenedus

Trzeba być zwykłym zawistnym ścierwem, żeby wypisywać głupoty na czyjś temat, na łamach forum internetowego, zamiast powiedzieć to danej osobie w twarz!

bla bla,,,,

to prawda,tu pracuje dużo kobiet pewnie połowa załogi to kobiety ale nikt się z nimi nie liczy tu tylko tapicer jest ważny,tylko ,że gdyby nie kobiety które wszystko przygotowują tapicerom to sami zarabiali by o wiele mniej i obroty firmy były by mniejsze.Kto na to zwraca uwagę,że kobietom nie wolno dużo podnosić ciężarów ,masz siłę to rób a jak nie to do .widzenia. Tu nawet nie wolno chorować bo ci premię zabierze na 3 miesiące albo jak za długo to cię zwolnią.Gdyby było łatwo o inną pracę to ta firma by już dawno upadła

młoda

wszystko prawda zgadzam sie z opiniami ale jedno napisze w tej firmie nie ma szacunku dla kobiet

To prawda ,że harują jak murzyni i tylko straszą karami a są tu takie damulki że tylko chodzą z rękami założonymi a kasa leci nie wiadomo za co .Nie wiem ,czy dyrektor tego nie widzi.Jest tam taka [usunięte przez moderatora]a nabiale no ta to już nic nie robi tylko cały czas gumę żuje i co chwile na fajkę wychodzi w ogóle brak słów,A dzisiaj ale była jazda takie dwie babki kłóciły się z[usunięte przez moderatora]nie wiem dokładnie o co ponoć o drzwi ,one otwierały bo był im gorąco a ona zamykała bo zimno .Zresztą ta [usunięte przez moderatora] to jest chyba z innej planety.Tu się stale coś dzieje jest wesoło.Przyjdziesz to się przekonasz.

HEHE

ODCIĄGAJĄ PRACOWNIKOM ZA MEBLE KTÓRE WRÓCĄ Z REKLAMACJI BO KTOŚ ODPIERDZIELIŁ KASZANE A INNI ZA TO PŁACĄ.... ŚREDNIO JAKIEŚ +-100 ZŁ MIESIĘCZNIE KAŻDEMU PRACOWNIKOWI NO OPRÓCZ KIEROWNICTWA I KONTROLERÓW

ja pracuje na akord na tapicerni i nie mam źle bo chce zrobić i robie...ale patrze z boku na to jak traktują innych szczególnie tych na godzinówce i kobiety i naprawde nie jest kolorowo.... tapicer jest święty wszystkich innych można zgnębi... ludzie z DPO zapieprzają w zimnie do późnych godzin nocnych za marne pieniądze kierownictwo pastwi sie nad nimi (szczególnie kobiety) widzą młodych i wiedzą że powiedzieć możn im wszystko... dziś dziewczyna wyzwana była od najgorszych za nic robiła swoje ale komus cos nie przypasiło i zebrało sie jej najlepsze ze nie wyciągnieto z tego zadnych konsekwencji bo jedni są lepsi inni gorsi jedni nAD DRUGIMI MOGĄ SIE PASTWIĆ A KIEROWNICTWO JAWNIE NA TO POZWALA

bla bla

matex to dno robisz 10h a placa za 9 jak robisz na godzinowce to miesiecznie wychodzisz 1500zl makabra!!!Na akordzie sie nie znam bo mam placone za h[usunięte przez moderatora] tylko drzec ryja potrafi i straszyc karami!!! eh ludzie by pouciekali gdzie indziej ale roboty w regionie nie ma wiec haruja jak murzyny w matexie...

No cóż,gdzieś trzeba pracować,pewnie niejedna osoba by odeszła gdyby miła inną pracę.Jest ciężka to fakt a jednak tyle ludzi tam pracuje j.Zarobki nie są akie złe,a wiadomo,że akord to trzeba zasuwać a ci co są na godzinówce to niech lepiej nie narzekają bo za takie obijanie się to i tak dużo zarabiają,no może nie wszyscy,,ale co godzinę przerwa na papierosa nawet gdy nie pali to wychodzi a akord zasuwa żeby wyrobić normę i kto tu ma gorzej.Ale jeśli nie masz pracy to składaj papiery na pewno cię przyjmą co ci szkodzi spróbować,pozdrawiam

agutek

w końcu ktoś powiedział prawdę. Może nawet nie ujawnił wszystkiego np tego, że pracując na jedną zmianę trzeba zostawać do 16tej. Stawki zarówno akordowe jak i godzinowe są niby nie najgorsze ale tylko niby bo suma sumarum za miesiąc pracy a raczej harówki po 10godzin i dwie soboty dostaje się jakieś 1400zł (wypłata z premią) no a akord to tak jak kolega napisał żeby zarobić w miarę pieniądze należałoby nie wychodzić na przerwy tylko zapieprzać jak głupi osioł-a jeśli ktoś zarabia tam porządne pieniądze to zazwyczaj ma układy z kierownikami-wybrane meble tylko dla wybranych ludzi. Traktowanie pracowników przez niektórych kierowników przemilczę-chyba nigdzie nie ma takiego braku kultury. Podsumowując jeśli ktoś naprawdę nie musi to niech trzyma się z daleka od tego zakładu bo naprawdę szkoda zdrowia (fizycznego i psychicznego). I jeszcze jedno mam nadzieję że w końcu jakieś media nagłośnią tę sprawę i w końcu ktoś dobierze im się do (usunięte przez administratora)

matex-szmatex

Ja pracuje ma Matexie. I nie polecam tej firmy nikomu. Stosowany jest tam jawny [usunięte przez moderatora], a kierownictwo udaje, że o niczym nie wie. Najgorsi są kontrolerzy jakości[usunięte przez moderatora]. Z niekórymi pracownikami to chyba mają jakieś układy, bo przepuszczają im meble bez niczego, prawdę mówiąc najwieksza kaszanę. Niech lepiej [usunięte przez moderatora]zaintersuje się kogo ma pod sobą, bo jak tak dalej pójdzie to Ci Panowie będą sami robić meble, bo żaden tapicer nie będzie chciał pracować za marne grosze. A i przy okazji ryjki mogą mieć okopane.

Mirek

Pracowałem dość długo w Matexie. Nie polecam tej pracy ponieważ akord jest tam bardzo mało płatny niestety.Dostajesz kary finansowe za niewiadomo co żeby tylko firma miała zysk nie tylko produkcyjny :) Naprawdę nie polecam tego miejsca pracy. Chciałbym tylko żeby większe jakieś Media się zainteresowały tym co się działo (dzieje napewno) w tej firmie meblowej. Może wkoncu Ci co tam rządzą się obudzą i będą wiedzieć że człowieka się szanuje a nie traktuje jak robota.

darek

W Matexie teraz przyjmują niech ktoś odpisze co wie i na jakie stanowisko

Wojtek

Obiady w stołówce tak oczywiście :) Kogo na te obiady stać niestety taka prawda.Widzę ktoś napisał prawdę o Matexie :) Zarabiasz 4tyś zł ? Co za ściema widzę chyba któryś z kierowników bawi się w podawanie się za pracowników żeby zdobyć nowych Jednak ja już tam nie pracuje. Teraz zarabiam 1800zł miesięcznie i mniej się narobie niż w matexie. Matex zawsze mało płacił swoim pracowniom. Póki co mam nadzieje że ktoś nagłośni sprawy związane z matexem żeby tą firme zamkneli na Amen lub żeby pracownikom lepiej się żyło w matexie i więcej zarabiali .

tapicer

pracuje kilka lat zarabiam powyżej 4000 miesięcznie wypłata jak w zegarku wadomo że trzeba się narobić ale nie jest żle nigdzie cie nie posadzą masz odzież ochronną badania wszystko na czas

stróż

a dlaczego nie napisałeś że masz godzinę przerwy obiadowj że możesz zjeś obiad w stołówce zakładowj że niechce ci się robić że regularnie wynośsisz z firmy co się da a pokryjomu na popołudniuwce pijesz jak szewc a ci co pracują zarabiają dobre pieniądze

CHCESZ TU PRACOWAĆ...NIE WARTO TRACIĆ TAM ZDROWI

Chcesz iść pracować do Matexu ? Jak chcesz zmarnować sobie zdrowie i chcesz wiedzieć jak się robi najbardziej marnej jakości meble to proszę bardzo .... Kierownik Stolarni : Gada Ci bzdury mówi że będzie tak dobrze itp. ale tak naprawdę ma Cię w (usunięte przez administratora) głęboko Kierowniczka Nabiału : Kabluje na wszystkich kierownikowi produkcji tzw. ''Kaziu'' Meble na nabiale są dosyć ciężkie lecz Ty musisz układać je na palecie po np 6 szt. przez co gdzieś ostani mebel trzeba włożyć na 2 metrową palete a taki mebel waży z hmm 30/40 kg [usunięte przez moderatora] czyli Właściciel : Wygląda jak dozorca lub ochroniarz z taniej firmy :D nie wiadomo po co on jest [usunięte przez moderatora] Kierownik Produkcji: Nie zna się na kierowniu niestety był zwykłym pracownikiem lecz lizał (usunięte przez administratora) [usunięte przez moderatora] " [usunięte przez moderatora].niewiadomo [usunięte przez moderatora] babka od jakości na stolarni: Sprawdza jakość Twoich mebli zrobionych na stolarni i na kartonie niestety może z 2 na 20 mebli zdąży sprawdzić a reszta co idzie to samo (usunięte przez administratora) aha i wstawia kary za to jak źle zrobisz mebel od 50pln-ów [usunięte przez moderatora].." : Jeździł na wózku widłowym lecz kablował i został brygadzistą za 1500zł co mu powiesz nieciekawego to już kierownik o tym wie więc lepiej tem u [usunięte przez moderatora]nic nie mówić [usunięte przez moderatora] : Nie wiem skąd go wzieli na mechanika to on się nie nadaje .... Afery sexulane są tam na topie ... Nawet jest powiedzenie ..."chcesz sexu idź do matexu" Niestety są tam kobiety które się puszczają na popołudniówkach... PAMIĘTAJ CHCESZ ZARABIAĆ NIECAŁE 1200ZŁ MIESIĘCZNIE MIEĆ BOLĄCY KRĘGOSŁUP I PRACOWAĆ OD 6-15 I OD 15-24 i mieć płacone za 8h IDZ DO MATEXU !!!! NIEWIERZYSZ ? UWIERZ JA PRACOWAŁEEM I OSTRZEGAM INNYCH !!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o MATEX Sp. z .o.o. - Starczanowo

• Jak się pracuje w MATEX Sp. z .o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MATEX Sp. z .o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MATEX Sp. z .o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MATEX Sp. z .o.o.?

Kandydaci do pracy w MATEX Sp. z .o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MATEX Sp. z .o.o.