Jelcz Sp. z o.o.

Opinie o Jelcz Sp. z o.o.

Edek

Witam, na jakie wynagrodzenie (netto) może liczyć Spawacz(TIG) z 3 letnim doświadczeniem w spawaniu nierdzewki? Czy jest możliwość robienia nadgodzin, Jak płacone są nadgodziny (50%-100%)? Na ile zmian pracują Spawacze? Dziękuję za odpowiedzi

Abcd= teraz brakuje 100 pracowników a jak uruchomią 3 zmianę to przyjmą 300 pracowników.

Abcd = brakuje u nas ok. 100 pracowników w tym 25 umysłowych.

Abcd
@pracownik

Ale 100 pracowników to ma ruszyć 3 zmiana jak zapowiadają? Czy teraz jest po prostu za mało pracowników na obecną produkcję?

Ja patrzę na ogłoszenie magazyniera na ich stronie. Skoro piszecie ze jest zapotrzebowanie na pracowników to jest szansa że się dostanę? Czym jest dodatek motywacyjny?? Ile w ogóle można zarobić na start jako magazynier?? Zwiększają stawkę wraz ze stażem l?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Jelcz Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Alicja2786

Kilka dni temu pytałam o możliwość pracy hybrydowej lub zdalnej dla biur - ale nie dostałam odpowiedzi, za to komentarze na bieżąco są usuwane.. I kolejne pytanie, które zadałam wcześniej - skąd tak duża rotacja na stanowiskach administracyjnych ?

Abcd

A co się dzieje w tym zakładzie? Pytam jako przyszły pracownik?

Tyle

Rentier nie ma odpowiedniego wykształcenia żeby być kierownikiem logistyki to przenieś go do magazynu.

Alicja2786

Witam czy biura pracują w systemie hybrydowym lub częściowo zdalnym ? Czym jest spowodowane tak dużo ogłoszeń na stanowiska administracyjne ?

Majster

Witam, Jak wygląda praca oraz zarobki na stanowisku Mistrza? Atmosfera pracy przyjazna w firmie? Chaos w zakładzie? W obecnej firmie jest z tym duży problem, także pytam w formie porównania. Pozdrawiam

ByłyPracownik

Witam, Chciałbym przedstawić swoją opinię na temat firmy Jelcz Sp. z o.o. oraz o tym jak pracowało mi się w tej firmie. 1.Praca w Jelczu to była moja pierwsza poważna praca w mojej karierze. Trafiłem dosyć przypadkowo, (znalazłem ogłoszenie na stronie firmowej) Przed rozmową kwalifikacyjną dosyć mocno stresowałem się, jednak już na samej rozmowie było bardzo pozytywnie. Rozmowa przebiegła na luzie. Pytania które pojawiły się to: Opowiedzieć coś o sobie, pytania dotyczące wymaganej wiedzy, krótka rozmowa w języku angielskim z naciskiem na znajomość słownictwa z mechaniki i budowy maszyn. 2. Ludzie z którymi przyszło mi współpracować w moim dziale byli na prawdę spoko. Zawsze byli pomocni i skłonni poświęcić mi chwilę czasu żeby coś wytłumaczyć albo pomóc na początku mojej kariery w tej firmie. Jeszcze do tej pory z niektórymi osobami mam kontakt. 3. Zarobki. Na początku przez pierwsze 3 miesiące miałem 3000zł netto. Jednak dosyć mocno angażowałem się w to co robiliśmy jak to młody człowiek, dlatego też potem poprosiłem o podwyżkę i o dziwo bez problemu dostałem. (Nie ma co czekać , że łaskawie ktoś da podwyżkę. Trzeba iść i o tym powiedzieć). Pod koniec mojej kariery po 3 latach zarabiałem około 5-5,5 tys. zł. ( na rok 2021) 4.Park maszynowy w Jelczu jest dosyć zróżnicowany. Są nowoczesne maszyny przemysłowe np do cięcia stali, ale jednak większość to przestarzałe maszyny pamiętające epokę "PRL". 5. Główną wadą tej firmy wtedy kiedy pracowałem to wewnętrzny konflikt firmy, brak porozumienia między sobą, brak wspólnej celowości, wieczne dochodzenie się na co mają iść zarobione pieniądze, słyszałem też o różnych machlojkach nieczystych zagraniach, ale to wszystko dotyczyło osób wyżej postawionych (zarząd i związki zawodowe). Ja byłem zwykłym szarym pracownikiem i nie chciałem się w to angażować, jednak było mi przykro, że my Polacy mamy taki charakter i wiecznie nie potrafimy dogadać się... 6. Powód dlaczego zwolniłem się. Przede wszystkim odległość. W jedną stronę miałem 42km. Natłok obowiązków, za dużo brałem na siebie co sprawiło potem rozdrażnienie i wypalenie. 7. Pozytywy: Jelcz opłaca jakąś tam część za kurs jaki chcemy sobie wyrobić tylko trzeba dobrze to uzasadnić dlaczego chcemy się szkolić, na święta wpadały jakieś dodatkowe pieniądze, miałem problem ze wzrokiem dostałem dofinansowanie do okularów. 8.Podsumowanie. Ogólnie dobrze wspominam pracę w tym zakładzie mimo, że nie pracuję tutaj już od 2 lat. Poznałem dużo ludzi ciekawych ludzi. Zarobki nie są złe w porównaniu do rynku pracy tak myślę choć to jest dosyć względnie odczuwane. Jelcz wymaga jeszcze gruntownych reform wewnętrznych i fajnego pomysłu na przyszłość. Mam szczerą nadzieję, że firma będzie dalej rozwijać się. Czasami jak spotykam żołnierzy pytam się jak jeździ się Jelczami to mówią , że w terenie są super i są z nich zadowoleni. Dlatego jestem nawet dumny, że wniosłem jakąś malutką cegiełkę w polską obronność. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!

@ByłyPracownik

Hej. To w sumie jak na 2021r 5.5 tysi to już fajna kwota. Zainteresowało mnie twoje dojazdy. Robiłeś ponad 40 km. Było to zwracane do wypłaty? Tez mam spory kawałek i zastanawiam się czy będzie się opłacać czy coś zwracają.

Olek

Najlepszym prezesem/dyrektorem naczelnym w całej blisko już 72-letniej historii Jelcza był ten z lat 1990-2001, natomiast najlepszym przewodniczącym - Biała Dama.

Kosiarz Umysłów

Jak z płacą "na rękę" w poszczególnych działach? Interesują mnie tylko prawdziwe informacje. DzięX.

Dyciu

Wszystko zależy od stanowiska ale tak 5.5 można mieć spokojnie

Wafelek kakaowy
@Kosiarz Umysłów

Montażysta na pasie zależy od starzu od 4500 do 9500. Jak po studiach to więcej.

Spawacz ponoć od 15 do 20 tyś

@Wafelek kakaowy

BZDURY!!!!! Pokaż proszę choć jedną osobę po studiach która na montażu tyle zarabia...a tak naprawdę w zakładzie liczą się tylko układy wtedy masz kasę i stanowisko. Od oglownego specjalisty po kierownika!!Tylko plecy....

Osoba "X"

Miałem rozmowę kwalifikacyjną wszystko fajnie , kolega polecił mi zajrzeć na tą stronę , po przeczytaniu to się dzieje w firmie byłem w szoku! Gdy z firmy zadzwonili i powiedzieli że są zainteresowani żebym pracował i czy nadal wyrażam swoją chęć odpowiedziałem że nie , jeśli to prawda co tutaj piszecie to ja nie chcę być w tym bagnie.

Jerzy

Polecam zapoznać się z podsumowaniem mijającego 2023 roku na stronie internetowej Jelcza. Chyba w zakładce Aktualności.

Jakie zarobki są przewidywane dla osoby z doświadczeniem dłuższym niż dwa lata, która chce objąć stanowisko specjalisty w Dziale Kadr? Może ktokolwiek z działu tutaj jest i się podzieli wiedzą, bo widzę tutaj tylko walkę pracowników produkcji ze związkowcami :/

W sieci widnieje oferta pracy na stanowisko specjalisty ds. umów. Firma oferuje pracownikom dodatek motywacyjny. W jakiej wysokości można go dostać? I jak często? Jakieś konkretne kwestie trzeba zrealizować? Widzę, że można tutaj liczyć na stabilne warunki zatrudnienia – umowę o pracę. Na jak długo się ją dostaje? Można liczyć na czas nieokreślony?

Tak zwany wskaźnik produktywności, liczony jako liczba wyprodukowanych w ciągu roku pojazdów na statystycznego pracownika wynosił w JELCZU ponad 1,2 w latach 80-tych. W roku 1990 statystyczny jelczanin ,,wyprodukował" 0,77 pojazdu. W kolejnych latach wskaźnik ten zmalał o ponad połowę - od 0,37 w roku 1991 do 0,22 w roku 1992. W okresie stabilizacji zatrudnienia (1995-1997) osiągnięto około 0,35 czyli tyle co w roku 2000, po kolejnym zwolnieniu około 600 pracowników. Dlaczego tak mało? Decydował o tym rynek. Jego chłonność kurczyła się znacznie szybciej niż zatrudnienie w JELCZU. Między innymi dlatego, że ,,ktoś" nie mógł zrozumieć oczywistej relacji: ,,Nasze produkty - nasze zatrudnienie".

Tyle

Bo w latach 80 zakład miał nowoczesne linie produkcyjne na lakierni spawalni montażu kabin ram itp . Teraz po 8 latach dobrej zmiany ma młoty pędzle szpachlę nowy hol parking itp i przerost zatrudnienia prawie 3 pracowników ( tylko 2 produkcyjnych) na jeden pojazd gdzie 80% procent podzespołów jest kupowane od dostawców za (usunięte przez administratora) 80 % części Jelcz robił sam.

Bartek
@Tyle

No OK, ale co się stało z tymi liniami produkcyjnymi? Zniknęły, zapadły się pod ziemię? Gdzie one są?

Naprawdę w firmie na premię mogą liczyć jedynie brygadziści? Nikt z pracowników nie myślał, żeby lekko zasugerować firmie, że chyba przydałyby się zmiany?:) Tak w sumie z ciekawości podpytuje, żeby mieć jakiś obraz szefostwa i funkcjonowania firmy, bo szukają specjalisty ds. zakupów i chyba wyślę cv. Ktoś podzieli się widełkami? Czy rozwój zawodowy, szczególnie te szkolenia zawodowe naprawdę dobrze prosperuje w firmie? Mają jakiś budżet na rozwój pracownika? Specjalista może jeszcze awansować wyżej?

Bobos

Firma przyjmuje ludzi na potęgę , sztuczne stanowiska po 2/3 osoby na maszynie w ciągu jednej zmiany a parking jak był mały tak jest. Ludzie już parkują na parkingu firmy z naprzeciwka

@Bobos

Przecież tworzenie takich sztucznych stanowisk to tylko koszty dla firmy. Czemu tak się dzieje? Jest za mało pracy dla tych wszystkich przyjętych osób jak po kilku na maszynie? Przełożeni tego nie widzą?

Koniec

Te wszystkie "inwestycje" zostaną szczegółowo sprawdzone

Jaki

Witam. Jak wygląda praca na CNC tokarki , frezarki? I jakie zarobki.

Doskonale cie rozumie jak może być skoro począwszy od kierownika pasa kierownika planowania dyrektora produkcji aż do zarządu to ws, ystko to kolesiostwo a puzniej zdziwienie jak to jest możliwe że nie wyprodukowali sumy pojazdów na czas

Zostaw merytoryczną opinię o Jelcz Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Jelcz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jelcz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 309.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jelcz Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 274, z czego 16 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 208 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jelcz Sp. z o.o.