Jelcz Sp. z o.o.

Opinie o Jelcz Sp. z o.o.

Aneta Nowy wpis

Hejka piszą o dodatku motywacyjnym na swojej stronie. O co dokładnie chodzi? Myśle nad aplikacją na kontrolera jakości połączeń spawanych.

Rudy Nowy wpis
@Aneta

Daj sobie spokój z spawalnią. Jeden wielki chaos i bałagan. Ludzie są przemęczeni wiecznymi problemami z planowaniem oraz zarządzaniem przez ludzi niekompetentnych.Pieniądze nie wynagrodzą Ci tego wszystkiego

abc Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w dziale planowania ?

Zainteresowqny Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Możecie cos piwiedziec na temt pracy na stanowisku Oczyszczacz chemiczny.... Jak wyglada ta praca?

ZmianAa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Masa zatrudnionych ludzi niemających co robić, nadgodziny jak były tak są dalej tylko efektów nie widać. Samochodów mało na wypłaty dużo,,, szaleje tempota i poplecznictwo. Kiedyś 500 osób i 400 aut, teraz 800 osób i ledwo 350 aut. Nowa matematyka. Dawno była pora to zatrzymać i zmienić. Kto zostanie rozliczony za marnotrawstwo funduszy państwowych i naszych podatków?!? Tyle nowych samochodów służbowych jeszcze Jelcz nie widział te prezenty po 200tys pod firmą stoją. Zaraz będą kolejne Ale tornado zaraz dotrze Wszystko wiemy kto kim jest wszystkie przebierańcy się pokazały

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Jelcz Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!

Naród pijany łatwiejszy do manipulowania. Dlatego to nikomu nie przeszkadza. Nauka prosto z Rosji

Jarek

W Jelczu zawsze się piło a trochę już tutaj pracuje i będzie się piło. Ten zakład się zatrzymał na latach 2000 gdzie do pracy chodziło się coś zrobić a przy okazji napić przy każdej okazji. Dobrze że to jest państwowe bo u prywaciarza nie było by takich rarytasów.

Pinki

Nikt nie reaguje bo nikt nie sprawdzi a raczej Ciebie o... że ktoś jest wczorajszy. Musisz się przyzwyczaić albo się zwolnić już kilka osób nie wytrzymało i się zwolniło ?

Zibi

Czy u was też jest taki problem z urlopami tak jak na dziale spawalni 3537. Wydaje mi się, że karty urlopowe powinny być dostępne w majstrówkach . Jak to jest na innych działach . Pytam, ponieważ jestem nowy

Wally
@Zibi

Na kabinach nie ma żadnego problemu z urlopami

Pinki

Tak można pracować tylko w sobotę u Krzysia, kawa, pogaduchy i może trochę pracy. Jeszcze ekstra płacą, dlatego nie dziwne że są takie tłumy w pracy. Polecam pracę w sobotę , rozwija przyjaźnie koleżeńskie i można zarobić.

A ludziom, którzy tak wydajnie pracują, że się spokojnie wyrabiają i w ogóle od wielu lat nie chodzą w soboty do pracy, uniemożliwiają nawet wykąpanie się po pracy. Przez masowe soboty mnóstwo pieniędzy przelewa się przez palce, a oni mają problem, że ktoś ze stuprocentową frekwencją chce wziąć prysznic. Nawiasem mówiąc, zapewnianie zaledwie dwóch kabin prysznicowych na ponad 70 pracowników w szatni to kpina. Rozporządzenie sprzed ćwierćwiecza mówi, że ma być minimum jeden natrysk na ośmiu pracowników najliczniejszej zmiany.

Jarek

W szatniach są prysznice więc można się wykąpać więc nie jest źle. Na nowej hali będziesz miał swój prywatny prysznic w każdej szatni. A co do soboty to po to się przychodzi do roboty aby się nie narobić a coś dorobić. Nikt nad tym nie panuje na montażu jeszcze tylko zastępcy kierownika od pracy w sobotę brakuje. Takie rzeczy tylko w Jelczu.

J-315
@Pinki

Pięć dni na 50% a w sobotę w pracy się odpoczywa. Tak się pracuje w państwowej spółce z ochronką związkowych leni.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Dlaczego administracja strony usuwa komentarze? Prawda w oczy kole?

Rico
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Rozumiem, że nie doczekamy się odpowiedzi kogokolwiek ze związków zawodowych w sprawie pytania czy podejmują oni jakiekolwiek działania w sprawie zapewnienienia większej liczby miejsc do parkowania dla pracowników, szczególnie drugiej zmiany. Milczenie oznacza, że prawdopodobnie żadne działania nie zostały podjęte. OK, w takim razie chcę uświadomić osoby decyzyjne w spółce, że plany podniesienia i przede wszystkim zasłonięcia ogrodzenia spowodują, iż ostatnie w miarę bezpieczne miejsca do parkowania staną się niebezpieczne. Mam na myśli zwłaszcza te wzdłuż ekspedycji. Dotychczas potencjalnych złodziei hamowała tam niewiedza jaki obszar obejmują kamery, poza tym ruch pracowników ekspedycji, otwieranie drzwi, bram, wjeżdżanie i wyjeżdżanie pojazdów itp. Poza parkingiem z kostki z tyłu, który już pęka w szwach, zabraknie bezpiecznych miejsc do parkowania. Przypomnę, że między spółką a dawną Bramą Miłoszycką mieliśmy przypadki wycinania katalizatorów nawet w biały dzień, czy chcecie żeby podobnie zaczęło się dziać wzdłuż ekspedycji jak się zasłonicie od środka? Nie każdy ma możliwość dojeżdżania rowerem, są ludzie którzy mieszkają za Oławą, owszem drogą do Oławy po 23:00 wraca sporo samochodów, ale miejsca docelowe są ulokowane w różnych miejscowościach za Oławą, więc i tak ludzie muszą dojeżdżać indywidualnie. Przemyślcie swoje plany, bo ludzie będą pracować z ciągłym strachem o swoje pojazdy. A przestawianie ich nie tylko że wybija z pracy, jest ich psuciem, to jak sobie wyobrażacie siadanie do auta będąc pełnym w wiórach po frezowaniu itp.?

Rico

Mam pytanie do przewodniczących związków zawodowych, działających w spółce oraz ich zarządów: czy podejmujecie Państwo działania zmierzające w kierunku rozwiązania lub chociaż ograniczenia ogromnego problemu z parkowaniem samochodów przez pracowników, zwłaszcza dla drugiej zmiany? Proszę o odpowiedź, zwłaszcza największego związku czyli Solidarności. Może Pan Dyciu by odpowiedział, którego swoją drogą pozdrawiam i jednocześnie przyznaję i przepraszam, że nie mam odwagi zadać tego pytania pod imieniem i nazwiskiem.

@Rico

Szanowny pan Dyciu nie ma problemów z parkowaniem. On przyjeżdża swoim dwu kołowym pojazdem ( rower) i ma prywatne miejsce parkingowe. Zresztą taka fachura ma tylko jedną zmiane

Jarek

Wyczuwam zazdrość, że ktoś ma zaszczyt wozić go do pracy w końcu to nie byle kto tylko wiceprezes związku. A i na rowerze u mnie jeździć bo widziałem jak przyjeżdża do Jelcza. Takich ludzi nam w tym zakladzie potrzeba. Dba o interesy pracowników nie zajmuje parkingu dla samochodów i o ekologie ( jazda rowerem i z kolegami). Pozdrawiam

Zwracam się do Was z pytaniem. Jaką stawkę na początku dostają spawacze/monterzy MAG z 5 letnim doświadczeniem w spawaniu stali czarnej?

Lukas
@Zainteresowany

Od 5000 na rękę wzwyż , ale nie polecam tego zakładu.Jeden wielki (usunięte przez administratora) Pracowałem tam 6 lat i wiem o czym piszę.

Lukas
@Zainteresowany

Daj sobie kolegi spokój z tym zakładem .Zarobisz tam na początku około 5000 na rękę może trochę więcej .Zakład ma fatalną kadrę i jest wielki chaos. Czasy na wykonanie detalu są nie realne, a gonią cały czas. Pełno kamer i generalnie mało sympatyczna atmosfera. Pracowałem tam 6 lat i wiem o czym piszę. Mam tam znajomych co jeszcze robią i planują podobno nocne zmianę. Nie polecam

Bartek...
@Lukas

Dziwne bo ja z rocznym stażem 6700 netto na start

Lukad
@Bartek...

Ile bierzesz na rękę?.6700 nikt niema na rękę , starzy mają teraz po podwyżce około 6300 na rękę maksymalnie 6400.

Lukad
@Bartek...

Chodzi mi o przelew na konto za miesiąc pracy bez nadgodzin

Tomasz hulajnoga

Niech wraca i rozgoni te towarzystwo. Kierownik pierwszy do wylotu za brak podstawowej wiedzy odnośnie warunków pracy na spawalni, następnie brygadziści . Pracując obok na piłach widzę co tam się dzieje.

Jarek

Mam pytanie. Po co jest przyjętych nowych 30 czy 40pracowników ?Czyżby doszło do tego, że każdy ma swojego asystenta? Ja nie rozumiem już polityki tego zakładu.

@Jarek

Odpowiedź jest prosta. Aby ludzie przyjeżdżali do pracy o 6 żeby jeszcze mieli gdzie zaparkować. Ja dojeżdżam z za Oławy i żeby mieć miejsce parkingowe to najpóźniej o 6.15 muszę być na miejscu. Wtedy jeszcze są jakieś wolne miejsca parkingowe. Nie wspominając już o 2 zmianie.

Jarek

No fakt nie ma gdzie parkować ale dziesięć lat temu było 450 osób i ponad 300 samochodów. A teraz jest ponad 800 osób i też zrobimy może z 350 samochodów. To gdzie tu matematyka czy w to nie wchodzi już polityka. Tylko żeby ktoś kiedyś nie stwierdził, że to już nie rentowna produkcja.

Na ich stronie na Laskowice widzę ze wisi oferta na specjalistę ds wycen, z ciekawości sprawdziłem i sprawdzaja znajomość ERP i wymagają 5 letniego doswiadczenia.. to chyba musza sporo płacić co skoro takie wymogi bo nie podali widełek tylko ze jest jakaś premia motywacyjna ale Nie wiem zbytnio jak to działa

Mati
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Ile można zarobić na rękę jako elektromonter ? Jakieś premie, dodatki ?

Mit
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Jaką stawkę można dostać jako elektromonter z doświadczeniem ? Obiła mi się o uszy dodatkowa premia 15% miesięcznie od stawki na umowie.

Chłoptas

I się zaczyna przed podwyżkami wiadomo że kolesiostwo zrobi robotę i będzie 700 a ten co nie ma układu z przełożonym dostanie 500. Ciekawe czy ktoś będzie nadzorował podwyżki i będzie patrzone na całokształt pracy a nie za ostatnie 3 tygodnie

To się nazywa kumoterstwo. W tym zakładzie nigdy nie będzie dobrze jak ludzie bez kompetencji pracują.Majstry cukiernicy żądza działem związanym z cięciem i tokarkami. A kontrolerzy to są dopiero pracownicy roku . Wiecznie jak są potrzebni to ich nie ma, a jak są to nie mają żadnej odpowiedzialności.Na montażu ludzi zatrudniają, ale aut więcej nie schodzi.Prezesi i dyrektorzy się zmieniają, ale w zakładzie nic się nie zmienia.

Maverick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Na jakie wynagrodzenie netto (na rękę) może liczyć operator CNC ? Tokarki, frezarki, wiertarki. Poproszę o rzetelne odpowiedzi.

@Operator

Witam chciałbym aplikować na operatora tokarek CNC może ktoś podpowiedzieć o jaką stawkę można wywalczyć z doświadczeniem 8 letnim wiedzą i z podobnej firmy zajmującej się podzespołami wojskowymi .

Były
@@Operator

Maks 5000 na łapę

Zostaw merytoryczną opinię o Jelcz Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Jelcz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jelcz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 311.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jelcz Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 276, z czego 16 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 208 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jelcz Sp. z o.o.