Opinie o JELCZ-KOMPONENTY Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

JELCZ-KOMPONENTY Sp. z o.o.
2 73 239 5 1
Cobra

Weźcie się wszyscy do roboty przede wszystkim planowanie bo mamy początek grudnia a pas montażowy stoi do roboty

Tak11Nie6
Kierownik Nowy wpis
@Cobra

(usunięte przez administratora) Bardzo lubie tak madrych ludzi. Zapraszam do planowania, a wtedy pas montazowy nie bedzie stal do roboty (cokolwiek to oznacza).

Praca Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Witam, mam kilka pytań.Od dłuższego czasu zastanawiam się nad pracą w zakładzie Jelcz, czy ktoś mógłby mi powiedzieć na jaki dział najlepiej trafić, jakie są zarobki w jakim systemie zmianowym pracuje dany dział? Pozdrawiam

Tak3Nie2
Były Nowy wpis
@Praca

Szczerze odradzam. Masa donosicieli, pełno emerytów, powszechne (usunięte przez administratora) i brak poszanowania dla człowieka. Dla zdrowia psychicznego szukaj gdzie indziej.

Tak6Nie
Adam
Nazwa działu: Finanse

Panie Prezesie dziękuję za to, że zrobił Pan porządki. Pokazał Pan Radzie Nadzorczej i właścicielom w która stronę mamy iść. Dobrze, że już nie ma Tego Łukasza i żal Pana. Proszę Jeszce pozbyć się tego Dominika. Ta nowa Pani Prezes to jakaś pomyłka. Dochodzą szepty, że chce ciąć pensje i zwalniać biurowych. Dobrze bo po co tyle w biurze i te nowe osoby. Zatrudnić ma normalnego dyrektora na produkcję i nowych do działu planowania. Posiada zgodę z góry bo to właściciel ja wybral. Będą cięcia pensji i etatów aby Jelcz przetrwał. W 2020 roku będzie to 15 % załogi w pierwszym kwartale roku.

Tak9Nie6
Gość Nowy wpis
@Adam

Zwalniać - zgoda, ale zacząć należy od tych co zawinili i bałagan wprowadzili. Zwolnić dyrektorów produkcji, jego kolesi kierowniczków śmiesznych, co tylko kombinują jak tu dzień przebimbać. potem majstrów co emerytami sa i już im sie nic nie chce i na zwolnienia chodzą. Po takich zwolnieniach zakład odżyje, bo my pracujemy uczciwie. bałagan robią dyrektory.

Ciekawski

Oj tu jeż się zagalopowaleś. Możesz miec klopoty

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Jan

Dajcie już spokój. Duży zakład z tradycjami żeby takie (usunięte przez administratora) robić i to jeszcze kto? pracownicy? Związki? Pamiętam jak był u nas Macierewicz w maju 2017 i gdy się spóźnił pojechała delegacja do Wojskowych Zakładów Łączności 2 do Czernicy. Grzela nasz przewodniczący opowiadał pokazujac zdjęcia jako to był obraz nędzy i rozpaczy. Czernica była do zamknięcia. Pracownicy się schowali, puste hale i wyłącznie maszyny. Posprzątane jak na przyjście inwestora i głucha cisza. U nas pracy w brud a tam bieda z nędza. Byłem ostatnio w Czernicy a tam nowe ogrodzenie i lampy a przy portierni zdjęcie całej zgranej załogi. Czernica daje radę podniosła się z kolan, bo trzymają się razem. U nas (usunięte przez administratora) Zgoda zawsze buduje. Teraz pracownicy dostali po 1000 zł bonów na święta a u nas ?

Tak7Nie4
Robert
@Jan

Zaklady Łączności w Czernicy idą do przodu. Inwestują w nowa lakiernie i chcą posiadać europejskie centrum serwisowe radiostacji amerykańskiej Harris. Szacunek dla dyrektorów z Czernicy pełen profesjonalizm. Tam przynajmniej jest stabilizacja i te same osoby pracują od lat. Pomimo zmian w zarządzie nie nastąpiły zmiany w zatrudnieniu. Gdyby i u nas zarząd nie wszczynal polityki osadzania swoimi to było by w Jelczu jak w Czernicy.

Tak6Nie3
Maciej
Nazwa działu: Handlowy

Będzie od właściciela Prezes, który zna strukturure i ludzi w Pgz, Hsw i MON. Ma za zadanie zrobić porządek i będzie posiadać przyzwolenie na zrobienie porządku. Było wam źle, to dopiero teraz poczujecie. Trzeba było wojowac no trzeba było. Zamiast robić swoje i skupić się na robocie. Ciemny naród słucha Łukaszka D. byłego prezesa a on szacuje i chce sklucic wszystkich. Taka krzywdę zrobił zakladom. Obecny Leon nie lepszy...zeby ludzi mieć za nic. Te dziewczyny wokół jego, to jakieś odrzutki. Pełnomocniczki plotkary i to biuro zarządu. Wstyd.

Tak12Nie2
...
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Witam,jestem zainteresowany pracą w firmie na produkcji na jakie mogę liczyć zarabki na początku?

TakNie4
Łukasz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grzela mówił o zamknięciu Wojskowych Zakładów Łączności w Czernicy w maju 2017 gdy był tam i zobaczyl zakład pusty i bez pracy załogę. W 2019 w tych samych zakładach w Czernicy zasiadł w Radzie Nadzorczej i opowiadał jak zakład funkcjonuje i ile mają zamówień. Ludzie zmieniają zdania i z zakładu w Czernicy do zamknięcia zrobił przykład w która stronę powinien iść Jelcz.

Tak5Nie1
Andrzej

Spójrzcie na inne zakłady. Działają rozwijają się. Nie słychać o nich niczego złego. U nas w Jelczu jak to wygląda. Piszemy donosy i sramy do własnego gniazda. Skończą się zamówienia i będzie po Jelczu. Zrozumieć musimy, że Prezes jest przedstawicielem pracowników. Jednego mieliśmy z tym prokurentem karierowiczow. Następny czyli obecny chce dobrze ale brakuje mu dyplomacji. Czekamy na kolejnego. Chcielibyśmy aby nie był żadnym radnym ale wiedział jak poruszać się po MON i PGZ. Chcielibyśmy, aby związku współpracowały a nie dyktowaly warunki. Wy wszystkie związki Solidarność i Meta jesteście winni tego stanu rzeczy. Jedynie trzeci związek przy MON walczy pozytywnie.

Tak9Nie8
Nick
@Andrzej

Wstyd panie prezesie, wstyd pisać pochwały o sobie, jesteś żenujący. Przypomnę, że to związki chciały kontrolować rozdawnictwo stanowisk dla kolesi i koleżanek prezesa i ujawniają wszystkie takie szemrane działania. Na pensje swoich przydu p a s ó w to prezes wydaje i marnotrawi pieniądze, a nie związki. Kto zatrudnił nieudacznych kierowników i dyrektorów jak nie prezes, a teraz skomlą, bo się kończy branie pieniędzy za nic. Co nie jest tak? prezes odejdź i nie wracaj

Tak14Nie4
Jelczanin
@Nick

Skąd niby wiesz, że to wpis prezesa?

Tak5Nie3
Marek
Nazwa działu: Produkcja

Działania związków doprowadza do zamknięcia Jelcza. Były Prezes (usunięte przez administratora)wydał na marketing ponad 1 milion złotych! (usunięte przez administratora) Cieszmy się, że nie mieliśmy kolejnego radnego czy zawodowego polityka. Brakuje tutaj normalnego Prezesa, który będzie rozmawiał z ludźmi. Będzie kierować nami. Stawiać zadania i rozliczać. Przedewszystkim każdy ma wiedzieć co do niego należy. Związki zawodowe to najgorsze zło. Związki uzurpuja sobie prawo do rządzenia zakładem. Mamy propozycję to ci wszyscy mądrzy niech składają na prezesa i zamiast rozliczać niech zaczną podejmować decyzje.

Tak8Nie6
Nick
@Marek

Dwa identyczne wpisy o tej samej porze ... (Andrzej i marek) (usunięte przez administratora) Nie ośmieszaj się więcej, chcemy już o tobie zapomnieć Każdy będzie lepszy niż ty

Tak7Nie7
Cobra
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Witam pytanie mam do planowania wezmiecie się w końcu do roboty

Tak15Nie1
związkowiec
Nazwa działu: Produkcja

Proszę, nie wrzucajcie wszystkich członków związków zawodowych do jednego worka. To nie jest tak, że każdy należący do związku był/jest wrogiem prezesa i że chce prowadzić z nim wojnę. Niestety, realia pracy na produkcji są takie, że niejednokrotnie trzeba dorobić jakieś detale itp. a to wymaga poproszenia innej osoby o pomoc, współdziałanie itp. Po co to piszę? Po to żeby pokazać sytuację pracowników fizycznych, którzy często muszą niejako poddać się dominującej presji panującej na ich wydziale. Dochodzi do sytuacji, że ludzie z produkcji poddawani są ostracyzmowi w swoim najbliższym otoczeniu za jakikolwiek kontakt z prezesem czy z ludźmi uznanymi autorytatywnie za złych. A przecież tylko poprzez dialog można załatwić wiele spraw z korzyścią dla pracowników. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak grzeczność i kultura osobista. Co by nie mówić, te wszystkie inwestycje na zakładzie cieszą i będą służyły w przyszłości. Myślę tu o m.in. nowych suwnicach czy maszynach. Remonty też są potrzebne. Pamiętam główne toalety przed remontem, jak były już obskurne, a jak wyglądają teraz. Dużo przyjemniej korzysta się z nich aktualnie. Wracając do meritum, to oczywiście wiele zależy od działu, ale nie może być tak że wyrocznią będzie grupa osób, mająca w swoim mniemaniu monopol na patriotyzm. Ot, chociażby nazywanie z definicji wszystkich członków najmłodszego związku w naszej firmie komunistami itp. nie służy budowaniu dobrej atmosfery w pracy. Nie należę do tego związku, ale nie widzę powodu dlaczego mam nie podać dłoni na przywitanie kiedy mijam się z tymi osobami na korytarzu czy ich potępiać. Nikt nie będzie mi ustalał z kim mam rozmawiać, komu podawać rękę a komu nie. Prezes nie jest jakimś potworem, jak go niektórzy malują, wiem o przypadkach pracowników fizycznych, którzy za jego już prezesowania i za jego decyzją unormowali że tak powiem swoje stawki wynagrodzeń do średniej dla robotników produkcyjnych. Wcześniej potrafili radykalnie odbiegać in minus z ich wysokością w stosunku do np. kolegów z maszyn obok, co powodowało oczywiście uczucie rozżalenia itp. Zaznaczam, chodzi o zwykłe unormowanie, uśrednienie, a nie wybicie się ponad stan. Na koniec, proponuję więcej wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiem, że mój wpis wywoła burzę, ale inaczej nie potrafię. Pozdrawiam wszystkich.

Tak14Nie10
@związkowiec

Kultura osobista ,wzajemny szacunek, poszanowanie godności i wiele więcej pięknych epitetów można przytoczyć tylko jedna rzecz;pan Ur.... jest znany w j-l jako wspaniały szef kółka rolniczego czy spółdzielni rolniczej którą doprowadził do upadku a głęboki socjalizm to w nim płynie zamiast krwi.wiec osoby należące do jego komunistycznych związków które zostały założone tylko w jednym celu nie zasługują na zbyt wielki szacunek, chyba że nie były świadome swoje decyzji.wiec zakończmy spory negatywne wpisy i weźmy się wszyscy do pracy szanując się na wzajem.

Tak5Nie8
!!!
@Ktoś

Ty " Ktoś", ty raczej NIKT powinieneś się nazwać, piszesz o wzajemnym szacunku a kilka słów wcześniej, że tamci związkowcy "nie zasługują na zbyt wieki szacunek". Ty się zastanów tępaku co ty piszesz? I co ty wiesz na temat tych niby "komunistycznych związków"? W WZŁ2 w Czernicy są jedne związki te niby "komunistyczne" i nie ma takiego chlewu jak w Jelczu.

Tak5Nie3
Rolnik
@Ktoś

Chłopie, SKR i tak wyjątkowo długo działała. I tak by padła niezależnie kto by stał na jej czele. Na naszym terenie Jelcza-Laskowic i okolic nigdy nie było jakichś rozwiniętych tradycji rolniczych, a to z uwagi na gleby słabej klasy IV, V, no tylko gdzieniegdzie trzeciej. To stąd masz w okolicy J-L aż tyle lasów - po prostu naszym przodkom nie opłacało się ich wycinać i karczować pod uprawę rolną, bo i po co jak ziemia słaba? Z kolei w ostatnich latach rolnictwo na lokalnym terenie poddało się kilku trendom, co spowodowało jeszcze mniejszą zapotrzebowanie na usługi SKR. Po pierwsze znacznie zmniejszyło się wcześniejsze rozdrobnienie gospodarstw, pól uprawnych, nastapiła koncentracja ziemi uprawnej w rękach kilku wielohektarowych gospodarzy - to akurat trend przybliżający nas do realiów jakie są na Zachodzie. Wielu ludzi oddało w dzierżawę grupce kilku rolników swoje pola uprawne. Swoją drogą, dobrze że jeszcze są tacy pozytywnie nakręconi na punkcie ziemi ludzie, bo tak zamiast np. pszenicy czy kukurydzy albo kartofli, pola zarastałyby chaszczami. Chyba nie myślisz, że rolnik mający mnóstwo hektarów będzie zamawiał usługi w SKR? Oni - ci gospodarze mają swój sprzęt, ciągniki, brony itd. Drugą kwestią która dobiła SKR to fakt, że coraz mniej ludzi ma nawet delikatny związek z rolnictwem. W Jelczu-Laskowicach jest tylko jeden gospodarz z krowami, świń nie ma już chyba nikt, a nawet drobiu ma może góra kilka rodzin. Podobne proporcje są na wioskach wokół J-L. Tu mówimy o przydomowych zwierzętach hodowlanych, a co dopiero mówić o ziemi uprawnej. Wielu nie chce się nawet prowadzić ogródka z warzywami. Kurczę, piszę rzeczy tak oczywiste, że aż trudno uwierzyć, że jeszcze komuś trzeba ro tłumaczyć. Pozdro!

Tak6Nie5
@Rolnik

Jurek przestań bredzić.spakowaleś się już?

Tak6Nie6
Rolnik
@Ktoś

Nie mam na imię Jurek. Ani na pierwsze imię, ani na drugie, ani z bierzmowania.

Pracownik 58+

Mam pytanie.Czy pan Prezes pokryje koszty za niesłuszne zwolnienie pracowników czyli pensje,odsetki,kary,adwokatów,koszta sądowe czy za jego błędy zapłaci zakład?Są to bardzo duże kwoty i w przypadku szefa logistyki wyniosą ponad 50 tys.

Tak8Nie4
Racja?

Takie czasy jak w latach 2016-2018 w Jelczu już nigdy się nie powtórzą .Jeśli komuś się wydaje że przyjdzie" znajomy prezes" i będzie sielanka to są w błędzie nawet Oni już zmądrzeli ale myślę że w "nagrodę" dostaniecie od Zająca z Stalowej Woli Chirurga Ekonomistę który szybko sprecyzuje choroby i precyzyjnie skalpelem wytnie zgniłe tkanki po obu stronach barykady cicho i zgodnie z prawem nie jak poprzednik.Także oblizujcie się po tych tłustych latach bo się nie powtórzą a kto był na Stadionie na bankiecie to niech zdjęcie w złotą ramkę włoży bo już nigdy na takim nie będzie.

Tak19Nie1
@Racja?

Trafileś w "przysłowiową dziesiątkę tarczy". Kwik będzie duży, wszak odcinanie od koryta bywa bolesne. Szczególnie dla tych co prezesik wywindował stawki

Tak22Nie3
@Ciekawski

Czy pan prezes może zabrać do swoich firm tych fachowców których tak cenił i nagradzał np;Madzia z marketingu, Hiszpana i Kurdupasa z magazynu,Kutmaska z kontroli ,Prozezę z Lakierni ,Glacę dyrektorską i wielu innych niezastąpionych firmy duże to ludzi potrzebują.

Tak33Nie5
Lakiernik
@Pracownik

Proteza jak proteza ale te dwa majstry "nowi związkowcy" to na pewno.

Tak13Nie4
@Pracownik

Powinien także zabrać te wszystkie asystentki zarządu, i inne panie z administracji,Po fakultetach z kosmetologii i obslugi telefonu.Wszystkie osoby ktore zatrudnil, a które dostały na dzień dobry stawki jak po 25 latach pracy.

Tak21Nie4
@Pracownik

Koniecznie powinni iść za swoim słońcem. Jak żyć bez prezesa? W Japonii samuraje mieli honor. Jak Pan odchodził to.... ????

Tak18Nie5
@Ciekawski

To dlaczego wy nie odeszliscie za waszym prezesem Ł.D?! Bylo dobrze, jak tamten niczego nie wymagał bo wolal się napić ze zwiazkowcami i przechulać nie swoje pieniądze tylko spółki? Sz. Wymaga ale też docenia pracowitych i myślał zawsze przede wszystkim o firmie i ludziach. Te negatywne wpisy są od nierobów i leni, którzy myślą że za nic zostaną wynagrodzeni. Żal się czyta te wypociny.

Tak21Nie7
Dziwne
@Gość

(usunięte przez administratora)wszyscy wiedzą o tym kto ile zarabia. Skąd te informacje pochodzą? Kto je rozpowszechnia? Przecież to powinno być pilnie strzeżoną tajemnicą.

Tak5Nie5
@Gość

Ł. D. Nigdy nie przeklinał do pracowników, nie zamykał drzwi wyjściowych, nie pytał dlaczego kobiety nie mdleją. A wiesz Jarząbku drugiej klasy, że prezesik kiedyś uderzył pracownika łopatą?

Tak9Nie9
@Ciekawski

Kolejne pomówienia. Tacy odważni wszyscy jesteście w Internecie A na żywo w pas się prezesowi kłaniacie. (usunięte przez administratora)

Tak7Nie5
Obibok
@Pracownik

Kmicic do Kuklinowskiego a ja do ciebie powtórzę: "Jesteś łotr, łajdak i śmierdzące (usunięte przez administratora) i taki już prawdopodobnie umrzesz!

Dla ciebie Pan

Leonie boli, bardzo boli ? I bardzo dobrze ma boleć i do końca dni będzie boleć że to już drugi raz z Jelcza cię wyje i pomników nie postawili.Może uda się pałac na Wiśniowej sprzedać i wyprowadzić np;do ukochanej Polanicy lub Kołobrzegu może ból będzie mniejszy.

Tak16Nie6
Obibok
@Dla ciebie Pan

Kiedyś się zastanawiałem nad powodem takiej nienawiści. Teraz już nie mam wątpliwości. Tą nienawiść szerzą ludzie, którzy posiadają bardzo niskie poczucie swojej wartości, którym w życiu za wiele się nie udało, ale poczują się lepiej, gdy kogoś obrażą! Kłamcie, plujcie, szczekajcie, ale nie zmieni to ani faktów, ani rzeczywistości. Wy nie ale załoga jeszcze zatęskni za (usunięte przez administratora) i wam napluje w oczy i pyski! Co daj Boże jak najrychlej!

Tak4Nie5
Będzie Gleba

No tak strony okopały się na swoich opiniach i rzucają błotem.Ale prezes odchodzi a przychodzi KRYZYS.Jeżeli przy 400 pojazdach zysk wynosił ok 15 milionów czyli marne 4% co przy obrocie ok 400 milionów to mizerny wynik to jak będzie tylko 300 pojazdów to firma zanotuje straty a ponadto koszty rosną zus,płace minimalne,prąd,media itp.Jelcz przespał GÓRKĘ zamówień i poza remontami nie zainwestował w choćby pojazd dla STRAŻY podobno się nie opłacało bo konkurencja za mocna.Z takim myśleniem,wewnętrznymi wojenkami i idącym kryzysem to ja życzę zakładowi powodzenia jak ktoś napisał potrzebny będzie CHIRURG żeby zrobił porządek raczej stawiałbym na DRWALA bo do tego ugoru to trzeba ciężkiego sprzętu.Na koniec czy SZUTURMA był dobry czy złym prezesem powiem tak nie zawyżył poziomu po poprzednikach ani go nie zaniżył na pewno nie zasłużył na miano jelczańskiego Kazika Wielkiego.Pozdrawiam i życzę wesołych świąt i żeby kolejny rok nie przyniósł kryzysu jak stało się w URSUSIE też państwowo-związkowej firmie.

Tak11Nie
fizyczny

Z natury jestem skromnym człowiekiem. Jednak w tym miejscu muszę napisać, że uważam siebie za dobrego, zaangażowanego pracownika. Dość napisać, że od początku swojej pracy w spółce (teraz jestem już na umowie na czas nieokreślony) nie byłem ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim, z zapasem wyrabiam 8 godzin (a na moim stanowisku czasy ustalone są prawie na styk), jestem dyspozycyjny. Pracuję na produkcji, praca zmianowa. Jeszcze nie tak dawno moja stawka wynagrodzenia była aż o 900 zł (!) niższa niż pracowników, pracujących tylko na jedną zmianę czy na nieporównanie prostszych maszynach (żeby nie napisać dosadnie prymitywniejszych). I mam na myśli pracowników podobnych wiekiem i stażem, na tym samym etapie i rodzaju umowy. Bazując tylko na podwyżkach zakładowych (tylko raz 300 zł, bo pierwsza transza mi nie przysługiwała - te reguły też były chore) nadal odstawałbym o 900 zł, mimo umowy na stałe. Zaznaczam, podwyżka 300 zł brutto, a nie ponad 1000 zł jakie otrzymało podobno grono wybrańców. Jakoś tak się złożyło, iż kiedy nastał ten niedobry Leon, nazywany tutaj niesłusznie potworem, dzięki jego decyzjom dokooptowałem stopniowo ze stawką do średniej dla swoich warunków (wiek, doświadczenie, maszyna, zmiany itp.) i zredukowałem wspomnianą różnicę 900 zł niemal do zera. Właśnie to doceniam w Leonie, że gość naprawdę się interesował tym co się działo na hali i potrafił docenić pracowitych ludzi, dostrzec niczym nieusprawiedliwione nierówności. A to, że krytykował częste i długie L4 to bardzo dobrze, bo w Jelczu jest za dużo takich, którzy gdzie indziej już dawno wylecieliby z pracy a tutaj potrafią nieprzyzwoicie długo ciągnąć L4. Mający monopol na patriotyzm (w swoim mniemaniu) oczywiście zapewne uważają, że powinienem za poprzedniej władzy nadal robić za 900 zł mniej i podobnie jak oni ją wychwalać, a pluć na Leona. Niedoczekanie wasze! Możecie mnie wyzywać od zdradzieckich mord komunistycznych, komunistów itd. Jak to mówią, w każdej plotce jest trochę prawdy. Zapewne i we wpisie autora Przykra Prawda. Jeśli prawdą są te wspólne balangi, to spoufalanie się z poprzednikiem, te służbowe auta, to gdzie wasza ideowość, którą wymagacie od innych, droga grupo monopolistów na patriotyzm? Człowiek ma robić za niemal 1000 zł mniej niż ŚREDNIA i jeszcze w 100% podzielać wasze poglądy? I nie ma prawa powiedzieć nic a nic pozytywnego o prezesie, nawet tam gdzie obiektywnie się powinno, jak np. zakup nowych maszyn. Nie ma prawa się do niego nawet zbliżyć?

Tak12Nie8
Dobrze poinformowany
@fizyczny

Ciekawy wpis czyli przyznasz, że jeżeli u D było po, równo 300 a teraz od L dostałeś, 1000 albo ok tego go L jest klawym prezesem? Czy masz, pojęcie że w tym czasie ludzie dostali psi grosz przy negocjacjach podwyżek a Ty pochłonełes pensje dla ok 3 pracowników! Nitk nie robi monopolu na patriotyzm, część załogi bała się wystąpić za rola pracowników którzy zostali poszkodowani. Po prostu byli bierni na sytuację która była. Później głośno komentowali między, sobą i w szatni że kiedy, to się skończy jak tam można itd. Tylko że związki bez załogi nie znaczą nic! Ty jesteś w gronie tych którzy za tantiemy zamknęli się. Teraz wytłumacz załodze co z pieniędzmi na święta jaka pula na siwta? Jaki stan spółki itd skoro były prezes odmawia rozmowy z Związkami bo ciągle narzucał autorutarny sposób współpracy. Troszkę więcej inicjatywy od siebie niż do siebie!

Tak7Nie9
fizyczny
@Dobrze poinformowany

Czy naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i myśleć logicznie? Tak, inni dostali mniejsze podwyżki, zgoda. Tylko, że nie musieli dociągać do średniej, bo już się w niej znajdowali! Ja tymczasem odstawałem o 900 zł, mało tego, moja stawka należała do najniższych na zakładzie w ogóle! Już rozumiesz czy nie? I jak to jest z tymi podwyżkami około/ponad 1000 zł, które podobno dostało w 2018 roku grono wybrańców? Prawda to czy nie? Jeśli prawda, to założę się, że i przed tą ekstra podwyżką nie mieli złych stawek. A mnie każesz robić za prawie tysiąc mniej od kolegów z porównywalnymi kryteriami? Nie wszystkie działania prezesa mi się podobały, nie jestem bezkrytyczny, ale nie można negować całkowicie wszystkiego co robił. Nowe maszyny, modernizacja zakładu zasługują na pochwałę.

Tak9Nie6
obserwator

Można pisać różne rzeczy o obecnym prezesie, ale prawda jest taka, że liczby mówią same za siebie...zysk firmy kilkakrotnie większy niż przy rządach chociażby poprzednika. Była to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Przede wszystkim inżynier, który z dużym sukcesem wykorzystywał swoje doświadczenie zawodowe. Był stałym bywalcem na produkcji, interesował się tym co tam się dzieje, nie raz byłem świadkiem jak pytał się "zwykłych" pracowników produkcji czy wszystko w porządku. Po okresie stabilizacji czeka nas wszystkich niepewny los, oby nowemu prezesowi zależało chociaż w połowie na dobru firmy tak jak obecnemu.... a co do przewodniczących związków w tej firmie, już dawno powinien się ktoś za nich wziąć, bo to "Państwo w Państwie" wspierają tylko tego prezesa od którego ciągnął profity, nie interesują ich pozostali pracownicy, byle stan na ich koncie się zgadzał...to pewnie był błąd obecnego prezesa, że myślał o wszystkich pracownikach a nie tylko o tych, którzy chcieli być szczególnie "wyróżnieni".... chcieli zniszczyć człowieka, dobrze się stało, że zrezygnował, chociaż odżyje psychicznie, bo tego znieważania przez przetoczonych wcześniej związkowców nikt by nie wytrzymał....

Tak18Nie14
Gość

Co za bzdury wypisujesz człowieku! PIP nigdy nie przyznał racji związkom! I nigdy firma nie została ukarana pieniężne za nic! Znów pomówienia!!!! Ogarnijcie się i nie powielajcie durnych plotek!

Tak11Nie8
Jamnik
@Gość

Jakie pomówienia? Czyli to, że sprawa w sądzie o niesłuszne zwolnienie członka zarządu, który z resztą wygrał sprawę, a o którą postarał się PIP to też niby lipa? To, że pip nie raz przyznawał i przyznał ostatnio rację pracownikom, że byli mobbingowani. Dodatkowo pip nie kara firmy tylko np już były prezes i jego firmowy syn byli z imienia i nazwiska wezwani do sądu karnego w sprawie złamania prawa i zwolnienie członka zarządu. Ale, tak... Będziecie teraz "wybielać" swojego mentora przez którego nie utrzymacie się komuchy w tej firmie.

Tak8Nie6
gość

Czy wymaganie od pracowników rzetelnego wykonywania swoich obowiązków jest czymś patologicznym i złym? Aby "coś" stworzyć nie wystarczy jednej osoby, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich pracowników. Ale jak widać niektórzy nie myślą o dobru firmy tylko o własnym. Nie myślą o pracy- tylko o tym w jaki sposób oczernić p. Prezesa snując twierdzenia, które w żaden sposób nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wielka szkoda, bo firma straciła wspaniałego fachowca- inżyniera, który miał odpowiednią wiedzę do kierowania firmą produkcyjną- oby jego następcy chociaż w połowie zależało na tej firmie i ludziach jak jemu. (usunięte przez administratora)

Tak12Nie12
Olo
@gość

Leon przestań pisać na tym forum. Wszyscy dobrze wiedzą, że to Ty piszesz na siebie pochlebstwa.

Tak17Nie8
???

Tokarz,Kontroler,Mechanik związkowe szychciory pokonały Włoskiego Tygrysa ?Tygrys trafi do ciepłego azylu bo kasy ma sporo a oni będą czekać na nowego Misia który kości rzuci żeby nie musieli szczekać.Ale mogą się zdziwić jak Nowy zamiast kości rzuci granat z napisem zwalniamy Wy typować.

Tak14Nie2
On

Do związków:B i Z Nie zdajecie sobie sprawy (usunięte przez administratora) bez szkoły co teraz się z wami stanie. Póki prezes brał wszystko na siebie, byliście "bezpieczni". Teraz prezesa nie będzie i Ci co są nad nim zrobią wam z (usunięte przez administratora) jesień średniowiecza! A ja będę patrzeć z boku i bić brawo. Prezesie dużo sił na te dni, miesiące. Takie (usunięte przez administratora) zapłacą z nawiązką za prezesa krzywdy.

Tak11Nie14
Pracownik 58+
@On

Widzę że odezwało się panisko łyse dyrektorskie po szkole ale nie za bystre bo tylko w jelczu może błyskać glacą.

Tak23Nie6
@On

A ja mu się nie dziwię że odchodzi.W przyszłym roku max 250-300 pojazdów a zatrudnionych ponad 600 ,roszczeniowe związki,podwyżki u dostawców,prądu,zus,na remonty kukają donosiciele,HSW naciska także lody w zakładzie się skończyły więc lepiej wrócić na stare śmieci.

Tak11Nie
@Racja?

Odchodzi bo ma dość tych (usunięte przez administratora) związkowców. On też jest tylko człowiekiem, według mnie i tak zbyt długo wytrzymał w takich warunkach. Ale związki myślą że są na wygranej pozycji.. oj zdziwią się zakały zdziwią .. koniec ich jest bliski. Szkoda tylko normalnych zwykłych ludzi, którzy chcą w Jelczu uczciwie zarobić na "chleb". Teraz niewiadomo kto przyjdzie jako nowy prezes i czy będzie choć w połowie tak jak prezes L. myśleć przede wszystkim o tych ludziach. Bo ci co tak dużo narzekają nie mają bladego pojęcia co się właśnie zaczyna dziać. Już nikt wam takich podwyżek i dodatków nie da jak jeszcze obecny prezes L. Nigdzie nie jest tak jak w Jelczu, ale wiedzą to ci, którzy choć raz w życiu pracowali u prywaciarza. Skończy się Wszystko i wtedy możecie podziękować "panom" związkowcom.

Tak9Nie7
PRACOWNIK JELCZA

#Racja Ważne jest także doświadczenie w pracy w branży związanej z działalność Spółki. A co nie jaki Szuturma miał wspólnego z działalnością spółki chyba tylko tyle co układanie kostki na parkingach Niech idzie kostkę układać po przekrętach w Radwanicach bo tutaj już go każdy przejrzał . A to że JELCZ miał 14 mln zysków i 10 oddał do Stalowej Woli a resztę na przekręty i wypłaty dla swoich psów to tego już nikt nie wspomni co ???? OBECNIE W JELCZU JEST JEDNA WIELKA KOMUNA I GERIATRIA. POZDRAWIAM CHORĄGIEWKI !!!!!!!!!!!!!!1

Tak16Nie3
@PRACOWNIK JELCZA

No i po co baranie siejesz ferment? Tacy jak ty powinni odejść z Jelcza bo są zakałą dla tej firmy. Same szkody przez takich durni. A związki zawodowe niech się teraz wykażą bo w końcu mają szansę. No i co panowie cwaniaczki czujecie się na wygranej pozycji?! Nie powinniście.. już niebawem przyjdzie czas na was.

Tak6Nie4

Ale tu śmieci (usunięte przez administratora) pracy jest dużo nowe projekty itp. W dobie kryzysu Jelcz dał radę to da i teraz.Prezes się poddał bo zwolnił niesłusznie pracownika ten poszedł do sądu pracy i wygrał,z tego co się orientuję czeka go kolejna rozprawa którą napewno przegra.Wiec PGZ dała mu wybór albo sam odchodzi w ciszy i spokoju ,albo z wielkim impetem

Tak2Nie9
J-315

Związku z agonią Lisa pozdrawiam jego donosicieli tzw Kierowników Klakierów z Lakierni,Magazynu,Kontroli,Planowania,Zmianowych oraz wielu innych panów,panienek,emerytów nowy zarząd powinien was szybciutko rozliczyć .

Tak30Nie3
@J-315

Prawie 40 lat temu pewien"Mądry" trafnie ocenił inż budowlanego i wywalił go z JZS po 40 latach los do inż się uśmiechnął i został prezesem ale zamiast ciężko pracować na sukces firmy to wprowadził "łopatologię "czyli kto nie z nim to go zakrzyczeć,zastraszyć,zwolnić,upodlić a przy okazji parę inwestycji budowlanych przeprowadzić w ramach odszkodowania za wcześniejsze zwolnienie.Ale los jest okrutny znowu inż chcą wyrzucić chłop musi się podać ale jak mówi ma gdzie wracać lecz pomników w Jelczu nie zbudują.

Tak26Nie2
Tytan pracy

I co teraz komuniści zrobicie? gdzie się podziać? może kostkę brukową będziecie układać?

Tak21Nie4
Alina

A jak praca w kadrach? Opłaca się rozważyć złożenie CV? Jest miła atmosfera i dobrze zarobie? O Jelczu słyszę same źle rzeczy, Pracownicy Kadr też wg Was się panoszą?

Tak3Nie1
@Alina

Droga Pani, jeszcze nie jesteś pracownikiem a już oceniasz? Każdy powinien wiedzieć, że jeśli interesuje go praca w jakiejś firmie to tutaj nie powinien się wypowiadać w ten sposób, skoro jeszcze nie był, nie widział i nie wie...... Skoro się interesujesz to idź i zapytaj, chociaż jeśli to ja pracowałbym w kadrach to na pewno nie chciałbym już zaprosić Cię na rozmowę....

Tak3Nie5
Alina
@pracownik

Tylko zapytałam. Skąd takie wrogie nastawienie?

Tak7Nie
Były
@Alina

Chcąc pracować w Jelczu musisz niestety przyzwyczaić się do takiego zachowania ludzi. W tej firmie to norma. Nie można liczyć na ludzką życzliwość

Tak9Nie
obserwator

Jelcz już stracił płynność. Nie płaci dostawcom.Spóźnienia już powyżej 30 dni. Kolej na Wasze zusy ? pensje ? Brawo dla prezesa i jego zastępcy. Ciekawe czy za płyty zapłacone ?

@obserwator

Za płyty na pewno za roboty budowlane też czy w końcu związki powiadomią CBA.

Tak12Nie2

O jakie płyty chodzi?

Tak2Nie
@Ktoś

Płyty zdjęte z pewnej remontowanej ulicy.Swoją drogą remont to były jaja.PIP dowalił kare.

Tak8Nie
Bartek
@obserwator

Serio Jelcz stracił zdolności finansowe? To znaczy że będą masowe zwolnienia? O masakra...

Tak5Nie2
@Bartek

Spokojnie, nic Jelcz nie utracił. Plotki, plotki, plotki i jeszcze raz plotki. Ten, kto szerzy takie pogłoski to nie ma bladego pojęcia jak funkcjonują takie spółki...

Tak3Nie6
Rambo

To dlaczego nie płaci?

Tak5Nie
@Rambo

A co? Wypłaty nie dostajesz? Skarżą Ci się dostawcy? Czy słyszałeś, że ktoś komuś gdzieś kiedyś powiedział? W biznesie czasem tak jest, zapłacisz jak tobie zapłacą. I tyle.

Tak2Nie5
@Rambo

A tak poza tym to nie rozumiem was ludzie... Ktoś pisze komentarz, że koniec bliski, że Jelcz traci płynność, że nie płaci, że zaraz upadnie = 5 polubień komentarza. Ktoś pisze pozytywnie, że nic się złego nie dzieje = 5 "nie lubię". To co? Cieszy was świadomość, że w Jelczu jest ciężko, mogą być masowe zwolnienia itp.? Wy tutaj w ogóle pracujecie? Jak nie, to po co wchodzić na stronę gowork firmy, o której nie macie zielonego pojęcia? Ta strona traci sens skoro można komentować negatywnie inne firmy. A jeśli tu pracujecie to cieszy was myśl, że są jakieś kłopoty? Ogarnijcie się ludzie.

Tak6Nie7
Rambo
@Spoko

Mam nadzieję, że masz rację, choć mocno wątpię w ten biznes.

Tak2Nie1
@Spoko

I tu nie jest spoko.Między kupującym a sprzedającym jest umowa np; przelewu która powinna być dotrzymywana bo po drugiej stronie jest firma która też ma pracowników i płaci podatki.Obecne problemy z płatnościami wynikają z tego że wojsko nie potrzebuje pojazdów i maksymalnie odwleka terminy odbioru i płatności.Przecież już wiadomo że pojazdy z tego roku przechodzą na przyszły i będzie gorzej bo pieniążki od "mafii" się skończyły i trzeba ciąć wydatki a niestety innych odbiorców nie ma i nigdy nie będzie.Także szanować pracę,pracować powoli i dokładnie i w razie czego jak ktoś na forum napisał" chować się w razie braku pracy w odnowionych inwestycyjnych kiblach"

Tak10Nie2
troskliwy
@Pracownik

Niestety chcę przestrzec wszystkich tu aktywnych, że nie jesteśmy tu anonimowi a informacje, które są zamieszczane zapewne są już weryfikowane. Ja już to wiem - doświadczyłem......przestrzegam

Tak1Nie2
@troskliwy

niech się boi ten co ma najwięcej krzyczy

Tak6Nie1
@???

Co straszysz.Kogo chcesz postraszyć?Sam się pewnie boisz o robote.Przyjdzie prezes z prawdziwego zdarzenia i wymiecie połowę składu. Stawki (szczególnie w administracji) obniży do połowy.Reszt postojowe

Tak3Nie5
olsen

Kiedy przestaniecie wpisywać takie głupoty, te forum już dawno straciło sens, jak można się rozpisywać o firmie jeśli się nie jest pracownikiem, co mnie interesuje co, z kim, jak, dlaczego, mam pracę, pensja na koncie, jeśli mi się coś nie podoba to się zwalniam, a nie narzekam, jest teraz tyle roboty że można wybierać i przebierać, nikt mnie na siłę nie trzyma, więc skończcie (usunięte przez administratora) bo się żyjąc chce,.

Tak3Nie3
Nazwa działu: Produkcja

Nie znam prezesa żadnych układów nie mam. Pracuje mi się dobrze, wykonuję swoją pracę i nikt nie szykanuje mnie bez powodu...atmosfera na wydziale jest dobra poza paroma wyjątkami jak w każdym zakładzie. Pracuje na obróbce mechanicznej i jestem zadowolony ze swojej pracy. Jak czytam te opinie to mam wrażenie że to o innej firmie. (usunięte przez administratora)

Tak23Nie15
Jestem gość
Nazwa działu: Produkcja

Czy kiedyś doznałeś nieprzyjemności od hejtowanego pracownika Jelcza??? Tarzan, Hiszpan itp... czy kiedykolwiek odniósł się do kogoś w sposób nieprzyjemny, chamski i wulgarny??? Czy kogoś boli to w czym chodzi ubrany???? Czy jaką ma fryzurę???? Sory... może i moja komuś się nie podoba ale nie znasz... nie oceniaj...tyle na ten temat...resztę dopowiedz sam kto i jak się odnosi wobec pracowników.... sami nieudacznicy... ok...ale ktoś tą firmę ciągnie... nie podoba się to do widzenia....

Tak11Nie9
Ługi

Kto z Konstruktorów odszedł?

Tak1Nie2
Mój kolega
@Pracownik

Z tego co ja wiem na obróbce mechanicznej ludzie biją rekordy nadgodzin i sobot w pracy. Zamiast pracować od poniedziałku do piątku to lepiej grać w (usunięte przez administratora) przyjść w sobotę do pracy posiedzieć wyciągnąć zrobiona robotę z szafy i sobota zaliczona. Jak przychodzi, do rozliczeń kasy socjalnej i jak komuś według regulaminu przekracza to mają wielkie pretensje. I co nie jest tak?

Tak1Nie16
@Mój kolega

Widzisz jak mało wiesz... Nie będę z tobą dyskutował bo twoja wiedza jest czerpania chyba od przewodniczącego związku wszyscy wiedzą jakiego hehe przyjdź zobacz i dopiero się wypowiedz co się dzieje na obróbce.

Tak17Nie2
znam Cię..
Nazwa działu: Produkcja

@Jestem Gość - ograniczenie umysłowe u Ciebie na każdym kroku widać,(usunięte przez administratora).. co innego zresztą ma wychodzić? Człowieku, prawda jest taka, że jak ktoś jest dobry w swojej robocie to ma dobrą pensję i jest z roboty zadowolony, a jak odejdzie - to go przyjmą z otwartymi rękami. Za Tobą nikt nie zapłacze - to chyba oczywiste jest jak dwa plus dwa..(usunięte przez administratora)

Tak8Nie1
Głos prawdy
@Ługi

taki czarny gość, w porzadku był i znał się na robocie i nikogo nie wyzywał , robił swoje i też musiał wylecieć. Nie znam szczegolów.

Tak1Nie3
@Pracownik

Jelcz toczy rak Dyrektorów i Prezesów nieudaczników.Po podziale JZS na spółki do władzy doszła kadra średnia która wywodziła się przeważnie z działu technologa.Stara kadra odeszła na emerytury a Ci co coś potrafili to do np;Volvo.No i od tego momenty jest tylko gorzej padły autobusy,padła ciężarówka ,zostały tylko Komponenty które musiały robić części serwisowe.Tylko dzięki politycznej decyzji MON została uratowana ciężarówka dla wojska tylko dlatego że MAN właściciel Stara nie był zainteresowany małą produkcją dla wojska.Komponenty złapały Boga za nogi i co; KLAPA.Pan Prezes CZU otoczył się pseudo fachowcami np technolog Rysiu,Dyrektor Adam,Kierownik Rysiu KLI,Andrzejek Py mierni ,bierni ale wierni.Jelcz ledwie dychał i znowu politycznie został uratowany gdyż wojsko wybrało ofertę 4x4 gdzie konkurencja była lepsza i tańsza ale nie polska.Zmieniły się rządy i przyszła Dobra Zmiana która była tylko po to żeby zrobić sobie kampanię wyborczą na Burmistrza czyli nieuzasadnione podwyżki dla wszystkich a najwięcej dla "swoich",premie,imprezy wszystko po to żeby było głośno i na bogato .Ale dobra zmiana się pokłóciła i Stary Lis zjadł Grubego Misia który nawet wyborów nie wygrał bo w J-L jest odporne na propagandę.Został Stary Lis który pod przykrywką walki i nieróbstwem i złodziejami modernizuje zakład;remonty,maszyn,parkingi wszystko to budzi wątpliwości czy jest to najbardziej potrzebne i przez kogo robione bo przetargów brak.Czy nie lepiej zainwestować w nowy cywilny model Jelcza ale to za trudne i nie ma kim zrobić bo mianował kolejnych fachowców kierowników i dyrektorów których poza Jelczem nikt nie zatrudni.Szkoda bo MON mógłby być trampoliną na świat ale rak toczy zakład i widoków na lepsze nie ma.

Tak43Nie1
Lakiernik
@znam Cię..

Hej co tu piszesz ?? Ja od 3 miesięcy biegam nad stanowiskiem mistrza rozmawiałem z prezesem i powiedział że potrzebujemy takich młodych ludzi jak ty i kazał czekać następną tygodnie po czasie znów zapytałem co w mojej sprawie ,a on odparł teraz nie ma takiej obcji hahah o co tu chodzi w zawodzie jestem 19 lat mam tylko mistrza wszystko udokumentowane, a oni przyjmują na stanowisko mistrza jakiegoś faceta co nie ma pojęcia o lakiernictwie A już nie wspomnę o o dokumentach uprawiających to do pełnienia takiej funkcji.!I gdzie Tu sprawiedliwość człowiek się uczy i na darmo !!!!!

Tak13Nie1
@Lakiernik

Chłopie Lakiernia to największe (usunięte przez administratora) w tych jelczańskich moczarach.Szkodliwa technologi brak odpowiedniego sprzętu jakby ktoś w WIOŚ zrobił nalot a nie zapowiedzianą kontrolę to by tą lakiernię zamknął na lata.Kierownik udaje że się zna a nawet nie potrafi malować to zwykły krzykacz,poganiacz ale prezes lubi takich młotów trochę bardziej na poziomie są majstrowie i lakiernicy oczywiście połowa leci w i wozi się na pozostałych.No i dodam to tego jeszcze panią technolog która w prywatnej firmie 2 dni by nie przepracowała młot kierownik to przy niej fachura.Lepiej się tam nie pchaj.

Tak44Nie1
Racja
@J-315

Pani technolog to zupełnie specyficzny przypadek

Tak32Nie1
@Racja

Ta pani kompromituje zakład może papier ma ale oleju za grosz ale jak jest tępa to łatwo można nią sterować albo zwalać na nią problemy.Taki to model pracy miał główny technolog obecnie udający dyrektora łysy na Lwiej smyczy.

Tak37Nie1
Jelczanin
@Lakiernik

znam cie wielki lakierniku z papierami i powiem ci że nie nadajesz się na mistrza.

Tak9Nie3
@Głos prawdy

To był technolog nie konstruktor

Tak2Nie
@J-315

Lis zjadł Misia! Ale Miś był zepsuty i się Lisowi odbija chodzi po hali i jęczy z bólu,krzyczy,macha kitą ale i tak koniec w firmie bliski.

Tak20Nie
@J-315

Ale parking ze starych płyt zrobiony :))

Tak2Nie1

Czy jest możliwość w JELCZ-KOMPONENTY Sp. z o.o. pracy na część etatu?

TakNie1
Jestem Gość
@Pytanie

Nie, nie chcą tak zatrudniać.

Tak1Nie
Nowy gość
@Pytanie

Odpowiedź w kadrach, szczerze to nie słyszałam u nas o pół etatu ale...

Tak1Nie1
Nazwa działu: Finanse

Czepiacie się Tarzana...Hiszpana..... itp... ?????to faktycznie żenujące... czepcie się tam...wyżej... biurowych... zarządu...trochę wiem.... i dużo mogę tu napisać...tylko nie wiem czy mogę... pozdrawiam wszystkich co sądzą to samo...????

Tak7Nie
ass

nie ma takiej firmy

Tak1Nie1

Zostaw opinię o JELCZ-KOMPONENTY Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

JELCZ-KOMPONENTY Sp. z o.o.