Jelcz Sp. z o.o.

Opinie o Jelcz Sp. z o.o.

Gosć

Witam, chciałabym aplikować do firmy do administracji ale nie doczytałam czy można pracować zdalnie. Czy tutaj dowiem się jak może wyglądać taka praca?

Gosc
@Gosć

W każdym ogłoszeniu jest że to praca stacjonarna

FORUM

Ludzie już mają tak dość atmosfery w firmie że muszą tutaj dzielić się tym co się dzieje. Leniwce zawsze będą leniwcami a pracowici ludzie wykorzystywani. Tak było jest i będzie. Dlaczego tylko nikt nie reaguje na co wydawane są pieniądze z naszych podatków. Kiedy to zostanie rozliczone? Gdzie jest nowa hala która tak była reklamowana bo narazie tylko ścisk ludzi widać ciągle w tym samym miejscu.

Cypis
@FORUM

Przy obecnym stanie produkcji należy; Wyrzucić Rentiera Dycia i 80% nierobotnych związkowców do tego 100 osób z biur i 100 z produkcji po protekcjach z dojnej zmiany oraz znajomych dostawców od sklejki stali farby opon itp. Pozostałych ciężko pracujących godnie wynagradzać. To cel nowego zarządu który pojawi się w zakładzie tuż po świętach ( 3 miesiące za późno).

SIP
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Kiedy w firmie odbędą się wybory na Społecznych Inspektorów pracy? Dlaczego w firmie nie ma SIP, czy ktoś jeszcze nad tym panuje? albo inaczej kto z tej większości mądrali na górze w ogóle wie że są tacy ludzie i dostają wypłatę za swoją funkcję przez kilka lat jeśli zostaną wybrani w wyborach i już dawno powinny być te wybory ? Kontrola PIP w firmie a SIP nie ma, no brawo brawo

Nowa hala

Pod dachem 800 osób mam a samochodów może z 400 wam dam. Bo trza było przyjąć kolegę nieudacznika albo jakiegoś partyjnego poplecznika. Brakuje nam tu ewidentnie zarządzania ale za to dobrze wychodzi nam obiecywanie i kolejnych ludzi przyjmowanie. Niech lepiej wraca może Leon zwany łopata. Trzeba rozgonić towarzystwo nieudaczników i dames co jest w biurach bez liku. My na tych nie robów nie zarobimy i ten zakład rozwalimy. A hali nowej dalej nie mamy ale może na remoncie dachu zarobić jeszcze komuś do kieszeni damy.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Jelcz Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!

Przed rozmową w tej firmie byłem ciekawy co się o niej dodatkowego dowiem. Niestety nic pozytywnego tak jak się mówi w okolicy tak też czyta i tutaj. Z przykrością również opiszę czego doświadczyłem w trakcie rozmowy na stanowisko kierownicze. Rozmowa odbyła się o czasie i tyle jeśli chodzi o pozytywny odbiór. Poza tym kompletny brak profesjonalizmu w zachowaniu i przeprowadzeniu rekrutacji, osoba nie przygotowana, nie potrafiąca się zachować, wymijające odpowiedzi o stabilizację pracy, powody odejść innych osób, powody dużych ilości rekrutacji w ostatnim czasie bo nikt mnie nie nabierze na historyjki o rozwoju. Od razu widać wymijające odpowiedzi o zapewnienie jakichkolwiek standardów HR w tej firmie. Zapewnienie o kontakcie zwrotnym też rzucane na wiatr. Firma niewiarygodna, brak profesjonalizmu , bardzo niski poziom mentalny

Teraz

Lenie związkowe od poniedziałku zabierajcie się do roboty bo kończy się czas pisowskich dyletantow I lepkich łap.Zacznie się sprzątanie po idiotach partyjnych.Nadchodzi czas uczciwej pracy.

głos z hali
@Teraz

Jak to jest, że nit nic nie wie o powoływaniu ludzi do władz związków w Jelczu!? Mamy trzy związki i wszystkie mają gdzieś ludzi! Panie Prezes ZZSO - Gdzie jest uchwała z głosowaniem w sprawie wyboru nowego członka władz? i kiedy ona była podjęta? Bo nikt tego nie pamięta, że brał udział w głosowaniu ! ? Ile kosztuje taka ochronka? Panie Prezesie związku "S" - Ile kosztował związek pan członek MJ i o co chodzi z tym postepowaniem wyjaśniającym? Sukces ogłoszony ale pytania pozostają - ludzie mają prawo wiedzieć na obronę kogo idą ich składki. Czy ten gość był kiedykolwiek na produkcji, czy jest we władzach po pan Prezes Związku robi sobie ponton partyjny? Panowie związkowcy kiedy byliście ostatnio pogadać z ludem? Kiedy ubrudziliście ręce pracą? Tu się ciężko pracuje !

Łukasz.D Solidarność
@głos z hali

Dzień dobry ! Z racji tego,że zostało skierowane pytanie do Solidarności to z miłą chęcią udzielę informacji. Mianowicie aby uzyskać jaka kolwiek informacje to trzeba należeć do NSZZ Solidarność. Jeżeli spełnia się to kryterium. To zapraszamy wyżej wymieniona osobę na rozmowę. Pytania będzie można zadać całej komisji Solidarności która z miłą chęcią udzieli wszelkich informacji. Druga opcja to sformułowanie pytań w formie pisma. Oczywiście pod warunkiem spełnia kryterium podanego wyżej. W grę wchodzi także wysłanie wiadomości droga elektroniczna na adres związku pod warunkiem podpisania się z imienia i nazwiska. Pragniemy także poinformować,że Forum GoWork Jelcz nie jest miejscem w ,którym będziemy udzielać jakich kolwiek informacji. Z Związkowym Pozdrowieniem ;) Łukasz Dyczyński

głos z hali

Zarząd „S” zastanawia się jak tu wspomóc koledze z Zarządu i załatwić możliwość rozwieszenia plakatów wyborczych MJ. Taka możliwość pewnie istnieje, tylko niech dopiszą za co wyleciał a w drugim punkcie, ze pomogli go przywrócić do pracy. Ciekawe ile pieniędzy z funduszu „S” pójdzie na promocję MJ w wyborach samorządowych? Panie Prezesie Związku „S”, gdzie pan się ukrywa? A może tylko jeden z Zarządu „S” potrafi pisać ;). I rozumiem, że jak odpowiada na wpis za dwa związki, to jest rzecznikiem tez tego drugiego? Zatem pytanie bezpośrednie - Panie Prezesie najmniejszego związku na zakładzie, jak było z tą Panią? Czy była obecna przy wyborze do władz, czy telefonicznie to zrobiliście?

Look

Dlaczego trzeba żebrać o podwyżkę u związkowców ??? A za dobrą pracę nie ma podwyżek ? za podnoszenie kwalifikacji nie ma podwyżek ?

członek ZZSO
@głos z hali

Jakbyś miał odwagę to byś się zapytał osobiście i pewnie by ci odpowiedziano... bo to żadna tajemnica... A w sumie to wystarczyło tylko zapisać się do związku i uczestniczyć w wyborach i wszystko byś wiedział. A tak dalej będziesz żył w nieświadomości i szukał sensacji... I tak czytając te twoje wypociny to sobie myślę : "Nigdy nie walcz z (usunięte przez administratora)...Mają przewagę liczebną"...

swój
@Look

To dostań podwyżkę za dobrą pracę i nie skomlej do związków. Jakby ich nie było to byś (usunięte przez administratora) dostał a nie podwyżkę.

Głos z hali
@członek ZZSO

Ooo, nareszcie ktoś zaczął czytać wpisy. Szkoda, że bez zrozumienia. Panie prewodniczacy rozumiem, że zgodnie z art 22 statutu zzso przeprowadziliście tajne wybory na członka władz i w tym celu zwaliście walne, tak? I protokół z wyborów nowego członka do władz związku w Jelczu został przekazany do zarządu regionalnego? Hmmm ciekawe, może niech Pan to dobrze sprawdzi, jak to było. Aha dlaczego Pan się nie interesuje poprawa warunków płacowych w Jelcz? Ahh przecież związkowcy dobrze zarabiają, zwłaszcza ci na stanowiskach.

Look

Związkowcy starają się wytworzyć przeświadczenie ,ze tylko dzięki nim są podwyżki. Gdyby przestali opowiadać jak to wszystko załatwiaja to ludzie by ich pogonili. Dla mnie to (usunięte przez administratora) Z niejakim Piotrem Dudą na czele

Znieszmaczony

Jak byłem waszym majstrem na spawalni to byliście dla mnie super kolesie z niejednym z was prywatnie piłem wódkę i spotykałem się prywatnie, a później ta słynna lista o wyrzucenie mnie o jaki to ja nie jestem zły (usunięte przez administratora) itp.Straszne jest to, że jak byliście w moim towarzystwie to jest git, a później byłem (usunięte przez administratora)przez was choć nie jeden dostał od mnie podwyżkę większą od innych.Jesteście żałośni.Kolsiostwo było I będzie na tym dziale ,znam to z autopsji.

XXX

Odnośnie działu 3537 jest teraz mały dramat z udziałem pewnej osoby ,która ja osobiście szanuje i miała spotkanie podobno na górze z Dyrekcją i teraz jest podejrzewana o ten wpis , który zamieściłem wcześniej. Uwierzcie mi ta osoba nie ma nic wspólnego z tymi wpisami bo z nią rozmawiałem i nigdy nie zganiecie kto to pisze, a znacie mnie wszyscy.Spytajcie się na innych działach o dział 3537 Będzie jedna odpowiedź nigdy w życiu, szkoda nerwów, za żadne pieniądze. Nikt tam nie chce pracować !!!!!!

XXX

Ten zakład do porażka, zwłaszcza dział 3537 spawalnia ram.Decydujacy tym działem Pan , który pracował wcześniej w Volvo to statysta co nabija tylko godziny,a pojęcia o spawalni zero.Wieczne pretensje ,ile by człowiek nie robił to mało, a jak za dużo to źle. Brygadzista to maniak depresyjny co dobiją ludzi swoją gadka i zaczepkami. Przyrządów brak ,jak coś popsute to sam sobie radź. Wieczny problem z urlopami .Ludzie mają zniszczone kręgosłupy od dźwigania, a jeden kolega od roku leczy się psychiatrycznie bo tak go dojechali. Brygadziści chodzą zaszczuci i tylko skłócają ludzi,wiecznie giną detale.Ten brygadzistą z Ligoty ma fatalną opinię lecz góra jest ślepa bo wyniki są. Wszystko robione na kolanie byle jak ,aby do przodu. Ludzie przychodzą i ci co widzą co tu się dzieje to uciekają, zostają tylko Ci co są starsi lub (usunięte przez administratora) co sobie ustawili robotę i mają dobrze i cicho siedzą tzw święte (usunięte przez administratora).Rozmowy z dyrekcja tradycyjnie nie pomagają, dla nich ważna jest produkcja kosztem (usunięte przez administratora)ludzi, którzy są głębkami nerwów co muszą w domu odreagować alkoholem . Zresztą na zakładzie było i jest pijaństwo, ale władza ślepa na to.Odradzam wszystkim dziala 3537 to jest wyścig szczurów, każdy na każdego gada i (usunięte przez administratora) obrabiają, często (usunięte przez administratora)i przekręcając coś. Brygadzistą z Ligoty w innym zakładzie był by już dawno zwolniony! , ale ma wyniki to go trzymają, kosztem zwykłych ludzi.

@XXX

Mimo upływu lat mentalność komunistyczna trwa dalej. Człowiek się nie liczy, tylko wykonanie planu. Liczne przypadki (usunięte przez administratora) są ignorowanie, bo liczy się tylko plan. Przez ostatnie 8 lat (szczególnie za rządów łopaty) takie myślenie było tylko potęgowane. (usunięte przez administratora)i niszczono ludzi, bo najważniejszy był plan, często nierelny do wykonania. Czas na gruntowne zmiany, adekwatne do nowoczesnej gospodarki rynkowej. Niestety w tej socjalistycznej tkwimy po uszy.

Glas z hali

Ciekawe to pytanie panowie związkowcy ! Panie Przewodniczący związku „S” nie masz za co kupić kolejnego domu, ze tak ci zależy na budowie nowej hali ? Co nie ma na czym zarobić na lewo drobny (usunięte przez administratora)?! Hala stałaby już dawno gdybyście nie chcieli zrobić na tym interesu. Działacze związkowi myśleli, że i tym razem przytulą co nie co z transakcji a tu nici. Co nie panie MJ - to tez do Ciebie ! Tak, zakład się dusi ale wam to na rękę . Problemem są zatrudnienia nowych !? Bo do związków się nie zapisują!? Gdzie jest miejsce dla młodych pracowników, którzy maja w d…. postkomunistyczne załogi i chcą pracować? Wiecie gdzie jest najwiecej związkowców w Jalczu - w biurach , nie na produkcji. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)po układach!

mari

Jak nazywa się pojęcie gdy ktoś ignoruje zasady rekrutacji czy wyboru kandydata na dane stanowisko i podstępem (lub jawnie) oferuje pracę członkowi swojej rodziny. Lub znajomemu. To zamyka drogę do zdobycia pracy i rozwoju kariery osobom, które mogą się na danym stanowisku sprawdzić lepiej.

Ola

No to mamy mega brak poziomu kompetencji widać kto rekrutuje.....i dlaczego Z rybnego do administracji ciekawa sprawa jak nic układ albo kumoterstwo ale wyjdzie szybko czy to wujkowa a może jeszcze bliższa

Pracownik Spółki
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Taki apel do największego związkowca na zakładzie. Gdy się zostaje na nadgodziny w pracy to się pracuje prawda ? Nie chodzi się po zakładzie i nie robi się propagandy wobec pracowników co do podwyżek ”żeby była procentowa" dla wybranej klasy pracowników. Prawda Panie Robercie ?

Co to za dodatkowy urlop miałbym jako Administrator Systemów i Sieci Komputerowych (sieciowiec)? Nie pracowałem dotąd w państwowych spółkach, czy w zbrojeniówce, więc moja wiedza o bonusach w budżetówce i jej spółkach jest nikła.

dsethj

A co z pracownikami którzy przyjeżdżają na 2 zmianę i nie mają gdzie zaparkować?może związki by coś pomogły.Ciężko zrobić parę dodatkowych miejsc gdzieś na placu dla takich pracowników?Tak się mówilo o wprowadzeniu dwóch zmian w zakładzie i co?95 procent 1zmiana i to ma być ok?

W sieci pojawiła się oferta pracy na stanowisko specjalisty ds. finansowych. Widzę, że firma oferuje dodatek motywacyjny. Kiedy się go dostaje? I w jakiej wysokości? Jeśli chodzi o rozwój zawodowy, to czy mogę podciągnąć pod to awans na wyższe stanowisko? Jest w ogóle taki możliwy? Poinformujcie, bo przymierzam się do zaaplikowania. ;p

Black Hole

Wiadomo, utrata pracy i zwolnienia są zawsze tragedią. Początki z reguły są trudne. Jednak kosztem początkowych wyrzeczeń można z czasem osiągnąć bardzo wiele. Zaledwie 10 lat po przejęciu przez Volkswagena Skoda wybudowała w 2001 roku w czeskich Kvasinach nowoczesną halę fabryczną, w której do dzisiaj pracuje większość młodych Polaków z Kotliny Kłodzkiej (około kilkadziesiąt kilometrów od granicy Kudowa-Słone/Nachod). Co więcej, dzisiejsza Skoda zatrudnia znacznie więcej pracowników niż nawet w czechosłowackich czasach socjalistycznych z dominacją własności państwowej. Można? Oczywiście, że można! Trzeba tylko sprawdzonego inwestora o ugruntowanej pozycji w rodzaju Volkswagena czy Volvo, a nie eksperymentów w rodzaju Daewoo. Kto wie, może podobnie potoczyłyby się losy Jelcza w przypadku przejęcia przez Volvo? Tym bardziej, że Jelcz w okres transformacji ustrojowej wchodził z solidnymi fundamentami: nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz efektywnym wskaźnikiem produktywności 1,2 dochodzącym do półtora.

Abcd

Obawiam się, że prędzej to zamkną niż zainwestuje w to zachodni inwestor. Po wejściu do zakładu padł by że śmiechu albo przewrócił się o jakąś paletę. Jelcz ma zero standardów zachodnioeuropejskiego zakładu. Większość pracowników to emeryci park maszyn pamięta jeszcze Gierka. Technologia montażu to młotek śrubokręt i wkrętarka. A do tego jeszcze sami karierowicze po układach. 350 samochodów a 800 osób na zakładzie. To tylko w (usunięte przez administratora) zakladzie

JL

czy znamy juz lokalizacja nowej hali

Każdego funkcyjnego "pisowca"w zakładzie prześwietlić z majątku a jak był szwindel typu kalendarze sklejka kostka stołki i podwyżki dla swoich itp do paki i rura w d żeby oddali.

To zwiększanie zatrudnienia do niczego dobrego nie doprowadzi. Mistrz tłoczni w ciągu zaledwie 4-5 miesięcy tego roku przyjął na same tylko giętarki numeryczne aż 4 nowe osoby! A już wcześniej utrzymywał większy stan osobowy niż poprzedni mistrz mimo dużo mniejszej produkcji.

Ufo

wspolczuje krawedziarzom , teraz pewnie beda dawani na 2 zmiane nawet jak nie bedzie takiej rzeczywistej potrzeby no bo gdzie upcha tyle ludzi przy tak ogromnym nadmiarze zatrudnienia , maszyn mu braknie a poza tym zeby sie nie rzucalo na 1 zmianie w oczy ze ludzie robiliby parami na maszynach jednoosobowych , no i jeszcze mozna sie popisac przed dyrektorem ile to ja mam u siebie pracownikow i jak ciezko i dużo pracujemy ze 2 zmiany cały czas ciagniemy , ja nie wiem czy oni znaczy majstrowie jakies wyscigi i zawody prowadza kto wiecej bedzie mial pod soba ludzi , normalnie brak slow

Jelczanin

Instrumentalne traktowanie ludzi przez mistrza tłoczni prędzej czy później obróci się przeciwko niemu.

Zostaw merytoryczną opinię o Jelcz Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Jelcz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jelcz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 309.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jelcz Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 274, z czego 16 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 208 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jelcz Sp. z o.o.