Opinie o Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. w Wrocław

Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Programista Sql w mieście Wrocław. Wiesz, jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

ponownie ja
@Zosia

Każdy (serio każdy) zespół ma swoją pulę kaski na wydanie na przeróżne szkolenia/kursy (ja zazwyczaj wykorzystywałem na udemy ale inni brali jakieś grubsze kursy - przykładów nie przytoczę bo w sumie nie pytałem). Ta pula kaski jest na rok a jej ilość jest zależna od ilości członków w zespole każdy pracownik ma X zł rocznie to X jest mnożone razy ilość członków zespołu i myk masz budżet rozwojowy dla danego zespołu.

Czesc! Widziałam ofertę na stanowisko młodszego programisty i mam tylko jedno pytanko. Bo praca hybrydowa to mi na rękę ale widzę że w zespole jest 7 osób. Jaka jest mniej więcej średnia wieku ? :d przyznam że mi się lepiej pracuje z młodszymi osobami ale też zastanawiam się czy byłabym jedyną kobietą czy może jest różnorodność co do płci ?

Czemu nie szukają nikogo do IT ? Faktycznie jest jakiś kryzys i nie zatrudniają ? (Ktoś niżej taki komentarz dał). Albo zle szukam ofert ? Jak ktoś był na rozmowie u nich niedawno to da znać jak wyglądały te dwa testy ma rozmowie, jak dobrze się przygotować ? W ogóle nadal są 3 etapy czy może to zmienili?

EW Nowy wpis

jest kryzys, zwolnili kilka osob

Takie pytanie a propos stanowiska młodszy programista sql. Patrzą tylko na umiejętności praktyczne czy jednak zależy im, żeby kandydat miał jakieś kursy albo coś w ten deseń? Trochę sie martwię, że moje bycie samoukiem może nie wystarczyć.

mac

rozmowa HR + 2 testy z SQL + rozmowa z menadżerami

Ewelina
@mac

A tak ogólnie poleciłbyś pracę na tym stanowisku? Jak ci się pracuje w firmie? W ogłoszeniu piszą o 6 000 – 7 000 zł brutto na umowie o pracę. Faktycznie tyle można zarobić? Ciekawi mnie też jak tam sprawy związane z rozwojem, jest szansa na awans np? :)

Kaja

Czy ja wiem, według mnie dla juniora byłoby okej, każdy przecież od czegoś zaczynał, no i chyba jest szansa dostać podwyżkę, gdy ktoś się sprawdzi?

@Kaja

Po okresie próbny jak się sprawdzisz będzie podwyżka. Generalnie podwyżki są 2x w roku - to jak wysoka ona jest zależy od tego co robisz i w jakim zespole jesteś.

Mati
@ja

O to świetnie że są podwyżki bo już myślałem że się utknie ta wypłatą na dłużej. A awans? Można się rozwijać jak ktoś ma takie ambicje? Ty w jakim systemie pracujesz? Hybrydowo czy cały czas w biurze?

znowu ja
@Mati

Pracuje hybrydowo - tutaj nikt raczej nie narzuca jak masz pracować, masz ochotę przychodzić do biura to przychodzisz (przynajmniej w moim zespole - nie znam praktyk we wszystkich zespołach ale raczej w większości tak to wygląda). Co do awansu oczywiście istnieje opcja z junior c# developera zostać midem a kto wie, jeśli będziesz pilnym uczniem to również możesz zostać seniorem (możesz nawet zostać kierownikiem zespołu tak swoją drogą). Ostatnia kwestia - rozwój. Tutaj już różnie bywa, zagram klasyczną kartą "zależy od zespołu". Lecz generalnie dla nowych pracowników organizowane są szkolenia, każdy dostaje swojego opiekuna więc start jest wporządku (wiadomo co człowiek to opinia - ja szczerze mówiąc nie narzekałem). Poza tym każdy z pracowników dostaje "budżet na rozwój" - za to możesz sobie kupić różne kursy zewnętrzne czy tam inne materiały. Podsumowując rozwój - jeśli chcesz sie rozwijać to będziesz sie rozwijać firma nawet pomoże ale jeśli samemu liczysz, że ktoś zrobi coś za Ciebie to można powiedzieć, że rozwój nie istnieje.

Zosia
@znowu ja

Budżet na rozwój to super ciekawy benefit! Myślę, że więcej firm powinno go wprowadzić, możesz bardziej przybliżyć jak to wyglądało w praktyce? Oferowano go w każdym dziale czy tylko w Twoim?

ponownie ja
@Zosia

Pierwszy etap test online, drugi etap 27 zadań w 1h do rozwiązania na zdalnym pulpicie. Jeśli chodzi o kryteria oceniania drugiego etapu podkreślane było, że zwracają uwagę na zasady clean code nie na ilość zadań. Po tym etapie dostałem feedback, że rozwiązałem za małą ilość zadań :D Pozdrawiam

Pozdrawiam

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
kandydat

HR to oni maja tragiczny. Dzwonia, umawiaja sie, maja dzownic i potem cisza, dwa razy powtorzona sytuacja.

Cześć, znalazłem ofertę Młodszy Programista SQL do nich tutaj. Na tę chwilę jest mi potrzebne stanowisko juniorskie i na takim najbardziej skorzystam, ale nie ukrywam, że chciałbym wiedzieć, czy z czasem jest możliwość przejścia na regular'a. Ktoś tak miał, że go awansowali? Po jakim czasie?

x

Po około roku dostaniesz stanowisko "specjalisty". Poza zmianą nazwy i minimalnie większą jedną podwyżką nie zmienia to zupełnie nic.

@x

To o ile więcej zarabia się na tym stanowisku specjalisty? Bo skoro dostanie się minimalnie większą podwyżkę, to jednak będzie to lepszy zarobek. :) Podasz widełki? :)

Jaki dress code obowiązuje w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

Czy urlop w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest płatny 100%?

tak, 100% - co prawda pracuje na UoP ale dla B2B (na 99%) również jest płatny

Katy
@ja

A można sobie wybrać, jaki się chce rodzaj umowy, czy o tym firma decyduje? I jak tu jest ze sprzętem firmowym, można wybrać, na czym się chce pracować?

@Katy

rodzaj umowy zależy tylko od Ciebie. Odnośnie sprzętu raczej nie weźmiesz sobie asus rog'a ale nie dostaniesz też starego think pada - laptopy głównie nowe, raczej nie wybierzesz sobie czego chcesz, dostaniesz to co jest, ja nie narzekam.

kandydat

Cześć, mam pytanie co do firmy. Chciałbym się starać o stanowisko Junior C# Developera (zgodnie z nazewnictwem na słynnym portalu z ofertami pracy IT). Zarobki nie są złe 6600-8800zł. I teraz tak: 1. Czy górne widełki są faktycznie do dostania na rozmowie czy to tylko przynęta na juniorów? 2. (to jest akurat dla mnie ważniejsze) - Czy faktycznie praca jest Fully Remote czy jednak trzeba jeździć do biura? 3. (i to jest najważniejsze) - jak wygląda właściwie praca? Chodzi mi o development, nowe funkcjonalności itd. Moim głównym stackiem jest .NET Core, Angular i SQL Server - w każdym razie głównie webówka. Czy są tam takie projekty czy raczej mam sie liczyć z tym że to głównie projekty utrzymaniowe na starym .NET Frameworku bez żadnych nowych projektów?

g
@kandydat

1. Przynęta na juniorów i to na b2b. 2. Tak remote. 3. Stary .NET Framework, głównie utrzymanie, kod w tragicznym stanie. Angular, SQL Server - zapomnij. Webówka jest ale słaba. Jak już chcesz aplikować to dobrze przestudiuj operacje na stringach.

nowy kondydat
@kandydat

Dla informacji jeśli zostanie napotkane później przez kogoś i ktoś chce mieć porównanie: 1) Widełki wzrosły na ogłoszeniach do UoP, UoZ 7 000–8 500 zł brutto / mies. B2B8 800–10 700 zł netto (+ VAT) / mies. 2) Praca nie jest full remote. Pierwsze co mówią to że musisz być w siedzibie firmy (Wrocław) przynajmniej raz na tydzień nie tylko w okresie "próbnym", wydaje się że negocjacje tego są nie możliwe. 3) Tutaj dużo nie wiem, ale słyszałem że pracują na trochę starszym .NetFramwork 4.6 Poboczne informacje dla kandydatów: Jeśli chcecie aplikować to spodziewajcie się pytań z starszych konceptów C# i dużo na temat budowy SQL.

Młodszy Programista Aplikacji Internetowych jest aktualnie poszukiwany do zespołu Setne. Rozważam aplikowanie ale nie spełniam jednego z wymogów i chce zapytać, czy jest to do przeskoczenia. Mianowicie chodzi mi tutaj o ukończone studia na kierunku informatycznym lub pokrewnym. Nie kończyłem takiego kierunku ale znam się na tej pracy. Czy w ogóle jest sens aplikować? Jeszcze podali, że można wybrać b2b lub umowę o pracę. Przy b2b dają w ogóle coś urlopu, czy bezpłatny wtedy?

Kszesło

Firma, a właściwie zarząd tak bardzo ceni swoich pracowników że aż zapomniała złożyć życzeń czy to świątecznych, czy noworocznych - znowu. Ciekawe czy też zapomną o dywidendzie ;)

Zofia
@Kszesło

Tylko życzeń brakowało czy premii świątecznej też ? Jak długo tu pracujesz? Ta sytuacja jest cały czas?

Ciekawy
@Kszesło

Rzeczywiście nie odnotowałem życzeń, ale trochę nie fair, że w swojej wypowiedzi zapomniałeś wspomnieć, że jak co roku nie zapomnieli o paczkach świątecznych, które w mojej opinie są oryginalne na przestrzenie lat i zawsze trafiają w moje gusta. No ale cóż przecież opinie są po to, żeby się żalić. Ostatnio czytałem, że takie wypominanie wiąże się z potrzebą bycia w centrum uwagi, zalecam zaadoptowanie jakiegoś zwierzęcia, gwarantuje, że jeżeli dasz coś od siebie, to on nie zapomni o Tobie.

ddln

pracuje w firmie od dluzszego czasu w biurze. co moge powiedziec, to ze praca tutaj mi sie podoba. moj zespol jest na tyle zgrany, ze nie ma problemu z braniem urlopow na zadanie, l4 czy innych losowych sytuacji. mam jasny zakres obowiazkow, a zespol hr czesto organizuje eventy umilajace prace z biura, np. dzien koktajli owocowych, dzien sernika. to drobna rzecz, ale cieszy. akurat w moim zespole docenianie pracownika jest na porzadku dziennym, a firma zacheca do szkolen z np. feedbacku, aby ulepszyc wspolprace miedzy czlonkami teamu. tak naprawde w moim odczuciu jedyne, co chcialoby sie poprawic, to wyplata :), a poza tym naprawde nie mam zastrzezen. jasne, ze czasem sa jakies spiecia miedzy zespolami, ale w jakiej firmie ich nie ma? prace tutaj oceniam na 8/10 :)

Marzena
@ddln

jako pracownik biurowy miales do wyboru pracę stacjonarną w biurze lub pracę zdalną ? czy firma narzuca pracę w biurze w siedzibie firmy jedynie

pracownik2
@ddln

Wow! Ale słaby fake :) Pomijajac te bzdury o urlopach, nikt kto pracuje w tej firmie od dluzszego czasu nie dalby 8/10 :D

@pracownik2

przykro mi , ze w twoim zespole jest tak slabo, ze myslisz ze moja opinia jest fejkiem. ani razu nie bylo u mnie problemu z urlopem, wiec nie wiem o jakich bzdurach piszesz?

@Marzena

mozna pracowac w biurze lub z domu, nie ma narzuconego trybu, ja pracuje troche tak a troche tak - jak mi wygodniej

Aneta
@ddln

jeśli chodzi o pracę zdalną to jak potem relacje ludzi się tu kształtują? Są organizowane jakieś integracje? ktoś kiedyś o jakimś piwie pisał, firma większych imprez nie organizuje?

Czy pracodawca Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Jeśli darcie mordy można nazwać motywacja to tak :)

Jacek

A były w Sente jakieś premie pieniężne ? No właśnie - pieniądze.... Ile można tu realnie zarobić i jaka jest stawka na początek? :)

On
@Jacek

Co było? To słowo na "P" jest oficjalnie zakazane wśród ludu pracującego. Co innego pewnie u kierowników wzwyż

Ilona

Zofia
@Były Pracownik

A podwyżki się zdarzają?

@Zofia

Przeważnie dwa razy w roku

Katarzyna

A w jakiej wysokości przeważnie są te podwyżki?

Czy Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak, organizujemy kursy wewnątrz firmowe. Jest też możliwość poproszenia o kursy zewnętrzne. Każdy pracownik ma swój budżet rozwojowy do wykorzystania na takie cele :)

Aneta
@pracownik

I ten budżet jakoś cyklicznie się odnawia? Ile tak właściwie wynosi?

@Aneta

Budżet odnawia się corocznie, jest na zespół liczony per osobę. Kwota jest odpowiednia, starcza i na cale szkolenia jak i na kursy typu udemy. Są też szkolenia wewnętrzne gdzie dzielimy się wiedzą i są bezpłatne.

pracownik2
@pracownik

Gwoli scislosci: budzet jest wystarczajacy patrzac z peryspektywy grupy, ale haczyk jest taki, ze trzeba sie dogadac na cos co bedzie pasowalo wszystkim. A dostep do platform typu udemy nie powinien byc w zakresie budzetu jednostki, tylko firmy, bo to jest naprawde duza korzysc dla wszystkich. Odnosnie szkolen tech. wew. Nie ma czym sie chwalic. W innych firmach to nazywa sie KT session i to jest po prostu must have.

Krystyna
@pracownik2

Czyli musicie umawiać się na takie szkolenia, gdzie większość osób by uczestniczyła, dobrze rozumiem?

Master of disaster

Byłem na stażu, nie polecam. Źle utrzymywane aplikacje, liniowy kod (zero zasad SOLID), żadnych dokumentacji do kodu. Brak architekta, wzorce projektowe występują tylko nadprogramowo (jak się komuś chce). Refaktoryzacja występuje tak samo często jak zmiana siedziby firmy. Na wrocławskie realia lepiej wybrać jakiś dobry software house.

@Master of disaster

Cześć! Miło nam, że postanowiłeś podzielić się wrażeniami po praktykach. Tworzenie idealnego kodu oraz przestrzeganie świętości wszelkich metodyk jest możliwe jedynie w hermetycznych środowiskach, o umiarkowanym rozwoju. Niestety takie projekty rzadko są pożądane przez rynek. Sente stara się być, jak najbardziej elastyczne i spełniać jak najlepiej potrzeby klientów, których ciągle nam przybywa, a obecni dzięki wsparciu oprogramowania odnoszą kolejne sukcesy w swoich biznesach. Szybka odpowiedź biznesu na potrzeby rynku jest kluczem sukcesu naszych klientów. Staramy się znajdować bilans między utrzymywaniem jakości kodu, a dostarczaniem kolejnych rozwiązań - ‘done is better than perfect”. Dodatkowo część naszych produktów jest oprogramowaniem dojrzałym, które ciągle rozwijamy i staramy się refaktoryzować. Każda rewolucja ponosi koszty swoich ofiar, dlatego staramy się podchodzić ewolucyjnie. Przez ostatnie lata zmigrowaliśmy, z kodem na GIT, każda kliencka wersja jest osobną gałęzią, lub całym repozytorium w zależności od potrzeb. Pozwala to na wprowadzanie delikatnie zmian. Ostatnie miesiące to oddzielenie warstwy technologicznej, od biznesowej, zapewne wiesz, że Sente używa sporo technologii autorskiej. Od kilku lat dokumentacja produktów powstaje systematycznie na naszym firmowym wiki, natomiast dokumentacja technologii, jest generowana na podstawie komentarzy z kodu, przy każdym wydaniu - tak udokumentowane jest pełne API naszych głównych technologii . Pisząc nowe rozwiązania, za pomocą naszego narzędzia, zintegrowanego z Google Chrome oraz edytora autorstwa Microsoftu - Monaco, udostępniamy całą dokumentację w postaci podpowiedzi, metod, oraz znaczenia ich parametrów jak w najnowszych rozwiązaniach innych IDE. Każda nowa osoba jest poddawana serii szkoleń oraz dostaje materiały przygotowawcze, by poznać nasze narzędzia. Tworzymy również wideo tutoriale cieszące się dużą popularnością. Kod staje się coraz bardziej modularny, szczególnie w warstwie technologicznej. Staramy się zwiększać jakość kodu, przez procesy CI/CD naszych rozwiązań, w których poza integracja i emisją nowych paczek, staramy się także automatycznie aktualizować wersje testowe i przeprowadzać testy automatyczne. Przez lata nastąpiło wiele zmian, nie tylko w warstwie kultury organizacji, ale także metodyki pracy, sposobu tworzenia kodu czy higieny działania. W różnych zespołach występują osoby w rolach architektów, zarówno od rozwiązań technologicznych, jak i biznesowych. Prowadzone są również prace nad architekturą całości oferty i rozwiązań Sente. Przykro nam, że nie dostrzegłeś tego podczas stażu w Sente. Z naszych danych wynika, że musiałeś już jakiś czas temu zakończyć staż, gdyż prowadzimy je głównie w okresie wakacyjnym. Będziemy szczerze wdzięczni, jak po tym czasie napiszesz feedback dla kolegów z byłego zespołu, co mogli by zmienić, z jakimiś przykładami. Prosimy wyślij im je mailem, a jeśli nie pamiętasz ich adresów to przyślij na opinie@sente.pl, a my przekażemy. Bardzo cenimy sobie kulturę dawania sobie informacji zwrotnych, oraz chętnie wprowadzamy zmiany analizując takie opinie. Będzie to wartościowe, gdyż zespoły w Sente mają bardzo dużą autonomię, więc mogą same wprowadzać zmiany na podstawie własnych obserwacji oraz czerpać inspirację od innych zespołów. Z pewnością, okres stażu jest zbyt krótki by dostrzec zmiany, ale Sente na przestrzeni lat przechodzi metamorfozy, od klasycznej organizacji dążąc do turkusowej kultury pracy. Dążenie ku temu celu, jest procesem ciągłym, co daje nam możliwość reakcji na zmiany oraz niedoskonałości.

Ktoś
@Zespół Sente

Ta odpowiedź jest na swój sposób smutna. Szkolenie z wykorzystywanych narzędzi, osobne repozytoria na Gicie i systematyczne powstawanie dokumentacji? Wymieniliście jako osiągnięcia modernizacyjne coś co powinno być jakościowym minimum. To pokazuje jak duży dług technologiczny i organizacyjny zaciągnęło Sente. A co do Waszej filozofii pracy to pozwolę sobie nie zgodzić się z nią, Oczywiście, wraz ze rozrostem kodu coraz ciężej utrzymać kod w podręcznikowym stanie, ale przecież między "przestrzeganiem świętości wszelkich metodyk" a pisaniem byle jakiego kodu jest całe spektrum możliwości. Także warto wprowadzić jakąś próbę, bo ta przyniesie wymierne korzyści. Wbrew temu co napisaliście trzymanie się dobrych praktyk nie jest dobre dla środowisk o umiarkowanym rozwoju. Wręcz przeciwnie, z każdym kolejnym inkrementem narzut czasowy wobec "zróbmy byle jak, byle jak najszybciej" będzie się zwracał, bo o niebo lepiej wprowadzić zmiany do czegoś usystematyzowanego niż do programistycznego spaghetti gdzie nie ma żadnej logiki we wyprowadzaniu zależności. O bezawaryjności nawet nie wspominając. Zresztą, jakbyście się chociaż częściowo z tym nie zgadzali to nie wprowadzalibyście takich zmian. Poza tym, tak z ciekawości, co mówicie swoim kandydatom na rekrutacji? Że jesteście firmą, dla której metodologia ma marginalne znaczenie i można programować byle jak, ale szybko?

Robotnik

Sente to Biedronka dla programistów xD

Rozsądny
@Robotnik

Jak tam pracowałem, to tak tam było :(

Teraz
@Rozsądny

W 2018 roku jest próba mydlenia niskich zarobków jakimiś imprezami...

Janek
@Robotnik

A mógłbyś napisać, co to właściwie znaczy? Ile zarabiasz i z jakim doświadczeniem? Zastanawiam się, czy aplikować i chciałbym poznać szczegóły. Twój komentarz ma negatywny wydźwięk ale jest też bardzo mało konkretny. Proszę o szczegóły. Pzdr.

ccc
@Robotnik

znowu ktoś pomylił firmy ...

Trudno się nie zgodzić
@Robotnik

Przykra prawda. Wyzysk i brak szacunku do pracownika to codzienność.

Były
@Robotnik

Pracowałem tu blisko rok, ale nie wpisuję sobie tego "doświadczenia" do CV, brzydko to wygląda.

Dajcie spokój
@Janek

Nie dostaniesz żadnej odpowiedzi bo oczywiście osoby piszące w tym wątku nie mają bladego pojęcia o tej firmie tylko mają swój interes w tym aby negatywnie o niej pisać. Każdy może napisać komentarz w stylu "to Biedronka dla programistów", "tak było", "jakieś imprezy" czy "wyzysk i brak szacunku" nie podając żadnych konkretów. O moim komentarzu zaraz będzie, że to Pani z HR napisała... Typowy trolling - żenada. Czy naprawdę ktoś myśli, że na rynku IT gdzie rządzi pracownik to jest możliwe?

@Robotnik

Współczuję ludziom, że tam pracują.

ehh
@Karolina

Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy w Sente.. Pracownicy są zadowoleni inaczej zmienili by pracodwacę. Rynek IT ciągle poszukuje pracowników... Komentarze piszą osoby, które nie mają pojęcia jak pracuje się w Sente. Po co? Nie wiem.

JanPawelSobieskiPierwszyDrugi
@Janek

Na poczatek dostajesz 2500-3000 brutto na UoP. Po 2 latach ciezko bylo mi zarobic 4k na reke, musialem brac jakies stresujace dyzury po godzinach pracy i tak rzadko sie udawalo taki prog zarobic. Podobno w dziale w drozen jest masakra, sieczka i ciagla wojna - takie info slychac w eterze.

PracujęTuJużTrochę
@JanPawelSobieskiPierwszyDrugi

A moim zdaniem firma płaci tyle na ile ktoś aktualnie zasługuje. Jeśli Ty males takie stawki to sam sobie odpowiedz na pytanie, na ile zasługiwałeś. Jeśli dostałeś w innej firmie lepsze poeniądze to się ciesz i życzę powodzenia Tobie i Twojemu nowemu pracodawcy, że trafił na taki nieoszlifowany diament. Na szczęście dzisiaj jest rynek pracownika a nie pracodawcy i nikt tu na siłę nikogo nie trzyma, nie przykuwa kajdanami do foteli, ani nawet nie zamyka w pokojach. I UWAGA!!! Nikt nie pracuje nawet w pampersach i można iść do toalety, a nawet zrobić sobie kawę można! Jeśli ktoś wierzy w te dyrdymały to tylko pogratulować trollom, którzy nie mają nic ciekawszego do roboty i żyją życiem innych. Żeby nie było, że pracuje w HR... nie pracuje, a jeśli firma komuś płaci za mało to cóż rynek jest pełen ofert i nich próbują, ale fakt jest taki, że było 100, potem 110 potem 120, a teraz znacznie ponad 130 pracowników... naprawdę myślicie, że tylu inteligentnych ludzi z IT dałoby się w tych czasach wykorzystywać!? To graguluje!!!

iGi
@PracujęTuJużTrochę

Uważam, że firma płaci tyle na ile ją stać. Przy projektach wyłącznie polskich nie ma kokosów, w dodatku gdy tyle razy firma zalicza wpadki, opóźnia terminy oddania projektów i ma tyle zgłaszanych błędów.... to wiadomo na ile ją stać. Tyle co oferuje SENTE na start można zarobić na kasie w Lidlu i to mniej się stresując : ) Uważam że bardzo słabo jak na firmę IT. "naprawdę myślicie, że tylu inteligentnych ludzi z IT dałoby się w tych czasach wykorzystywać!? " - odpowiedź brzmi tak, jeżeli są to studenci, którzy musza złapać pierwsze doświadczenie. Żaden poważny programista z bagażem doświadczeń nie pojawi się tutaj, a jeżeli już się pojawi to raczej szybko ucieknie.

Były pracownik.
@iGi

Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Poza pracą w Sente mam również doświadczenie w kilku innych firmach w tym i takich gdzie realizowane są projekty zagraniczne. I nie mogę się z Tobą zgodzić co do porównania płac. Wiem ile zarabiają developerzy i w jakim czasie mają podwyżki jakiej wysokości. Pamiętam jakie były stawki w Sente i jak to wygląda teraz i naprawdę muszę stwierdzić, że jest to firma konkurencyjna na rynku Wrocławskim. Dodatkowo wszędzie tam gdzie pojawiają się projekty zagraniczne język angielski jest wymagany na bardzo wysokim poziomie więc dość logiczne jest, iż płaca może się różnić. Jednak różnice są niewielkie - tak wynika z mojego doświadczenia pracy w Sente jak i później pracy w kilku firmach informatycznych na Wrocławskim rynku.

W Lidlu lepiej
@Janek

Z około rocznym doświadczeniem mogłem liczyć na ok. 3k (brutto oczywiście) Dla porównania na kasie w Lidl'u możesz otrzymać 3200 brutto bez doswiadczenia :)

@W Lidlu lepiej

Faktycznie, 3-4 lata temu proponowaliśmy początkowe wynagrodzenie w wysokości 3 tys. zł brutto osobom bez żadnego doświadczenia - jeszcze studiującym lub świeżo upieczonym absolwentom. Obecnie stawka początkowa dla takich kandydatów wynosi 4200 zł brutto. Dla osób z rocznym doświadczeniem wysokość wynagrodzenia zaczyna się od 5500 zł i może być wyższa w zależności od posiadanych kompetencji. Pozdrawiamy.

Biedak
@iGi

Smutna prawda :(

Maciek
@Biedak

To lepiej wstrzymam się, ze składaniem tam papierów.

Questions
@Zespół Sente

‘done is better than perfect”- ciekawe czy Wasi klienci podzielają entuzjazm w stosunku do tego hasła. GIT to standard, nie ma się czym chwalić. Ale w jaki sposób trzymanie kodu aplikacji różnych klientów w jednym repozytorium ma wpłynąć na "delikatne" wprowadzanie zmian? "tak udokumentowane jest pełne API naszych głównych technologii"- to zdanie nie ma sensu... "Kod staje się coraz bardziej modularny, szczególnie w warstwie technologicznej."- opowiedzcie więcej o tym jakie moduły macie, jak one się między sobą komunikują, jakie "best practices" stosujecie, jak dbacie o bezpieczeństwo przesyłanych danych? Idąc dalej- w jaki sposób Continous Delivery wpływa na jakość kodu? Czym jest wspomniana "higiena działania" i czym różni się od "metodyki pracy i sposobu tworzenia kodu"? Napisaliście dużo, ale żadnych konkretów.

@Questions

'Dużo bez konkretów' - tak samo wyglądało to na stażu. Wyuczyli się kilku formułek wyszukanych w necie, ale wykorzystania w praktyce tego nie widać. ‘done is better than perfect' - w sumie się zgadza, bo perfekcja wymaga ciągłego rozwoju.

d
@Master of disaster

Bez konkretów to jest Twój wpis. Taki wpis można by dodać do prawie każdej informatycznej firmy. Dziwne że brak tu jakichkolwiek specyficznych konkretów dotyczący właśnie Sente, jak by Cię tu nigdy nie było. I dziwne jest to że dokładnie tego samego dnia otrzymaliśmy telefon do firmy, od nowego (już nie pamiętamy, którego z kolei) "opiekuna" naszej firmy z goworka z propozycją abonamentu, dającego prawo do moderowania i usuwania niewygodnych wpisów. Czyżby ten "opiekun" i "stażysta" to ta sama osoba? Ciekawe, że ktoś od września co najmniej ubiegłego roku czekał, żeby akurat teraz wejść na profil Sente i wpisać "swoją" opinię o praktykach w Sente. Widać jak firma nie płaci haraczu to trzeba jej "podkręcać" opinie, żeby zmotywować do płacenia. Ale jak zapłacisz możesz mieć tak jak np. Capgemeni praktycznie "czysty" profil. Pomimo tego że firma zatrudnia o rząd wielkości więcej pracowników i na pewno wśród nich są też niezadowoleni (choćby z tego powodu że niektórzy nie lubią korpo).

Podwyżki!!!
@Robotnik

Dobrze, że płaca minimalna rośnie, to może w koncu będą podwyżki.

Programista
@Robotnik

To ta firma jeszcze istnieje? Jakieś 2 lata temu ewakuowaliśmy się do Capgemini, bo cały czas była panika, że kolejni klienci odchodzą. Praca na start taka sobie, we Wrocławiu można trafić lepiej.

@Programista

Możesz mi przypomnieć jacy to "kolejni klienci" odeszli? Jeśli faktycznie tutaj pracowałeś i to co piszesz jest prawdą to nie powinno to być problemem. Chociaż mi jakoś do głowy jakoś nie przychodzą Ci "kolejni klienci" ... Ale skoro już pytasz to Sente istnieje i ma się całkiem dobrze. Firma dość mocno urosła i rozwinęła się przez ostatnie lata. Oczywiście nie wszystko idzie idealnie i zawsze mogło by być lepiej. Ale od czterech lat firma co roku dostaje Gazelę Biznesu. Słyszałem że na podstawie wyników już wiemy że zaraz dostanie piątą. W tym roku Sente zostało Diamentem Forbes'a z pierwszym miejscem na Dolnym Śląsku. To tylko potwierdza że od kilku lat firma rozwija się i rośnie. Czy wiesz że zespół Sente liczy już ponad 150 osób? Jak widzisz Sente ma się całkiem dobrze, a nawet lepiej. Więc i Tobie życzę powodzenia w Capgemini.

boss
@Piotr

Dobrze, że gazelę, a nie jelenia biznesu :D

@boss

Możecie mi pomóc? Chciałbym ustalić, czy firma zatrudnia również stażystów i praktykantów, a jak tak to, czy po zakończeniu stażu można liczyć na ewentualną propozycję zatrudnienia? Z góry dziękuję za pomoc.

Patryk
@Adam

Tak, ale czy warto to musisz sam zdecydować.

@Patryk

Dzięki za odpowiedź. Skoro zatrudniani są stażyści i praktykanci to chciałbym wiedzieć również, czy w trakcie stażu można nauczyć się czegoś, co może przydać się w dalszej karierze zawodowej?

A i owszem
@Adam

Ja i inni z którymi byłem na stażu nauczyliśmy się jednego, że takie firmy należy omijać dalekim łukiem. To cenna wiedza!

Jaro
@A i owszem

A podobno #HejtToNieOpinia Z tego co zauważyłem to dużo, pewnie z połowa, a może nawet więcej niż połowa stażystów u nas później pracuje. Więc albo wogóle nie byłeś w Sente na stażu, albo Twoja opinia wcale nie jest reprezentatywna.

Ktos
@Zespół Sente

Co za bzdura jakie hermetyczne srodowiska uzywaja solid? Kazda szanujaca sibie i klienta idzie z duchem czasu i trzyma najnowsze standardy ;) a rynek coraz bardziej rzada pozadnego kodu. Troche sie zainteresujcie nim cokolwiek napiszecie :)

Były_klient
@Robotnik

Widzę, że w Sente pod kątem obsługi klienta wiele się nie zmienia od kiedy 2 lata nie pracuję u jednego klienta. Jako klient zawsze chciałem otrzymać specyfikację systemu, ale zawsze były tłumaczenia, że to dużo czasu i lepiej zrobić w tym czasie coś innego albo że będzie trzeba za to zapłacić. Czaicie? Zapłacić za informacje o systemie, który dla Ciebie napisali. Tam zresztą za wszystko oprócz reklamacji trzeba płacić, nawet za to co robią dla Ciebie gdy nie piszą oprogramowania. Gdy zadzwonisz do nich pogadać pół godziny to płacisz za to, gdy spotykają się omawiać jakiś Twój temat płacisz, gdy wyceniają dla Ciebie jakiś temat też płacisz. Rozumiecie? Chcesz wiedzieć ile zapłacisz za jakiś moduł to najpierw musisz zapłacić, aby poznać tę cenę. Miałem w życiu styczność z kilkunastoma firmami informatycznymi. Tylko w Sente widziałem takie rzeczy.

@Były_klient

Hmm... Nie wiem, kto ma rację: firma, czy Ty, więc mam 2 pytania: 1. Co masz na myśli przez "specyfikację systemu", wewnętrzne API, czy co dokładnie? 2. Ponadto jeżeli ktoś dzwoni do firmy "pogadać 0.5 godziny", to dosyć zrozumiałe, że jest to płatne, chyba, że chodzi o wycenę nowych rozwiązań. W przeciwnym wypadku takie "dzwonienie, żeby pogadać" wg mnie jak najbardziej powinno być płatne, takie są przynajmniej moje doświadczenia z innymi firmami z zagranicy.

Byłem tu
@Dajcie spokój

Jasne, ludzie zgadali się na jedną wersję, bo mają interes w szkalowaniu małego gracza rynku IT :P

Czy w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Jora

Tylko pozornie. Sente nie potrzebuje specjalistów technicznych więc nie inwestuje w rozwój technologii. Teoretycznie można ale w praktyce nikt nie daL nigdy zgody i wykręcaja się ze ci to niepotrzebne w pracy, wiec zapłać sobie sam. Problem w tym ze to jest odpowiedz kierownika na wszystko. A zreszta teraz jest kryzys to już w ogóle zapomnij o rozwoju możesz sobie poczytać książkę xD

@Jora

Jedyne szkolenia w jakich uczestniczyłem to te wewnętrzne na zasadzie "usiądźmy i pogadajmy jak ten moduł działa". Nic zewnętrznego nie zorganizowali a szkoda, przydałoby się nauczyć ludzi dobrych praktyk.

Zorg

Moim skromnym zdaniem nic nie da zgłaszanie postów @Były_Pracownik, @Ment, @Jora, bo prawdy nie da się ukryć. Przyszli pracownicy przekonają się o tym na własnej skórze już w pierwszych dniach swojej pracy. Nie powinno się ukrywać niewygodnej prawdy, a starać się zwalczyć problem i spróbować wyjaśnić sytuacje. Drogie @Sente pora uderzyć się w pierś. I odpowiedzieć czy zostały poczynione już odpowiednie kroki? Firma co prawda nie jest jednorodna i w zespołach zdarzają się różne praktyki. O sytuacjach poruszonych przez @Byly_Pracownik słyszałem (Co zresztą nie było trudne, wystarczyło się przejść korytarzem) mimo to nie zauważyłem, aby zostały podjęte jakiekolwiek kroki. Nie należy jednak wylewać dziecka z kąpielą. Uważam, że firma jest warta uwagi, jeżeli nie masz za dużo doświadczenia i twoim głównym celem jest nauczenie się dobrze SQL-a (PL/SQL-a) to jest jedyny duży plus. Ważne, żeby trafić do odpowiedniego zespołu (Z całego serca mogę polecić zespół Everest, który jako jeden z nielicznych dba o kod i odpowiednią atmosferę). Obiema rękami mogę się podpisać pod tym, że w firmie panuje przeogromny dług technologiczny, a kadra kierownicza jest niechętna do zmian i rozwoju. Nie respektowane są zasady solida ani praktyk dobrego kodu. "Kod obiektowy" jest tylko z nazwy, a klasy często spełniają funkcje ogromnych kontenerów. Gwoździem do trumny jest brak porządnej architektury oraz testów jednostkowych, przez co kod przypomina Spaghetti. Firma pod względem stosowanych technologii i rozwiązań jest co najmniej 10 lat do tyłu. Podsumowując: Stwierdzam, że jedynym atutem jest możliwość nauki SQL-a. Z kolei negatywny odbiór powodują przeciętne zarobki (mimo prób zrównania do mediany rynku), brak jakichkolwiek dobrych praktyk, a przede wszystkim częste tworzenie antywzorców.

Byłem tu
@Zorg

Pracowałem w zespole Everest i nie powiedziałbym, że dba o kod. Może na przykładzie? W bazie była funkcja, która bodaj aktualizowała tabele z nadejściem nowego tygodnia rozliczeniowego, która była tak rozwleczoną kobyłą, że dotarła do wewnętrznych limitów długości we Firebirdzie. Jakie było remedium na tę bolączkę? Podzielić na jak najmniejsze składowe realizujące jedną odpowiedzialność w myśl SOLID? To co się nie mieści przerzucić do nowej funkcji, którą wywołujesz na samym końcu i elo. No i w ogóle praca na bazie to było pole minowe, modyfikacja jednej rzeczy objawi w losowy sposób się w dziesięciu innych. Chociażby dlatego, że ktoś wprowadzając nową funkcjonalność nie zrefaktorował kodu, by było czysto, tylko zrobił dziwaczny work-around wywołaniem triggera w kompletnie nieintuicyjnym miejscu i tak już zostało. Powodzenia w pracy z takim spaghetti. Zwłaszcza, że dokumentacji robić nie ma komu a code review się nie praktykuje, tak samo jak testów automatycznych. QA wszystko sprawdza ręcznie przez co przy takiej architekturze a raczej jej braku projekt wręcz prosi się o to, by błędy w miejscach, które na logikę nie mają nic wspólnego z Twoimi zmianami. Ech, dlatego serwery buildów są standardem, ale nie u nich. Bym powiedział, że Sente zatrzymało się 20 lat temu, ale nawet wtedy to co robią kwalifikowałoby się pod złe praktyki programistyczne. Co do atmosfery to koledzy byli sympatyczni, ale kierownika zapamiętałem jako ciężkiego jeśli chciało się coś u niego załatwić niezależnie od tego czy przychodziłeś w sprawie kodu, urlopu wypoczynkowego czy integracyjnego wyjścia na piwo. Albo nie miał czasu i wysyłał na drzewo, albo odpowiadał tak oschle, że aż chciało się następnym razem posiedzieć godzinę dłużej nad problemem niż męczyć rozmową z nim.

Na jakie można liczyć zarobki na stanowisku handlowca ?

Jakub

Jeśli chodzi o początek współpracy warunki znajdziesz tutaj: https://praca.sente.pl/oferta-pracy/manager-ds-rozwoju-sprzedazy/ Ten poziom zakłada, że dzięki Twoim działaniom w firmie pojawią się projekty od nowych klientów o pewnej określonej wartości, całkowicie realnej. A jeśli Twoja skuteczność będzie wyższa, to wynagrodzenie odpowiednio też :-)

g

Przestarzała technologia, przestarzały SQL w mało spotykanej odmianie, narzędzia które istnieją tylko w tej firmie, brak dokumentacji, bałagan.

Zostaw merytoryczną opinię o Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 407 ocen.

Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.