Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Kontrola ZUS'owska w Sente

Myślałem, że moja przygoda z Sente to już przeszłość, ale parę dni temu okazało się że czeka mnie ostatnia bitwa. Podczas rutynowej kontroli ZUS'u wyszły na jaw pewne nieprawidłowości. Firma Sente przez długi czas zatrudniała swoich pracowników w systemie umowa o pracę + zlecenie w jednej z zaprzyjaźnionych firm, wszystko po to aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na pracownikach. Oczywiście pracownik nie miał z tego żadnych korzyści, ponieważ znacznie bardziej opłacalna jest umowa o pracę z uwzględnieniem autorskich kosztów uzyskania przychodu. Teraz pani z kadr wydzwania do części pracowników zatrudnionych w latach 2014-2015 zachęcając do składania fałszywych zeznań oraz grożąc, że w przypadku ujawnienia prawdy, Sente będzie dochodzić na drodze sądowej zaległych składek od pracowników. Proszę wszystkich aby nie dali się nastraszyć. W przypadku przegrania tej sprawy, oni tak będą dochodzić zaległych składek od Was na drodze sądowej, a dodatkowo grożą wam konsekwencje za składanie fałszywych zeznań. To jest też apel do obecnych pracowników, z syndromem Sztokholmskim można walczyć, teraz jest najlepszy moment.

Zdziwiona
@Bądź obiektywny 09.11.2017 08:18
Ty Też dodałeś/łaś odpowiedź w mniej niż minutę. Hejterzy mogą a osoby, które mają o firmie dobre zdanie już nie? A może Tobie...

Nie pracujesz w Sente a stalkujesz ich profil na gowork? Nie masz ciekawszych form rozładowania negatywnych emocji tylko wylewanie żali (zresztą niesłusznie) tutaj? Idź pobiegaj, pograj w coś pospaceruj zrób coś pożytecznego dla siebie i świata :)

logika
@Zdziwiona 10.11.2017 11:18

Co w moich "żalach" było niesłusznego? To poprzednicy wylewają żale i negatywne emocje...

Mania

Szukam nowych ofert pracy i niestety nic nie mogę znaleźć. Wszystkie firmy szukają ludzi ale widocznie tu jest spoko praca i nie potrzebują nikogo.??

Maniu....
@Mania 20.10.2017 18:41

Zatrudnili studentów po praktykach. I to NIE JEST żart... Zerknij za 2- 3 miesiące, jak się już pozwalniają. Tylko czemu szukasz tam? Jak sam jesteś studentem, to jeszcze zrozumie, ale z doświadczeniem to nie ma po co.

jacek
@Maniu.... 23.10.2017 21:29

A co jest złego w zatrudnianiu studentów po praktykach? Mnóstwo firm tak robi.

Pozytywy: u następnego pracodawcy doświadczysz potężnego awansu finansowego (3000 brutto niestety zadowoli tylko studenta bez doświadczenia)

Monia

Jesteście pewni, że nie można napisać coś pozytywnego?

troszkę doświadczony

Dlaczego żadne? każda praca to mimo wszystko rozwój, doświadczenia, czasami, może i negatywne, ale doświadczenie. Gdzieś je trzeba zdobyć, wydaje mi się, że praca np w Sante, to stabilna firma, też się można czegoś nauczyć, choćby współpraca z ludźmi

Zdziwiony
@troszkę doświadczony 10.10.2017 09:32

Ciekawi mnie kto Ci płaci za pisanie takich tekstów ;)

Lidia

A co możecie powiedzieć o możliwościach rozwoju jakie oferuje ta firma? Czy będzie to dobre miejsce dla osób, które chcą zdobywać swoje pierwsze doświadczenia w branży?

Były
@Lidia 06.10.2017 13:09

Takie jak pisali wcześniej. Żadne, ale jak ci nie szkoda czasu to możesz wejść na 6-12 miesięcy. Więcej nie warto.

Moralista

Trudna sytuacja na rynku pracy z całą pewnością wpłynie na firmy, które podniosą zarobki gdyż będą odchodzić fachowcy!

Czy warto?

Dziękuję za odpowiedź. Też słyszałem złe opinie o tej firmie od znajomych, ale nie chciałem jej z góry skreślać, w końcu to polska firma. Ale widocznie nie ma tu czego szukać. Jeszcze raz dziękuję za ostrzeżenie.

Moral

Wiele zależy od naszych wymagań stawianych firmie.!

Czy warto?

Mam 3 lata doświadczenia w IT (programista C#, SQL). Mam dosyć korporacji, ale nie wiem warto tutaj wysyłać CV. Czy jest szansa na 10 000 netto w tej firmie?

@Czy warto? 28.09.2017 20:33

Niestety takich kwot nie ujrzysz w Sente chyba, że jesteś najlepszym przyjacielem Pana Prezesa :) Realne stawki są naprawdę dużo niższe nie masz co liczyć nawet na taką stawkę brutto za kilka lat.

Józef
@Czy warto? 28.09.2017 20:33

Czy czytałeś to co napisał Pan Rambo powyżej? Serio, jeżeli masz już doświadczenie to jest na mieście o ogrom np. Software House'ów, które dadzą Ci o wiele lepsze warunki pracy i tam na spokojnie ujrzysz 10 000 netto i o wiele więcej :) Firma SENTE jest oderwana od rzeczywistości ze swoimi "produktami", kulturą pracy i oferowanymi warunkami pracy. Marne pieniądze, ciągają Cię na przymusowe wyjazdy "delegacje", ktore potrafia trwac po 2 tygodnie. Popieram Pana Rambo, jezeli to Twoja pierwsza praca to uderzaj, ale jezeli tylko zaczniesz rozwijac swoje umiejetnosci w C++ / C# przekonasz sie, ze caly dorobek kodu tej firmy to jakies nieporozumienie, nie trzyma sie zadnych zasad, wartosci, niczego co bylo wypracowwywane przez lata przez swiatowych specjalistow w dziedzinie.

sc

Wynagrodzenia odstające od rynku, bez rozwoju, brak opcji pracy w języku angielskim ( zapomina się). Odeszłam po krótkim epizodzie kilka miesięcy temu. Nie polecam nawet początkującym.

Lidia

@Obserwator rozumiem, że masz odrębne zdanie o pracy w SENTE. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Merytoryczne opinie, które bardziej konkretnie wskazują plusy, czy też jak wyżej wspomniane słabsze strony pracy w firmie będą o wiele bardziej pomocne dla osób, które wahają się nad aplikacją do firmy. Co możesz napisać o mocnych stronach pracodawcy?

Obserwator

Dla mnie firma jest spoko ale niektórzy szukają dziury w całym.

Johny Rambo

O tym pisanie na czacie z pytaniem o jego humor to nigdy nie słyszałem haha :D

Johny Rambo

Współczuje tutaj pracownikom SENTE, którzy piszą tutaj komentarze i to jeszcze tak bardzo wybarwiają tę firmę :) Skoro już to czytacie to powiedzcie mi jak możecie siedzieć w SENTE tyle czasu? 3,5,8 lat?! Masakra. Albo jesteście mało ambitni, albo przypięci do muru przez kredyty i boicie się zmienić horyzonty. Pracowałem w SENTE przez dłuższy czas. Firma super na start po studiach, bo można sobie dzięki niej otworzyć furtkę do IT, ale starajcie się tutaj nie pracować dłużej niż rok lub półtorej roku. W firmie pracują świetni ludzie (oczywiście nie wszyscy, są i tacy którym słowo KUR*** nie schodzi z buzi i słychać ich w całym budynku). Oprócz wymienionych pozytywów jeszcze prezesi tzn Daniel i Kuba to bardzo wspaniali ludzie. Sente potrafi też zorganizować fajne imprezy firmowe, dać jakieś premie. Ale to koniec pozytywów. Negatywów jest mnóstwo. Należy zacząc od ogromnego długu technologicznego. Pracujesz na przestarzałych technologiach (Borland (HAHAHAH!), VCL (HAHAHAHAHAH!)) i cała logika zaszyta w bazie danych. Jednym słowem MA SA KRA. Nie nauczysz się tutaj nowych standardów pracy w C++ ani w C#. Pracujesz byle szybko, byle skończyć jakieś zadanie - firma nie stawia na jakość zupełnie. Wszystko co oddaje się klientowi zrobione jest na odwal się i najczęściej kończy się tak, że nic nie działa, a klient jest zdenerwowany. Jak na start płacą dobrze, ale wraz z Twoim rozwojem Twoje zarobki rosną bardzo słabo aż w końcu ich wzrost się zatrzymuje co tłumaczone jest słabą rentownością. Nie wiem czy chce wypisywać resztę negatywów. Podsumowując, jeżeli to Twoja firma na start to okey. Jeżeli jesteś już w IT i zaciekawiła się oferta pracy to OMIJAJ TĘ FIRMĘ Z DALEKA. A wszystkim tym co tutaj pracują już tak długo... nie bójcie się zmienić pracy - rynek IT jest ogromny i jesteście w stanie zarabiać na start o wiele więcej niż płaci Wam SENTE ;) Nie dajcie się zwieźć i prać dalej tą propagandą. Po swoim czasie w SENTE znalazłem pracę, która daje mi najnowsze technologie, pracę postawioną na jakość i wypłatę prawie dwa razy większą niż posada "kierownika" w SENTE ;)

Mańka

W każdej firmie są lepsze i gorsze momenty, może właśnie tu jest ten gorszy czas? Jeśli firma jak piszecie była dobra to jaka jest przyczyna pogorszenia?

Piotr

Zgadzam się z poprzednimi komentarzami. 90% czasu pracy programisty to samo naprawianie błędów po poprzednikach. Praca nie rozwija, płacą mało. Nie wytrzymałem tam nawet 6 miesięcy.

KGB

No wlasnie od jakiegoś czasu nie można. To była świetna firma, ale teraz jedzie tylko na dawnej opinii. Kiedyś było przyjacielsko, natomiast obecnie nie liczy sie człowiek. Moge tylko poradzić właścicielom: przemyślcie jeszcze raz to co robicie.

Moralistka

Czy rzeczywiście nie można napisać coś pozytywnego o firmie? Wszyscy tak narzekacie a ja szukając pracy rozpytywałam i słyszałam o Sente sporo dobrego. Jeszcze nie spotkałam się z idealną firmą, zawsze mogą być jakieś niedociągnięcia to jest normalne.

D

to naprawdę przykre jak wchodzi tu ktoś z HR Nokii i pisze udając pracownika Sente :-(

Ehrm
@D 11.07.2017 08:41

To przykre jak wchodzi to prezes tudzież Hr z Sente i ma tylko tyle do powiedzenia. Jaka jest prawda każdy kto miał styczność z wami doskonale wie. Tutaj panuje ustrój feudalny, ma szczęście ten kto trafi na ludzkiego pana.

s4
@D 11.07.2017 08:41

To przykre jak wchodzi tu HR sente i nikogo nie udaje xD

ehem

Odpowiadając na pytanie dlaczego tu jeszcze pracuje - bo kończę studia, i nie każda firma jest chętna na zatrudnianie studentów. Tylko to, co mi się wydawało fajne, że mnie chcieli zatrudnić oznacza w praktyce, że współpracuję z osobami, które nie maja bladego pojęcia co robią, a 3/4 mojej roboty to sprzątanie baboli po studentach którzy byli tu 2, 3, 6, 10 i 15 lat temu.... S E R I O Kasa jest na tyle mała, że już wiem, że w Nokii dostałbym teraz ok 2500-3000 więcej z moim doświadczeniem. Niestety muszę się jeszcze trochę przemęczyć. To tez jasno pokazuje, czemu czekają tu inni studenci. Na palcach jednej ręki policzysz tych, co tu zostają po studiach. Firma nie zatrudnia ludzi z doświadczeniem, bo Ci wiedzą, jak jest gdzie indziej i od razu uciekają. ...a co do korpo zasad, to tylko czekam, kiedy wprowadzą poranny apel xD

Pracownik z dłuższym stażem
@ehem 05.07.2017 22:50

Rany człowieku co za bzdury piszesz. Widać, że tu nie pracujesz i nie masz pojęcia o firmie, bo 10,15 lat temu nikt studentów nie zatrudniał. A skoro jesteś taki zdolny i możesz zarabiać z Twoim doświadczeniem 2000 więcej, to co tu jeszcze robisz? I po co się meczysz? Czyżby jednak w Nokii nikt Cię nie chciał?

Jarek

Już tutaj nie pracuję, żałuję że nie zwolniłem się wcześniej jak kilkunastu moich kolegów (po 2 -3 miesiącach). Zatrudniają głównie studentów, nie wiele mogą zaoferować doświadczonym osobom. Zdecydowanie nie polecam.

Moment

Widać jestes z tych co wola robic wszystko zeby nie pracowac skoro tego nie widzisz..

jaaa

Firma fajna ale za dużo korporacyjnych zasad i zwyczajów a za mało świętego spokoju i czasu na pracę. Kasa słaba ale możliwości rozwoju w bazach danych są niezłe.

Cfaniak
@jaaa 28.06.2017 23:06

Jakie to korporacyjne zasady są w Sente? Bo nie kojarzę żadnej.

ziemianin

Pracuje w sente już kilka lat i nikt mnie tam nie trzyma, nikt mi nie ubliża, nikt na mnie nie krzyczy... Fakt, są czasem wzloty i upadki, ale gdzie ich nie ma? Mój zespól jest akurat świetny - nigdy nie było jakiegoś wyścigu szczurów po zgłoszenia czy problemów z dzieleniem się wiedzą - jest wręcz odwrotnie. Jasne, że nie można przyjść z wiedzą podstawowa bo czymś jednak trzeba się pochwalić na rozmowie, ale nie są to jakieś wygórowane wymagania. Kasa rzeczywiście mogła by być większa, ale są podwyżki i wbrew temu co czytam powyżej - nie trzeba nikomu robić łaski czy... wiadomo. Nikt w firmie na siłę nie trzyma, a jak się przychodzi roszczeniowo nastawionym z dyskusyjnymi umiejętnościami to o czym my mówimy. Już sam fakt siedzenie w "złej firmie" i marudzenia świadczy dobitnie ów osobę.

Realista
@ziemianin 27.06.2017 15:02

Poczekajmy rok, dwa to i podstawowa wiedza wystarczy geniuszu. Liczą się chęci i wzajemne poszanowanie, a wyjątki wszędzie się zdarzają. Otwórz własną firmę, szybko sfruniesz na ziemie, żeby tylko mieć pracownika.

Mareczek

W takiej firmie jak Sente nie każdy nadaje się do pracy. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Takie firmy mają również olbrzymią konkurencję i obniżając standardy mogą szybko stracić pozycję.

Ciekawski
@Mareczek 18.06.2017 09:36

A co się stanie jak na rynku pracy zabraknie pracowników (geniuszy), źródełko wyschnie? Czy jest na to jakaś recepta?

Moralista

Sente Systemy Informatyczne mają nowoczesne technologie i sądzę, że nie każdy posiada takie umiejętności aby tu pracować. Nie chcę nikogo obrazić ale taka jest rzeczywistość. Firma szuka wybitnych specjalistów, gdyż to pozwoli utrzymać dobrą pozycję na rynku.

@pracownik 31.05.2017 09:59
Kolego, bo pewnie się znamy: 1. Pisz o swoim zespole a nie całe firmie. U mie takich zjawisk nie zauwazyłem. 2. Skoro jest tu...

@ehem. Mógłbym Cię prosić o kontakt mailowy ? Chcę rekrutować się do waszej firmy i chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda na prawdę, bo tutaj opinie są skrajnie różne.

@pracownik 31.05.2017 09:59

Nowicujesz

Moralista, mogę prosić się o kontakt ?

Moralista

Żeby wyrobić sobie opinie o firmie trzeba niestety dowiadywać się poza forum. Tu są czasami tak skrajnie różne opinie.

Zarobki

2300 - 2800 netto

Nowicujesz

Witam Na jakie zarobki może liczyć programista posiadający 1,5 roczne doświadczenie w zawodzie ? Pozdrawiam

Leon

Słyszałem , że to dobra firma a po lekturze wpisów nie wiem co myśleć.

Do Jerzego

Szukasz prawdy? Poświęć pół dnia na założenie konta na linkedinie/goldenline, i wyślij pare zapytań do byłych pracowników. W ten sposób stracisz parę godzin, zamiast paru miesięcy w sente.

Jerzy

Jerzy Niewierzy
@Jerzy 23.04.2017 11:02
Mam chęć złożyć cv do firmy ale po lekturze wpisów mam bardzo mieszane uczucia. Tak skrajne wpisy, gdzie jest prawda?...

A czego tu nie czaisz? Pozytywne wpisy robią kadrowe i gumuja wpisy co wszyscy w Sente wiedza... Wyciągnij sobie wnioski ze przez 2 miesiące pozytywny post zebrał tylko 1 like, a negatywny z tego samego tygodnia - 17. Coś Ci to mówi? A co do postu "Tomasza" z 18.02 to ten Pan nie jest zapraszany tylko się sam wpycha.

Taki

Nie polecam, szkoda czasu. A czas to pieniądz. A bardziej merytorycznie: wszystko już zostało napisane, patrz wyżej i patrz na kciuki.

Lidia

Czy widzieliście już, że firma poszukuje ProgramistyC#? Zapoznaj się z zakładka "Praca w Sente" i złóż swoją aplikację! :)

Mewa

Sente bardzo mi się podoba, to profesjonalista na rynku .

Były

To prawda @Molenda od pracowników dużo zależy. Niestety z Sente szybko odchodzą Ci pracownicy którzy coś potrafią i nie chcę pracować za grosze bez perspektyw i bez słowa dziękuję. Nic dziwnego, że Ci którzy zostają są sfrustrowani a to odbija się na atmosferze. A prezesi...szkoda mówić.

Tomasz
@Były 14.02.2017 20:53

Czemu szkoda gadać. Panowie są cenieni i nominowani do nagród. Jeden z nich ma bardzo dobrą opinię na rynku wrocławskim i jest zapraszany do wyglaszania wykładów. Wyształceniem i wiedzą nie tylko z obszaru informatyki nie odbiegają od managerów wielkich korporacji. Nigdy się wszstkim nie dogodzi a w pracy ma być atmosfera pracy a nie urlopu.

Molenda

Nawet najlepsza firma może mieć gorszy okres w swojej karierze. Są różne powody tego ale od pracowników też dużo zależy.

Older

To już nie jest ta sama firma co kiedyś. Kiedyś była fajna atmosfera, koleżeństwo, ludzie pracowali tu długo, a nawet za free w wolnym czasie malowaliśmy nowo wynajęte pokoje w firmie, bo nie było kasy na malarza, był szacunek do każdego, a to teraz to byle kasa się zgadzała i patrzenie z góry, nikogo twoje problemy nie obcho0dza. Żal patrzeć, bo to kiedyś naprawdę fajna firma była. A i motywować swój zespol w takich warunkach trudno, bo to się czuje.

Do PC

@PC jeżeli starasz się o posadę programisty to nie musisz się przygotowywać. Mało kto chce tam pracować, więc jak jesteś zainteresowany i rokujesz na takiego który szybko się nie zwolni to na zapewne Cię przyjmą. Ale szczerze nie życzę Ci być się dostał, dla Twojego dobra. Pozdrawiam i przemyśl to jeszcze raz!

PC

Mam zgłosić się na rozmowę w związku z tym mam pytanko, jak przebiega rozmowa?, o co pytają? Bardzo się cieszę.

Wady: Niskie zarobki, zła atmosfera, duży stres, niezadowolenie klientów, przestarzałe oprogramowanie Zalety: Polska firma.

no_name

Podzielcie się opinią ludzie pracujący w tej firmie , warto tutaj pracować ? Jakie największe zalety, a jakie wady ?

Seba

Sente to duża firma i dobra firma. Jestem zainteresowany pracą i chcę wiedzieć jakie ludzie maja zarobki jako programiści?

Kandydat

3000 zł netto na start w tej firmie ? Jest to możliwe czy raczej mrzonka ? Mając roczne doświadczenie z ERP'ami

3000 netto ? Czy to raczej mrzonka

Moralista

No cóż firma duża i dobra trzyma standardy. Jak załoga jest prawidłowo z rekrutowana wie jakie są wymagania i stara się je realizować! Wniosek prosty, jak w firmie jest dobrze poukładane to nie ma większych problemów. Tylko trzeba pracować i cieszyć się.

kondzi
@Moralista 20.01.2017 17:40

Ale co to ma do Sente?

Yorg2

Bo w zlym zespole jestes.

Nornik
@Yorg2 19.01.2017 23:50
Bo w zlym zespole jestes.

W zarządzie nie było miejsc xD

Zostaw opinię o Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.