ADP Polska

ADP Polska

Opinie o ADP Polska

Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Anonim

Czy moze ktos powiedziec jak wyglada 2 etap rekrutacji? Na pierwszym rozmowa z przelozonym, testy a kolejny?

ktos

tak to jest prawda co pracownicy pisza o ADP BB pracuje sie ponad ludzkie sily a kadra tego nie widzi ze pracownicy sa wykonczeni praca

lateksowa

Tam w Bielsku to tylko kolesiostwo, czytaj wieloletnie podwladne krolowej i sama krolowa. Osoby ktore pracują ta wiele lat ale nie są kolesiami nie maja tam zadnych szans na cokolwiek. Takie wiesniary ktore nic nie umieją ale potrafią się przylizywac awansuja☺

dre
@Szczera 30.03.2018 18:54

2 komentarze popierające się w dodane w 3 minuty :D no ładnie

Aa

Ja pracuje i sobie chwalę ???? Wypłata zawsze na czas, umowa na czas nieokreślony a do nadgodzin da się przyzwyczaic ????

lateksowa
@Aa 27.10.2017 14:31

Bo jesteś niskowymagajaca

Lol

Ona umarła?

Spoza

Pracowałam w tej firmie i ... - wynagrodzenie w miarę rynkowe - nadgodzin bardzo dużo i trudno sobie z tym poradzić - duża różnorodność przypadków zatem doświadczenie można zdobyć. Niestety zarządzający całkowicie nieudolni, nie potrafią niczego wyegzekwować z korporacji i dodatkowo nie przyznają się do tego. Za to swoją nieudolność przerzucają na ludzi, wmawiając im, że to oni sobie nie radzą bo są zbyt wolni, zbyt leniwi itd. Przepraszam, nie wszyscy zarządzający. Do niedawna była tam Dyrektor wdrożeń, super manager i fantastyczny człowiek. Zamiast się od niej uczyć, szydzili, że matkuje pracownikom. Niestety, też miała tego dość i odeszła z firmy, szkoda! Wszystkim, którzy tam pracują i sobie, życzę takiego Szefa jeszcze chociaż raz!

Zainteresowany
@Spoza 15.01.2018 06:19

A co powiesz o dziale sprzedaży? W porządku ludzie? Mam propozycję i rozważam czy ją przyjąć.

abcd

Pracowałam tam jakiś czas temu przez parę lat w Operacjach w Warszawie i było baaaardzo ciężko... Najpierw plusy: Najlepszym ogniwem są ludzie, dzięki którym wiele mogłam się nauczyć. Niektórzy z nich są wybitnymi specjalistami. A teraz minusy: Biorąc pod uwagę rynek, płaca jest tam (moim zdaniem) na słabym poziomie. Premia jest zależna od sprzedaży usług dodatkowych. Jednak dodatkowa usługa, to dodatkowy czas jaki musisz poświęcić na jej realizację, na którą po kilkunastu godzinach pracy - zwyczajnie nie masz sił. Nie ma żadnych nagród/bonów/premii dodatkowych za wyniki w pracy. Struktura organizacyjna jest bardzo płaska, nie ma właściwie możliwości rozwoju i pięcia się po szczebelkach kariery. To jedyna firma, w której jak dotąd pracowałam, gdzie nie ma żadnego dofinansowania do szkoleń i kursów dla pracowników. Zresztą managementowi nie zależy na Twoim rozwoju. Tutaj chodzi o osiągnięcie wyniku. Jak najbardziej zgadzam się z poprzedniczką. Najgorszym i zarazem najsłabszym ogniwem jest nieudolny, nieprofesjonalny i nieludzki management. Z moich obserwacji wynika, że aby być częscią managementu musisz przede wszystkim wykazać się brakiem empatii i jakichkolwiek ludzkich odruchów, brakiem szacunku do innych, dobrze wyćwiczonym palcem wskazującym oraz lojalnością wobec Managera/Dyrektora. To czy jesteś dobrym pracownikiem i posiadasz jakiekolwiek osiągnięcia/predyspozycje, nie ma żadnego znaczenia w kontekście Twojej kariery. Kiedy nie radzisz sobie z natłokiem obowiązków nie możesz liczyć na nikogo, a manager i tak stwierdzi, że to Twoja wina i jesteś słabo zorganizowany, nieasertywny. Powoduje to spadek Twojej samooceny i zaczynasz wierzyć, że to faktycznie Ty jesteś słaby i beznadziejny... Nadgodzin jest tam od groma... W okresie PIT-ów, który zaczyna się od listopada i trwa do marca, właściwie możesz kupić sobie polówkę i przynieść do pracy. Najbardziej przykre jest to, że choćbyś chciał wykonywać swoją pracę dobrze i na takim poziomie, na którym Ty sam oceniłbyś jako wysoki - to w tej firmie nie jest to możliwe, bo tam nie ma na to czasu. Twoja praca to właściwie ciagłe "gaszenie pożarów". System na którym się pracuje, istnieje tylko w ADP, więc jesli chodzi o umiejętność jego obsługi, to nie stanowi to żadnej wartości rynkowej, bo żaden inny pracodawca go nie używa. Jako nowy pracownik jesteś rzucany na bardzo głęboką wodę i albo popłyniesz albo się zwolnisz. Pamiętam jak kiedyś przyszła dziewczyna i po 1h, jak zorientowała się o co tu chodzi - powiedziała, że rezygnuje. I tak to właśnie wyglądają realia ADP... Jednak po ADP, jesteś w stanie docenić naprawdę każdego pracodawcę. Bo okazuje się, że to co jest normą na rynku pracy, to w ADP nie istnieje...

Tina

Ja też byłam na rozmowie w ADP jakiś czas temu i uważam wszystko przebiegło super. Pani która prowadziła ze mną rozmowe miła, wcale nie czekałam przed wejściem...

Tom

Czytałem opinie z miesiąc temu i była tu jedna dość długa i opisująca co nieco. Nagle jej nie ma.. Hmm czyżby opisywała prawdę? Byłem na rozmowie w ADP na specjalistę ds. Kadr i płac.. Moje wrażenia. Po pierwsze stałem jak głupi przy wejściu bo przez 7 minut dokładnie 7 min nikt mi nie otwierał drzwi, jak wkoncu udało mi się wejść to czekałem kolejne 10 minut aż jakąś Pani mnie zrekrutuje. Sama rozmowa była raczej na luzie, Pani od rekrutacji była trochę zdziwiona jak to ja przejalem inicjatywę j zaczalem zadawać nie komfortowe pytania ale nawet wyszła z tego. Temat nadgodzin, to z czego słynie ADP, proszę na przyszłość od razu mówic jak jest a nie robić z ludzi idiorow. Cieszę się że nie zadzwonili do mnie z propozycją pracy, bo w momencie kiedy siedziałem i czekałem na rozmowę grupa Pań czekając na jakieś inne spotkanie śmiała się w sposób raczej bezczelny, bo co chłopak chce się dostać do firmy? Widać że nie zasługuje ie na takiego pracownika jak ja.

Tom
@Tom 12.01.2018 11:47

na portalu coraz wiecej ogłoszeń z adp, chyba aż tak bardzo się nie powiększacie aby tylu nowych pracowników zatrudnić :) Ale przynjamniej Pani od rekrutacji będzie miała co robić

LiLi

Ja jestem pracownikiem i nie zgadzam się z tymi opiniami, nie rozumiem dlaczego byli pracownicy którzy nie wiedzą co się zmienia w firmie mają tyle do powiedzenia, są tu osoby z długim stażem, wiedzą i doświadczeniem więc najwyraźniej nie jest tak źle jak niektórzy piszą.

Freddy
@LiLi 27.10.2017 11:09

Obecni pracownicy po 14 godzinach masakry w tym grajdołku nie mają siły nic napisać. Czas ma naczelna smoczyca albo jej nadworne akolitki.

Skirt

Witam, No coż gdybym wiedziała wcześniej że chodzi o ADP nigdy bym nie aplikowała. Potwierdziły się wszystkie opinie i te z forum i od znajomych jak również od obecnych klientów. Nabardziej kompetentna i profesjonalna Pani na recepcji. To ona wzięła mój płaszcz i zaoferowała wodę. A potem szukała przez telefon osoby która znajdzie czas aby ze mną porozmawiać. Tej nie ma ta na szkoleniu ta na dole. W końcu jest... są dwie osoby. Krótka narada u Pani dyrektor... chyba jak mają to zrobić ... dodam przy otwartych drzwiach. Wyszli drukują w recepcji moje cv i szukają sali. Ubiór wskazuje na brak szacunku do mojej osoby... do baru. Zaczynamy. Treść ogłoszenia niespójna z wymaganiami to tak w skrócie. Pyta w kółko o to samo. Przejmuję konwersację. Druga osoba przez 30 minut powiedziała 5 słów... liczyłam. Przepytując dalej przyłapuję Panią na tym że nawet nie przeczytała mojego cv. Zaczynająl oboje spoglądać na zegarki. Ich kolana kierują siè do drzwi. Drążę dalej. Dowiaduję się kolejno że pracuje się w nocy. Parkingu brak ale mozna wynająć za 100zł. I teraz najlepsze. Pakiety pozapłacowe. Jest opieka medyczna. Wydaje się Pani że całkiem fajny pakiet coś trzeba dopłacić. Dowiedziałam się też iż pakietem pozapłacowym są świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych typu wczasyvpod gruszą lub inne. Włos mi się zjeżył. Ci ludzie świadczą usługi kadrowo płacowe a nie znają podstawowych pojęć. Dodam że nie zajmując się wprost kadrami pamiętam to ze studiów. Pakiety pozapłacowe to też kawa i herbata oraz mleko o różnej zawartości tłuszczu. Nie przedstawiono mi się do końca ze stanowiska więc sama musiałam spytać z kim mam przyjemność i czym się zajmują. Na koniec pytanie o wynagrodzenie. Cóż gdy masz wrażenie że rozmawiasz z głupszym od siebie... wyceniasz swą wiedzę tyle na ile jest warta również wg statystyk i raportów płacowych biorąc pod uwagę wiele parametrów. Pada pytanie czy to jest do negocjacji? Jeszcze bardziej? Znaczy za darmo? Uff skończyłam mogą iść. Drodzy Państwo po co się bawić w tą całą szopkę, która ujawnia jedynie Państwa braki i niekompetencję w obszarze w którym świadczycie usługi innym podmiotom. Po co do zarobków rzędu 1800 i pracy w nocy robić ten "cyrk". Proszę wprowadzić kilka zmian, rownoważny czas pracy. Proszę informować o tym na rozmowach. Albo napisac ogłoszenie treści : Zatrudnię pracownika biurowego, czas pracy min 12 godzin na dobę, płaca 1800. Nie mamy czasu na rozmowy z Tobą. Godzisz się przyjdź podpisać umowę. Zatrudnienie rekrutera bardzo dobre posunięcie, tylko kto znajdzie czas by z nim porozmawiac ?!?!:) Za 1800? Nie polecam

Anita
@Skirt 22.03.2017 15:06

???? cała prawda. Miałam to nieszczęście popracować w ADP. Z dużym doświadczeniem byłam bardzo potrzebna. Praca ciekawa ale bez szkoleń, ciężkie programy gdzie jesteś również programistą. Sama sobie we wszystkim. Przydzielony Lider, który ma pomagać i wspierać nie ma nigdy czasu. Odpychający sposób bycia mimo, że na zewnątrz miła, spokojna osoba... Na każde pytanie brak odpowiedzi. Na sugestie że coś zrobiła źle - podziękowano mi za pracę. Błędy Lidera są tak zawoalowane, że wmawia się klientowi, że jest idiotą. Klienci zazwyczaj to obcokrajowcy więc można im wcisnąć wszystko bo wg pracowników ADP to z reguły idioci nie znający się na polskim prawie pracy. Szkoda czasu i energii , nie polecam.

Nika

Pracuję w ADP Polska i nie mogę jednego złego słowa powiedzieć ponieważ jest mi tu bardzo dobrze!!!!

Johny
@Nika 20.10.2017 18:20

Nika, parę komenrtxy niżej pytałaś jak tam jest bo chciałabyś tam pracować a tu nagle że już pracujesz.. Dziwne.. Nika czyżby nick był skrótem od 'Weronika'? Przypadek, nie sądzę???? Pozdrawiam ADPOwiczow, praca ogólnie spoko, nie ma tragedii trzeba tylko się przyzwyczaić.. Ja za swoich czasów mogę jedynie napisać, że fajne doświadczenie i fajni ludzie pracują ????

Jack

@Była Masz rację jak byłaś przepracowana to lepiej , że zmieniłaś firmę. Tylko po co jeszcze przeżywasz?

Xoxo

Oj tam, ja pracuje w firmie już 2 lata i sobie chwalę tylko fakt, trzeba do dobrego zespołu trafić i napewno na I piętrze☺️ wtedy jest się z daleka od wszystkich problemów i można spokojnie pracować ml ????

Była

@była pracownica. 100% prawdy. też sie zastanawiałam co ta kobieta im robi, Pracy dużo, nie płacili za nadgodziny, dokumentów do przerobienia OGROM, każdy zasuwał, żeby tylko to przerobić a za błędy, nie do uniknienia przy takim nawale, trzeba było się ciężko tłumaczyć,

Nika

@Była pracownica Jaki jest powód takiego postępowania ? Czy dzieje się coś takiego w oddziale w Bielsku, że są takie tarcia między ludźmi? Jakaś walka o stanowiska czy inny powód? Dopytuję ponieważ miałam zamiar aplikować i chciałabym mieć dobrą pracę.

Lulo

Zgadzam się z powyższymi komentarzami! Uciekać, nie dać się!

Iwona

@nianiapiszesz, że jest to praca w ciągłym stresie. Co jest jego źródłem? Rozumiem, że w Twoim odczuciu jest nie jest to najłatwiejszy rodzaj pracy. A czy daje on możliwości rozwoju? Czy pracując w ADP Polska można liczyć na dodatkowe szkolenia podnoszące kwalifikacje?

Nikola

Może ADP Polska nie jest idealnym pracodawcą bo takich niestety nie ma. Maja taki rodzaj działalności i tyle w temacie.

niania

ADP w BB nie da się opisać to trzeba przeżyć. Trzeba i warto :) Dla młodego możliwość startu zawodowego i hardkorowa robota w ciągłym stresie. Typowe amerykańskie korpo prawdopodobnie wiele więcej już się nie da wycisnąć z człowieka. Płace niskie bo młody za każde pieniądze będzie robił....

niania

Iwona

Obecnie firma poszukuje kandydatów na stanowisko Konsultant / Opiekun Klienta – Kadry i Płace. Ktoś z Was pracuje w tym dziale firmy? Co powinny wiedzieć osoby, które zastanawiają się nad aplikacją?

Nika

ADP Polska jest największą na polskim rynku firmą oferującą profesjonalne usługi w obszarze kadr i płac. Wydaje się, że charakter pracy jest bardzo ambitny i z pewnością firma musi trzymać wysokie standardy. A co sie dzieje z tymi nowymi przepisami ?

ADPss

Idą zdecydowanie na ilość, a nie jakość. Wszystko ma być zrobione szybko, na określoną godzinę, nie ważne czy dobrze wg hasła "później się będziemy martwić". System jest zautomatyzowany. Ludzie klikają, nie wiedzą nawet co robią i skąd co się bierze. Nie ma czasu, żeby ktoś Ci pomógł. Na wstępie dostajesz ok 6 firm i musisz sobie sam jakoś poradzić. Jeżeli spóźnisz się z jakimkolwiek terminem od razu musisz pisać na reklamacje. Jeżeli chodzi o nadgodziny to masakra ludzie siedzą faktycznie bardzo długo w tej pracy bo się nie wyrabiają, nadgodziny do wybrania, ale kiedy? Słaba pomoc również w zapleczu informatycznym i technicznym. Zostajesz raczej ze wszystkim sam. Kierownictwa nie ma całymi dniami, nie wiedzą co się dzieje. Ogromna presja czasu. Ludzie oprócz tego, że są zatopieni pracą i firmami, gdzie muszą każdą czynność na określoną godzinę oddać to są osobiście fajni. Pracowałam w firmie w Bielsku-Białej. Jeżeli ktoś się chce pracować w ogromną presją czasu po 11 h to polecam. Nie trzeba miec tam kwalifikacji, żeby dostać pracę.

Katik

Praca w oddziale bielskim ADP to moje najgorsze wspomnienia. Wychodząc do domu po 10-11 godzinach padało pytanie od kierownika gdzie się już wybieram. Brak szacunku ze strony kierownictwa do pracowników. Zachęcam doszukania innych ofert. Generalnie - nie polecam.

Iwona

@Eden a jak Ty oceniasz firmę jako pracodawcę? Jakie są według Ciebie jej mocne strony? Takie dodatkowe informacje będą istotne dla osób, które trafiły na ten wątek szukając informacji na temat ADP Polska jako potencjalnego miejsca pracy.

Eden

@Edek Z Twojej wypowiedzi widać jednoznacznie, że najlepiej w pracy wychodzi Ci obrażanie innych współpracowników. Gratuluje, mam nadzieję, że jesteś też taki sumienny przy pracy za która dostajesz kasę? Szkoda, że widzisz innych a nie widzisz swoich wad!

Natalia

ADP Polska wiem, że to dobra firma. Ma w nowej ofercie pracę dla rekrutera. Jakie warunki stawiają dla osoby zgłaszającej się? Jak się pracuje w firmie? Może są dodatki socjalne?

On7

Byłem na rozmowie i jeśli chodzi o moją osobistą opinie to nie mam nic do zarzucenia. Oczywiście jak większość firm zawsze jest coś do poprawienia. Osoba prowadząca rozmowę bardzo miła z profesjonalnym podejściem. Zarobki owszem zawsze mogą być lepsze...jak wszędzie. Jeśli jest kawa...herbata i mleko miło nie jest to jednak standardem w każdej firmie. Polecam spróbować...! Pozdrawiam

Wisełka1

Witam, byłam na rozmowie w siedzibie w Bielsku-Białej bardzo pozytywne wrażenie. Panie w recepcji bardzo miłe. Ogólnie wrażenie bardzo pozytywniej atmosfery panującej w firmie. Rozmowę prowadziły dwie Panie, profesjonalnie podeszły do tematu. Rzeczowo odpowiadały na moje pytania. Były merytoryczne pytania oraz szczegółowy opis stanowiska na które była przeprowadzana rozmowa. Muszę również przyznać iż budynek wew jest nowoczesny i bardzo przytulny. Miałam wrażenie, że panuję tam bardzo przyjazna atmosfera. Proponuję iść i samemu się przekonać

Iwona

@ślązak co wpłynęło na Twoją opinię o firmie? Chętnie poznamy jak wygląda praca w ADP Polska?

Zostaw opinię o ADP Polska - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ADP Polska