Fluor S.A.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Fluor S.A.

ktostam
@Pytanie

Jak dla mnie było ok. Dobra atmosfera, ale niskie zarobki i tak jak pisali przedmówcy, możesz się nic nie nauczyć bo będziesz robić tylko swoje marne części projektu. Mimo wszytko to najlepsze biuro korpo w Polsce, ma pełna kadrę i działy, które zrobią sami projekt bez outsource'u na wschód. No i wbrew opinia, jest tu pomocny HR akurat, w innych miejscach obsługuje cię automat i logujess tickety. Praca w boxach, lepszej niż na open space. Jak się dobrze pokażesz to cię wypromują.

Wiecie, czy Fluor S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

@Pytanie

Dzień dobry, Firma Fluor udostępnia niezbędny sprzęt do pracy zdalnej, związany bezpośrednio z danym stanowiskiem.

Mikołaj Nowy wpis
@Pracodawca

Proszę o informację, czy w firmie rekrutacje prowadzone są jedynie w formie onlinowej? I czy to oznacza, że praca również odbywa się jedynie w tej formie, czy też można pracować w biurze?

Nowy wpis

@Mikołaj

Dzień dobry, rekrutacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy zawsze jest rozmową telefoniczną, drugi etap to zazwyczaj spotkanie online - jednak jest to uzależnione od kierownika danej pracowni oraz stanowiska. Kandydaci są każdorazowo indywidulanie informowani przy zaproszeniu do udziału w procesie rekrutacji jak ten proces będzie przebiegał w przypadku tego konkretnego stanowiska. (czy drugi etap to rozmowa online czy w biurze). Firma oferuje pracę zdalną ale dominuje system hybrydowy lub praca w biurze. W zależności od preferencji pracownika i wymagań danego projektu, model pracy jest ustalany ze swoim przełożonym.

Honorata Nowy wpis
@Pracodawca

A jaki sprzęt? Telefon, laptop? Dopłacacie do internetu też?

Nowy wpis

@Honorata

Dzień dobry Pani Honorato, Sprzęt uzależniony jest od stanowiska i pracowni, w której się pracuje. Są stanowiska, dla których niezbędny jest komputer, dla niektórych laptop czy telefon. Wszystko uzależnione jest od zakresu pracy. Odpowiadając na drugie pytanie: Istnieje dodatek (raz na cztery miesiące) za pracę zdalną wykorzystywany przez pracowników dowolnie (również na pokrycie dodatkowych kosztów np. związanych ze zwiększonym zużyciem prądu).

Łukasz
Kandydat

Moje doświadczenia z rekrutacją są pozytywne chociaż nie rozumiem dlaczego w dalszym ciągu są prowadzone rozmowy online. Pierwszy kontakt telefoniczny, krótka rozmowa, niezbyt merytoryczna ale zostałem o tym poinformowany, druga online już więcej konkretów, ok atmosfera, na luzie. Zostałem poinformowany po jakim etapie dają znać. wszystko się zgadzało. Też IT

Kowalski, Analiza
Kandydat

Totalny brak odzewu po rozmowie "technicznej", która wcale nie była techniczna. Szkoda czasu. Startowałem na stanowisko "Infromation Security Analyst". Po złym doświadczeniu w procesie rekrutacyjnym odradzam firmę.

Natalia
@Kowalski, Analiza

Co to znaczy, że rozmowa jednak nie była techniczna? Czyli ostatecznie wiesz, że wzięli na to miejsce kogoś innego czy się nie orientowałeś?

@Kowalski, Analiza

Szanowny Panie. Bardzo proszę o informację kiedy odbył Pan rozmowę. Rozumiem, że mówi Pan o spotkaniu online, bo tylko takie możemy określić jako "techniczną". Wszystkie osoby, które odbyły ten etap informacje zwrotną otrzymały. Jeśli mail nie dotarł lub z innych względów poczuł się Pan niekomfortowo bardzo prosimy o bezpośredni kontakt na adres: gliwice.hr@fluor.com. Naszym celem jest przedstawienie procesu rekrutacyjnego bardzo transparentnie i każdy kandydat otrzymuje informację w jaki sposób komunikacja będzie przebiegała. Jest nam bardzo przykro jeśli odebrał Pan to inaczej.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Fluor S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Arni
@Pytanie

Rozwój? Jaki rozwój? Rozwijają się pupilki kierowników i menedżerów oraz szefa inżynieringu. To tak, a reszta? W życiu. Ja rozwijam się dopiero będąc poza firmą w innej. We Fluorze mnie na każdym projekcie szufladkowano do jednej pracy nie dając żadnych możliwości rozwoju. Gdy sprawy zgłaszane były do kierownika HR, to zamiatał sprawę pod dywan i nie pozwolił puścić tego dalej, zwłaszcza do Stanów. Naprawdę żenujące czasami osoby pracują tam na wyższych stanowiskach, a PRL nadal jest tam pełną gębą z nepotyzmem, pociotkami, żonami i synowymi pracującymi na czele.

Katarzyna
@Arni

A jak się przenosiłeś między projektami? Na swoją inicjatywę, czy przesuwali Ciebie bez Twojej zgody?

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fluor S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Projektant Technolog w branży Farmaceutycznej/Produkcyjnej wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Jak szefostwo w Fluor S.A. traktuje ludzi?

ktostam

Alicja
@ktostam

Jak możesz nazywać ich najlepsze biuro korpo w Polsce, skoro kilka słów wcześniej narzekasz i temu zaprzeczasz?

Pracownik biura
@Pytanie

Jak szefostwo traktuje ludzi? Nijak. Słabość tego podejścia została obnażona w 2021 jak spora część doświadczonej obsady odeszła do konkurencyjnych biur a sam prezes na spotkaniu biura rzucał swoimi urojeniami o konkurencji, która miała według niego oferować nierynkowe stawki tylko dlatego, żeby podkupić mu pracowników. Prawda jednak jest inna i bardziej okrutna dla managementu w Gliwicach, bo wskazuje na to, że gliwickie biuro nie potrafi się odnaleźć w obecnych warunkach na rynku pracy. Biuro ma niewiele do zaoferowania pracownikom chcącym umowy o pracę (słabe warunki finansowe, brak podwyżek, cała debilna otoczka korporacyjna narzucana przez centralkę z USA, niesprawiedliwy i niedostosowany do obecnych stawek rynkowych system grade'ów). Biuro oferuje dobre warunki jedynie osobom samozatrudnionym w oparciu o kontrakty i tylko ta forma współpracy na chwilę obecną ma jakikolwiek sens.

Maria

@obserwator a oprócz pakietu medycznego sa jakieś dodatki ?

Arni
@Maria

Tak 500 zł na wakacje dla 4 osobowej rodziny :)))) Na jedną noc na domek na Czechowicach :D

Alicja
@Arni

A to mało? Nie narzekałabym, każdy prowadzi inny poziom życia.

fgsfgfg

prywatna opieka medyczna w medicoverze w najbardziej ubogiej wersji...10 zl miesiecznie to kosztuje, dla dziecka juz 50 zl

obserwator
@fgsfgfg

w kwestii opiekii zdrowotnej - te 10 zł to kolega zapomnial że to kwestia podatku PIT. 50 to kosztuje pakiet na cala rodzine nie zas na dziecko.

Przeżyj to sam
@fgsfgfg

Opieka jest do wieku 70 lat (chyba ze się mylę do 75 lat), a potem nie masz już żadnej opieki ze strony tej firmy , a po skończeniu 65 lat, koszt pakietu rośnie o 33 %, a zakres usług w tym samym pakiecie maleje o połowę. Płaciłam 200 zł na miesiąc, ale zrezygnowałam z takich usług całkowicie. Firma jest nastawiona na zysk.

Jerzy

Firma ma już długi staż swojej działalności, wypracowała sobie dobre opinie, więc polecam dobrą pracę w firmie.

Opinie dotyczące pracy w Fluor S.A. to cenne wskazówki dla osób rozważających zatrudnienie w przedsiębiorstwie. Wiesz jak wygląda poziom wynagrodzenia w firmie? Dysponujesz informacjami na temat benefitów pozapłacowych? Napisz o tym!

Czy są na forum pracownicy Fluor S.A.? Powiecie coś o swojej pracy? Na jakie zatrudnienie można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy? Każda kwestia może być ważna.

Robert

Czy macie jakiś powód, że od dawna nikt nie pisze?

SharkMaxKolonko

Jaka jest różnica pomiędzy biurem w Gliwicach (20 opinii) a w Jarocinie (400 opinii) ???. Przecież Fluor ma tylko jeden oddział w Polsce, który znajduje się w Gliwicach... Czyżby "Jarocin" nie był ocenzurowany :-)

taki jeden
@SharkMaxKolonko

BINGO .... zgadłeś Pan !

SharkMaxKolonko

vgbhnj

@jolka a atmosfera nie zalezy od wszystkich? to właśnie zachowanie wszystkich składa sie na atmosfere w pracy. A wracając do tematu ofert - tu nic nowego nie ma

hehe

Z Prezesem to byl zart...

ciekawa

zdradzcie mi do kogo najlepiej zagadac aby dostac sie do firmy-jestem po cieplownictwie na energetycznym . A jak juz sie dostane to z kim najlepiej trzymac zeby sie dobrze ustawic?

hehe
@ciekawa

Najlepiej sie zbratac z Prezesem..hehe

raf
@ciekawa

Ale weż też wazeline bo nie dasz rady

Justysia

Witam :) Widzę ogłoszenie o pracę w dziale Płac. Czy ktoś z pracowników może napisać, jak duża jest komórka płacowa, czy osoby tam pracujące są w porządku (znaczy np. miłe dla pracowników), czy jest duża rotacja w tym dziale i czy ktoś wie, ile wynoszą zarobki? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

lalalla

obstawiam ze jednak nie plock

lalalla

w plocku nie ma nikogo z analizy naprezen

kuba

a skad wiesz ze cie przyjma? ja juz pronuje od 3 lat i ciagle mnie zbywaja

Zostaw merytoryczną opinię o Fluor S.A. - Gliwice

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Fluor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fluor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Fluor S.A.