Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Klakier

Ja jestem zadowolony ale u nas dobry chłop jest po prostu uczciwy

Zwykły monter

Jak widać na tym forum są pomylency i bardzo biedni intelektualnie ludzie, którzy atakują i szkalują związki. Walcząc ze związkami strzelacie sobie i innym pracownikom w stopę. Nie jestem związkowcem, ale poznałem bardzo fajnych ludzi ze związków, którzy nieraz pomogli pracownikowi. Jak dla mnie to są uczynni o wysokiej kulturze osobistej ludzie. Niektórych zżera zazdrość z powodu tego, że nie są związkowcami, a bardzo by chcieli. Biedą umysłową od was wali.

@Zwykły monter

Kolejny zatroskany który oczywiście nie jest w związkach ale serce mu pęka jak czyta prawdę i on mimo że nie jest w związkach wie że oni są och i ach... Cieszę się że jestem taka gwiazda u was i tak uważnie mnie śledzicie, zwłaszcza że to wy mnie stworzyliście, ale cieszę się że przyznajesz że do nich nie należysz w zasadzie to jedyne co z sensem napisałeś i potwierdzasz dane które tu przytaczają inni o związkach. Tak trzymaj!

Azrael

Prawda boli ją wiem ale trzeba się z nią zmierzyć, dlatego zamieszczam ją poniżej Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

Azrael

Chcesz na argumenty? Proszę poniżej argumenty, choć widzę u was furia jak na Kremlu po wizycie amerykańskiego prezydenta w Polsce Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

Boleś

Ja byłem, jak szukałem pomocy tak zresztą jak i pewnie setki innych osób ale jedyne co otrzymałem to wmawianie żebym dał spokój bo po co? Przecież taki opasły związkowiec by musiał jeszcze coś zrobić, nie daj Boże walczyć a wiadomo nie gryzie się ręki która cię karmi, na koniec to już nawet telefonu nie odbierali tacy byli odważni i mocni na argumenty, więc skończ pisać te bzdury byle się taki zapisał i doić go ze składek a potem niech sobie radzi sam...

Ukraińcy pracują wydajniej na linii niż polacy

Oddana pracownica

Zawsze możesz się zwolnić. Na twoje miejsce jest tysiące chętnych za bramą.

Jack
@Oddana pracownica

Co za głupoty piszesz kolega ma rację tyle jest za brama ze ściągają Ukrainę przestań się ośmieszać a Ukraińcy to nie chętni żeby (usunięte przez administratora)jak w (usunięte przez administratora)

Boleś

Hehe uderz w stół a nożyce się odezwa, ci co się podszywają i wypisują obraźliwe hasła teraz się czują zgorszeni...no jakże mi przykro, szkoda że nie jesteś taki szlachetny jak twoi kumple tu ludzi o wiele gorzej obrażają, podwójne standardy za mocno weszły?

Azrael

No proszę już nawet nie podwazasz że nie pomogli, rozumiem że to taki standard że nawet się z tym nie kryjecie w całym tym wpisie zauważyłeś tylko opasłego związkowca, to wiedz że 90% załogi tak was postrzega

Spawacz
@Azrael

Tak, 90%, pewnie jakiś anonim Azrael robił ankietę i 8500 pracownikow napisało jak uważa związkowców, co za manipulacja!!!

@Spawacz

Rozumiem że ciężko się pogodzić ale zniknięcie jak wszystkie związki, trzeba będzie się zająć uczciwą pracą Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

BenBen
@Spawacz

A czy przypadkiem teraz liczba związkówców w vv nie spadła? 8500 to chyba przesadzona liczba

Spaw
@BenBen

Przecież oni nigdy nie mówili, ze jest 8500! Skąd wziąłeś ta cyfrę?

BenBen
@Spaw

Na forum kazdy ciagle podaje inne liczby. Ja chetnie sie dowiem ile teraz jest

Azrael

A ja myślałem że związki reprezentuja wszystkich pracowników... No ale widać że podpisują różne umowy z zarządem, które wpływają potem na każdego pracownika, jednak jak zadasz pytanie to nie dostaniesz odpowiedzi bo masz się zapisać ot logika

@Azrael

Logika jest bardzo prosta, w zbiorowym prawie reprezentują wszystkich, ci co nie należą nie maja na to wpływu, a indywidualnie tylko swoich członków i sa niezależne dlatego ich liczba, kasa czy działania sa dla członków, a reszta na drzewo. Jak by tak było ze mogą podwyżki wywalczyć tylko dla swoich członków to by wszyscy należeli bo ci co nie należą by dostali figę z makiem!

Azrael

Ktoś grzecznie zapytał ilu jest członków a wy jak zwykle agresywnie, właśnie dlatego jest was tak mało Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

Azrael

Kilka milionów? Widzę że związki z matematyką to mają problemy i to spore, w naszym kraju jest nieco ponad 16 milionów pracujących Polaków, z tego 5,5% to niespełna 0,9 miliona faktycznie potężna organizacja... W dodatku rozbita na 7500 różnych związków gdzie głównie przywileje są skupione wokół wąskiej grupy przy korycie

S
@Azrael

W vwp jest nas dlatego tak dużo bo to super, prężnie działająca i bardzo silna organizacja, w volkswagen poznan to ponad 60%, to mało? Co maja do tego inni pracujący w polsce, jakieś małe sklepiki, bazary, prywatne warsztaty czy inni prywaciarze?

Prawdziwy Azrael
@Azrael

Nie manipuluj faktami, w tej statystyce sa tez samozatrudnieni i ci co zatrudniają kilku albo kilkunastu pracownikow to jak tam moze byc związek, podaj statystyki w dużych zakładach jak vw, tam jest ponad 50% i tyle w temacie!

Prawdziwy Azrael

Jeszcze raz dlaczego manipulujesz faktami, może i te dane sa prawdziwe ale w tej statystyce sa tez samozatrudnieni i ci co zatrudniają kilku albo kilkunastu pracownikow jakieś Żabki i małe warsztaty tez plus np. Inne wolne zawody, lekarze czy jacyś handlowcy to jak tam moze byc związek, podaj statystyki w dużych zakładach jak vw, tam jest ponad 50% i tyle w temacie! Tam gdzie sa silne i liczne organizacje związkowe jak w VW to tam o wiele rzadziej dochodzi do łamania praw pracowniczych i są lepsze warunki pracy i płacy możesz to tez wyczytać w danych państwowej inspekcji pracy! Tacy jak ty by chcieli żeby takich silnych związków nie było bo byście mogli robić z ludźmi co chcecie!

Były zwiazkowiec
@Prawdziwy Azrael

Pracodawca i tak robi co chce a wy jesteście jak pacynki na sznurkach bezmyślnie wykonując polecenia aby wszystko było za niby to zgoda pracowników

S

W naszym związku jest 60% pracowników VW Poznan i to cię najbardziej boli i czujesz respekt ze piszesz pod jakimś anonimowym asraelem :)

@S

Jesteś taki mocny to śmiało przedstaw się a jak nie to zamilknij, chciałbyś przyjść do mnie na linkę i mnie pozamiatać? Tylko tyle potraficie? Te wasze 60 % to jest tak samo wiarygodne jak wyniki w Korei północnej

Mieciu

Zazdrościsz im? Ja uważam, że jak zasłużyli to należy im się ze składek skromny obiad.

Azrael

Jak ci szczęka opada to zwyczajnie nie czytaj, pisanie prawdy to nie ataki więc nie przeinaczaj, nie niektórzy mają ich za takich tylko 95% pracujących Polaków którzy do żadnych związków należeć nie chcą, a na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a oni ciężko zapracowali na swoja negatywna opinie, dobrze niech ludzie czytają jak jest, najlepiej siedzieć cicho płacić te składki i udawać że się nie widzi

@Azrael

O jaką prawdę ci chodzi? O to że związki są obrażane i wyszydzane? Ja tu widzę tylko ataki na nich. Żal, że do nich nie należysz i się tu wyżywasz? Związki zawsze były, są i będą opoką zakładu, a składki jak dla mnie to nic dziwnego. Ja mogę płacić tak jak większość. To jest forma wsparcia, ktora umacnia związki zawodowe, które służą pracownikom w potrzebie.

Azrael

Dziwne żebyś widział inaczej skoro jesteś z biura związków, związki są opoką? No z roku na roku ilość członków maleje ale dalej żyjcie marzeniami, a czemu członków jest coraz mniej? Na to pytanie nie trzeba nawet odpowiadać wystarczy poczytać wasze posty

Azrael

Od kiedy żeby na tym forum czytać trzeba być członkiem związku?

Nowoczesny
@Azrael

Obowiązkiem każdego pracownika powinno być nalerzenie do związków i opłacanie składek.

@Nowoczesny

Obowiązek? Znaczy chcecie ludzi zmuszać? A jak nie to?

Roboczy karaluch
@Azrael

Ja nie należę do związku, ale jestem za tym żeby składki wszyscy uczciwie płacili.

Azrael

Biorąc pod uwagę że dawno temu sam się wypisalem to faktycznie skacze ale z radości a Biorąc pod uwagę jak drastycznie maleje ilość czlonkow w całym kraju, ledwie 2,3% ogółu pracujących to sorry jesteście marginesem

Fafara
@Azrael

Związkowcem jest się na całe życie jak się do nich wpisałeś

@Fafara

To świetne wieści, zatem wystarczy się zapisać i wypisać a jest się związkowcem tylko nie trzeba składek płacić. Super wiadomość

Azrael

Po pierwsze to nie mój kolega, po drugie jak nazwać kogoś kto obiecuje pomoc a potem olewa ludzi mimo iż ci płacą składki? Po trzecie nie znasz nikogo kto się wypisał? No to żyj dalej w swojej bańce zobaczymy jak co gdy ta bańka pęknie, po czwarte nie chciałbyś być moim kolegą i to się akurat dobrze składa bo ja twoim też nie, po piąte dobrze że ty wiesz co poprzednik miał na myśli, a może to też ty pisałeś dlatego tak dobrze wiesz?

Eh
@Azrael

2,3% ??? ale bełkot skąd ty bierzesz te dane. Związki się rozwijają i ludzie się zapisują w kolejkach

@Eh

Dane CBOS są ogólnie dostępne sprawdź sobie w necie tyle chyba umiesz. a związki od chwili założenia notują ciągły spadek ilości członków, w kolejkach może i ludzie stoją ale się wypisać

Hm

Ile teraz wynoszą składki na związki?

Zwykły pracownik

Mój kolega powiedział, że myśli nad rezygnacją ze związków, a to z tego tytułu, że za tyle ciężkiej pracy na rzecz ludzi (bardzo niewdzięcznych i (usunięte przez administratora), co widać na forum) za słabo związki są opłacane. Składki to naprawdę (usunięte przez administratora).

@Zwykły pracownik

Dokładnie, a ludzie nie rozumieją, że związki chcą ich dobra. Mi pomogli od razu jak się do nich zgłosiłem dlatego uważam, że są potrzebni i powinny być za to wynagradzani.

@Zwykły pracownik

Sądząc po tym jak nie wielu pracujących Polaków jest w związkach to się chyba nie napracuja za bardzo Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

@:/

Kolejny (usunięte przez administratora) albo z biura lub związków sami się chwalą a na forum żeby mieli statystyki jaki to dobry zakład pracy że nada i kpina

Wozo
@:/

To może nam zdradzisz w czym ci pomogły bo większość aż takiego szczęscia nie miała

Katarzyna

Hej ;) Szukają aktualnie stażysty w dziale księgowym. Praktyka jest bezpłatna, to wiem, ale co ze stażem? Jaka tam jest stawka? Ktoś może odbył właśnie taki staż i opowie mi o nim? Jak z grafikiem, czy godziny są elastyczne dla studenta?

Księgowy
@Katarzyna

Daruj sobie te firmę chyba że kręci cię korporacyjny (usunięte przez administratora)

Biurowy
@Katarzyna

Idź ale pamiętaj nie angażuj się bo jak zobaczą że ci zależy to wycisną cię jak cytrynę, jak tylko zobaczą że zrobisz wszystko dla etatu to sponiewieraja cię na maksa a na końcu powiedzą sorki nie ma etatu a doskonale wiedzą z wielomiesięcznym wyprzedzeniem czy etat będzie czy nie

@Katarzyna

Ilość osób, które się zwolniły powinny dać Ci do myślenia

@Magda

Ale jednak więcej osób zostało. Nie trudno znaleźć kogoś kto ma długi staż

@Szczurek

Tak starzy wyjadacze, którzy się doczekali wysokich grup za starych dobrych czasów, dziś można być młodszym specjalista w tej firmie 15 lat, tylko aby takiemu widełek nie zmieniać

@Magda

Przesadzassz koleżanko. Ciekawe na jakim stanowisku ty pracujesz skoro tak narzekasz

@Szczurek

Wszyscy którzy odeszli pewnie też przesadzali, ciekawe na jakim ty stanowisku pracujesz że tak ci dobrze, stary wyjadacz?

@Magda

A ile trzbea miec stazu żeby zasłużyć na ten tytuł? Moje marne 4 wystarczą?

@Szczurek

Chyba jestes z personalnego że się tak nachwalić nie możesz

Ex stażysta
@Katarzyna

Staż jest z nazwy bo pracujesz normalnie na całym etacie i robisz to co wszyscy. :) Więc dla studenta to nie ma opcji. Raczej bardzo fajna opcja po studiach. Nie wiem jaka jest teraz minimalna na stażu, ale 8 lat temu było 3600 brutto :) na pewno warto przyjść na staż, ale po 2 latach nikt nie daje gwarancji że dostaniesz etat, a powiem że z umową na stałe jest strasznie ciężko.

@Magda

Prawda boli? Napisałem że jest sporo ludzi którzy są z vv związani od lat. Nie jest tak? Jest. Nie rozumiem Twojego czepiania się

@Szczurek

To że masa świetnych specjalistów odchodzi ? Że ludzie po stażu w znakomitej większości nie mają na co liczyć? Ludzie odchodzą sami a czy w firmie mlekiem i miodem płynącej ludzie sami odchodzą? Tak taka sytuacja mnie boli

Proces C
@Szczurek

Szkoda że się tak tu przed potencjalna stażystka nie pochwalisz jak potraktowano ludzi z proces center, jak zwykłe przedmioty ich wywalono do innej spółki ale o tym ciszaaaa...

Gabriela
@Proces C

no nie taka cisza jak już temat zacząłeś... opowiesz o tym coś więcej, żeby każdy miał wstępne pojęcie? są na to jeszcze jakieś szanse czy to jednorazowa akcja była?

Zenon
@Proces C

słyszałem od kumpla że porozumienie w tej sprawie było. Solidarnośc negocjacje prowadziła i mają fajne warunki załatwione.

@Gabriela

Jeśli chodzi o związki to się pojawiły to prawda na sam koniec jak już wszystko było przyklepane, nie wiem czy można było to zrobić jeszcze bardziej nie profesjonalnie, a to co ludzie mają to sami wywalczyli w personalnym nie ma tam waszych zasług!!!

@Proces C

Z tego co wiem to nikt na lodzie nie został więc nie przesadzaj. Przeniesienie to jeszcze nie koniec świata

Superkałmen

Co się czepiacie tych związków. W każdej normalnej firmie są potrzebne i załatwiają nasze sprawy.

@Superkałmen

Szkoda nerwów. Niektórzy widzą w związkach samo zło i to bezpodstawnie. To podchodzi pod chorobę psychiczną.

A dlaczego twierdzisz ze to związki piszą takie bzdury? Jezeli to nie oni a jakiś frustrat to ich po prostu oczerniasz i pomawiasz!

Linkowy

Ja sobie nie wyobrażam, gdyby nie było związków w firmie. Ci którzy chcieliby je zlikwidować nie mają pojęcia o ich funkcjonowaniu. Każda szanująca się firma na poziomie ma związki

Boles 2
@Linkowy

Pracowałem w firmie gdzie nie było związków a szef robił co chciał mogłeś pomarzyć o wyplacie za nadgodziny miałeś zostać i skończyć to co nie zrobiłeś w swojej dniówce. Auto które przyjechało musiało wyjechać i nikogo nie interesowało jak długo zostajesz

Zwykły wystraszony robol

Twoje uświadomienia spowodują tylko, że pracownicy będą mieli gorzej bez związków

Też pracownik
@Zwykły wystraszony robol

Ma Pan rację. Z tego co wiem pracownicy są przerażeni na samą myśl jakby mieli zlikwidować związki, a tylko zwykłym pracownikiem na linii

@Też pracownik

Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady. Faktycznie każda szanująca się firma ma związki hahahah

@Azrael

No właśnie im mniej związków tym szefostwo może sobie pozwalać więcej i nie szanować pracownika dlatego związki są niezbędne. W tych firmach gdzie są związki to pracownicy mają zdecydowanie lepiej. Lepsze zarobki i większy szacunek przełożonych bo boją się związków.

@Kumaty

Chyba sam nie wierzysz w brednie które piszesz, gdyby było jak mówisz to 90% pracujących byłoby w związkach a czemu nie są?

Azrael

Jak widać 90 % społeczeństwa według was to frustraci, macie strasznie wysokie mniemanie o sobie, trochę więcej pokory ale dobrze teraz widać co myślicie o ludziach

@Azrael

Widać, że masz problem ze zrozumieniem pisanego tekstu. Wyjaśnię najprościej. W każdej szanującej się firmie jest wybrana grupa związkowców która reprezentuje pracowników. Oczywiście nie każdy może być, bo nie każdy ma charyzmę i inteligencję jak związkowiec, bo to Oni mówią w naszym imieniu z pracodawcą. Dlatego są i powinny być płacone składki przez takich jak my których bronią. Wiadomo, że szef nie będzie gadał z jakimś pierwszym lepszym bezzębnym robolem, który nawet nie umie się wysłowić. Do tego potrzebna jest kultura i delegacja w postaci związków, a nie jakiś zwykły plebs. I żeby nie było nie jestem związkowcem, bo się do tego nie nadaję. Są bardziej kompetentni, bystrzy, mądrzejsi i inteligentniejsi niż ja szara nic nie znaczącą mysza w zakładzie.

@Kumaty

Widzę że nie potraficie się ustosunkować do pytania, piszecie że bez związków pracodawca robi co chce, rozumiem że chcecie firmie zarzucić łamanie prawa zaraz po tym jak tylko związki znikną? Bardzo poważne oskarżenie, czymś to popieracie? zrozumcie proszę że 90% pracujących nie chce należeć do związków a ten odsetek będzie tylko rósł, gdyby było tak świetnie jak piszecie to by się ludzie garnęli a nie omijali szerokim łukiem, takie są twarde dane!!! A swoje historie włóżcie między bajki, w dodatku znowu wypisujecie ordynarne obrażające innych posty, to jest silniejsze od was? Potem szok że ludzie was nie lubią?

@Azrael

Naucz się czytać z sensem. Jak widać przeinaczasz słowa, że związki atakują pracodawcę co jest bzdurą, ale ty wiesz najlepiej, bo zawiść zasłania ci oczy. Związki to pośrednicy między pracodawcą a pracownikiem służąc wzajemnej współpracy i porozumieniu. Dlaczego tak mało osób jest w związkach? Dostałeś odpowiedź mało bystry człowieczku. Po prostu większość się nie nadaje i zdaje sobie sprawę, że to ciężki kawałek chleba. Ja na przykład nie dałbym rady być związkowcem i reprezentować kogoś, bo jestem zwykłym robolem czyli nikim który nie ma kompetencji.

@Kumaty

Ale Ty naginasz rzeczywistość...masakra serio, 90% ludzi nie jest w związkach bo się nie nadaje ? Nie mówię o byciu biurowym zwiazkowcem a o samym fakcie przynależności do związków! 90% pracujących w Polsce nie chce do was przynależeć, a to Ty pisałeś że bez was pracodawca robiłby co chciał a teraz udajesz że to nie tak ? Najpierw rzucasz bezpodstawnymi oskarżeniami a teraz udajesz gołąbka pokoju? Serio? Masz rację nie masz kompetencji....w tym jednym się z tobą zgodzę

@Azrael

Widać kto tu nagina rzeczywistość. Jakich was? Nie rozumiesz co się do ciebie pisze. Jak widać brak argumentów i poziom jaki reprezentujesz jest dosłownie niski. Już pisałem, że nie jestem związkowcem a ty ciągle swoje. Masz obsesję na punkcie związków. A co do związkowców to spotkałem ludzi serdecznych, miłych, uprzejmych i kulturalnych i pomocnych, a wy ciągle po nich jeździcie jak po szmacie. Żegnam ozięble.

@Kumaty

Ale co jest naginaniem rzeczywistości? Wyniki CBOS łatwe do zweryfikowania? A może to że piszesz iż pracodawca bez związków robiłby z pracownikiem co chciał i udajesz że jednak tak nie napisałeś czy może jednak twoja straszna walka o związki choć jak twierdzisz wcale związkowcem nie jesteś... Pogubiłes się we własnych kłamstwach... Ale dla przypomnienia zamieszczam jeszcze raz :) Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

@Azrael

Brawo Azrael, w fantastycznym stylu na argumenty i z kulturą a nie chamstwem jak to oni potrafią tylko obrażając

Azrael

Ale jak związkowcy wypisują ostre i wulgarne posty to ci nie przeszkadza Wrócimy jeszcze raz do tego pięknego posta Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

Mefju
@Azrael

Nie dziwię się ze tylko tyle. W vv też widać jak spada liczba członków związku

Azrael

I co myślisz że nagle wystrzeliła w górę? Spojrz sobie na ilość członków waszego związku od momentu powstania gdzie było ponad mln członków a dziś gdzie jest ledwo 0,5 mln na ponad 16 mln pracujących Polaków, i to tendencja jest ciągle spadkową tam od chwili powstania leci to w dół po równi pochyłej i tyle w temacie

Gabriela
@Azrael

i jaki z tego idzie ostateczny wniosek? sądzisz, że to już bankowo się nie odbije ani nic? jaka perspektywa czasowa i co dalej tak właściwie, utworzą coś kolejnego?

@Gabriela

Związki są z powodzeniem zastępowane przed rady pracowników, zgodnie z unijną dyrektywa taką radę można powołać w każdej firmie a w firmach zatrudniających powyżej 50 osób jest obowiązkowy chyba że są obecne związki, ale też nic nie stoi na przeszkodzie powołać radę nawet jeśli związki już istnieja, zatem nic nie trzeba wymyślać bo rozwiązanie już istnieje, nie słyszałem jeszcze żeby jakąkolwiek firma na to narzekała lub żeby gdzieś ludzie z tego byli niezadowoleni, co ma swoje odzwierciedlenie w liczbach przytoczonych przez Azraela, rady pracowników są złożone ze zwykłych pracowników, którzy na co dzień pracują jak wszyscy inni, nie pobierają składek, nie mają stałego biura ani samochód służbowych, pełnią funkcję społeczna za co nie otrzymują żadnych dodatkowych świadczeń mimo to walczą o pracownikow z którymi na codzien ramię w ramię pracują, a żeby było śmieszniej to właśnie związki najgłośniej protestowały przeciwko wprowadzeniu rad pracowników przez Unię, wiadomo dlaczego... Fakty i liczby są jakie są i jasno pokazują że związki to przeżytek dbający wyłącznie o swój biznes

Członek komisji związku
@Boleś

Jak piszesz co Azrael napisał to dowodzi jaki jest twój stan psychiczny bo ty i Azrael to ta sama osoba. Dodatkowo znowu piszesz bzdury i manipulujesz, do rad pracownikow inni wybierają i tak najczęściej doświadczonych związkowców, w VWP jak by była to i tak pewnie by wybrali olbrysia i innych tak jak juz kilka tysięcy ich wybrało do reprezentowania przez solidarnosc i by byli jeszcze mocniejsi. Jest wiele zakładów, że jak ludzie zobaczyli ze rady nic nie mogą to zakładali związki, nawet tak bylo w polsce w naszym koncernie jak w VW Group i MAN. W innych zakładach nikt nie narzeka na rady pracownikow bo one nic nie mogą, nie mogą negocjować, maja tylko prawo do informacji i konsultacji, czyli tak naprawdę do niczego. A jak była tworzona ustawa to związki bardzo chciały rad tylko zeby one wiecej mogły, bo wtedy by byli jeszcze mocniejsi. No ale jak taki kierownik jak ty, nienawidzi związków to zawsze bedzie wypisywał takie głupoty zeby podburzyć ludzi.

@Członek komisji związku

A co w tym złego że oboje mamy podobny tok myślenia? Was boli że jest coraz więcej osób które myślą podobnie a jednocześnie nie tak jak wy. Już widzę jak wszyscy związkowcy z biura przechodzą do rady pracowniczej i wracają na linkę robić i bez przywilejów walczyć o pracowników no serio chce to zobaczyć, tylko zapomniałeś że wybory do rady to nie to samo co wasza związkowa ustawka

Azrael

Serio sam sobie słodzisz? Idź przed lustro i się poklep po ramieniu hehe 5,5 % ogółu pracujących Polaków znaczy się 94,5% nie należy lub należy mają rady pracowników ale oni dla was to przecież wrogowie bo nie chcą się zrzucać na bogate życie związkowych książątek

Zwykły linkowy
@Azrael

Nie jestem związkowcem, ale jak widać choroba psychiczna u ciebie postępuje. Każdy według was kto nie atakuje związków to związkowiec. Ale żal. Poza tym jakby doszło do likwidacji związków które tak bardzo chcecie to ja pierwszy z tego tytułu że wykonuje najgorszą robotę to stanę w ich obronie, bo jestem zwykłym, szarym nic nie znaczącym linkowym (usunięte przez administratora)

@Zwykły linkowy

Nie jestem związkowcem ale.... ile będziesz jeszcze siał te propagandę, serio myślisz że ktoś uwierzy ze nie jesteś w związkach ale tak walczysz o nich z dobroci serca, ta wasza propaganda to już wam mózgi wyżarła

Zwykły Monter
@Zwykły linkowy

Byłem nie dawno w tych całych związkach, oczywiście zajmą się sprawa i skontaktują, po dwóch tygodniach sam musiałem zadzwonić to mnie sprawili że walczą i się odezwa, poczekałem grzecznie i po 2 tyg znowu zadzwoniłem to usłyszałem że inni też mają problemy... no myślałem że mi mózg w poprzek stanie, oni czasu nie mają, zarobieni są, (usunięte przez administratora) celebryci na krecenie filmików czas mają ale pomóc a gdzie tam, spławić (usunięte przez administratora) z betonu bo jest (usunięte przez administratora), ciekawe jaka minę zrobią jak im dam wypowiedzenie, a jak mi który powie ten słynny tekst "bo wiesz jak co to nie pomożemy" to się poleje że śmiechu, zbawcy świata od siedmiu boleści, (usunięte przez administratora) niech się mszczą mam ich gdzieś

Ktos
@Zwykły Monter

Masz racje, tez już przestałem chodzić do (usunięte przez administratora) z inicjatywy. Nic nie mogą. Zapisałem się znów do Solidarności. Tu mogę na coś liczyć.

Produkcyjny robak
@Zwykły Monter

Ble ble ble przyśniło ci się to? Takich głupot już dawno nie czytałem. Ja kiedy zadzwoniłem z pomocą do związków to od razu wzięli się do działania i mi pomogli. Oczerniania związków ciąg dalszy.

Zwykły Monter
@Produkcyjny robak

Widać po twoim nicku jaki jesteś niezależny, ja mam gdzieś ta całą solidarność, a może mam podwójne składki płacić to dostanę jakas kartę członkowska premium i wtedy będą pomagać? Dostaną ale wypowiedzenie!

@Ktos

Dokładnie.Tylko solidarność związki godnie reprezentują pracowników.

Zwykły robak
@Zwykły Monter

Ja w przeciwieństwie do ciebie zdaję sobie sprawę ze swojego miejsca w hierarchii zakładu i się nie wywyższam jak ty. Dzięki składkom związki działają dobrze i sprawnie dlatego są potrzebne.

@Zwykły robak

Na szczęście związki powoli wymierają jak dinozaury Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

Baryła miodu
@Zwykły robak

Kolejny (usunięte przez administratora) co chwali związki albo biurowy albo z solidarności sami się chwalicie jacy wy dobrzy żenada w uj albo niedorozwinięty jakiś wstyd

Związki to przyszłość
@Baryła miodu

Jestem związkowcem i pracuję na produkcji w pocie czoła lepiej niż większość i smutne jest to że parę karaluchów ubliża związkowcom, którzy nietylko robią za niektórych dwa razy więcej na produkcji, ale jeszcze bronią tych karaluchów reprezentując w firmie. Smutne to, zero wdzięczności...

@Baryła miodu

Gdzieś już ten sposób wypowiedzi widziałem. Znów na posterunku pianę bijesz?

@Związki to przyszłość

Marna prowokacja jak i marne te wasze związki, wczoraj nie byłeś związkowcem dziś już jesteś... wczoraj byłeś oburzony ze ktos zle o związkach pisał a dziś wyzywasz ludzi od karaluchów no hipokryzja w czystej postaci dlatego jest was coraz mniej Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady.

Azrael

Zmień kolejny raz nick a najlepiej się podszyj pode mnie i napisz coś obraźliwego, no pokaż wszystkim jacy są związkowcy kolejny zresztą raz a potem zacznij biadolić jak to was inni obrażają, właśnie dlatego ludzie się z was na lince śmieją a fakty masz w liczbach ledwie 5,5% należy do związków no oszałamiająca cyfra...

Doświadczona biurowa

Szanowny panie. Niech pan nie reaguje na wpisy Azraela i Bolesia, bo to prawdopodobnie ta sama osoba. Szkoda nerwów na tego biednego intelektualnie człowieka, który tutaj wyładowuje swoje frustracje. Niestety lekko ujmując niziny społeczne nie są w stanie pewnych rzeczy zrozumieć i rzucają się jak ryba w sieci. Jakakolwiek dyskusja mija się z celem, bo brak argumentów i frustracja w wypowiedzi świadczą, że nie warto z takim człowiekiem rozmawiać. Pozdrawiam związki.

Gdyby ludzie nie chcieli związku zawodowego w VW to nie byłoby 6000 związkowców w VW. Chcesz czy nie pokazuje to skuteczność Solidarności VW oraz mądrość ludzi tu pracujących i poziom ich zadowolenia z działań Solidarności. Wiec przestań ujadać.

Boleś

To jest właśnie przykład podszywania się pod innych od miesiecy i obrażania ale związkowcy przecież mają się za lepszych od innych i uważają że tak im wolno, no cóż właśnie do tego chcą sprowadzić merytoryke wypowiedzi do rzucania mięsem... Jak się nie ma argumentów to tak się odwraca uwagę...

Boleś

Ale czemu doliczasz sobie ludzi z inicjatywy, to przecież inny związek

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Związki niby mają tego bolesia gdzieś ale cały czas obserwują, cały czas śledzą, ciągle odpisują i obrażając i prowokując jak tymi wulgarnymi wpisami więc jednak to dowód najlepszy z możliwych że koleś jest wam nie na rękę że trzeba go obserwować i zniszczyć jak nadarzy się okazja

@Marek

Daj spokój, nie ma sensu reagować na takie wpisy i podszywanie, o to im chodzi odwrócić uwagę od rzeczy ważnych żeby zająć się wyzwiskami i obrażaniem, próbuja wtedy celowo sprowokować do takich żenujących dialogów, to ich standardowa reakcja gdy się ich miażdży argumentami

Solidarny

Kogo? Kiedy? Konkrety? Nigdy nikogo Solidarnosc nie obrażała, chyba ze chodzi ci o inicjatywę pracownicza oni. istnieja dzieki obrażaniu solidarnosci

Boleś

Daj spokój Azrael, sami nigdy nie odpowiadają na pytania, ale każdy ma się im tłumaczyć ze wszystkiego już nie raz pytałem o poziom uzwiazkowienia do dziś tylko usłyszałem że(usunięte przez administratora)mnie to obchodzi, kto ich zna ten wie jacy są, a co do inicjatywy to jakoś wygrywają w sądach ale pewnie zaraz usłyszymy że sądy podstawione (usunięte przez administratora)albo inne dyrdymaly bo przecież jest tylko jedna prawda...

Boleś

Jak może być 60% prawie 6000 członków? No jak? Skoro układ zbiorowy zakłada utrzymanie zatrudnienia na poziomie 8500 pracownikow? Co za manipulacja

@Boleś

Oni tu kiedyś wkleili link do artykułu gdzie było 60% uzwiazkowienia i 6000 członków ale to był artykuł z 2013 chyba i tak sobie jadą na tym samym od 10 lat haha ilu by ludzi nie pracowało oni zawsze mają 60% i 6000 członków a mnie się wydaje że po tych falach odejść jest nie więcej niż 3000 i to widać po działaniach mających na celu udobruchania ludzi

Ludzka wesz

Uważam się za ludzką roboczą wszę. Związki to dla nas zwykłych roboli błogosławieństwo.

Dziki Bill
@Azrael

Hahaha ty myślisz , że związkowcy mają czas na pisanie tutaj? W przeciwieństwie do was oni charuja i nie mają czasu na głupoty. To jest ciężkie wyzwanie i poświęcenie.

@Dziki Bill

Proszę kupić i rozdać związkowcom po Snickersie bo strasznie gwiazdorza

@Azrael

wydawać się mogą róznym osobom różne rzeczy, najważniejsze są fakty. Na zebraniach delegatów Piotr przedstawia ilu jest członków, na komisjach słyszałem, ze też mówi. wystarczy wejść na ich stronę, też pisze, także daruj sobie zmyślone liczby.

@Zbyś

Na zebraniach delegatów w tajnym gronie lizusów...hehe a z ich strony już kiedyś był tu link z 2013 także spoko, w pełni sprawdzone i aktualne info, jest was coraz mniej i to się liczy

@Boleś

no skoro oficjalna strona mówi inaczej, piszą o 60%, a ty i tak bierzesz info z palca to sory, nie ma co dyskutowac.

@Zbyś

O czym mówi ostatnie porozumienie ? Ile jest miejsc pracy? 8500 a nie 10.000 a jeśli macie 6000 członków i twierdzisz że uzwiazkowienie wynosi 60% to znaczy że powinno byc ogółem 10.000, matematyka nie kłamie ale wy za to bardzo!

@Boleś

No o czym mówi? a o tym ile jest zagwarantowanych miejsc pracy, a nie ilu jest pracowników, czytamy ze zrozumieniem

@Zbyś

Weź już chłopie skończ i wstydu sobie oszczędź, wyimaginowane etaty teraz będzie tworzył i jeszcze do związków wliczał, zaraz wam wyjdzie 10.000 członków na 8.500 pracowników i 120 % uzwiazkowienia takie cuda to (usunięte przez administratora)

Boleś

Z tego co wiem inicjatywa wygrywa sprawy w sądzie ale dla was pewnie sądy są podstawione bo rację możecie mieć tylko wy

Robotnicza wsza

Związki góra! Dzięki Wam pracownicy mają lepiej. Kochamy Was. Nie przejmujcie się opiniami frustratow. Wiem że nie jestem warty więcej jak ludzka wesz nic nie znaczącą w zakładzie. To wy dajecie nam siłę i sens pracy.

@Robotnicza wsza

Związki to przyszłość dla nas zwykłych pracowników. Bez was my nie istniejemy

Obserwator

Nie jestem w związkach, ale nigdy nie byłem jakimś wrogiem ich, po prostu nie jestem i tyle bez żadnej wrogości, złego nastawienia itd, od pewnego czasu widze jedna zależność, kto nie z nami (w solidarności) ten przeciwko wam, otóż nie, nie każdy po prostu chce byś w jakiejś organizacji i tyle, nie tedy droga panowie, nie każdy jest waszym wrogiem…

Kleofas
@Obserwator

O dokladnie! Ja chcę po prostu przyjść zrobić swoje i pójść do domu. A nie siedziec i rozkminiać

@Kleofas

W tle jest duża kasa i władza dlatego nikomu nie odpuszcza, prędzej zniszczą człowieka który nie chce do nich należeć

Bruno
@Azrael

Czy naprawde ta kasa jest taka duza? Nie wiem, nigdy nie byłem w związkach i nie zamierzam ale jestem ciekawy o co oni tak walczą naprawdę

@Bruno

(usunięte przez administratora) ci pomogą ważne że jak (usunięte przez administratora) będziesz składki płacił

@Wesoła lala

Składki są niewielkie w stosunku do pracy jaką związki wykonują. Ja zazdroszczę związkom, bo to jest elita zakładowa.

@Boleś

O juz związkowcy się podszywają, otóż gra toczy się o wielką kasę, wystarczy sobie przeliczyć średnio 40-50 zł składki co miesiąc od ilości członków (na szczęście coraz mniejszej) i nikt ich z tych pieniędzy nie rozlicza, a firma i tak funduje wypłaty, biura, samochody, telefony, laptopy itp its, czysty zysk a co w zamian? Podpiszą grzecznie co trzeba, czasami zrobią pseudonegocjacje że niby walczą a wszystko i tak już z góry ustalone, teraz o ile się orientuję już trzecia osoba z czarnych kotów wygrała przed sądem przywrócenie do pracy, więc szybciutko zrobiono wieczór z jedzonkiem i atrakcjami, bo ludzie odchodzą a teraz kto wie czy inicjatywa nie będzie chciała ponownie wstać z kolan, strach o swoje cztery litery sprawił że wchodzą ludziom w ...

@Boleś

Tak sobie obserwuje jak związki chętnie się pod Ciebie podszywają i muszę przyznać że albo trafiasz w sedno z tematami i strasznie się obawiają tego co piszesz dlatego cię dyskredytuja albo stałeś się tam wrogiem naczelnym w każdym razie widać respekt

Zwykły pracownik
@Boleś

40-50 zł to dużo? Hahahaha przecież to są grosze. Moglibyśmy wpłacać co miesiąc po 200-300 zł i byśmy nie zbiednieli, a związki działały by lepiej i prerzniej.

@Zwykły pracownik

Popieram. Trzeba wspierać związki, bo bez nich to leżymy w firmie. Cieszę się, że płace składki i wiem że nie idą one na marne

@Zwykły pracownik

To idź i powiedz ludziom że będą płacić 300 zł pewnie nie wyrobicie na wieczorkach żeby tylko ludzie nie uciekli, widać że się pali koło czterech liter, co następne ? Związkowa loteria? Ludzie odchodzą i nic nie poradzicie a przekupywanie ich imprezami za które sami płacą bo to jest pokrywane z ich składek nic nie zmieni, ilu tam było zwykłych pracowników a ilu prominentnych działaczy typu biurowi związkowcy czy delegaci? Z cudzego to się lekko rozdaje, ale to tylko pokazuje jak słabo stoicie skoro na takie działania się decydujecie

Boleś

Wielkie (usunięte przez administratora) wiecie, hahaha, a kto tu jest na smyczy pracodawcy to już pracownicy doskonale wiedzą, ogólnie to brawo za organizację, pewnie jesteście dumni że za czujesz pieniądze to zrobiliście ale wyczyn, a gadają może i owszem wasi delegaci i inne posłuszne marionetki muszą robić propagande sukcesu, niby co takie się stało że nagle imprezę dla ludzi zorganizowaliście? Odpływ ludzi ? Inicjatywa która wraca do łask? Alternatywy w postaci rad pracowniczych? Oj pali się koło (usunięte przez administratora)

Boleś

Już ci pisałem idź się podszyj pod kogoś i poobrazaj ludzi bo tylko tyle potrafisz a potem zdziwko że było 10 milionów członków a teraz ledwie pół

Boleś

Prawda boli? Było 10 mln związkowców a jest pół, niedługo nie będzie żadnego, jesteście przeżytkiem, nikomu niepotrzebnym, przekupywanie ludzi kolacyjkami nic nie zmieni, przyszłość należy do rad pracowników

Członek związku
@Boleś

Oj widac bardzo zabolała ta „kolacyjka” solidarnosci, byłem tam jak kilkaset innych koleżanek i kolegow, wlasnie takie akcje powodują ze takie anonimowe gnidy jak ty nigdy nie będą miały posłuchu. Opinia wiary jest taka, ze VW jeszcze nigdy takiej nie zrobil, tak to bylo za moje składki i (usunięte przez administratora)ci do tego, jestem członkiem i place bo wiem ze warto, a ty idz lizać (usunięte przez administratora) swoim dyrektorom z vw co ci tu każą hejtowac naszą wspaniała solidarnosc - wszyscy to wiedza, ha, ha,ha

@Członek związku

Oczywiście to że zrobiliście jest ok, bo to za składki ludzi i im się to należy, łaski nie robicie że im ich kasę między innymi w tej formie oddajecie, widzę że jak zawsze trzeba dzielić ludzi, pracowników z linki napuszczać na biurowych, biurowych na pracownik z linki a wszystkich na pracodawcę, oczywiście wy jesteście wspaniali i dbacie o każdego, a prawda jest taka że jesteście dwulicowi i doicie zarówno ludzi z linki ze składek, biurowych których nie nawidzicie ze składek i pracodawcę ale za zamkniętymi drzwiami pójdzie z pracodawcą na każdy układ za przywileje, prawda że nigdy nie było takiej kolacyjki ale też nigdy związki nie były w tak tragicznej sytuacji, nigdy członkowie nie wypisywali się na tak masowa skalę, teraz kolacyjkami ratujecie co się da czy urabiacie grunt pod vos grubszego co niedługo nadejdzie...

@Boleś

Przestań pisać bzdury. Jest sukces Solidarności, jest (usunięte przez administratora) bolesia. (usunięte przez administratora) nie popłaca. Pokazuje tylko małostkowość piszącego.

Boleś

Oj ktoś ciśnienia i prawdy nie wytrzymuje, ależ mi sukces zlecić komuś organizacje kolacyjki za cudze pieniążki

Pamiętaj jak poszedłem do związków, chciałem się wypisać tak poprostu nie czułem potrzeby i nie korzystałem tych wszystkich Multisportow czy innych karnetów, poprosilem o kwestionariusz wypowiedzenia członkostwa to się okazało że mam sam napisać więc poprosiłem o kartkę to mnie wyprosili z biura i powiedzieli że nie ma dla takich papieru, no to poszedłem na montaż i tam mi jeden majster dał od tak poprostu, wypisałem co mialem i zaniosłem do związków, a ile się nasłuchałem inwektyw pod swoim adresem podczas oddawania wypowiedzenia, jakby co najmniej przestępstwo popełnił, ludzie z dala od nich naprawdę to są wilki w owczej skórze

Zwykły nikt

Tak, tak, a potem się obudziłeś. Ja nie jestem w zwionzkach, ale znam ludzi. Zawsze uśmiechnięci szczerzy i serdeczni. Zawsze pomagają i służą radą. Mimo, że uważam się za zwykłego roboczego śmiecia to oni tak nie uważają i podnoszą na duchu ludzi i cenią ich dzięki czemu człowiek nabiera wiary w siebie. A składki to mógłbym płacić im te 300czy 400miesiecznie, bo zasługują

Boleś

Tak tylko wklejam jakby ktoś się dalej jarał 3,7% podwyżki https://autokult.pl/niemcy-docenili-pracownikow-daja-7300-euro-na-glowe,6857560004717120a

Robol

A czemu nam związki tyle nie wywalczyły? Przecież znowu rekordy sprzedaży, no to jak to Mercedes może a VW nie?

Boleś

Standardowa odpowiedź związkowców, zwolnij się i odejdź a potem ogłoszenia o pracę bo ludzi brakuje

@Boleś

Nikt tutaj nikogo nie trzyma . Narzekacie że jest tu źle to idźcie gdzieś indziej.Bzury piszecie A Siedzicie

@Boleś

Dlaczego nie Szwajcaria? Tam w technicznych zawodach zarabia się około 9000 CHF na miesiąc? Średnia 6500. Tak wiec co ty ludzi chcesz okradać? ! Wszyscy do Szwajcarii!!!

@Boleś

Jakoś nic nowego nie napisałeś, zwolnij się, odejdź cały czas to samo a czemu mam się zwalniać ? Bo ty i twoje kolesie ze związków nie potrafią zadbać o pracowników? Dzięki takim stwierdzeniom ciągle brakuje ludzi do pracy czy to w antoninku czy to na odlewni, nie pasuje odejdź bo nie zrobimy nic żeby było lepiej

Boleś

No popatrzcie firma dzieli się zyskiem, u nas co roku rekordy sprzedazy ale pracownicy nic z tego nie zobaczą a najlepsze jest to że firma daje sama z siebie i nie potrzebne związki jak się okazuje. Zanim związkowcy zaczną strzepic język przypominam że to firma Automotive tak jak my a nie jakaś farmacja ale już wiadomo co napiszecie, zwolnij się!!! (usunięte przez administratora)

@Boleś

Boli kogoś że ktoś informacje tu podaję żeby ludzie mogli zobaczyć że jak się chce to można dać porządne dodatki? Najlepiej donieść niech administracja usunię

@Marek

Wiadomo związki nie potrafią dopuścić do siebie że nikomu nie są potrzebne że można bez nich, że są tylko pijawkami łasymi na składki

@Boleś

Pijawkami są ci, co rozpowszechniają nieprawdziwe informacje tak jak ty. Doczytaj, czy ten bonus, sposób jego wyliczania był uzgodniony z związkiem zamiast zaczniesz pisać bzdury. Zadaje jeszcze raz pytanie, dlaczego porównujesz się tylko do Niemiec. Dlaczego nie do Szwajcarii. Tam zarabiają jeszcze więcej.

@Boleś

Gdzie w tym roku był rekord sprzedaży w VWP? Znów kłamiesz!

Boleś

Dla ciebie wszystko co jest negatywne wobec związków to kłamstwa ale jakbym tak chwalił to bym mógł pisać cokolwiek wtedy byś nie przeczył hahaha, ale masz rację po co się porównywać do firmy w tej samej branży również z kapitałem niemieckim, porównajmy się do zbieraczy kawy w Etiopii wtedy będzie uczciwie!!! Nie moja wina że firmy potrafią same z siebie dać bez związków, w artykule było jasna napisane i nie było tam związków ale niestety stanąłeś na głowie żeby go usunięto, a wy króciutko na smyczy, kolegów z process center też wystawiliscie

Azrael

On zdaje się składek od nikogo nie bierze to jak może być pijawka

Włodek

Czy ktoś może wie jakie zmiany nas czekają w 2023? Jakieś podwyżki czy coś?

Dan
@Włodek

Przede wszystkim podwyżki. I to akurat bardzo dobra wiadomość bo w innych firmach różnie bywa

@Dan

Tak czeka nas likwidacja związków i powołanie reprezentacji pracowników, w końcu przyjdzie czas że ludzie będą mieli realny wpływ na to co ich otacza i nie trzeba będzie płacić składek ale droga będzie trudna ponieważ związkowcy musieliby wtedy wrócić do pracy na linkę a tego bardzo nie chcą więc będą niszczyć każdego kto spróbuje podnieść rękę na ten ich układ ale nie damy się!!!

Ip
@Boleś

Tylko związki w polsce mogą byc reprezentacja pracownikow co walczy o kasę, takie jest prawo wiec nie mieszaj ludziom w głowach.

monter
@Boleś

nawet jak by byly takie wybory reprezentacji pracowników to i tak jak kazdy pracownik by kandydowali związkowcy i i tak by ich koledzy wybrali bo maja do nich zaufanie. A jak ty nie jesteś członkiem i nie płacisz składek to co się ich czepiasz i co ci przeszkadzają? Powiem ci dlaczego bo ci zwiazki przeszkadzaja bo sie musisz z nimi liczyć i nie mozesz z ludzmi robic co chcesz bo jestes kierownikiem!

@Ip

Nie kłam, każdy kto ma olej w głowie znajdzie to w prawie pracy, ale widać że cztery litery przyspawane do stołków i już się TRZESIECIE że ktoś was wygryzie, że wrócicie na linkę, że ludzie będą sami o sobie decydować i nie będą płacić haraczy, tego się boicie!!!

@Boleś

Chłopie nie mów o prawie bo się nie znasz. W przypadku jak nie ma związku to pracodawca powołuje przedstawicielstwo pracowników. Najczęściej „ kierownika, księgowa i personalną”. Tak byś chciał?

Boleś

Nie wiem czy ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Tak właśnie o to chodzi aby usunąć związki i powolać reprezentacje pracowników, cały czas o tym mówię, a i żeby było jasne takimi kandydatami nie mogą być osoby które reprezentują interes pracodawcy więc nie wprowadzaj ludzi w błąd jakoby mieli tam ich reprezentować kierownicy czy ludzie z personalnego, nawet majster nie mógłby by być takim reprezentantem, władza skupiłaby się w rękach ludzi pracujących na lince i ewentualnie specjalistów

@Boleś

Jaka „władza”, ani związki ani jakaś inna reprezentacja nie maja żadnej władzy, ale masz narąbane. Ludzie jako reprezentacje by wybrali związkowców bo tylko oni maja doświadczenie jak negocjować a nie jakiś bolesiów anonimowych co nie maja jajek i musza pisać anonimowo. Czego sie boisz, idz do ludzi i zarządu i powołując sobie reprezentacje jako realny człowiek a nie tutaj rajcujesz jako jakiś Bolus, po co tak ludzi podburzasz przeciw związkom? Ktos ci kazał czy ci za to płaci? Nie mieszaj ludziom w głowie, nie ma w polsce wn duzeym zakładzie żadnej innej reprezentacji pracownikow oprócz związków zeby coś ludziom załatwiła. Jak jest to podaj konkretny przykład!

@Boleś

Czy ty zdajesz sobie sprawę co to znaczy reprezentować interes pracodawcy? Widać, ze jesteś manipulant. Do tego rady pracownicze nie negocjują, nie maja prawa do strajku, nie są strona żadnych negocjacji. Tylko mają prawo do informacji i konsultacji. Niezłe (usunięte przez administratora) byś nam zgotował . Proponuje wszystkim czytającym sprawdzić informacje, Wystarczy wejść w neta i poczytać żeby przekonać się co nam chce zafundować Boles.

Boleś

Pamiętaj że reprezentanci pełnią te funkcje społecznie, a nie jak związki za składki, w dodatku nie mają biur, służbowych laptopów ani samochodów, ciekaw jestem ilu tych twoich kumpli by się zgłosiło gdyby się okazało że musieliby robić na lince i jeszcze się czym zajmować bez przywilejów...

Boleś

Sam jesteś manipulantem bo zależy ci na tym aby związki trwały, taki masz żywotny interes w tym no bo lepsze służbowe autka i ciepłe biuro niż ostry zapieprz na lince, ciekawe że wasz pjeter zawsze powtarza że rozmawia się przy stole a nie na ulicy a ty wyjeżdżasz z możliwością strajkowanie widać już odleciales

@Boleś

Nie wyobrażam sobie pracy w zakładzie gdzie nie działa związek zawodowy. Chociażby po to, abyś w swoim biurze miał ciepło. To ty pisałeś ze jesteś biurwa no to nie ty mnie tylko ja ciebie zapraszam na linkę na ostry (usunięte przez administratora)jak to piszesz. Wiec? ML2, czy ML 1?

Boleś

Biurwa? Ja wiem że wy w związkach nie szanujecie biurowych pracowników, przekonałem się o tym idąc do was po pomoc, rozumiem taka idea dzielić ludzi, napuszczać pracowników produkcji na biura i odwrotnie... Ale jeżeli o mnie chodzi to jestem na tyle pełen szacunku do pracy ludzi z linii ponieważ rozumiem że gdyby nie oni nie miałbym pracy, i na odwrót oni bez biurowych też by jej nie mieli, wzajemny szacunek, a nie od razu obrazac bo ktoś poświęcił lata na naukę żeby mieć lżej w życiu...piszesz że dzięki związkom mam ciepło w tym moim biurze? Ano ciepło mam bo pracodawcę do tego kodeks pracy obliguje i tyle, zadna w tym wasza zasługa. Nie wyobrażasz sobie pracy w firmie bez związków? Na początku istnienia związków było 10,5 miliona członków obecnie nieco ponad 500 tysięcy, wytłumaczysz mi co się stało że te 10 milionów zrezygnowało z tego życia w dobrobycie i bezpieczeństwie pod waszymi skrzydłami? Te 500 tysięcy to biorąc pod uwagę 16 milionów osób obecnie czynnych zawodowo jedynie 3% wszystkich pracowników, ale hmmm jak jest tak dobrze to czemu to taki znikomy procent? Ponieważ firm i pracowników zdecydowala się na reprezentacje pracownicze, czyli jednak to działa... Jednak się sprawdza...

@Boleś

znowu piszesz bzdury, 10 milionów to było w 1980 roku w Solidarności a nie w związkach i wówczas to był ruch społeczny przeciw (usunięte przez administratora) Nie pracodawca i tacy jak ty decyduja sie na zwiazki tylko pracownicy, a to właśnie pracownicy wolą zwiazki bo tylko one cos mogą zdziałać!!!

@Boleś

Znów to samo. To ty piszesz ze jesteś biurowy. Wiec dlaczego zapraszasz mnie na linke skoro to ja powinienem zaprosić ciebie. Weź się do ciężkiej pracy i przestań lenić. Kłamiesz jak możesz to nie zamierzam specjalnie owijać w bawełnę. Związek zawodowy jest bardzo ważny. No i tyle.

@Koleś

Na początku istnienia tak napisałem czy od 1980, czytaj ze zrozumieniem... Zresztą co się tu długo rozpisywać fakty i liczby mówią jasno co wola pracownicy, związki to przeżytek, ledwie 3 % pracujących jest w związkach też mi oaza dobrobytu...jak jest tak dobrze to czemu jest tak źle

Boleś

Napisałeś biurwa a to pogardliwe określenie pracownika biurowego i pochodna innego wulgaryzmu, zadziwiajace jak to obrażasz i udajesz że nic się nie stało... Do pracy weź się ty, pierdzenie w stołek w biur zwiazkow żadnego pożytku nie przynosi, rozumiesz że jak zawsze pokonałem cie na argumenty i nie potrafisz się ustosunkować do tematu więc ewakuacja, żeby jakoś wyjść z twarzą, no spoko, zatem Reprezentacje pracowników GÓRĄ!!!

Azrael

Jak zawsze te same teksty kiedy prawda przytłacza

@Boleś

Argumenty? Mam świetną zabawę z Ciebie. Nie wiesz nic. Twoje informacje są niesprawdzone.

@Azrael

Jaka prawda? To, że co kwartał trzeba zdawać sprawozdanie czy prawda o możliwościach rad pracowniczych?

Boleś

Świetną zabawę to będą mieli chłopaki z montazu jak już w końcu tam z całą ekipą wrócisz, na pewno wesoło was przywitają:)

Azrael

Ty zaskakująco dużo wiesz o szczegółach pracy związków jak na pracownika z montażu, o dziwo ja i koledzy z mojej linki takich informacji nie mamy klamczuszku z biura związków podający się za pracownika montażu, kiedykolwiek napisałeś prawdę?

@Azrael

To znaczy ze jesteś ignorantem, który krytykuje a nie wie nic o tych co krytykuje. Ja zwyczajnie sprawdzam informacje jak mam ochotę z kimś popisać. Wujek Google dużo potrafi. Oczywiście trzeba umieć pisać.

Boleś

Trzeba mieć fistaszka zamiast mózgu żeby uwierzyć że nie jesteś podszywającym się pod ciężko pracującego pracownika montażu, kolesiem z biura związków. Teraz to ty niby czytasz ale jak ci się przytacza twarde dane że było 10 milionów członków związku a zostało pół miliona to już wujek google nie jest taki fajny, dobre jest tylko to co dobre dla was hehe

Boleś

Nie nie zmieniam uciekłeś ostatnio od tego tematu. Prawda boli co nie? Czemu tylko 3% obecnie pracujących w Polsce należy do związków? Bo nikt was nie potrzebuje i jakoś nikt nie płacze że bez związków pracodawca robi z nimi co chce albo nie mają podwyżek, jesteście reliktem przeszłości

@monter

zaufanie do związków tak i to w 100% ma tylko zarząd bo wiedzą że Olbryś zrobi wszystko co zechce zarząd. i dokładnie jak ktoś tu napisał "zwiazek" utnie każdą ręke ktura zostanie podniesiona na niego. A wybory na przewodniczącego jak na rosji.

Azrael

Związki to biznes a nie żadne powołanie czy chęć pomocy komukolwiek, biznes i przywileje

Związek

Jestem za :) byle gow o łączy :D

@Azrael

Wiadomo że biznes i to lukratywny

Azrael

Z bólem przyznaje że się z tobą wyjątkowo zgadzam:)

Boleś

Pierwszy raz napisałeś coś naprawdę z sensem, brawo!!!

Audi

Pomijając temat wojny pro związkowców i anty związkowców, fajnie dowiedzieć się, ze pracownik z poznania, członek konkurencyjnego związku inicjatywa pracownicza, wygrał sprawę sądowa i został sądownie przywrócony do pracy, nie znam szczegółów wiec ciężko się wypowiedzieć, powód zwolnienia niby godziny związkowe, było to zwolnienie dyscyplinarne, zmierzam do tego, ze jednak jak widać zwykły szary człowiek ma jakieś szanse z takim jakby nie mieć gigantem jak Vw, ja myślałem szczerze mówiąc, ze na wejsciu jesteś zniszczony przez prawników mając za przeciwnika takiego giganta, pozytywne zaskoczenie, ale jak wspomniałem szczegółów nie znam

Spawacz
@Audi

Tak, to prawda, to jeden z większych cudaków tej pseudo kociej organizacji. Niejaki Truskawa albo Mecenas znany m.in. z postulatu zniżek na panienki przy drodze dla pracownikow vw i jeszcze paru innych „fajnych” inicjatyw … Fajnie, że wróci, lepiej dzieki temu nam nie bedzie ale weselej napewno …

@Spawacz

Tu nie chodziło koledze o to do jakiej grupy należal ale o sam fakt że jako zwykły szary człowiek doszedł swoich praw

@Boleś

nie sam jako szary człowiek doszedl do swoich praw tylko zwiazki czarne koty, inicjatywa go reprezentowała, tylko z tym jednym im sie udało, a i tak sprawa jeszcze w toku podobno, moze jeszcze przegrac. Reszta co ich reprezentowali albo przegrali albo wzieli kase od VW i poszli w dlugą!!!

Załamany
@Audi

Akurat on to może lepiej żeby nie był [rzywracany. Koleś ma przepisy gdzieś, nic nie robi poza bałaganem i chaosem. Nie polecam pracy z nim

Chrupek
@Załamany

Dokladnie! Jak z nim kiedys pracowałem to masakra

@Koleś

A wam widzę że staranie w tej solidarności zależy żeby on przegrał a co bo należał do konkurencyjnego związku? Widzę że dzielnie śledzicie losy czarnych kotów czy jak im tam było, dobić konkurencję do samego końca

Azrael

Dzięki związkom mamy wyższą minimalna i mamy lżej w pracy. Dziękujęmy Wam związkowcy w imieniu pracowników. Klękam przed każdym związkowcem i całuję mu buty.

@Azrael

Popieram. Dziękuję w imieniu wszystkich pracowników, że jesteście.

@Azrael

3,7 % wsadźcie sobie w (usunięte przez administratora) Ochłapy dla ludzi a związkowcy w biurach na 8 grupach, banda (usunięte przez administratora)i jeszcze składki

Normalny pracownik
@Azrael

Nie tylko 3,7 bo to juz 3 podwyzka w roku ponad 11, plus załatwili 8 kola wyrównania i jeszcze dostałem podwyżkę po ocenie, nie kłam i nie manipuluj ze w biurze maja 8 grupy i jeszcze nie ze skladek wiec po co siejesz ferment. Napisz gdzie podnoszą wiecej kasę niz w vw? Jak ci nie pasuje to tego nie bierz a najlepiej sie zwolnij i idz gdzie dają wiecej. A i tak nasza solidarnosc za chwile bedzie walczyć o jeszcze wiecej. Musimy ich teraz jeszcze bardziej wspierać!

@Normalny pracownik

Popieram Pana. Kocham was związkowcy. Ciągle myślę o waszych (usunięte przez administratora)

@Azrael

3,7% podwyżki, jeżeli jest to ochłap to po co gadasz o braku podwyżek. Są one co roku. Rozsądni wiedzą. Raz mniejsze raz większe. Jednak do przodu.

Boleś

A ty się nie podszywasz pod innych celem im obrażania? A to ci nowość

@Boleś

Każdy się boi swojej paranoi. Nie, nie podszywam. Chcę pisać to piszę.

Boleś

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowych pogodnych i wesołych świąt a w szczególności likwidacji związków, wtedy zrobi się normalnie;)

Zwiazkowiec
@Boleś

Bardzo dziekuje i wzajemnie. Jak nas zlikwidują to wreszcie będzie „normalnie” jak w innych firmach, pracodawca i majstrowie będą robili co chcą, nikt nie bedzie negocjował, nie bedzie na kogo wieszać psów i każdy bedzie sobie musiał radzić sam - bedzie super!

Jest kodeks pracy. Amen!

@Zwiazkowiec

Czyli właściwie nic się nie zmieni za bardzo:)

@Boleś

A ja tobie życzę żebyś pierwszy wyleciał jak się coś nie podoba.Zwiazki mają BYC

Stareych

Czytaj gamoniu ze zrozumieniem były pracownik takich vw jak ty potrzebuje chyba że jesteś z solidarności jakiś tuk lub z biura i zachwalasz (usunięte przez administratora) od pluga Oderwany będziesz szczekal jak ci powiedzą, związki czy mistrz i lider i będziesz (usunięte przez administratora) lole im jechał ty prostaku chyba że masz żółte bo po odpowiedzi tak wychodzi jeszcze vw nie zginie jak tacy (usunięte przez administratora) robią jak ty

@Zwiazkowiec

Z okazji nowego roku po raz kolejny życzę likwidacji związków aby wszystkim żyło się lepiej, a co do twoich śmiesznych wpisów że nikt nie będzie negocjował to doskonałe wiesz że pracodawca wielu rzeczy nie może zrobi bez porozumienia z pracownikami a gdy w firmie nie ma związków (daj Boże) to powołuje się reprezentacje pracowników złożona ze zwykłych pracowników którzy na co dzień ciężko pracują a nie grzeją (usunięte przez administratora) w biurach, tego się boicie że mogliby was zastąpić ludzie którzy na prawdę są blisko pracowników takich którzy sami ciężko na codzien pracują w dodatku nie trzeba by było płacić haraczu, o przepraszam ... Składek. ta reprezentacja byłaby o niebo lepsza i też może negocjować podwyżki i inne rzeczy a wy wrocilibyscie tam gdzie wasze miejsce na śmietnik historii, tego wam życzę i ludziom aby was rozgonili na cztery wiatry i sami przejęli stery!!!

@Boleś

A ja życzę spokoju i lepszej atmosfery. Praca to nie wszystko :)

@Ania

To wszystko będzie gdy znikną związki

Kamil
@Boleś

Wychodzi na to że związki biorą składki za to co ludzie mogliby sobie sami ogarniać

Pracownik vw
@Kamil

Te bzdury o zawiazkach wypisuje tutaj jeden trol, nie ważne czy to Boleś Arael czy Kamil, specjalnie hejtuje na czyjeś zlecenie zeby osłabić najsilniejsza organizacje pracownikow w Polsce. Przecież związek to wspólnota wlasnie ludzi, zwykłych pracownikow i produkcyjnych i biurowych, to oni go tworzą i wybierają swoich przedstawicieli, składki sa dla tych pracownikow i dla profesjonalnego funkcjonowania i reprezentowania i tez zeby pomagać w trudnych sytuacjach i organzigować wiele innych akcji dla związkowców. Komuś to bardzo przeszkadza. Dobrze ze pracownicy w vwp wiedza jak funkcjonuje solidarnosc i nikt w te bzdury co sie tutaj wypisuje nie wierzy.

@Pracownik vw

Coś ci powiem śmieszny związkowcu, to wy swoimi działaniami sami oslabiacie te organizacje, swoimi zachowaniem wobec pracowników którzy szukają u was pomocy ale są zlewani i takich są setki którzy się masowo wypisali, nie próbuj zaprzeczać... To wy mnie stworzyliście swoimi działaniami po tym jak odmowiliscie pomocy i na moim problemie ugrywaliscie jeszcze biznes, sami jesteście sobie winni bo tak jak ja setki więc po co te płacze teraz? NIKOMU NIE JESTEŚCIE POTRZEBNI, ZAMIAST was MOZNA POWOLAC REPREZENTACJE PRACOWNIKOW I TO SA FAKTY KLAMCO!!!

Pracownik VW
@Boleś

Ha, ha prawda zabolała, że trzeba krzyczeć dużymi literami :) solidarnosc w VW pomogła setkom pracownikow a wszystkim zalatwia podwyżki i ostatnio wyrównanie 8 tysięcy, w żadnym innym zakładzie w Polsce żaden inny związek tyle nie załatwił i takie sa fakty. Tylko ty płaczesz, nikt inny tutaj, tylko ty trolujesz pod paroma pseudonimami, z żadna jakaś samowolna reprezentacja pracownikow w Polsce żaden pracodawca nie musi wcale rozmawiać, tylko z reprezentatywnym związkiem, albo nie znasz prawa albo świadomie kłamiesz pracownikow zeby osłabić związek, jak sam jesteś taki mocny to idz i negocjuj, powiedz zarządowi, „dzień dobry, reprezentuje pracownikow anonimowo na gowork dajcie tyle co i tak byście dali bez negocjacji ze związkiem”. Szybko przekonamy sie jak bedzie. Nie pierdxl tez ciagle o tych wypisanych bo to nieprawda, przewodniczący zawsze przedstawia dokładne statystyki, ile rezygnuje a ile sie zapisuje, chesz wiedziec idz do nich do biura jak jesteś członkiem to zobaczysz, a jak nie jesteś to hxj cię to obchodzi. W związkach ostatnio byly wybory, zagłosowało kilka tysięcy pracowników na kandydatów, którzy byli prawdziwi i nawet byly ich zdjęcia, każdy członek mogl sie do kandydowania zgłosić, a tutaj jakiś anonimowy pojxb, psychol Boluś co nawet w Sylwestra, w przeciwieństwie do każdego normalnego pracownika myśli o tym żeby hejtować związki. Pisz i troluj sobie dalej, i tak nikt cię nie bierze poważnie, szkoda, że nie masz odwagi i nie staniesz przed ludźmi jak związkowcy i nie powiesz im jak jest, trzeba byc naprawdę małym, chorym człowieczkiem zeby sie tak zachowywać.

@Pracownik VW

Widze że się koledze ostro odkleiło a najbardziej mi się śmiać chce z tego tekstu że na czyjeś zlecenie ktoś tu działa na niekorzyść związków haha no to ładnie pojechaliście ale dobra przyznam się pracuje do tajnej organizacji z siedzibą na księżycu, chcemy opanować świat i musimy usunąć związki hahaha ale wy macie nastukane pod kopułka

Pr
@Azrael

Jedna z metod obalenia, zdeprecjonowania i poniżenia prawdziwych i niewygodnych prawd i twierdzeń gdy sie jest zdemaskowanymi jest próba ich obśmiewania. Właśnie to tutaj klasycznie robisz „siedziba na księżycu, opanować świat, nastukane” itp.

@Pr

Szkoda że nie byłeś taki mądry jak związkowcy się podszywali pod innych i wypisywali wulgarne obelgi o tematyce seksualnej, rozumiem że to co innego, że im wolno

@Pracownik VW

Widać po waszych ostrych atakach że jednak bierzecie na poważnie, pewnie dlatego że kodeks pracy jasno mówi że gdy nie ma związków to się powołuje w miejscu pracy reprezentacje pracowników no chyba że jesteście ponad kodeksem i ponad prawem. Wystarczy was rozgonić i to ludzie będą mogli decydować a nie jacyś związkowcy z biur ktorzy dbają tylko o swój biznes, PRAWDA JEST TAKA ZE TRZESIECIE DOOPAMI PRZED POWROTEM NA LINKĘ Z CIEPLEGO BIURA!!!

Pr
@Boleś

Kodeks pracy tak nie mówi! Nie kłam ludzi!

@Pr

No jak wy tak znacie kodeks pracy to się nie dziwię że jest jak jest albo maci jakiś swój kodeks pod was i przez was pisany, poniżej masz artykuł a jak ci mało to sobie zadzwoń do PIP-u i zapytaj to się zdziwisz Art. 23713a. [Reprezentacja pracowników] Przedstawiciele pracowników, o których mowa w art. 23711a i art. 23712, są wybierani przez zakładowe organizacje związkowe, a jeżeli u pracodawcy takie organizacje nie działają - przez pracowników, w trybie przyjętym w zakładzie pracy.

@Boleś

Całe szczęście w Polsce jest prawo do zrzeszania w różnych organizacjach, partiach, stowarzyszeniach i zdanie człowieka, który w tym wypadku nic nie oferuje oprócz nienawiści jest tak samo ważne jak śnieg z zeszłego roku.

@Boleś

Tylko ze takie reprezentacje nic nie mogą a w VWP mogłyby je wybrać tylko związki a żeby być w reprezentacji to trzeba się przedstawić a nie być jakimś bolusiem co nic nie potrafi tylko siać jad do związków

Boleś

Oooo pojawił się nasz podszywacz, nie obrażasz już ludzi pod różnymi pseudonimami? Całe szczęście organizacji można podziękować a ludzie mogą sami decydować o swoim losie, bez pośredników ciągnących od nich składki za słodkie nic nierobienie a teraz idź poobrazaj wszystkich naokoło to umiesz najlepiej

@Boleś

Zapomniałem dodać, że na Sylwestra przebrałem się za mandarynkę z nagą pupcią i byłem obierany na ostro i masowany po tyłeczku

Boleś

Związki nie wybierają takich kandydatów tylko ludzie wybierają spośród osób które się zgłosiły jako kandydaci bo jak sama definicja wskazuje jest to reprezentacja wybierana gdy w zakładzie nie ma związków

Nagi
@Boleś

Są ludzie po układach i ludzi na linii zmuszają żeby na (usunięte przez administratora) głosowali i składki płacili brawo takichvwpotrzebuje

@Nagi

Oczywiście ja to wiem o i się z tym nawet nie kryją a spróbuj nie zagłosować to już się tobą zaopiekują szczególnie

@Boleś

Ale bzdety weźcie się do roboty, a nie głupoty wam w głowie. Związki są nam potrzebne jak woda dla ryb. Ja mogę nawet co miesiąc mieć potrącone na składki 300 zł netto ze swojej pensji dla nich. Jestem zwykłym linkowym.

@Linkowy

Z pewnością wszyscy ci wierzą że jesteś zwykłym liniowym, ile się będziecie jeszcze podszywać pod ludzi z linki i gloryfikować związki? Albo obrażać ludzi? Nikt was nie potrzebuje a już na pewno ciężko pracujący nie chcieliby płacić kilku stów na was, nie wiem z kogo próbujecie zrobić (usunięte przez administratora), was należy zlikwidowac i powolać reprezentacje pracowników bez składek

To ile zarabiasz żeby ci brali 300 zł składki jakiś dureń z ciebie

@Boleś

Ja tu widzę że tylko ty obrażasz ludzi i piszesz o swoich preferencjach. Jak nawet parę osób stanie przeciw związkom to ja stanę w ich obronie na lini.

Azrael

Podszywania ciąg dalszy, widać związkowcy jak zawsze bez argumentów, chętnie by użyli argument siły ale na szczęście nie znają personaliów więc pozostało obrażanie, klasyka związków

hirek

Słyszeliśta, że truskawe przywrócili i wraca na linię?

Wesoły gamon
@hirek

Duda
@hirek

Królu wracaj!!

Nagi

Tak jak klan 3 zomowcow z kostrzyna

Cześć . Chciałbym tutaj grzecznej odpowiedzi . Czy coś wiadomo na temat produkcji na z1 do końca roku ? Czy jechanka do 06:00 w sylwestra na wszystkich działach . Pozdrawiam i Szczęśliwego nowego roku :)

@1245

Będzie tylko lepiej. Cieszmy się z pracy, bo zawsze możemy nic nie robić a bez zatrudnienia ciężko.

@Boleś

Skoncz to podszywanie związkowcu, trzeba było nie skazywać ludzi na pracę między świętami to nie musiałbys teraz pajacowac

Tak i nawet w sobotę na rano 6 do14

Mistrz
@1245

Tak wszystko normalnie.zapisuja ludzi na 2 z piątku na sobotę także normanie sylwester w sobie przecież dopiero :)

Playbot
@Wesoła lala

Bo ja słyszałem że 2 zmiany i popoludnie też

Koniu

Jak tam paczki świąteczne w tym roku?

@Koniu

Kup sobie sam związki nie stać chyba że dostaniesz stary zakalec ciasto z Niemiec co jest poterminie dadzą polaczka oni wszystko zeżrą

FA3

Kocham zwiazki całuje im buty i mogę oddawać swoje ciało przebrany za extra sunię

Jest nasz podszywacz

Koniu
@Messi

Zadałem normalne pytanie a tu niepotrzbna agresja. Zawsze były paczki i nie rozumiem co w tym zlego.

Ale tu czubki pracują

@Darek

Związkowe (usunięte przez administratora)k już mają co zrobisz w dodatku oni wcale nie pracuja

@FA3

Właśnie dzięki takim ludziom ze zwionzku zawdzięczasz pracę i zarobek. Gdyby nie Oni to byś głodował. Ja im jestem wdzięczny i dziękuję za to co dla nas robią. Powinniśmy im za darmo samochody myć

@Zwykły robol

Przepraszam za swój żałosny wpis na temat związków. Bardzo je szanuję.

@Zwykły robol

Nędzne są te wasze prowokacje, ale przyjmij do wiadomości że pracownikom płaci firma a nie wy związki, wy jedynie wyciągacie pazerne łapska po kasę od ciężko pracujących i właśnie dlatego kiedyś było 10,5 mln członków a dziś nieco ponad 400 tys hahaah

....
@Boleś

Witam, spotkanie odwołane pracownikami, dlaczego bo trzeba cyfrę podkręcić bo będzie ciężka kasa dla kierowniczków i oczywiście dla Pana O. A pracownik no cóż, zaraz po trzech dniach świat, do roboty.A reszta będzie ciasto z rodziną wcinać cały tydzień w domku.A pracownik niech na nich zaiwania.Pozdrawiam.

Antyfrustrat
@Boleś

Polecam ostrą i szybką wizytę u specjalisty. Wszendzie widzi pan złe związki. To się leczy.

@Boleś

W dzisiejszych czasach praca jest ważniejsza niż pieniądze. Dlatego mógłbym robić nawet jakby stawkę obniżyli. Po co skakać jak można mieć tyle ile jest i nie jestem związkowcem tylko szarym zwykłym robolem który wie gdzie jego miejsce w szeregu, a same związki należy nietylko podziwiać za odwagę, ale za to że o nas walczą.

@Zwykły robol

Ty się zacznij leczyć bo twoje wpisy brzmią jak stary i dobrze znany wszystkim slogan z czasów słusznie minionych "praca czyni wolnym" żaden pracownik z linii by takich bzdur nie napisał bo widać skąd jesteś

Skąd wiesz, że jest mały? Skąd wiesz ze ze związków? No i w końcu z jakich? Z tego co widzę to ty ubliżasz związkowcom a co za tym idzie tysiącom pracownikom tej firmy i to jest dopiero żałosne.

Boleś

Nikomu nie ubliżam, pisanie prawdy to nie ubliżanie a jeśli nawet to wyłącznie związkowcom z biura bo do zwykłych mam szacunek za ich ciężka pracę, to zwykli oszukani ludzie z których doicie kasę, a tak swoją drogą jak koleś pisał w komentarzach o klękaniu przed zwiazkami czy myciu im samochodów to ci jakoś nie przeszkadza, chciałbys tak co nie? Tyle dla ciebie znacza pracownicy...

@Boleś

Jakby mnie poniżano i bito po ryju to bende szanował związki. Dla nas są oni panami

Boleś

Drugi raz z tym tekstem wyjeżdżasz ale powiem ci tak, lepiej być z PGR niż być związkowa pijawką

Drakula / Pracownik
@Boleś

Piec ryka z waszej strony chłopcy ! Nie mogę się dogadać z pracownica !!!!

Filet
@Drakula / Pracownik

A o co się rozchodzi?

Azrael

O znowu się robolowi włączył tryb szlachta, to że siedzisz za biurkiem w związkach i nie musisz już tyrać na lince od 6 rano nie znaczy że jesteś lepszy, mądrzejszy, wykształcony czy że wogole coś sobą reprezentujesz, na czyjś koszt łatwo żyć

tuba
@FA3

pomyliłeś stronę internetową. z taką ofertą to chyba gdzie indziej ?

@Boleś

Czasem tu zaglądam i widzę że ty tylko tu ubliżasz, piszesz nieprawdę i wyssane z palca plotki. Zastanawiam się czy jeszcze na kogoś to działa? Myślę że nie ! Myślę również że brak ci odwagi żeby podyskutować z kimś ze związku i po prostu wylewasz tu swoje żale i frustracje. Jestem pewien że w takiej rozmowie nie byłbyś już taki odważny, teraz chowasz się za anonimowym kontem i piszesz bzdury, zastanawiam się tylko na czyją korzyść działasz ? Bo pracowników to na 100% nie. Proponuję przez te nadchodzące święta zastanowić się trochę nad sobą i zmienić podejście do życia, zejść na ziemię i przestać oczerniać ludzi, których pewnie nawet nie znasz

@Koleś

Myślę że ciągle tu zaglądasz bo pewnie masz takie zadanie jako biurowy związkowiec, żeby dbać za wszelką cenę o PR, nie udało się merytorycznie to obrazaliscie wypisując jakies obsceniczne głupoty, to też na nikim wrażenia nie zrobiło więc wcielacie się teraz w dobrego policjanta? Jakbyś chodzilem do związków to nie chcieli rozmawiać, kryłem się wtedy? Nie wiedzieli kim jestem? Zgrywacie tutaj super związki a za zamknięty drzwiami macie pracownika w (usunięte przez administratora) No i odwagi do rozmów to zabrakło twoim kumplom wtedy jak do nich przychodziłem a na korzyść pracowników działam wyciągając wasz klamstwa i machlojki na wierzch, teraz również udało mi się jednemu koledze otworzyć oczy i złoży wypowiedzenie, nawet jeśli to jedno wypowiedzenie na miesiąc i tak warto!!!

Zwykła pracownica

Według niezależnej ankiety pracowniczej 67% nie chce podwyżek, 48% nie ma zdania.

Messi

Rząd jej polski podał bo jest tak pusty jak ta pracownica co pisze

Zwykła pracownica

Ale z ciebie prostaczek i typowy cham. Zbierałam ankietę po zakładzie większość jest przeciwnych podwyżkom dla nas roboli. Jedynie komu się nalerzy to zwionzkom.

Boleś

Ja mam czasami wrażenie że związki same siebie atakują robiąc z siebie na końcu biedne ofiary... Tylko oni to tak nieudolnie robia i to udawanie analfabetów robiących tony błędów ortograficznych dla uwiarygodnienia...tak jakby na produkcji same tłuki pracowały a ludzie na montażu mają często matury i studiują... Związkowca granatem od pługa oderwanym to się w głowie nie mieści

Nik
@Zwykła pracownica

zgadzam się z Koleżanką po co podwyszki jak tak i tak to przepiją przecież w vw-poznań zarabiają takie kokost a się nie napracują przeciesz 85% produkcji jest zautomatyzowane. A o pracowników dbają ergonomia ośmio godzinny dzień pracy zero stresu i pośpiechu

@Nik

Kolejny pustak albo z biura lub związków wypisuje głupoty chyba że jesteś po układach albo wchodzisz, w (usunięte przez administratora) mistrzom i liderom to tak weź id robić w linie a szczególnie na montażu na ml1 tam to jest (usunięte przez administratora) i głupot wieśniaku od pluga oderwany nie pisz

Liniowy
@Messi

Robota na ml1 jest fajna lekka i przyjemna.

Boleś

Czemu to ty się podszywasz, widać związki inaczej nie potrafią

@Liniowy

Przyjdź i rób (usunięte przez administratora) zobaczymy daunie chyba że jesteś z biura albo związków i wypisujesz jak to fajnie jest

@Messi

Przecież od razu widać że to związki się śmieją ludziom w twarz, już po wyborach, więc mogą a jak będziemy pracować między świętami te będą sobie w ciepłych domkach siedzieć i naśmiewać się z nas

biurowy
@Azrael

z tego co wiem biuro związku ma być otwarte. więc ci koleżko nie pykło hue hue hue

@biurowy

Postawicie jakiegoś nieogara na dyżurze? Ostatnio kolega był w trakcie przejścia zmian, wyszedł wkur... Nie dość że siedział jeden koleś w tak newralgicznym czasie kiedy wiadomo że pracownicy właśnie na przejściu zmian przychodzą to jeszcze koleś nic nie ogarniał i nic nie wiedzial

KAMIL

Ile dostaniemy światecznego?

@KAMIL

A z jakiej racji mamy dostać? W imieniu pracowników zrzekam się bonów.

@Boleś

Widze zwiazkowiec o pseudonimie "Ja" znowu sie podszywa pod innych i wypisuje bzdury.. zenujacy jestes

@Boleś

Dokładnie masz rację jakiś pustak biurowy lub że związków jak to dobrze jest

@Boleś

właśnie zajrzałem tutaj i zobaczyłem ten post. Jedyne co w nim prawdziwe to to ze jestem związkowcem.

Zakład pogrzebowy "Agawa"

Jeśli byłbym Neronem wolałbym przyjść na zmianę do Volkswagena i patrzeć jak ludzie pracują niż przyjść na walkę gladiatorów w koloseum. Ale ponieważ jestem zdrowym człowiekiem życzę każdemu nowej pracy. Trzymam kciuki za każdego kto chce się wyrwać z tego piekła na ziemi i znaleźć inną dobrze płatną pracę, zanim staną się państwo moimi klientami...

Aleksandra
@Zakład pogrzebowy "Agawa"

Czemu życzysz innej pracy? Co Twoim zdaniem w takim razie jest tu nie tak? To kwestia atmosfery czy czegoś innego?

Ricky
@Zakład pogrzebowy "Agawa"

Proponuję zająć się swoim biznesem w takim razie a nas zostawić w spokoju. Widać że nie miałeś z vv nic wspólnego

FA3

Ja za to ssam bardzo ostro

@FA3

Nikt nie ssie za to tak jak zwiazek

FA3

Idź possać albo lepiej może przyjdziesz na linkę mi pogrozisz hehe

FA3

Hahaha sam sobie te posty piszesz widać po godzinie wpisu, hahaha ale jesteś przegrywem haha

Boleś

Ja za to lubię być oblewany grecką oliwą i tańcować nago przebrany za prosiaczka i klepany przez panów przebranych za dzikie koty.

Boleś

No to już wiemy kto tu się podszywa i wypisuje te obleśne komentarze, jesteś chorym człowiekiem, kto wie czy w ogóle człowiekiem, masz umysłowy problem i zboczenia, widać ten koleś co obmacywał pracownice w Biedronce, tak tak ten co był wysoko postawionym członkiem związków to nie odosobniony przypadek, widać skupiacie takich zwyroli

Miś
@Boleś

Boleś ty chyba masz problemy z głową. Ciągle masz pretensje do związkowców. Oni na nas charują i dzięki nim mamy pracę. Powinniśmy przed nimi klękać i dziękować.

@Miś

Kolejne alterego związkowca o pseudonimie "ja" no spoko jak chcesz to klękaj przed swoim wodzem

Azrael

No proszę, ten co najgłośniej jape darł na forum o kulturze o merytoryce a się okazało że zwykły (usunięte przez administratora)podrzegacz

Emil
@Boleś

Widać ze pochodzisz z PGR i wiśwagen życie ci uratował?

Boleś

Nigdy nie doruwnam inteligencją i mądrością związkom zawodowym. Są dla mnie światłem w pracy

@Boleś

Widać czym się związkowiec "ja" kieruje, podszywacz i podrzegacz w dodatku zwyrol, brak argumentów i już się bidulku frustrujesz hahaha a życie ta wam firma uratowała bo gdyby nie ona to byście biurko oglądali ale przez szybę w Ikei, haha specjaliści po zawodówkach

Aleksandra
@Boleś

Taki maja reżim ze dyrektora zmogło od ciągnięcia druta heheh

@Aleksandra

No jak co chwilę klękają i sami się do tego przyznają to nic dziwnego, takie tam mają zwyczaje

@Boleś

Zawsze chciałem nalerzec do elity związkowej ale nigdy mi się nie udało. Bardzo zazdroszczę i podziwiam związkowców za inteligencję i działania bo ja nie dorastam im do pient

Szansa
@Boleś

Ja mogę zwiazkolom wsadzać nosa do tyłka

Balcerek
@Szansa

Ja mogę dla kariery nawet wylizać prezesowi prosto po wyjściu z toalety

Boleś

Zobaczymy w przyszłym roku jak będziemy żegnać część załogi jacy będzie mądrzy i co wtedy powiecie związkowcy

@Boleś

Ciekawe co wtedy zrobisz ty.

Leo
@Boleś

Przestan wypisywać głupoty bo dobrze wiesz że zadne zwolnienia nie sa przewidziane

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o