Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Możeprzyszłypracownik

Hej, jak wygląda miesięczny system premiowy w VW Motor Polska ? Jestem w trakcie rekrutacji i zastanawiam sie nad tym biorąc pod uwagę negocjacje płacowe. Dla przykładu mam na umowie stawke x brutto to oprócz tego co miesiąc dochodzi jakis dodatek ? Premia absencyjna itp

Ktos

Czy ktos mi może wytłumaczyć co to jest inicjatywa pracownicza i czym się zajmuje? Szukałem jakiś info o nich na zakładzie i nic nie znalazłem

Tylko

Jak pracuje się na Odlenwi? Cięzkio?

Babunia

Ja chciałam tylko zaznaczyć że solidarność ma duży problem z godzinami związkowymi inicjatywy, a solidarność może wytłumaczyć skąd ma tyle etatów? Naliczyłam 16 nie licząc stażystek inspektora pracy choć stażystki też powinny się liczyć bo kto je sponsoruje? Związki że składek czy pracodawca? Zgodnie z prawem związki mają prawo do 3 etatów związkowych z zachowaniem wynagrodzenia jeśli liczba członków wynosi 2000 i za każdy kolejny 1000 członków należy się 1 etat a mówią że mają 6000 członków więc etatów powinno być 7 a nie 16 plus stażystki! Kto to sponsoruje? Kto się na to zgodził? Skoro tak to w czym problem ze inicjatywa ma godziny związkowe skoro solidarność ma dwa razy więcej etatów niż jej przysługuje? Może inicjatywa powinna to wyjaśnić?

PułkownikDeker
@Babunia

Chciałem zaznaczyć, iż pracownicy inicjatywy w trakcie godzin związkowych wrzucali na facebooka jak robią sobie grilla z piwkiem, a ich koledzy w tym czasie ich zastępowali w pracy. Kto tu kogo odrywał od życia rodzinnego? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie zasłaniaj się jakimiś osobami co i tak na produkcji nie pracują. Fakt jest taki że nieroby z inicjatywy biorą godziny związkowe, co nie byłoby złe, ale nic na nich nie robią. No może grila.

Zbyś

Nawet jak zdjęcie było wcześniej, to twoim zdjaniem wrzucanie jego jest ok? Ludzie muszą pracować, brać nadgodziny, a niektórzy wrzucają foty, no sory...

S

Jedna zawsze była, i dobrze, to super doświadczenie jak na staż i pomoc dla pracowników. Nikt nie mówił, że nie. A pracownicy biurowi też są potrzebni, o co chodzi, źle że pomagają pracownikom, a nie szkodzą jak ci z inicjatywy?

Zwiazkowiec

Może wy się zdecydujcie zatrudniacie ludzi do obsługi różnych programów czy nie? Jak nie to skąd te etaty związkowe w ilości ponad 15?? (usunięte przez administratora)

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Jurex2000

Robie na Z3 od ponad roku. Wiara jest w spoko, majster też, lider też człowiek. Ja nie wiem czemu wszyscy tutaj tak biją pianę. Siano nawet nie złe jak na taką robotę!

@Jurex2000

No i taka prawda! Takie opinie tu powinny być dyskutowane a nie nawalanka pomiędzy związkami.

Bombel

Może powinniśmy się skupić na omawianiu tutaj ważnych dla zakładu spraw jak np. gdzie przyjdą nowo zatrudnieni? A nie bitwa pomiędzy IP a Solidarnością? Ja mam swoje wyrobione zdanie o jednym i drugim związku. Inicjatywa jest znana z tego, że wspiera tylko swoje bliskie grono kolegów, patrzą tylko na to aby zrobić coś na złość dyrekcji, a nie dla pracowników. Solidarność to odskocznia do polityki dla obecnych władz jej związku. Natomiast zgodzę się tym co tu się raczej nie pisze, czyli wyaułtowaniu pracowników, którzy chcą coś w tej firmie osiągnąć. Nazywa się ich lizusami i wyśmiewa. To jest prawdziwy problem.

Boleś

Firma naprawdę fajna. Dzięki prężnym związkom pracownicy mają lepiej i zawsze mogą udać się do nich po radę i pomoc. Zawsze pomogą, doradzą i wesprą. Jestem dumny, że w mojej firmie są związki.

Skasiu
@Boleś

Tak to prawda dzięki inicjatywie pracowniczej możemy godniej pracować tylko oni coś dla nas robią ja też jestem dumny że mamy inicjatywe pracowniczą

Kopydło
@Skasiu

Masz rację poza inicjtywa nie ma tu związków

Dżejdżej
@Kopydło

Inicjatywa zasłynęła szczególnie z korzystania z godzin związkowych. Kiedy ich koledzy muszą ich zastępować i nie mogą spędzać weekendów ze swoimi rodzinami, oni sobie biorą wolne. Niby w tym czasie wykonują działania związkowe. Pamiętam jak Mariusz w czasie godzin związkowych dorabiał w warsztacie swojego ziomka. To już wolę Piotrusia, który udaje prezesa, przez niego przynajmiej nikt nie musi robić w weekendy.

@Dżejdżej

Ale nie przeszkadza ci że w solidarności ciągle siedzą w biurach? Z tym nie masz problemu? Problemem jest że inicjatywa ma godziny związkowe? Ano ma legalnie dzialajacy związek to ma i godziny związkowe, ciekawe co przez cały tydzień robią ludzie z solidarności opiekujący się np zakładem 4 czy 2 bo czas konsultacji obejmuje 2-3 h przez cały tydzień, jakoś nie widziałem żeby chodzili na produkcje odciążyć w pracy kolegów ale to przecież ci nie przeszkadza

Zwiazkowiec

A skąd Ty niby wiesz co oni podczas tych godzin robią? Znaleźli się filmowcy z Hollywood, filmy kręcą, zarobieni w biurach siedzą, może tak na linkę do roboty a potem się innych czepiać? Co boli że się nie udało inicjatywy zlikwidować? Boli że są ludzie którzy się tam zapisali? Trzeba teraz zrobić nagonkę ? Podjudzać innych przeciwko? Wmawiać ludziom że przez nich im tak źle? Aż tak się konkurencji boicie? Hahaha

@Zwiazkowiec

Hahaha inicjatywa w VW sama sie zlikwidowała, juz nie istnieje a te obiboki co zostały nic nie robią z tym (usunięte przez administratora)mecenasem/truskawa na czele. Wszyscy z Solidarnosci pracowali tez na linkach, lakierni, odlewni i spawalni i moze jeszcze tam pracować będą i w odróżnieniu od gamoni z inicjatywy wszyscy byli i sa bardzo dobrymi pracownikami i tylko dlatego koledzy im zaufali i zostali wybrani bo tylko Solidarność w VWP to demokratyczny, profesjonalny i reprezentatywny związek zawodowy. Taka jakaś inicjatywa to mu może najwyżej trzewiki wiązać. Hahaha

@S

Solidarność nie ma nic wspólnego z demokracja i zaufaniem, a raczej z terrorem, wiadomo jak się traktuje osoby które odchodzą a inicjatywa chyba jeszcze się tak bardzo nie zlikwidowała skoro tak bardzo się nią ciągle interesujecie

Spawka
@Zwiazkowiec

No inicjatywa całkiem sie nie zlikwidowała bo zostały nieroby na godzinach związkowych za które dobrze opłaci vw zeby siedzieli cicho a inni musza za nich(usunięte przez administratora)!

@Spawka

Solidarność bierze sowite wypłaty, do tego góra forsy ze składek z której nigdy się nie rozliczają na co poszły, samochody i biura ale to was nie boli, banda hipokrytów!

Spawka
@Zwiazkowiec

Solidarnosc jest opłacana i ma taka pozycje za ciężka prace na rzecz pracownikow, wiedzę i profesjonalizm, wszystkie składki i caly budżet rozlicza przed delegatami i komisja rewizyjna i innych urzędach gdzie trzeba to robić. Tak jak w całym cywilizowanym świecie to robią związki zawodowe. Inicjatywa bierze składki „do kapelusza”, nikt niczego tam nie rozlicza, niczego nie orgaznizuje dla ludzi jak solidarnosc itp. Trzeba byc frajerem żeby im dawać chociaż 1 zł.

@Spawka

Ciężką pracę na rzecz pracodawcy, znamy to z akcji na odlewni czy process center... Myślicie że wam ktoś uwierzy że za pracę na rzecz pracowników wam auta służbowe dali? Serio macie ludzi za takich łatwowiernych? Swoją drogą to takie typowo związkowe to ciągle obrażanie innych od gamoni... Zgodnie z zasadą my możemy a ty nie, my możemy brać siano od pracodawcy a ty nie, my możemy cały dzień siedzieć w biurze a ty nie, my możemy mieć służbowe auta a ty nie, my możemy cię obrażać a ty nas nie, całe związki...

@Azrael

Nikt z solidarnosci nie dostal samochodu służbowego, jedynie niektorzy maja prawo do korzystania na jawnych zasadach jak setki innych w tym zakładzie. No ale tobie widać wątroba gnije bo jesteś za cinki żebyś tez mogl korzystać?

@Zwiazkowiec

Jak nie pracujesz na tych zakładach to nie widzisz. Inicjatywa nieistnieje. Jest tylko na papierze bo ich przedstawicieli nie ma. Jeżeli są to są bez imienni. Widma. Tak jak nie ujawniają się pracodawcy to w VW poszło jeszcze dalej. NIE UJAWNIAJĄ SIĘ NAWET PRACOWNIKOM.

Pracownik VW

Nie pisz bzdur, nie kłam i nie manipuluj! Solidarnosc utrzymuje się ze składek pracowników i z tych składek organizuje dla pracowników bardzo dużo, dofinansowuje ubezpieczenia i karnety oraz pomaga potrzebującym itp. Pracownicy którzy są oddelegowani do biura związku otrzymują sprzęt i wynagrodzenie zgodnie z ustawa o związkach i potrzebny do ich pracy jak np komputer czy biurko. We wszystkich dużych zakładach gdzie jest więcej związków nie walczą oni o prawa tylko przede wszystkim między sobą i w zadnym nie wynegocjował żaden takich warunków, podwyżek i premii jak solidarnosc w Volkswagenie. Są tez inne duże zakłady w Polsce gdzie jest jeden związek i tam tez jest dobrze. Nawet jak jest jeden jak w VW to tez musi cały czas zabiegać o swoich członków bo przecież przynależność jest dobrowolna. Jak jest kilka związków to zawsze wygrywa pracodawca bo może je przeciwko sobie łatwo rozgrywać tak już tez zrobił w VW jak jeszcze była inicjatywa i wprowadzi zakaz używania telefonów bo inicjatywa się nie potrafiła dogadać z solidarnością i dobrze ze już przestali istnieć bo nie wiadomo co jeszcze ta banda nieuków by mogła popsuć. I tyle w temacie

Zbyś
@Pracownik VW

To prawda. Jestem członkiem i korzystam z wielu udogodnień, składka do mnie wraca, a razem jesteśmy silni.

monter

Dla tych z inicjatywy to nie jest logiczne, chociaż sami biorą kasę i nic nie robią na godzinach związkowych a koledzy za nich muszą zasuwać.

Azrael

Wy się tej inicjatywy zwyczajnie boicie, tak jak rad pracowniczych, innych związków czy konkurencji samej w sobie, ale jak się zawsze grało do jednej bramki z pracodawcą to tak już jest

PułkownikDeker
@Azrael

Inicjatywa nie jest poważnym związkiem. Pamiętam jak jeden z jej liderów na spotkaniach mówił o międzynarodwym spisku jakieś loży, ideologii totalistycznej oraz depopulacji. Czy to jest poważne? Sami łamali przepisy BHP. Nestety prawda jest taka, że nic tak znaczącego nie zrobili.

Jakie są warunki pracy na lakierni? Warto aplikować? Jak atmosefera?

Azrael

Związki bardzo nam pomagają, gdyby nie one są to bałbym się do pracy przychodzić. One za nas walczą zwykłych roboli. Nie wyobrażam sobie zakładu bez nich.

Azrael

Ciężko wam zaakceptować że ludzie mają was gdzieś? Do tego stopnia że musicie się pod innych podszywać i wypisywać pozytywne komentarze bo nikt inny nie chce? Hahah ale to żałosne jak cały wasz związek

Kopydło

Nie musisz za nic przepraszać, nie wolno przepraszać za pisanie prawdy, związki to darmozjady i (usunięte przez administratora)zarządu którzy mają ludzi gdzieś i trzeba o tym mówić otwarcie

Linkowy

Właśnie zero merytorycznych odpowiedzi tylko nagonka na związki zawodowe. Niektórzy inaczej nie potrafią tylko obrażać.

@Linkowy

Jedyni którzy obrażają to podszywający się pod innych związkowcy bo zwyczajnie nie maja argumentów gdy ktoś pisze prawdę to próbują w tak prostacki sposób odwrócić uwagę od tematu ale tylko udowadniają że Ci którzy wypowiadają swoje zdanie mają zwyczajnie rację, a teraz podszyj się i znowu wszystkich poobrazaj, wy inaczej nie umiecie

Zwykły robol
@Azrael

Nie masz racji. Związki są dla nas jak rodzina, u której można znaleźć zawsze pomoc. Kultura u związków jest na wysokim poziomie. Ja podziwiam ludzi, którzy są w tych strukturach. Obrażają to pracownicy, którzy nie są w związku. Wypisywanie, że w związkach siedzą pazerni na kasę spocone i chamskie grubasy to jest mi wstyd jako zwykłemu robolowi przed związkami i jest mi wstyd.

Azrael

Popytaj się ludzi w zakładzie to większość odpowie że jest za tym żeby płacić wyższe składki na związki. Ja też popieram ten pomysł.

Obwarzanek

To ciekawe, bo jak ja się zgłosiłem z problemem to związki od razu mi pomogły. Fachowość i rzeczowość w podejściu do pracowników.

Zwykły robol
@Obwarzanek

Zgadzam się z tobą obwarzanek. 100% racji. Związki pomogą bezwlocznie jeśli masz jakąś sprawę. Pełna kultura, wiedza i jak napisałeś fachowość.

Proces C
@Zwykły robol

Tak pamiętamy jak fachowo olaliscie kolegów z proces center i odlewni aż się wypowiedzenia sypały dziesiątkami (usunięte przez administratora)

Znyk
@Proces C

widać jak ktoś jest niedoinformowany, koledzy z proces center dzięki negocjacjąS dostała dobre warunki i możliwość zmiany stanowiska.

Proces C
@Znyk

Jakie negocjacje? Negocjacje to to były zwykłych pracowników z personalnym a wasz guru to nagrał dwa filmiki na fejsie żeby lans byl i przyjechał powiedzieć że nikt nikomu pracy tu emki nie obiecywał, to co ludzie mają to wywaliczyli sobie sami, a wy jak zawsze chcecie przypisać sobie nienależne zasługi

Kamila
@Znyk

Chyba sobie kpisz z tymi negocjacjami, ich tam w ogóle nie było, obudzili się jak smród zaczął iść po firmie, żeby tylko pokazać że cokolwiek robią, a jaki efekt? Lwia część odeszła z firmy i to gdzie odeszli i na jakich warunkach musieli sobie sami wynegocjować, niedobitki owszem zostały pod warunkiem że sami sobie miejsce gdzieś znaleźli, nie znam większych oportunistów niż wy, jesteście jak ślizgie węże które ułożą się z każdym byle mieć z tego korzyść, nie ważne czy przy tym ludzie stracą pracę czy nie

@Kamila

Ludzie odchodzą na potęgę, mają już dosyć tego zakłamania i kolesiostwa.Teraz jeszcze pokażą pracownikom, jak o nich dbają 250 od lipca , niedziele na 18.00, a może i także soboty i tak do końca roku.Ludzie się wykończa. Odradzam ludzi którzy myślą o pracy w vw. Szkoda zdrowia i życia.

@:(

Przynajmniej jest praca i to jest ważne. Wolalbys siedzieć na bezrobociu? Ja się cieszę, bo dzięki temu mam na chlep i stać nas na opłacanie składki na związki, które stoją w obronie pracownika. Dzięki nim mamy godną pracę.

Janusz

Taki głos rozpaczy i bezsilności spowodowany totalnym brakiem argumentów, jak już fakty przytłaczają to trzeba napisać "zwolnij się jak ci nie pasuje" byle nie podnos ręki na ten układ

@Janusz

Tak, a pracowników odchodzi coraz więcej dlaczego jak tak jest pięknie.Pieknie dla tych co mają ciepłe stoli i są na ścianach, reszta mięso armatnie.ISA robi robotę, jak widzę i słyszę te sformułowanie to mnie mrozi.Tylko układ spowoduje awans ,ciocia ,wuja ,brat itp.nie ma żadnych szans na rozwój tylko ludzie z układu.Tragedia i gangrena która drąży tą firmę.Bardzo smutne.

@Janusz

Plotki, insynuacje oraz prowokacje i legendy na temat rzekomych układów rządzących tą firmą. Jedyny układ który znałem w tej firmie to był układ Kotów, którzy przebywali praktycznie non-stop na godzinach związkowych. O tym to nikt nie pamięta!

@Bombel

Wszystkie związki zawodowe to banda (usunięte przez administratora) nie ważne czy koty czy wy. Insynuacje? Nie jeden który prosił o pomoc się już przekonał co się tak naprawdę dla was liczy, kasa, władza, przywileje i układy co do tego nikt nie ma wątpliwości nawet ludzie którzy od lat są w związkach nie ukrywają co tym myślą ale nikt tego głośno nie mówi bo każdy się boi zemsty, wiem bo pracuje na lince i rozmawiam z ludzmi

@Azrael

Ja też pracuje na lince i robię swoje. Nie gadam, nie plotkuje po palarniach. O związkach mam takie samo zdanie. Ale gadki o układach, szwagrach i pociotkach to jest po prostu tylko wymówka.

Boleś

Może zamiast się pode mnie podszywać ustosunkował byś się do pytań ? Nie no bo jak się tu do prawdy odnieść co nie? Lepiej wyśmiać może jakoś przejdzie

Chciałem tylko zaakcentować ze chodzi mi oczywiście o inicjatywę pracowniczą to jedyny godny zaufania związek, jedyny jaki popieram, poprostu mogłem być źle zrozumiany i o zgrozo powiązany z innym niegodziwym zwiazkiem

Ja ja

Inicjatywa pracownicza to nie jest żaden związek, to grupa anarchistów, którzy nikomu niczego nigdy nie załatwili, tam gdzie sa to tylko wszystkim szkodzą, w VW doprowadzili do zwolnienia swoich działaczy i nie potrafili ich obronić, od kilku lat maja jakiś dziwny spor zbiorowy którym nikt sie nie przejmuje, ha ha ha …

@Ja ja

Ten spór zbiorowy jest im potrzebny aby sobie robić publikacje w mediach. Nic więcej.

Bombel

Ja mam wrażenie że związkom składki to się płaci głównie za ochronę przed nimi samymi

Roboczy karaluch

Z cudzej pracy? To związki wywalczyły że masz wolne soboty. To dzięki nim pracujemy godnie jak pracownicy, a nie jesteśmy traktowani jak zwykłe robocze pluskwy. Każdy szanujący się zakład ma związki zawodowe, ale jeżeli ktoś ma wiedzę na podstawie rozwielitki to nic poważnego nie powie. My zwykli robole nie powinniśmy wsadzać nosa w sfery wyższe.

@Roboczy karaluch

Ano z cudzej pracy a z czego? Oni nie pracują tylko ciągną składki za jakiejś niby obietnice pomocy choć mają ludzie w poważaniu, jakie niby wolne soboty? Chłopie weź wytrzeźwiej! Masz zrównoważony czas pracy bo na to się związki zgodziły i jak pracodawca sobie zażyczy to będziesz w podskokach biegał do pracy w sobotę i niedzielę, zdecydowana większość zakładów w Polsce związków nie ma, zaledwie kilka procent pracujących Polaków należy do związków i to są fakty ! Ale żeby to ogarnąć musiałbyś mieć wiedze nieco większa od rozwielitki właśnie

Azrael

Przypomnieć Ci jak ludzie masowo odchodzili ze związków na odlewni bo działania firmy prowadziły do tego że straciliby finansowo ? Prosili was o pomoc ale oczywiście dbaliscie tylko o interes pracodawcy jak zawsze, chodząc po firmie i wyśmiewając kolegów z odlewni jakie to bidulki, a tych co się wypisali oczywiście spotkały przymusowe przenosiny

Azrael

Czy je obraziłem ? Pisaniem prawdy? Jeśli prawda boli no to cóż, bywa A czemu pisze prawdę? Z tego samego powodu co setki ludzi na produkcji podobnych do mnie, płaciłem (usunięte przez administratora) kasy przez długie lata a gdy potrzebowałem pomocy, nie pomogli, nic specjalnego, zupełnie przyziemny powód, serio nic osobistego, nie bierz tego do siebie

@Azrael

Równoważny czas pracy w VW jest tylko w straży zakładowej. Znów strzeliłeś jak kulą w płot.

Mirek

Byłem na rekrutacji i umowę mi zaproponowali do czerwca przyszłego roku.A co dalej.Wie coś.Podobno przerzucać z Antoninka będą ludzi przerzucowac .Czy to prawda

Paleta mix

Kiedy zostanie wprowadzony urlop siły wyższej w infokiosku??! Mam czekać aż okres letni się skończy

Pol
@Paleta mix

Normalnie już możesz brac nie musisz czekać jak będzie w kiosku jak go weźmiesz majster da ci kartkę i do personalnego musisz zaniesc

andre

Jak długo czekaliście na odpowiedz kiedy zaczynacie prace po zrobieniu wszystkich badan?

????

Ten statek tonie powoli, ale tonie. Bardzo dużo ludzi odchodzi i to takich którzy mają ogromną wiedzę.A prze co, przez kolesiostwo, obiecanki cacanki, i niekompetencję.I w dalszym ciągu nikt tego nie chcę zauważyć co się dzieje.Nie ma żadnej motywacji, i zderzasz się z betonową ściana.

Konrad

No i co? Znowu się okazuje że solidarności negocjacje wyszły a w okolicy takich podwyżek nie będzie miał nikt. Może jakimś wielkim fanem pana piotra i jego kumpli nie jestem ale doceniam ze tym razem się udało. I tak jakos przyjemniej mi sie teraz idzie do roboty jak wiem ze kasa lepsza

Specjalista
@Konrad

Co niby wyszło? Miało być 1500 a dostaliśmy jakieś ochłapy, znowu to im wyszło zrobienie z ludzi (usunięte przez administratora)

Specjalista

Słabe to jest serio, najpierw wielkie pompowanie balona w mediach że 1500 zł dla każdego a potem prosicie ludzi żeby wam wysylali argumenty i pomysły, na końcu dajecie ochłap i każecie się cieszyć bo wielki sukces oczywiście wyłącznie wasz, ci wszyscy którzy pisali te argumenty to przecież się nie liczą, mam wrażenie że nawet jakbyście dali 100 zł to byłby sukces na miarę wynalezienia koła, taka tam propaganda sukcesu

Solidarnosc
@Specjalista

Ale jakie dali? Przecież związek nie daje kasy tylko pracodawca płaci wynagrodzenie, związek walczy i negocjuje żeby to wynagrodzenie było jak najlepsze. I właśnie m.in. dzięki tym wszystkim, którzy podsyłali te argumenty jest takie dobre porozumienie. I nawet gdyby wywalczył tylko 100 zł jak kolego piszesz to też mógłby powiedzieć, że to sukces bo inaczej by nic nie było.

Konrad
@Solidarnosc

Ja to wlasnie uwazam ze dobrze ze chociaz tyle dali. W okolicy wcale cudow nie ma i o podwyzkach w innych firmach tez sie nie slyszy

@Konrad

Dokładnie. Dzięki związkom są podwyżki, które wywalczyły. To świadczy o tym jak bardzo są potrzebne nam pracownikom i firmie

@Azrael

Związki nic nie wywalczyły, dostają tyle ile da pracodawca a daje tylko dlatego że ludzie zaczęli uciekać związki sprzedają to jako swój wielki sukces a za ciepłe stołki podpiszą wszystko co im pracodawca podstawi pod ryj, wasze próby podszywania się pode mnie są równie słabe jak te wasze związki

@Azrael

Ja też dziękuję związkom w imieniu pracowników za to , że są podwyżki. Jak widać godnie reprezentują pracowników i starają się o pomoc dla każdego pracownika.

Mały

Witam!Coś słychać na temat negocjacji płacowych?

@Mały

Kasa będzie ale zależy ilu się uda pozbyć w przyszłym roku

@Zwiazkowiec

pozbyć? co konkretnie przewidujesz i czemu to dopiero perspektywa na kolejny rok? to co w tym ma się dziać?

@Gabriela

Tak piszesz jakbyś nie pracowała w tej firmie i nie wiedziała co się dzieje dookoła

@Zwiazkowiec

No nie każdy kandydat jest taki obeznany, zwłaszcza na starcie. opiszesz w skrócie dla niewtajemniczonych w czym rzecz? co warto wiedzieć przed aplikowaniem?

Www.90minut
@Mały

Oj będzie tyle podwyżki ze z innych firm pójdą w(usunięte przez administratora) byda się przyjmować za 4200 brutto śmiech w uj a negocjacje jo słyszałem 100 do podstawy bo więcej związki nie wywalczyły ale dobre i to

Bebe

To jak ile tego bonusu i podwyżki ?

Mały
@Bebe

Bonus w postaci Festynu a podwyżka no to oczywiście normy od czerwca....

@Mały

Normy i tak nie są wysokie jak dla mnie spokojnie mogą być wyższe

Azrael

Czuję ogromny respekt dla związków za pomoc jaką nam zwykłym robakom okazują.

@Bebe

Warto tyle co dają jo się zwolnią bo na Śląsku (usunięte przez administratora) a tu podwyżka 1500 na łapę i bonus 7000 na łapę warto

Na jakie benefity można liczyć w firmie Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Lola

bonus wakacyjny i świąteczny, dodatki to już zależy od stanowiska i trybu pracy, jeśli ci na tym zależy to jeszcze multisport i opieka medyczna

Mamy też pazerne związki

Były
@Lola

Jakie układy, takie zasługi , taka kasa :( Żenada, kolesiostwo i brak słów na to co się tam się wyrabia :(

Azrael

A niby dlaczego miałby spać pod mostem? Pracuje na swoją wypłatę, on świadczy pracę a pracodawca mu za nią płaci, nie rozumiem gdzie te miejsce związków? Gdyby zniknęły ten układ wyglądałby dokładnie tak samo, on dalej by pracował a oni by za tę pracę płacili, uprzedzając twoja wypowiedź gdyby płacili za mało to poszukałby sobie innej pracy i tyle do niczego nikomu nie jesteście potrzebni

Azrael

Ilość członków waszego związku od chwili powstania ciągle maleje, z roku na rok, aktualnie nieco ponad 2% ogółu pracujących Polaków jest jego członkiem, no istny szał, a firm bez związków są tysiące i jakoś istnieją, te 95% pracujących Polaków które nie należy do żadnych związków żyje, pracuje i jakoś się wcale do tych związków nie garnie, nie oszukacie liczb żadną tania i populistyczna gadką, dane wielokrotnie podawane tu przeze mnie, ilość członków można z łatwością znaleźć na wikipedii a CBOS publikuje dane o przynależności do związków, a te składki to co bierzecie to na co idą? Macie auta, biura, telefony i laptopy opłacone przez pracodawcę w dodatku dostajecie wypłatę od pracodawcy więc na co idą te pieniążki? Każdy kto jest członkiem niech zobaczy ile płaci i pomnoży przez 6000 bo taka rzekomą liczbę członków podajecie to wyjątki setki tysięcy złotych co miesiąc, ale ja pytam na co? W dodatku ciągle mało? Dobrze że nie ukrywacie o co w tym wszystkim chodzi, o kasę

Zwykły pracownik
@Azrael

Nie jestem w związkach. Wiem tyle, że walczą za nas i się starają. Można się zgłosić do nich o pomoc. Pełna kultura i fachowa pomoc. Jak dla mnie to powinni dostawać dodatki oprócz składek.

@Zwykły pracownik

Jakie dodatki? Składki za mało a sam ich nawet nie płacisz? Może zacznij sam się dokładać skoro takie poparcie tutaj wyrazasz dla nich

Boleś

A choćby w takim, że w każdej normalnej firmie są związki, które dbają o pracowników i sądzę, że 10-15% miesięcznej pensji mogłoby by iść na składki żeby wszystko sprawnie funkcjonowało

Boleś

Jakoś żadnego argumentu nie obaliles nigdy... Najłatwiej przemilczeć i za chwilę się podszyć pod kogoś i udawać jak to ludzie są za związkami... Otoz nie są a ci są to że strachu a nie z szacunku... Wiadomo co robicie z tymi którzy się wypisza

Azrael

Może zamiast zgrywać chojraka na forum to wyjdziecie i powiecie ludziom że mają płacić od teraz składki w wysokości 15% swoich dochodów? Skoro tak bardzo ludzie was kochają i jak twierdzicie są skłonni robić na was to śmiało, ale tego nie zrobicie bo wam cohones pourywalo haha na taczkach by was wywieźli za taki tekst, tak was kochają ale w necie to łatwo zgrywać kozaka haha

Robol nikt
@Azrael

Ja się pytałem na linii. Większość jest za płaceniem składek na związki

@Robol nikt

Muszę to przyznać u mnie na dziale 89% pracowników jest za płaceniem wyższych składek

Robol

A po co by mieli podnosić składki? Po co ta manipulacja? Oni chcą zeby składki byly niższe bo tez je płaca tylko góra w polsce sie nie chce zgodzić.

Kyre

Jeżeli chodzi o tzw związek zawodowy w vwp czyli Solidarność (tak na marginesie to nie powinni profanować nazwy i loga ale o tym za chwilę). Związek zawodowy w vwp to tylko fasada odkąd prezesem jest olbryś. Wielu pracowników może nie pamiętać tego bo było to już chyba z piętnaście lat temu, ale kiedyś prezesem był pan Stefan(zapomniałem nazwiska), chyba nie pasował nowemu zarządowi w który coraz większą rolę zaczęli odgrywać polacy głownie musielewska. Mogłoby się wydawać że to dobrze że polacy zaczynają mieć coraz więcej do gadania w kierowaniu spółką, niestety pazerność i chęć przypodobania się władzy z hanoweru czyli kompleks skolonizowanych tubylców wzięły górę. Wtedy na scenę, dość niespodziewanie, z tego co pamiętam wchodzi olbryś. W zasadzie od tego czasu zaczyna się powoli pogarszać reprezentacja interesów pracowniczych. Jednocześnie daje się gdzieś podskórnie odczuć wspólne działania zarządu i związków w urabianiu i manipulowaniu załogą. Zaczyna się narracja która będzie się powtarzać przez następne lata. Czyli, negocjacje płacowe które przypadają zawsze w okrecie najwiekszej bessy. Rozpuszczanie wśród załogi plotek jak bardzo jest źle i że powinniśmy się cieszyć że w ogóle pracujemy, bo za chwilę już zakład może stanąć i będą cięcia w zatrudnieniu. Biurowi ze związku wyruszają wtedy na " beton" i ze smutnymi minami realizują, jak podejrzewam, ustalony z góry scenariusz. Trwa to zazwyczaj około miesiąca. Załoga zaczyna się przyzwyczajać że nie ma się czego zbytnio spodziewać, że dobrze będzie jak nie będą zwalniać itd. Po czym ogłaszają wyniki negocjacji płacowych, za każdym razem na coraz dłuższy okres. Kiedyś były na rok, potem na dwa, teraz chyba nawet na trzy lata. Przekazywanie załodze wyników tych negocjacji to już szczyty hipokryzji, ogłaszane są jako wielki sukces mimo bardzo trudnego okresu dla firmy.  Tzw" jazda we mgle", (pracownicy będą wiedzieć o co chodzi). Obiektywnie patrząc wyniki każdych kolejnych negocjacji są coraz gorsze dla pracowników i defackto zarabiamy coraz mniej natomiast cały PR informuje nas że jest zupełnie odwrotnie. Następnie z prasy motoryzacyjnej czy ekonomicznej  dowiadujemy się że volkswagen co roku pobija rekord sprzedaży, obrotów itd.  Wydaje się również że ciężar wciskania tego kitu spoczywa na związkach. Tak się chyba podzielili rolami, bo jakby ktoś nie wiedział to związki zawodowe w vwp Poznań są całkowicie na garnuszku zarządu. Począwszy od olbrysia, który jest zaszeregowany na wysokim stanowisku kierowniczym( kontakt w euro, samochód służbowy itp) kończąc na biurowych związku których ilość zależy od ilośći członków związku. Na tę chwilę jest ich około dwudziestu. I tak trwa ten stan już chyba dobrze ponad piętnaście lat. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Powinni tylko zmienić nazwę i logo bo bezczeszczą jeden z symboli polskiej historii.

Zwykła pracownica

Są jakieś nadgodziny w święta? Chętnie przyjdę nawet za normalną stawkę godzinową

Jakbyśmy robili za darmo jeden dzień i pieniądze z tego dnia zostałyby przekazane na związki to by się nikt nie obraził ani nie sprzeciwił. Tak raz w miesiącu. Jestem za wprowadzeniem takiego pomysłu.

Boleś

Ja też mógłbym przyjść do pracy. Pieniądze z nadgodzin moglibyśmy przekazać związkom żeby ich wspierać.

DJ

Też się mogę za ciebie podpisać i napisać jakąś bzdurę ale nie znaczy to że będzie to prawda... niektórzy związkowcy poprostu lubią uprawiać tutaj swoją politykę nic dziwnego od tego zależą ich wygodne stołki

DJ

Wypisywanie głupot żeby ludzie pracowali jeden dzień w miesiącu na poczet związków według ciebie to świetna aktywność?

@DJ

A co w tym złego? Jak dla mnie to dobry pomysł. Chętnie z załogą byśmy pracowali jeden dzień dla związków. Wystarczy zapytać ludzi i zrobić listę. Sądzę, że zdecydowana większość będzie na tak. Myślę, że jakby wprowadzono taki obowiązek to nikt by nie protestował.

DziubDziub

Znowu jakieś kręcenie afery bezsensu. Nie czaję czemu wszyscy tak emocjonalnie podchodzą do roboty i jeszcze wymyślają jaieś bzdury na forum

@DziubDziub

Bo związki inaczej nie potrafią, jak się nic nie dzieje to zaraz wymyślają taki wpis żeby podgrzać atmosferę

@Azrael

Dla niekttórych to chyba sposób na podbudowanie własnego ego. Szkoda tylko że kosztem innych. Ja tam uważam że praca jest od pracy a nie politykowania

@DziubDziub

I dlatego mogę robić za minimalną krajową i nadgodziny za normalną stawkę

9 lat stażu

Witam wszystkich, małe podsumowanie 9 letniej przygody z tą firma, powiem tak, obecnie jest tragicznie, owszem były czasu, ze było dosyć fajnie, ale trwało to krótko w moim przypadku, do wszystkich, którzy zastanawiają się obecnie nad praca, moje zdanie jest takie(mam do niego prawo) - nie warto, zarabiam 4200/300 netto plus wakacyjne świąteczne i premia roczna, sumując wszystko wychodzi mi 5100 miesięcznie - jakieś 1200 euro, 3 zmiany, 9 lat stażu, sam niech sobie każdy to oceni, jak dla mnie nie ma już żadnej rewelacji, nikt nie interesuje się zwykłymi pracownikami z produkcji, zarabiamy obecnie bardzo słabo, co do związków, nie jest to żaden atak lecz moja opini- w tym zakładzie ich nie ma, mówią o niezależności a płatnika maja tego samego co my- vwp, jest to układ nie do ruszenia, komentarze na grupie zamkniętej nawet kulturalne lecz konkretne są usuwane- taka jest wolność słowa, brak odpowiedzi na pare słów prawdy wiec lepiej usunąć, oczywiście to tylko moje zdanie do którego mam prawo, dla kogoś może 5k to dużo dziś, ale dla mnie w takim zakładzie i na 3 zmianach z nockami, z dzisiejsza inflacja itd to cofnąłem się mocno z zarobkami do tylu, jeżeli ktoś twierdzi ze opowiadam głupoty to sory, ale kwity od wypłaty to nie teoria spiskowa tylko fakt, czekam tylko do tych pseudo negocjacji czy firma pójdzie do rozum do głowy i coś się zmieni, jeśli nie- trzeba kończyć, lepiej zarobic 400 zł mniej na 1 zmianie niż tutaj się męczyć bo obecnie jest to juz nie opłacalne, pozdraiwam i zdrowia dla wszysktich!

????
@9 lat stażu

Zgadza się zwykli pracownicy,są tylko numerami nie ten to inny, zero rozwoju.

Robotnik

Fajna praca i dobre warunki. Dzięki związkom pracownikom jest dobrze.

Gabriela

a jakie warunki mają w związkach, wiesz? moje faktycznie jest w porządku i warto nad nimi pomyśleć? reflektował ktoś przyjęcie? jaką pracę biurową mogą mieć do wykonania?

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o