Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

witam moze ktos powiedzieć co sie robi na montazu dział PWP-3 ??

Monter

Montuje

@Monter

hehe no tak ale jeśli mogę wiedzieć to co sie tam montuje ? ;)

Xyz

Zgadzam się coś montujesz Vw to tylko coś coś dokłada jeśli chcesz nic nie robić to polecam stanowisko Lidera :) akurat całość zakładu na takich pracuje

Jegerborte

Witam, jak wygląda pierwszy dzień w pracy w VW? Na co się nastawić?

@Jegerborte

na wrzysk a co dalej czas po kaze

Można jaśniej?

@anonymous

Nie słuchaj tego głąba,zalezy na jakie stanowisko,np na montaż troche zdilności manualnych,sprawnoości fizycznej itp

@Lee

glebem to jestes ty czemu mlodemu nie napiszesz prawdy co sie dzieje vvpoznan

RR
@Lee

Hej, Pracujesz już na montażu ? I jak pierwsze wrażenia?

@anonin

A co ma sie kurna dziac,przeciez nikt nieukrywa ze walisz 17 zmian za dana grupe płacowa + dodtaki i socjal,albo sie na to godzisz albo nie,Twój wybór

@RR

Narazie sie podoba,robiło sie gorsze rzeczy

Pytajnik
@Lee

Ciezko jest na montazu? Czy lepiej isc na zgrzewalnie. Mam male problemy z kregoslupem

@Pytajnik

To raczej sobie nie popracujesz WV chce zdrowych pracownikow

młody
@Max

zdorwych? he he he czym twoim zdaniem jest zdrowy pracownik? To robota ficzyczna jest jak masz problemy z kręgosłupem to radzę iść do ortopedy i się gruntownie przebadać. A nie myśleć o pracy fizycznej. To praca na linii nie jest to praca na budowie jako tynkarz czy malarz ale praca fizyczna.

@Lee

nie badz cwaniakiem porozmawiamy jak dostaniesz pierwsza wyplata

@anonin

No dostane taka na jaka podpisałem umowe

@młody

Hej, Czy na montażu w antoninku jest ciężko i czy stanowiska pracy sa zmienne ??

@Marek

Zalezy co robiłeś poprzednio,jak jestes cykniety to sobie poradzisz,u mnie zmiana co godzine

@Lee

Pracowałem jako operator wózka widłowego .

@Lee

takie macie w zakladzie zwiazki solidarnosci ktore nic nie dla pracownika tylko podpisuja co im zarzad kaze czyli odpowiedzialnosc ponosi pan olbrys

@anonin

Ale to do mnie masz pretensje? Moze Ty bedziesz kandydował?

No
@Jegerborte

Na głupich majstrow którzy uważają się za wielkich fachowców

@No

Jest az tak zle ?

Damian
@Tomek

Jestem ciekawy 1 dnia pracy w VW, wiec prosiłbym o dojrzałą i konkretną odpowiedź na pytanie kolegi, a nie zaglądanie komuś do portfela bądź bezkrytyczne krytykowanie czyjejś decyzji bez postawienia się w sytuacji osoby, która tą decyzję podejmuje.

@Damian

Nic sie nie bój,najwyżej scuagniesz spodnie i niech ktos pocałuje w (usunięte przez administratora)

Wojtech
@Lee

hehe Dobra odpowiedz , Przy dzisiejszym Poznańskim bezrobociu na poziomie 1,2 % Kiedy nam się coś nie podoba idziemy gdzieś indziej i tyle.... Mineły czasy kiedy pracodawca mógł cię szmacić ..... Anonin to tyczy się też Ciebie nie podoba się ? to zmień pracodawce.... Pzro

@Wojtech

Ponoć na OLX jest reklama VW , że szukają pracowników w języku ukraińskim.Sie okaże ,że ramię w ramię z ukraińskim bratem będziemy robić na lince ,który nic a nic nie będzie rozumiał co się do niego mówi...

xtc
@xxx

szukam nie mogę znalezc to jakas kolejna plota

RONIN

Pytanie do osób ,którzy mają umowy do 30 września 2018 posiadacie jakieś informację co dalej z Wami będzie ?przejście do Vw czy wylot?

worek
@RONIN

dostajemy umowy z VWP takie dziś info usłyszałem na fajku :)

@RONIN

Tego nie wie nikt i nikt nic nie chce powiedzieć.Olbeyś na facebukowym profilu Solidarności wspomniał,że wkrótce będzie info.

Abc
@worek

A z kim rozmawiałeś na tej fajce?Bo jak to był zwykły pracownik to mogę tobie poopowiadać co słyszałem w szatni ;) Ojj takie płoty, że Ho Ho!!

Marcin_W

Cześć, w tym tygodniu mam rozmowę na stanowisko w Utrzymaniu Ruchu. Jakieś podpowiedzi czego się spodziewać?

klops

Poznań czy Września?

@klops

Poznań

klops
@Marcin_W

o to nie zazdroszczę, powiedz jeszcze, że lakiernia? jeśli tak to zastanów się przynajmniej sto razy w co się pakujesz

@klops

A cos wiecej dlaczego nie?

Jas
@Marcin_W

Tam praca to tragedia, Szczególnie na lakierni i spawalni jako utrzymanie

@Jas

Chodzi dokładnie o spawalnie. Możesz powiedzieć coś więcej?

@Marcin_W

I jak wrazenia po rozmowie.? Ciezka była?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Sobota

Jak z sobotami po urlopie? Robimy czy nie? Po ile godzin? 8/10/12?

Julita

@Vw, dziękuję za Twój wpis odnośnie pracy w firmie Volkswagen Motor Polska. Możesz do swojej wypowiedzi dodać informację na temat ewentualnych świadczeń dodatkowych oferowanych przez pracodawcę dla swoich pracowników? Czy poza stawką o której wspomniałeś w swoim komentarzu pracodawca oferuje jakieś dodatki do wynagrodzenia? Napisz, proszę, coś na ten temat.

Przyszły pracownik

Co to za praca zgrzewacz ? Co tam się robi ? Ile dają na początek na "łapę" i czy jeździ jakiś autobus pracowniczy do Jarocina ?

@Przyszły pracownik

Witaj tez ide na to stanowisko. Co do wynagrodzenia to masz najwyzsza stawke ze wszystkich obszarow poniewaz praca teoretycznie w warunkach szkodliwych i licza ci szkodliwe, kwot nie podam ale kiedy zaczynasz? Co do tych warunkow szkodliwych to zalezy na jakie stanowisko trafisz mozesz trafic na takie gdzie nie ma nic szkodliwego i praca spokojna a w dokumentach bedziesz mial liczone lata szkodliwe do emerytury takze nie zniechecaj sie :) tylko idz i popracuj zobaczysz co i jak :) Dojazdow pracowniczych nie ma na wlasna reke musisz jezdzic

Przyszly pracownik
@Max

5 lipca mam na rozmowę ale sam nie mam pojęcia czy tam pójdę wszystko zależy ile mi zaproponują czy do jazdy do Wrześni i koszta z tym związane będą adekwatne żeby zmieniać pracę

@Przyszly pracownik

Oczywiscie rozwazysz ale chlopaki dojezdzaja razem wiec bez problemu znajdziesz logos do wspolnych dojazdow nawet tutaj napiszesz i znajdziesz kogoś. Stawka bedzie rosla wras ze stazem pracy i badzo dobry pakiet socjalny jest wiec warto spiac tylek przez pierwsze 3 miesiqce i przetrzymać a pozniej bedzie juz tylko lepiej

Przyszly pracownik
@Max

A tobie ile zaproponowali jeśli można wiedzieć ?

@Przyszly pracownik

Dowiesz się wszystkiego na rozmowie dostaniesz taka kartę z rozpisanymi składnikami i jak rośnie pensja co 3 miesiące. Ja zaczynam od sierpnia także możliwe ze bedziemy razem pracować :)

guciu
@Max

z dojazdami nie ma problemu! chętnych jest aż nad to

@Przyszly pracownik

Widzisz nawet kolega Guciu pisze ze dojazdy wspolne

czarek
@Max

wogle to vw powinien zrobic jakies takie forum w sieci gdzie mozna takie ogloszenia o dojazdy wrzucać to by bylo

Powolny
@Max

nie ma szkodliwego jest dodatek stanowiskowy i do niczego sie nie liczy

@Powolny

Ale sa ewidentnie czynniki szkodliwe bo mialem karte badan w rekaacg i zrobilem zdjecie i wiem dokladnie jakie sa czynniki szkodliwe. A jakiej wysokosci jest ten dodatek stanowiskowy?

Vw
@Przyszły pracownik

Pracujesz od gwizdka do gwizdka na takiej zawieszonej na linach zgrzewarce obracając ja na różne strony łącząc przy jej pomocy elementy blach , praca jednym słowem ciężką po 8 godzinach ciagniesz nogi do domu . I co najważniejsze za 2300zl miesięcznie przy 17 zmianach czyli sobota rano lub sobota popołudnie nic fajnego jednym słowem

Powolny

100 zl tylko tam gdzie sa przekroczenia norm halasu

Matt
@Max

Nie ma takiego czegoś jak warunki szkodliwe na zgrzewarce na papierze. Jak dla mnie to są warunki szkodliwe bo zgrzana blacha z klejem pomiędzy śmierdzi jak skarpetki tydzień noszone, zresztą podtapianie ocynku i fale elektromagnetyczne ze zgrzewarki nagrzewają ciało (test kluczyka przy grzaniu wyjaśni) jednakże firma sprawdzała pod każdym kątem te stanowiska nawet z tym smrodem i nic nie wykryli. Wyciągi powietrza jakby co są ale działają tak naprawdę w 30%...

Lopesz Września

Witam. Szukam ekipy na dojazd z Jarocina do Wrześni. Od jutra zaczynam na 2 zmianę od 14 do 22. Kontakt pod numerem 604454837-Kuba.

anty-anonin

Moim zadniem powinno byc 20 zmian! 20 zmian i zmianowe dwa razy wieksze i podstawa tez wieksza. Wtedy mozna by sie porownac do zakladow w slowacji i czechach. wiekszosc z tych deblili co tu mowia o tym ze w niemczech sie tyle zarabia a w slowacji tyle razy wiecej nie wie ile sie tam aut robi. powtarzam to co pisza tu niektorzy i maja racje.

@anty-anonin

Zastanawiałem się nad tym długo. Po części masz rację! Tylko diabeł tkwi w szczegółach. To nie takie proste.

humbel

racja

Rafał
@anty-anonin

Takich baranów tylko Zwolnic. Zawsze Macie Mało . To jedz do Niemiec Slowacji. To Jest Polska cepie.I Tak Za DUZO ZARABIACIE>

Maras

Witam zaczynam 23.08.2018 na montażu jest ktoś z Gniezna lub okolic kto też jedzie jeśli tak proszę o kontakt corsa5555@o2.pl

Maras
@Maras

zapomniałem napisać, że chodzi o Wrześnie.

Witam, czy ktos może przybliżyć stanowisko na dziale montażu ... dokładniej podmontaz silnika ? Ciężka praca ? Monotonia ? Pozdrawiam

Takitam

Jak sie niedzielna nocka udała.... rozmowy przy biurku były..... wakacje, lato, podwyższona norma, a tu dobrowolny przymus......

byly normalny

Powiem w skrocie. Nie zebym kogos zniechecał to jest tylko i wylacznie moja opinia. Na start macie 2600 z groszem na łape co 3 miesiace umowa przedłuzana + 300 zł. Masz rodzine? Zapomnij o niej. Jestes kawalerem? Zapomnij, ze kogos poznasz. Praca jesli chodzi o popoludniowe zmiany od pn do sb. W sobote schodzisz o 22 pn rano od pon do soboty. Niedziela nocka i kolejny tydzien. Jedyny wlasciwie weekend o ile mozna tak to nazwac masz jak zejdziesz w sobote rano po nockach i w pon popo i w kolko. A te szaraki to jest (usunięte przez administratora) ja mam gdzies jak np wchodzilem w trans nocek 3 dni pozniej szarak (sroda) odzwyczajasz organizm i znowu czw i pt znowu nocka to ja juz bym wolal ciaglosc. Na produkcji jest dzicz. Aby co 2 slowo (usunięte przez administratora) wieczne nerwy. Zastanawialem sie czemu ludzie tacy sa? I doszedlem do wniosku, ze sa po prostu tym wszystkim zmeczeni i im siada psychika, bo ile mozna. Jak jestes ciut inteligentny to sie tam zgnoisz. A jak brzmi przyslowie z kim sie zadajesz takim sie stajesz. Pieniadze to nie wszystko, ponadto zadnych kokosow nie ma. Przez 2 lata jebiesz przez worka i nie masz gwarancji, ze cie przyjma przez vw po tych 2 latach. Jak pojdziesz na L4 pare razy to ci powiedza, ze vw nie przyjmuje bo za duzo L4 i nara. Jesli nie bd chodzil niedz nocka, tez ci powiedza, ze nie zgadzales sie na zostawanie na nadgodziny. A jak bedziesz mial pecha i naprawde ci bedzie zalezec i przerobisz bez niczego te 2 lata to zawsze moga powiedziec, ze niestety ale vw nie przyjmuje bo nie ma przyjec. Robilem pol roku tam i powiem, ze to bylo stracone pol roku. Uznalem, ze jestem za młody i szkoda mi sie tak psuc. i te weekendy oczywiscie. Goscie przyjezdzaja ty w robocie (rano) przyjezdzasz zjebany jak pies nie masz ani sily piwa wypic. Goscie przyjezdzaja ty w robocie (sob pop). Ten system wedlug mnie jest tragiczny i dlatego ludzie o nizszej grupie spolecznej tam pracuja. Typowe wiochmeny. Takze przemysl 100 razy zanim sie zdecydujesz tam isc oczywiscie z nastawianiem sie na stala prace. Jak masz (usunięte przez administratora) i chcesz odpekac pare miechow to se leb zryjesz. To moja opinia w przeciagu pol roku pracy. Nie wierzysz? Idz sam zobacz. Zycze ci jak najlepiej.

@byly normalny

popieram to co napisales o vv poznan czysty wyrzysk

@anonin

opinia jak opinia trochę masz racji trochę nie

byly normalny
@malin

zgadzam sie z toba. Kazdy jest inny, dla jednego bedzie ok drugi sie nie zgodzi. Wiadomo kazdy jest inny i ma inne podejscie. Ja tylko napisalem swoja opinie.

@byly normalny

jatez sie pod tym podpisuje

xxxx
@anonin

Hej, Serio jest tak zle jak piszesz?

damian
@byly normalny

Co ty za Głupoty Wypisujesz. Pracuje i żle nie jest .

guciu
@damian

ta glupot to tu niektorzy wypisuja od pyty, wcale sie nie dzwie przy 10 tysiakach w calym vw to sie zawsze kilku oszolomow znajdzie! statystyka!

Kiedy urlop we Wrześni? Dwa czy trzy tygodnie?

kamil
@Monika

Września niestety tylko 2 tygodnie. Poznań ma 3 tyg z tego względu że jest przebudowa linii i w dwa tygodnie nie zdążą zrobić. 3 tydzień jest pokryty o ile się nie mylę urlopem albo tak jak w przypadku Imperiala odpracowywany

zmuda

chcialbym sie odeniesc do tych wyszystkich prowonan do niemiec i czech. przeczytalem ostatnio o tym i zaczalem pytac. takze tu poczytalem opiniie i to troche przemyslalem. wniosek jest jeden TAK zarabiamy znacznie mniej niz czesi czy niemcy tylko jedna sprawa nie daje mi spokoju czo bedzie jesli sie postawimy to co powie nie zarzad tylko centrala? jedni mowia ze wyzysk i inni ze zli niemcy tak tak tylko jaki to bedzie argument w rozmowie z ludzmi ktory patrza na swiat przez tabelki - ZADEN! kto tu pisal na ile zaklady WW i skoda pracuje w innych krajach? jedni mowili ze na 18 inni ze na 20 - sprawdzilem i popytalem no i prawda pracuja na 20! i maja te podwyzki wcale sie im nie dziwie ze moga krzyczec jak chlopaki zasuwaja caly tydzien. My poiwnnismy zarabiac wiecej!!!!!!! Wieksze dodatki!!!! LEpiej poukladac grafiki pracy!!!!! Tylko zeby to wszystko miec trzeba pokazac: ej Ginter patrz Poznan nie jest gorszy!!!!! Taki argument to jest juz przewaga na wejsciu. Na koniec powiem tez co do tego co tu pisal co zrobi ww??? Nie przeniesie produkcji na ukraine i do czech! Nie! tylko nastepne modele nie trafia do nas i moze czekac na sytuacja z gliwic gdzie zamiast podwyzek bedziemy negocjowac odprawy. tyle z mojej strony! nalezy myslec a pozniej pisac

@zmuda

masz trochę racji

Radek
@zmuda

Czlowieku na vw swiat sie nie konczy. 650 euro w 21 wieku w srodku Europy? Zadowala was to? Jak widac po wpisach to tak. Rozumiem realia i stawki w naszym kraju ktore od 7 lat stoja w miejscu. Ale na Boga w fabryce vw za 650 euro!

bogdan
@Radek

a ile jest w niemczech na pocztek? ile wychodzi na łapę? ile od kwoty brutto idzie na skadki emerytalne ile na ubez zdrowotne ile na podatki???

@bogdan

No nikt nie wie! Ale na pewno jest wiecej niz 15 zmian co niektorzy by chcieli znowu wprowadzic!!!!!

Hannover
@bogdan

Stawki w Niemczech zaczynają się od 2200 brutto w EURO (odpowiednik poznańskiej 1G). Są zakłady, gdzie zarabiają od 2800 brutto w EURO. Jedna z tabel dostępna jest nawet w internecie tylko musicie szukać w języku niemieckim. Fabryka w Polsce to złoty interes :)

Patryk

Witam pytanie do doświadczonych Zaczyna się od 2300zł plus dodatki i to jest grupa 1 Pytanie jakie są dodatki i w jakiej wysokości Jakie są dalsze perspektywy wzrostu wynagrodzenia ile wynosi wynagrodzenie na 2,3 grupie Ile tam realnie można zarabiać po kilku latach pracy Pozdrawiam

Cionek
@Patryk

Na dzień dobry masz te 2300 brutto z dodatkami jakieś 3tys na rękę i tak przez rok z hakiem po trzech latach 4 na rękę masz jak w banku. No chyba że dorobisz nadgodzinami wtedy wypłata miło wzrasta. Wakacje dodatek 100% święta dodatek 50%brak L4 200zl co miesiąc itd... Nie jest źle

@Patryk

vv juz nie do ciebie 17 zmian za 2300 na reke to koniec dobrego pracodawcy zastanow sie

@Cionek

po piszesz takie glupoty zacheczasz ludzi do pracy na17 zmian po co skoro wiesz dobrze ze vv poznan tojuz nie jest dobry pracodawca

jusko
@Patryk

2300 podstawy premia miesięczna brak kar l4 i wypadkow jakies 200 stowy 17 zmian i dodatek zmianowy 1,5 stowy tez co miesiac a teraz co rok premia wakacyjna 100 proc podstawy czyli trzynastka przed urlopem świąteczne 40 proc podstawy + 30 proc za ocene moza 70 proc podstawy przed swietami praca na3 zmiany w soboty na 2 praca w soboty moze byc pod rzad kilka razy albo i nie kazdy zaklad roznie za sobote w robocie dzien szary wolny albo nadgodizny wtedy platne dodatkowo tez mozna wielu wtedy przychodzi duzo nadgodzin platnych urlopy w lipcu i sierpniu przejscie z grupy 1g do 3g to 3 lata za dwa lata 3g ma być wyższe niż teraz bo 4900 brut za miesiac dojazdow sluzowych nie wiara jezdzi po 3 i 4 w autach na społę do roboty do tego masz jeszcze zaproszenie na zkladowy dzien dziecka gwizadke z rodzinai takie inne tam pierdoly takze tak to wyglada wszystko teraz duzo osob rekrtutuja to i krocej czekasz

@jusko

nie wiesz w to co wypisuja sam sie musisz przekonac vv poznan towyrzysk 17 zmian

@anonin

Zawsze mozna isc do prywaciarza na njmniejszy ZUS i wtedy byc zadowolonym z siebie,to co pisza o zarobkach to prawda,duzo- mało zalezy z ktorej strony sie patrzy

grat
@Lee

Polecam: Panopa obecny Imperial, VW ma chociaż w miarę godne pensje a oni zaledwie połowę tego co mają pracownicy VW, a pracują tyle samo.

@Cionek

po co takie glupoty wypisujesz jak sie znajdzie za brama vv poznan to sie przekona ze pracownicy na stronie vv poznan pisza prwada

@Lee

mie wypisuj takich glupot kazdy z pracownikow wie z vvpoznan panuje wyrzysk pracownika dla tego ludzie uciekaja zmiencie zwiazki solidarnosci to moze zacznie dziac zeby mlodzi nie uciekali

@jusko

czy vv poznan chcesz pracowac jak bialy murzyn na17 zmian za ochlapy chlopie troche logiki ktora przemawia aty otym nie wiesz

@Cionek

nie wiesz glupoty za tam sie znajdziesz to sie przekonasz ze pracownicy pisza racja

odpowiada tobie t praca jako bialy muzyn 17 zmian

Ale Pustak z Ciebie

@Patryk

Po 5 latatch moze kiec tyle co piszacy tu anonin po 15 latatch czyli 5000!!!! On zaraz tu napisze ze to wyzysk i 17 zmian nie przejmuj sie.

@mirex_2000

taka jest prawda nie buntuj kolegi bo jak przekroczy bramy vv poznan to oczy mu zaklad otworzy

bo ma racje dlaczego pracownik z 15 stazem ma mniej zarabiac niz nowo przyjeci

@anonin

Moze dlatego ze jest lewusem! Dlaczego dobry pracownik co pracuje lepiej ma dostawac mniej niz LEWUS!!!!!!!!

xxx

Witam.Czy ktoś z Was wie(słyszał plotki,ma kogoś wyżej co wie i się podzielił informacją) na temat osób,którym mija 18 miesięcy pracy co dalej ma zamiar z nimi zrobić VW? Domyślam się ,że nowy przepis który wszedł nie jest Im na rękę i z dużą niechęcią chcą dawać umowy do VW ale koniec umowy zbliża się dużymi krokami a informacji zero.Gdzie zapytasz tam nikt nic nie wie(łącznie z Solidarnością !! ) co dla mnie jest kpiną bo kto jak kto ale Solidarność jest na pierwszej linii z informacjami z VW na tak ważne tematy i pewnie wiedzą ale nie chcą powiedzieć.Nie wiem czy już mam szukać innej pracy bo teraz czas na to jest a nie jak dostanę info tydzień przed końcem umowy...

GTV
@xxx

Ja też tylko słyszałem że mają dostać umowy z vwp. Chodzą słuchy ze w lipcu ma się cuś wyjajić.

@xxx

do zwiazku solidarnosci i do pana olbrysa co inni nato

@GTV

Dzwoniłem właśnie do działu personalnego vwp i miła pani poinformowała mnie,że nie ma jeszcze decyzji zarządu w tej sprawie ,nie wie kiedy będzie i nie może mi pomóc w tej sprawie.Telefon do worka też niewiele pomógł ale tam pan napomknął, że wstępna lista jest ale oni jej nie znają.Wiec ktoś kłamie tylko kto...

Heheszek
@xxx

T3z mnie to interesuje poniewaz słyszałem ze po 18 msc sa kol3jne 18 msc tzw work plus

Szarak
@xxx

wielu moich znajomych nie ma zamiaru czekać aż dwa tygodnie przed upływem 18stu miesięcy przyjdzie majster i powie, że nie będzie umowy z VWP i już zaczęli szukać sobie pracy. Dwóch już odeszło. Jeśli VwP nic z tym nie zrobi to więcej ludzi zacznie odchodzić i nie będzie czekać na łaskawe decyzję zarządu.

@Szarak

popieram to co robicie winne zwiazki solidarnosci ktore trzeba natychmiast odwolac w tym zakladzie sami widzicie co sie dzieje pracownicy sami sie zwalniaja trzeba cos w tym kierunku zrobic

@anonin

@Szarak - dobrze robią, warto się zabezpieczyć, nie będą mieli bólu głowy jak im przedłużą (czego im życzę), wręcz przeciwnie wybór zawsze jest dobry. @anonin - już tu kiedyś za tobą mówiłem, były nie dawno wybory w Soli. Dlaczego nie startowałeś? Ja nie jestem jakimś fanem Piotra Olbrysia, ani też jego przeciwnikiem, natomiast była szansa by go rozliczyć. Czemu wtedy ciebie tu nie było? Pracujesz 15 lat i nie wiedziałeś co ustalono podczas ostatnich negocjacji? Co ty chłopie! Nawijasz ciągle o 2300 i 17 zmianach, co jest tylko fragmentem całości. Dlaczego nie piszesz o innych ważniejszych rzeczach jak chociażby przeszeregowania? Czyżby ta sprawa Ciebie nie dotyczyła?

Szarak
@hue

Jeżeli ktoś znajdzie odpowiadającą mu ofertę pracy to nie będzie czekał na decyzję VW tylko od razu się zwolni i pójdzie do nowej pracy. Wyobrażasz Hue że ktoś dostanie dobrą ofertę pracy ale powie że zdecyduje się dopiero jak dostanie odpowiedz z VW. Mało logiczne.wiadono że się zwalnia o idzie do nowej pracy na czym traci Vw

@Szarak

w tym przypadku cie popieram kaza pracowac 17 zmian czysty wyrzysk pracownika

Adams

Witam wszystkich. Tydzień temu byłem na rozmowie z kwalifikacyjnej,oczywiście przeszedłem pozytywnie,teraz czekam na badania (27.06.2018) Prosze,żeby ktoś mi powiedział kiedy można spodziewać się jakiegoś telefonu z firmy,jak długo to trwa od badań. Z góry dziekuje. Pozdrawiam:)

Ja nie skonczyłem badań i juz mialem termin rozpoczecia pracy,pracuje od 18.06

@Lee

Dzieki,bo nie wiem czy mam się niepokoić tym czy na pewno zadzwonią. Powiem szczerze,ze zależy mi na pracy. Chyba muszę czekać,nic innego nie zostaje :)

@Adams

No.musisz czekac,lece na nocke xd

@Adams

A na jakie stanowisko startowałeś ??

Montaż;)

witam też jade na badania 27.06 jestem z wrzesni może pojedziemy razem

@anonymous

Bardzo chętnie,niestety nie jestem z tych stron tylko z Leszna :)

@Adams

Witam odezwij się na. Kom 667 766 557 możemy razem jeździć.

@Adams

cuda tobie obiecuja ze w tym vv poznan

@Marcin

apoco sie odzywac zatakie wyplaty nikt nie chce pracowac

Roman

To sie ZWOLNIJ Jak ci nie pasuje

a tobie to odpowiada ze ze wyrzyk przez pracodawce masz i pracujesz na 17 zmian

Roman
@anonin

Pracowac trzeba wszedzie a Wy kur...a tylko NARZEKACIE > DO prywaciorzy to zaobaczysz a nie Kur...a Narzekacie i Narzekacie .Jak komus nie pasuje to Niech Sie ZWOLNIJ. Wszystkeie Dodatki maja i jeszcze Stekaja. Pozabierac Wam Wszystko to Byscie wtedy Beczał

@Roman

skoro jestes pracownikiem vv poznan to sam wiesz o co chodzi o jakie dodatki przeciez zadnych nie masz

gruby
@anonin

npracownicy vw juz zapomnieli co maja taki (usunięte przez administratora) uslyszy ze w niemczech maja za darmo browar na stolowce to juz chce nie tylko piwo ale jeszcze bona na drugie a pozniej sie okazuje ze to nie w stolowce tylko na imprezie gwiazdkowej i wez tu gadaj z takim

@gruby

ale o co tobie chodzi bo ja nie wiem co masz ma mysli w pracy nie pije sie browara sam obserwator napisal tobie w vv poznan jest wyrzysk pracownika

gruby
@anonin

chyba nie lapiesz tego prowonania! chodzi o to ze uslyszycie ze w niemczech cos ktos dostal nie znacie szczegolow a odrazu wslasnie dokladnie tego samego domagacie sie od vw w poznaniu. dobrym przykladem jest tu 35 godzin pracy. w niemczech to jest tylko wtedy sie zmniejsza nie tylko tydzien pracy ale takze kasa. a wy mysliscie ze sie pracuje mniej za to samo. nastepnie idziecie z tym do firmy i mowicie ze tak ma byc a szefostwo wtedy puka sie w glowe. ten browar byl tylko przykladem takim pierwszym z rzedu. bo lykacie kazda plote.

@
@gruby

Bym wolał mniej zarabiać niż obecnie oddać im te śmieszne 200 -300zl dodatku za te 17 zmian a miec jak człowiek wolna sobota popołudniu i spedzac czas z rodziną

nick
@@

przecierz nie kazda sobota jest pracujaca!

deko
@nick

trzeba jasno stwierdzić że nie każda jest też wolna! grafik mógłby być lepiej rozpisany. Dodatek można by wrzucić w stałą pensję. Tylko ze w VW jest praca zmianowa. Tu nawet zakaz w niedziele, gdyby był to i takż żadne prawo nie zabroni pracy zmianowej. dla wielu to pierwsza robota i nie znają jeszcze zmianowej pracy. pensje podstawe to tylko element wynagrodzenia. chodzi o to by pracownicy mieli mozliwosci pracowania ponad podstawe czyli brali nadgodziny i pracowali w rożnych porach dnia. Kto się na to ten zostaje i zarabia dodatkowe. Kto nie ten odchodzi. Jedni pracują od lat i inni po pół roku.

$
@Roman

Niech zabiorą sobie te 200-300 zł czy ile tam wychodzi za ta 17 zmianę ludzie chcą spedzac weekend z rodziną a nie w pracy w sobotę popołudniu. Nie można być niewolnikiem pracy

@$

Zawsze mozesz isc do handlu tam czasmi masz wolna niedziele

TADEUSZ

Ludzie w Volkswagenie DOBRZE ZARABIAJA> NAJLEPSZA FIRMA A Ludzie Non stop narzekaja.Pozabierac im dodatki to by im mor..y poopadały.MOIM ZDANIEM NAJLEPSZA FIRMA>

@TADEUSZ

kto tobie o tym powiedzial skoro nie jestes vv poznam tu ludzie w koncu walcza o swoje przywileje co ich solidarnosc oszukala

mirex_2000

Ktoś wie na ile zmian pracuję się w zakładach motoryzacji w polsce czy innych krajach??? bo się plują o te zmian i warto napisać jak to wyglada gdzie indziej.

Na 3 wszędzie

hondabonda

Opel w gliwicach 18 zmian

Futer
@mirex_2000

Czyli co mamy jeszcze dziękować za taki system ? Pierwszym postulatem solidarności były wolne soboty a teraz co ? 150 zł dodatku brutto i zapierniczaj Polaku, ale widzę kolejny zakochany w vw albo związkowiec wiec dyskusja nie ma sensu, gardzę takimi

alfred
@Futer

Załóż własną fabrykę i zmieniaj system. Albo własny zwiazek zawodowy. Górniki mają idealne układy. Do ich roboty wszyscy dopłacamy bo to wszystko nirentowne i nikt nie chce tego kupowac. A maja 13nastki i 14 nastki.

ANTONI
@alfred

I tak Za DUZO ZARABIACIE

@mirex_2000

Bratysława 20 zmian, Mlada Boleslav 20 zmian. Jesteśmy w tyle :-)

@hue

Bratyslawa 20 zmian-1100Euro brutto, Mlada Boleslaw 20 zmian -1100Euro brutto Poznan 17-18 zmian 650Euro brutto . Bardziej w tyle niz myslisz.

@Wolny

O co chodzi z tymi 17 zmianami ?

Gigi
@Nowy

Ze w grafiku masz robote od ponedzialku po 3 zmiany dziennie: rano dzien wieczor. I teraz te 3 zmiany dziennie (usunięte przez administratora) czyli do piatku masz 15! A do soboty jak w vw masz 17. W innych zakladach jak np huty masz 20 zmian czyli do niedzieli! kumasz? Robote w weekend masz jak ci w grafiki wypadnie i tak ten grafik rozklada ze nie mozesz miec w tygodniu wiecej niz 40 godzin. Czyli jak robisz w sobote to masz wolny np wtorek

@Gigi

Czyli co lecisz 6 dni po 24h?

Xyz
@Nowy

Normalnie pracujesz po 8 godzin na zmianę z tym ze sa miesiące że nie masz praktycznie wolnego za sobote popoludniu czyli zaczynasz w poniedziałek na popołudniu i kończysz w sobotę na popołudniu 6 dni pracy również są miesiące ja tak teraz mam że idę na rano w poniedziałek i kończę pracę w sobotę rano a już kolejnego dnia niedziela na godz .22 nocka i kończę w sobotę rano czyli 12 dni w pracy bez wolnego w tygodniu

@Xyz

We Wrześni jest tez taki system?

Heheszek
@Xyz

To znaczy że w tygodniu mozesz wyrobić więcej jak 40h i są to liczobe jako normalne dni a nie jako nadgodziny ?

gromoslaw
@Heheszek

Co za pierdoły! GRAFIK MASZ NA 40 GODZIN! WSZYSTKO POZA TYM TO NADGODZINY!

@gromoslaw

6 dni w tygodniu daje więcej jak 40h. Jeśli 6 dzien wypada w sobote to jest płatny 100% ? I jeśli zaczynasz w niedzielę nocke jak kolega wyżej pisał, to jak to jest liczone ?

taki_tam
@Nowy

Tak będzie wyglądać moja praca we wrześniu grafik pracy dla danej grupy Zmiana 1 grupa 15 (przypisanie do grupy przez majstra) wrzesień 2018 1 września sobota 14.00 - 22.00; 2 wsześnia niedziela WOLNE; 3 - 8 września od poniedziałku do soboty 06.00 - 14.00; 9 września niedziela 22.00 - 06.00; 10 - 14 września od poniedziałku do piątku 22.00 - 06.00; 15 września sobota wracasz do domu po godzinie 6.00 i przesypiasz resztę dnia; 16 września niedziela WOLNE; 17 - 19 września od poniedziałku do środy 14.00 - 22.00; 20 września czwartek WOLNE (SZARY DZIEŃ); 21, 22 września piątek-sobota 14.00 - 22.00; 23 września niedziela WOLNE; 24 - 29 września od poniedziałku do soboty 06.00 - 14.00; 30 września niedziela 22.00 - 06.00; Ewentualna praca w SZARY DZIEŃ oraz w niedzielę od 22.00 - 06 to są nadgodziny.

@taki_tam

Ladna pyta

Ocb
@taki_tam

Wszedzie tak jest ? Ostatnio byłem na rozmowie, gdzie powiedziano mi o systemie 3 zmianowym , gdzie nocka startuje w poniedziałek, nadgodziny są po 4 godziny gdzie 2 pierwsze wynoszą 50% dwie kolejne 100%. Fabryka wrzesnia bialezyce

@Nowy

Masz roczny okres rozliczeniowy - pakiet antykryzysowy od 2008 r. tak sobie zostal dzieki "solidarnosc".Mozesz isc 12 dni pod rzad albo i dluzej wazne zeby bilans roczny sie zgadzal

glut
@Ocb

wszystko zalezy od grupy ja na wrzesien mam tylko 2 soboty i 1 niedziele od 22

@Nowy

1zmiana - rano od poniedzialku do piatku - 5 plus sobota = 6 2zmiana - popoludnie od poniedzialku do piatku -5 plus sobota =6 3zmiana - nocka od poniedzialku do piatku -5 a wiec 6 + 6 + 5 = 17 Jak bedzie 18 zmian dojdzie jeszcze jeden dzien sobota nocka albo niedziela

@Wolny

chyba na glowe upadles z vv poznan do psychiatryka bys prafil

@gromoslaw

nadgodziny to niedziela nocka chyba ze w szaraka pujdziesz

@Wolny

jaki okres rozliczeniowy wprowadzila solidarnosc co za pakiet antykryzysowy po co szaraki pracownicy chca normalnie pracowac

@Heheszek

nie rozumiem tego co sie dzieje wvv poznan mam prosbe do tych co wypisuja takie ciekawosci niech sie zastanowa co pisza

@anonin

dlatego wlasnie po 11 latach w koncu pozegnalem sie z VW . Ciesze sie ja i moja rodzina . Powodow dla ktorego odeszlem bylo znacznie , duzo wiecej system zmianowy to tylko jeden z nich . VW to chory zaklad . Idzcie i sami sprawdzcie .

@Wolny

doskonale zdaje sobie ze vv poznan nie jest dobrym pracodawca wyrzyk pracownika sam tam pracuje i wiem co sie dzieje jak mozna tak traktowac pracownika wine ponosa zwiazki solidarnosci i pan olbrys ktory wszystko podpisuje co mu podloza zwiazki solidarnoci trzeba wybrac nowe ktore beda mialy inne podejscie do pracownikow walczcie o swoje o nagrode z okazji jubileuszu

andy
@anonin

ja nie jestem zwolennikiem związków zawodowych bo juz raz się na nich przejechałem!!!!!!! Mowisz o innych związkach!!!!!!??????????? No masz drugi związek i co on tylko jes!!!!!!! Każdy kolejny będzie tylko okazją do korzystania z przywilejow dla działaczy. Godziny związkowe i długie weekendy. Pracuje z jednym takim! Od piątku już go nie ma!!!!! I kto za niego musi w grafik wskoczyć????? Facet nic nie zrobil dla kolegow!!!!

@andy

wyrzyk pracownika przy 17 zmianach nie ch zwiazki solidanosci na to odpowiedza

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o