Opinie o SIROCCO POLSKA w Zabrze

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie SIROCCO POLSKA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SIROCCO POLSKA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń i montaż instalacji wentylacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIROCCO POLSKA w Zabrze

W jednej z ofert dla konstruktora było napisane, żeby lepiej nastawić się na sporadyczne wyjazdy do centrali w Wiedniu i na budowy. Ta sporadyczność to ile razy w miesiącu się powtarza? Jak są płatne takie delegacje?

Olo Nowy wpis

Nie polecam tej firmy. Żaden dobry fachowiec tutaj nie przyjdzie pracować bo każdy widzi panujący tu (usunięte przez administratora) i maksymalny wyzysk.

zdzisiek Nowy wpis

Widzę , że skasowano mój wcześniejszy wpis. To napiszę od nowa. Helmut to skąpy drań , który nie wyda na Ciebie ani grosza (ciuchy robocze, zamienniki tuszy do plotera, podłoga w biurze, obskurna stołówka /kuchnia). Co jakis czas masz szansę na wyjazd do Wiednia na szkolenia, delegacje , nadzór nad motnażem. będziesz musiał rzebrać ubrania robocze od Austriaków, albo sobie weź swoje. W Wiedniu szkolić Cię będzie Gregor , który nie umie zbytnio rozmawiać po Angielsku i ma wadę wymowy. Jego mowę można przyrównać do bulgotania. Co do zamienników do plotera to niestety Helmut takie kupuje i musisz wydłubywać z oryginałów czipy i wsadzać do zamienników. Jak przyjdziesz 1 dzień do pracy to Helmut powie Ci , że masz coś zrobić na wczoraj. Czyli już poganianie. Co jakis czas przyjeżdzać będą Austiracy do PL i będą obgadywać co tu usprawnić, żeby jeszcze bardziej wycisnąć z Ciebie maksymalną ilość pracy , za tą samą kasę.Helmut 1 dzień przed końcem umowy próbnej zacznie cię poganiać i drzeć ryja na Ciebie , że za wolno pracujesz. To taki sposób, żeby ci udowodnić , że nie dostaniesz podwyżki.

Zdzichu Nowy wpis
@Olo

Jeszcze trzeba dodać , że w Wiedniu wszędzie można znaleźć alkohol (w szafkach, lodówce itp). Fajnie tam się mają.

Czy praca konstruktora technologa jest teraz lżejsza? Chodzi o to, że jak jeszcze dwa lata temu dodawali ofertę to było w niej napisane, że wymagają 3 lat na podobnym stanowisku a teraz w tym bieżącym wystarczy 2. Zastanawia mnie przyczyna. są osoby które pracują od lat na tym stanowisku i maja porównanie?

Wiesiek

Lżejsza na pewno nie. Za 4500zł netto robisz na 2 stanowiskach na raz. W pierwszym dniu pracy będą cię naciskać z Wiednia , czy zrobiłeś już jakiś "task" dla nich. Powiedzą Ci , że jest to na wczoraj. 1 dzień przed końcem umowy próbnej , (usunięte przez administratora)zacznie Cię dociskać i (usunięte przez administratora) , że za wolno pracujesz i nie da Ci podwyżki.

Wiesiu
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Od jakiegos czasu widnieje ogloszenie na stanowisko konstruktor technolog . Czy warto skladac cv ? Jaka atmosfera panuje w firmie. Czy sa atrakcyjne wynagroddzenia ?

Ala

Od miesięcy nie ma opinii, dlaczego? pokazała mi się oferta sprzed dwóch tygodni dla testera aplikacji mobilnych. Tutaj chyba nawet nie pisano o tym stanowisku? od niedawna to wdrażają czy to mnie się cos pomyliło? Aplikował ktoś z was już może? interesuje mnie to w jaki sposób część techniczna na rozmowie może przebiegać

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w SIROCCO POLSKA się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Polecam ze względu na atmosferę, i w biurach i na produkcji. Możliwość rozwoju też jest - ale dla tych, którzy chcą się rozwijać. Ludzie pracują tu po 15-20 lat, co mówi samo za siebie.

Monster

Zmiana prezesa, zwolnienia, niemiła atmosfera, niskie wynagrodzenia i obiecanki że będzie lepiej.

Atmosfera fatalna, ludzie chcą odchodzić bo mało zarabiają a wymagania coraz większe. Może niech Roger przepracuje tu na dole kilka dni za takie pieniądze to wreszcie coś zrozumie. Jawny wyzysk i mobing pracowników.

Owca

Atmosfera kiepska, nie wiem o jakim rozwoju piszesz. Jeśli o rozwoju głupoty to masz rację. Ludzie, którzy pracują tutaj po 20 lat dziś rozumieją co stracili. Pieniądze, zdrowie i kilkadziesiąt lat.życie.Można tak siedzieć do usranej śmierci tylko niczego się nie dorobicie. Gdzie wasze ambicje?

Joanna
@Owca

Ale może ten rozwój jest tyle że dla niektórych osób? Może tamta osoba ma dostęp do jakis szkolen, a na twoim stanowisku nie ma?

Żabcia

I czego się dorobili ci ludzie w Sirocco?

@Żabcia

A czego byś się spodziewała, po takim stażu pracy tutaj?

Adolf
@Owca

A czym sie przejawia ta atmosfera? Czy w pracy jest czas np wyjsc do wc albo zjesc posilek?

Antyhelmut

Helmutowi sie wydaje, że jest wielkim rządzicielem - kierownikiem , a tym czasem gość nie ogarnia zarządzania ludźmi i wprowadza wielki chaos. Lata po całym zakladzie i wydaje mu sie, że wszystko kontroluje. Zgadzam sie z przedmówca, że ludzie w biurze cierpią na syndrom sztokholmski. Oczywiscie nie z rana, jak helmuta nie ma na zakladzie. Wtedy to na jego temat plotkują jaki to on do (usunięte przez administratora)

Mądry

Dr. Roger H. dominierte die Veranstaltung im december in der Guido Mine. Kultur auf Berufsschulniveau Verhalten wie von Land - Partys in den Feuerwechrhäuserm.

Zdzichu
@Mądry

Jaka firma taki prezes oraz kierownik.

Barbara
@Zdzichu

Masz doświadczenie z tym prezesem ? Co o nim sądzisz? Jaki jest w pracy i w jaki sposób podchodzi do podwładnych?

Mariusz N.

Pozdrawiam tych co mnie jeszcze pamietają. Czytam te opinie i żal mi Was źe jeszcze tam siedzicie. Dziś kazda firma że strefy nie dość że lepiej płaci to daje jeszcze multisporty, dodatki frekwencyjne. W źyciu bym do Was nie wrócił- strata czasu.

Kamila

Ale chyba nie w trakcie pracy, co nie? Chyba, że to był powód odejścia..?

Kamila

impreza świąteczna? Czyli generalnie macie zapewnione jakieś formy integracji? Jakieś jeszcze się odbywają?

Zdzisiek
@Kamila

(usunięte przez administratora)A co do podwyżek, to ni (usunięte przez administratora) Zarabiasz najniższą krajowa...

Wiesław
@Zdzisiek

W tej firmie niestety ludzie w biurach cierpią na zespół Syndrom sztokholmski. Kto nie wie co to znaczy , niech sobie "wygoogluje". Sprawcą oczywiście jest Pan Helmut...

@Wiesław

w czym konkretnie tu u nich ten syndrom się według Ciebie przejawia? co robią?

Wiesiek
@Kamila

Hehe . firma, ktora musi wykupic sobie pakiet w gowork , żeby kasowac swoje komentarze .. o czym to swiadczy? Po to jest gowork aby pisac co sie w firmie dzieje . Do tego sluzy ten portal.

Barbara
@Mariusz N.

Czemu ty zrezygnowałeś? Wiesz ludzie mają różne sytuacje i często decyzja nie jest najprostsza. O ile lepiej płacą Ci teraz jeśli mogę spytać?

Polska

Czy jesteście zadowoleni z podwyżek?

Ślusarz

Helmut wsadź sobie te Twoje 100% nadgodziny w tygodniu i soboty razem z twoimi lodami w dupencje. Własną córke przyprowadź w soboty i niech zapiernicza. Za grosz nie masz wstydu i robisz z siebie pośmiewisko.

@Ślusarz

To on już nawet córkę do pracy zatrudnił ? Ile to dziecko ma lat ?

@Andrzej

Eee.. Raczej nie napisał, że ją zatrudniają. Dlaczego od razu aż tak z tymi wnioskami wbiegasz w przód?

Helmut nie szanuje pracowników, a ludzie mu nie ufają. Obiecuje ludziom złote góry i robi wszystko aby płacić jak najmniej. Przebierz się sam chłopczyku i pokaż wreszcie jak to się powinno wg ciebie pracować bo obiecywać to potrafisz. Byś się wstydził !!!

KA

Niestety to prawda

@KA

No to słabo ale pisząc o złotych górach to co konkretnie macie na myśli?

Jak każdy Austriak.

KA

Podwyżki

Czarny

Typowe dla austriaków. W poprzednim zakładzie miałem podobnie z Niemcem. Oni nie rozumieją, że w Polsce ludzie chcą zarabiać. Nie szanują ludzi i uważają, że można nimi pomiatać.

Kropka

Racja

@KA

Chyba łapię. To jak sytuacja z tym wygląda aktualnie?

Poszukuję pracy w charakterze ślusarz składacz. Pracowałem 5 lat w Niemczech przy produkcji podwozi wagonów. Zależy mi na pracy w Zabrzu lub okolicach (Gliwice/ Bytom). Czy w tej firmie da się zarobić ( minimum średnia krajowa) ? Jakie oferują benefity? karty sportowe. programy kafeteryjne. pakiety medyczne. bilety do kina. pakiety ubezpieczeniowe. dofinansowanie do szkoleń/ kursy jezykowe wczasy pod grusza

Emeryt

Raczej gruszki na wierzbie

@Marcin

Benefity w tej firmie: 1) Lody w sierpniu 2) Mikołaj w czekoladzie w grudniu 3) woda mineralna i w kranach (często nie leci) 4) wczasy pod gruszą Średniej krajowej nie dostaniesz choćbyś był najlepszy na świecie. Szukaj na strefie, tak dużo wyższe zarobki.

Dzięki za informacje. Zapachniało XIX wiekiem, a nawet średniowieczem. Szukam raczej firm, które stawiają na kapitał ludzki, W dzisiejszych czasach pracy jest multum.

Czarny

Niestety smutna prawda

A1

Po co te lody ? Helmut,nie masz kasy aby ludziom dać podwyżki a kupujesz lody ? Przedstaw wreszcie konkrety ile dostaniemy podwyżki a nie obiecujesz coś a nie wiesz nawet co.

W Zabrze SIROCCO POLSKA poszukuje osoby na stanowisko Technolog. Jeśli wziąłeś udział w procesie rekrutacji, daj znać, jak on wyglądał. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla mieszkańców regionu, którzy biorą pod uwagę pracę w firmie.

Puste pole

Wyglądał normalnie. Wymagania nieadekwatne do wynagrodzenia.

@Puste pole

Możesz rozwinąć? Czego wymagają?

Qwer

Panie Vogeli Beat Sirocco się Panu sypie a Pan śpi. Może warto przyjechać i rozmawiać z ludźmi a nie mieć wszystko w (usunięte przez administratora)

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w SIROCCO POLSKA?

obserwator

Atmosfera panująca w Sirocco jest ogólnie ok., Brak typowego wyścigu szczurów. Ludzie są ogólnie życzliwi i pomocni. Różnice pomiędzy Sirocco a innymi firmami widać szczególnie wśród osób pracujących od niedawna. Próbują działać na schematach przyniesionych z poprzednich zakładów pracy i starają się pokazać swoją "ważność" co generalnie nie jest postrzegane pozytywnie.

C1

Tak było do 30 mają 2022.

On

6-14

Mariusz
@On

Jest to praca na jedną zmianę?

To śmieszna firma w której nie obowiązują jakiekolwiek prawa i godziny. W dodatku okłamuje się pracowników.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SIROCCO POLSKA?

Puste pole

U Helmuta to po 2 latach pracy za najniższa krajową. Co ważne, kaźda z podwyżek jest mniejsza od inflacji (co roku jesteś w plecy). Jak się nie przyjmiesz to się nie przekonasz.

Joanna
@Puste pole

Po 2 latach? A wcześniej tylko umowa zlecenie czy totalnie bez niczego? Te podwyżki mniejsze niż inflacja to tyczy się stanowisk na każdym poziomie?

@Joanna

Helmut traktuje ludzi jednakowo. Sobie jak najwięcej a innym jak najmniej

Zwolniony

Nie polecam tej firmy ze względu na wyzysk pracownika. Zarobki podobnie jak w Logstorze na najniższym poziomie. Strata czasu i zmarnowany fragment życia. Uciekać czym prędzej i już nie wracać.

@Zwolniony

Podobne czyli jakie? Ile na rękę wpadnie? Długo tam przesiedziałeś?

Zwolniony
@Marcin

Na rękę zarobisz 3200, ale musisz (usunięte przez administratora) w pocie czoła. Premie to żenada i żadnych dodatkowych bonusów się nie spodziewaj. Wstyd dla grupy Schako, bo tyle to zarabia dziś portier w Polsce.

Stefan

Beznadziejna firma. Zero organizacji zero składu i ładu. Kierownictwo totalna porażka.

Karol

Uważacie ze firma jest nie warta zachodu?

Monster
@Karol

Wszystko zależy od pracownika i jego zaangażowania. Niezaradnych osłów niedoceniają w Sirocco.

@Monster

Trochę szkoda, że twoja wypowiedź jest taka nieprzyjemna. Przez to nie jest aż tak pomocna, jak mogłaby być. Ale rozumiem, że jesteś pracownikiem Sirocco. Co sądzisz o pracy tam?

Zostaw merytoryczną opinię o SIROCCO POLSKA - Zabrze

• Jak się pracuje w SIROCCO POLSKA?

Zobacz opinie na temat firmy SIROCCO POLSKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIROCCO POLSKA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SIROCCO POLSKA
2.5/5 Na podstawie 65 ocen.

SIROCCO POLSKA