Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Na jakie zarobki na początek można liczyć 3tys da się zarobić ?

łafar_pl

Związki są za słabe i nigdy nic nie wywalczą. To nie jest ta sama charyzmatyczna Wolna Solidarność, która działała w latach 80. Nikt tej Solidarności nie traktuje poważnie :-) Stara dobra Solidarność wywodziła się z kręgów robotniczych i to pracowników fizycznych otaczała opieką i walczyła o ich prawa. Tennecowska " Solidarność " zarządała w swoim postulacie 1 złotówki dla pracowników fizycznych, a dla pracowników umysłowych 150 zł !!! - panie przewodniczący!!, niech pan będzie poważny ! Pracownik fizyczny wg was jest gorszy, od umysłowego ?? Pierwszy lepszy chłop z hali zajdzie do dyrekcji i poprosi o podwyżkę i złotówkę dostanie. Do tego nie potrzeba związków !!. Starą dobrą Solidarność tworzyli ludzie z charyzmą. Były to jednostki, które potrafiły podnieść tłum, wy tego nie potraficie. Tu trzeba zacząć budować solidarność między pracownikami każdego szczebla,a wy już na starcie tworzycie podział :-) dzielac pracowników, na tych wartych 150 zł podwyżki i tych, którym należy się 1 zł. Może zacznijcie od zorganizowania festynów, imprez na które zaczną przychodzić ludzie itd. Doskonale rozumię, że prowadzenie działalności związkowej w firmie Tenneco jest skomplikowane i jak bardzo naszpikowany jest dział ludzmi, którzy z każdą informacją podzielą z majstrem. Firma jest tak ułożona, że w swoim pierwotnym założeniu miała całą działalność związkową wyręczać , a z Solidarności uczynić element zbędny i tak to trwało przez lata. Ludziom nigdy nie pozwolono integrować się w jakieś formie niezależności, a wszystkie powyższe próby były łamane przez przełożonych. Sztuka manipulacji ludzmi została umiejętnie opanowana przez " tych z biura " , a pracownikom wpajano, że niezależne związki doprowadzą do upadku firmę. Dlatego każdy dział obsadzany jest swoimi ludzmi przeważnie kolesiami lub sąsiadami, wtedy pozycja i władza na takim dziale lub zmianie - majstra rośnie, a ten z kolei wypełnia wszystkie zoobowiązania wytyczone mu odgórnie. W historii Tenneco każda incjatywa związkowa kończyła się wyprowadzeniem przez szefa za bramę. Istniała tzw zbiorowa odpowiedzialość, ludzie sami na siebie donosili. A teraz kiedy zmienił się szef powstały związki, które okazały się zbyt miękkie, ludzie nawet mówią, że marionetkowe. Podsumowując : Potrzeba nam naprawdę silnych związków zawodowych, charyzmatycznego przywódcy i większych postulatów. A w przypadku nie spełnienia żądań, od razu przejść do strajku generalnego. I jeszcze jedno :) ludzie wy się nie bójcie związków, fabryki wam nie przeniosą. Pokażcie, że jesteście warci większych pieniędzy, nie dajcie z siebie zrobić taniej siły roboczej, którą non stop się wykorzystuje.

kiwi
@łafar_pl

Nic dodać nic ująć. Na całym świecie są związki zawodowe i jakoś fabryk nie zamykają. Mam nadzieję, że doczekamy związków zawodowych z prawdziwego zdarzenia.

Emilia
@łafar_pl

@łafar_pl Dzięki za tak dobitną wypowiedź. Napisz jeszcze proszę, czy w Tenneco istnieje możliwość awansu? Dzięki.

łafar_pl
@Emilia

Oczywiście, że tak. W tej firmie można zrobić kariere praktycznie od zera i dojść do wysokich stanowisk. Trzeba tylko posiadać bardzo dobre znajomości. Człowiek wprowadzony do Tenneco i należący do bliskiego kręgu znajomych kierownika, dyrektora lub innych wpływowych osób otrzymuje protekcje. Posiada większe prawa od innych pracowników i należy do tzw. rodziny. Taka jednostka szybciej dostaje umowe i większe podwyżki. Pracę również ma inną. Tylko to jest tak oczywiste, że każdy o tym wie. Dlatego oni kuszą nowych pracowników szybkimi awansami, a przecież z góry już wszystko jest ustalone, kto jaką rolę w tej firmie ma do spełnienia. Wracając raz jeszcze do tennecowskiej Solidarnośći. To tak jak pisałem wyżej, powinna być bardziej aktywna i znana wsród rybnickiej załogi. Niech ta Solidarność wyjdzie do ludzi i pokaże, że faktycznie chce im pomóc we wszystkich sytuacjach, a nie tylko w kwestiach finansowych. Bo naprawde panowie ze związków, tu jest bardzo dużo roboty do zrobienia !

ktosik
@łafar_pl

Zgadzam się z wszystkim ale jedną rzecz trzeba dopowiedzieć i sprostować. Tutaj nie ma rozdzielenia na pracowników fizycznych a pracowników umysłowych. Pierwsza stawka to stawka godzinowa gdzie duża ilosć osób w produkcji ale także osoby w biurze sa na takiej stawce. Druga stawka to nie stawka umysłowa ale etaci. Czyli stała kasa jaką dostają w danym miesiący bez względu na to ile przepracują. Może się to wydawać dziwne tutaj 1zł a tutaj 150 zł ale po podliczeniu całego miesiąca to raczej wychodzi na równo dla jednych i dla drugich. Idąc dalej dlaczgo Solidarność Stanowice a Rybnik mają aż tak różne postulaty. Rozumiem dwa różne zakłady ale dlaczego dla Stanowic była walka o 1 zł / 150 zł, a w Rybnickich postulatach jest walka o 2.5zł / 300 zł (+ z 4% przewidywanej podwyżki). To nie jest Solidarność ale kpina i brak walki o wartościowe prawa dla pracowników Stanowickich. Nie mówie już tutaj o innych postulatach Solidarności czyli ogródek letni czy też parking, a kończąc na siwimy powietrzu na hali jakim oddychamy

@łafar_pl

Ja mam wrazenienie ze związki w rybniku sa tylko po to zeby były i nic więcej zrobili gabloty powiesili kartki i. Nic więcej nie pamietam dokładnie ale chyba przez ok. pół roku nic sie w tych gablotach nie zmieniło a 3/4 załogi nawet nie wie do kogo sie udac zeby sie zapisac lub cokolwiek się dowiedziec

Jo
@łafar_pl

Synek wiela ty mosz lot ?

Galwanizator
@Emilia

No możliwość awansu z debilnego pracowanika na super debilnego pracownika

paracownik
@łafar_pl

szef Solidarności to główny BHP-wiec w zakładzie ?

Nie.

qawq

czujesz sie normalny? to nie skladaj tam swoich aplikacji ! firma nie oferuje nic co obiecuje nie ma zadnego systemu motywacji tylko wyzysk uklady i nic wiecej awans? jezeli masz znajomosci brata kuzyna lub dobergo kolege !

Sprawiedliwy
@qawq

Bzdura. Awans rzetelną pracą osiągnąłem. Bez żadnych znajomości. Trzeba robić swoje i przestrzegać prostych zasad panujących w firmie. Swoją drogą patrząc po latach najwìększy luz jest na stanowisku operatora.

@Sprawiedliwy

Sprawiedliwy..wśród narodu?Skończ wstydy sobie oszczędz.

Biurowiec

Już wiadomo, oficjalne podwyżki. 1,50 netto/godz i 160 zł netto dla etatów.

Hajer_przodowy

Skąd takie info? To dotyczy Rybnika czy Stanowic

Jan
@Biurowiec

Dobrze orientujesz się w realiach firmy, może powiesz mi w takim razie czy Tenneco Automotive Polska to dobre miejsce do rozwoju zawodowego? Jestem ciekaw, czy firma zapewnia jakieś szkolenia dla nowych pracowników, na pewno wiesz coś na ten temat.

@Biurowiec

Jasne.Ciekawe tylko czy to nie prowokacja..kierownictwa? I czy to prawda? Druga sprawa czy wszyscy dostana tyle samo? Pozdrawiam Was.

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

pershing

Jakie warunki mają pracownicy programujący roboty? Może ktoś przybliżyć obowiązki takiego pracownika? Mam w tym 4 letnie doświadczenie i nie wiem czy do Was składać.

Lolo

Witam,jak wygląda praca w tenneco na dziale logistycznym? Jakie zarobki itp. ?!

????
@Lolo

5-6 koła bez sobot leciutko... Stawka 35zl/h

Lolek bolek
@????

Potwierdzam! W dodatku stojo ¾ szychty przewieszoni przez barierki jak cyganski dywan na klopsztandze

Hipcio
@Lolek bolek

Jak by majstry jeździli to by na klopsztandze nie wisieli. A tak to co mają robić z nudów. Hehehehe. Ludzie szanujmy się.

Czy tylko mi się zdaje czy tam połowa ludzi ma zaburzenia dwubiegunowe? Tutaj mówią z Tobą normalnie jak to w pracy, a za 15 min masz zjeba nie wiadomo za co, tam tak jest cały czas????

Zachęcam do pracy w tenneco. Skąd tyle zlych opini - nie wiem... Wyzysk, zle traktowanie w tej firmie byl, zgadza sie, ale 5 lat temu. Pod koniec kariery starego Szefa, z poczatkiem nowego operacyjnego zaczęto rozmawiac i sluchac ludzi. Nigdy nie bedzie idealnie, zawsze komus cos nie pasuje. Uwazam, ze te posty negatywne biorą sie od osób, którym nigdy nic nie pasuje. Kto pisze takie rzeczy na firme, powinien powysylac CV do innych. Po co sie czlowieku meczysz skoro jest tak zle? Dla tych ktorzy chca sie przyjać - prosze traktowac z dystansem zle opinie i sprobować osobiscie.

Kolumb

Oskary rozdane? Kto został pracownikiem roku? Może wreszcie ktoś z produkcji? Nie miałem okazji być na wczorajszym spędzie.

Jojo

DMK2=porażka

Hala 1

Dlugo bilem sie z myslami bo robota byla jedna z lepszych (fizyczna ale nie produkcja), ale sie zdecydowalem i zwolnilem, NAJLEPSZA DECYZJA W ZYCIU! 5 lat w teneco potrafi ladnie w glowie namieszac... wszedzie widzisz spiski, ze ktos cie chce podpier... majstrowi, na kazdym kroku ktos cie chce u*upić albo sprzedac za premie, porazka!! A teraz nowa firma nowe mozliwosci! Calkowicie inna mentalnosc i podejscie ludzi, dozoru, kazdy cie szanuje i ceni jako pracownika. Ludzie jesli myslicie ze wszedzie jest jak w tenneco czyli nacisk, presja, (usunięte przez administratora) w dozorze (tez tak myslalem) to musicie sie przelamac i sprobowac a nie pozalujecie! Tylko nie jakies eko i inne duze produkcje... Ja zmienilem prawie rok temu i czlowiek od razu jakis szczesliwszy :)

Bombel
@Hala 1

To powiec gdzie obecnie robisz ????

Byly
@Hala 1

Zgadzam się z Tobą w 100%. I to wieczne obgadywanie każdego. Ale to pewnie wszędzie tak jest.

He
@Hala 1

Pochwalisz się gdzie teraz pracujesz? Albo chociaż jaka branża.

Hahe
@He

Obstawiam że branża węglowa bo gdzie by mu było tak dobrze?

Hala 1
@He

Ale po co mam mowic gdzie robie? Kazdy idzie swoimi sciezkami ze tak powiem... ja poszedlem w kierunku jaki konczylem w szkole. Zaryzykowalem i zyskuje. Socjal duzo lepszy niz w teneco a zarobki na starcie 50% wieksze niz to co mialem pod koniec w tenneco.

@Hahe

A może robi za kopidołka tam też jest dobrze hahah stabilna nie stresująca praca

@Hala 1

Czemu nie powiesz jaka branża przecież to nie żadna tajemnica

Gracz

Kiedy dni otwarte?

Bombel

Robisz na kopalni ?

Stary eciorz

Ciekawe kto w tym roku nagrody dostanie hmmmmm. Może w końcu Ci co o tym decydują rozdają więcej pracownikom produkcyjnym, i tym którzy się jeszcze starają najechać. Myślcie o tych co robią i nie kombinują bo jak to zlekceważycie to zaraz Sobiki, Nowaki, Stabiki i inni będą haratać ????PS. Stanik jeszcze tam pracuje?

TRI
@Stary eciorz

Siemka Nie nie robi już :) to je jasne że nagrody dostają podstawieni ja wiem Pan Hanys zaraz napisze jak byś się uczył byś nie narzekał prawda jaa nie które opinie ludzi tu to dramat i sam się zastanawiam czy oni kiedy kol wiek byli w podobnych obozach pracy myślę że nie krowa co dużo ryczy mało mleka daje odradzam staranie się pokazywanie że potraficie ponad stan robić bo tenneco ma mistrza w łamaniu cwaniaków i nie wspomnę o super podwyżce 50,1,50 czy 2zł brutto;) za prace na 2 do 4 stanowisk bo masowo ludzie odchodzą tego tak nie widać na 1 rzut oka bo tam trzeba troszkę popracować by to było widoczne dziękuję

New
@Stary eciorz

Kiedy te nagrody będą przyznawane?

Jakie zarobki jaka atmosfera tenneco stanowice

Jakie zarobki na start ile można zarobić jaka atmosfera i czy warto się starać OPERATOR MASZYN

Alex

Witam Aleksander z Ukrainy. Obecnie wiele miejsc pracy ma wolne miejsca w Tenneko w Rybniku. Powiedz nam, kto wie, jakie są warunki i jakie są dokładnie obowiązki pracownika?

@Alex

Jedź do DE w dreźnie dużo pracy i na początku 1500 euro .

Karierowicz

Cza się było uczyć to byś cie teraz kawkę w biurach pili a nie targali tych układów na czas.

"cza" :-)

Tramp
@Karierowicz

Do szkoły zawszę można iść ale jak by każdy siedział i pił kawkę to kto by produkował najlepiej jakby zainwestować pieniądze w roboty za ludzi produkcji ???? pozdro

Martin
@Karierowicz

Słuchaj, jeżeli dla Ciebie praca w biurze to tylko picie kawy to niech tak zostanie, widocznie jesteś tylko tyle warty. Nawet tych układów nie tykaj lepiej. Bo dla mnie praca w biurze to pewnego rodzaju wyróżnienie, ale i obowiązek wobec tych ludzi co według Ciebie "targają te układy na czas"

Neska

Widzialam ogloszenie na hr business partnera. Jak ta rola wyglada w tenneco? Jest juz taka osoba czy to cos nowego? Czy sa juz jakies programy hrowe wdrozone?

faerrs

Jak sie widzi tych ludzi ktorzy targaja te ciezkie uklady wydechowe na czas -to az sie wierzyc nie chce ze za taka robote mozna tak zap....za takie marne pieniadze !!!! Na hali zimno ! Masakra jakas !!! Wszystkim nic tylko wspolczuc takiej roboty !

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 111 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska