Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Azjata

Czy ktoś wie dlaczego nie można podawać sobie dłoni lecz stać obok siebie, kaszleć na siebie, pić wodę z jednego zabrudzonego kurka lub siedzieć na stołówce w 100 osób można??????

Europejczyk
@Azjata

Bo to jest Tenneco i tego nie zrozumiesz ;|

Szok

Co z Panem który zemdlał na nocce z 39 st. Gorączki? Pan wrócił z zagranicy.... Dlaczego niezostaly wdrożone procedury? To jest przerażające! Ludzie normalnie wrócili do pracy po nich następni i następni....

zaciekawiony
@Szok

no właśnie, może jakaś informacja dla innych czy jest sie czego obawiać?

Wałęsa
@Szok

Jest w ciężkim stanie

Gertruda

Tam nawet jak potwierdzi się koronawirus to i tak produkcja będzie pełną parą chyba że sanepid wjedzie to może zamkną na parę dni

Kiffir

Jeśli chodzi o korona wirus to Tenneco ma akurat na to (usunięte przez administratora) zero organizacji dla nich liczy sie norma a ty czlowieku jestes smieciem jak zawsze chodzilo BHP teraz nagle ich nie widać dyrektor kierownik też nie wychodza siedza na (usunięte przez administratora) i licza tylko ilości napisza kartke ze będa czyscic klamki poręcze a co to da na tylu ludzi to by musiala sprzataczka tam stac 24 h i po kazdej osobie to czyscic co do wody to juz calkowicie brak słów zbiorniku ujebane a my z tego musimy pić życzę tej firmie by wkoncu trafili do jakiegoś programu np UWAGA czy coś i powiedziec do telewizji prawde jakie maja podejscie do pracownika

Dp
@Kiffir

Dozowniki z płynem dezynfekującym powinny być i na liniach i przed szafkami bo biorąc np. jedzenie już nanosisz bakterie, oddając kartkę z normą tak samo wymieniamy się wirusami a w weekendy powinna być dezynfekcja zakładu.

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Andreij

Jak wyglada praca w Logistyce??

Bubu

W stanowicach też tak jest jak w rybniku ?

Mord

Czy jest możliwość że w tej firmie będzie normalnie a nie same tępe ciu.. Majstry to albo analfabeci albo tępe ciule po podstawówce albo rzeźnicy kamery montuja nie maja co robic to siedzą i sie nabijaja z ludzi jest awaria to dzwonia by sprzątać czysty (usunięte przez administratora) nie polecam

Kordii

Porażka w tej firmie ludzi traktuja jak (usunięte przez administratora) i to majstry którzy robili na produkci nawieksze lesery a teraz chodza i duoe liza chcą pokazać kim to nie sa na nadgodziny sie wpisuja sami i w (usunięte przez administratora) leca a jak normalny pracownik zapisze sie na sobote to stoja nad nim zero zarobków nowi na start maja 18 a stare pracowniki robia za ta sama mwote a później się dziwia ludzi nie ma

John

Czy bedą te obiecane podwyżki w stanowicach od marca ?

Sylwia

Witam. Proszę o opinię na temat pogłosek o harówie na produkcji w Rybniku. Da się w ludzkich warunkach pracować?

Red
@Sylwia

Brak organizacji biurokracja podwyzszanie norm brak premi motywacyjnej zeby taka dostac trzeba robic ponad normy co jest niemozliwe bo normy sa wysrubowane ogolnie slaba kasa brak orgaizacji pracy i podejscia normalnego do pracownika wieczne straszenie i wyzysk

Wujek

Jak wykłada sprawa w stanowicach ?

Je
@Wujek

Ale kto co wykłada?

Wujek
@Je

Jak wygląda sytuacja w stanowicach czy warto tam iść ?

Ciekawy

Chciał bym zapytać czy skończona podstawówka 8 klas wystarczy żeby zostać majsterkiem?

Logistyka

Logistyka logistyka logistyka

Gado
@Logistyka

Na logistyce ponoc sami tacy, piekarze, cukiernicy i inne fotografy

Pączek
@Gado

Pozdrawiamy

Arnold
@Ciekawy

Witam, z tego co się orientujesz 90% mistrzów na DMK ma skończoną tylko podstawówkę lub gimnazjum. Natomiast wykazują się ogromną determinacją popełniania błędów ortografii w mailach i smsach do przełożonych, a także sporo wolnego czasu spędzają w biurach klikając na telefonie więc praca dosyć łatwa i zachęcająca.

@Gado

Za to na produkcji jak ktoś podstawówkę skończył to od razu kierownikiem zostaje. Reszta sami analfabeci

@1234

Przynajmniej jest szansa dla tych co tylko podstawowa mają widocznie ci tak zwani " wykształceni " są mniej ambitni ????????

Lolo

Chciałbym piszemy razem.

Mdsk
@Arnold

To może zgłoś się do mistrza, wyraź chęć spróbowania swoich sił na tym stanowsku, będziesz mógł się wykazać i poklikać na telefonie w biurze.

Arnold
@Mdsk

Nie ma takich możliwośći. Mistrzem zostaje nie chętny i ambitny tylko tępy i mający znajomości. Mistrzem zmianowym na DMK jest przede wszystkim osoba nie potrafiącą wykonać podstawowych czynności na robocie spawalniczym, automacie spawalniczym, nie znająca komponentów i numerów SAP przez niego na zmianie produkowanych układów, zerowe podejście do zasobów ludzkich i pedagogicznych i UWAGA najważniejsze... Nie potrafiących podziękować za pracę operatorowi po odbytej zmianie

Mmmm

Kolesiostwo tylko i wyłącznie. Nie znasz nikogo nic nie masz. (usunięte przez administratora) i bezkarność.

Stary Wyga

Panowie czy słyszeliście coś na temat deweloperki która prowadzi nie jaki seba z logistyki bo chciał bym kupić od niego mieszkanie ale ponoć wszystkie sprzedane ktoś coś więcej wie

Narzędziowiec

W ogłoszeniu tej - jak to w ogłoszeniach zwykle się chwalą - "firmy" na stanowisko NARZĘDZIOWCA czytamy : (...) Czego oczekujemy od kandydatów? Podstawowej znajomości budowy maszyn. Praktycznej znajomości przeprowadzania napraw z dziedziny mechaniki. Umiejętności szybkiego diagnozowania usterek mechanicznych. Wysoko rozwiniętych zdolności manualnych. Dodatkowe atuty: Podstawowa znajomość układów sterowania pneumatycznego i hydraulicznego. Podstawowa znajomość praw mechaniki i elektryki dotyczącej: stosowanych zabezpieczeń elementów wykonawczych, elementów zaciskowych, zespołów napędowych itp.. Znajomość rysunku technicznego. Umiejętność spawania MIG, TIG. (...) Otóż, jeśli firma, szczególnie tak duża - w tym przypadku TENNECO - posiada choć minimalną wartość wiedzy w temacie własnych potrzeb zamieszcza tak niedorzeczne bzdury, na wstępie nie zasługuje na kompletnie żadne zainteresowanie. Bzdury, bo treść oczekiwań w ogłoszeni zacytowanym powyżej stanowi o potrzebie zatrudnienia mechanika/ spawacza/elektryka w jednym - czyli pracownika UR, a nie "narzędziowca". Człowieku co klepałeś te nonsensy dla firmy dla ogłoszenia - :Narzedziowiec" - od słowa "narzedzia", zajmuje się "narzędziami". Wiem, może być trudne, cóż... . Naprawy, usterki, umiejętność sterowania - na prwdę nie kojarzy się to w "firmie" Tenneco z innym stanowiskiem niż "Narzędziowiec" ? To świadczy juz na wstępie przeglądajac internet w poszukiwaniu pracy o tym, że tę "firmę" omijać należy szerooookim łukiem. Mam nadzieję, że desperaci to przeczytają.

Pyjter
@Narzędziowiec

A co masz na myśli pisząc narzędzia? A pisząc na temat innej części Twojego wpisu to nie zgadzam się, gdyż 7 lat jestem w branży automotive. Zakłady oparte na ISO TS i IATF. I w tamtych zakładach UR to jest UR. U Nas to nie wiem jak to nazwać

@Narzędziowiec

Narzędzia, czyt. oprzyrządowanie produkcyjne na dziale montażu jest często złożonym, dość skomplikowanym zespołem, który wymaga od osób zajmujacych się nim wiedzy mechatronicznej - powiązania zagadnień automatyki, pneumatyki/ hydrauliki oraz mechaniki dodatkowo popartych doświadczeniem oraz znajomością zagadnień procesu spawania

Jurek

Witam, jakie zarobki na początek na produkcji?

Enigma
@Jurek

17zl brutto +15%premi

Hanys38

Cześć. Są już zapisy na zabawy karnawałowe... Ale szanowna Pani... jeszcze nie wywiesiła plakatu... Dlaczego? Przypuszczam że najpierw będą się zapisywać Ci z biur a potem "reszta". Oj! Nieładnie!

Tyn_on
@Hanys38

To skąd wiesz, że są zapisy jak nie ma plakatu?

Inżynier
@Hanys38

Trzeba było się uczyć to też byś siedział w biurze i balował z wyższymi sferami. Tak to pozostaje Ci oglądać skoki.

Inżynier

Ale ja nie narzekam że nie 'produkuję' :) Widzisz różnicę? Jakbym chciał produkować to nie poszedłbym na studia. Sami sobie jesteście winni, nie chciało się uczyć to trzeba produkować. Wiem, wiem, nie każdy miał okazję. Niestety większość z Was za młodu była typowymi cfaniakami w szkołach co to mieli (usunięte przez administratora) Na szczęście później się to odbija i mamy efekt. NARZEKANIE, że nic się od siebie nie dało za młody ale teraz się wymaga.

@Inżynier

Na produkcji też pracują osoby po studiach.

@Inżynier

Ja też nie narzekam na produkcji też robią osoby po szkołach tylko chodzi mi że piszesz takie teksty ''trzeba było się uczyć to byś kawkę popijał w biurze'' każdy by chciał być w biurze i gonić ludzi jakby nie produkcja to by nic nie było więc więcej szacunku dla ludzi co pracują na produkcji bo oni są więcej warci niż mózgi po studiach i zawszę powtarzam że można iść do szkoły się wykształcić i potem pisać ''czaa było się uczyć''

Karma
@Inżynier

Widzę panie inżynierze, że wraz ze studiami dobrego wychowania się nie wyniosło...ach...nie przepraszam to z rodzinnego domu się wynosi... Z całym szacunkiem ale niestety takie panują warunki w zakładzie, że pierwsze bawi biuro a później produkcja i nie dziwię się, że są źli bo to oni zapewniają panu pracę w tenneco. Gdyby nie ludzie z produkcji ten zakład by nie istniał. A swoją drogą nie dziwię się produkcji, że nie szanuje osób równie ciężko pracujących w biurach po tym jak czytam pana wypowiedź poniżającą ich. Pozdrawiam ciepło.

@Inżynier

W tenneco osobiście znam osoby, które z wykształceniem magisterskim pracują na produkcji. Niestety taki mamy zarząd, który pozwala by ludzie po studiach pracowali fizycznie w dodatku poganiani przez osoby po gimnazjum i podstawowce.

Fazi
@Inżynier

Za niedługo wy idziecie produkować z tych biur,Ukraińcy wyjadą a my jak to pisałeś mamy,,(usunięte przez administratora),,skonczy sie imprezowanie bo wyzsze sfery bedą chciały pieniadze ktorych nie bedzie miał kto zarabiać.

Parobek produkcyjny
@Nowy

Takie podejście tego inżyniera jest niezgodne z polityką Tenneco. Każdemu pracownikowi należy się szacunek i koleżeństwo, pomoc. A kulturę inżynierku za dychę wynosi się z domu. Bądź gotów na to że tak jak ty nie masz szacunku do współpracowników tak i ty zostaniesz potraktowany. Taki jesteś pewien że to ty miałeś wpływ na to że ci sie chciało uczyć anie wychowanie Ciebie?. Przecież każdy rodzi się takim samym człowiekiem. Wyżej sra niż (usunięte przez administratora) ma. Postaraj się zrozumieć drogi Inżynierze że kolego "Nowy"chciał Ci przedstawić różnicę pomiędzy Tobą a pozostałymi pracownikami.

OP
@Andrzej

i dobrze ze pracują na produkcji...ponieważ beda wiedzieli co na czym polega a bardzo często spotykam ludzi po studiach na wysokich stanowiskach a nawet nie potrafią zmienić kalki w drukarce:D

Marynarz

Pójdę tam pracować !! Ale podjednym warunkiem że ręce i nogi będą miały spokój!! Kolegi cytat .

Obiektywny.

Gerw na jakim dziale i jakiej hali pracujesz, że stołówka nie mieści wszystkich i chodzisz na różne zmiany, bez regularnosci?

Ile może zarobić operator maszyny w miesiąc?

Stary Pracownik

Stawki są indywidualne.Wszystko zależy od kwalifikacji i wydziału

Najniższa krajowa

Najniższa krajowa

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 111 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska